انواع لمينيت سراميكي

انواع لمينيت سراميكي

انواع لمينيت سراميكي؛ همه افراد به دنبال داشتن لبخند زيبا و جذاب هستند، از آنجا كه تاثير لبخند و دندان ها در چهره افراد بسيار زياد است تقاضا براي انجام درمان هاي زيبايي دندانپزشكي امروزه رو به گسترش است. از زمان هاي بسيار قديم حتي زماني كه هنوز علم دندانپزشكي به وجود نيامده بود، افراد با روش هاي تجربي و با مواد موجود در طبيعت به دنبال زيباتر كردن لبخند خود بوده اند.

دندان هايي كه به صورت مرتب، قرينه و با اندازه نرمال در قوس دنداني مناسب قرار گرفته اند سبب ايجاد لبخند طبيعي و زيبا مي شوند، علاوه بر اين رنگ دندان ها نيز تاثير زيادي در زيبايي لبخند دارد.

ممكن است افراد به علت نامرتب بودن دندان ها، وجود فاصله بين دندان ها، اندازه و شكل غيرطبيعي دندان ها، قوس نامناسب فكي و… احساس نازيبا بودن لبخند را داشته باشند، خوشبختانه با پيشرفت علم و تكنولوژي با درمان هاي مختلف دندانپزشكي زيبايي مي توان اين عيوب را برطرف كرده و ظاهر لبخند را بهبود بخشيد.

ارتودنسي، جراحي هاي زيبايي فك، ايمپلنت و روش هاي اصلاح طرح لبخند از انواع اين درمان هاي زيبايي محسوب مي شوند.

در دندانپزشكي ترميمي و زيبايي درمان هاي لمينيت سراميكي، كامپوزيت ونير و انواع روكش هاي زيبايي براي برطرف كردن برخي مشكلات ظاهري لبخند مثل اصلاح بدرنگي هاي دندان، بستن فاصله هاي بين دندان ها، اصلاح فرم و تناسب اندازه هاي دنداني، به هم ريختگي هاي مختصر دنداني و …. انجام مي شوند.

و اما لمينيت سراميكي چيست؟

لمينيت در لغت به معناي ورقه نازك مي باشد، لمينيت سراميكي ورقه هاي نازكي از جنس سراميك است كه به منظور اصلاح طرح لبخند روي سطح دندان ها چسبانده مي شود، با اين روش هم رنگ و هم شكل دندان ها قابل تغيير است. هر چند اصلاح بدشكلي ها و مخصوصا بدرنگي هاي دنداني به همين سادگي با چسباندن اين لمينيت ها روي دندان انجام نمي شود، در مواردي كه بدرنگي هاي زياد دنداني وجود دارد انتخاب رنگ و ضخامت مناسب لمينيت و حتي رنگ مناسب سمان (چسب مخصوص چسباندن لمينيت روي سطح دندان)، بسيار مهم و حساس مي باشد. همينطور كيفيت سمان ليمينيت در استحكام باند ايجاد شده بين دندان و لمينيت، جلوگيري از ايجاد فاصله بين دندان ها و لمينيت، رنگ پذيري لمينيت و نهايتا ماندگاري آن تاثير زيادي دارد

بنابراين توجه كنيد لمينيت سراميكي برعكس روكش هاي دنداني فقط روي سطح بيروني دندان قرار داده مي شود، اما روكش براي افزايش استحكام دندان هاي تخريب شده تمام محيط دندان را دربرميگيرد. تفاوت ديگر لمينيت سراميكي و روكش در مراحل آماده سازي دندان ها مي باشد، در روكش هاي دنداني ، تراش دور تا دور دندان به ميزان ٢ ميلي متر ضروري مي باشد، اين ميزان تراش براي ايجاد فضا براي ضخامت كافي از ماده كه مستحكم باشد ضروري است، اما در لمينيت هدف صرفا زيبايي بوده و بنابراين نيازي به تراش دندان نمي باشد، در مواردي ممكن است بر اساس شرايط قوس دنداني آماده سازي مختصر دنداني در ٠/٥ ميلي متر نياز باشد

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع لمينيت سراميكي و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

حتي در مواقعي هيچ گونه تراش دنداني نياز نمي باشد، دندانپزشك صرفا قالبگيري را انجام داده، لمينيت موردنظر با رنگ دلخواه فرد مراجعه كننده در لابراتوار ساخته شده و روي سطح دندان چسبانده ميشود

نکات مهم در ساخت لمینیت

يكي از نكات بسيار مهم در ساخت لمينيت توانايي تكنسين لابراتوار در ظرافت ساخت مي باشد، از آنجايي كه تراش دندان در اين روش بسيار جزيي انجام مي شود، بنابراين ضخامت لمينيت بايستي به قدري نازك باشد كه پس از قرار گرفتن روي سطح دندان سبب برجستگي و نازيبا شدن لبخند نشود

انواعي از لمينيت هاي سراميكي با عنوان لومينيرز و يا لمينيت برليانس وجود دارند كه بسيار بسيار نازك (با ضخامت لنز چشمي) ساخته شده و روي دندان چسبانده مي شوند.

در نظر بگيريد فردي به علت قرار گرفتن برخي دندان هاي خود عقب تر از قوس دنداني تصميم به انجام اصلاح طرح لبخند گرفته است، دندانپزشك پس از معاينه دهاني شرايط را براي انجام لمينيت سراميكي مناسب ميبيند، در اين صورت با توجه به اينكه دندان نيازي به تراش و آماده سازي ندارد بهترين انتخاب استفاده از لمينيتي با ضخامت بسيار پايين مانند لومينيرز مي باشد.

ساخت اين لمينيت ها نياز به تجهيزات پيشرفته، مهارت بسيار بالاي تكنسين و صرف هزينه بالا دارد، به گونه اي كه مي توان گفت ساخت اين نوع از لمينيت ها نياز به ارسال قالب به خارج از كشور دارد زيرا هنوز تكنولوژي ساخت آن در داخل كشور با اطمينان كافي وجود ندارد

نوع ديگري از سيستم ساخت لمينيت نيز وجود دارد كه در مورد انواع ديگر ترميم هاي غيرمستقيم مثل روكش و انله نيز استفاده مي شود، اين سيستم CAD/CAM نام دارد، در اين روش نيازي به قالبگيري وجود نداشته، با اسكن سه بعدي دندان پس از تراش، اطلاعات به مركز منتقل شده، لمينيت ساخته شده و آماده تحويل مي باشد، زمان انجام اين كار همانطور كه توضيح داده شد بسيار كوتاه مي باشد، اما استفاده از اين سيستم نيز به علت هزينه هاي بسيار بالاي تجهيزات و نيروي انساني آگاه به استفاده از آن، مستلزم صرف هزينه زياد مي باشد.

در خصوص ماندگاري انواع لمينيت هاي توضيح داده شده بايستي گفت، با توجه به مقاومت بالاتر لمينيت در مقايسه با 

 ماندگاري بيشتري را مي توان براي آن در نظر گرفت، احتمال اب پر شدن و شكستن لمينيت در صورت وارد شدن فشار كمتر از كامپوزيت ونير مي باشد، هر چند در هيچ ماده اي حتي بافت طبيعي دندان كه مستحكم ترين ماده در طبيعت مي باشد، مقاومت صددردصدي وجود ندارد

با اين وجود در مورد لمينيت نيز مانند ساير درمان ها نميتوان عمر مشخصي را در نظر گرفت، زيرا ماندگاري آن به دقت و كيفيت انجام درمان توسط دندانپزشك و مراقبت هاي فرد مراجعه كننده دارد، اما مي توان گفت در صورت مناسب بودن شرايط ماندگاري بالاي ١٥ سال حتمي مي باشد

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع لمينيت سراميكي و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

مزایای روکش های زیرکونیوم چیست؟

مزایای روکش های زیرکونیومی چیست؟ روکش های زیرکونیومی در سال های اخیر نوآوری مهمی در زمینه دندانپزشکی به شمار می روند. ترکیبی از دوام بالا و سازگاری زیبایی شناختی، این روش های دندانپزشکی ترمیمی برای اصلاح عیوب زیبایی در دندان ها یا جایگزینی دندان های از دست رفته ترجیح داده می شوند.

روکش های زیرکونیومی نوعی روکش دندان هستند که در زیبایی و ترمیم دندان استفاده می شود. زیرکونیوم یک ماده سرامیکی قوی و بادوام است و با بافت طبیعی دندان ترکیب می شود. به دلیل این ویژگی ها، روکش های زیرکونیومی برای حل مشکلات زیبایی در دندان ها، تقویت دندان ها یا جایگزینی دندان های از دست رفته ترجیح داده می شوند.

مزایای روکش های دندانی زیرکونیوم چیست؟

روکش زیرکونیومی روشی است که در زیبایی و ترمیم دندان استفاده می شود. زیرکونیوم یک ماده سرامیکی است که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و ترجیح داده می شود ظاهر زیبایی روی دندان ها ایجاد کند. در اینجا مزایای روکش های دندانی زیرکونیومی وجود دارد:

هارمونی زیبایی: زیرکونیوم کاملا با بافت طبیعی دندان ترکیب می شود. این به روکش‌های زیرکونیومی اجازه می‌دهد تا ظاهری طبیعی و زیباتر از مواد دیگر ارائه دهند. رنگ، کدورت و خواص انتقال نور را می توان در هماهنگی با رشته های دیگر تنظیم کرد.

دوام: روکش های دندانی زیرکونیومی بسیار بادوام هستند. زیرکونیوم از نظر سختی و استحکام خواصی شبیه به پوشش های پایه فلزی دارد. بنابراین روکش های دندانی زیرکونیومی در برابر نیروهای جویدنی و گاز گرفتن روزانه مقاوم بوده و برای مدت طولانی قابل استفاده هستند.

ظاهر طبیعی: زیرکونیوم ماده ای است که می تواند عبور نور دندان های طبیعی را تقلید کند. بنابراین، روکش‌های زیرکونیومی می‌توانند مانند دندان‌های طبیعی گذر نور داشته باشند که به شما امکان می‌دهد لبخندی طبیعی داشته باشید.

عمر پوشش زیرکونیوم چقدر است؟

عمر پوشش زیرکونیوم به عوامل زیادی بستگی دارد. روکش های زیرکونیومی در شرایطی که به خوبی مراقبت و نگهداری شوند، می توانند ماندگاری زیادی داشته باشند. با این حال، عادات استفاده شخصی، بهداشت دهان و سایر عوامل می تواند بر دوام پوشش ها تأثیر بگذارد.

عوامل مختلفی که بر عمر روکش های زیرکونیومی تأثیر می گذارند عبارتند از:

نگهداری: روکش های زیرکونیومی را می توان با مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن و رعایت روتین های تمیز کردن دندان توصیه شده توسط دندانپزشک نگهداری کرد.

عادات دهانی: عادات بدی مانند فشردن، ساییدن یا جویدن ناخن ها می تواند بر دوام روکش های زیرکونیومی تأثیر بگذارد.

کنترل های دندانپزشک: مراجعه منظم به دندانپزشک و انجام اصلاحات لازم می تواند طول عمر روکش های زیرکونیومی را افزایش دهد.

به طور کلی، روکش های زیرکونیومی می توانند 10 و تا 15 سال یا بیشتر عمر کنند. با این حال، این زمان ممکن است بسته به عوامل فردی و سلامت دهان برای هر فرد متفاوت باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع لمينيت سراميكي و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

قیمت دندان زیرکونیومی

قیمت زیرکونیوم بسته به عوامل زیادی متفاوت است. این عوامل شامل سیاست های قیمت گذاری دندانپزشکان در منطقه شما، کیفیت کلینیک یا آزمایشگاه دندانپزشکی و هزینه کلی زندگی در کشور شما می شود. علاوه بر این، تعداد دندان هایی که باید درمان شوند، پیچیدگی درمان و نیاز به درمان اضافی نیز می تواند بر قیمت تاثیر بگذارد.

به طور کلی روکش های زیرکونیومی نسبت به سایر گزینه های روکش هزینه بیشتری دارند. این به این دلیل است که زیرکونیوم یک ماده با کیفیت بالا است و فرآیند تولید پیچیده تر است.

ارائه رقم دقیق در مورد قیمت دندان زیرکونیومی دشوار است، زیرا برنامه درمانی و نیازهای آن ممکن است برای هر بیمار متفاوت باشد. بهترین روش این است که با دندانپزشک خود تماس بگیرید، برای معاینه ترتیب دهید و یک طرح درمانی و قیمت متناسب با شما دریافت کنید.

کلینیک دکتر سیمین برنگی با تجهیزات پیشرفته و کادری متخصص خدمات ارائه می دهد. شما می توانید با خیال آسوده برای بسیاری از درمان های دندانپزشکی و روش های زیبایی به دکتر سیمین برنگی مراجعه کنید.

قیمت دندان چینی نیز با توجه به نوع پرسلن مورد استفاده متفاوت است. روکش دندان چینی با پشتی فلزی می تواند مقرون به صرفه تر از قیمت دندان چینی با پشت سرامیکی باشد.

بیشتربدانید:قیمت طرح لبخندبهترین دندانپزشک عصب کشیعصب كشي مجدد دندان در تهرانقیمت عصب کشی دندان

قیمت دندان چینی چقدر است؟

دندان ها و دهان اندام هایی هستند که اولین حلقه دستگاه گوارش را تشکیل می دهند. هم مصرف غذا، هم کیفیت طعم غذاهای مصرفی و هم سلامت دندان ها که بر ظاهر بیرونی فرد تأثیر می گذارند، از عناصر ضروری یک زندگی با کیفیت هستند. در برخی موارد ممکن است در اثر ویژگی های مادرزادی و در برخی موارد به دلیل برخی عوامل خارجی، شرایط نامطلوبی در دندان ها ایجاد شود. مشکلاتی مانند شکستگی، از دست دادن رنگ، از دست دادن دندان یا کج شدن دندان ها می تواند بر سلامت فرد تأثیر منفی بگذارد و همچنین بر زیبایی لبخند تأثیر منفی بگذارد. در چنین مواقعی با درمان های انجام شده توسط دندانپزشکان متخصص، بیمار می تواند لبخندی سالم و زیبا داشته باشد.

بسته به مشکلات دندانی مختلف که ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد، درمان‌های دندانی مختلفی اعمال می‌شود. یکی از این درمان ها، درمان روکش دندان است که در آن سطح خارجی دندان با مواد خاصی پوشانده می شود. امروزه با توسعه امکانات تکنولوژیکی می توان دندان های آسیب دیده را با استفاده از مواد مختلف پوشاند. یکی از پرطرفدارترین انواع روکش در میان این انواع روکش، روکش های دندانی چینی است. درمان ونیر پرسلن برای از بین بردن ریزش دندان، تغییر رنگ یا شرایط ناخواسته روی سطح دندان اعمال می شود.

دندان های انسان ساختار استخوانی منحصر به فردی دارند و یکی از اعضای بدن هستند که بیشتر در معرض عوامل خارجی قرار دارند. تمام غذاها و نوشیدنی هایی که در طول روز می خوریم و می نوشیم به نوعی با دندان ها تماس پیدا می کنند و تحت تاثیر این تماس قرار می گیرند. متاسفانه؛ این تاثیر گاهی تا حد آسیب به دندان ها هم می رسد. امروزه روش های درمانی مختلفی برای دندان های آسیب دیده اعمال می شود. یکی از این درمان ها درمان پوشش دندان چینی است. درمان ونیر پرسلن یک روش درمانی است که برای از بین بردن برخی تغییر شکل ها و آسیب هایی که به دلایل مختلف در دندان ایجاد می شود، استفاده می شود. این نام را به این دلیل گرفته است که مواد پوششی از مواد چینی تولید می شود.

در درمان روکش دندان چینی، سطوح خارجی دندان های آسیب دیده با مواد چینی ظریف پوشانده می شود. دلیل انتخاب پرسلن به عنوان ماده این است که پرسلن یکی از نزدیک ترین مواد به ساختار طبیعی دندان است. پرسلن که هم از نظر رنگ و هم از نظر عبور نور ماده ای بسیار نزدیک به دندان های طبیعی است، یکی از پرطرفدارترین مواد در بین روکش های دندانی است. دندان های چینی که به طور خاص با توجه به ساختار دندان و نیاز بیمار تولید می شوند، در محیط آزمایشگاهی تولید و در اختیار فرد قرار می گیرند.

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع لمينيت سراميكي و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

چه کسانی می توانند دندان های چینی داشته باشند؟

درمان دندان چینی به منظور رفع مشکلاتی که ممکن است در اثر برخی عوامل ساختاری یا خارجی در دندان ها ایجاد شود انجام می شود. علاوه بر این، افرادی که می خواهند لبخندی زیبا داشته باشند اغلب به این روش متوسل می شوند. از آنجایی که هر چه دندان‌ها از نظر فیزیولوژیکی سالم‌تر باشند، لبخند زیباتر و زیباتر باعث اعتماد به‌نفس و صلح در فرد می‌شود. برای استفاده از دندان های چینی در چارچوب زیبایی لبخند، باید شرایط خاصی رعایت شود. مانند هر روش درمانی، مشکلاتی در درمان دندان های چینی وجود دارد که درمان برای آنها موثر است. شرایطی که می توان از درمان دندان چینی استفاده کرد به شرح زیر است:

شلوغی متوسط ​​و خفیف دندان در دندان ها

شکستگی در دندان

تغییر شکل های رنگی قابل مشاهده که ممکن است در دندان ها ایجاد شود

دندان های از دست رفته

پوسیدگی گسترده دندان

برخی از اختلالات ساختاری که زیبایی دندان و لبخند را مختل می کند

چه کسانی نمی توانند دندان های چینی داشته باشند؟

درمان دندان چینی یکی از کاربردهای بی خطری است که برای حل بسیاری از مشکلات دندانی مورد استفاده قرار می گیرد. ما اختلالاتی را که می توان با درمان دندان چینی از بین برد، فهرست کرده ایم. اما هر مشکل زیبایی دندان را نمی توان با روکش پرسلن درمان کرد. مانند هر درمان دیگری، در درمان دندان چینی نیز محدودیت وجود دارد.

مواردی وجود دارد که نمی توان روکش دندان چینی ساخت. موارد اصلی به شرح زیر است؛

پوسیدگی دندان که می تواند با سرعت زیاد و در طیف وسیعی از دندان ها ایجاد شود

در مواردی که میزان عفونت در دندان ها زیاد باشد

در مواردی که مشکل لثه و همچنین مشکل دندان وجود دارد

مواردی که در بالا ذکر شد مواردی هستند که از تولید ظروف چینی جلوگیری می کنند. اما برای نتیجه قطعی و درمان مناسب نیاز به کنترل پزشک متخصص است.

درمان دندان چینی

درمان دندان چینی چگونه انجام می شود؟ برای پاسخ به سوال شما؛ درمان شامل چند مرحله است. در مرحله اول، بیمار خود را از یک کنترل دقیق دهان و دندان عبور می دهیم و به ناراحتی و انتظار بیمار از نتیجه درمان گوش می دهیم. درمان را بعد از اینکه متقاعد شدیم که مشکلاتی که بیمار ما از آن ناراحت است را می توان با درمان دندان چینی حل کرد، شروع می کنیم. ابتدا دندان ها را چک کرده و نظافت لازم را انجام می دهیم. در صورت لزوم مقدار کمی سایش روی دندان ایجاد می کنیم و اطمینان حاصل می کنیم که چینی کاملاً روی دندان قرار می گیرد.

سپس از روی دندان برای روکش اندازه گیری می کنیم. سپس این اندازه‌ها را به رسانه دیجیتال منتقل می‌کنیم، تصاویر سه‌بعدی به‌دست می‌آوریم و دندان‌های چینی را در این ابعاد سفارش می‌دهیم. در مواقعی که لازم بدانیم می توانیم روکش های چینی موقت را به بیماران خود بدهیم. پس از رسیدن ونیرهای چینی که سفارش دادیم، به آخرین مرحله درمان می رویم. در این مرحله دندان های چینی تولید شده مخصوص را با چسب های مخصوص روی دندان ها می زنیم و تنظیمات جزئی لازم را انجام می دهیم. بنابراین ما به بیمار خود ساختار دندانی را به دلخواه می دهیم و درمان را پایان می دهیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع لمينيت سراميكي و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

چرا دندان ها رنگی هستند؟

تغییر رنگ دندان ممکن است به دلیل ترکیبی از عوامل مختلف ایجاد شود. عوامل محیطی، عوامل ژنتیکی و عوامل مشابه می توانند باعث تغییر رنگ دندان ها شوند. وقتی می گوییم دندان های رنگی، به معنای تغییر رنگ و آلودگی از رنگ قهوه ای تا سفید است. این تغییرات رنگی به اعتماد به نفس افراد آسیب می زند. درمان باید بسته به علت زمینه ای انجام شود. استفاده از پروتکل درمانی صحیح برای حذف دائمی تغییر رنگ ضروری است.

 

چه عواملی باعث تغییر رنگ دندان ها می شود؟

عواملی که باعث تغییر رنگ دندان می شوند را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

استفاده از روش اشتباه مسواک زدن،

سیگار کشیدن،

مصرف بیش از حد نوشیدنی ها مانند چای و قهوه،

تغییر رنگ در اثر اسید یا ضربه،

رنگ آمیزی به دلیل مصرف مواد ساینده و رنگ کننده،

مشکلات ناشی از مینای دندان و ساختار عاج،

رنگ هایی که به دلیل داروهایی که در دوران بارداری استفاده می شوند، ایجاد می شوند.

تغییر رنگ دندان ها بدون شادابی باعث خراب شدن ساختار دندان می شود.

دندان های رنگی به ویژه با افزایش سن افراد ظاهر می شوند. با افزایش سن، تغییرات و زوال هایی در ساختار دندان انسان رخ می دهد. این تغییرات و زوال باعث مشکلات زیبایی شناختی می شود. فقط جنبه زیبایی شناختی مشکلات نباید مورد توجه قرار گیرد. دندان های رنگی ممکن است نشان دهنده یک مشکل سلامتی باشد.

 

عوامل محیطی و رشدی باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند

از جمله عواملی که باعث تغییر رنگ دندان می شوند، عوامل رشدی و محیطی را می توان به عنوان شایع ترین علت تغییر رنگ دندان در نظر گرفت. اگر تغییر رنگ دندان به دلیل عوامل محیطی وجود داشته باشد، راه حل نسبتا آسان است. اگر عوامل محیطی حذف شوند، دندان ها رنگ سابق خود را به دست می آورند. برای برخی از افراد، حتی مراقبت‌های معمول دندان‌پزشکی ممکن است برای سفید کردن دندان‌ها کافی باشد، به‌خصوص اگر تغییر رنگ دندان‌ها ثابت نشده باشد. حتی اگر سفید کردن دندان انجام شود، فرد باید به مراقبت های دندانی توجه کند تا رنگ اصلی دندان حفظ شود. پس از مدتی، با گذشت زمان از فرآیند سفید کردن دندان ها، ممکن است دندان ها رنگ پریده قدیمی خود را به دست آورند.

وقتی به عوامل رشد نگاه می کنیم، می بینیم که این وضعیت مربوط به روند فرد است که از رحم شروع می شود. عواملی مانند داروهای مصرفی مادر در دوران بارداری، بیماری های مادر و عادات تغذیه ای مادر به طور مستقیم بر نوزاد تاثیر می گذارد. حتی پس از تولد نوزاد، ممکن است تغییر رنگ در دندان های سفید ایجاد شود. در صورت چنین تغییر رنگی لازم است افراد سفید شوند.

 

تکنیک های سفید کننده در برابر تغییر رنگ دندان چیست؟

بلیچینگ مطب یکی از روش های اولیه برای جلوگیری از تغییر رنگ دندان است. این روش باید در مطب پزشک انجام شود. در طول عمل باید از ژل های سفید کننده حاوی پراکسید استفاده شود. در مدت کوتاهی دندان های بیمار به رنگ دلخواه در می آیند. رنگ دندان بسته به عوامل مختلف می تواند تا 3 تا 5 درجه روشن شود. روش دیگر سفید کننده، بلیچینگ خانگی است. در این روش ژل شخصی سازی شده تهیه می شود. ژل در صفحات پلاستیکی قرار می گیرد. ویژگی این روش این است که بیمار خودش این ژل را اعمال می کند. به عبارت دیگر پزشک هیچ عملی را روی فرد انجام نمی دهد. بیمار باید این روش را در دوره های توصیه شده انجام دهد.

 

تکنیک های سفید کننده ای که در برابر تغییر رنگ دندان استفاده می شود چقدر دوام دارد؟

مدت زمان موثر روش های مورد استفاده در برابر تغییر رنگ دندان به طور متوسط ​​بین 6 ماه تا 2 سال متغیر است. نتیجه فرآیند سفید کردن بسته به ساختار رنگی دندان، نوع، خصوصیات فرد و عوامل مختلف متفاوت است. برای اینکه درخواست برای مدت طولانی دائمی باشد، فرد باید بعد از عمل به مراقبت از دهان و دندان توجه کند. در دو هفته اول بلافاصله پس از عمل، بیماران باید از موادی که دندان ها را لکه دار می کنند دوری کنند. برخی از مواد شناخته شده برای لکه‌کردن دندان‌ها را می‌توان به شرح زیر فهرست کرد:

سیگار،

قهوه،

سبزیجات قرمز،

آب پرتقال.

اهمیت تغذیه در سفید کردن دندان ها را نباید فراموش کرد.

بیشتر بدانید:هزینه جرم گیری دندان هزینه جرم گیری و بلیچینگ دندان هزینه جرم گیری دندان در تهران

آیا پس از تکنیک های سفید کردن در برابر تغییر رنگ دندان ها، دندان ها حساس می شوند؟

حساسیت دندان ها پس از روش های مورد استفاده در برابر تغییر رنگ دندان یکی از مسائلی است که افرادی که می خواهند عمل سفید کردن را انجام دهند، در مورد آن متعجب هستند. برخی از افراد ممکن است بلافاصله پس از عمل درد و مشکلات حساسیت در دندان های خود را تجربه کنند. در برخی بیماران اصلا حساسیت وجود ندارد. افراد ممکن است به دلیل سایش و پارگی و نزدیک شدن انتهای عصبی به سطح، مشکلات حساسیت شدیدی را تجربه کنند. دندانپزشک ممکن است قبل از عمل از بیمار درخواست عکسبرداری با اشعه ایکس کند. این اشعه ایکس اطلاعاتی در مورد میزان ساییده شدن دندان و نوع حساسیت به پزشک می دهد. هنگامی که دندان با فلوراید پولیش درمان می شود، احتمال حساسیت و پوسیدگی دندان کاهش می یابد.

 

تغییر رنگ در دندان هایی که نشاط خود را از دست می دهند

گفتیم تغییر رنگ در دندان هایی که نشاط خود را از دست داده اند ایجاد می شود. اگر ضربه ای به دندان وارد شود یا درمان ریشه انجام شود، ممکن است لکه های قهوه ای روی دندان فرد ایجاد شود. چرا دندان های افراد رنگی می شود؟ او ممکن است در یافتن پاسخ سوال خود مشکل داشته باشد. در چنین شرایطی امکان بازگرداندن دندان به رنگ قبلی وجود دارد، بنابراین نگران نباشید. یک دارو داخل دندان گذاشته می شود و دارو به مدت 5 تا 7 روز نگهداری می شود. به این ترتیب رنگ دندان روشن تر می شود. دندان ها ممکن است پس از مدتی به رنگ قبلی خود برگردند. سپس لازم خواهد بود که همان روند را تکرار کنید. هر چه مدت زمان طولانی تری بتوان از فرآیند سفید کردن دندان نتیجه گرفت، بهتر است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search