قیمت لمینت دندان 1403 + جدول هزینه لمینت در تهران

قیمت لمینت دندان 1403 مطمئنا مهم ترین دغدغه شما برای انجام این روش زیبایی است. قیمت گذاری لمینت دندان براساس واحدهایی است که بایداجرا شود. اگر به دنبال قیمت دقیق انجام این روش هستید، حتما تاکنون متوجه شده اید که مراکز مختلف قیمت ها را براساs هر واحد لمینت دندان ارائه می کنند. آیا می دانید برای انجام لمینت دندانهایتان در سال 1403 باید چقدر هزینه کنید؟

قیمت لمینت دندان در سال 1403 به چه عواملی بستگی دارد؟

چه عواملی روی قیمت لمینت دندان موثرند؟ اینفوگرافیک قیمت لیمنت دندان

این درمان از نظر صرف هزینه گرانتر از سایر روش های اصلاح طرح لبخند است، اما بایستی توجه کرد در صورتی که به مراحل انجام کار به صورت اصولی و با دقت و کیفیت بالا انجام شده باشد ،دوام بسیار بالایی داشته و می توان آن را به عنوان یکی از درمان های دائمی در نظر گرفت. قیمت لمینت دندان در سال 1403 به عوامل متعددی بستگی دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

نوع مواد

لمینت‌ ها از مواد مختلفی مانند سرامیک، پورسلین و کامپوزیت ساخته می‌ شوند. هر کدام از این مواد ویژگی‌ ها و قیمت‌ های متفاوتی دارند. به عنوان مثال، لمینت‌ های سرامیکی و پورسلینی معمولاً گرانتر از لمینت‌ های کامپوزیتی هستند.

کیفیت و برند لمینت

برند و کیفیت موادی که برای ساخت لمینت استفاده می‌ شود، تاثیر زیادی بر قیمت دارد. برندهای معتبرتر و با کیفیت بالاتر معمولاً هزینه بیشتری دارند.

تجربه و مهارت دندانپزشک

تخصص و تجربه دندانپزشک یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت است. دندانپزشکان با تجربه بیشتر و تخصص‌ های مرتبط معمولاً هزینه بیشتری دریافت می‌ کنند. انجام کار توسط بهترین دکتر لمینت دندان در تهران و متخصص ترمیمی و زیبایی که نسبت به دندانپزشکان عمومی از علم، تجربه و مهارت بسیار بیشتری برخوردار است، مستلزم صرف هزینه بالاتر و متعاقبا کسب نتایج بهتر خواهد بود.

محل کلینیک دندانپزشکی

هزینه لمینت دندان در سال 1403 مطب دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی

موقعیت جغرافیایی کلینیک نیز بر قیمت انجام این روش زیبایی موثر است. کلینیک‌ هایی که در مناطق شهری بزرگتر و مناطق با هزینه زندگی بالاتر قرار دارند، معمولاً هزینه‌های بیشتری دارند. بنابراین انجحام ایم روش در تهران به صورت میانگین و حدودی بیشتر از سایر شهرستان ها خواهد بود.

تعداد دندان‌ های لمینت شده

تعداد دندان‌هایی که نیاز به لمینت دارند نیز بر قیمت نهایی تاثیر دارد. مطمئنا لمینت کردن تعداد بیشتری از دندان‌ها به معنای هزینه بیشتر است.

وضعیت دندان‌ های بیمار

عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت لمینت دندان سختی انجام کار است. بدین صورت که هر چه نقایص دندانی مانند بدرنگی و یا بدفرمی دندانی بیشتر بوده و تغییرات بیشتری جهت اصلاح این نقایص لازم باشد، مراحل آماده سازی دندان بیشتر است. به این ترتیب ساخت لمینیت و چسباندن آن ها به دقت و ظرافت و صرف زمان بیشتری نیاز دارد. وضعیت اولیه دندان‌های بیمار و نیاز به درمان‌های پیش‌زمینه‌ ای مانند عصب‌کشی یا پر کردن دندان نقش مهمی بر هزینه نهایی لمینت دارد.

تکنولوژی و تجهیزات مورد استفاده

استفاده از تکنولوژی‌ های پیشرفته‌ تر و تجهیزات مدرن‌ تر می‌ تواند به بهبود کیفیت و دقت لمینت دندان کمک کند. معمولاً استفاده از آخرین امکانات و تکنولوژی ها با افزایش هزینه همراه است.

مراقبت‌ ها و خدمات پس از لمینت

خدمات پس از لمینت مانند ویزیت‌ های بعدی و جلسات ترمیم و عیب یابی های احتمالی نیز می‌ توانند در هزینه کلی تاثیرگذار باشند.

نوسانات اقتصادی و نرخ ارز

از آنجایی که این محصولات معمولا وارداتی هستند، قیمت ارز مستقیماً تعیین کننده مبلغ نهایی تهیه این مواد است. تغییرات در نرخ ارز و وضعیت اقتصادی کشور نیز می‌ تواند تاثیر غیر قابل انکاری بر هزینه لمینت دندان داشته باشد، به ویژه اگر مواد مورد نیاز از خارج از کشور وارد شوند.

جدول آخرین قیمت لمینت دندان سال ۱۴۰۳ تهران + آپدیت

همان گونه که عنوان شد یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت نهایی انجام لمینت دندان، نوع ان است. برخی از انواع لمینت ها هستند که با توجه به ویژگی و وزایای آن ها گران تر از بقیه هستند. در جدول زیر بازه حدودی قیمت هر واحد لیمنت دندان با توحه به نوع آن را ارائه نموده ایم.

نوع لمینتقیمت هر واحد لمینت به تومانتوضیحات و ویژگی های
لمینت سرامیکی5,000,000 – 10,000,000مقاوم و طبیعی، طول عمر بالاتر
لمینت پورسلین6,000,000 – 12,000,000ظاهر طبیعی‌ تر، مقاوم در برابر لکه
لمینت ونیر4,000,000 – 9,000,000مشابه پورسلین، مناسب برای مشکلات کوچک دندانی
لمینت لومینیرز7,000,000 – 15,000,000نیاز به تراشیدن کمتر، نازک و ظریف

قیمت لمینت دندان دکتر سیمین برنگی در سال 1403

قیمت لمینت دندان در تهران چقدر است؟ + تخفیف ویژه

شما می توانید به راحتی از قیمت لمینت دندان در مطب دکتر برنگی مطلع شوید. برای اطلاع از قیمت لمینت دندان می توانید از طریق تماس تلفنی یا واتساپ با ما در تماس باشید. با توجه به وضعیت دندان های شما و سایر عواملی که پیش تر به آن اشاره شد، لمینت دندان دکتر سیمین برنگی به ازای هر واحد به صورت حدودی 10 میلیون تومان است.

برای اطلاع از قیمت دقیق لمینت دندان،باید چه کنیم؟

برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر، توصیه می کنیم برای ایجاد یک برنامه درمانی جامع، یک قرار ملاقات بگیرید. در طول نوبت رایگان خود می توانید پاسخ سوالات مورد نظر خود را در مورد قیمت لمینت دندان دریافت کنید و همچنین یک برنامه درمانی ویژه برای خود تهیه کنید. برای تماس با مطب دکتر برنگی متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی روی دکمه زیر کلیک کنید.

هزینه لمینت دندان بدون تراش چقدر است؟

لمینت دندان بدون تراش، معمولاً ارزان‌تر از لمینت‌های معمولی است که نیاز به تراش دندان دارند. این تفاوت قیمت به دلیل فرآیند ساده‌تر و کم‌تهاجمی‌تر نصب لمینت بدون تراش است.

قیمت دقیق بسته به عوامل مختلفی مانند کیفیت مواد، تجربه دندانپزشک و موقعیت جغرافیایی متغیر است، به طور حدودی می‌توان گفت که هزینه هر دندان برای لمینت بدون تراش در ایران از حدود 5 میلیون تومان شروع می‌شود. این در مقایسه با لمینت‌های معمولی که ممکن است از حدود 7 تا 10 میلیون تومان برای هر دندان شروع شوند، گزینه مقرون به صرفه‌تری محسوب می‌شود.

چرا قیمت دندان های لمینت شده پرسلن گران است؟

معمولاً از دندانپزشکان سؤال می شود که چرا قیمت لمینت ونیرها که به آنها لیف دندان یا لیف چینی نیز می گویند، از قیمت سایر درمان های دندانی بالاتر است؟ در ابتدا باید توجه داشت که دو عامل مهم تعیین کننده قیمت درمان های دندانی، کیفیت و مهارت کار دندانپزشک و قیمت مواد مورد استفاده برای درمان دندان است.

در این زمینه، هزینه درمان لمینت دندان ممکن است نسبتاً بالاتر در نظر گرفته شود، زیرا مواد مورد استفاده در تولید لمینت ونیر یا لمینت دندان پرسلن خاص هستند، روش‌های بالینی و آزمایشگاهی دشوار و حساس هستند و آماده‌سازی، اندازه‌گیری و کاربرد دندان نیاز به دانش فنی خاص دارد.

آیا بیمه هزینه لمینت دندان در سال 1403 را می پردازد؟

پوشش لمینت به طور کلی به دلیل نگرانی های زیبایی انجام می شود. برنامه های کاربردی که برای اهداف زیبایی شناسی انجام می شود در محدوده بیمه گنجانده نشده است. در این زمینه، معمولا شرکت های بیمه انجام لمینت دندان را پوشش نمی دهد.

لمینت دندان ساخته شده در کلینیک ها و مطب های خصوصی نیز ممکن است از نظر قیمت متفاوت باشد. بنابراین، زمانی که تصمیم به اعمال می شود، باید دقت شود که تناسب صحیحی بین تخصص و قیمت وجود داشته باشد. این احتمال وجود دارد که مشکلاتی در کیفیت کاربرد لمینت دندان وجود داشته باشد که بسیار کمتر از ارزش بازار انجام می شود.

سوالات متداول قیمت لمینت دندان 1403

1. هزینه لمینت دندان در سال 1403 چقدر است؟

هزینه لمینت دندان بسته به نوع مواد، تجربه دندانپزشک، محل کلینیک و تعداد دندان‌ هایی که باید لمینت شوند، متفاوت است. معمولاً هزینه‌ ها بین چند میلیون تا چند ده میلیون تومان متغیر است.

2. چه عواملی بر قیمت لمینت دندان تاثیر می‌ گذارند؟

عواملی مانند نوع لمینت (سرامیکی، پورسلین، کامپوزیت)، تجربه و مهارت دندانپزشک، محل جغرافیایی کلینیک، تعداد دندان‌های نیازمند لمینت و وضعیت اولیه دندان‌های بیمار بر هزینه تاثیر می‌ گذارند.

3. آیا می‌توان هزینه لمینت دندان ۱۴۰۳ را به صورت اقساطی پرداخت کرد؟

درباره پرداخت اقساطی تمام مبلغ لمینت دندان، می بایست با دندانپزشک خود صحبت کنید.

4. آیا لمینت‌ های گران تر کیفیت بهتری دارند؟

به طور کلی، لمینت‌های گرانتر از مواد با کیفیت بالاتر و توسط دندانپزشکان با تجربه‌تر ساخته می‌شوند. با این حال، این بدان معنا نیست که گزینه‌های ارزانتر مناسب نیستند؛ انتخاب باید بر اساس نیازها و بودجه شما انجام شود.

5. آیا پس از لمینت هزینه‌ های دیگری هم وجود دارد؟

با اتمام فرآیند نصب لمینت، هزینه‌ های اضافی مانند جلسات معاینه، ترمیم های احتمالی یا سایر خدمات وجود دارد. بهتر است درباره این هزینه‌ ها از قبل با دندانپزشک خود مشورت کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر سیمین برنگی
دکتر سیمین برنگی

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

Search