قیمت کامپوزیت دندان 1403

قیمت کامپوزیت دندان 1403 چقدر است؟ این سوال را بدون تردید می توان یکی از متداول ترین موضوعاتی دانست که بری متقاضیان انجام کامپوزیت های دندانی ایجاد می شود. بسیاری از افراد نمی دانند نحوه محاسبه هزینه نهایی انجام این روش چگونه است. این مسئله منجر می شود تا با اطلاعات نادرستی که با پرس و جو از اطرافیان به دست آورده اند، محاسبات اشتباهی انجام داده و در تصمیم گیری دچار مشکل شوند.

قیمت کامپوزیت دندان 1403

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 چگونه محاسبه می شود؟

کامپوزیت دندان در سال های اخیر به عنوان پرکاربردترین ماده در دنیای دندانپزشکی شناخته می شود، این ماده همرنگ دندان به مرور زمان و با تغییر اجزا سازنده خواص مکانیکی (استحکام، مقاومت به سایش، مقاومت به رنگ پذیری، دوام) و خواص بصری (زیبایی) بسیار خوبی پیدا کرده و بدین صورت استفاده از آن رو به افزایش است. با توجه به نکاتی که پیشتر عنوان شد، لازم است ابتدا بدانید وقتی از قیمت هر واحد کامپوزیت صحبت می کنیم دقیقا منظورمان چیست؟

 • تعداد واحد کامپوزیت
 • برند کامپوزیت
 • هزینه درمان های جانبی

هزینه انجام کامپوزیت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه انجام این درمان ها با استفاده از انواع كامپوزيت دندان بسیار متفاوت بوده و به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله:

 • مهارت دندانپزشک
 • اقدام درمانی و یا زیبایی مورد نیاز
 • پیچیدگی و سختی انجام درمان
 • برند کامپوزیت و کارخانه تولید کننده آن

نقش مهارت دندانپزشک در هزینه کامپوزیت

انجام اصولی و علمی هر درمانی به آگاهی و مهارت دندانپزشک و تسلط وی در انجام کار و مدیریت پیچیدگی های درمان دارد، متاسفانه در موارد زیادی انجام درمان به صورت غیر اصولی توسط دندانپزشک، نمود بیرونی نداشته و بنابراین فرد مراجعه کننده متوجه تفاوت بین کیفیت درمان ها نخواهد شد، واضح است انجام اصولی این توسط بهترین دکتر کامپوزیت دندان تهران مستلزم صرف هزینه بیشتر به قیمت ماندگاری بیشتر درمان است.

اقدام درمانی و یا زیبایی مورد نیاز

یکی از عواملی که تاثیر زیادی در قیمت درمان کامپوزیتی دارد، میزان گستردگی ترمیم است. طبیعتا در ترمیم هایی که پوسیدگی عمیق و وسیع بوده و میزان کامپوزیت مورد استفاده و زمان و دقت صرف شده توسط دندانپزشک بیشتر است، هزینه انجام درمان نسبت به موارد ساده تر، مانند ترمیم پوسیدگی های جزیی بالاتر خواهد بود. در ادامه مثال هایی با قیمت انجام کامپوزیت بالاتر عنوان شده است.

 • ترمیم دندان پس از درمان ریشه یا عصب کشی
 • بستن فواصل بین دندانی
 • اصلاح طرح لبخند که نیازمند دقت، ظرافت و زمان زیادی جهت رسیده به نتیجه مطلوب است
 • اصلاح شکستگی های دندانی خصوصا در نواحی قدامی که بایستی تناسب رنگ، اندازه، زوایا و فرم دندانی نسبت به دندان های قرینه کاملا رعایت شود.

هر کدام از این درمان ها نیازمند صرف وقت، دقت و میزان کامپوزیت مختلفی هستند. برای مثال بستن فاصله های بین دندانی نسبت به سایر درمان ها به مراتب زمانبر تر بوده و نیاز به مصرف کامپوزیت بیشتری دارد، بنابراین هزینه انجام آن نیز بالاتر است.

نقش پیچیدگی و سختی انجام کار در هزینه کامپوزیت

در برخی مواقع، مانند زمانی که پوسیدگی یا شکستگی در دندان بسیار عمیق و وسیع بوده و برای مثال به زیر لثه گسترش پیدا کرده به نحوی که انجام مراحل ایزولاسیون را برای دندانپزشک بسیار پیچیده می سازد. زمانی که دندان در ناحیه خلفی (عقبی) دهان قرار گرفته و دید و دسترسی آن محدود است، زمانی که میزان باز شدن دهان فرد محدود بوده و یا ترشح زیاد بزاق ایزولاسیون را دشوار می کند و یا مسائل متعدد دیگری وجود دارد، قاعدتا به صرف انرژی، زمان و مهارت بیشتری نیاز بوده که این مسئله هزینه درمان را افزایش می دهد.

نقش برند کامپوزیت و کارخانه تولیدکننده آن

کیفیت کامپوزیت مورد استفاده که در دوام و ماندگاری ترمیم  تاثیرگذار است یکی از عواملی است که در قیمت درمان کامپوزیتی در دندانپزشکی موثر است، اجزای تشکیل دهنده کامپوزیت مانند نوع و میزان فیلر موجود در آن، نوع رزین تشکیل دهنده، تناسب میزان این اجزا و …. در خواص کامپوزیت تاثیرگذار هستند.

همچنین مانند سایر مواد مصرفی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برخی از کارخانه های سازنده کامپوزیت های تولید خود را به دلیل شهرت برند با قیمت بیشتری به فروش می رسانند، بدیهی است استفاده از این کامپوزیت باعث افزایش هزینه درمان خواهد شد. بنابراین در صورت استفاده از بهترین برند کامپوزیت دندان باید قیمت بیشتری نیز بپردازید.

هزینه کامپوزیت دندان دکتر سیمین برنگی + پرداخت قسطی و تخفیف ویژه

اگر قصد انجام کامپوزیت دندان را دارید، توصیه می کنیم با مراجعه به متخصص زیبایی و ترمیمی با سابقه در این زمینه بهترین نتایج را به دست آورید. اگر قصد اطلاع از میزان هزینه و نحوه پرداخت کامپوزیت دندان دکتر سیمین برنگی را دارید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

قیمت انجام کامپوزیت دندان توسط دکتر متخصص خوب متفاوت ست؟

در تمامی اقدامات درمانی و زیبایی، هزینه انجام درمان توسط دندانپزشک متخصص بالاتر است، دندانپزشکان متخصص با کسب مهارت و آگاهی بالا در دوره تخصصی، توانایی انجام بهتر و علمی تر درمان ها را داشته و می توان با اطمینان خاطر درمان ها را به او سپرد. هزینه انجام این خدمات توسط بهترین دندانپزشک تهران علاوه بر نتایج بهتر نیاز به پرداخت هزینه بالاتری نیز دارد.

سوالات متداول قیمت کامپوزیت دندان 1403

بهترین کامپوزیت دندان سال 1403 چقدر هزینه دارد؟

با توجه به آن چه گفته شد، انجام کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

قیمت کامپوزیت هر دندان چقدر است ؟

با توجه به برند و عوامل دیگر می توان میزان هزینه کامپوزیت هر دندان متفاوت باشد.

آیا می توان هزینه کامپوزیت دندان دکتر برنگی را قسطی پرداخت کرد؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مطب دکتر تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر سیمین برنگی
دکتر سیمین برنگی

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

Search