قیمت جرم گیری دندان در تهران

قیمت جرم گیری دندان در تهران؛ تمیز کردن دندان؛ این فرآیندی است که برای تمیز کردن پلاک و تارتار که در طول زمان روی دندان ها ایجاد شده است، استفاده می شود. اگر تمیز کردن دندان انجام نشود و تشکیل تارتار ادامه یابد. تشکیل باکتری را می توان مشاهده کرد. روش های اعمال شده برای صاف و تمیز کردن سطح دندان؛ از بیماری های لثه و سایر بیماری های دهان جلوگیری می کند. تمیز کردن دندان با ابزار اولتراسونیک، ابزار دستی نازک، پولیش دندان و مراحل استفاده از فلوراید انجام می شود. از آنجایی که دندان ها ممکن است بعد از تمیز کردن دندان حساس شوند، باید به نکاتی توجه کرد.

جرم گیری یک عمل رایج دندانپزشکی است که برای از بین بردن جرم دندان که باعث آسیب دندان و بیماری لثه می شود استفاده می شود. از آنجایی که این تکنیک می‌تواند دندان‌ها را سفیت کند، برای صاف کردن آن‌ها صیقل داده می‌شوند.

اهمیت تمیز کردن دندان چیست؟

با توجه به ضرورت نظافت دندان؛ به نظر می رسد 2 دلیل برای این وجود دارد:

بیماران برای جلوگیری از افتادن دندان باید به تمیز کردن دندان توجه کنند

برای پیشگیری از بیماری هایی که بدن ممکن است از آنها رنج ببرد، مانند بیماری قلبی، زوال عقل و عوارض دیابت، باید به تمیز کردن دندان اهمیت داد

برای جلوگیری از بیماری های لثه باید به تمیز کردن دندان اهمیت داد. اگر دندان ها تمیز نشده باشند؛ تشکیل پلاک و تارتار مشاهده می شود. بیماری های لثه نیز با تجمع پلاک و تارتار مشاهده می شود. بیماری های لثه عبارتند از باعث خشکی دهان می شود. با پیشرفت بیشتر، آسیب به استخوان ها و بافت های دهان رخ می دهد.

تمیز کردن حرفه ای دندان چگونه انجام می شود؟

تمیز کردن حرفه ای دندان؛ این تمیزکاری است که توسط دندانپزشکان انجام می شود. آنها با کمک ابزارهای دندانپزشکی، بدون آسیب رساندن به دندان، دندان های بیماران را تمیز می کنند. ابزارهای دندانپزشکی مورد استفاده در این فرآیند عبارتند از: آنها قبل از استفاده تحت یک روش تمیز کردن، ضد عفونی و استریل کردن قرار می گیرند. مراحل انجام شده در تمیز کردن حرفه ای دندان به شرح زیر است:

از آنجایی که نواحی در دهان وجود دارد که به سختی دیده می شود، دندانپزشکان ابتدا معاینه داخل دهانی را با کمک آینه دندان انجام می دهند. تحریک، تورم، پوسیدگی، جرم یا خونریزی در دندان ها و لثه ها؛ با آینه دندانپزشکی قابل مشاهده است. نگاه کردن به ظاهر آینه های دندانی؛ مکانیزمی است با دسته هایی که به آینه های گرد متصل می شوند.

ابزاری که اغلب هنگام شروع تمیز کردن دندان استفاده می شود. این یک ابزار اولتراسونیک است. انتهای این ابزار که با توجه به شرایط بیماران قابل تنظیم است، گردتر و منحنی تر است. باید با حرکات ثابت اعمال شود. با ارسال ارتعاش، قطعات تارتار را شل می کند. با پاشیدن آب به داخل دهان؛ این اجازه می دهد تا زباله های شل در دهان خارج شوند.

رسوبات کوچک با کمک ابزارهایی به نام خلال دندان یا گاوآهن و دستگاه های اولتراسونیک از بین می روند. اینها ابزارهایی هستند که به اصلاح سطح دندان کمک می کنند.

پس از تمیز کردن تارتار از روی دندان ها کامل شد. هر دندان باید جداگانه بررسی شود و در صورت مشاهده تکه ای از تارتار باید تمیز شود.

هنگامی که سطوح دندان صاف شدند، دندان ها باید با استفاده از یک ابزار دستی چرخان با سر نرم و نوک چرخان هم صاف و هم صیقلی شوند. به این ترتیب تمیز کردن دندان ها تضمین می شود.

کاربرد فلوراید در تمیز کردن دندان چیست؟

دندانپزشکان گاهی اوقات می توانند فلوراید تراپی را به عنوان آخرین مرحله تمیز کردن حرفه ای دندان انجام دهند. فلوراید مورد استفاده؛ این می تواند در طعم هایی مانند توت فرنگی، شکلاتی، نعناع و گیلاس باشد. ابتدا فلوراید در سینی های فوم انعطاف پذیر قرار می گیرد. سپس روی دندان ها اعمال می شود. محلول به مدت 30 ثانیه نگه داشته می شود و سپس بیماران باید محلول را تف کنند. علاوه بر محافظت از دندان ها در برابر پلاک دندانی و تارتار؛ تمیز کردن دندان نیز یک عمل ضروری برای تقویت دندان است.

آیا تمیز کردن حرفه ای دندان باید تکرار شود؟

تمیز کردن دندان ها باید تکرار شود. این یک برنامه یک بار مصرف نیست. بیماران باید در دوره های خاصی به دندانپزشک مراجعه کنند تا جرم جمع شده روی دندان هایشان تمیز شود. دوره های شش ماهه یا یک ساله کافی است.

اگر تمیز کردن دندان تکرار نشود؛ تارتار بین دندان ها تشکیل می شود. این باعث تحلیل لثه می شود. دندان های بیماران ممکن است به دلیل از دست دادن لثه ها و بافت های نگهدارنده دندان لق شوند. در صورت عدم رعایت این احتیاط؛ ممکن است با از دست دادن دندان مواجه شوید. اگر دندان‌ها در حالی که دندان‌ها لق هستند تمیز شوند، می‌توان مشاهده کرد که دندان‌ها بعد از عمل به لرزش ادامه می‌دهند.

 

بعد از تمیز کردن حرفه ای دندان ها چه باید کرد؟

مواردی که پس از تمیز کردن دندان باید در نظر گرفته شود در زیر ذکر شده است:

پس از انجام عمل حرفه ای، به مدت 2 ساعت نباید غذا یا نوشیدنی مصرف شود.

حساسیت به سرما و گرما ممکن است تا چند روز پس از عمل مشاهده شود. دلیل این امر؛ احتمال نشتی در لثه وجود دارد. آنها باید تا 24 ساعت پس از درمان از مصرف غذاهای سرد و گرم خودداری کنند.

در صورت تورم خفیف پس از تمیز کردن دندان؛ تورم را می توان با کمپرس سرد کاهش داد.

اگر احساس درد در روزهای اول پس از عمل رخ دهد. این درد را می توان با مسکن های توصیه شده توسط دندانپزشکان تسکین داد.

پس از درمان باید به مراقبت از دهان و دندان اهمیت داد. اگرچه ممکن است مسواک زدن فوراً دشوار باشد. دندان ها را باید مسواک زد، نخ دندان کشید و با دهانشویه ضد عفونی کننده مراقبت کرد.

لازم است هر 6 ماه یکبار برای معاینه نزد دندانپزشکان خود مراجعه کنید.

برای بیماران مبتلا به التهاب در دندان‌ها و لثه‌ها، اگر پس از تمیز کردن دندان مجدداً التهاب در دهان مشاهده شود. در این صورت در معاینه باید دوباره دندان ها تمیز شوند.

 

جرم گیری چیست؟

بیماری لثه

بیماری لثه اغلب به دلیل تجمع باکتری های پلاک ایجاد می شود. ساده ترین روش برای از بین بردن این مشکل شستن دندان ها دو بار در روز است. با این حال، مهم نیست که چقدر با دقت دندان های خود را تمیز می کنید، همیشه نقاطی وجود خواهند داشت که تمیز کردن آنها دشوار است. باکتری‌های پلاک می‌توانند در این مکان‌ها جمع شوند و در نهایت معدنی شوند و رسوب سخت و پوسته‌ای به نام جرم یا جرم تشکیل دهند که با مسواک زدن به تنهایی از بین بردن آن دشوار است. اگر پلاک از بین نرود، می تواند در اطراف دندان و حتی زیر خط لثه جمع شود و منجر به تکامل بیماری لثه شود. برای کاهش خطر بیماری لثه یا جلوگیری از بدتر شدن آن، دندانپزشک شما ممکن است تمیز کردن حرفه ای به نام جرم گیری دندان را برای تمیز کردن کامل دندان های شما توصیه کند.

فردی که دندان ها و لثه های سالمی دارد، احساس اعتماد به نفس و تناسب بیشتری دارد. مینای دندان با انجام کارهای روزمره و داشتن عادات غذایی و آشامیدنی متنوع، زرد یا تغییر رنگ می دهد. استفاده بیش از حد از روش جرم گیری باعث سایش ساختار سطحی دندان می شود. زمان زیادی طول می کشد تا لایه غنی از فلوراید دندان تشکیل شود.

دندانپزشک یا متخصص بهداشت شما می تواند جرم گیری دندان را انجام دهد. اولین مرحله “خراش دادن” رسوبات پلاک و تارتار را از بین می برد. خراش دهنده اغلب برای برداشتن قسمت عمده تارتار و به دنبال آن دستگاه های مخصوص دستی برای خراش دادن بقایای مقاوم استفاده می شود. سپس سطح دندان ها بسیار صاف شود. در حالی که جرم گیری دندان لکه ها را از بین می برد و دندان ها را درخشان می کند، اما چیزی فراتر از یک تکنیک زیبایی است. همچنین با از بین بردن نواقص کوچک و نواحی ناهموار بافت روی دندان از ایجاد پلاک در آینده جلوگیری می کند. دندانپزشک شما به شما توصیه می کند که چند بار باید جرم گیری را انجام دهید. تمیز کردن حرفه ای هرگز نباید به عنوان جایگزینی برای مسواک زدن دو بار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده شود.

چرا بیمار باید دندان هایش را جرم گیری کند؟

پلاک و جرم دندانی که در اطراف دندان و زیر لثه ایجاد می شود حاوی میکروب های مضر است که می تواند باعث پوسیدگی دندان و تحریک لثه شود. در حالی که مسواک زدن کامل و نخ دندان کشیدن می‌تواند پلاک را از بین ببرد، برخی از پلاک‌ها باقی می‌مانند و سخت می‌شوند و به جرم دندان تبدیل می‌شوند، که فقط با تمیز کردن حرفه ‌ای دندان‌ ها قابل حذف است.  پلاک ها، جرم ها و لکه ها با یک لایه برداری و جرم گیری دندان ساده از بین می روند تا لبخند روشن و شاداب شما بازگردد. این روش همچنین به ما این امکان را می ‌دهد که دندان‌ های شما را برای مسائل ظریف ‌تری که ممکن است به توجه ما نیاز داشته باشد، مانند نشت مواد پرکننده یا ترک، دقیق ‌تر بررسی کنیم. اگر به طور منظم انجام شود، این یک روش زیبا و ساده است که فقط چند دقیقه طول می کشد، اما به حفظ سلامت دهان و دندان شما کمک زیادی می کند. معاینه و تمیز کردن دندان ها توسط دندانپزشک یکی از جنبه های مهم برنامه مراقبت از دهان شما است. علاوه بر حفظ سلامت لثه ها و دندان ها، دندانپزشک شما می تواند مشکلاتی مانند بیماری لثه و حفره ها را قبل از پیشرفت تشخیص داده و درمان کند.

برای جرم گیری دندان می توان از ابزارهای دستی یا اولتراسونیک استفاده کرد.

جرم گیری دندان با ابزار دستی: دندانپزشک پلاک و جرم دندان را با جرم گیری و کورت از روی دندان پاک می کند.

بیشتر بدانید:جرم گیری دندان در تهرانجرم گیری دندان چیست؟قیمت کامپوزیت کل دندان ها

جرم گیری دندان با اولتراسونیک: نوک فلزی ارتعاشی با استفاده از اسپری آب برای شستن تارتار و خنک نگه داشتن نوک از شر تارتار خلاص می شود.

چه زمانی بیمار نیاز به جرم گیری دندان دارد؟

بیماری پریودنتال مداوم

اگر دهان شما شواهدی از بیماری پریودنتال پایدار را نشان دهد، دندانپزشک شما جرم گیری و پاکسازی ریشه دندان را توصیه می کند. این روش ها می توانند به تسکین علائم این اختلال و حفظ سلامت دهان شما کمک کنند. زمانی که باکتری های موجود در پلاک باعث جدا شدن لثه ها از دندان های شما می شوند، شما به بیماری پریودنتال مزمن مبتلا هستید. این باعث می‌شود که بین دندان‌ها و لثه‌های شمافضا ‌های بزرگی ایجاد شود، جایی که میکروب‌ های بیشتری در آن ایجاد می ‌شوند که با مسواک زدن در خانه نمی‌ توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. بنابراین، استفاده منظم از نخ دندان برای رسیدن به مناطقی که مسواک نمی تواند به آن برسد، بسیار مهم است.

بیماری مزمن پریودنتال، اگر درمان نشود، می تواند منجر به موارد زیر شود:

 • زوال استخوان و بافت
 • پوسیدگی دندان
 • لق شدن دندان ها
 • دندان های متحرک

بیماری مزمن پریودنتال بیش از نیمی از جمعیت بزرگسال بالای 30 سال در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد. برخی از دلایل این وضعیت عبارت هستند از:

 • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
 • تغییرات هورمونی ناشی از سیگار کشیدن
 • سابقه خانوادگی سوء تغذیه
 • مشکلات پزشکی مختلف

بیماری مزمن پریودنتال می‌تواند باعث ایجاد پاکت‌های عمیق بین لثه و دندان‌ها شود، اما علائم دیگری نیز ایجاد می‌کند، مانند:

 • نشت لثه
 • لثه های ملتهب، قرمز یا حساس
 • نفس وحشتناک
 • حرکت دندان های دائمی
 • تغییر در نیش

روش های جرم گیری دندان

روش های جرم گیری دندان  دندان عبارتند از:

جرم گیری دندان  کرونال یا زیبایی: این روش جرم گیری دندان  پلاک و تغییر رنگ سطحی دندان را از بین می برد. ساینده های فوق ریز برای صیقل دادن مینای دندان (لایه بیرونی که تاج دندان را می پوشاند) استفاده می شود تا براق شود. سطح مینا به حدی جلا داده می شود که حتی می تواند نور مرئی را منعکس کند.

جرم گیری دندان  سطحی: این روش تاج دندان را جلا می دهد. اما این روش هیچ مزیت پزشکی ندارد و بیشتر برای بهبود ظاهر زیبایی دندان ها استفاده می شود.

پرداخت انتخابی: اغلب به عنوان حذف لکه خارجی یا حذف انتخابی لکه شناخته می شود.

پولیش دندان چه لکه هایی را می تواند پاک کند؟

لکه های درون زا و اگزوژن دندان دو نوع هستند.

لکه های درون زا، لکه های داخلی هستند که در اثر ناهنجاری های دندانی، از جمله هیپوپلازی مینای رشدی یا ناشی از دارو ایجاد می شوند.

لکه های اگزوژن لکه های خارجی هستند که در اثر بهداشت نامناسب دندان و سیگار ایجاد می شوند.

پولیش دندان تنها می تواند لکه های خارجی را از بین ببرد و نمی تواند لکه های داخلی یا درون زا را از بین ببرد.

نکاتی که باید هنگام پولیش کردن دندان ها به خاطر بسپارید:

برای کاهش سایش سطح دندان در طول درمان باید از یک روش مناسب استفاده کرد.

باید از یک ماده پولیش کمتر ساینده استفاده شود.

فشار، سرعت دستگاه پولیش و زمان فرآیند باید به دقت کنترل شود.

کاربرد خمیر پروفیلاکسی

خمیر پروفیلاکسی

خمیر پروفیلاکسی روی ناحیه ای از سطح دندان که نیاز به پولیش دارد، اعمال می شود. برخی از خمیرها با اندازه ذرات بزرگتر در از بین بردن لکه های خارجی و پلاک موثرتر هستند. برخی از دندانپزشکان دوست دارند از این خمیرها استفاده کنند زیرا لکه های دندان را به سرعت و بدون زحمت پاک می کنند. با این حال، این خمیرها استحکام سایشی بالایی دارند و می توانند باعث از بین رفتن ساختار دندان شوند. خمیرهای پروفیلاکسی با اندازه ذرات کوچکتر سطح دندان را تمیزتر، روشن تر و صاف تر نگه می دارند. این خمیرها همچنین تجمع پلاک و لکه روی سطح دندان را کاهش می دهند. با این حال پولیش با این خمیرها زمان بر و سخت است.

بیشتر بدانید:هزینه جرم گیری دندانهزینه جرم گیری و بلیچینگ دندانهزینه جرم گیری دندان در تهران

در زیر چند متغیر مهم وجود دارد که پولیش دندان را موثرتر می کند:

تعداد دور در دقیقه ابزار پولیش مانند لیوان لاستیکی

میزان فشاری که در حین پولیش توسط لیوان لاستیکی بر روی سطح دندان وارد می شود

درشتی خمیر پروفیلاکتیک

مدت زمان فرآیند

فرآیند پولیش دندان باید با سایش درشت شروع شود و تا سایش ظریف پیش برود. این انتقال تدریجی از سایش درشت به ریزتر منجر به خراش های کوچکتر از 0.5 سانتی متر می شود. قطر این خراش ها کمتر از طول موج نور مرئی است و باعث می شود سطح دندان روشن تر و درخشان تر به نظر برسد. با این حال، ساینده باید با دقت انتخاب شود، زیرا سختی آن نباید از سختی سطحی که قرار است صیقل داده شود، بیشتر شود.

0782D256-68B1-47A4-8BAA-1A062D7E992E

 

روش های صحیح مسواک زدن چیست؟ چگونه دندان ها را به درستی مسواک بزنیم

مسواک زدن صحیح مهمترین مسئله مراقبت از دندان است. در جامعه، مسواک زدن به طور غریزی از والدین، معلمان یا توسط خود فرد آموخته می شود.

اما تکنیک صحیح را فقط می توان از دندانپزشک آموخت و از این طریق می توان از دندان ها مادام العمر محافظت کرد. اگر فردی که هر روز به طور مرتب دندان های خود را مسواک می زند، با تکنیک صحیح مسواک نزند، نمی تواند دندان های بدون مشکلی داشته باشد.

تکنیک صحیح مسواک زدن ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. دندانپزشک سن بیمار، ساختار دهان و وضعیت دندان ها و لثه ها را بررسی می کند و مناسب ترین تکنیک را نشان می دهد.

 

با این حال، قانون کلی برای مسواک زدن به این صورت است:

دندان ها را باید حدود نیم ساعت بعد از غذا مسواک زد.

مسواک با زاویه 45 درجه نسبت به قسمتی که دندان و لثه به هم می رسند قرار می گیرد و یک حرکت جارویی از لثه به سمت دندان انجام می شود.

دندان ها همیشه از لثه تا دندان مسواک می شوند.

هرگز از راست به چپ، از چپ به راست و هرگز از دندان به لثه مسواک زده نمی شود.

علاوه بر این، تقریباً 15 ثانیه از زمان مسواک زدن باید به مسواک زدن زبان اختصاص یابد.

زبان در قسمت میانی را باید با مسواک زدن به آرامی، بدون حرکت دادن بیش از حد برس به پشت و بدون ایجاد سوزش، از میکروب ها و باکتری ها پاک کرد.

در مواردی که نمی توانیم مسواک بزنیم، ابتدا باید دهان را با آب شستشو داد.

علاوه بر این، اگر غذا با غذایی مانند پنیر سفت، سیب یا هویج تمام شود، این غذاها مانند یک برس روی دندان ها و لثه ها عمل می کنند و به طور مکانیکی برخی از پلاک های باکتریایی را پاک می کنند.

بیشتر بدانید:قیمت لمینت دندان طرح لبخند –هزینه لمینت سرامیکی دندان در تهران –بهترین لمینت دندان در تهرانكامپوزيت ونير

حساسیت دندان چیست؟

اگر هنگام مصرف غذاهای سرد یا گرم، طعم اسیدی، شیرین یا ترش دندان هایتان درد می کند، «حساسیت دندان» دارید.

حساسیت دندان به عنوان “حساسیت عاج یا ریشه” نیز شناخته می شود. حساسیت دندان اساسا اولین علامت پوسیدگی دندان و تحلیل لثه است.

 

چه چیزی باعث ایجاد حساسیت در دندان ها می شود؟

اگرچه مینای دندان سخت ترین بافت بدن است، اما به دلایلی مانند غذاها و نوشیدنی های اسیدی، انتخاب مسواک بیش از حد سفت و تمیز نکردن کافی و صحیح دندان ها می تواند به مرور زمان فرسوده شود. با این سایش، کانال های عصبی روی سطح دندان های ما آشکار می شوند. علاوه بر این، تحلیل و التهاب لثه، کانال های عصبی را به سمت ریشه دندان در معرض دید قرار می دهد. ما سیگنال های منتقل شده توسط این کانال ها را در طول تماس هایی مانند گرم، سرد، ترش، اسیدی و شیرین مانند درد احساس می کنیم.

 

چگونه از حساسیت دندان جلوگیری کنیم؟

اول از همه باید از غذاها و نوشیدنی های اسیدی دوری کنیم و از مسواک با سختی مناسب استفاده کنیم. با توجه به اینکه فقط مسواک زدن کافی نیست، باید با روش هایی مانند دهانشویه و نخ دندان، پاکسازی کامل دهان را هدف قرار دهیم. علاوه بر این، نباید هر 6 ماه یکبار از معاینه دندانپزشکی غافل شویم و طبق توصیه های دندانپزشک دندان هایمان را تمیز کنیم.

درد دندان شما ممکن است فقط به معنای پوسیدگی نباشد…

دندان درد معمولاً به دلیل پوسیدگی دندان ایجاد می شود، اما در برخی موارد، علت دندان درد ممکن است پوسیدگی دندان نباشد، بلکه شرایط جدی تری باشد.

 

بیایید سایر علل دندان درد را بررسی کنیم.

الف- دندان قروچه

دندان قروچه حرکات پارافانکشنالی است که به دلیل ساییدن یا فشردن دندان ها رخ می دهد. این حرکات باعث سایش مینای دندان، ترک، شکستگی در دندان و همچنین پرکردگی و پروتز و لق شدن دندان می شود. مشکل دیگر اختلالات مفصل گیجگاهی فکی است. درد ناگهانی و شدید در حین گاز گرفتن و جویدن ناشی از شکستگی دندان و درد خفیف در بیش از یک دندان ناشی از فشاری است که در حین دندان قروچه ایجاد می شود.

بیدار شدن با سردرد و درد غیرقابل توضیح صورت و فک از دیگر علائم دندان قروچه است.

بیشتربدانید:لمینت دندان در تهرانکامپوزیت ونیراصلاح طرح لبخندانواع روکش های زیبایی

ب- دندان عقل نهفته

دندان عقل ممکن است به دلیل قوس فک باریک از موقعیت رویش منحرف شود و ممکن است به طور کامل یا جزئی نهفته باقی بماند. می تواند در هنگام رویش دندان های مجاور را تحت فشار قرار دهد و باعث پوسیدگی و بیماری لثه شود. علاوه بر این، در صورت عفونت، بافت‌های اطراف متورم می‌شوند و باعث درد در دندان، گوش و صورت مجاور می‌شوند.

 

ج- حساسیت دندان

استفاده از مسواک سخت، مسواک زدن خشن یا دندان قروچه می تواند به مینای دندان آسیب برساند. به دلیل بیماری لثه، سطح ریشه را می توان با عقب نشینی لثه باز کرد. همه اینها می توانند باعث شوند که انتهای عصبی در معرض دید قرار گیرند و بنابراین غذاهای سرد و گرم می توانند باعث درد شوند.

 

د- بیماری های لثه

علاوه بر پوسیدگی دندان، شایع ترین مشکلات دیگر در دهان، التهاب لثه و پریودنتیت است که عفونت های باکتریایی هستند. بیماری‌های لثه معمولاً درد ایجاد نمی‌کنند، اما هنگام جویدن باعث ناراحتی می‌شوند.

 

لثه ها ساختار حساسی نسبت به ضربه دارند، مواردی مانند استفاده از برس سخت، مسواک زدن سفت می تواند به راحتی به لثه آسیب برساند و درد ایجاد شود.

التهاب لثه اولسراتیو نکروزان و پریودنتیت از عفونت های حاد ناشایع لثه هستند. معمولاً همراه با مشکلات سلامت سیستمیک مانند استرس یا ایدز رخ می دهد. با زخم های دردناک و نیز خونریزی در لبه لثه مشخص می شود.

یکی دیگر از عفونت های حاد و دردناک لثه، ژنژیووستوماتیت هرپس است. عامل بیماری ویروس هرپس سیمپلکس است که باعث ایجاد تبخال نیز می شود. بسیاری از تاول‌های پر از مایع به اندازه سر سوزن تشکیل می‌شوند و وقتی می‌ترکند، زخم‌های دردناک با لبه‌های نامنظم ظاهر می‌شوند. آبسه لثه، آفت ها و سندرم بهجت نیز از علل درد هستند.

اگر با وجود نداشتن حفره، درد دارید، باید در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید تا آن را برطرف کرده و از بدتر شدن وضعیت جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search