بهترین نوع لمینت دندان چیست

بهترین نوع لمینت دندان چیست:لمینت دندان در تهران؛برای بسیاری از افراد، تمایل به بهره مندی از لبخندی درخشان و دندان های بدون لک اولویت است تا در زندگی روزمره، حرفه ای یا خانوادگی خود احساس راحتی کنند. با این حال، مانند سلامت دندان، همه ی افراد از نظر رنگ طبیعی دندان‌هایشان برابر نیستند.

کاربرد لمینت دندان اخیرا توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در این فرآیند که تنها با نازک شدن میلی متری دندان ها بدون برش انجام می شود، بافت سالم دندان حفظ می شود. چینی های برگی شکل به سطح دندان ها چسبانده می شوند که تقریباً 0.3 – 0.7 میلی متر نازک هستند. مهمترین ویژگی چینی های برگی این است که فوق العاده نازک هستند و فلز ندارند. علاوه بر این،از جمله ماده ای است که اجازه عبور نور را می دهد.

روکش لمینت

لمینت ونیر یک لایه بسیار نازک از پرسلن سرامیکی است که روی سطح دندان اعمال می شود و برای بهبود ظاهر دندان ها با تغییر رنگ، اندازه یا شکل آنها طراحی شده است. از ونیرها همچنین می توان برای بستن فاصله بین دندان ها و بلند یا کوتاه کردن دندان ها برای لبخندی صاف تر و یکنواخت تر استفاده کرد. روکش‌ها علاوه بر بهبود ظاهر بصری دندان‌ها، می‌توانند استحکام و انعطاف‌پذیری دندان‌ها را نیز افزایش دهند زیرا مینای طبیعی دندان را تکرار می‌کنند.

لمینت ونیر برای چه کسانی مناسب است؟

روکش‌ها می‌تواند گزینه زیبایی برای کسانی باشد که دندان‌هایشان لکه ‌دار است، اما به روش‌های سفید کردن دندان‌ها پاسخ خوبی نمی ‌دهند، برای کسانی که شکاف بین دندان‌هایی دارند که می‌خواهند پر شوند، و برای کسانی که می‌خواهند ظاهر دندان‌های فرسوده و تغییر رنگ داده را بهبود بخشند. برای افرادی که نیاز به تغییر موقعیت دندان برای اصلاح کجی، بریدگی، شکستگی یا مشکلات جزئی مربوط به بایت دارند، موثر است. بسیاری از مردم ونیرهای لمینت را انتخاب می‌کنند زیرا می‌خواهند لبخندی بهتر یا دندان‌هایی جوان‌تر داشته باشند.

ونیر لمینت پرسلن یکی از روش های زیبایی دندانپزشکی است که به عنوان روکش دندانی برگ نیز شناخته می شود. در این روش دندان ها با لمینت چینی پوشانده می شوند. ضخامت پلاک های چسبیده به دندان می تواند بین 0.3 تا 0.5 میلی متر متغیر باشد. لمینت ونیر پرسلن، به عبارت دیگر درمان دندانی با برگ لمینت، سفیدی طبیعی به دندان ها می بخشد. دندان های زرد، لکه دار و شکسته ترمیم شده و ظاهری صاف و بی نقص به دست می آید.

لمینت دندان چیست؟

به سرامیک های لمینت چینی بسیار نازک که به سطوح جلویی دندان ها که در تماس با لب ها و گونه ها هستند چسبیده می شوند، دندان های نیازمند لمینت نامیده می شوند. با این روش می توان ظاهر بد ناحیه جلویی دندان را اصلاح کرد و ظاهر زیبایی به آن داد. از آنجایی که چینی های برگ بسیار نازک هستند و حاوی فلز نیستند، به نور اجازه عبور می دهند. به این ترتیب مانند دندان های طبیعی به نظر می رسند.

 لمینت دندان در چه شرایطی اعمال می شود؟

استفاده از لمینت لمینت دندانی به عنوان یک روش درمانی برای رفع مشکلات زیبایی به خصوص در دندان های جلویی شناخته می شود. کاربرد دندانی برگ لمینت; در تغییر رنگ دندان که به دلایل مختلف رخ می دهد و با روش های سفید کردن دندان برطرف نمی شود، در اختلالات تراز دندان و برخی موارد کج دندان به عنوان جایگزین درمان ارتودنسی، در بستن فاصله بین دندان های جلو، در بلند کردن دندان هایی که به دلیل کوتاهی هستند. برای سایش یا به دلایل طبیعی در موارد فرسایش در ترمیم دندان های با سایش ناشی از سایش، در انواع اختلالات بافت مینا، در حذف پرکردگی های ناسالم و غیر زیبایی در سطوح جلویی دندان ها، در مواردی که دندان‌ها در اثر ضربه شکسته می‌شوند، در مواردی که دندان‌های کناری ثنایا نیستند، دندان‌های نیش به‌عنوان دندان‌های جانبی و پرمولرها به‌عنوان دندان نیش پردازش می‌شوند تا از تقارن طبیعی دندان جلو اطمینان حاصل شود.

امروزه همه پذیرفته اند که دندان ها چه از نظر سلامت عمومی دهان و چه از نظر زیبایی شناسی چقدر اهمیت دارد. تحت عنوان دندانپزشکی زیبایی، روش هایی مانند لمینت های چینی ( پرسلین برگ ، لمینت های کامپوزیت ونیر ، کاربرد باندینگ، طراحی لبخند، سفید کردن دندان ها ، کاربرد اینله-آنله ، بازسازی کانتور) قابل انجام است.

طراحی لبخند

لمینت های چینی که معمولاً به عنوان چینی برگ شناخته می شوند به چه معنا هستند؟

این تکنیکی است که برای تغییر دائمی شکل و رنگ دندان ها استفاده می شود. آنها چینی های بسیار نازکی هستند که می توانند با انتظارات فرد، سایر دندان ها، لثه ها و ساختار لب سازگار شوند و به افراد اجازه می دهند لبخندهای صاف و طبیعی داشته باشند. لمینت های تهیه شده در محیط آزمایشگاهی توسط دندانپزشک به سطح جلویی دندان چسبانده می شود.

لمینت چینی در چه مواردی کاربرد دارد؟

 • اگر فاصله بین دندان ها باید بسته شود، طول دندان ها باید بلندتر و تغییر شکل داده شود.
 • برای درمان دندان های شکسته و یا ترک خورده،
 • در بیمارانی که رنگ دندان خود را دوست ندارند و به دلیل آنتی بیوتیک دندان هایشان رنگ شده است و خواهان سفیدی دائمی هستند.
 • بیمارانی که لبخند خود را دوست ندارند نیز برای اهداف طراحی لبخند درمان می شوند.
 • می توان از آن به عنوان جایگزینی برای روکش های چینی برای اصلاح دندان های کمی کج استفاده کرد.

لمینت های چینی چگونه ساخته می شوند؟

در جلسه اول سطح دندان آماده می شود تا بعدا بتوان لمینت های چینی را قرار داد. بافت مینای دندان به ضخامت تقریباً 0.3 تا 1 میلی متر از سطح جلویی دندان برداشته می شود و اندازه گیری می شود.

از این اندازه گیری، لمینت های چینی تقریباً به ضخامت برگ و به رنگ و فرم مناسب دندان ساخته می شود که لبخند را کامل می کند و با چسب های مخصوص به دندان چسبانده می شود.

طرح لبخند

طرح لبخند: (همچنین به نام های لامینی، لامینه یا لامینا نیز شناخته می شود.) این یک راه حل زیبایی برای بسیاری از اختلالات دندانی است که بر ظاهر شما تأثیر منفی می گذارد. لمینت ونیر در اصل نوعی درمان است که هدف آن رفع این مشکلات در دندان های جلویی با مشکلات زیبایی با چسباندن لایه ای تهیه شده از پرسلن به سطوح جلویی دندان ها است. در بیشتر موارد، آنها برای ایجاد زیبایی طبیعی و عملکرد طبیعی دندان ها با ساختار محکم و رنگ های طبیعی کافی هستند.

این روکش های ساخته شده از چینی یک لایه نازک و نیمه تراوا هستند. آنها با هماهنگی و دقت روی دندان موجود آماده شده و قرار می گیرند. سطح جلویی دندان و سطح داخلی تاج با یک رزین مخصوص (یک ماده چسبنده) چسبانده شده است. هنگامی که فرآیند تکمیل شد، انتظار می رود که آنها با هم ترکیب شوند.

درمان لمینت در چه مواردی استفاده می شود؟

لمینت دندان که یکی از کاربردهای طراحی لبخند است، اساساً می تواند برای حذف تغییرات رنگ و اصلاح شکل تا حد مشخصی ساخته شود. کاربرد این درمان را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • تغییر رنگ ممکن است ناشی از آنتی بیوتیک های پیشرفته، فلوراید و غیره باشد که با روش هایی مانند بلیچینگ (سفید کردن دندان) نتیجه نمی دهد. ساختار ارثی و نیز اختلالات رنگی در لکه ها،
 • در اتصال دندان های جدا شده (بستن دیاستما)
 • ترمیم دندان های شکسته یا فرسوده
 • اصلاح پرکردگی های بسیار قدیمی که رنگ و ساختار آن ها آسیب دیده است
 • می تواند جایگزینی برای اصلاح دندان های کج و کج (به عنوان جایگزین درمان ارتودنسی) باشد.

چه کسانی نمی توانند از درمان لمینت بهره مند شوند؟

افرادی که عادات بدی مانند اختلالات فک، جویدن ناخن، جویدن مداد دارند در مواردی که آسیب شدید لثه وجود دارد اعمال نمی شود.

به طور خلاصه مراحل کاربرد بالینی درمان لمینت چیست؟

اول از همه، دندان شما برای انجلم لمینت آماده می شود و سطح دندان تمیز می شوند. سپس یک قالب برای به دست آوردن یک کپی دقیق از دندان شما گرفته می شود. لایه ای که به دندان شما چسبانده می شود از مواد چینی تهیه شده است. در نهایت، مانند سیستم های چسب (باندینگ)، لمینیت ها با رزین (یک واسطه چسب) به سطح دندان موجود ذوب می شوند.

آیا لمینت ها ماندگاری بالایی دارند؟ دوام داره؟

لمینت ها با مراقبت خوب از دهان می توانند سال ها بدون هیچ مشکلی استفاده شوند. زیرا از پرسلن ساخته شده اند که خواص برتری نسبت به سایر سیستم های چسب (باندینگ) دارد. در برابر لکه و سایش مقاومت بیشتری دارند. برای افزایش طول عمر آنها باید به مراقبت از دهان و دندان توجه کرد. علاوه بر این باید از عادات بدی مانند جویدن غذاهای بسیار سفت و جویدن ناخن پرهیز کرد.

مزایای لمینت ونیر چیست؟

ظاهری سالم و طبیعی با یک مداخله کوچک به دست می آید

آنها از مواد محکم، رنگی و بادوام تولید می شوند.

تنها با ونیرهای لمینت می توان ویژگی های زیبایی را که می خواهید بدون آسیب رساندن به ساختار طبیعی دندان هایتان داشت. یا تغییری روی دندان ایجاد نمی شود یا با کمی اصلاح می توان به نتیجه بهتری دست یافت. در واقع مقدار برداشته شده از دندان به 0.3-0.7 میلی متر محدود می شود. بنابراین، نیازی به کوتاه کردن (کاهش) هیچ دندانی نیست.

مرحله آزمایشگاهی درمان فقط 3-4 روز است. با این حال، ممکن است 3-4 هفته طول بکشد تا لب های شما با ظاهر جدید شما سازگار شوند. توصیه می کنیم در طول این انطباق چند تمرین لب و مطالعه را انجام دهید. در پایان این مدت می توانید از دندان های جدید خود استفاده کنید که کاملاً با صورت شما یکپارچه شده و به صورت مصنوعی کاملاً غیر قابل تشخیص هستند.

از آنجایی که سطوح چینی فوق العاده صاف خواهند بود، لکه ها و تشکیل جرم ناشی از سیگار کشیدن و دلایل مشابه را به حداقل می رساند.

در اثر عوامل خارجی مانند قهوه، چای یا سیگار تغییر رنگ نمی دهد.

به عنوان یک ماده، کاملا شکننده است. با این حال، هنگامی که به طور کامل به مینای دندان متصل می شود، مقاومت آن در برابر نیروهای کششی و کششی به طور قابل توجهی افزایش می یابد. به عنوان مثال، حذف کامل روکش چسبیده از دندان امکان پذیر نیست. با این حال، می توان آن را با ساییدگی از سطح دندان با فرزهای الماسی جدا کرد.

مقاومت بالایی در برابر سایش دارد.

معایب لمینت ونیر چیست؟

از نظر سلامتی نسبت به سایر ترمیم ها مزایایی دارد. با این حال، این یک سیستم کمی گرانتر در مقایسه با سایرین است.

تکنیک حساسی است. نیاز به مطالعات بالینی و آزمایشگاهی خوب دارد. پزشک و تکنسین دندانپزشکی باید دانش فنی و توانایی هنری کاملی در این زمینه داشته باشند.

فرآیند درمان پوشش لمینت دندان

این فرایند چگونه کار می کند؟

لمینت دندان در تهران  با ونیرها درمانی برای بازگرداندن ظاهر طبیعی دندان ها هستند. برای ایجاد آن ها، یک قالب پوسته ‌شکل نازک از رزین كامپوزيت ونير یا مواد لمينيت سراميكي ایجاد می‌شود. این پوسته سپس با یک چسب فرموله شده مخصوص به جلوی دندان چسبانده می شود. هدف از روکش ها بهبود ظاهر فیزیکی دندان های کمی آسیب دیده یا تغییر رنگ است.

درمان لمینت دندان چگونه انجام می شود؟

لمینت دندانی که تقریباً همه می توانند از آن استفاده کنند روند چالش برانگیزی برای بیمار ندارد. این واقعیت که می توان آن را با یک فرآیند بسیار راحت اعمال کرد از جمله عواملی است که باعث می شود این روش توجه افراد زیادی را جلب کند. در این روش که از نظر زیبایی نتایج بسیار خوبی ارائه می دهد، ابتدا باید اندازه گیری های داخل دهانی بیمار انجام شود. یک مدل در محدوده این اندازه گیری ها تهیه می شود و در صورت توافق دندانپزشک و بیمار در مورد این مدل، مرحله اعمال شروع می شود.

روکش هایی که به صورت برگ به طور خاص برای بیمار تهیه شده اند با استفاده از مواد چسبنده مخصوص به دندان ها چسبانده می شوند. برای اینکه برگ ها به دندان بچسبند، از قبل اگر نیاز باشد بسیار کم نازک می شود. پس از چسباندن برگ ها، بیمار می تواند در همان روز به استفاده از دندان های خود ادامه دهد. همچنین می توانیم بگوییم که بیمار در این روش هیچ گونه درد یا ناراحتی احساس نمی کند.

فرآیند پوشش لمینت شامل چه مواردی است؟

1. مشاوره

برای انجام لمينيت سراميكي  دندان در تهران ابتدا با دندانپزشک خود مشورت خواهید کرد. دندانپزشک دندان های شما را معاینه می کند، به دنبال علائم آسیب یا حفره می گردد و تصمیم می گیرد که آیا روکش ها درمان مناسبی برای شما هستند یا خیر.

 اگر یک بیماری زمینه ‌ای وجود داشته باشد که دندان‌های شما را در معرض خطر قرار دهد، مانند بیماری پریودنتال یا شواهد واضحی مبنی بر اینکه شما معمولاً دندان‌های خود را قروچه یا فشار می‌دهید، دندانپزشک ممکن است روکش را توصیه نکند. اما اگر دندان ها سالم باشند و مشکلات صرفا جنبه زیبایی داشته باشند، می توان فرآیند ساخت روکش را آغاز کرد.

مشاوره اولیه شما برای انجام لمینت دندان در تهران از طریق عکس های واضح از دندان ها و تاریخچه دندان شما خواهد بود. پس از ورود به کلینیک، یک مشاوره حضوری دیگر برای تایید مناسب بودن شما برای روکش ها انجام می شود.

در طول مشاوره، دندانپزشک شما در مورد خواسته های شما در مورد اینکه می خواهید روکش های شما از نظر شکل و رنگ چگونه به نظر برسد، صحبت می کند. آن ها همچنین به شما توصیه می کنند که بر اساس نظر حرفه ای آنها هنگام در نظر گرفتن ویژگی های روکش ها (شفافیت، روشنایی و رنگ) چه چیزی طبیعی تر به نظر می رسد.

2. آماده سازی دندان ها

برای انجام لمینت دندان در تهران در مرحله بعد، متخصص دندانپزشکی از ابزارهای دقیق برای برداشتن لایه خارجی مینا از دندان های تحت درمان استفاده می کند. اگر در خارج از کشور هستید یا اگر در محلی اقامت دارید، می توانید این کار را در همان روز مشاوره انجام دهید.

عرض و عمق لایه تقریباً با لایه روکش اعمال شده مطابقت دارد. در طول این فرآیند از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش درد استفاده می شود.

3. قالب سازی

برای انجام لمینت دندان در تهران پس از آماده شدن دندان ها، دندانپزشک قالبی را به منظور ساخت روکش هایی که به طور خاص متناسب با دندان های شما هستند، می سازد.

سپس قالب به لابراتوار دندانپزشکی خود کلینیک یا اگر در محل وجود نداشته باشد به آزمایشگاه خارجی فرستاده می شود. آزمایشگاه از قالب برای تولید کپی دقیق از دندان های آسیب دیده استفاده می کند. یک نوع سرامیک (معمولاً چینی یا لمینت) ماده ای است که بیشتر برای روکش استفاده می شود، اما اگر به ونیرهای کامپوزیت غیر مستقیم مجهز باشید از رزین کامپوزیت استفاده می شود.

روکش ها تا چند روز دیگر تولید می شوند. شما روکش های موقتی را دریافت خواهید کرد تا در حین ساخت روکش های دائمی خود را بپوشید.

برای ونیرهای کامپوزیت مستقیم، روکش‌ها مستقیماً روی دندان‌های تحت درمان با استفاده از رزین کامپوزیت ایجاد می‌شوند.

4. چسباندن روکش

برای انجام لمینت دندان در تهران پس از آماده شدن روکش های دائمی، مرحله بعدی روش باندینگ است. روکش ها ابتدا باید کمی بریده شوند تا متناسب با دندان باشند. در مرحله بعد، دندان باید برای باندینگ آماده شود. دندانپزشک دندان را پولیش می دهد و سپس آن را گاز می گیرد تا محل اتصال مناسبی برای سیمان و روکش ایجاد کند. معمولاً در این بخش از درمان بیهوشی لازم نیست.

پس از آن سیمان دندانی روی دندان ها زده شده و روکش چسبانده می شود. دندانپزشک از نور متمرکز خاصی برای “فعال کردن” سیمان و چسباندن محکم روکش به دندان استفاده می کند. این فرآیند در عرض چند دقیقه اتفاق می افتد. در نهایت، سیمان اضافی به سرعت حذف می شود و روکش در جای خود باقی می ماند و ظاهر طبیعی دندان های شما را باز می گرداند.

لمینت دندان در تهران را میتوانید در مرکز زیبایی دکتر سیمین برنگی که داراي بيش از ٨ سال سابقه در زمينه ی دندانپزشكي زيبايي و ترميمي بوده و با روش هاي نوين متدهاي جديد در اين زمينه مشغول به فعاليت هستند انجام دهید.

بیشتر بدانید: زیبایی دندان ، قیمت لمينيت سراميكی ، بهترين دندانپزشک زیبایی ، انواع کامپوزیت دندان 

انواع لمینت دندان چیست؟

امروزه استفاده از لمینت دندان به 3 روش مختلف انجام می شود. اینها؛

 • لمینت کامپوزیت
 • دندان چینی برگ
 • زیرکونیوم برگ

چیزی که عموماً به آن دندان های برگ گفته می شود، دندان چینی برگ است که در لیست دوم قرار دارد. ویژگی انتقال نور پرسلن و مقاومت بسیار زیاد آن در برابر نور، این روش را بسیار رایج کرده است. در این نوع رنگی انتخاب می شود که متناسب با رنگ طبیعی دندان فرد باشد، بنابراین از انحراف ظاهر طبیعی جلوگیری می شود.

لمینیت دندان را می توان در 2 تا 3 جلسه تکمیل کرد. با این حال، بسته به وضعیت دهان و دندان بیمار، ممکن است قبل از عمل به برخی درمان ها نیاز باشد، در این صورت تعداد جلسات افزایش می یابد. به عنوان مثال، اگر پوسیدگی دندان وجود داشته باشد، حفره باید تمیز و پر شود. پس از آن، می توان این مرحله اجرا را آغاز کرد. انجام اندازه گیری های لازم و آماده سازی پوشش آن طور که انتظار می رود هفته ها طول نمی کشد. این عمل در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود و این امکان برای بیمار وجود دارد که از نظر زیبایی ظاهری زیباتر و آراسته تر داشته باشد.

لمینت دندان در چه شرایطی برای افراد ساخته می شود؟

این واقعیت که فرد می خواهد دندان هایی داشته باشد که از نظر زیبایی زیباتر به نظر برسند دلیل کافی برای استفاده از لمینت دندان است. لازم به ذکر است که این روش را می توان برای اهدافی مانند تمایل به داشتن دندان های سفیدتر، جدا شدن جزئی بین دندان ها و از بین بردن این ظاهر نیز انجام داد. همچنین می تواند گزینه ایده آلی برای کسانی باشد که از تغییر رنگ دندان های خود شکایت دارند.

قیمت دندان لمینت

بیماران از خود می پرسند که قیمت لمینت دندان چقدر است یا اگر در یک کلینیک خصوصی انجام شود چه قیمت هایی دارد. با این حال، ما نمی توانیم عدد دقیقی را به شما بگوییم. البته قیمت ها بسته به عوامل مختلفی متفاوت است. برخی از عوامل مانند تعداد دندان هایی که این روش انجام می شود، تجربه پزشک و کیفیت مواد استفاده شده نیز تعیین کننده قیمت پیشنهادی شما خواهد بود. اول از همه باید وقت بگیرید و معاینه شوید. سپس اطلاعات دقیق قیمت برای شما ارسال خواهد شد.

مراحل تهیه ونیر لمینت چیست؟

ابتدا با دکتر مشورت کنید تا متوجه شوید که آیا روکش های چینی برای شما مناسب هستند یا خیر.

اگر مشخص شود که به لمینت نیاز است ، شما اهداف خاص خود را از نظر نتیجه مورد نظر خود (چگونه می خواهید دندان هایتان به نظر برسند) مورد بحث قرار خواهید داد. قالب های دندان شما گرفته می شود و در مدل تشخیصی لبخند مورد نظر ایجاد می شود.

بیماری که تحت انجام لمینت دندان قرار می گیرد، ابتدا تحت معاینه دقیق قرار می گیرد. دندانپزشک نیازهای بیمار را تعیین می کند و یک برنامه درمانی ایجاد می کند. پس از انجام فرآیند شکل دهی به جلوی دندان ها، قسمت جلویی دندان ها برای استفاده از روکش آماده می شود.

 قبل از تهیه لمینت ونیر واقعی، پردازش لبخند خود را با پزشک خود بررسی خواهید کرد. مرحله بعدی روش لمینت ونیر است. ممکن است لازم باشد مقدار کمی از مینای اصلی دندان شما برداشته شود تا جایی برای روکش ایجاد شود. این اطمینان حاصل می کند که تاج به راحتی در دهان شما قرار می گیرد و احساس بزرگی نمی کند یا عملکرد طبیعی دندان شما را تغییر نمی دهد. اکثر ونیرهای لمینت توسط لابراتوار دندانپزشکی ساخته می شوند و پردازش آنها حدود 2 هفته طول می کشد.

 در این مدت یک سری روکش اکریلیک برای شما اعمال میشود. یک هفته پس از قرار دادن روکش های موقت، شما برای برداشت از روکش های موقت تایید شده به مطب دندانپزشکی مراجعه خواهید کرد. اگر در مورد شکل، اندازه یا رنگ مطمئن نیستید، وقت آن است که به پزشک خود اطلاع دهید. به راحتی می توانید ونیرهای موقت را با رنگی متفاوت قبل از ادامه ونیرهای لمینت نهایی جایگزین یا دوباره بازسازی کنید.

 هنگامی که شما کاملا خوشحال هستید، برداشت موقت تایید شده برای ساخت نهایی به آزمایشگاه ارسال می شود. آخرین ویزیت، «جا دادن» یا «نشستن» روکش ها است. قبل از اینکه روکش های لمینت نصب شده به طور دائم چسبانده شوند، ابتدا آزمایشی نصب می شوند تا بتوانید لبخند نهایی را بررسی کنید. در این مرحله، به ندرت پیش می‌آید که تغییراتی لازم باشد و روکش‌های لمینت به‌ طور دائم باند شوند. از رزین برای چسباندن روکش به دندان استفاده می شود، سپس با نور کیورینگ با شدت بالا سفت و ثابت می شود. اتصال رزین اضافی با دقت برداشته و صیقل داده می شود و نیش نهایی نیز بررسی و در صورت لزوم تنظیم می شود. اکنون آماده لبخند زدن با دندان های زیبا هستید.

مزایای  لمینت دندان چیست؟

کاربرد دندانی برگ لمینت، که یک روش محافظه کارانه است. کافی است مقدار بسیار کمی از مواد مانند 0.3 – 0.7 میلی متر را از روی دندان جدا کنید. به دلیل برداشتن مقدار بسیار کمی از بافت دندان؛ حساسیت به سرما و گرما که ممکن است در دندان ایجاد شود را می توان به حداقل رساند. در واقع، در بیشتر موارد، هیچ حساسیتی وجود ندارد.

پرسلن ماده ای بادوام، رنگ ثابت و مقاوم در برابر سایش است. رنگ آن بر اثر عواملی مانند چای، قهوه و سیگار تغییر نمی کند. به همین دلیل می توان سال ها بدون تغییر رنگ یا تغییر ساختاری از آن استفاده کرد.

از آنجایی که سطوح جویدنی دندان ها لمس نمی شود و ساختار طبیعی آنها آسیب نمی بیند، بیمار احساس دندان های طبیعی را از دست نمی دهد و دوره سازگاری بسیار کوتاه است. اگرچه پرسلن در شرایط عادی یک ماده شکننده است، اما وقتی از نظر شیمیایی به مینای دندان می‌چسبد، در برابر نیروهای کششی و کششی بسیار مقاوم می‌شود. بنابراین امکان سقوط آن به راحتی وجود ندارد. در کاربرد دندانی برگ لمینت; تغییراتی که ایجاد خواهد شد را می توان از قبل با تهیه مدل دندان ها بدون انجام هیچ گونه عملی بر روی دندان ها نشان داد.

مزایای استفاده از لمینت دندانپزشکی

لازم به ذکر است که فرآیند لمینت دندان که اخیراً به طور گسترده در کاربردهای دندانپزشکی زیبایی مورد استفاده قرار گرفته است، از جنبه های مختلف مزایایی دارد. همچنین می توان گفت که از آنجایی که ظاهری فوق العاده طبیعی ارائه می دهد، تشخیص آن از دندان های واقعی با انتخاب رنگ مناسب بسیار دشوار است. به طور کلی، مزایای استفاده از برگ را می توان به شرح زیر برشمرد:

 • هیچ تغییر رنگی در چینی لامینا وجود ندارد.
 • ساختار فوق العاده محکمی دارد
 • این یک گزینه پوشش ایده آل از نظر زیبایی است.
 • لزوماً نیازی نیست که روی همه دندان ها اعمال شود، می توان آن را روی یک دندان نیز گذاشت.
 • وقتی از بیرون به آن نگاه کنید، تشخیص دندان های واقعی دشوار است.
 • ساختار صافی دارد
 • مقاومت بالایی در برابر شکستگی نشان می دهد
 • مقاوم در برابر نیروهای کششی
 • البته می توان موارد جدیدی را نیز به این مزیت ها اضافه کرد. می توان گفت که این روش می تواند انتخابی عالی برای کسانی باشد که خواهان ظاهری آراسته تر هستند.

این درمان چقدر طول می کشد؟

یکی از مواردی که بیماران در مورد لمینت ونیرهای دندانی کنجکاو هستند طول عمر آنهاست. این واقعیت که لمینت های چینی با فناوری خاصی ساخته شده اند، آنها را در برابر نور بسیار مقاوم می کند. می توان گفت مشکلاتی مانند شکستگی یا افتادن تقریباً هرگز پیش نمی آید. اما برای داشتن طول عمر طولانی، بیمار باید بعد از استعمال به بهداشت و تمیزی دهان و دندان توجه کند. در این حالت طول عمر بین 10 تا 20 سال متغیر است.

اما اگر بهداشت دهان و دندان مورد توجه قرار نگیرد و نظافت آن نادیده گرفته شود، ممکن است مشکلات مختلفی مانند تحلیل لثه ایجاد شود. این جایی است که می توانید پوشش ها را از دست بدهید. به همین دلیل است که مدت زمان استفاده از این درمان در هر بیمار متفاوت است. همانطور که از گاز گرفتن اجسام سخت با دندان خودداری می کنید، پس از استفاده از روکش نیز باید از چنین رفتارهایی اجتناب کرد.

بیشتربدانید:انجام لمینیت دندان در تهرانلمینیت سرامیک در تهرانلمینیت دندان در تهران

 

بعد از درمان

مسواک زدن روزانه و نخ دندان کشیدن ضروری است. روکش ها مانند دندان های زیر دچار تغییراتی می شوند، بنابراین رعایت اقدامات احتیاطی مشابه بسیار مهم است.

یک رژیم غذایی ملایم برای چند روز اول پس از عمل توصیه می شود. مدتی طول می کشد تا شما با ساختار جدید دندان خود سازگار شوید.

روکش های دندان، پرسش های متداول

چه نوع پوششی وجود دارد؟

نوع رایج ‌تر روکش‌ها و آن‌ هایی که بیشتر مردم با آن آشنا هستند، روکش‌های هستند که روی جلوی دندان‌ها اعمال می‌شوند و مداخله زیبایی مؤثرتری دارند.

b5
a5
IMG_7551

قبلی
بعدی

ساخت لمینت دندان چند روز طول می کشد؟

بیمارانی که تحت لمینت لمینت دندان قرار می‌گیرند، معمولاً می‌توانند در ۲ تا ۳ جلسه از لمینت دندان‌ها استفاده کنند، مگر اینکه نیاز به درمان یا مداخله زیبایی روی لثه‌های خود داشته باشند. معمولاً حدود یک ماه طول می کشد تا تمام مراحل انجام شود و در صورت نیاز به اصلاح یا درمان دندان ها، ممکن است این دوره تمدید شود.

قیمت روکش دندان لمینت

از آنجایی که روکش دندان لمینت یک کاربرد طراحی شده شخصی است، نمی توان در مورد قیمت ثابت صحبت کرد. به همین دلیل می توان گفت که قیمت روکش دندان لمینت با معاینه دندانپزشکی بسته به نوع درمانی که قرار است انجام شود مشخص خواهد شد. تجربه پزشک انجام دهنده و کیفیت پوشش در تعیین قیمت روکش دندان لمینت لمینت موثر است.

قیمت لمینت دندان چینی ممکن است کمی بالاتر از قیمت سایر درمان های دندانپزشکی باشد. ماهیت و شدت کار دندانپزشک و قیمت مواد مورد استفاده در درمان دندان تاثیر بسزایی در تعیین قیمت دارد. قیمت لمینت دندان چینی می تواند نسبتاً بالا باشد زیرا از مواد خاصی در کاربرد لمینت دندان چینی استفاده می شود، نیاز به فرآیندهای بالینی و آزمایشگاهی دشوار و حساسی دارد و گرفتن، آماده سازی و استفاده از دندان نیاز به دانش فنی و تخصص خاصی دارد.

دو نوع اصلی روکش وجود دارد: چینی و کامپوزیت.

روکش های چینی یا سرامیکی

اگرچه روکش‌های چینی گران ‌تر و زمان ‌برتر هستند، اما ویژگی‌های زیادی دارند که آن را ارزشمند می‌کنند.

روکش های پرسلن معمولاً برای آماده سازی دندان ها برای باندینگ به کار دندانپزشکی بیشتری نیاز دارند، اما مزایای قابل توجهی دارند. آنها تمایل دارند نور را به طور طبیعی تری منعکس کنند و بهتر از اثر مینای دندان تقلید کنند. آنها همچنین قوی تر هستند، می توانند بیشتر از جایگزین های کامپوزیت ونیر دوام بیاورند و با مراقبت مناسب به طور موثرتری در برابر لکه ها مقاومت می کنند.

بیشتربدانید:لمینیت سرامیکیهزینه لمینیت دندانلمینیت دندان چیست؟قیمت لمینیت دندان

پوشش کامپوزیت

ونیرهای کامپوزیت با ساختن چندین لایه رزین برای ایجاد روکش جدید به طور مستقیم روی دندان های شما اعمال می شوند.

در درمان ونیرهای کامپوزیت، دندان های شما از قبل اچ می شوند و از چسب چسب برای کمک به چسبندگی رزین استفاده می شود. نور متمرکز برای خشک کردن مواد کامپوزیت و مواد چسبنده برای محکم کردن روکش در جای خود استفاده می شود. سپس روکش تمیز می شود و تا ظاهر نهایی خود صیقل داده می شود.

ونیرهای کامپوزیت ممکن است راحت ‌تر از جایگزین‌های چینی باشند زیرا هزینه کمتری دارند و نیاز به مراجعه کمتری به دندانپزشک دارند. آنها همچنین تمایل دارند کمتر به سوراخ کردن و پردازش دندان شما نیاز داشته باشند.

با این حال، معمولاً دوام کمتری نسبت به روکش‌های چینی دارند و معمولاً طی 5 تا 8 سال پس از نصب نیاز به تعویض دارند. در بسیاری از موارد، آنها همچنین بیشتر مستعد لکه شدن هستند و همیشه شفافیت دندانی طبیعی ندارند، که می تواند کیفیت زیبایی روکش را به خطر بیندازد.

بیشتر بدانیدبهترين دندانپزشک زیبایی ، طراحی لبخند ،انواع کامپوزیت دندان ،قیمت لمينيت سراميكی

پس از نصب با روکش چه انتظاری باید داشته باشم؟

پس از انجام عمل، لازم است در یک قرار ملاقات بعدی با دندانپزشک خود برای ارزیابی تناسب ونیرها شرکت کنید. دندانپزشک نحوه تعامل روکش ها با لثه ها را بررسی می کند و توصیه هایی برای تمیز کردن لثه یا دندان در آینده ارائه می دهد. با این حال، کار دندانپزشکی تهاجمی بیشتر نباید ضروری باشد.

اگر در خارج از کشور هستید، دندانپزشک شما می خواهد قبل از اینکه به شما اجازه بازگشت به خانه را بدهد، امتحانات نهایی را انجام دهد.

نگهداری از روکش های دندانی به طور کلی ساده، اما بسیار مهم است. درست مانند دندان های طبیعی، آنها باید تمیز نگه داشته شوند تا ظاهر قدیمی خود را تا زمانی که ممکن است حفظ کنند. تمیز کردن نباید سطح پوشش ها را به خطر بیندازد، بنابراین ممکن است خمیر دندان غیر ساینده توصیه شود.

در بیشتر موارد، دندانپزشک شما همچنین استفاده از محافظ شب هنگام خواب را برای محافظت از روکش‌ها توصیه می‌کند، به خصوص اگر دندان‌های خود را به هم فشار دهید یا به هم فشار دهید.

همچنین باید برای معاینات منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید. برای استفاده حداکثری از پوشش های خود، توصیه می شود در جلسات متخصص بهداشت شرکت کنید و از پولیش های غیر ساینده که به طور خاص برای پوشش ها فرموله شده اند استفاده کنید. معاینات منظم دندانپزشکی می تواند نگرانی های مربوط به یکپارچگی روکش های شما یا مسائل ثانویه مانند پوسیدگی دندان را نشان دهد.

به طور کلی، شما می توانید یک بهبود فوری در ظاهر زیبایی دندان های خود مشاهده کنید و انتظار افزایش عزت نفس را داشته باشید. با این وجود، حفظ سلامت دهان پس از پوشش مانند قبل ضروری و مهم است.

خطرات و عوارض جانبی احتمالی

رنگ روکش ها ممکن است دقیقاً با رنگ دندان های بیمار مطابقت نداشته باشد و پس از ساخته شدن قابل تغییر نباشد.

دندان قروچه یا ضربات سخت می تواند باعث جدا شدن و افتادن سطح دندان شود.

تقریباً 95 درصد ونیرهای چینی به مدت 5 سال در جای خود و در شرایط اولیه خود باقی می مانند و 83 درصد آنها به مدت 20 سال در شرایط خوب باقی می مانند. این ارقام برای ونیرهای کامپوزیت کمی کمتر است.

شما میتوانید لمینت دندان در تهران را میتوانید در مرکز زیبایی دکتر سیمین برنگی که داراي بيش از ٨ سال سابقه در زمينه ی دندانپزشكي زيبايي و ترميمي بوده و با روش هاي نوين متدهاي جديد در اين زمينه مشغول به فعاليت هستند انجام دهید.

بیشتربدانید:انجام لمینت دندان در تهرانهزینه جرم گیری و بلیچینگ دندانقیمت لمینت دندان در تهرانبهترین متخصص لمینت دندان در تهرانكامپوزيت ونير

آیا می توان دندان های برگ را برای همه انجام داد؟

البته بسیاری از افراد می توانند از کاربرد دندان برگ سود ببرند. اما ذکر موارد خاصی که در مورد آنها قابل اعمال نیست لازم است. این برنامه برای افرادی که موارد ذکر شده در زیر را دارند توصیه نمی شود.

 • افرادی که در هنگام خواب شبانه رفتار دندان قروچه دارند
 • افرادی که دارای اختلالات ساختار فک هستند
 • افرادی که مدام اجسام سخت مانند جویدن ناخن یا مداد جویدن را گاز می گیرند
 • افرادی که مشکلات شدید لثه دارند
 • افرادی که فلوئوروزیس شدید دارند

علاوه بر همه اینها به اطلاع شما برسانیم که این عمل را نمی توان بر روی افرادی که فک پایینی آنها رو به جلو است، انجام داد که این امر به ساختار کلی فک آنها بستگی دارد. اگر با دندانپزشک خود ملاقات کنید، همچنین می توانید دریابید که آیا کاندید مناسبی برای این پوشش هستید یا خیر.

آیا لمینت دندان ضرری دارد؟

می توان گفت که اگر این روش به درستی انجام شود، هیچ آسیبی به سلامتی وارد نمی کند. گاهی اوقات، کسانی که دندان های لمینت شده دارند ممکن است اظهار کنند که پس از استفاده با مشکل مواجه می شوند. با این حال، وقتی به این مشکلات نگاه می کنیم، به نظر می رسد که بیشتر آنها ناشی از بی توجهی به بهداشت دهان و دندان است.

البته داشتن دندان های لمینت شده به این معنی نیست که دندان های شما در برابر پوسیدگی یا لثه ها از التهاب محافظت می شوند. پس از استفاده از لمینیت باید به نظافت دهان و دندان توجه شود. کاربرد مورد نظر باعث پوسیدگی دندان یا آسیب به لثه نمی شود. مواد استفاده شده یا مواد ترجیح داده شده برای چسباندن برگ ها هیچ آسیبی به سلامتی وارد نمی کند.

برای رزرو نوبت جهت دریافت خدمات تخصصی دندانپزشکی می توانید با مطب دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

سفید کردن دندان (بلیچینگ)

سفید کردن دندان : دندان ها ممکن است در طول سال ها به دلیل مصرف غذاها، نوشیدنی ها (قهوه، شراب و چای) و سیگار، سفیدی خود را از دست بدهند. برای اصلاح این وضعیت می توان سفید کردن دندان (بلیچینگ) را انجام داد. در مقایسه با روکش های چینی، سفید کردن دندان یک فرآیند آسان، قابل اعتماد، اقتصادی و محافظتی تر است زیرا دندان ها فرسایش نمی یابند.

لکه ها و تغییر رنگ در دندان ها

این منحصر به فرد است، مانند رنگ دندان، رنگ چشم و رنگ مو. نسبت عناصر موجود در دندان نسبت به یکدیگر رنگ دندان را تعیین می کند. سطح مینای دندان دارای ساختار متخلخل است (سوراخ های کوچکی که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند). به همین دلیل ممکن است رنگ طبیعی دندان در طول زمان تحت تاثیر عوامل خارجی تغییر کند.

بیشتربدانید:لمینت دندان در تهرانکامپوزیت ونیراصلاح طرح لبخندانواع روکش های زیبایی-

درمان چگونه اعمال می شود؟

دو نوع روش درمانی برای انتخاب وجود دارد. اولین مورد روشی است که در مطب دندانپزشکی شما نتایج سریع تری می دهد (بلیچینگ مطب) و دیگری روشی است که می توانید خودتان در خانه از آن استفاده کنید (بلیچینگ خانگی).

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search