طراحی لبخند تهران

طراحی لبخند تهران ؛ دیگر کار سختی نیست که با اعتماد به نفس مانند ستاره های هالیوود لبخند بزنید، اگر می خواهید لبخندی مانند آنها داشته باشید، فقط باید تصمیم خود را بگیرید و درمان را شروع کنید. با طرح لبخند جدید می توانید یک لبخند کاملا جدید داشته باشید.

طرح لبخند

لبخند هالیوود، داشتن مجموعه ای از دندان های سفید براق و بی نقص به هیچ وجه مربوط به غرور نیست. بر اساس مطالعات مختلف، ظاهر سالم دندان ها باعث جذابیت فرد می شود. در هر زمینه اجتماعی، هیچ کس نمی گوید که داشتن دندان های زیبا شانس شما را کاهش می دهد. کاملا برعکس.

هر کسی که می خواهد لبخند بهتری داشته باشد می تواند به لطف پیشرفت های تکنولوژیک مدرن به این رویا برسد. در نتیجه، هر کسی می تواند لبخندی به نام لبخند هالیوود داشته باشد. به زبان ساده، این تکنیک خلاقانه دندانپزشک برای ایجاد مجموعه ای کاملاً صاف و متقارن از دندان ها است.

این نوع لبخند ظاهری کاملا طبیعی ارائه می دهد. اگر می‌خواهید از طرح لبخند که در سال‌های اخیر در ترکیه محبوبیت دارد، بهره ببرید، نیازی به مرخصی طولانی از کار یا زندگی اجتماعی ندارید. این کلینیک دندانپزشکی شناخته شده در دستان یک تیم دندانپزشکی مجرب، تجربه ای درجه یک را برای شما فراهم می کند.

طراحی لبخند توانایی ارائه لبخندهای خاص به صورت با استفاده همزمان از دندانپزشکی و هنر است. ابتدا یک طرح لبخند سالم بر اساس خواسته های شخصی شما و توصیه های پزشک شما ایجاد می شود. طرح لبخند بر اساس سن، جنسیت، شکل صورت و سایر عوامل طراحی شده است.

مهمترین نکته در طراحی لبخند این است که لبخند شما با حفظ سلامت و طبیعی بودن شما بازسازی می شود. وقتی طراحی لبخند را شروع می کنیم، ابتدا باید مشخص کنیم که کدام شکل هندسی با خط صورت شما مطابقت دارد. در واقع، خطوط صورت فرد اطلاعات لازم را در مورد شکلی که دندان ها باید به خود بگیرند، می دهد. آناتومی زن و مرد کاملاً متفاوت است. در زنان، جابجایی‌ها صاف‌تر است، در حالی که قوس‌های بینی و ابروها نیز ضعیف‌تر هستند. در مردان، اجزای صورت واضح‌تر و مشخص‌تر هستند. رابطه بین پیشانی، بینی و نوک فک با صورت زنان متفاوت است. در خانم‌ها گوشه‌های دندان‌ها نرم‌تر و دو دندان میانی بلندتر از دندان‌های کناری هستند. همچنین شکاف های کوچکی بین گوشه های دندان های همسایه وجود دارد. همچنین خط خنده منحنی رو به بالا دارد. در آقایان خطوط دندان ها مشخص تر و دندان های مجاور صاف تر دیده می شوند. همچنین خط خنده در مردان صاف تر از زنان است.

برای اطلاعات بیشتر در باره طراحی لبخند تهران با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید .

برای داشتن لبخندی جذاب، دندان های جلو باید به طور قابل توجهی بلندتر از دندان های کناری باشند. با طراحی دندان های جلویی خود به این شکل لبخندی جوان، پویا و جذاب به دست می آورید. برای لبخند فکری، دندان ها در یک خط مستقیم قرار می گیرند. این لبخند به صورت شما جلوه ای از پختگی و دانش می دهد. برای لبخندی اسپرت، ثنایای میانی شما باید کمی بلندتر از دندان های ثنایای جانبی باشد. این لبخند بیانی صمیمانه، غیر معمول و گرم به شما می دهد.

طراحی لبخند روشی است که با استفاده از ترکیبی از دندانپزشکی و هنر امکان ارائه یک لبخند خاص به صورت را فراهم می کند. ابتدا، یک لبخند سالم بر اساس نیازهای شخصی شما و توصیه های پزشک برنامه ریزی می شود. طراحی لبخند با توجه به سن، جنسیت، فرم صورت، حرفه و شخصیت شما طراحی شده است. مهمترین نکته طراحی لبخند این است که لبخند شما را بازسازی می کند و در عین حال از سلامت و طبیعی بودن شما محافظت می کند. هنگام شروع طرح لبخند، ابتدا شکل هندسی مناسب برای خطوط صورت شما مشخص می شود. این به این دلیل است که ویژگی های یک فرد رمزهای فرم مورد نیاز دندان ها را می دهد. آناتومی زن و مرد کاملاً با یکدیگر متفاوت است. در زنان، نواحی انتقالی خطوط صورت صاف‌تر است و وزوز بینی و استخوان‌های ابرو کمتر برجسته هستند. در مردان، خطوط صورت واضح تر و برجسته تر به نظر می رسند. نسبت پیشانی، بینی و چانه آنها با زنان متفاوت است. در خانم‌ها گوشه‌های دندان‌ها نرم‌تر و دو دندان میانی بلندتر از کناره‌ها هستند. همچنین شکاف های کوچکی بین گوشه های دندان های همسایه وجود دارد. علاوه بر این، خط خندان منحنی رو به بالا دارد. در آقایان خطوط دندان برجسته تر است و دندان های مجاور صاف تر به نظر می رسند. علاوه بر این، خط لبخند در مردان نسبت به زنان منحنی سبک تری دارد. به لطف روش طراحی لبخند، شما همچنین می توانید دندان های سالم تری از همه لحاظ داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در باره طراحی لبخند تهران با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید .

برای یک لبخند جذاب، دندان های ثنایای مرکزی (دندان های جلو) باید به طور قابل توجهی بلندتر از بقیه دندان های کناری باشند. طراحی دندان های جلویی به این صورت لبخندی جوان، شاداب و جذاب به شما می دهد. برای یک لبخند پیچیده، دندان هایی که در یک خط مستقیم قرار دارند (یعنی طول یکسان) لازم است. این لبخند حالتی بالغ و خردمندانه به چهره شما می دهد. برای لبخندی اسپرت، دندان های ثنایای مرکزی شما باید کمی بلندتر از بقیه دندان های ثنایای جانبی باشند. این لبخند بیانی صمیمانه، فوق العاده و گرم به شما می دهد.

طراحی لبخند برای از بین بردن تغییر رنگ دندان ها، ناهماهنگی یا موقعیت نامناسب یک یا چند دندان، شکاف های ناشی از از دست دادن دندان ها، عدم تناسب در تعداد دندان ها و لثه های باز شده، برای اطمینان از تراز بودن لثه ها در حد نیاز و جلوگیری از عدم تطابق طول دندان ها طراحی شده است. در لثه ها و ظاهر پیری ناشی از افتادگی صورت و لب ها به دلیل از دست دادن دندان ها. از آنجایی که همه این مسائل منجر به تخریب ظاهر زیبایی بیمار می شود، هدف آنها حذف با طراحی خندان است.

طرح لبخند بر اساس موقعیت و وضعیت دندان ها تعیین می شود. این روش شامل درمان هایی برای بلند کردن یا کوتاه کردن دندان ها، اصلاح شکل دندان ها، نازک یا ضخیم کردن دندان ها بسته به موقعیت آنها، از بین بردن فضای لثه، صاف کردن لایه سطحی دندان ها، یعنی طراحی گوشه هایی از جمله مربع کردن، اشاره کردن، فرآیند گرد کردن و درجه بندی

عواملی که بر طرح لبخند خاص افراد در هنگام تعیین لبخند تأثیر می‌گذارند عبارتند از: سن، جنسیت، لب‌ها، خطوط صورت، رنگ پوست، ردیف دندان‌ها و لثه‌ها.

ابتدا درمان انجام شده با در نظر گرفتن وضعیت فعلی دندان و سلامت دهان مشخص می شود سپس تعداد جلسات بر این اساس تعیین می شود. روند درمان می تواند در عرض چند هفته به پایان برسد اما می تواند چندین ماه نیز طول بکشد.

به لطف برنامه ریزی خوب پزشکان متخصص، می توانید یک «لبخند هالیوودی» با زیبایی دندان داشته باشید که باعث حسادت اطرافیانتان شود.

طراحی لبخند شامل آستر، سفید کردن دندان، باندینگ، عملیات لثه، تنظیم طول دندان و فرم دادن به لب است. با طرح لبخند می توان تمامی اختلالات دندان، لثه و لب را برطرف کرد. امروزه بسیاری از افراد از خندیدن خجالت می کشند زیرا از دندان ها، لبخند و لثه های خود ناراضی هستند و اعتماد به نفس ندارند.

با طراحی لبخند، لبخند ظاهری دلپذیر به خود می گیرد. به خصوص افرادی که مشکلات سلامت دهان و دندان دارند، می توانند مراقبت های جامع دهان و دندان را با طرح لبخند انجام دهند. خوب، چه کاری می توانید با طراحی لبخند انجام دهید؟

برای اطلاعات بیشتر در باره طراحی لبخند تهران با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید .

با طرح لبخند چه کاری می توان انجام داد؟

با طرح لبخند; سفید کردن دندان، زیبایی صورتی، روکش زیرکونیوم یا چینی، باندینگ، درمان های ارتودنسی، چینی لامینار، کانتور لب و ایمپلنت قابل انجام است. با طراحی لبخند می توان تشخیص داد که کدام مشکلات دندانی به شرح زیر برطرف می شود:

 • مشکلات رنگ دندان
 • تغییر شکل لثه
 • اختلالات بین دندانی
 • شکل گیری نامنظم دندان
 • دندان های از دست رفته
 • بدشکلی های صورت
 • عدم تطابق اندازه دندان ها
 • مشکلاتی که در دندان های ترک خورده و شکسته ایجاد می شود قابل اصلاح است.
 • فرآیند درمان طراحی لبخند

فرآیند درمان طراحی لبخند

فرآیند درمان طرح لبخند ممکن است از دهان به دهان دیگر متفاوت باشد. روند درمان ممکن است خیلی طولانی یا خیلی کوتاه باشد. در مرحله اول استفاده از طرح لبخند، چک کردن دهان فرد انجام می شود. روش های درمانی لازم برای به دست آوردن ساختار دهانی بسیار سالم با در نظر گرفتن موقعیت هایی که فرد در آن شکایت می کند، تعیین می شود. در صورت وجود مشکلات ارتودنسی در دندان ها یا نیاز به جراحی، روند درمان می تواند تا 6 ماه طول بکشد. به غیر از آن، فرآیند پردازش طرح لبخند معمولاً در عرض چند هفته تکمیل می شود.

برای اطلاعات بیشتر در باره طراحی لبخند تهران با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید .

هدف از طراحی لبخند چیست؟

با طراحی لبخند، هدف رنگ آمیزی دندان ها، قرار دادن یک یا چند دندان در ترازها یا موقعیت های مختلف از یکدیگر، از بین بردن شکاف های ناشی از از دست دادن دندان ها، اطمینان از همسویی لثه ها با آنچه باید باشد است. برای از بین بردن نامتناسب بودن تعداد دندان ها و لثه های ظاهر شده، جلوگیری از ناسازگاری طول لثه روی لب ها، جلوگیری از کهنه شدن ظاهر ناشی از از دست دادن دندان ها به دلیل افتادگی صورت و لب ها. از آنجایی که همه این مشکلات منجر به بدتر شدن ظاهر زیبایی بیمار می شود، هدف از بین بردن همه آنها از طریق طراحی لبخند است.

چه درمان هایی به عنوان بخشی از طراحی لبخند انجام می شود؟

طرح لبخند با توجه به موقعیت و وضعیت دندان ها تعیین می شود. درمان هایی مانند بلند شدن یا کوتاه شدن دندان، اصلاح شکل دندان، نازک شدن و ضخیم شدن با توجه به موقعیت دندان، اصلاح حفره های لثه، صاف کردن لایه سطحی دندان و طراحی گوشه، یعنی مربع، تراش، گرد کردن. ، تشکیل پرونده، انجام می شود.

چه عواملی بر طراحی لبخند تاثیر می گذارد؟

عواملی که بر این فرآیند تأثیر می گذارند سن، جنس، لب ها، ویژگی های صورت، رنگ پوست، مرتب شدن دندان ها و لثه ها هستند.

در مورد خدمات

با طراحی لبخند می توان دندان های سالم تر و درخشان تری داشت. بسیاری از روش های درمان دندان مانند ونیر لمینت چینی، روکش دندان زیرکونیومی، پوشش دندان ایمکس، زیبایی رز و درمان ایمپلنت دندان شامل طراحی لبخند می باشد.

طراح لبخند ، دندانپزشکی، زیبایی شناسی و هنر در کنار هم اعمال می شوند تا لبخندی خاص و ایده آل را به چهره ارائه دهند. دندان های ما در هماهنگی با یکدیگر و بافت های نرم اطراف آن ها قرار دارند. عناصر اساسی یک لبخند سالم، زیبا و زیبا، دندان های ما هستند، بنابراین داشتن اطلاعات کامل در مورد شکل دندان ها و ویژگی های آناتومیکی، اساس تمام درمان ها می باشد. برای اینکه بهتر بفهمیم یک لبخند خوش طرح باید چگونه باشد، باید لبه های داخلی و خارجی اجزای صورت را بررسی کرد. ویژگی های صورت، جنسیت، سن، تقارن لبخند، نظم و رنگ دندان ها، لب ها و لثه ها عواملی هستند که طراحی زیبایی لبخند را تعیین می کنند.

برای اطلاعات بیشتر در باره طراحی لبخند تهران با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید .

در طراح لبخند با در نظر گرفتن تمامی این عوامل شکل دندان ها مشخص می شود. با طرح لبخند می‌توان جوان‌تر به نظر رسید، آثار سال‌های دور دندان‌ها و لب‌ها را محو کرد و پویاتر به نظر رسید. علاوه بر تکنیک های طراحی لبخند، استفاده از تجربه، مهارت و هنر زیبایی برای دندانپزشک بسیار مهم است. شما می توانید از دندانپزشک خود در مورد طراحی و تکنیک های زیبایی لبخند اطلاعات کسب کنید.

بیشتربدانید : هزینه پرکردن دندانقیمت پرکردن دندانقیمت هر واحد کامپوزیت تهرانبهترین برند کامپوزیتطرح لبخند

طراحی لبخند دیجیتال

وقت آن است که با یک لبخند کامل اعتماد به نفس خود را تازه کنید…

علاوه بر دهان سالم، لبخند زیبایی در سال های اخیر اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. لب ها، دندان ها و لثه های شما را با کارشناسان خود ارزیابی می کنیم تا مناسب ترین و طبیعی ترین لبخند را برای شما تعیین کنیم و تنها در چند جلسه لبخندی بسیار خاص برای شما طراحی می کنیم.

چگونه کار می کند؟

ابتدا در محیطی حرفه ای از دندان های شما عکس می گیریم و با دستگاه های سه بعدی که جدیدترین محصولات تکنولوژی روز هستند اندازه گیری دیجیتال انجام می دهیم. ما عکس گرفته شده در برنامه طراحی لبخند دیجیتال خود را با اندازه گیری دیجیتال به صورت سه بعدی مطابقت می دهیم، تمام عوامل زیبایی مانند سطح لب ها و لثه ها، اندازه دندان ها و هماهنگی را با ساختار کلی دهان شما بررسی می کنیم و انجام می دهیم. آنالیزهای سه بعدی با کارشناسان ما برای طراحی مناسب شما. ما درمان‌های حمایتی را برای شما برنامه‌ریزی می‌کنیم تا لبخندی مطمئن در این برنامه داشته باشید که در آن شما این شانس را دارید که ببینید چگونه می‌توانید پس از طراحی لبخند دیجیتالی با ماکتی که برای شما آماده کرده‌ایم، قبل از انجام تمام مراحل، با لذت لبخند بزنید. زمان لذت بردن از لبخندی شاد با طراحی لبخند فرا رسیده است، جایی که روش‌های دیگری مانند لمینت‌های چینی، سفید کردن دندان‌ها، اصلاح شکستگی دندان برای حمایت از دندان‌ها و لثه‌ها برای لبخند جدید شما انجام می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در باره طراحی لبخند تهران با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید .

درمان زیبایی دندان چگونه اعمال می شود؟

تجزیه و تحلیل صورت: درمانی که باید در دهان انجام شود با توجه به ویژگی های صورت بیمار برنامه ریزی می شود. با توجه به خصوصیات صورت، نسبت ساختار دندان و اعمالی که باید روی خط صورت با شاخه های دیگر انجام شود مشخص می شود. به دنبال یک برنامه ریزی منسجم، که ما آن را نسبت طلایی چهره می نامیم، انجام می شود.

پرسلن لمینت: لمینت های چینی از یک لایه بسیار نازک تشکیل شده اند که نفوذپذیری بالایی در برابر نور دارند. لمینت ها با چسب های قوی به سطح دندان متصل می شوند. استفاده از اندازه مناسب روی دندان راست بسیار مهم است تا لمینت ها عمر طولانی داشته باشند. به عنوان مثال، استفاده از آن برای بیمارانی که دندان‌های پر شده در دهان پیشرفته دارند یا دندان‌های پر شده دارند توصیه نمی‌شود. بزرگترین مزیت لمینت ها بهترین نتیجه با سایش بسیار کم دندان است. به دلیل عبور نور زیاد، نزدیک ترین جایگزین برای دندان های طبیعی است.

پرسلن های زیرکونیومی: وقتی یکی از دندان های خود را از دست می دهیم، فضاهایی در دندان ایجاد می شود و دندان های همسایه ما شروع به حرکت به سمت آن فضا می کنند. در نتیجه تغییراتی در ساختار داخلی و خارجی دهان ایجاد می شود.

اگر مداخله ای برای مدت طولانی انجام نشود، گسترش ممکن است به افزایش ادامه دهد. به همین دلیل، با ارزیابی تعداد و اندازه شکاف ها، این شکاف ها با تاج یا پل پر می شود. در حالی که در این فرآیندها از چینی های با پشت فلزی استفاده می شود، امروزه تاج ها و پل های تمام چینی را می توان بدون پشتیبان فلزی (چینی زیرکونیوم) ساخت.

پرسلن زیرکونیومی بهترین جایگزین برای چینی پشت فلزی است. بزرگترین مزیت پرسلن زیرکونیوم این است که ظاهر زیبایی شناختی کاملی دارد. زیرا پرسلن های متالیک در محل تماس با لثه ظاهر بدی برای زیبایی دندان ایجاد می کنند. و مواد (نیکل، نقره) مورد استفاده در چینی‌های فلزی که ممکن است خطر آلرژی داشته باشند، در چارچوب‌های زیرکونیومی استفاده نمی‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر در باره طراحی لبخند تهران با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید .

تاج های امپرس: از نوعی هستند که با تقویت با شیشه سرامیک بر روی قطعات سرامیکی بدون استفاده از فلز و ماده، دوام آنها افزایش یافته است. استفاده از این برنامه ها، که به ویژه برای زیبایی شناسی مهم هستند و دارای انتقال نور بالا و بدون پشتیبان فلزی روی دندان های جلویی ما هستند

ایمپلنت های دندانی : ایمپلنت های دندانی ریشه های مصنوعی تیتانیومی دندان هستند. بریج یا روکش های چینی را نیز می توان روی ایمپلنت های دندانی طراحی کرد. ایمپلنت ها ریشه های مصنوعی هستند که در استخوان فک قرار می گیرند و به طور متوسط 2 تا 3 ماه پس از این روش وجود دارد. زمانی که از دست دادن یک دندان با روش های سنتی درمان شود، دندان های مجاور آسیب دیده و بریج طراحی می شود. با این حال، زمانی که ایمپلنت برنامه ریزی می شود، دندان های مجاور آسیب نمی بینند و می توان با یک تاج راه حل پیدا کرد. در موارد بی دندانی کامل می توان با قرار دادن 6 تا 8 ایمپلنت در استخوان فک، برای بیمارانی که تمایلی به استفاده از پروتز کامل ندارند یا قادر به استفاده از پروتز کامل نیستند، یک پروتز کاملاً ثابت ساخت.در مواردی که استخوان فک برای پروتز ثابت مناسب نیست، ایمپلنت پروتزهای متحرک پشتیبانی شده را می توان با قرار دادن دو یا چند ایمپلنت برنامه ریزی کرد. به این ترتیب بیمار از بروز مشکل در بیرون آمدن پروتز دندان از دهان جلوگیری می کند.

فرایند چقدر زمان میبرد

با کلینیک دندانپزشکی دکتر برنگی وقت گرفتی و گفتی که دندانت اذیتت می کند. اگر خواهان لبخند هالیوودی هستید، دکتر سیمین برنگی یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای شماست. در اینجا بهترین درمان ممکن را دریافت خواهید کرد. دندانپزشک شما با نشستن روی صندلی معاینه قبل از معاینه دندان، سلامت دهان و دندان شما را بررسی می کند.

برای اطلاعات بیشتر در باره طراحی لبخند تهران با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید .

به این ترتیب می توانید مسائل دندانی خود و آنچه را که به عنوان یک عمل زیبایی شناختی نیاز دارید، درک کنید. پس از جراحی، شما می توانید به جای دندان های کج کهنه خود، با لبخندی زیبا لبخند بزنید. پس از تکمیل این روش، می توانید تمام اطلاعات مربوط به دندان های جدید خود را از دندانپزشک خود دریافت کنید.

درمان هر کس متفاوت است. دلیل این امر این است که فرآیندهای مورد نیاز در این زمینه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای شروع باید در صورت داشتن هر گونه مشکلی بیمار تحت درمان قرار گیرد. در این صورت، پزشکان آنها فوراً برای رفع مشکل تلاش خواهند کرد. به طور کلی، یک تخمین دشوار از کل مدت زمان به نوع درمانی که بیمار ترجیح می دهد بستگی دارد.

پس از تعیین درمان با در نظر گرفتن وضعیت فعلی دندان و سلامت دهان و دندان فرد، تعداد جلساتی که باید انجام شود بر این اساس تعیین می شود. درمان را می توان در 1 جلسه به پایان رساند و در عرض چند هفته به پایان رسید.

مزایای لبخند هالیوودی

با توجه به مزایای داشتن لبخند هالیوودی، این اپلیکیشن اخیرا بسیار محبوب شده است. ارتباط بین بیمار و پزشک برای تطبیق انتظارات با آن لبخند بسیار مهم است. پزشک باید بتواند نتیجه درمان و انتظارات بیمار را ارزیابی کند و انتظارات بیمار را درک کند.

خوشبختانه دکتر سیمین برنگی در کلینیک ما می توانند این جراحی را به طور موثر انجام دهند. طرح از قبل تعیین می شود، تایید بیمار اخذ می شود و طرح به طور مداوم اعمال می شود. با این روش می توان به نتایج عالی دست یافت.

از طریق این عمل، دندان های جذاب و متقارن از نظر بصری قابل دستیابی هستند. دندان ها و لثه های شما تازه و سالم به نظر می رسند. لبخند مناسب با نوع صورت و فرم صورت خود انتخاب کنید تا ظاهری جوان به شما بدهد. تا زمانی که برنامه خواسته های کاربر را در نظر بگیرد، می توان 100% خوشحال بود. وقتی صحبت از دندانپزشکی و مشکلات دندانی به میان می آید، دیگر دلیلی برای شک به خود نیست.

برای اطلاعات بیشتر در باره طراحی لبخند تهران با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید .

لبخند زیبایی و ونیر چینی

زیبایی لبخند رشته دندانپزشکی زیبایی است که برای رسیدن به لبخندی زیبا و بهبود ظاهر دندان ها استفاده می شود. مردم دوست دارند هنگام لبخند زدن دندان هایشان سفید، صاف و جذاب به نظر برسد. با این حال، طبیعتا افراد زیادی هستند که این ظاهر ایده آل را ندارند. در این مورد، برنامه های کاربردی زیبایی لبخند راه حلی موثر برای بهبود شکل، رنگ و تراز دندان ها ارائه می دهند. روکش های پرسلن نیز یک گزینه درمانی رایج برای زیبایی لبخند است.

زیبایی شناسی لبخند چیست؟

زیبایی لبخند شامل انواع روش های دندانپزشکی زیبایی است که برای بهبود ظاهر دندان ها انجام می شود. این معاملات؛ هدف از آن اصلاح رنگ، شکل، اندازه و تراز دندان ها است.

زیبایی شناسی لبخند را می توان با توجه به ویژگی های چهره و ترجیحات زیبایی شناختی فرد سفارشی کرد. این روش ها شامل درمان های مختلفی مانند سفید کردن دندان ها، روکش های چینی، بریس ها، پرکردن های زیبایی و ایمپلنت های دندانی می باشد.

زیبایی شناسی لبخند شامل چه رویه هایی می شود؟

از آنجایی که نیازهای زیبایی شناختی هر بیمار متفاوت خواهد بود، روش هایی که باید انجام شوند به صورت جداگانه تعیین می شوند. هنگام تعیین این روش ها، بیمار; عواملی مانند ویژگی های صورت، جنسیت، سن و انتظارات در نظر گرفته می شود.

ابتدا دندان های پوسیده موجود و بیماری های لثه درمان شده و روش های تمیز کردن دندان ها انجام می شود. سپس با توجه به نیاز بیماران، روش ها تعیین می شود.

روش های زیبایی لبخند شامل روش های درمانی زیر است:

 • مداخلات زیبایی لثه به نام ژنژیوکتومی
 • روش های سفید کردن دندان (بلیچینگ).
 • جبران کمبود دندان با ایمپلنت و پروتز
 • لمینت ها و روکش های چینی
 • پوشش های زیرکونیومی
 • درمان های ارتودنسی (درمان بریس)

روکش پرسلن چیست؟

روکش های پرسلن مواد چینی نازکی هستند که سطوح جلویی دندان ها را می پوشانند. از این روکش ها برای رسیدن به لبخند زیبایی، اصلاح رنگ دندان و تنظیم شکل و اندازه استفاده می شود.

ونیرهای چینی ظاهر و لمسی شبیه به دندان های طبیعی ایجاد می کنند و ماندگاری طولانی دارند. این روکش ها به دلیل دوام و خواص زیبایی شناختی پرسلن شناخته شده اند.

چگونه می توان ونیرهای چینی را اعمال کرد؟

اجرای پوشش ها شامل چندین مرحله است.

ابتدا دندانپزشک وضعیت دندان ها را ارزیابی می کند و برنامه درمانی مناسب را ایجاد می کند.

سپس مقداری سایش روی سطوح جلویی دندان ها انجام می شود. این امر فضایی را برای مناطقی که روکش های چینی قرار می گیرد، باز می کند.

اندازه گیری ها انجام می شود و روکش های چینی به طور ویژه در محیط آزمایشگاهی تهیه می شوند.

در مرحله آخر، روکش های چینی به دندان ها چسبانده می شوند و به محض جا افتادن، شکل می گیرند.

مقالات بیشتر : بهترین دندانپزشک لمینت در تهرانقیمت کامپوزیت زیباییکامپوزیت ونیرقیمت روکش دندانهای جلو

ونیرهای چینی چه مزایایی دارند؟

روکش های چینی که از جمله روش های زیبایی شناسی لبخند هستند، مزایای زیادی دارند. این مزایا به شرح زیر است:

ظاهر طبیعی: روکش های چینی ظاهری شبیه به دندان های طبیعی دارند. آنها از نظر رنگ، شکل و درخشش با دندان های طبیعی مطابقت دارند.

دوام: روکش چینی ماندگار و بادوام است. با مراقبت خوب و بررسی های منظم، می تواند سال ها دوام بیاورد.

ثبات رنگ: آنها تحت تأثیر مواد رنگی مانند قهوه، چای یا سیگار نیستند. رنگ آنها ثابت می ماند و دندان ها را سفید و درخشان می کنند.

اصلاحات زیبایی: گزینه ای موثر برای اصلاح شکل و اندازه دندان ها است. دندان های کج، شکاف ها یا ترک ها را می توان با روکش های چینی پنهان کرد.

سازگاری و راحتی: روکش های پرسلن به طور هماهنگ با دندان های طبیعی مطابقت دارند و استفاده راحت را فراهم می کنند.

چگونه از ونیرهای چینی مراقبت کنیم؟

نگهداری منظم برای طول عمر روکش های چینی بسیار مهم است. توصیه های نگهداری که می توانید دنبال کنید به شرح زیر است:

دندان های خود را مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. این پلاک ها و باکتری های تجمع یافته روی روکش های چینی را از بین می برد.

از غذاهای سفت و ساینده خودداری کنید. اگرچه روکش پرسلن بادوام است، اما مهم است که از استرس بیش از حد یا ضربه های سخت جلوگیری شود.

معاینات دوره ای توصیه شده توسط دندانپزشک خود را به طور منظم انجام دهید. در طی این بررسی ها وضعیت روکش های چینی بررسی شده و تنظیمات لازم انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر در باره طراحی لبخند تهران با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید .

 افسانه های نادرست سلامت دندان

تصورات غلط زیادی در مورد سلامت دندان وجود دارد . مثلا؛ شایع است که اطلاعات غلطی مانند “دندان های شیری چیز مهمی نیست” یا “دندان های من سالم هستند، من به معاینه منظم دندانپزشکی نیازی ندارم” وجود دارد. چنین باورهای نادرستی می تواند باعث ایجاد حس اعتماد به نفس کاذب در بی توجهی به سلامت دندان یا انجام اقدامات احتیاطی لازم شود.

باورهای غلط رایج در مورد سلامت دندان

افسانه های نادرست سلامت دندان به شرح زیر است:

دندان ها هنگام سفید شدن آسیب می بینند

فرآیند سفید کردن به دندان ها کمک می کند تا سفیدی طبیعی خود را بازیابند. با این حال، یک افسانه رایج این است که سفید کردن دندان به دندان آسیب می رساند. روش های حرفه ای سفید کردن دندان را می توان به طور موثر و بدون آسیب به مینای دندان اعمال کرد. با این حال، استفاده نادرست یا استفاده بیش از حد از محصولات سفید کننده خانگی می تواند به دندان ها آسیب برساند. بنابراین انجام سفید کردن دندان ها زیر نظر دندانپزشک حرفه ای ضروری است.

شکر مستقیماً دندان ها را خراب می کند

یکی دیگر از تصورات غلط رایج در مورد سلامت دندان این است که شکر مستقیماً به دندان ها آسیب می رساند و باعث پوسیدگی می شود. در واقع، زمانی که غذاها و نوشیدنی های شیرین مصرف می شود، اسید توسط باکتری های موجود در دهان تولید می شود و این اسیدها می توانند مینای دندان را پوسیده کنند. عاملی که باعث پوسیدگی می شود این است که باکتری های تولید کننده اسید برای مدت طولانی روی سطح دندان باقی می مانند. بنابراین، مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن و عادات غذایی سالم برای کاهش اثرات منفی قند مهم است.

می توانید از هر خمیر دندانی استفاده کنید

برخی از افراد ممکن است فکر کنند برند یا محتوای خمیردندان مهم نیست. با این حال، انتخاب خمیر دندان مهم است.

خمیردندان ها مواد و خواص مختلفی دارند. مثلا؛ در حالی که خمیردندان های حاوی فلوراید مینای دندان را تقویت می کنند، خمیردندان های حساس به کاهش حساسیت دندان کمک می کنند. هنگام انتخاب خمیر دندان، مهم است که انتخابی داشته باشید که با نیازهای بهداشتی دندان و توصیه های دندانپزشک شما مطابقت داشته باشد.

مسواک زدن باید سفت باشد

برخی افراد متوجه می شوند که مسواک زدن شدید دندان های خود موثرتر است. با این حال، مسواک زدن شدید می تواند به دندان ها آسیب برساند. مسواک زدن سخت؛ مینای دندان را فرسایش می دهد، به لثه ها آسیب می رساند و باعث حساسیت می شود.

روش صحیح مسواک زدن باید با حرکات آرام و دایره ای انجام شود. استفاده از مسواک با موهای نرم نیز مهم است. پزشک شما می تواند روش صحیح مسواک زدن را به شما نشان دهد و شما را در انتخاب برس مناسب راهنمایی کند.

خونریزی لثه طبیعی است

خونریزی لثه اغلب ممکن است هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن رخ دهد. با این حال، خونریزی لثه یک وضعیت عادی نیست.

خونریزی لثه اغلب می تواند نشانه اولیه التهاب لثه و بیماری لثه باشد. به همین دلیل برای افرادی که دچار خونریزی لثه می شوند، مراجعه به دندانپزشک و توجه ویژه به سلامت لثه ضروری است.

بدون دندان درد نمی توانید به دندانپزشک بروید

بسیاری از افرادی که دندان درد را تجربه نمی کنند، مراجعه به دندانپزشک را غیر ضروری می دانند. با این حال، بدون دندان درد به این معنی نیست که سلامت دندان ها خوب است.

مشکلات دندانی معمولاً قبل از بروز احساس درد شروع می شود. بنابراین، بررسی منظم دندانپزشک مهم است. دندانپزشک شما می تواند با تشخیص و درمان به موقع به شما کمک کند از سلامت دندان خود محافظت کنید.

فقط مسواک زدن کافی است

برخی افراد ممکن است فکر کنند که مسواک زدن به تنهایی کافی است. با این حال، فقط مسواک زدن برای حفظ سلامت دندان کافی نیست.

اگرچه مسواک زدن به از بین بردن پلاک و بقایای مواد غذایی از سطح دندان کمک می کند، اما ممکن است به طور موثر سایر نواحی مانند بین دندان ها و لثه ها را تمیز نکند. بنابراین استفاده از نخ دندان در کنار مسواک زدن ضروری است.

نخ دندان پلاک و باکتری بین دندان ها را از بین می برد، از سلامت لثه حمایت می کند و مناطقی که بین دندان ها به سختی قابل دسترسی است را تمیز می کند.

کسب اطلاعات بیشتر : بهترین متخصص لمینت دندان در تهرانقیمت کامپوزیت دندان جلوهزینه لمینت سرامیکی دندان در تهرانقیمت لمینت دندان طرح لبخند

سلامت دندان ها را می توان در دوران بارداری نادیده گرفت

برخی از زنان ممکن است فکر کنند که توجه ویژه به سلامت دندان در دوران بارداری غیرضروری است. با این حال، تغییرات هورمونی در دوران بارداری می تواند لثه ها را تحت تاثیر قرار دهد و باعث ایجاد مشکلاتی در سلامت دندان ها شود.

ممکن است التهاب لثه‌ها که ژنژیویت بارداری نامیده می‌شود، در دوران بارداری شایع‌تر شود. حفظ سلامت دندان در دوران بارداری برای سلامت نوزاد و مادر مهم است. چکاپ منظم با دندانپزشک و رعایت بهداشت دهان و دندان در دوران بارداری بسیار مهم است.

فلوراید مضر است و نباید از آن استفاده کرد

فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که نقش مهمی در حفظ سلامت دندان دارد. مینای دندان را تقویت می کند و از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. با این حال، برخی از مردم ممکن است فکر کنند که فلوراید مضر است. در واقع استفاده از دوزهای پایین فلوراید روشی مطمئن و موثر برای سلامت دندان است.

محصولاتی مانند خمیر دندان، دهان شویه ها و درمان های فلوراید حاوی فلوراید برای محافظت از مینای دندان و جلوگیری از پوسیدگی دندان هستند. اما مهم است که در مصرف فلوراید زیاده روی نکنید و طبق توصیه های دندانپزشک از آن استفاده کنید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در باره طراحی لبخند تهران با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید .

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر سیمین برنگی
دکتر سیمین برنگی

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

Search