طرح لبخند

طرح لبخند؛طبق تحقیقات، اولین جایی که مردم معمولاً هنگام ملاقات می بینند لبخند شماست. با یک لبخند ناهماهنگ، چشمان شما بلافاصله روی دندان های فرد متمرکز می شود. همه ما این کار را به عنوان بخشی از طبیعت اجتماعی خود انجام می دهیم. در یک لبخند هماهنگ، مغز شما ثبت می کند که فرد لبخندی دلپذیر دارد و توجه مستقیم به چشمان او دارد. هیچ چیز مانند یک لبخند سالم و درخشان، شخصیت، انرژی و اعتماد به نفس را بیان نمی کند. لبخند شما اعتماد به نفس شماست. از آنجایی که دهان یکی از نقاط کانونی صورت است، لبخند ما نقش زیادی در بیان خود و تاثیری که بر افراد می‌گذاریم دارد. یک لبخند جذاب می تواند درهای زیادی را به روی شما باز کند و موانع را از بین ببرد. با این حال، اگر از لبخند خود ناراضی باشید، از داشتن عزت نفس پایین شکایت خواهید کرد. هم بر روی تصویر شما و هم بر ارتباط شما با دیگران تأثیر می گذارد. اگر از لبخند خود ناراضی هستید، شاید وقت آن رسیده که یک لبخند جدید داشته باشید. تجزیه و تحلیل شخصی زیر به شما در تصمیم گیری کمک می کند.

آیا به لبخند خود اعتماد ندارید؟

آیا در زمان خندیدن دهان خود را با دست می پوشانید؟

 آیا کسی هست که فکر می کنید لبخند زیباتر از شما داشته باشد؟

آیا دوست دارید لبخندی به جذابیت مدل ها داشته باشید؟

وقتی به لبخند خود در آینه نگاه می کنید، آیا تغییراتی در دندان ها و لثه های خود مشاهده می کنید؟

آیا دوست دارید دندان هایتان سفیدتر بود؟

آیا لکه، ترک یا تغییر رنگ روی دندان های جلویی خود مشاهده می کنید؟

آیا هنگام لبخند زدن دندان های شما خیلی زیاد به نظر می رسد یا خیلی کم؟

آیا هنگام لبخند زدن لثه های شما بیش از حد در معرض دید قرار می گیرند؟

آیا دندان های شما خیلی باریک است یا خیلی پهن؟

آیا از شکل دندان های خود ناراضی هستید؟

اگر پاسخ شما به اکثر سوالات بالا مثبت است، توصیه می کنیم در مورد پیشرفت های دندانپزشکی زیبایی اطلاعات کسب کنید.

زیبایی لبخند یکی از مهمترین عناصر مراقبت از دهان است. توانایی لبخند زدن در زندگی هر فردی از اهمیت بالایی برخوردار است. از دست دادن دندان، تغییر رنگ غیر طبیعی، پوسیدگی دندان و بیماری لثه بر زندگی اجتماعی افراد تأثیر می گذارد. مشکلاتی مانند عدم اعتماد به نفس در افراد مبتلا به چنین بیماری هایی ممکن است رخ دهد.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال بهبود لبخند و زیبایی دندان های خود هستند. پس از عمل، بیماران در زندگی اجتماعی خود راحت‌تر هستند و می‌توانند به دلخواه لبخند بزنند.

به این ترتیب می توان طرح لبخند را برای افراد دارای دندان های سالم نیز تطبیق داد. این روش ها که به لبخند هالیوودی نیز معروف هستند، شخصی سازی شده اند. اگر به دنبال دستیابی به لبخندی جذاب تر هستید، کلینیک ما راه حل های موثری را ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در باره طرح لبخند با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

طراحی لبخند چیست؟

زیبایی لبخند مجموعه ای از عمل هایی است که برای بهبود ظاهر فیزیکی دندان ها و لثه ها و دستیابی به ظاهری طبیعی و زیباتر انجام می شود. ساختار صورت نیز علاوه بر نیاز بیمار مورد بررسی قرار می گیرد.

طراحی لبخند دیجیتال

در فرآیند طراحی دیجیتال، پارامترهای خاصی وجود دارد. اینجا چندتایی هستند :

  • تفاوت جنسی،
  • ساختار صورت،
  • شخصیت،
  • و غیره

بنابراین، هر روش شخصی است. قبل از اقدام با لبخند هالیوودی، بیماری لثه و حفره ها، در صورت وجود، درمان می شوند. سپس تمیز کردن دندان انجام می شود.

بیشتربدانید:هزینه پرکردن دندانقیمت پرکردن دندانقیمت هر واحد کامپوزیت تهرانبهترین برند کامپوزیت

سپس برنامه ریزی بر اساس نیازهای بیمار و سایر پارامترها انجام می شود. روش های ترجیحی رایج به شرح زیر است.

  • ژنژیوکتومی (زیبایی دندان لثه)
  • بلیچینگ (سفید کردن دندان)
  • روکش لمینت چینی
  • تاج E-Max
  • تاج زیرکونیومی
  • لوازم ارتودنسی دندان.

برای اطلاعات بیشتر در باره طرح لبخند با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

زیبایی لبخند چگونه اعمال می شود؟

ژست زیبایی شناسی لبخند چند جلسه دارد که بستگی به بیمار دارد. جلسه اول نیز یک امتحان محسوب می شود و شامل عملیات هایی مانند:

ابعاد دیجیتالی دندان ها با استفاده از اسکنر سه بعدی دهان به دست می آید.

تصاویر گرفته شده است،

طرحی که برای بیمار تطبیق داده شده است، تعیین می شود،

طراحی لبخند دیجیتال با استفاده از اسکنر دهانی انجام می شود.

پس از تکمیل طرح انتخابی، به بیمار ارائه می شود.

چگونه یک طرح لبخند بسازیم؟

متخصصان پزشکی ارزیابی های زیر را قبل از مراجعه به بیماران انجام می دهند:

سن

امروزه بسیاری از محصولات و برنامه های کاربردی ما را جوان تر نشان می دهند. جوانسازی لبخند یکی از موثرترین در میان این برنامه ها است. با گذشت سالها می توان مشاهده کرد که رنگ دندان هایمان تیره شده، طول آنها کوتاهتر شده و لبخند ما اثر خود را از دست داده است. به لطف اقدامات خوب دندانپزشکی زیبایی، لبخند و دندان های شما می توانند کاملا طبیعی و ایده آل شوند.

در طول سال ها، لب بالایی ما به دلیل جاذبه زمین آویزان می شود. فاصله بین نوک بینی و نوک چانه نزدیک تر می شود. بنابراین قسمت پایین صورت کوتاه می شود. همچنین از جویدن کافی جلوگیری می کند. همچنین در صورت بروز مشکل در فشردن و ساییدن دندان ها به سرعت کوتاه شده و اغلب می شکنند. دندان ها بد به نظر می رسند و دیگر قادر به انجام وظایف خود نیستند. همچنین مشکلاتی در مفصل فک شروع می شود و همه اینها باعث می شود فرد مسن تر به نظر برسد.

درمان های صحیح به موقع و کافی برای رفع این مشکلات و درمان سالم و زیبایی با بیمار اعمال می شود. به این معنا، لب ها بازیابی می شوند، خطوط اطراف لب کاهش می یابد و دندان ها به نسبت مناسب ارائه می شوند. بدین ترتیب «لیفت لبخند» انجام می شود. به این فرآیند ضد پیری دندان نیز گفته می شود.

برای اطلاعات بیشتر در باره طرح لبخند با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

تفاوت جنسی

تفاوت های مهمی بین لبخند زن و مرد وجود دارد. جزئیاتی مانند شکل دندان ها، هماهنگی دندان ها با صورت و انتخاب رنگ ها ارزیابی می شود. آناتومی زن و مرد متفاوت است، این تفاوت در طراحی لبخند نیز تاثیرگذار است. در حالی که خطوط در مردان واضح تر و برجسته تر هستند، این خطوط در زنان ضعیف تر هستند. در حالی که خط خنده در زنان منحنی است، خط خنده در مردان صاف تر است. در خانم ها گوشه های دندان ها گردتر است در حالی که در آقایان این گوشه ها صاف تر است. در خانم ها دو دندان جلویی برجسته تر و بلندتر هستند.

بیشتربدانید:بهترین متخصص درمان ریشهقیمت پرکردن دندانكشيدن دندان در تهرانلولينگ لثه در تهران

شکل صورت

طراحی لبخند با تلاش برای به تصویر کشیدن یک تقارن متناسب بین شکل صورت و شکل دندان ها و گاهی اوقات برعکس برنامه ریزی می شود. بنابراین، اگر صورت بیضی دارید، شکل دندان های شما بیضی یا بسیار نزدیک به بیضی است. گاهی این هارمونی را به هم می زنیم و از توهمات استفاده می کنیم. صورت فرد ممکن است مربع، گرد یا آنقدر بلند باشد که او را آزار دهد. هنگامی که صحبت از کشیدن لبخند در این افراد می شود، طرح لبخند ارائه شده است تا به خنثی کردن ضرر ایجاد شده توسط شکل صورت کمک کند.

رنگ پوست

در کاربردهای دندانپزشکی زیبایی، رنگ پوست یکی از مهمترین عوامل در تعیین رنگ کاربرد است. در افرادی که رنگ پوست تیره دارند، دندان های بسیار روشن، شفاف و برجسته نمی توانند لبخندی هماهنگ و زیبا ارائه دهند، در حالی که در افرادی که رنگ پوست روشن تر دارند، این دندان ها طبیعی تر به نظر می رسند و هارمونی لبخند تضمین می شود.

تجزیه و تحلیل دندان

مشکلات با تعیین شیب، طول، رنگ و شکل دندان ها بر اساس نقاط آناتومیکی مهم در دهان و صورت مشخص می شود. درمان های دندانپزشکی زیبایی با توجه به نیاز دندان ها متنوع است و با بیمار به اشتراک گذاشته می شود.

برای اطلاعات بیشتر در باره طرح لبخند با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

رنگ دندان

عملیات بستگی به سطح رنگ دارد. اگر به تنهایی از رنگ دندان هایمان ناراحت نیستیم، اول از همه، سفید کردن محافظ ترین روش است. در برخی موارد، دندان ها واکنش خوبی به ماده سفید کننده نشان نمی دهند یا به دلیل تیره بودن رنگ موجود، نمی توان سفید کننده کافی به دست آورد. در صورتی که رنگ مورد نظر به دست نیامد، یکی از درمان هایی که باید انجام شود، لمینت های چینی است. روشی که باید در موارد تغییر رنگ پیشرفته انجام شود ممکن است ابتدا سفید کردن و سپس پوشش دهی باشد.

تجزیه و تحلیل لثه

لثه های سالم و ایده آل؛

صورتی روشن

بدون مسواک زدن و خود بند زدن

در خط خنده به اندازه لازم متقارن به نظر می رسد،

این لثه بدون از دست دادن پاپیلاری (بخشی از لثه بیرونی که فضای بین دو دندان را پر می کند) است.

حتی زیباترین دندان ها نیز اگر با لثه های سالم ساخته نشده باشند، نمی توانند جذاب باشند. لثه های ناخوشایند را می توان با درمان های جزئی و اعمال جراحی روی لثه ها اصلاح کرد.

لثه های ناسالم: لثه ها به دلیل بیماری پریودنتال قرمز، متورم و براق به نظر می رسند. آنها باید قبل از انجام اقدامات دندانپزشکی زیبایی درمان شوند.

عقب‌رفتگی لثه‌ها: در اثر عقب‌رفتن لثه‌ها، برخی از دندان‌ها ممکن است بسیار بلند به نظر برسند، سطح ریشه آن‌ها نمایان شود. در این صورت می توان با انجام درمان لثه ای این دهانه ها را با پیوند بافت نرم بست.

لبه‌های لثه ناهموار: لثه‌هایی که دندان‌ها را قاب می‌کنند ممکن است در برخی از دندان‌ها خیلی بالا یا خیلی پایین باشند. فرم لثه باید قبل از انجام عمل های زیبایی به حالت ایده آل برسد.

برای اطلاعات بیشتر در باره طرح لبخند با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

رنگدانه لثه: ممکن است به دلیل آسیب دیدگی یا به طور طبیعی مناطقی با رنگ های مختلف روی لثه وجود داشته باشد. اگر در خط خنده قرار بگیرند، حذف آنها تأثیر مثبتی در زیبایی شناسی خواهد داشت.

رنگ‌های سیاه و قهوه‌ای که روی لثه ایجاد می‌شوند مربوط به سلول‌هایی است که بدن را رنگ می‌کنند و برای سلامتی مضر نیستند. با این حال، می توان با “لایه برداری” لکه هایی را که از نظر زیبایی افراد را آزار می دهد از بین برد.

فرآیند لایه برداری پوست که توسط متخصصین پوست انجام می شود را می توان در این نواحی در دهان اعمال کرد. پوست داخل دهان نیز از لایه هایی تشکیل شده است. با لیزر، این لایه ها به تدریج نازک شده و پوست کنده می شوند. لایه رنگی روی آن را می توان حذف کرد و ظاهر زیبایی تری به دست آورد.

تجزیه و تحلیل لب

خطوط لب بلند یا کم می تواند منجر به مشکلات زیبایی شود. قبل از درمان، پزشک کل لبخند را با تجزیه و تحلیل تمام جنبه های لب طراحی می کند. تکیه گاه دندان ها روی لب و موقعیت دندان های ثنایا یکی از مهم ترین عوامل ایجاد لبخند است. رابطه لب و دندان در حالت خندیدن بسیار مهم است. بالا یا پایین بودن لبه های لب می تواند حالت را کاملاً تغییر دهد.

بوتاکس – بیشکتومی – کاربردهای آمالگام پوستی

علاوه بر کاربردهای دندانی و دهانی، در برخی موارد ممکن است به حمایت شاخه‌های پوست و/یا جراحی پلاستیک برای ادغام جنبه زیبایی در صورت نیاز داشته باشیم. در این صورت ما مطالعات خود را با پزشکان متخصص در کلینیک هایی که با آنها قرارداد داریم انجام می دهیم.

به فرآیند ایجاد لبخند مناسب برای ظاهر زیبایی فرد با تکنیک هایی مانند روکش های زیرکونیومی، باندینگ، سفید کردن دندان ها، عمل لثه، بریج های دندانی و تنظیم طول دندان ها، طراحی لبخند گفته می شود. با طراحی لبخند، لثه ها به ظاهر طبیعی خود باز می گردند، لکه ها، ترک ها و شکستگی های دندان ها درمان و بسته شدن دندان ها اصلاح می شود. تمام جزئیات مانند ساختار صورت، رنگ پوست، دندان ها و لب ها برای فرآیند طراحی لبخند توسط دندانپزشک به طور کامل بررسی می شود. هماهنگی دندان ها و لثه ها مهمترین بخش فرآیند طراحی لبخند است.

مدت زمان طراحی لبخند بسته به ترجیحات فرد و روشی که با توصیه دندانپزشک انجام می شود می تواند متفاوت باشد. ابتدا بیمار در حین معاینه توسط دندانپزشک از ساختار دهان و سلامت دندان مطلع می شود. برای به دست آوردن لبخندی که رویای آن را دارید، دندانپزشک طرح درمان را آماده می کند و روند شروع می شود.

برای اطلاعات بیشتر در باره طرح لبخند با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

جنسیت فرد در کاربرد طراحی لبخند بسیار مهم است زیرا شکل لبخند مردان با زنان متفاوت است. شکل لبخند مردان مربع یا مستطیل است در حالی که شکل لبخند زنان گرد یا بیضی است.

در طراحی لبخند باید وضعیت و وضعیت دندان ها و لثه ها، شکل دندان ها، نسبت دندان ها به یکدیگر و لثه ها و رنگ دندان ها مورد ارزیابی قرار گیرد. هنگام انجام این ارزیابی، تناسبات صورت، سن، جنسیت و رنگ پوست باید در نظر گرفته شود. روی هم قرار گرفتن دندان ها، فاصله بین دندان ها و تغییر رنگ دندان که روی لبخند تاثیر منفی می گذارد با لمینت چینی، سفید کردن دندان ها و درمان ارتودنسی برطرف می شود.

قرار گرفتن در معرض بیش از حد، عدم تقارن یا عقب‌رفتن لثه‌ها هنگام لبخند زدن، از نظر زیبایی شناختی بر فرد تأثیر منفی می‌گذارد. در چنین مواقعی می توان عمل های مختلفی را روی لثه انجام داد. با درمان‌های مختلف روی دندان‌ها و/یا لثه‌ها، فرد از لبخندی که مناسب اوست بهره می‌برد.

لبخند زیبا و سالم بهترین آرزوی هر فردی است. اما اگر مشکلی با دندان‌ها پیش بیاید، بسیاری از افراد دچار مشکلات ارتباطی می‌شوند و زندگی روزمره را متوقف می‌کنند. بدون توجه به نقص. اینها می توانند دندان های نامنظم با رنگ مینای ناقص، ترک، تراشه یا سایر عیوب باشند.

کلینیک دندانپزشکی مدرن ما در تهران و دندانپزش مجرب ما می توانند هر نقصی را برطرف کند. امروز می خواهیم در مورد یکی از روش های سریع و آسان برای ایجاد “طرح لبخند” با روکش های چینی صحبت کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در باره طرح لبخند با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

برای طراحی لبخند از چه رویه هایی استفاده می شود؟

بسیاری از روش های دندانپزشکی زیبایی وجود دارد که می توانیم از آن ها استفاده کنیم، از جمله سفید کردن دندان، روکش دندان، روکش دندان و ایمپلنت دندان. طراحی لبخند بیشتر از دندان های شما در نظر گرفته می شود. ما به زیبایی شناسی کل صورت شما نگاه می کنیم و لبخندی را طراحی می کنیم که شما را زیبا جلوه دهد. با تماس طرح لبخند را از پزشک ما بخواهید

همانطور که از نام آن پیداست، طرح لبخند یک لبخند جدید است که از بسیاری جهات برای زیباتر شدن طراحی شده است. این می تواند دندان های روی هم قرار گرفته را تراز کند، فاصله بین دندان ها را ببندد، اندازه را کاهش دهد، سفید کند، لبخند لثه ای را کاهش دهد، لبخند باریک را گشاد کند، طول یا شکل دندان ها را تغییر دهد، دندان های از دست رفته یا هر ترکیبی از آنها را جایگزین کند.

طرح لبخند معمولاً شامل حداقل هشت یا ده دندان اول و گاهی اوقات هشت یا ده دندان پایین نیز می شود. متداول‌ترین روش‌های درمانی در طراحی لبخند، روکش‌های چینی متعدد هستند، زیرا محافظه‌کارانه‌ترین ترمیم هستند و به دلیل استحکام و زیبایی بالایی که دارند.

با این حال، روکش‌های چینی، بریج‌ها، ایمپلنت‌ها و حتی پروتزهای دندانی با پشتیبانی از ایمپلنت نیز بسته به مورد می‌توانند بخشی از طراحی لبخند باشند. طرح‌های لبخند ممکن است شامل ارتودنسی سریع با استفاده از الاینرها برای پیش‌تراز کردن دندان‌های جلویی، چند ونیر چینی یا تراز کردن شلوغی‌های جزئی دندان‌های پایین باشد یا فقط دندان‌های بالایی باید پوشانده شوند. اگر فقط دندان های بالا با روکش درمان شوند، معمولاً دندان های پایین حداقل سفید می شوند.

منتظر لبخندی نباشید که شما را خوشحال می کند.

درمان های طراحی لبخند

اینله وآنله: همچنین به عنوان پر کردن غیرمستقیم شناخته می شود، اینله ها و اینله های ساخته شده از مواد چینی یا کامپوزیت یک روش بادوام و در عین حال آرایشی برای ایجاد “پرکردن” دندان های دارای حفره یا آسیب ساختاری مشابه هستند. در حالی که پرکردگی های دندان در حین ویزیت دندانپزشکی در جای خود در دهان قالب گیری می شوند، اینله ها و اینله ها قبل از نصب و چسباندن توسط دندانپزشک در یک آزمایشگاه دندانپزشکی ایجاد می شوند.

برای اطلاعات بیشتر در باره طرح لبخند با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

کامپوزیت ونیر: دندان های شکسته، شکسته، تغییر رنگ یا پوسیده را می توان با استفاده از روشی به نام باندینگ کامپوزیت ترمیم کرد یا ظاهر آنها را اصلاح کرد. یک ماده کامپوزیت دندانی که ظاهری مانند مینا و عاج دارد، روی حفره یا سطح دندان اعمال می‌شود و سپس به شکلی در می‌آید، کانتور می‌شود و با نور شدید درمان می‌شود. نتیجه ترمیم است که به طور نامرئی با بقیه ساختار دندان اطراف و بقیه دندان های طبیعی شما ترکیب می شود و لبخندی سالم و درخشان ایجاد می کند.

سفید کردن دندان ها: سفید کردن دندان شاید رایج ترین روش دندانپزشکی زیبایی باشد. دندان ها اغلب در اثر سیگار کشیدن، غذا، نوشیدنی ها (قهوه، چای یا شراب قرمز) یا عدم رعایت بهداشت دهان و دندان لکه دار می شوند. سفید کردن دندان های شما می تواند ظاهر لبخند شما را بهبود بخشد.

روکش های دندانی: روکش های کامپوزیت یا چینی که برای اصلاح و ترمیم براده ها و ترک ها به سطح دندان چسبانده می شوند، ظاهر فرسوده یا تغییر رنگ شدید دندان ها را بهبود می بخشد. همچنین در صورت وجود سوراخ در دندان یا عدم سفید کردن دندان‌هایتان، روکش‌ها توصیه می‌شود. هزینه ونیرهای چینی را ارزیابی کنید و تعیین کنید که آیا بیمه دندان می تواند هزینه را جبران کند یا خیر.

ایمپلنت های دندانی: ایمپلنت های دندانی جایگزین های مصنوعی ریشه دندان هستند که در دندانپزشکی پروتز (تعویض مصنوعی) برای جبران از دست دادن دندان استفاده می شود. اغلب نتیجه فقط یک لبخند بهبودیافته نیست، بلکه ظاهری جوان‌تر نیز دارد، زیرا از دست دادن دندان‌ها باعث افتادگی صورت شما می‌شود و شما را مسن‌تر نشان می‌دهد.

طراحی لبخند: طراحی لبخند شامل ارزیابی جامع زیبایی شناسی لبخند شما برای بهبود ظاهر کلی آن است. به طور معمول، یک یا چند روش دندانپزشکی زیبایی، مانند روکش دندان، ایمپلنت دندان، مجسمه سازی لثه و سفید کردن دندان، برای دستیابی به ظاهر مطلوب برای چندین دندان در قوس بالا و پایین مورد نیاز است.

ترمیم کامل دهان: در حین مشورت با شما در مورد اصلاح ظاهری برای بهبود ظاهر زیبایی لبخند شما، دندانپزشک شما ممکن است متوجه شود که لازم است درمان لازم برای اصلاح مشکلات عملکردی بایت، عضلات، دندان‌ها و دندان‌های شما انجام شود. ساختار استخوان. اگر به ترمیم کامل دهان نیاز دارید، مواد موجود امروزی به دندانپزشک شما این امکان را می‌دهد تا درمان‌های طولانی‌مدت، عملکردی و از نظر بالینی سالمی را به شما ارائه دهد که طبیعی نیز به نظر می‌رسند.

برای اطلاعات بیشتر در باره طرح لبخند با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

آیا دندان های لمینت شده می ریزند یا می شکنند؟

امروزه دندان های لمینت شده نمی ریزند. اما اگر لازم است به این سوال که آیا دندان های لمینت می افتند یا می شکنند، پاسخ داد. احتمال شکستن دندان های لمینت شده وجود دارد. احتمال شکستگی دندان های لمینت شده بسته به میزان موفقیت درمان، اینکه آیا درمان با تکنیک های صحیح اعمال می شود و اینکه آیا بعد از درمان به سلامت دهان و دندان توجه می شود، متفاوت است.

چگونه می توان مناسب بودن برای درمان پروتز لمینت را تعیین کرد؟

هنگام ارزیابی مناسب بودن درمان لمینت چینی، دندانپزشکان ما ابتدا یک معاینه داخل دهانی انجام می دهند. سپس، آنها به انتظارات بیماران ما گوش می دهند. پس از آن، تجزیه و تحلیل اشعه ایکس برای تعیین اینکه آیا بیماران ما برای انتظارات آنها مناسب هستند یا خیر، انجام می شود. در آخرین مرحله؛ با تجزیه و تحلیل مدل، به بیماران ما ایده ای در مورد تصویری که پس از درمان با آن مواجه خواهند شد، ارائه می شود.

چه کسانی می توانند لمینت دندانپزشکی داشته باشند؟

بیماران ما که برای درمان لمینت دندان مناسب هستند به شرح زیر است:

استفاده از لمینت دندان برای بیمارانی اعمال می‌شود که در فرآیند سفید کردن دندان به نتایج مطلوبی دست نیافته‌اند و مشکلات جدی تغییر رنگ در دندان‌های خود دارند.

درمان لمینت دندان برای بیماران ما با دندان های خفیف یا متوسط ​​مناسب است.

درمان لمینت دندان برای بیمارانی که دارای شکاف در دندان های خود هستند اعمال می شود.

درمان بیماران ما که از نظر ژنتیکی تغییر رنگ و تغییر شکل داده اند، می تواند با فرآیند لمینت دندان انجام شود.

اگرچه این بستگی به موقعیت دندان دارد، اما دندان های لمینت شده را می توان برای بیمارانی که زیبایی لب های نامناسبی دارند اعمال کرد.

چه کسانی برای درمان لمینت دندانپزشکی مناسب نیستند؟

بیماران ما که نمی توانند تحت عمل لمینت دندان قرار گیرند: این بیماران ما زیر 18 سال هستند و رشد استخوانی آنها کامل نشده است. علاوه بر این، درمان لمینت دندان برای بیمارانی که مشکلات شدید فشردن و ساییدن دندان‌ها دارند، مناسب نیست. درمان لمینت دندان برای بیماران مبتلا به بیماری روانی اعمال نمی شود.

آیا امروزه لمینت دندان ترجیح داده می شود؟

با توجه به دلیل اصلی فراگیر شدن لمینت درمانی؛ در گذشته چون فرصت های تکنولوژیک کمتر بود، چسب های مورد استفاده نیز ضعیف تر بودند. بنابراین، میزان موفقیت به دست آمده در درمان لمینت دندان نیز کمتر بود. با این حال، با توسعه فناوری؛ طول عمر دندان های لمینت شده را می توان با چسب های رزین قوی و بایندرهای مخصوص افزایش داد. بنابراین امروزه دندان های لمینت شده ترجیح داده می شوند زیرا ماندگاری بالایی دارند و عملکردی مشابه دندان های طبیعی دارند.

بیشتربدانید:قیمت طرح لبخندبهترین دندانپزشک عصب کشیعصب كشي مجدد دندان در تهرانقیمت عصب کشی دندان

مراقبت از لمینت دندان چگونه باید انجام شود؟

هنگام تمیز کردن دندان های لمینت، بیماران ما ابتدا باید نه تنها دندان های خود، بلکه لثه های خود را نیز مسواک بزنند. مناطقی که با مسواک نمی توان به آنها دسترسی پیدا کرد باید با نخ دندان تمیز شوند. علاوه بر این، دندان های لمینت شده را می توان با دهانشویه مراقبت کرد. به این ترتیب می توان برای مدت طولانی تری از دندان های لمینت شده استفاده کرد. با توجه به این که آیا لمینت دندان می افتد یا می شکند. هنگامی که به مراقبت های دندانپزشکی لمینت توجه دقیق شود، هیچ خطری وجود ندارد.

غذاهایی مانند هویج و به را نباید با گاز گرفتن خورد. آنها باید با جویدن در قطعات کوچک با دندان های آسیاب پشتی مصرف شوند. باید مراقب بود که غذاهای سفت و صدفی با دندان های جلویی مصرف نشود. بیماران ما که عادت هایی مانند فشردن یا ساییدن دندان های خود را دارند باید از پلاک دندانی استفاده کنند تا از آسیب به دندان های لمینت شده خود جلوگیری کنند. در طی این فرآیند، بیماران ما باید هر 6 ماه یکبار توسط دندانپزشکان معاینه شوند.

بعد از درمان لمینت دندان چه چیزهایی باید بدانید؟

توجه به نکات مهم پس از درمان لمینت دندان; حساسیت به غذاهای سرد و گرم طی 15 روز پس از عمل باید طبیعی تلقی شود. به منظور تسریع در بهبود در طی این فرآیند، دندان ها باید با خمیر دندان های حساسیت زدا مسواک زده شوند. علاوه بر این لازم نیست بیماران ما از خمیردندان هایی استفاده کنند که خاصیت سفید کنندگی دندان دارند. خمیر دندانی که انتخاب می کنند نباید هیچ گونه اثر سایشی داشته باشد.

طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

وقتی به طول عمر لمینت دندان نگاه می کنیم. در صورتی که بیماران ما نکاتی را که باید رعایت شود و در عین حال به سلامت دهان و دندان خود نیز توجه داشته باشند، امکان استفاده از دندان های لمینت شده تا 15 سال برای آنها وجود دارد.

دلایل شکستن لمینت دندان چیست؟

علل شکستگی لمینت دندان; به دو دسته بیولوژیکی و بیومکانیکی تقسیم می شود. دلایل بیولوژیکی در زیر آورده شده است:

اگر بعداً در زیر آن پوسیدگی ثانویه ایجاد شده باشد. دندان های لمینت شده ممکن است بشکنند.

مشکلات ریشه مرتبط با سیستم کانال ریشه دندان می تواند منجر به شکستگی دندان های لمینت شده شود.

مشکلات پریودنتال مانند تحلیل لثه و از بین رفتن بافت استخوانی اطراف دندان می تواند باعث شکستگی دندان های لمینت شود.

دلایل بیومکانیکی شکستن لمینت دندان در زیر ذکر شده است:

دندان های لمینت شده ممکن است با آزاد شدن چسب بشکنند.

دندان های لمینت شده ممکن است با شکستن حامل اصلی پروتز بشکنند.

وقتی قسمت بیرونی پرسلن می شکند، دندان لمینیت شکسته می شود.

دندان های لمینت شده ممکن است به دلیل مشکلات زیبایی بشکنند.

دندان های لمینت شده ممکن است در نتیجه مشکلات بسته شدن بشکنند.

آیا دندان های لمینت می ریزند؟

دندان های لمینت احتمال ریزش ندارند. دلیل این امر این است؛ امروزه با پیشرفت تکنولوژی، از فناوری های پیوند با ارزش چسبندگی بالا استفاده می شود. اگر لازم است به این سوال پاسخ دهید که آیا دندان های لمینت می افتند یا می شکنند. در صورت رعایت تکنیک ها و قوانین لازم، دندان لمینت شده نمی افتد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search