لولينگ لثه در تهران

لولينگ لثه در تهران؛ دندانپزشکان متخصص در حفظ سلامت لثه و دندان هستند. در طول معاینه، آنها دهان، دندان ها و لثه های شما را برای تشخیص هر گونه مشکلی معاینه می کنند و اغلب می توانند اولین دفاع در برابر بیماری لثه باشند. بسیاری از مردم به اشتباه معتقدند که فقط در صورتی نیاز به مراجعه به دندانپزشک دارند که درد داشته باشند یا فکر کنند چیزی اشتباه است.ویزیت دندان به معنای معاینه شدن توسط یک پزشک متخصص دهان و دندان است که قادر به تشخیص و درمان شرایطی است که می تواند از معمول تا بسیار پیچیده باشد.

لثه‌های هر کسی متفاوت است. برخی بالا، برخی پایین، برخی در میان هستند. برخی حتی ممکن است ناهموار باشند.

اگر نسبت به خط لثه خود احساس نگرانی می کنید، راه هایی برای تغییر آن وجود دارد. مثل لولينگ لثه در تهران

لولينگ لثه در تهران (اصلاح فرم لثه) چیست؟

یکی از مهمترین اجزا در طرح لبخند نمایان شدن خط های لثه در هنگام لبخند زدن می باشد. برای اصلاح خط لبخند، اغلب دندانپزشک متخصص در ابتدا با معاینه و مشاوره با فرد راهکار لازم را برای لولينگ لثه در تهران یا افزایش طول تاج توضیح می‌دهد. در این عمل با کمک گرفتن از عمل با لیزر و یا جراحی خطوط لثه‌ای انجام داده می‌شود. دندانپزشک متخصص با روش بی حسی های موضعی لولينگ لثه در تهران را انجام می‌دهد. در حین عمل، بیمار دردی را حس نمی‌کند.

عمل لولینگ لثه چگونه است؟

نمای کلی و یا آناتومی نرمال لثه و دندان به این شکل است که لثه در اطراف هر دندان در یک سطح نمی باشد. با توجه به فرم دندان، فرم لثه شکل اطراف آن نیز متفاوت است. در بعضی مواقع، ایجاد تغییرات در شکل لثه و یا عمل لولينگ لثه در تهران (اصلاح فرم لثه) همیشه برای تغییر در زیبایی دهان و دندان نیست و برای رعایت هر چه بهتر و آسان تر بهداشت دهان و مسواک زدن انجام می‌شود. در این فرآیند، مشکلاتی مثل: نمایش نامتقارن یا بیش از حد لثه ها، نامتقارن بودن لبه لثه ها، نمایش دادن دندان ها به شکل کوچک قابل اصلاح است.  این عمل علاوه بر تاثیر مثبت بر روی زیبایی خط لبخند، در شکل و ظاهر دندان ها نیز بهبود می دهد. این عمل برای افزایش طول تاج دندان هم موثر می باشد.

کانتورینگ لثه چیست؟

کانتورینگ لثه روشی است که توسط متخصص دندانپزشکی انجام می شود و خط لثه شما را تغییر شکل می دهد یا تغییر شکل می دهد.مانند لولينگ لثه در تهران

فرآیند کانتورینگ لثه شامل بریدن یا برداشتن بافت لثه اضافی اطراف دندان شما (لولينگ لثه در تهران)است. اگر دچار تحلیل لثه هستید، این روش شامل ترمیم بافت لثه است.در بسیاری از موارد، کانتورینگ لثه یک روش انتخابی است. به  این معنی است که از لحاظ پزشکی ضروری نمی باشد. در عوض، برای بهبود ظاهر لثه ها، دندان ها یا لبخند انجام می شود.

اما ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که دندانپزشک شما کانتور کردن لثه را به دلایل بهداشت دهان توصیه کند.

برای رزرو نوبت جهت لولينگ لثه در تهران با مطب دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

چه زمانی از نظر پزشکی ضروری است؟

بسیاری از اوقات، کانتورینگ لثه برای اهداف زیبایی انجام می شود. اما گاهی  مواقعی برای افراد وجود دارد که ممکن است یک ضرورت پزشکی برای بیمار باشد.

اگر بیماری پریودنتال دارید، کانتور کردن لثه ممکن است یک گزینه درمانی باشد. اما دندانپزشک شما ابتدا سعی می کند بیماری لثه را با گزینه های غیر جراحی درمان کند. این ممکن است شامل آنتی بیوتیک برای از بین بردن باکتری ها و عفونت، یا تمیز کردن دندان برای بازگرداندن سلامت لثه باشد.

اگر این تلاش‌ها جواب نداد، دندانپزشک شما ممکن است درمانی مانند جراحی کوچک کردن پاکت روی لثه و استخوان اطراف را برای نجات دندان توصیه کند. یا ممکن است برای رشد مجدد استخوان و بافت لثه آسیب دیده به یک روش بازسازی نیاز داشته باشید.

کانتور کردن لثه ممکن است بخشی از این روش‌ها باشد. و اگر چنین است، بیمه دندانپزشکی ممکن است هزینه یا بخشی از آن را پوشش دهد، اگر یک ضرورت پزشکی تلقی شود. شما باید با ارائه دهنده بیمه دندانپزشکی خود صحبت کنید تا بفهمید چه چیزی تحت پوشش قرار می گیرد و آیا هزینه هایی از جیب شما وجود دارد یا خیر.

 بیشتربدانید:كشيدن دندان در تهران،انواع کامپوزیت دندان ،بهترين دندانپزشک زیبایی ،اینله و آنله،جراحي افزايش طول تاج

کانتورینگ لثه شامل چه مواردی می شود؟

کانتورینگ لثه معمولا توسط پریودنتیست یا دندانپزشک زیبایی انجام می شود. این یک روش در مطب است که معمولاً در یک بازدید انجام می شود.

در بیشتر موارد، در طول عمل بیدار می‌مانید. قبل از شروع پزشک، بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه لثه دریافت خواهید کرد.

در طول این عمل، پزشک از لیزر بافت نرم یا اسکالپل برای برداشتن بافت اضافی لثه و تراشیدن خط لثه برای نمایان شدن بیشتر دندان استفاده می‌کند. ممکن است از بخیه برای نگه داشتن بافت لثه در جای خود استفاده شود.

اگر لثه‌های شما عقب نشینی کند و این روش شامل اضافه کردن بافت لثه باشد، پزشک شما بافتی را از قسمت دیگری از دهان، شاید کام شما، خارج می‌کند. جراحی این بافت را در اطراف دندان‌های شما محکم می‌کند تا خط لثه شما را بلندتر و بازسازی کند.

طول عمل بسته به وسعت کانتورینگ و میزان بازسازی مورد نیاز متفاوت خواهد بود. به طور کلی، کانتورینگ لثه حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد.

آیا کانتورینگ لثه درد دارد؟

قبل از شروع عمل بی حسی موضعی به شما داده خواهد شد. این کار لثه‌های شما را بی‌حس می‌کند تا زمانی که پزشک روی دهان شما کار می‌کند، دردی احساس نکنید. اما بعد از آن می توانید کمی حساسیت و بی حسی داشته باشید.

میزان ناراحتی بستگی به این دارد که چه مقدار از لثه شما باید تغییر شکل داده یا برداشته شود.

پس از جراحی، پزشک ممکن است مسکن تجویز کند، یا می‌توانید از داروهای مسکن بدون نسخه مانند استامینوفن (تیلنول) یا ایبوپروفن (ادویل) استفاده کنید. از آنجایی که آسپرین می تواند باعث خونریزی شود، ممکن است پزشک از مصرف این دارو منصرف شود.

همچنین می‌توانید با قرار دادن کیسه یخ یا کمپرس سرد روی دهان خود به مدت چند روز پس از عمل، درد و تورم را کاهش دهید. بهتر است کمپرس را هر بار 15 تا 20 دقیقه اعمال کنید.

بهبودی چقدر است؟

کانتور کردن لثه شامل زمان کمی است، اما بهبود کامل ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد، بسته به وسعت جراحی. ممکن است مجبور شوید برخی از فعالیت ها را برای یک یا دو روز بر اساس احساس خود و هرگونه حساسیتی که ممکن است داشته باشید محدود کنید.

خط پایین

کانتورینگ لثه که به نام مجسمه سازی لثه نیز شناخته می شود، فرآیندی است که شامل تغییر شکل خط لثه می شود. اغلب برای بهبود ظاهر لثه ها، دندان ها یا لبخند استفاده می شود. هنگامی که به این دلیل انجام شود، یک عمل زیبایی به حساب می آید.

با این حال، مواردی وجود دارد که تغییر شکل لثه یا تغییر شکل لثه به دلایل بهداشت دهان و دندان ضروری است، به خصوص اگر بیماری پریودنتال دارید.

این روش معمولاً یک روش در مطب است و حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد.

بیشتربدانید:اینله و آنله ،اینله و آنله چیست؟ ،قیمت لمينيت سراميكی ،بهترين دندانپزشک زیبایی 

چه چیزی در مورد لثه عالی است؟

وقتی صحبت از سلامت دهان شما به میان می‌آید، همه چیز این نیست که دندان‌هایتان صاف و یا لبخند شما چقدر روشن است. شما توانایی فراموش کردن لثه های خود را ندارید. حتی اگر فاقد حفره هستید و مرواریدترین چوب‌های شهر را دارید، به این معنی نیست که از بیماری لثه مصون هستید. از آنجایی که معمولاً بدون درد است، اکثر مردم نمی‌دانند مشکلی در لثه‌هایشان وجود دارد.

بیماری لثه چیست؟

بیماری برای  لثه هنگامی  شروع می شود که پلاک زیر و در امتداد خط لثه به وجود آید. پلاک یک ماده چسبنده است که با باکتری پر شده است. می تواند باعث عفونت هایی شود که به لثه و استخوان آسیب می رساند و منجر به بیماری لثه و پوسیدگی دندان می شود. پلاک می تواند موجب التهاب لثه، در حقیقت اولین مرحله بیماری در لثه باشد.. التهاب لثه موجب می شود لثه به شکل زیر درآیند:

ملتهب

مناقصه

قرمز

متورم

مستعد خونریزی

خوشبختانه، از آنجایی که استخوان و بافتی که دندان ها را در جای خود نگه می دارد، تحت تاثیر قرار نمی گیرد، این آسیب قابل برگشت است.

همچنین می توانید به پریودنتیت، یک نوع پیشرفته بیماری لثه مبتلا شوید. پریودنتیت بر روی استخوان هایی که دندان ها را در جای خود نگه می دارند، اثر می گذارد. در صورت عدم درمان، می‌تواند لثه‌ها، استخوان‌ها و بافت‌های متصل به دندان‌های شما را از بین ببرد.

مرحله نهایی بیماری لثه، پریودنتیت پیشرفته است. این هنگامی است که الیاف و استخوان نگهدارنده دندان  از بین می روند. این می تواند بایت شما را تحت تاثیر خود قرار دهد و نیاز هست که  لازم باشد دندان ها برای بیمار برداشته شوند.

علائمی که نشان دهنده آن است  که ممکن است دچار بیماری لثه شده باشیدعبارتند از:

  • مزه یا بوی بد دائمی
  • جدا کردن و یا لق شدن دندان های دائمی شما
  • لثه هایی که به راحتی دچار خونریزی می شوند
  • لثه هایی که دارای ورم، قرمزی و یا حساس هستند
  • لثه هایی که از دندان جدا شده باشند
  • بیماری لثه قابل پیشگیری است.

چرا سلامت دهان اهمیت دارد

بسیاری از مطالعات علمی اخیر، ارتباط بین سلامت دهان و انواع شرایط عمومی سلامت – از جمله دیابت و بیماری قلبی را نشان می‌دهند. در پاسخ، سازمان بهداشت جهانی بهداشت دهان و دندان را در تلاش‌های خود برای پیشگیری از بیماری‌های مزمن ادغام کرده است، زیرا خطرات سلامتی مرتبط هستند.

توصیه می شود که ویزیت های دندانپزشکی توسط بهترین دندانپزشک در تهران دیرتر از اولین تولد کودک برای ایجاد یک “خانه دندانپزشکی” آغاز شود. دندانپزشکان می توانند به کودکان و والدین راهنمایی کنند، خدمات پیشگیرانه بهداشت دهان و دندان ارائه دهند و بیماری های دندانی را در مراحل اولیه آن تشخیص و درمان کنند. این نگهداری کردن مداوم از دندان به کودکان و بزرگسالان کمک می کند تا سلامتی دهان و دندانشان در طی زندگی خود حفظ کنند.

نقش بهترین دندانپزشک

دندانپزشکان  که در بهداشت دهان و دندان متخصص هستند. مسئولیت های آنها عبارتند از:

تشخیص بیماری های دهان.

رایج دادن بهداشت دهان و دندان و پیشگیری از بیماری های آن

ایجاد کردن برنامه های درمانی جهت حفظ یا بازگرداندن سلامتی دهان و دندان.

تفسیر اشعه ایکس و تست های تشخیصی.

اطمینان از تجویز ایمن داروهای بیهوشی.

نظارت بر رشد و تکامل دندان ها و فک ها.

انجام عمل های جراحی بر روی دندان ها، استخوان ها و بافت های نرم حفره دهان.

نظارت دندانپزشکان بر روی گروه بالینی برای اطمینان پبدا کردن از مراقبت ایمن و تاثیر گذار از دهان بسیار مهم می باشد. حتی روش‌های معمولی مثل کشیدن دندان، آماده‌سازی و یا گذاشتن پرکننده‌ها یا تجویز کردن داروهای بی‌حس کننده برای بیماران، خطراتی  از عوارضی مثل عفونت، آسیب دیدن موقت یا دائمی عصبی، خونریزی طولانی‌مدت، هماتوم و درد دارند.

برای رزرو نوبت جهت لولينگ لثه در تهران می توانید با مطب دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

فراتر از دندان و لثه

نواحی مراقبتی دندانپزشکان نه تنها شامل دندان ها و لثه های بیماران می شود، بلکه شامل عضلات سر، گردن و فک، زبان، غدد بزاقی، سیستم عصبی سر و گردن و سایر نواحی می شود. در طول یک معاینه جامع، دندانپزشکان دندان‌ها و لثه‌ها را معاینه می‌کنند، اما به دنبال توده‌ها، تورم‌ها، تغییر رنگ‌ها، زخم‌ها – هر گونه ناهنجاری هستند. در صورت مناسب، آنها روش هایی مانند بیوپسی، آزمایش های تشخیصی برای بیماری های مزمن یا عفونی، عملکرد غدد بزاقی، و آزمایش های غربالگری سرطان دهان را انجام می دهند.

علاوه بر این، دندانپزشکان می توانند علائم هشدار دهنده اولیه را در دهان تشخیص دهند که ممکن است نشان دهنده بیماری در سایر نقاط بدن باشد. آموزش دندانپزشکان همچنین آنها را قادر می‌سازد تا موقعیت‌هایی را بشناسند که ارجاع بیماران را برای مراقبت توسط متخصصان دندانپزشکی یا پزشکان تضمین می‌کند.

روش های رایج دندانپزشکی در تهران

در زیر توضیحاتی درباره برخی از روش های رایج دندانپزشکی که توسط بهترین دندانپزشکان تهران انجام می شود آورده شده است:

خرابی دندان

برای درمان پوسیدگی، دندانپزشکان باید آن را از بین ببرند. پس از بی حس کردن ناحیه و ارائه داروی ضد درد به بیمار، دندانپزشک از یک مته دندان برای برداشتن قسمت پوسیده دندان استفاده می کند، ناحیه را تمیز می کند و سپس یک پرکننده دندان رنگی دندان قرار می دهد تا ترمیم کامل شود. این را می توان نسبتاً سریع انجام داد، اگرچه اگر چندین دندان دچار پوسیدگی وجود داشته باشد، دندانپزشک ممکن است بیش از یک قرار ملاقات بگذارد تا بیمار مجبور نباشد برای مدت طولانی بنشیند.

عفونت های دندانی

درجات مختلفی از عفونت دندان وجود دارد. برای رفع این مشکل، دندانپزشکان تهران ممکن است نیاز به تجویز آنتی بیوتیک هایی داشته باشند که می توان آن را برای یک هفته یا بیشتر مصرف کرد. این می تواند به از بین بردن عفونت کمک کند، اما منبع عفونت نیز باید حذف شود. این احتما دارد که نیاز به یک کانال ریشه داشته باشد تا کامل  شود. با این حال، از آنجایی که کودکان توانایی محدودی برای نشستن دارند، گاهی اوقات دندانپزشکان هنگام انجام چنین روش مهمی باید آنها را بخوابانند.

بیشتربدانید:اینله و آنله ،اینله و آنله چیست؟ ،قیمت لمينيت سراميكی ،بهترين دندانپزشک زیبایی 

پیوند

باندینگ درمانی است که می تواند برای ترمیم دندان های پوسیده، شکسته، شکسته یا تغییر رنگ یا برای کاهش فاصله بین دندان ها استفاده شود. برای این روش، یک دندانپزشک کامپوزیت رزین – نوعی پلاستیک – را به یک خمیر مخلوط می کند، سپس مخلوط را رنگ می کند تا سفید شود یا با رنگ دندان های شما مطابقت داشته باشد. چندین لایه رزین بر روی هر دندان  انجام می دهند. هر لایه  رزین در زیر نور فرابنفش و یا لیزر مستحکم می شود. مراحل پایانی شامل شکل دادن و صیقل دادن رزین است تا دندان طبیعی و صاف به نظر برسد.

باندینگ  می تواند برای ساخت دندان های مسن تر مورد استفاده قار گیرد تا دندان ها  را جوان تر نشان دهد. باندینگ یک گزینه برای افراد در هر سنی، از جمله کودکان است، زیرا رزین می تواند با رشد دندان ها جایگزین شود.

بریس ها

بریس دندانی وسیله ای است که برای اصلاح ردیف دندان ها و مشکلات مربوط به بایت (از جمله آندربایت، اوربایت و غیره) استفاده می شود. بریس ها با اعمال فشار مداوم بر روی دندان ها، دندان ها را صاف می کنند.

پل ها و ایمپلنت ها

بریج و ایمپلنت دو راه برای جایگزینی دندان یا دندان از دست رفته هستند. بریج ها دندان های مصنوعی هستند که توسط دندان های همسایه در جای خود محکم می شوند. این پل از دو تاج روی دندان های لنگر به همراه دندان مصنوعی در مرکز تشکیل شده است. ایمپلنت های دندانی ریشه های مصنوعی هستند که جهت حمایت کردن از دندان های جایگزین کاربرد دارند.

تاج و کلاه

روکش یا کلاه پوششی است که روی دندانی که در اثر پوسیدگی آسیب دیده، شکسته، بد رنگ شده یا بدشکل شده است، قرار می گیرد. این توسط دندانپزشک شما تهیه شده است و معمولاً برای تکمیل به بیش از یک بازدید نیاز دارد.

یک تاج را می توان از اکریلیک، فلز، چینی، یا چینی متصل به فلز ساخته شد. روکش‌های تمام چینی بیشتر شبیه دندان‌های طبیعی شما هستند و بنابراین معمولاً برای دندان‌های جلویی استفاده می‌شوند، در حالی که چینی چسبانده شده به فلز قوی‌تر و برای روکش‌های پشت دهان بهتر است. گاهی اوقات به دلیل استحکام فلز از روکش های تمام فلزی برای دندان های پشتی استفاده می شود.

برای آماده سازی دندان برای روکش، ابتدا دندان با بیهوشی منجمد می شود و سپس سوهان می شود تا کلاهک روی آن قرار گیرد. اثری از دندان‌ها و لثه‌ها ایجاد می‌شود و یک کلاهک موقت روی دندان قرار می‌گیرد تا زمانی که روکش دائمی آماده شود. در ملاقات بعدی شما، دندانپزشک کلاهک موقت را برمی دارد و تاج را روی دندان می چسباند. تاج کاملاً با رنگ و شکل دندان های طبیعی شما مطابقت دارد.

استخراج ها

دندانی که به شدت آسیب دیده ممکن است نیاز به کشیدن داشته باشد. همچنین ممکن است برای درمان ارتودنسی نیاز به برداشتن دندان های دائمی باشد.

دندان مصنوعی

پروتزها دستگاه های مصنوعی هستند که جایگزین دندان های از دست رفته می شوند. دو نوع پروتز وجود دارد – جزئی و کامل. دندان مصنوعی کامل اغلب به عنوان “دندان مصنوعی” نامیده می شود.

پر کردن و تعمیرات

پر کردن و ترمیم دندان از مواد ترمیمی استفاده می شود که برای ترمیم دندان هایی که به دلیل حفره یا ضربه آسیب دیده اند استفاده می شود.

جراحی لثه

بیماری پریودنتال یا لثه عفونتی است که لثه و استخوان فک را تحت تأثیر قرار می دهد و می تواند منجر به از دست دادن لثه و دندان شود. دو مرحله وجود دارد – ژنژیویت و پریودنتیت. ژنژیویت حالت خفیف تر وقابل  برگشت است. بیماری پریودنتال اغلب شدیدتر است. اگر دندانپزشک شما التهاب لثه را تشخیص دهد، ممکن است به شما توصیه کند که یک نظافت حرفه ای به نام «ترازو و پولیش» داشته باشید. این کار را دندانپزشک یا یک متخصص بهداشت می توانند برای شما انجام دهند و این کار برای از بین بردن باکتری های پلاک طراحی شده  تا دندان ها واقعاً تمیز شوند.

دندانپزشک یا متخصص بهداشت همچنین در مورد چگونگی کمک به درمان و یا پیشگیری از بیماری لثه درمنزل  توصیه ها و را کارهایی را به شما ارائه دهد

کانال های ریشه

کانال های ریشه درمان بیماری ها یا دندان های آب افتاده را درمان می کنند. زمانی که یکی از دندانهای شما آسیب دیده، ترک خورده یا پوسیده شده باشد، نیاز است که دندان را باز کنید تا بافت عفونی را تمیز کنید. و بعد این فضا خالی پر می شود و دهانه را مهر و موم می کنند. نگه داشتن هر دندان کمک می کند تا دندان های دیگر شما آسیب نبینند و از خط خارج نشوند تا باعث مشکلات فک نشوند. حفظ دندان های طبیعی شما از جایگزینی آنا با دندان مصنوعی جلوگیری می کند. و هر سوالی در این رابطه دارید میتوانید با  دندانپزشک خود مطرح کنید و از او مشاوره و کمک درخواست کنید

سفید کردن دندان

دندان‌ها به طور طبیعی با افزایش سن تیره می‌شوند، اما ممکن است رنگ‌آمیزی توسط غذاها و نوشیدنی‌های مختلف مانند قهوه، چای و انواع توت‌ها، برخی داروها مانند تتراسایکلین، سیگار کشیدن یا ضربه به دندان ایجاد شود. گزینه های مختلفی برای سفید کردن دندان وجود دارد، از جمله بلیچینگ در مطب و در خانه.

روکش ها

ونیرها قطعات محکم و نازکی از چینی هستند که به دندان ها چسبانده شده اند. آنها برای ترمیم دندان های شکسته، پوسیده یا لکه دار استفاده می شوند و ممکن است به بستن شکاف بین دندان ها کمک کنند. با کمی کانتورینگ، ونیرها ممکن است دندان‌های کمی شلوغ یا روی هم را نیز اصلاح کنند. اگر دندان های شما با افزایش سن تغییر رنگ داده اند، روکش ممکن است ظاهر آنها را بهبود بخشد.

ونیرها همچنین می توانند برای دلایل زیبایی به جای روکش استفاده شوند، که بیشتر برای دندان های آسیب دیده یا پوسیده استفاده می شود. مینای دندان باید کمی ساییده شود تا روکش را در خود جای دهد.

آماده سازی ونیر اغلب به استفاده از بی حس کننده موضعی نیاز دارد و بسته به رنگ و سایه، ممکن است بیش از یک نوبت تکمیل شود.

برای رزرو نوبت جهت لولينگ لثه در تهران می توانید با مطب دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search