جراحي افزايش طول تاج

جراحي افزايش طول تاج؛همان طور که همیشه می خواستی لبخند بزن

هارمونی لبخند می تواند توسط دندان هایی که اندازه و شکل آن ها غیرعادی است به خطر بیفتد. بنابراین دندانی که بیش از حد کوتاه باشد، منظم بودن دندان ها را از بین می برد. دندان های ثنایایی که بیش از حد دندان های مقابل را می پوشانند نیز می توانند با اکلوژن تداخل داشته باشند و بر سلامت دهان تأثیر بگذارند.

اکنون می توان با جراحي افزايش طول تاج طول دندان ها را اصلاح کرد. تکنیک های مختلف بلند کردن دندان بیش از حد کوتاه و بازیابی زیبایی لبخند را امکان پذیر می کند. این راه حل ها با توجه به معیارهای خاصی مانند منشاء این ناهنجاری و شدت آن توسط جراح دندان انتخاب می شود.

آیا متوجه شده اید که لثه های شما به شکلی ناهموار دندان های شما را احاطه کرده اند؟ آیا متوجه می‌شوید که وقتی لبخند می‌زنید لثه‌ هایتان خیلی آشکار است؟ اکنون در کلینیک دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی با ما ملاقات کنید تا دریابید که چگونه با جراحي افزايش طول تاج می توانیم به شما کمک کنیم لبخندی زیباتر داشته باشید!

افزایش طول تاج یک روش رایج است که شامل تغییر موقعیت خط لثه برای نمایان شدن بیشتر ساختار دندان است و به طور موثر بخشی از دندان را که در دهان قابل مشاهده است طولانی می کند.

افزایش طول تاج چیست؟

افزایش طول تاج با جراحي افزايش طول تاج یک جراحی جزئی لثه است که نشانه های متعددی دارد. یکی از مهمترین نشانه ها زمانی است که ساختار دندانی نامناسب برای ساختن کلاهک مصنوعی در دسترس باشد (برای داشتن کلاهکی پایدار که دوز آن جدا نشود، ارائه فرم نگهدارنده و مقاومت مناسب که اساساً به معنای ارتفاع مناسب است مهم است.)

جراحي افزايش طول تاج  به منظور نمایان شدن بیشتر ساختار دندان و افزایش طول تاج دندان بالینی و برداشتن یا قرار دادن مجدد لثه (بسته به میزان ضخامت لثه) است.

جراحي افزايش طول تاج تاج دندان (یا “طولاندن تاج”) در مواردی استفاده می شود که قسمت قابل رویت (تاج) دندان خیلی کوتاه است و نمی توان آن را به طور کامل ترمیم کرد. این نوع جراحی پریودنتال اغلب برای کاهش بافت لثه اضافی روی یک یا چند دندان استفاده می شود. نتیجه: قسمت قابل مشاهده دندان شما به دلیل تغییر موقعیت لبه های لثه بلندتر می شود. بنابراین عملی است که به همان اندازه که کاربردی است، زیبایی نیز دارد، زیرا هر یک از لبخندهای شما را زیبا می کند و در عین حال دسترسی به دندان های شما را برای جراح دندان که می تواند پروتز دندان قرار دهد، تسهیل می کند.

با لبخند لثه‌ای و دندان‌های خیلی کوتاه‌تان «خداحافظ» کنید و به لطف جراحي افزايش طول تاج ، نگهداری از دندان‌هایتان را ساده کنید. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد این روش پرکاربرد در دندانپزشکی بدانید.

برای رزرو نوبت جهت دریافت خدمات تخصصی دندانپزشکی می توانید با مطب دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

یا گاهی هدف از کشش تاج افزایش طول تاج دندان است. این هدف ساده به نظر می رسد، اما تنها با رعایت چند الزام که پزشک باید در طول مشاوره قبل از عمل شناسایی کند، به دست می آید. در غیر این صورت، نقص زیبایی شناختی و/یا عملکردی تضمین شده است. ترمیم یا حفظ سیستم چسبندگی پریودنتال یک اصل اساسی است. در مورد کشیدگی تاج عملکردی، مشکل شامل پاک کردن دسترسی به محدودیت‌های پروتز در آینده، یا حتی فراهم کردن فضای کافی برای چین‌خوردگی پروتز، بدون به خطر انداختن ثبات دندان و سلامت پریودنتیوم است. بخش قدامی فک بالا محدودیت زیبایی اضافی را تحمیل می کند که تضمینی برای پذیرش و یکپارچگی پروتز برای بیمار است. دندان شامل یک ریشه است که در استخوان فک دفن شده است و یک تاج که قسمت قابل مشاهده آن است. این بسته به محل قرارگیری آن در دهان، اندازه ها و اشکال مختلفی را می پذیرد. برخی از دندان‌ها، که از دندان‌های ثنایا شروع می‌شوند، ممکن است طولانی‌تر از بقیه  و یا گاهی کوتاه باشند. وراثت ژنتیکی ممکن است دخیل باشد.

مهم است که تاج مصنوعی ساختار دندان را 360 درجه احاطه کند (نه مواد ساخته شده) در حالی که ارتفاع حداقل 2-3 میلی متر وجود دارد.

 در اصطلاح دندانپزشکی ما آن را Ferrule Effect می نامیم. این مهم ترین عامل برای موفقیت یک دندان درمان شده کانال ریشه است.

نشانه های دیگری نیز برای افزایش طول تاج وجود دارد. نشانه مهم دیگر زمانی است که پوسیدگی تا زیر لثه گسترش می یابد و به استخوان بین دندان ها خیلی نزدیک است.

بین حاشیه ترمیم (تاج یا پرکننده) و استخوان باید حداقل 2-3 میلی متر فاصله باشد. در اصطلاح دندانپزشکی به این فاصله “عرض بیولوژیک” می گویند. اگر عرض بیولوژیک نقض شود (به این معنی که ترمیم خیلی نزدیک به استخوان است). التهاب مزمن تضمین شده است.

التهاب منجر به از دست دادن استخوان می شود که به تدریج منجر به تشکیل پاکت پریودنتال و حضور مداوم پلاک و بیوفیلم می شود. باکتری های موجود در پلاک از یک طرف باعث پوسیدگی/حفره در سطح ریشه زیر لثه می شوند و از طرف دیگر عمیق شدن پاکت پریودنتال منجر به از دست دادن بیشتر استخوان می شود. از دست دادن استخوان به معنی از دست دادن تکیه گاه و ضعیف شدن دندان است. دندان ضعیف در نهایت لق می شود و دندان از بین می رود.

جراحي افزايش طول تاج نیز می تواند برای بهبود زیبایی لبخند در زمانی که لثه های ناهموار اطراف دندان ها وجود دارد انجام شود. اگر تاجی دارید که هر از گاهی کنده می‌شود یا دندان شکسته‌ای دارید که نیاز به کشیدن دارد، با متخصص پروتز خود صحبت کنید و بدانید که آیا کاندیدای اجراحي افزايش طول تاج هستید یا خیر، ممکن است دندان شما نجات پیدا کند.

عدم تقارن لثه

جینژیووپلاستی با هدف اصلاح نحوه احاطه لثه دندان های بیمار، به عنوان مثال زمانی که لثه آنها را به طور نامنظم احاطه کرده است، انجام می شود. در طی این روش، دندانپزشک ظاهر لبخند را بهبود می بخشد و ظاهری منظم تر به آن می بخشد.

 بیشتربدانید:كامپوزيت ونير ،انواع کامپوزیت دندان ،بهترين دندانپزشک زیبایی ،اینله و آنله

لثه ها خیلی دیده می شوند

از طرف دیگر، جینژیوکتومی با هدف برداشتن لثه‌ای که بیش از حد تاج را می‌پوشاند، قسمتی که معمولاً قابل مشاهده است از دندان است. این یک روش طولانی مدت است که باعث می شود دندان بلند شود و خط لثه کاهش یابد.

روش

این روش به دلایل زیبایی به منظور بهبود چشمگیر ظاهر لبخند شما نشان داده شده است. همچنین ممکن است به دلایل عملکردی، مانند دسترسی بهتر به دندانپزشک برای ترمیم شکستگی یا یک حفره غیرقابل دسترس در زیر خط لثه، ضروری باشد.

افزایش طول دندان چگونه انجام می شود؟

دندانپزشک شما با شما ارتفاع بهینه لثه روی دندان را برای درمان تعیین می کند تا نتیجه ای متقارن به دست آورد.

با استفاده از دستگاه لیزر بسیار دقیق، بافت لثه اضافی برداشته می شود تا دندان ها طول خوبی داشته باشند.

هنگامی که محل عمل به خوبی بهبود یافت، بیمار لبخندی طبیعی و یکنواخت به دست می آورد.

چگونه متوجه شوید که نیاز به افزایش طول تاج دندان دارید؟

چندین موقعیت وجود دارد که نیاز به عمل جراحی برای بلند کردن یک یا چند تاج دندان وجود دارد:

 • مقاومت مکانیکی دندان تحت تأثیر قرار می گیرد.
 • هنگامی که دندان زیر خط لثه شما پوسیده، شکسته یا به طور جدی ساییده شده است.
 • زمانی که دندان های شما به دلیل لثه های اضافی خیلی کوتاه به نظر می رسند (ژنژیوکتومی)؛
 • هنگامی که لثه های شما نامتقارن هستند و به طور نامنظم اطراف دندان های شما را احاطه کرده اند (ژینژیووپلاستی).
 • اگر فاقد مواد دندانی برای قرار دادن بریج دندان، تاج دندان یا سایر انواع پروتز هستید.

به طور کلی، زمانی که فضای بیولوژیکی لثه شما از 3 میلی متر بیشتر شود، افزایش طول تاج دندان ضروری است. و غفلت از چنین عملیاتی می تواند منجر به عواقب ناگوار بسیاری شود.

به منظور تعیین اینکه آیا افزایش طول تاج دندان واقعاً ضروری است یا خیر، دندانپزشک مجموعه ای از اشعه ایکس و ارزیابی را انجام می دهد تا تعیین کند که آیا این جراحی پریودنتال بهترین گزینه است یا خیر.

چه زمانی باید بلند کردن روکش های دندان را انتخاب کنید؟

علاوه بر افزایش زیبایی دندان، بلند کردن قسمت قابل مشاهده دندان در صورت لزوم می تواند شما را از بسیاری از مشکلات پریودنتال مانند التهاب لثه یا پریودنتیت نجات دهد. در واقع، دسترسی دشوار به دندان‌های شما در نگهداری آن‌ها اختلال ایجاد می‌کند که باعث تجمع پلاک و تارتار می‌شود. علاوه بر این، بی توجهی به افزایش طول تاج دندان در دراز مدت. در واقع، چنین موردی می تواند منجر به تشکیل آبسه شود یا به طور قابل توجهی سایش دندان را تسریع کند.

فضای بیولوژیکی ناکافی برای دندان نیز می تواند منجر به تحلیل استخوان دندان یا التهاب مزمن لثه شود. به طور خلاصه، اگرچه این عمل چندان خوشایند نیست، اما گاهی اوقات برای سلامت دهان و دندان شما ضروری است.

دوره عمل افزایش طول تاج دندان

افزایش طول تاج دندان یک روش با میزان موفقیت (و رضایت) بسیار بالا است.

قبل از انجام این روش، دندانپزشک شما زمانی را برای تعیین بهترین قد مورد نیاز برای لثه ها با شما اختصاص می دهد. اگر از دندان مصنوعی استفاده می کنید، قبل از عمل برداشته می شود. این به طور کلی در 5 مرحله انجام می شود:

بی حسی موضعی

جراح دندان این بی حسی را در ناحیه آسیب دیده انجام می دهد تا این عمل کاملا بدون درد باشد.

جداسازی دندان و لثه

جراح دندانپزشک با ایجاد یک سری برش های کوچک در بافت لثه، با استفاده از دستگاه لیزر بسیار دقیق، بافت اضافی لثه را برمی دارد تا به راحتی به دندان دسترسی پیدا کند. بسته به مورد، قسمت کوچکی از استخوان را نیز می توان برداشت. این جداسازی با استفاده از ابزارهای چرخشی و دستی انجام می شود.

تمیز کردن زخم

پس از بلند کردن روکش‌های دندانی، زخم قبل از بسته شدن با بخیه‌های کوچک تمیز و استریل می‌شود. اینها معمولاً خود به خود از بین می روند.

قرار دادن پانسمان پریودنتال

این پانسمان باید تا قرار بعدی شما باقی بماند و سپس برداشته شود. اگر پانسمان بعد از عمل جدا شد، بلافاصله با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

بیشتربدانید:بهترين دندانپزشک زیبایی ،زیبایی دندان  ،كامپوزيت ونير ،انواع کامپوزیت دندان،لیفت لثه

بهبود و قرار دادن تاج دندان

بعد از حدود سه ماه، ناحیه تحت درمان کاملاً بهبود می یابد. سپس می توان دندان را بازسازی کرد. بنابراین جراح دندان یک تاج مصنوعی را برای بازسازی دندان از دست رفته یا فرسوده قرار می دهد زیرا اکنون فضای لازم برای انجام این کار و به دست آوردن نتیجه بسیار طبیعی را دارد.

پس از آن، برای حفظ نتایج خوب، مهم است که از دستورالعمل های متخصص پیروی کنید.

روش‌های خوب پس از عمل

برای اطمینان از بهبودی بهینه پس از عمل افزایش طول تاج دندان، طبق توصیه دندانپزشک، باید مسکن ها یا آنتی بیوتیک های خاصی مصرف کنید. استفاده از دهانشویه ضد عفونی کننده نیز ممکن است مناسب باشد. در ماه های اول پس از عمل، توصیه می شود از خوردن غذاهای خیلی گرم خودداری کنید و از انجام برخی ورزش های شدید خودداری کنید. البته هر مورد منحصر به فرد است و نیاز به پیگیری توسط متخصص دارد.

موارد منع افزایش طول تاج دندان

اگرچه کشیدگی عروق کرونر جراحی مناسبی برای همه انواع افراد است، با این وجود محدودیت هایی برای ادامه چنین درمانی وجود دارد. بنابراین این جراحی در موارد زیر توصیه نمی شود:

 • اگر ریشه دندان به اندازه کافی بلند نباشد؛
 • اگر وضعیت سلامت عمومی بیمار بیش از حد متزلزل تلقی شود.
 • اگر نتیجه نهایی احتمالاً برای بیمار ناخوشایند است.
 • اگر بهداشت دهان و دندان بیمار ناکافی باشد.
 • اگر سطح استخوان دندان ناکافی تلقی شود.
 • اگر خطر ابتلا به دندان های مجاور وجود داشته باشد.

مطمئن نیستید که آیا این عملیات زیبایی شناختی و/یا عملکردی برای شما ساخته شده است؟ دندانپزشک می داند که چگونه پس از معاینات عمیق، زمان مناسب را به شما بدهد!

افزایش طول تاج های دندان: در خدمت لبخند شما!

به طور خلاصه، افزایش طول تاج روی یک یا چند دندان باعث بازیابی تعادل استخوان و لثه دندان‌های شما می‌شود. این یک عمل ضروری برای خلاص شدن از شر لثه های اضافی و همچنین برای قرار دادن پروتزهای ثابت دندان و اطمینان از ترمیم مناسب است.

به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی در دنیای دندانپزشکی، این جراحی جزئی بدون عارضه و بدون درد انجام می شود. در خدمت لبخند و سلامت دهان و دندان شما، جراح دندان راه حل هایی متناسب با شرایط شما دارد. مهم نیست سن یا شرایط شما، چنین کششی می تواند زندگی روزمره شما را متحول کند!

دندان های کوتاه را با روکش بلند کنید

یک فروپاشی طبیعی و پیشرونده بر هر قسمت از بدن، از جمله دندان‌های ما تأثیر می‌گذارد. این کاملا طبیعی است که میزان خاصی از سایش روی دندان های ما رخ دهد. برای بسیاری از افراد، سایش بدون توجه می شود، به خصوص اگر به تدریج رخ داده باشد.

برای رزرو نوبت جهت دریافت خدمات تخصصی دندانپزشکی می توانید با مطب دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

تغییر شکل لبخند

چه چیزی باعث کوتاهی دندان ها می شود

سایش دندان های طبیعی

قابل توجه ترین ساییدگی دندان، سایش اکلوزال است که سطح گاز گرفتن (مینای دندان) را تحت تاثیر قرار می دهد. زمانی رخ می دهد که سطح مینای دندان بین دندان های بالا و پایین تعامل داشته باشد. سایش مواد را از سطح مینای دندان جدا می کند.

میکرودنشیا

میکرودنشیا یک مشکل شایع دهان در بین افراد است. فردی که دندان‌های کوچک ‌تر از حد متوسط ​​دارد، مورد میکرودنشیا است. دندان‌ها کوچک، تاج‌ها کوتاه هستند و ناحیه تماس مورد انتظار بین دندان‌ها وجود ندارد.

بزرگسالان مبتلا به میکرودنشیا ممکن است دندان‌های کوچک با شکاف داشته باشند که آن‌ها را شبیه دندان‌ های شیری می‌کند. مورد میکرودنشیا از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی از آن ها یک یا دو دندان کوتاه دارند، در حالی که برخی دیگر دارای طول کمتری از حد متوسط ​​هستند.

بافت لثه بیش از حد

لبخند لثه ای وضعیتی است که در آن بافت اضافی لثه باعث می شود دندان های شما کوچک تر به نظر برسند. برداشتن لثه یا جراحی کاهش لثه برای برداشتن بافت اضافی لثه و نمایان شدن بیشتر دندان‌ها لازم است.

اکستنشن دندان یک درمان استاندارد دندانپزشکی است، چه دندان‌ها به دلیل ساییدگی، میکرودنشیا یا لبخند لثه‌ای کوتاه باشند.

اکستنشن دندان ساختار بیشتری را برای حمایت از روکش ها و پرکردگی ها نشان می دهد یا با قرار دادن خط  لثه دندان، لثه ها را در لبخند کاهش می دهد. درمان اکستنشن دندان همچنین به معنای استفاده از روش ‌های زیبایی غیرجراحی با روکش ‌های دندانی برای بلند کردن و تغییر شکل دندان‌ها است.

بیشتربدانید:اینله و آنله ،اینله و آنله چیست؟ ،قیمت لمينيت سراميكی ،بهترين دندانپزشک زیبایی 

بلند کردن دندان بدون درد با روکش

برای مثال بیماری که سایش دندانس را تشخیص دادیم و در مورد دندان های کوتاهش با ما مشورت کرد. دندان های فونت بالایی او کمتر از طول بهینه بود و دندان هایش از نظر طول ناهموار با تغییر رنگ بودند.

او هیچ لبخند لثه ای نداشت، دندان هایش نسبتا صاف بود و لثه هایش خوب بود. ما به این نتیجه رسیدیم که روکش های دندانی برای درمان دندان های جلویی او مناسب هستند. با ده روکش چینی، تنها در سه بازدید ، لبخند رویا هایش را به دست آورده است.

اگر دندان های کوتاهی دارید و نگران فرسودگی آن ها هستید، برای سلامتی شما مناسب نیست. حتی با دندان ‌های کوتاه یا ناهموار، ونیرهای چینی می‌توانند مشکلات زیبایی دندان را برطرف کرده و ترمیم‌ های تهاجمی را به حداقل برسانند.

گاهی اوقات، زمانی که برای پر کردن حفره یا تاج دندان به دندانپزشک خود مراجعه می کنید، ممکن است به شما توصیه کند که طول تاج را نیز انجام دهید. از آنجا که این یک روش جراحی است، ممکن است به خوبی شما را غافلگیر کند. با این حال، اگر توصیه شود، معمولاً دلیل خوبی برای این روش وجود دارد.

افزایش طول تاج چیست؟

افزایش طول تاج رویه ای است که برای تغییر شکل لثه در پایه دندان آسیب دیده به منظور نمایان شدن بیشتر سطح دندان طراحی شده است. و در صورت لزوم، سطح استخوان دندان را به گونه ای تنظیم کنید که ارتفاع یا اندازه قسمت قابل رویت دندان را بتوان گسترش داد تا ترمیم جدید سطح کافی برای نگهداشتن آن ها را داشته باشد.

برای چسباندن با تاج، لثه های شما به حداقل 2 میلی متر سطح نیاز دارند. این نه تنها به باندینگ کمک می کند، بلکه از به دام افتادن غذاها یا سایر عوارض بالقوه مانند ضعیف شدن یا افتادن دندان های مختلف وسایل ترمیمی دندان جلوگیری می کند.

افزایش طول تاج: چه زمانی لازم است؟

افزایش طول تاج دندان برای مجموعه ای از شرایط دندان توصیه می شود. شایع ترین شرایطی که نیاز به افزایش طول تاج دارند عبارتند از: دندان های خیلی کوتاه، پوسیدگی دندان که زیر خط لثه شدید است، یا شکستگی یا شکستگی دندان در زیر خط لثه.

هنگامی که دندان دچار پوسیدگی شدید یا شکستگی می شود، ناحیه سالم باقی مانده کاهش می یابد. این امر بر میزان موفقیت ترمیم دندان تأثیر می گذارد زیرا دستگاه های دندانپزشکی ترمیمی سطح کمی برای کار دارند. افزایش طول تاج، تلاشی است برای بهبود میزان موفقیت وسایل دندانپزشکی ترمیمی با در معرض دید بیشتر سطح سالم دندان. با سطح بیشتری برای کار، وسایل مختلف دندانپزشکی شانس بیشتری برای ثابت ماندن و ضعیف شدن یا افتادن ندارند.

افزایش طول تاج یک روش رایج است و اگرچه در ابتدا ترسناک است، اما چیزی نیست که بیمار باید مراقب آن باشد. اکثر روش های افزایش طول تاج را می توان در کمتر از یک ساعت انجام داد و در یک مرکز سرپایی انجام می شود. قبل از عمل، احتمالاً یک تاج موقت به شما تعبیه می شود. این برای اطمینان از اینکه دندان شما تا زمانی که تاج دائمی شما حدود یک ماه پس از عمل بلند کردن تاج شما قرار داده شود، محافظت می شود.

انجام شده توسط پریودنتیست (متخصص لثه) در حالی که تحت بی حسی موضعی (اگر اضطراب مرتبط با روش های دندانپزشکی دارید، می توانید سایر روش های آرام بخشی را درخواست کنید)، ناحیه لثه اطراف دندان و استخوان زیرین مورد نظر با استفاده از روش های تخصصی ترمیم می شود. وسایل جراحی. پریودنتیست شما لثه ها و استخوان زیرین را تا زمانی که طول مناسبی برای استفاده از دستگاه دندانی مناسب داشته باشند و به طور متقارن خوشایند شوند، باز می کند.

پس از انجام این روش، اکثر بیماران به مراقبت های بعد از عمل به جز مدیریت درد خفیف با استفاده از داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن نیاز ندارند. کیسه یخ می تواند به هر گونه تورم صورت کمک کند و از مصرف الکل و سیگار کشیدن خودداری شود. شما می توانید به سر کار خود بازگردید و می توانید از روز بعد از جراحی شروع به خوردن غذاهای نرم کنید، اما باید به مدت دو روز از فعالیت های شدید خودداری کنید. با این حال، بهبود کامل بافت لثه یک تا دو هفته طول خواهد کشید. این زمانی است که پریودنتیست شما بخیه های شما را می کشد.

پس از چهار تا شش هفته، پریودنتیست شما قبل از اینکه شما را برای ترمیم دائمی پاک کند، دندان ها و لثه های شما را بررسی می کند.

توجه به این نکته ضروری است که در 24 ساعت اول پس از عمل باید از مصرف غذاهای گرم خودداری شود. ممکن است افزایش حساسیت به غذاهای سرد و گرم را تجربه کنید – این طبیعی است. از آنجایی که ریشه دندان شما در حال حاضر آشکار شده است، حساسیت شما افزایش می یابد. با این حال، با گذشت زمان یا زمانی که تاج دائمی خود را اعمال کنید، از بین خواهد رفت.

چه زمانی با پریودنتیست خود تماس بگیرید

پس از یک روش افزایش طول تاج، حتماً مراقب هرگونه عارضه باشید. در حالی که عوارض نادر است، آنها عبارتند از:

 • خونریزی که قطع نمی شود
 • درد با وجود استفاده از ایبوپروفن
 • عفونت
 • تورم یا ترشح زیاد از ناحیه
 • باند شما شل می شود یا می افتد
 • تشکیل توده ها (غدد لنفاوی متورم) در زیر فک یا در گردن شما

در صورت مشاهده هر یک از علائم بالا، فوراً با پریودنتیست خود تماس بگیرید تا بتواند عارضه را برطرف کند.

برای رزرو نوبت جهت دریافت خدمات تخصصی دندانپزشکی و جراحي افزايش طول تاج  می توانید با مطب دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search