قيمت روكش دندان هاي جلو در تهران

قيمت روكش دندان هاي جلو در تهران؛ برخلاف تصور رایج، زیبایی دندان فقط مربوط به روکش های چینی و سفید کردن دندان ها نیست. زیبایی دندان طیف وسیعی از کاربردها را پوشش می دهد. تمام مداخلاتی که برای رفع مشکلات ظاهر کلی دندان ها انجام می شود را می توان زیبایی دندان نامید. دندان های صاف و سفید مرواریدی به اعتماد به نفس فرد در هنگام لبخند زدن کمک می کند. دندان ها یکی از مهم ترین شاخص های مراقبت شخصی محسوب می شوند. ممکن است دندان های کج، زردی و فاصله بین دندان ها وجود داشته باشد. این شرایط بر ظاهر فرد تأثیر منفی می گذارد. مشکلات دندانی نه تنها بر روی ظاهر بلکه بر سلامت نیز تاثیر منفی دارد. زیبایی دندان برای از بین بردن این موقعیت های منفی انجام می شود.

 

چه روش هایی در زیبایی دندان استفاده می شود؟

روش های زیبایی که برای دندان ها اعمال می شود را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

پر کردن چینی،

پوشش های سرامیکی کامل،

هم ترازی،

تغییر رنگ دندان،

پرسلن برگ لامینا یکی از روش‌های رایج زیبایی شناسی صمغی است.

 

روشن کردن دندان ها

روشن کردن دندان یکی از پر درخواست ترین درمان های زیبایی دندان است. با گذشت زمان، تغییر رنگ، تیره شدن و زرد شدن دندان ممکن است رخ دهد. این زردی ها به دلیل عواملی مانند مصرف زیاد قهوه و چای، استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت ناکافی رخ می دهد. این وضعیت باعث آسیب به اعتماد به نفس فرد می شود. هنگام انجام یک روش برای روشن کردن دندان ها، پزشک باید روش های مختلف را با جزئیات ارزیابی کند. روش های ارزیابی شده شامل ایمپلنت دندان، بریج، تاج، باندینگ کامپوزیت و غیره است. اتفاق میافتد.

 

در ساختار دندان شکاف های میکروسکوپی وجود دارد. سیگار، چای و قهوه در این فضاها جمع می شود. این امر به مرور زمان باعث تیره شدن دندان ها می شود. در طول سفید کردن، آماده سازی روی دندان ها اعمال می شود. با این کاربرد ماده ای که رنگ دندان را تیره می کند از روی دندان پاک می شود. کسانی که می‌خواهند در دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی  سفید کردن دندان‌ها را انجام دهند نگران نباشند زیرا استفاده از سفید کردن هیچ آسیبی به دندان‌ها وارد نمی‌کند. با سفید کردن دندان ها می توان دندان ها را یک یا دو درجه روشن کرد.

تراز دندان و بسته شدن شکاف

تراز کردن دندان ها و بستن شکاف رایج ترین روش های بعد از سفید کردن هستند. بسته به وضعیت دندان، دندان ها را می توان با ارتودنسی یا اینویزیلاین تراز کرد. دندان ها را می توان با استفاده از روکش ها پس از تراز کردن بهبود داد. هنگامی که لبخند می زنید، پس از تراز و بسته شدن شکاف، دندان هایی مانند مروارید خواهید داشت.

اگر یک یا چند دندان را از دست داده اید، چیزی بیش از تراز و فاصله لازم است. لبخند شما تاثیر منفی می گذارد. افرادی که دندان های از دست رفته دارند در معرض خطر پوسیدگی هستند. دندان های از دست رفته را می توان با روش های مختلفی درمان کرد. بریج، پروتز پارسیل و ایمپلنت دندان از متداول ترین روش ها هستند.

 

درمان کانال ریشه

درمان ریشه موضوع رشته ریشه دندان است. درمان ریشه در صورتی انجام می شود که عصب آسیب دیده باشد و نتواند خود را ترمیم کند. اگر دندان شکسته شود یا پوسیدگی عمیق در دندان ایجاد شود، پالپ یعنی اعصاب ملتهب می شود. اگر ملتهب شود و برداشته نشود، دندان و بافت های اطراف آن عفونی می شود. به همین دلیل ممکن است دندان ها از بین بروند. در درمان ریشه، بافت پالپ برداشته شده و فضای کانال تمیز می شود. سپس این شکاف شکل داده شده و با مواد پرکننده مناسب پر می شود. همه این روش ها درمان ریشه نامیده می شوند. درمان ریشه در همه موارد مورد نیاز نیست. شرایطی که نیاز به درمان ریشه دارند را می توان به شرح موارد زیر فهرست کرد:

حساسیت به سرما و گرما برای مدت طولانی ادامه دارد،

درد خود به خود در دندان،

تغییر رنگ و برخی تفاوت ها در دندان به دلیل عفونت دندان،

تورم اطراف دندان،

اگر دردی را تجربه می کنید که در شب افزایش می یابد و با مسکن ها از بین نمی رود، باید از درمان ریشه بهره مند شوید.

 

کاربرد ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندانی کاربرد ایجاد ریشه های مصنوعی دندان ساخته شده از تیتانیوم است. این نرم افزار با بافت انسانی سازگار است. پیوند بیولوژیکی با استخوان فک انجام می شود. ایمپلنت دندان به بخشی از بدن انسان تبدیل می شود. اگر تنها یک دندان از دست رفته باشد، به دندان مجاور دست زده نمی شود و هیچ درمانی انجام نمی شود. در صورت وجود چندین دندان از دست رفته، راه حل توسط دندان های ثابت ارائه می شود. این عمل باید تحت بی حسی موضعی برای فرد انجام شود. با یک مداخله جراحی جزئی، فرد می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.

پس از عمل، تقریباً 3 ماه طول می کشد تا ایمپلنت ها با استخوان فک سازگار شوند. پس از پایان دوره 3 ماهه، کار برای دندان سازی شروع می شود. ما با بیمار روی ظاهر زیبایی و تمایل به ساخت دندان کار می کنیم. این روند به طور متوسط ​​بین 3 تا 10 روز متغیر است.

بیشتر بدانید:قیمت لمینت دندان طرح لبخند –هزینه لمینت سرامیکی دندان در تهران –بهترین لمینت دندان در تهران

زیبایی دندان در یک جلسه

کاربردهای زیبایی دندان در یک جلسه متفاوت است. امروزه عمل های زیبایی که به دلیل نگرانی های زیبایی انجام می شود را می توان در مدت زمان کوتاهی انجام داد. به لطف فناوری های دندانپزشکی، مدت زمان این روش ها کاهش یافته است. کاربردهایی مانند استفاده از پل سرامیکی کامل، پر کردن پرسلن و کاربرد چینی برگ را می توان در یک جلسه تکمیل کرد. پزشک و بیمار می توانند با تصویربرداری سه بعدی روی صفحه، روی این روش با هم کار کنند. کاربرد لیف چینی که در یک جلسه انجام می شود فاقد فلز در ساختار آن می باشد. مواد به کار رفته در ساخت آن با ساختار طبیعی دندان سازگار است. این دندان از نظر عبور نور نیز به دندان های طبیعی نزدیک است. نزدیک بودن بسیار به دندان های طبیعی نگرانی های زیبایی در مورد دندان را کاهش داده و افراد بیشتری را قادر می سازد به این روش ها متوسل شوند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر سیمین برنگی
دکتر سیمین برنگی

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

Search