ایا روکش دندان همان لمینت است؟

ایا روکش دندان همان لمینت است؟ رهایی از مشکلات دندانی برای افراد بسیار مهم است. روکش های دندانی را می توان با استفاده از مواد مختلف در این موارد ساخت که از نظر ظاهری باید توجه زیادی شود. نحوه ساخت روکش دندان  با موفق ترین و موثرترین روش ها  و قیمت های این روکش یکی از موضوعات مهم است. این موارد باید توسط کلینیک هایی که در زمینه روکش دندان تخصص دارند انجام شود. این پوشش ها باید توسط افراد حرفه ای انجام شود و مناسب ترین مواد برای این کار ترجیح داده شود.

 

کاربرد روکش دندان چیست؟

دندان ها که یکی از پرکاربردترین اندام های بدن انسان هستند، در صورت عدم مراقبت طولانی مدت ممکن است از بین بروند. از دست دادن مواد در دندان ها زمانی رخ می دهد که مینای دندان و پوششی که در اطراف و بالای دندان دیده می شود پس از مدتی از بین رفته و باعث پوسیدگی دندان می شود. در چنین حالتی،  این سوال که  کاربرد  روکش دندانی چیست ، در طول درمان های اعمال شده در مرکز ما مطرح می شود. روکش دندان؛ این به فرآیند ترمیم بر روی دندان هایی اشاره دارد که مواد را از دست داده اند تا این روکش ها برای اهداف زیبایی از بین برود. تاج دندان تنها زمانی اعمال می شود که پرکردن و درمان ریشه روی دندان ها امکان پذیر نباشد.

 

روکش دندان چیست و چگونه انجام می شود؟

برای این سوال که روکش دندان چیست، به خصوص برای دندان هایی که نتایج نامطلوبی مانند پوسیدگی نشان می دهند،   می توان تعریفی به عنوان پوشش با مواد مختلف ارائه داد تا پس از تمیز کردن این پوسیدگی ها، دندان به ظاهر قبلی خود بازگردد. به جای از دست دادن کامل دندان ها، دندان ها و قالب های مصنوعی برای انجام فرآیند تاج گذاری ایجاد می شود. پس از مقداری اچ می توان از مواد فلزی یا غیرفلزی استفاده کرد. پوشش را می توان با استفاده از مواد بسیاری مانند سرامیک، چینی و زیرکونیوم به دست آورد.

 

روکش دندان سریع و ایمن چیست؟

روش های درمانی انجام شده در مرکز ما به سرعت و ایمن و بدون تماس انسانی انجام می شود. مواد روکش دندانی که در سالهای اخیر به صورت دستی در لابراتوار ساخته شده و یا با استفاده از فناوری  در سالهای اخیر دست نخورده تولید می شوند، متناسب با ابعاد و بافت دندانی که قرار است روکش شود تولید می شود. در حالی که این نتیجه به سرعت به دست آمده، استفاده ایمن از دندان را تضمین می کند، با مراقبت های دندانی مطابق با توصیه های پزشک و محافظت از دندان ها، نتیجه روکش می تواند اثر درستی را برای سالیان طولانی ارائه دهد.

روکش دندان چگونه اتفاق می افتد؟

دندان‌ها که یکی از اولین مکان‌هایی هستند که افراد در ارتباط با یکدیگر به آن نگاه می‌کنند، به‌عنوان چشمگیرترین نقاط دیده می‌شوند. بنابراین نه تنها مراقبت و سلامت دندان ها، بلکه ظاهر خارجی آنها نیز برای بسیاری از افراد مهم است. در این مرحله، ما از نظر بالینی روش‌های تاج دندان را به شما پیشنهاد می‌کنیم که به شما امکان می‌دهد با اطمینان در زندگی اجتماعی حرکت کنید. وقتی می‌پرسید  روکش دندان  چگونه  انجام می‌شود، با صحبت در مورد افزودن دندان به ناحیه مورد نظر برای جایگزینی دندانی که قرار است پس از پوسیدگی یا پس از از دست دادن دندان روکش شود، راه حلی ارائه می‌کنیم.

 

روکش دندان چگونه کار می کند؟ چه مدت طول می کشد؟

پاسخ ما به یکی از سوالات متداول در مورد روکش دندان،  یعنی نحوه عملکرد روکش دندان  و مدت زمان تکمیل آن، 3 جلسه است. ما مطمئن می شویم که تاج دندان در جلساتی که بسته به وضعیت دندان های فرد ممکن است بین 2 تا 4 جلسه متفاوت باشد به بهترین شکل ممکن اعمال شود. از آنجایی که این روش با نگرانی های زیبایی انجام می شود، به هیچ وجه در فرآیند روکش دندان عجله نمی کنیم و اطمینان حاصل می کنیم که روند درمان ادامه می یابد تا زمانی که مطمئن شویم روکش اثر خود را به بهترین شکل نشان می دهد.

 

مراقبت از دندان پس از روکش دندان چگونه باید انجام شود؟

پس از روکش دندان نیازی به ایجاد تغییرات اساسی در مراقبت از دندان ها نیست. با این حال، ما همچنان خدمات خود را با تکرار این قوانین کلی مراقبت از دندان برای بیمارانی که از ما درخواست می‌کنند  و نحوه دریافت روکش دندان را ، ارائه می‌کنیم . از این میان، بار دیگر یادآوری می کنیم که دندان هایتان را باید حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و فواصل بین دندان هایتان را در فواصل زمانی معین با نخ دندان تمیز کنید. علاوه بر همه اینها، ما از بیماران خود برای معاینات منظم دندانپزشکی به کلینیک خود استقبال می کنیم.

 

چینی روکش دندان

بهداشت دهان و دندان یکی از مهم ترین مسائل زندگی هر فرد است. زیرا ما در زندگی روزانه خود غذاها و نوشیدنی های زیادی مصرف می کنیم. بنابراین باید به سلامت دهان و دندان خود توجه لازم را داشته باشیم تا در آینده در معرض برخی از اثرات منفی این غذاها بر دهان و دندان خود قرار نگیریم. برای سلامت دندان‌هایمان، رعایت آن‌ها در فواصل منظم و زیر نظر دندانپزشک بسیار مهم است. امروزه راه حل ها و ایده های مختلفی در مورد درمان دهان و دندان وجود دارد. به طور کلی، بسیاری از افراد مشکلات منفی مربوط به دندان های خود را تجربه می کنند. میان اینها عوامل منفی مختلفی مانند پوسیدگی دندان، بدتر شدن ساختار دندان ها یا فاصله بین دندان ها وجود دارد که باعث می شود زیبایی ظاهری بدتر شود.  روش‌های درمان پرسلن روکش دندان  که امروزه اغلب مورد پسند قرار می‌گیرند، می‌توانند مؤثرترین راه‌حل‌ها را در رفع این مشکلات ارائه دهند.

 

درمان پرسلن ونیر دندان چگونه انجام می شود؟

مراحلی برای اصلاح ظاهر نامناسب ساختار دندان وجود دارد. اول از همه، دندانپزشک دندان ها را به طور دقیق تجزیه و تحلیل می کند و تصمیم می گیرد که روند درمان چگونه باید ادامه یابد. در این مرحله اندازه گیری های لازم از ساختار دهان و دندان گرفته شده و شرایط درمانی مناسب مشخص می شود.  برای انجام تنظیمات لازم روی دندان هایی که قرار است با ونیر پرسلن درمان شوند، اندازه دندان ها کاهش می یابد. سپس در نتیجه برخی از آزمایشات انجام شده توسط پزشک، این پوشش های مصنوعی روی دندان های مشکل دار اعمال می شود. همچنان مهم است که از مراجعه به دندانپزشک در فواصل منظم برای مراقبت از دندان غافل نشوید.

بیشتربدانید:انواع رنگ کامپوزیت دندان-لمینت دندان قیمتبرای لمینت دندان تراش می خورد

روکش دندان چیست؟

شرایطی مانند تغییر شکل دندان ها یا از دست دادن عملکرد سالم خود به دلایل خاصی معمولاً ما را به این سؤال سوق می دهد  که روکش تاج دندان چیست؟ زیرا امروزه روکش های دندانی یکی از پرکاربردترین عمل هایی است که برای ساختار دندان سالم و مشکل دار از نظر زیبایی استفاده می شود. روکش‌های دندانی روش‌های ترمیمی هستند که بر روی پوسته خارجی دندان‌ها با استفاده از مواد مختلف انجام می‌شود تا آنها را قوی‌تر کرده و ظاهر زیبایی به آن‌ها بدهد. روکش های دندانی برای بهبود شکل، اندازه، استحکام و ظاهر کلی دندان استفاده می شود. روکش دندان های مورد استفاده در عمل اصلاح تاج دندان را می توان از مواد مختلفی ساخت.

 

روکش های دندانی چگونه اعمال می شوند؟

پس از توضیح اینکه تاج دندان چیست،  می‌توانیم به این موضوع بپردازیم که این کاربرد چگونه انجام می‌شود و از چه نوع موادی استفاده می‌شود. پروتز مورد استفاده در روکش برای “پوشاندن” دندان های کاملاً یا جزئی آسیب دیده استفاده می شود. علاوه بر استحکام بخشیدن به دندان آسیب دیده که از بین رفته است، می توان از این روش برای بهبود ظاهر، شکل یا تراز دندان استفاده کرد. روکش های چینی یا سرامیکی که مواد پروتز هستند را می توان با رنگ دندان های طبیعی تطبیق داد. مواد دیگر عبارتند از طلا، آلیاژهای فلزی، اکریلیک و سرامیک. این آلیاژها به طور کلی قوی تر از پرسلن هستند و ممکن است برای دندان های عقبی توصیه شوند. پروتز چینی که با پوسته فلزی پوشانده شده است اغلب استفاده می شود زیرا هم قوی و هم جذاب است.

بیشتربدانید:انجام کامپوزیت-التهاب لثه بعد از کامپوزیت-افزایش طول تاج دندان با کامپوزیت

 

مواد مورد استفاده در ونیرهای دندانی

اگر بپرسیم مواد مورد استفاده در کاربردهای پوشش دندان چیست،  حداقل  تا حدی ما را به یک توضیح راهنمایی می کنند. پوشش‌ها از مواد مختلفی تولید می‌شوند و مطابق با امکاناتی که ارائه می‌دهند، در حال توسعه دائمی هستند. پس از درمان  ونیر، دندان ها مانند ساختار طبیعی خود نیاز به مراقبت منظم دارند.

 

رایج ترین روکش دندان امروزی:

تمام چینی،

پرسلن آلیاژی فلزی،

سرامیک،

از مواد و انواع پوشش ها مانند زیرکونیوم

 

بعد از روکش دندان

درمان روکش دندان که در نتیجه سایش و از دست دادن دندان ها به دلایل متعددی اعمال می شود، فرآیند حساسی را برای بیمار به همراه دارد. زیرا پس از این مرحله باید همواره توجه و کنترل کافی به مراقبت از دندان ها داشت. برخی از مشکلات ممکن است در نتیجه عدم توجه کافی به مراقبت از دندان پس از روکش دندان  ایجاد شود. با این احتمال وجود دارد که لکه های مختلف، حفره ها یا برخی مشکلات مربوط به داخل دهان روی پوشش های اعمال شده ایجاد شود. پس باید در این فرآیند حساسیت خوبی از خود نشان دهیم و به مراقبت های دهان و دندان خود توجه کافی داشته باشیم.

 

چه نوع تغییراتی پس از روکش دندان رخ می دهد؟

پس از انجام روکش دندان برای اصلاح دندان های مشکل دار، ممکن است مدتی طول بکشد تا بیماران به این وضعیت جدید عادت کنند. از آنجایی که قسمت های از دست رفته دندان تکمیل شده است، ممکن است این نواحی کمی متفاوت احساس شوند. با این حال، اگر مشکل ساختاری غیرعادی در دندان وجود نداشته باشد، مدت زیادی طول نمی کشد تا بیمار به آن عادت کند. در این مرحله، برقراری تماس منظم بین بیمار و پزشک مزایای مهمی دارد. زیرا این امر برای اطمینان از موفقیت درمان و مشاهده عکس العمل های بیمار نسبت به آن و در صورت لزوم ارائه راه حل های مناسب برای هر مشکلی ضروری است.

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر سیمین برنگی
دکتر سیمین برنگی

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

Search