دندانپزشک طرف قرارداد با بیمه دانا

دندانپزشک طرف قرارداد با بیمه دانا ؛ بیمـه ی دانـا در 22 خـرداد مـاه سـال 1353 بـا مشـارکت بیمـه Union Commercial انگلیـس بصـورت شــرکت ســهامی عــام بــا ســرمایه ی بخــش خصوصــی تأســیس شــده است. بیمه دانا پــس از 5 ســال فعالیــت در قالب بخش خصوصی در تیرماه 1358 براساس مصوبه ی شوراي انقلاب و دولت موقت به همراه 12 شرکت بیمه خصوصی ملی در ایران اعلام شد .

 

درماه آذر سـال 1367 بـه موجـب « قانـون نحـوه ی اداره امـور شـرکت هاي بیمـه » شـرکت هاي بیمـه ملـی شـده ( آریـا، امیـد، سـاختمان و کار،  پـارس، توانـا، تهـران، حافـظ، شـرق، ملـی) در شـرکت سـهامی بیمـه دانـا یکی شده اند و بـه موجـب همیـن قانـون مقـرر شـد که ایـن شـرکت در کناربررسـی حسـاب ها و تسـویه دیـون دولــت و ســهامداران شــرکت هاي ادغامــی، بــه عنــوان یــک شــرکت بیمــه تخصصــی در رشــته بیمه هــاي اشخاص شروع به فعالیت نماید. مفتخریم اعلام کنیم به مشتریان عزیز خود که کلینیک تخصصی دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی برای سهولت مراجعه کنندگان در پرداخت هزینه های درمانی با بیمه شدگان موسسه دانا همکاری خود را شروع کرده است. شما میتوانید با استفاده ای بیمه ی دانای خود از سلامت دهان و دندان خود مراقبت کنید.

 

 

اقدامات پیشگیرانه دندانپزشکی چیست؟

دندانپزشکی پیشگیرانه اساس دندانپزشکی و همچنین کلیه خدمات بهداشتی است. هدف حفظ سلامت دندان ها در دهان است. بنابراین سعی می شود با اقدامات پیشگیرانه دندانپزشکی از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان رخ دهد، پیشگیری شود.

 

دندانپزشکی پیشگیری چیست؟

دندانپزشکی پیشگیرانه شامل اقداماتی مبتنی بر پیشگیری از شایع ترین بیماری های دهان و دندان مانند پوسیدگی دندان و التهاب لثه قبل از وقوع است. هدف اصلی از معاینات دندانپزشکی که هر 6 ماه یکبار توصیه می شود، حل مشکلات قبل از بروز یا پیشرفت است.

 

مثلا؛ پوسیدگی که بین دندان ها در یک بیمار بالغ شروع می شود را می توان با یک پر کردن کوچک یک طرفه برطرف کرد. با این حال، اگر به تعویق بیفتد، درمان ریشه حتی ممکن است منجر به استخراج شود. بنابراین، اعمال دندانپزشکی پیشگیرانه هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان بسیار مهم است.شما با داشتن بیمه میتوانید این پیشگیری را با هزینه های کمتر هم انجام دهید

 

اقدامات پیشگیرانه دندانپزشکی در کودکان و بزرگسالان چیست؟

همه برنامه ها برای کودکان مناسب نیستند. دندانپزشک شما تصمیم می گیرد که کدام برنامه مناسب است. کاربردهای دندانپزشکی پیشگیرانه در کودکان و بزرگسالان به شرح زیر است.

 

فیسور سیلانت

این نرم افزار برای محافظت از دندان ها برای دندان های دائمی اعمال می شود. معمولاً روی دندان های آسیاب اعمال می شود. زیرا به عنوان ساختار دندان دارای فرم تورفتگی است. به همین دلیل احتمال تجمع مواد مغذی در فرورفتگی ها زیاد است.

برای به حداقل رساندن خطر پوسیدگی برای اولین دندان دائمی، دندان های 6 ساله که اولین دندان در کودکان هستند، دندان هایی هستند که بیشترین استفاده از فیشور سیلانت را دارند. به لطف فیشور سیلانت ها، این فرورفتگی ها بسته شده و احتمال ایجاد پوسیدگی کاهش می یابد. این روش قطعا باید برای کودکانی که آگاهی از مراقبت از دهان آن ها به طور کامل توسعه نیافته است اعمال شود. این یک روش درمانی است که می تواند برای بزرگسالان نیز اعمال شود. یکی از کاربردهای اساسی دندانپزشکی پیشگیرانه است.

 

تمیز کردن حرفه ای دندان

برای تمیز کردن پلاک و جرم دندان به تمیز کردن حرفه ای دندان نیاز است. مخصوصاً برای مناطقی که دسترسی به آن ها هنگام مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دشوار است، مانند خط لثه ضروری است. تمیز کردن دندان توسط دندانپزشکان یک بار در سال در محدوده دندانپزشکی پیشگیرانه برای سلامت دهان و دندان بسیار مهم است.

 

فلوراید تراپی

فلوراید یک ماده معدنی است که در شرایط عادی به طور طبیعی در دهان وجود دارد. به دندان ها کمک می کند تا در برابر پوسیدگی مقاوم تر بشوند. حتی می تواند کبودی هایی را که به خودی خود شروع به ایجاد کرده اند نیز درمان کند. با این حال، زمانی که فلوراید مورد نیاز دندان‌ها به اندازه کافی ترشح نمی‌شود، دندانپزشکان با استفاده از فلوراید تراپی روی دندان‌ها، سعی می‌کنند از سلامت دندان محافظت کنند. این یک برنامه دندانپزشکی پیشگیرانه سریع و آسان است. هم برای کودکان و نیز برای بزرگسالان قابل استفاده است.

 

سیلانت های دندانی

سیلانت های دندانی پوشش نازکی هستند که روی سطوح جویدنی دندان ها اعمال می شود. به طور کلی برای دندان های خلفی ترجیح داده می شود. مواد پرکننده به ترک ها و حفره های طبیعی روی سطح دندان نفوذ کرده و از تشکیل باکتری ها جلوگیری می کند. این کار به جلوگیری از پوسیدگی دندان ها کمک می کند.

 

تشخیص پوسیدگی

به لطف پیشرفت در تکنولوژی دندانپزشکی، امروزه تشخیص زودهنگام پوسیدگی دندان امکان پذیر شده است. برای این کار از فناوری لیزر استفاده می شود. استفاده از لیزر سریع، آسان و ایمن است. درمان پوسیدگی های تشخیص داده شده در مراحل اولیه با دندانپزشکی پیشگیرانه در حفظ سلامت دهان و دندان اهمیت زیادی دارد.

 

متغیرها

دستگاهی است که برای محافظت از محل دندان های دائمی در صورت از دست دادن زودرس دندان های شیری به دلیل پوسیدگی، ضربه یا افتادن زودرس در کودکان استفاده می شود. این لوازم به صورت سفارشی ساخته می شوند.

 

اشعه ایکس

دندانپزشکان برای تشخیص بیماری های دندانی که با چشم غیر مسلح یا با کمک ابزار قابل مشاهده نیستند، با اشعه ایکس بررسی می کنند. اشعه ایکس به تعیین آنچه در زیر سطح دندان است و سلامت فک کمک می کند.

به منظور حفظ سلامت دهان و دندان، معاینه دندان هر 6 ماه یکبار توصیه می شود. با کنترل های منظم می توان مشکلات موجود را قبل از پیشرفت درمان کرد.

 

روش های درمانی

تشخیص دهان، تشخیص بیماری های دهان و دندان یا بیماری های سیستمیک در دهان با استفاده از تکنیک های تصویربرداری رادیولوژی و برنامه ریزی درمان های لازم در دندانپزشکی است.

 

درمان محافظه کارانه دندان (پرکردن کامپوزیت)

با پیشرفت تکنولوژی مواد، پر کردن کامپوزیت تقریباً در تمام زمینه های دندانپزشکی امروزه استفاده می شود. کامپوزیت یک ماده پرکننده موفق در از دست دادن بافت دندان کوچک و متوسط ​​است.

 

شکستگی، تغییر رنگ، پرکردگی های آمالگام قدیمی در دندان های عقب با پرکردن کامپوزیت همرنگ دندان قابل ترمیم است و شکاف بین دندان ها را با پرکردن کامپوزیت می توان بست.

 

پس از برداشتن بافت پوسیدگی دندان، یک ماده پرکننده کامپوزیتی که با رنگ طبیعی دندان شما سازگار است انتخاب می‌شود و نتیجه زیبایی است که قابل تشخیص از بافت طبیعی دندان نیست.

 

با ترمیم های کامپوزیت زیبایی می توان عیوب عملکردی، آناتومیکی و زیبایی را با کمترین مداخله روی دندان ها اصلاح کرد. شکل جدیدی از دندان ها و لبخند ایمن را می توان در عرض یک ساعت پس از ملاقات بدون دست زدن به بافت طبیعی دندان به بیمار داد.

 

اندودنتیکس (درمان کانال)

بافت هایی که به دندان نشاط و حیات می بخشند، عروق و اعصابی به نام پالپ هستند که در حفره مرکز دندان قرار دارند. ترمیم‌ های ناسازگار، پوسیدگی‌ های جدید اطراف پرکردگی‌ های قدیمی، پوسیدگی عمیق یا بافت عصبی و عروقی دندان حیات خود را از دست می‌ دهند یا عفونی می ‌شوند.

 

درد در دندان ها، آبسه، تورم صورت ممکن است اغلب رخ دهد. درمان ریشه (درمان کانال) روی این دندان ها اعمال می شود. درمان ریشه شامل برداشتن عروق و اعصاب پالپ، ضد عفونی کردن حفره پالپ، گسترش کانال ها و پر کردن کانال ها با مواد پرکننده کانال است.

در کلینیک های ما اغلب امکان درمان دندان های دردناک و عفونی بدون نیاز به کشیدن دندان وجود دارد.

مقالات بیشتر:دندانپزشک زیبایی تهرانعکس انواع کامپوزیت دندانمتخصص درمان ریشه دندانمتخصص دندانپزشک زیبایی

 

دندانپزشکی (بهداشت دهان و دندان)

این واحد ضمن رسیدگی به مشکلات دندانی تمامی کودکان 3 تا بزرگسال ساله که بهداشت و آموزش های لازم را ارائه می دهد، در خدمت آگاهی نسل های آینده نسبت به سلامت دهان و دندان است.

فیشورسیلانت و کاربرد فلوراید توسط متخصص اطفال به منظور جلوگیری از پوسیدگی دندان انجام می شود. این واحد که در زمینه پیشگیری از بروز اختلالات ارتودنسی نیز فعالیت می کند، خدمات درمانی را نیز تحت شرایط بیهوشی عمومی برای بیماران بیش فعال یا غیرهمکار ارائه می دهد.

 

ارتودنسی

ارتودنسی تخصصی است که به درمان کجی در دندان ها و اختلالات بسته شدن فک (مال اکلوژن) می پردازد.

متخصصین ارتودنسی می توانند رشد فک (در بیماران اطفال) را با وسایل متحرک یا روش های درمانی ثابت هدایت کنند، عادات منفی (استفاده از پستانک، مکیدن شست و …) روی فک ها و همه شلوغی ها را حذف کنند.

از آنجایی که سیم ها و هولدرهای استفاده شده همرنگ دندان هستند، مشکلات از نظر زیبایی نیز برطرف شده است. درمان ارتودنسی در هر سنی قابل استفاده است.

با تکنیک درمان ارتودنسی لینگوال که در آن سیم های مورد استفاده در درمان ارتودنسی در کنار زبانی دندان ها قرار می گیرند و از بیرون قابل مشاهده نیستند، اکنون می توان از ظاهر سیم خلاص شد و کجی دندان را با شفافیت اصلاح کرد.

سیم‌های رنگی و سیم‌های زیبایی اخیراً تکنیک‌های ارجح برای بیماران اطفال هستند که از ظاهر سیم راضی نیستند. تمام این تکنیک های درمانی در کلینیک ها برای بیماران بزرگسالان با موفقیت اعمال می شود.

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر سیمین برنگی
دکتر سیمین برنگی

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

Search