بلیچینگ

بلیچینگ ؛ يكي از اين موارد تغيير رنگ دندان هاي قدامي (جلويي) در اثر درمان ريشه (عصب كشي) مي باشد. در موارد زيادي دندان هاي قدامي مدتي بعد از درمان ريشه دچار تغيير رنگ هاي خاكستري و يا زرد_قهوه اي مي شوند. علت اين تغيير رنگ نفوذ مواد مورد استفاده در درمان ريشه به داخل بافت دندان مي باشد، هر چند در صورت پاك كردن كامل اين مواد توسط دندانپزشك از حفره دنداني بعد از اتمام درمان ريشه و قبل از ترميم دندان تغيير رنگ به وجود نخواهد آمد، بنابراين با توجه كافي دندانپزشك و انجام اصولي درمان توسط وي اين تغيير رنگ به راحتي قابل پيشگيري خواهد بود.

برای رزرو نوبت جهت بلیچینگ یا سفید کردن دندان می توانید با مطب دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

درمان اين تغيير رنگ ها بليچينگ داخلي و يا به اصطلاح بليچينگ غيرزنده مي باشد، به اين صورت كه با تميز كردن و پاكسازي حفره دنداني از مواد باقيمانده و قرار دادن ژل بليچينگ داخل حفره اين رنگدانه هاي داخلي اكسيد شده و به مرور زمان از بين مي روند. اين درمان در دو جلسه و به فاصله يك هفته انجام شده و سپس ترميم نهايي قرار داده مي شود.

در اكثر موارد تنها با انجام بليچينگ داخلي تغيير رنگ به ميزان مطلوب برطرف شده و اقدام زيبايي ديگري نياز نمي باشد، هر چند در مواردي نيز بسته به شدت تغيير رنگ اوليه، مختصر تغيير رنگي باقي مي ماند كه در اين صورت كاور كردن سطح دندان با كامپوزيت ونير، لمينيت سراميكي و حتي گاها روكش دندان را ضروري مي سازد.

توجه داشته باشيد انجام اين درمان ساده نبوده و در صورت غيراصولي بودن خطر تحليل ريشه دندان را به دنبال دارد، دندانپزشك بايستي قبل از قرار دادن ماده بليچينگ داخل حفره دنداني، سد كردن ابتداي كانال دندان را جهت جلوگيري از نفوذ ماده به داخل كانال ريشه مدنظر قرار دهد، زيرا در صورت نفوذ اين ماده به داخل كانال احتمال تحليل ريشه در سال هاي آينده وجود خواهد داشت، بنابراين قرار دادن درست، اصولي و با ضخامت كافي اين ماده سدكننده بايستي توسط دندانپزشك انجام شود

متاسفانه در مواردي كه پين داخل كانال وجود داشته باشد به دليل عدم دسترسي به حفره داخل دنداني انجام اين درمان امكان پذير نبوده و تنها راه درمان كاور كردن تغيير رنگ با  كامپوزيت ونير، لمينيت سراميكي و روكش مي باشد

برای انجام بلیچینگ دندان در مرکز تخصصی دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

سفید کردن دندان چیست؟

بهداشت و زیبایی دندان در سال های اخیر برای بسیاری از افراد به یک اولویت تبدیل شده است. اگر برخی امیدوارند سلامت دندان های خود را بهبود بخشند، برخی دیگر آرزو دارند دندان های سفیدتری پیدا کنند تا لبخندی خیره کننده داشته باشند. سفید کردن دندان ها راه حل ایده آل برای رفع این نیازها است.

با این حال، قبل از انجام سفید کردن دندان توسط جراح دندان در مطب دندانپزشکی، یا توسط خود فرد در منزل یا حتی در سالن زیبایی، توصیه می شود با راهنمای سفید کننده دندان مشورت کنید.

سفید کردن دندان را می توان از طریق چندین محصول، تکنیک و روش سفید کننده به دست آورد. ما از شما دعوت می‌کنیم تا دریابید که سفید کردن دندان شامل چه مواردی می‌شود تا در عین رعایت قوانین جاری و صرف بودجه کمی، درمان سفیدکننده‌ای را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد و نتایج مطلوب را برای شما به ارمغان بیاورد.

برای انجام بلیچینگ دندان در مرکز تخصصی دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

معنی سفید کردن دندان

قبل از نزدیک شدن به اصل سفید کردن دندان، لازم است بدانیم که سفید کردن دندان به چه معناست.

سفید کردن دندان به عنوان “بلیچینگ” دندان نیز نامیده می شود: به یک فرآیند درمانی اشاره دارد که دندان ها را سفید می کند و لکه ها را از بین می برد تا از جمله انگیزه های دیگر، ظاهر دندان ها را بهبود بخشد. این یک روش دندانپزشکی بسیار محبوب است که می تواند توسط یک متخصص در مطب دندانپزشکی، توسط متخصصین زیبایی در سالن زیبایی و یا حتی توسط خودتان در خانه انجام شود.

عنصر ستاره ای در سفید کردن دندان ها پراکسید هیدروژن است. غلظت محصول در پراکسید هیدروژن انتخاب روش درمان را در مطب، موسسه یا خانه تعیین می کند.

سفید کردن دندان چیست؟

سفید کردن دندان در پاریس شامل یافتن سایه اصلی دندان شما یا سایه روشن تر از رنگ فعلی است. این رنگ از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به همین خاطر است که دندانپزشک ابتدا از یک نمودار رنگی برای تعیین هدف سفیدی مورد نظر استفاده می کند. این تضمینی است برای یافتن یک لبخند بسیار سفارشی، هماهنگ با صورت و چهره شما.

“بلیچینگ” یا “روشن کردن” دندان؟

اصطلاح سفید کردن مدت‌ها است که برای تعریف عمل بازگرداندن درخشندگی به دندان‌ها استفاده می‌شود. ما به علاوه از “سبک شدن” برای تعیین این درمان صحبت می کنیم، که احتمالاً به واقعیت نزدیک تر است. مسئله کسب بهترین نتیجه ی مطابق با خواسته ی شما و مشاوره ماست.

برای انجام بلیچینگ دندان در مرکز تخصصی دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

سفید کردن دندان ها: چرا این کار را انجام می دهیم؟

در چه مواردی باید از سفید کننده دندان ها برای افراد استفاده کرد؟

عوامل زیادی در تکامل رنگ دندان دخیل هستند. اول، سن؛ با گذشت سالها، مینای دندان یا لایه بیرونی دندان از ضخامت آن کاسته می شود و رنگ زرد طبیعی عاج را نشان می دهد. بهداشت دهان نیز در زرد شدن نقش دارد. تجمع جرم و پلاک دندانی موجب تغییر رنگ دندان ها می شود.

اما دندان‌های کدر، زرد یا حتی سیاه‌شده منشأ دیگری نیز دارند:

دلایل ژنتیکی

عادات سبک زندگی: غذا (قهوه، چای، غذاهای شیرین، میوه های قرمز، شراب و غیره)، بهداشت دندان، تنباکو و غیره.

برخی داروها، آنتی بیوتیک ها و درمان های پزشکی

یک شوک تروماتیک

دندان های از بین رفته

دلیل دیسکرومی دندان های شما هر چه باشد، یک راه حل درمانی برای سفیدتر کردن آنها وجود دارد. به دور از یک تکنیک “مادربزرگ” مانند کربن فعال یا لیمو که می تواند برای دندان های شما مضر باشد، ابتدا از یک متخصص مشاوره بگیرید که بتواند تشخیص دندان های شما را تعیین کند و شما را به درستی در مورد روش درمانی راهنمایی کند.

تکنیک های متفاوت برای سفید کردن دندان ها

چندین تکنیک با هدف سفید کردن دندان ها انجام می شود. بسته به موارد دیسکرومی می توان آنها را با یکدیگر ترکیب کرد.

جرم گیری، گام اول برای سفید کردن موثر دندان ها

پس از معاینه دهان، اگر دندان‌هایتان لکه‌دار یا تارتار دارد، تمیز کردن دندان‌هایتان ضروری است. اگر با پلاک و تارتار آفت شود، عامل سفید کننده در کار با مشکل مواجه خواهد شد.

به طوری که هیچ مانعی مانع از آن نشود، حرفه ای اقدام به رسوب زدایی می کند. در موارد خفیف دیسکرومی، این ممکن است برای بازگرداندن سایه دلپذیر و از بین بردن لکه های ناخوشایند کافی باشد. پس همه چیز این است که برای حفظ لبخند خود از بهداشت دهان و دندان بی عیب و نقص استفاده کنید.

برای انجام بلیچینگ دندان در مرکز تخصصی دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

سفید کردن دندان با لیزر

صندلی لیزر: جلسه چگونه انجام می شود؟

در مطب، متخصص ابتدا یک کرم محافظ بر روی لب ها می گذراند و سپس یک کشنده را در جای خود قرار می دهد که دهان را باز نگه می دارد. سپس محافظ هایی را روی لثه های آن ها، غشاهای مخاطی و پوست نصب می کند. پس از آن می تواند ژل سفید کننده را روی دندان های خود بمالد.

یک لامپ مجهز به پرتو لیزر سپس نور را پخش می کند. منافذ مینا را بزرگ می کند تا نفوذ محصول را که به نور های ایجاد شده حساس است تسهیل کند. تنها پس از یک ساعت، نتایج فوری و قابل مشاهده است. دندان های شما سفیدتر و درخشان تر خواهند شد.

لامپ سفید کننده

این همان اصل لامپ لیزر است، اما بدون لیزر. یک نور آبی و هم سرد برای فعال کردن ژل ها اعمال شده روی دندان ها پخش می شود. لامپ سفید کننده توسط دندانپزشکان استفاده می شود، اما در “میله های لبخند” نیز استفاده می شود، این علائم که چندین سال است در فرانسه در حال رشد هستند.

توجه داشته باشید که این نوارها تحت نظارت پزشکی نیستند. بنابراین کارمندان مجاز به استفاده از پراکسید هیدروژن در همان سطوح غلظت حرفه ای نیستند. بنابراین نتایج بسیار کمتر و زودگذر است.

برای انجام بلیچینگ دندان در مرکز تخصصی دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

بلیچینگ خانگی

“بلیچینگ خانگی” به تکنیک های سفید کردن دندان در خانه اشاره دارد. این می تواند خمیر دندان ها و کیت های سفید کننده تجاری و همچنین دستگاه های تجویز شده توسط دندانپزشک شما را پوشش دهد. اگر کیت ها حاوی ناودان اولیه هستند، در مطب، ما قالب هایی از دندان های پایین و بالا شما را آماده می کنیم. این امکان ساخت قالب های دندانی را برای تولید اسپلینت های ترموفرم شده فراهم می کند.

سازگار با دهان شما، راحتی و کارایی را به دست می آورند. همچنین محصول سفید کننده در صورتی که توسط یک متخصص به شما سپرده شود نسبت به خرید در تجارت مناسب تر خواهد بود. قرار ملاقات های چک آپ در پایان دوره بلیچینگ برنامه ریزی می شود.

جلسات سرپایی برای بلیچینگ خانگی

بنابراین، سفید کردن دندان های جلویی را می توان در خانه و با استفاده از تکنیک های بلیچینگ خانگی انجام داد. پس از اینکه ناودان ها را با فک شما تطبیق دادید، دندانپزشک نحوه استفاده از آنها را با ژل سفید کننده و با توجه به مقدار مصرف به شما توضیح می دهد. گاهی اوقات لازم است که قوس های قالب گیری شده را در تمام شب یا فقط برای چند ساعت در روز و به مدت چند هفته استفاده کنید. همه چیز به ترازنامه ای بستگی دارد که از قبل تنظیم شده باشد.

این جلسات سرپایی را می توان به تنهایی یا در کنار یک جلسه در مطب انجام داد. در این صورت باعث طولانی شدن اثر سفیدی مورد نظر می شود.

برای انجام بلیچینگ دندان در مرکز تخصصی دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

سفید کردن دائمی دندان

روش سفید کردن دندان هر چه انتخاب شود، نتایج نهایی نخواهد بود. به طور کلی در نظر گرفته می شود که بسته به عادات غذایی خود باید هر دو سال یا حتی هر سال درمان را تجدید کنید. دندانپزشک همچنین می تواند به شما پیشنهاد قرار دادن روکش های دندانی، پروتزهای دندانی که اندازه و رنگ آنها شخصی سازی می شود را به شما پیشنهاد دهد. آنها همچنین این امکان را به شما می دهند که تمام عیوب لبخند شما مانند ناهماهنگی را اصلاح کنید.

این روش همچنین برای دندان های سیاه شده ای که به سفیدی واکنش بدی نشان می دهند و همچنین برای تمام دندان هایی که رزین یا روکش کامپوزیت دریافت کرده اند توصیه می شود. رنگ آنها باید پس از درمان بررسی شود تا از یکنواختی لبخند شما اطمینان حاصل شود.

روکش دندان

ونیرهای دندان

آیا می خواهید عیوب لبخند خود را اصلاح کنید؟ آیا لکه های دندانی از بین می روند؟ شکاف دندان یا روی هم افتادن دندان ها را اصلاح کنید؟

سپس قرار دادن روکش دندان در کلینیک ما در تهران راه حل ایده آل برای شما است!

تنها در چند نوبت و با تخصص و دانش کلینیک دکتر سیمین برنگی می توانیم اطمینان حاصل کنیم که تمام عیوب قابل مشاهده دندان های جلویی خود را اصلاح کنید.

لبخندی را که همیشه می خواستید فقط در چند جلسه دریافت کنید

با ما تماس بگیرید

روکش دندان توسط دکتر سیمین برنگی

روکش دندان چیست؟

روکش دندان یک لایه یا پوسته نازک از سرامیک است که دقیقاً شبیه مینای دندان شما است. این قطعه به صورت سفارشی با شکل، اندازه و سایه دلخواه ساخته شده است تا کاملا به دندان های شما برسد، به سادگی در جلوی دندان های شما قرار می گیرد! برای یک لبخند عالی، هارمونی را روی تمام دندان های جلویی خود خواهید یافت.

روکش های دندان ما نه تنها از سرامیک با کیفیت بسیار بالا ساخته شده اند، بلکه توسط سرامیست های استاد استثنایی، دست ساز هستند. آن ها توسط یک لایه کوچک از پودر سرامیکی، در دقیق ترین جزئیات طبقه بندی شده اند تا نتیجه ای طبیعی و درخشان به دست آورند. این ماده زیست سازگار و بسیار مقاوم، انعکاس کامل نور را برای یک نتیجه استثنایی به شما می دهد!

روکش های سرامیکی ما به قدری نازک هستند که می توانند کمتر از 0.3 میلی متر ضخامت داشته باشند! این درجه استثنایی از ظرافت نیاز به تجربه زیاد و لمس ظریف از طرف ما دارد تا نتیجه بی نقص باشد و به لطف فناوری پیشرفته ما، روکش های دندانی کاملاً سفارشی را ارائه می دهیم که به لطف آنها لبخند شما را به ارمغان می آورد. برای سالهای آینده تقویت شود.

برای انجام بلیچینگ دندان در مرکز تخصصی دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

انواع مختلف ونیرهای دندان در بازار کدامند؟

توصیه های سیمین برنگی، دندانپزشک در تهران

به طور عمده دو نوع روکش دندان در بازار وجود دارد:

  • ونیرهای کامپوزیت
  • سطوح سرامیکی (یا چینی)

یک یا چند مورد از این مواد در ساخت روکش دندان نقش دارند و هر کدام دارای مزایایی هستند (مزایا و معایب روکش دندان را ببینید). نصب آنها همچنین به تکنیک های مختلفی نیاز دارد، با یا بدون نازک شدن مینای دندان در بیشتر موارد. در هر صورت، این روکش‌ها سطح خارجی دندان‌های جلویی را می‌پوشانند، همان‌هایی که هنگام لبخند زدن متوجه می‌شوید.

همراه با بهداشت خوب دهان، آنها یک فرآیند زیبایی شناختی عالی برای بازگرداندن لبخند، بازگرداندن سفیدی آن و بازگرداندن درخشندگی آن هستند.

بیشتربدانید:قیمت طرح لبخندبهترین دندانپزشک عصب کشیعصب كشي مجدد دندان در تهرانقیمت عصب کشی دندان

انواع روکش دندان

ونیرهای کامپوزیتی با قرار دادن مستقیم یا غیرمستقیم

ونیرهای کامپوزیت – یا رزین کامپوزیت – را می توان به دو روش اعمال کرد. زمانی گفته می شود که روکش مستقیماً توسط دندانپزشک زیبایی ساخته شود. در یک جلسه، او وجوهی را می سازد که لبخند شما را مستقیماً در دهان شما باز می گرداند.

اشکال عمده در ناپایداری سایه و زرد شدن زودهنگام ونیرهای کامپوزیت باقی می ماند.

برای انجام بلیچینگ دندان در مرکز تخصصی دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

منظور ما از غیرمستقیم ساختی است که در آزمایشگاه انجام می شود. روکش‌های سرامیکی و همچنین روکش‌های کامپوزیت خاصی که توسط یک استادکار حرفه‌ای در پروتزهای دندانی ساخته می‌شوند به صورت سفارشی طراحی می‌شوند. به این معنی که در ابتدا جراح دندانپزشک زیبایی دندان های شما را قالب می زند تا سپس روکش هایی را که به طور خاص برای دهان شما و لبخندی که می خواهید بپوشید، چه از نظر شکل، چه اندازه و چه از نظر سایه دندان ها، طراحی کند.

انواع روکش دندان

روکش های پلیکولار

همانطور که از نام آنها پیداست، روکش های پلیکولار بسیار نازک هستند: ضخامت آنها به طور کلی بین 0.3 تا 0.2 میلی متر است. به لطف پیشرفت‌های فراوان تکنولوژیکی در این زمینه است که متخصص لبخند شما اکنون می‌تواند این نسل جدید و روکش‌های باکیفیت را به شما ارائه دهد، چه از نظر مقاومت و چه از نظر ظاهر زیبایی. آنها نتیجه بیش از 30 سال تحقیق روی روکش های دندانی هستند

از آنجایی که بسیار نازک هستند، قرار دادن این روکش ها بسیار مشکل است. بسته به وضعیت یا رنگ دندان‌هایتان، گاهی اوقات لازم است دندان‌هایتان را نازک کنید تا رنگ آن‌ها را پنهان کنید یا شکل یا موقعیت دندان‌هایتان را تغییر دهید. با ضخامت سرامیکی بسیار نازک، اکنون می توان روکش ها را بدون هیچ گونه مداخله ای روی دندان ها چسباند. آنها یک راه حل عالی برای به دست آوردن یک لبخند درخشان و سفارشی هستند. علاوه بر این، این روش برگشت پذیر است زیرا دندان ها اصلاح نشده اند.

انواع روکش دندان

وجوه لامینه

آنها حدود 30 سال است که وجود دارند، روکش های برند Lumineers در ایالات متحده ساخته می شوند، آن ها برای اولین بار در سریال تلویزیونی دهه 90 نام خود را به دست آوردند. روی صفحه نمایش، ستاره ها لبخندهایی با دندان های کاملاً تراز و سفیدی مات نشان می دهند. . آنها کاملا استاندارد باقی می مانند و همان لبخند غیرطبیعی و غیر شفاف مستطیلی را ارائه می دهند.

این روکش ها از سرامیک ساخته شده اند و به نازکی لنزهای تماسی هستند. ضخامت آنها از 0.3 میلی متر تجاوز نمی کند و از این نظر در رده ی وجه های به اصطلاح پلیکولار قرار می گیرند. ونیرهای لومینرز به مدت زمان تولید 4 هفته پس از قالب گیری دندان نیاز دارند. روکش های دندانی را می توان بدون نیاز به تعویض روی تاج یا بریج دندان قرار داد.

برای انجام بلیچینگ دندان در مرکز تخصصی دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

انواع روکش دندان

روکش گلاسمایل

این روکش های 100% چینی. آنها همچنین بسیار نازک هستند و ضخامت آن ها بیش از 0.3 میلی متر نیست. آن ها بدون بیهوشی و به صورت کاملاً بدون درد ایجاد می شوند. این روکش ها می تواند توسط دندانپزشک به شما پیشنهاد شود. آن ها در بلژیک توسط آزمایشگاه Glamsmile ساخته می شوند.

انواع روکش دندان

روکش RIVER 8، روکش PCH DUO

این روکش‌های از پیش ساخته شده‌اند که در اندازه‌های مختلف وجود دارند. این ها روکش های سرامیکی دندانی هستند که توسط دندانپزشک شما با استفاده از چسب کامپوزیت استفاده می شود که سایه روکش های شما را تنظیم می کند. این ها “ونیرهای آماده برای پوشیدن” هستند که به شما امکان می دهند با هزینه کمتر لبخندی سفید با سایه یکنواخت داشته باشید اما لزوماً طبیعی و نسبتاً مات نیستند. آنها از یک جعبه با توجه به اندازه دندان های شما انتخاب می شوند. آن ها در 3 اندازه و 3 شکل دندان هستند. آنها می توانند دندان های لکه دار، فرسوده و رنگی را پنهان کنند. آنها را می توان برای دندان های ثنایا، دندان نیش و دندان های پرمولر اعمال کرد و می تواند جایگزینی برای سفید کردن دندان های دائمی و پوشاندن عیوب باشد.

انواع روکش دندان

روکش های E-MAX و CELTRA S

سرامیک به اصطلاح E-Max بسیار قوی و مقاوم است. آنها زیباترین و با لبخند شما هماهنگ هستند. آنها برای اندازه گیری ساخته شده اند. روکش های E-Max یا Celtra از این ماده ساخته شده اند که باعث می شود نتایج طبیعی از نظر رنگ و ماندگاری طولانی مدت از نظر مقاومت داشته باشند. ظرافت آنها در اکثر موارد نیازی به آماده سازی دندان از قبل دندان ندارد بنابراین این روش کاملاً بدون درد است. این به شما این امکان را می دهد که دندان های سفید زیبایی با لبخندی خیره کننده داشته باشید تا نتیجه ای ماندگار داشته باشید.

پروتز دندان: راه حلی برای داشتن یک لبخند بی نقص

زمانی که دندانی پوسیده یا از بین رفته باشد، دندانپزشک وسیله ای به نام «پروتز دندان» قرار می دهد. دومی امکان جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته یا بسیار آسیب دیده را فراهم می کند. پروتزهای دندانی تاج، بریج، پیوت، پروتز پروتز… ثابت یا متحرک به شما این امکان را می دهند که لبخندی کامل و زیبایی پیدا کنید و عملکردهای خاص دندان مانند جویدن و تکلم را بازیابی کنید. بنابراین، آنها با همه شرایط سازگار می شوند. پروتزهای ثابت یا متحرک به شما امکان می دهند لبخندی هماهنگ و دندان های سالم پیدا کنید.

بیشتربدانید:بهترین متخصص درمان ریشهقیمت پرکردن دندانكشيدن دندان در تهرانلولينگ لثه در تهران

در چه مواردی باید پروتز دندان گذاشت؟

چندین موقعیت باعث می شود که جراح دندان به شما پیشنهاد نصب پروتز دندان را بدهد:

زمانی که یک دندان از دست رفته است، به عنوان مثال پس از کشیدن دندان یا از دست دادن تصادفی دندان. یعنی یک دندان از دست رفته، از جمله به مشکلات مهاجرت دندان و سایش زودرس دندان های دیگر منجر می شود.

زمانی که دندان بیش از حد آسیب دیده است، مثلاً به دلیل حفره یا شکستگی. همچنین می‌توان دندان‌های بی‌حسی را با پروتز تقویت کرد.

بنابراین از پروتز برای جایگزینی دندان یا بازسازی آن استفاده می شود. علاوه بر این، به شما امکان می دهد لبخندی کامل و زیبایی شناسانه پیدا کنید و عملکردهای خاص دندان مانند جویدن و گفتار را بازیابی کنید.

برای انجام بلیچینگ دندان در مرکز تخصصی دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

پروتزهای مصنوعی چگونه نصب می شوند؟

نصب پروتز دندان در پاریس یکی از فعالیت های مختلف جراح دندان است. پس از معاینه کامل دندانپزشکی، این متخصص تشخیص می دهد که کدام نوع پروتز برای دندان های شما مناسب است. سپس توسط یک متخصص پروتز بنا به توصیه او در آزمایشگاه اندازه گیری می شوند. در نهایت، این جراح دندان است که پروتز را قرار داده و از پیگیری آن اطمینان حاصل می کند.

پروتز ثابت با پروتز متحرک چه تفاوت هایی دارد؟

دندان مصنوعی می تواند ثابت و یا متحرک باشد.

در سمت پروتزهای ثابت می بینیم:

  • تاج، برای قسمت قابل مشاهده دندان
  • بریج، برای قسمت قابل مشاهده چندین دندان به هم پیوسته
  • ایمپلنت دندان، برای جایگزینی ریشه

محور، یک میله فلزی است که ریشه دندانی را که قرار است ترمیم شود، تقویت می کند

آنله، یک کنده فلزی است که دندان را محکم می کند و به شما امکان می دهد تاج را دریافت کنید

روکش های دندانی: این لایه های نازک اساساً هدف زیبایی شناختی و غیر درمانی را دنبال می کنند. آنها برای پوشاندن عیوب خاصی از دندان ها مانند همپوشانی یا دیاستم، تغییر رنگ مینای دندان، لکه های مقاوم در برابر سفیدی دندان …

پروتزهای متحرک به طور کلی مقرون به صرفه تر هستند:

جزئي

کامل (پرتزهای مصنوعی)

بسته به ترمیم مورد نظر، جراح دندانپزشک مناسب ترین پروتز را از طریق برآورد دقیق به شما پیشنهاد می کند.

پروتزهای دندان ثابت

از برداشتی از دندان علاوه بر این، آن ها می توانند فلزی، سرامیکی-فلزی یا تمام سرامیکی باشند. پروتزهای فلزی عموماً برای دندان‌های عقب (مولرها) در نظر گرفته می‌شوند زیرا نامرئی باقی می‌مانند. پروتزهای متال سرامیک یا تمام سرامیک به رنگ طبیعی سایر دندان ها احترام می گذارند. آنها یک لبخند هماهنگ را بازسازی می کنند.

انواع مختلفی از پروتزهای ثابت وجود دارد:

تاج دندان

تاج قسمت قابل مشاهده دندان را ترمیم می کند. شبیه کلاهکی است که دندان آسیب دیده یا ضعیف شده را می پوشاند و از آن محافظت می کند. هنگامی که دندان فاقد ساختار است، به خصوص در ریشه آن، تاج را می توان روی یک هسته اینله قرار داد، کنده ای که دندان را محکم و پایدار می کند.

بریج دندان

یک پل از یک یا دو تاج مجاور تشکیل شده است. روی دندان‌های به اصطلاح ستونی که در دو طرف از دست دادن دندان قرار دارند، قرار می‌گیرد. بنابراین یک بریج جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته را ممکن می کند.

منبت کاری

اینله-آنله امکان ترمیم دندان بسیار آسیب دیده، به عنوان مثال، توسط یک حفره را فراهم می کند. این پروتز همچنین امکان استحکام بخشیدن به یک دندان از بین رفته را فراهم می کند. این محلول مصنوعی اغلب زمانی ضروری است که قرار دادن تاج غیرممکن باشد.

روکش دندان

ونیرها پروتزهای دندانی هستند که هدف آن ها صرفاً زیبایی است. بسیار نازک هستند و به سادگی به سطح دندان هایی که می خواهید ظاهر آنها را تغییر دهید چسبانده می شوند. بنابراین روکش ها برای دندان های لبخند، دندان هایی که در جلوی دندان قرار دارند، در نظر گرفته می شوند. آنها اصلاح عیوب جزئی مانند تغییر رنگ، همپوشانی دندانی، فاصله (دیاستما)، ناهنجاری شکل یا اندازه و غیره را ممکن می سازند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر سیمین برنگی
دکتر سیمین برنگی

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

Search