قیمت روکش زیبایی

قیمت روکش زیبایی؛ این فرآیند چسباندن ماده ای به سطح جلویی دندان ها است تا دندان های بیماران ما سالم تر و زیباتر به نظر برسند. برای روکش های دندان از مواد همرنگ دندان و صدف مانند استفاده می شود. درمان تاج دندان به طور کلی برای هشت دندان جلویی بالا ترجیح داده می شود. تاج دندانی که به بیماران ما اجازه می دهد لبخند زیبایی شناختی و متقارن تری داشته باشند. از نگرانی های زیبایی شناختی جلوگیری می کند. روکش های دندانی که بر زندگی اجتماعی فرزندان ما نیز تأثیر مثبتی دارند، ماندگاری زیادی دارند.

 

روکش دندان

با توجه به مزایا و معایب مواد مورد استفاده در فرآیند روکش دندان؛ سودمندترین ماده پوشش زیرکونیوم است. مواد زیرکونیوم به دلیل عبور نور، ظاهری طبیعی ایجاد می کند. همچنین مقاومت بسیار بالایی در برابر سایش ها دارد.

 

چرا روکش دندان مورد نیاز است؟

شرایط نیاز به روکش دندان به شرح زیر است:

این یک درمان مناسب برای بیماران ما با دندان های شکسته است.

روکش های دندانی را می توان برای بیمارانی که مشکلات دندان های از دست رفته دارند اعمال کرد.

برای بیمارانی که تغییر رنگ در دندان های خود دارند و نمی توانند این تغییر رنگ را با سفید کردن دندان برطرف کنند، روشی مناسب است.

روکش های دندانی برای از بین بردن فاصله بین دندان ها اعمال می شود.

روکش های دندانی برای بیمارانی که دندان هایی کوچکتر از حد طبیعی دارند مناسب است.

مشکلات بیماران ما که دندان‌هایشان تغییر شکل داده است یا دندان‌هایشان تیزتر از حد معمول به نظر می‌رسد با روکش‌های دندانی قابل اصلاح است.

 

چه کسانی می توانند درمان روکش دندان را دریافت کنند؟

بیماران ما که برای روکش دندان مناسب هستند. افرادی هستند که بالای 18 سال سن داشته باشند. این یک درمان مناسب برای کسانی است که رشد خود را کامل کرده اند. استفاده از روکش روی دندان های کودکان در سنین رشد توصیه نمی شود. فقط در صورت وقوع یک وضعیت اضطراری و اجباری؛ درمان تاج دندان را می توان برای کودکان زیر 18 سال اعمال کرد.

 

انواع روکش دندان چیست؟

انواع روکش دندان در زیر آورده شده است:

روکش دندان پرسلن: نوعی روکش دندان است که در آن از پرسلن به عنوان ماده روکش استفاده می شود. از آنجایی که با توجه به رنگ دندان های طبیعی بیماران ما تهیه می شود، جای نگرانی از نظر زیبایی وجود ندارد. از آنجایی که دارای روکش دندانی مقاوم در برابر شکستگی است، طول عمر آن بسیار طولانی است.

پوشش دندانی زیرکونیوم: نوعی پوشش دندانی است که نزدیک ترین ظاهر را به دندان های اصلی بیماران ما ارائه می دهد. بر خلاف سایر انواع روکش، پوشش زیرکونیوم هیچ مشکلی در لثه بیماران ما ایجاد نمی کند. علاوه بر این، چیزی به نام احساس حساسیت به سرما یا گرما وجود ندارد. این یک نوع روکش دندان است که به طور کلی برای دندان های جلویی مناسب تر است.

روکش دندان با ساپورت فلزی: ظاهر تیره تری دارد و به همین دلیل یکی از انواع روکش دندانی ترجیح داده شده به طور کلی نیست. هنگامی که از نظر هزینه ارزیابی می شود؛ نسبت به سایر انواع روکش های دندانی مناسب تر است. روکش های فلزی بادوام معمولاً برای دندان های عقبی ترجیح داده می شوند.

روکش دندان Empress: همچنین به عنوان روکش دندان کامل چینی شناخته می شود. برای این روش ابتدا باید مقداری سایش روی دندان های بیمارانمان اعمال شود. پس از آن، پوشش با فرآیندهای لازم انجام می شود. نتایج بسیار زیبایی را می توان با روکش دندان Empress به رنگ دندان های بیماران ما به دست آورد.

روش ونیر دندان چگونه انجام می شود؟

هنگام انجام روکش دندان ابتدا مرحله آماده سازی وجود دارد و در این مرحله آنالیز پزشکی انجام می شود. مناسب ترین روش برای طراحی لبخند برای بیماران ما تعیین شده و برای اجرای آن برنامه ریزی درمانی صورت می گیرد. بیماران ما این امکان را دارند که با دندانپزشکان خود نوع روکش دندانی را که قرار است اعمال شود انتخاب کنند. انتخاب با توجه به مزایا و هزینه های روکش دندان انجام می شود. سپس مراحلی که باید دنبال شود به شرح زیر است:

برای قسمتی که قرار است تاج گذاری شود اندازه گیری می شود.

کارها مطابق با مواد پوشش انتخابی و اندازه گیری های انجام شده انجام می شود. این ماده به مناسب ترین شکل برای دهان شکل می گیرد.

جلسات تمرین برگزار می شود. علاوه بر ارزیابی های زیبایی شناختی، درستی اندازه گیری ها نیز بررسی می شود.

روکش ها با استفاده از مواد خاصی به دندان ها چسبانده می شوند. این فرآیند می تواند تقریباً 2 تا 4 جلسه طول بکشد. این طبیعی است که بیماران ما در طول این فرآیند حساسیت دندان های خود را تجربه کنند.

 

درمان ونیر دندان چقدر طول می کشد؟

مدت زمان فرآیند روکش دندان؛ اگرچه از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، اما میانگین مدت آن 2-4 جلسه است. فقط یک جلسه در روز قابل انجام است. درمان روکش دندان را می توان به طور متوسط ​​در 10 روز کامل کرد. تعداد دندان هایی که تاج می شوند و پروتز بریج بیماران ما در دوره درمان موثر است.

 

طول عمر درمان ونیر دندان چقدر است؟

 با توجه به طول عمر روکش های دندانی؛ اگر بیماران ما به سلامت دهان و دندان خود توجه کنند، طول عمر روکش ها نیز افزایش می یابد. طول عمر برای هر بیمار متفاوت است. علاوه بر این، مواد به کار رفته در روکش دندان نیز بر طول عمر آن تأثیر می گذارد. با این حال، این امکان برای آنها وجود دارد که به طور متوسط ​​10-15 سال از پوشش های خود استفاده کنند.

بیشتر بدانید:قیمت لمینت دندان طرح لبخند –هزینه لمینت سرامیکی دندان در تهران –بهترین لمینت دندان در تهران

مراقبت های بعد از درمان ونیر دندان چگونه باید انجام شود؟

در طول مراقبت های بعد از روکش، اقدامات مراقبتی معمول برای سلامت دهان و دندان باید ادامه یابد. آنها باید حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنند. نخ دندان باید برای تمیز کردن بقایای مواد غذایی از مناطقی که با مسواک قابل دسترسی نیست استفاده شود. علاوه بر این، پس از درمان روکش دندان باید در فواصل زمانی که دندانپزشکان ما تعیین می کنند به جلسات کنترل بیایند.

توصیه هایی برای داشتن دندان های سالم

با پیشنهاداتی برای دندان های سالم می توانید پیشرفت های مهمی در سلامت دهان و دندان داشته باشید و همچنین ساختار دندانی سالم داشته باشید. سلامت دندان از جمله شرایطی است که نباید نادیده گرفته شود. همیشه با مراقبت منظم و صحیح از دهان می توان دندان های سالم داشت.

برای حفظ سلامت دندان ها لازم است حداقل هر 6 ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کرده و معاینات منظم داشته باشید. اما می توان گفت در کشور ما به معایناتی که باید در فواصل زمانی معین انجام شود، اهمیت چندانی داده نمی شود. در چنین شرایطی، هر فردی باید اقدامات احتیاطی را برای حفظ سلامت دندان و دهان خود انجام دهد. بنابراین، برای سلامت دندان ها چه باید کرد؟ بیایید به اینها نگاه کنیم.

توصیه هایی برای داشتن دندان های سالم

اگر می خواهید دندان های سالمی داشته باشید، توجه به برخی مسائل در ابتدا مفید است. به خصوص در مراقبت از دهان، تمرینات صحیح و منظم همیشه به شما مزیت می دهد و همچنین به شما کمک می کند تا در برابر مشکلات احتمالی اقدامات احتیاطی انجام دهید. حالا بیایید نگاهی دقیق‌تر به کارهایی که برای سلامت دندان‌ها باید انجام داد بیاندازیم.

به مراقبت از دهان توجه کنید!

مهم ترین شرط داشتن دندان های سالم، اهمیت دادن به مراقبت از دهان است و هرگز از آن غافل نشوید. غفلت نکردن از مراقبت از دهان و تمیز کردن آن در فواصل زمانی معین از شما در برابر بیماری های احتمالی دندان و لثه محافظت می کند. زیرا دو بار مسواک زدن در روز برای داشتن دندان های سالم کافی نیست.

بنابراین قبل از هر چیز لازم است دو بار در روز مسواک بزنید و همچنین با استفاده از نخ دندان غرغره کنید. مسواک زدن دو بار در روز در اولویت قرار دارد که یکی از آنها باید قبل از خواب انجام شود.

به تغذیه خود توجه کنید!

تغذیه نیز جایگاه بسیار مهمی در سلامت دندان دارد. وقتی صحبت از تغذیه به میان می آید، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید یک رژیم غذایی متعادل است. این به این دلیل است که بدن نیازهای ویتامین و مواد معدنی خود را به لطف یک رژیم غذایی متعادل تامین می کند. در چنین حالتی دندان ها ساختار محکمی دارند.

اما اگر بدن ویتامین ها و مواد معدنی کافی دریافت نکند، دندان ها ضعیف می شوند. البته یک رژیم غذایی متعادل نه تنها دندان ها را تقویت می کند بلکه به بدن کمک می کند تا ساختاری انعطاف پذیر پیدا کند.

از غذاهای سخت دوری کنید!

یکی دیگر از مواردی که برای داشتن دندان های سالم باید در نظر گرفت، دوری از غذاهای سفت است. زیرا غذاهای سفت که با دندان ها برخورد می کنند ممکن است باعث شکستن دندان ها یا آسیب جدی شوند.

بنابراین باید مراقب بود که پوسته مواد غذایی مانند فندق یا گردو با دندان شکسته نشود. برای این نوع غذا بهتر است از ابزارهای خرد کن استفاده کنید.

مصرف بیش از حد شکر را متوقف کنید!

اگر فکر می کنید مصرف شکر بر سلامت دندان شما تاثیر منفی نمی گذارد، می خواهیم بگوییم که در اشتباهید. زیرا مصرف زیاد قند ممکن است باعث پوسیدگی یک یا چند دندان شود.

بنابراین مصرف کمتر غذاهای شیرین تا حد امکان مفید است. علاوه بر این، پس از مصرف مواد قندی حتما دندان ها را باید مسواک زد. دلیل این امر این است که باقی مانده های چسبیده به سطوح دندان پس از مصرف غذاهای شیرین باعث پوسیدگی می شوند.

از معاینات دندانپزشکی خود غافل نشوید!

غفلت نکردن از معاینات دندانپزشکی و مراجعه به معاینات منظم نیز در حفظ سلامت دندان بسیار مهم است. معاینات دندانپزشکی و همچنین تغذیه منظم و مراقبت از دهان و دندان از جمله مواردی است که نباید نادیده گرفته شود.

علاوه بر این، معاینات دندانپزشکی پزشکان را قادر می‌سازد تا هر گونه مشکلی را که ممکن است در دندان‌ها رخ می‌دهد، تشخیص زودهنگام داشته باشند و مداخله اولیه را انجام دهند.

در انتخاب مسواک و خمیردندان مراقب باشید!

برای اینکه از دندان های خود محافظت کنید و همیشه دندان های سالمی داشته باشید، انتخاب مسواک و خمیر دندان نیز یکی از مواردی است که باید به آن توجه کرد. توصیه می شود مسواک ها دارای سختی متوسط ​​باشند. علاوه بر این، مسواک را نباید برای مدت طولانی استفاده کرد.

توصیه می شود به طور متوسط ​​بیش از 3 ماه از مسواک استفاده نکنید. علاوه بر این مهم است که در هنگام مسواک زدن تا حد امکان از خمیر کمتری استفاده کنید. داشتن خمیر به اندازه یک نخود بوداده برای مسواک زدن موثر کافی است.

به طور خلاصه:

صبح و عصر مسواک بزنید، از نخ دندان استفاده کنید و دندان های خود را با دهانشویه کاملاً تمیز کنید. اگرچه نخ دندان خیلی رایج نیست، اما فرآیندی است که تمیز کردن دندان ها را کامل می کند. مهم نیست که دندان ها چقدر خوب مسواک زده شوند، رابط ها و زیر دندان مصنوعی با کمک نخ دندان تمیز می شوند. طبق آمار، تاثیر مسواک زدن در حذف پلاک از دهان 66 درصد است در حالی که نقش نخ دندان در از بین بردن پلاک از دهان 34 درصد است. نخ دندان باید یک بار در روز استفاده شود.

رژیم غذایی متعادل برای سلامت دهان و دندان بسیار مهم است. اولین اصل در تغذیه، مصرف متعادل مواد مغذی کامل مانند انواع پروتئین ها، ویتامین ها، مواد معدنی و کربوهیدرات های لازم برای بدن است. هر عادتی که این تعادل را به هم بزند، همانطور که بر سلامت عمومی ما تأثیر منفی می گذارد، بر سلامت دندان ما تأثیر منفی می گذارد.

غذاهای سفت مانند فندق و گردو نباید با دندان شکسته شوند.

خوردن غذاهای فیبری و بسیار سفت مانند هویج و سیب به عنوان مسواک عمل می کند و دندان ها را تمیز و تقویت می کند.

پس از خوردن غذاهایی مانند آب نبات، شکلات و شیرینی ترکی، دندان ها را باید مسواک زد یا با آب فراوان شستشو داد.

به خصوص در دوران کودکی که دندان ها بیرون می آیند، استفاده از فیشور سیلانت روی دندان های آسیاب از پوسیدگی جلوگیری می کند.

جویدن آدامس بدون قند به تمیزی دندان های شما کمک می کند.

بیشتر بدانید:لمینت دندان چیست هزینه لمینت دندان در تهران طرح لبخند شامل چند دندان است متخصص دندانپزشک زیبایی تهران

آب میوه های طبیعی یا آب های معدنی باید به جای نوشیدنی های اسیدی ترجیح داده شوند.

کنترل پوسیدگی باید با مراجعه منظم به دندانپزشک و گرفتن عکس پانوراما با اشعه ایکس در فواصل معین انجام شود.

با استفاده از فلوراید دندان ها را تقویت می کند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search