قیمت کامپوزیت ونیر

قیمت کامپوزیت ونیر؛ لامینا کامپوزیت، بدون آسیب به دندان ترمیم های زیبایی هستند که بر روی سطوح دندان به منظور تغییر رنگ، شکل دندان، بزرگ شدن آن یا درمان نقص و ظاهر زیبایی به دندان انجام می شود.

در این درمان، ونیرهای لمینت نازک برای افرادی که دندان‌های شکسته، دندان‌های از دست رفته، شکاف یا تغییر رنگ دارند اعمال می‌شود. بدین ترتیب ظاهر و بدشکلی دندان از بین می رود. روکش های لمینت از بیرون قابل توجه نیستند. ظاهری تقریباً طبیعی ارائه می دهد. کامپوزیت یکی از مواد ارجح در درمان لمینت ونیر است.

انواع لمینت دندان
روکش دندان لمینت در 4 نوع مختلف در کلینیک اعمال می شود.
1. ونیر کامپوزیت مستقیم: این ونیرها نوعی لمینت هستند که می توانند مستقیماً روی دندان ها اعمال شوند و از مواد کامپوزیت رزین ساخته شده اند. می توان آن را در یک جلسه در کلینیک اعمال کرد.
2. ورقه کامپوزیت غیرمستقیم: بارزترین تفاوت بین پوشش های کامپوزیت غیرمستقیم و مستقیم، فرآیند اعمال است، نه مواد مورد استفاده. لمینت های کامپوزیتی غیر مستقیم; در لابراتوار دندانپزشکی تهیه می شود و در جلسه بعد به دندان بیمار باند می شود. لمینت های تهیه شده با این روش نسبت به کاربرد مستقیم در برابر سایش و شکستگی مقاومت بیشتری دارند. با این حال، از آنجایی که به چندین عملیات نیاز دارد، هزینه آن کمی بالاتر است.
3. روکش های کامپوزیتی پیش ساخته: این روکش ها در اندازه ها و فرم های استاندارد تولید می شوند. پس از انتخاب روکش مناسب برای دندان بیمار، اعمال با کامپوزیت انجام می شود.
4. پرسلن برگ: این پوشش ها را می توان از زیرکونیوم و چینی تولید کرد. این زیباترین، بادوام ترین و گران ترین لمینت است.

لامینا کامپوزیت برای چه کسانی قابل اعمال است؟
* برای بستن شکاف در موارد شکاف دندان (دیستما): افرادی که بین دندان‌های خود فاصله دارند می‌توانند با استفاده از لمینت دندان‌های خود را بدون برش یا داشتن روکش به ظاهری زیبا تبدیل کنند.
* لمینت را می توان برای دندان هایی که ظاهر زیبایی خود را از دست داده اند، به دلیل افزایش سن شکسته یا تغییر شکل داده اند، استفاده کرد تا شکل جوانی به آن ها بازگردد.
* لمینت را می توان روی تغییر رنگ های سرسخت انجام داد که با وجود سفید شدن دندان ها روشن نمی شوند.
* در صورت پرکردگی زیاد و پوسیدگی در دندان های جلویی می توان از لمینت کامپوزیت استفاده کرد.
* لمینت را می توان برای تغییر شکل دندان هایی که تا حد مشخصی کج هستندو ظاهر نامناسبی دارند و نیازی به درمان ارتودنسی ندارند اعمال کرد. در شلوغی بزرگتر باید لمینت چینی یا تاج چینی در نظر گرفته شود.
* لمینت کامپوزیت را می توان برای تمام افرادی که از فرم دندان های که دارند راضی نیستند و می خواهند چهره ای جدید داشته باشند استفاده کرد.

آیا لمینت های کامپوزیت بادوام هستند؟
لمینت های کامپوزیتی را می توان برای سالیان متمادی به شرط رعایت بهداشت دهان و دندان استفاده کرد. اما آجیل های خیلی سفت و پوست کنده را نباید خورد و اجسام سفت را نباید با دندان گاز گرفت یا شکست. به همین ترتیب، لمینت های کامپوزیتی بادوام هستند مگر اینکه عادت های بدی مانند جویدن ناخن یا جویدن مداد وجود داشته باشد.

بیشتر بدانید: آمالگام یا کامپوزیتآيا كامپوزيت دندان ضرر دارد؟– کامپوزیت ونیرلمینت دندان در تهرانقیمت بلیچینگ دندان ۱۴۰۲

 

زمان اجرای لایه کامپوزیت چقدر طول می کشد؟
استفاده از لمینت اغلب می تواند در یک جلسه تکمیل شود. با این حال، تعداد جلساتی که باید اعمال شوند بسته به روش های انجام شده متفاوت است. معمولا 30 تا 90 دقیقه کافی است.

آیا قیمت لامینا کامپوزیت گران است؟
مقایسه قیمت لمینت کامپوزیت با سایر قیمت های درمان جایگزین ضروری است. قیمت لمینت در مقایسه با قیمت لمینت پرسلن یا پوشش دندان زیرکونیوم گزینه درمانی ارزان تری است.

آیا دندان های پر شده کامپوزیت به مراقبت خاصی نیاز دارند؟
دندان های پر شده نیاز به مراقبت خاصی ندارند. فقط از روش های بهداشت دهان و دندان سالم پیروی کنید. حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید، حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید و برای معاینات و تمیز کردن حرفه ای منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید.
اجتناب از عاداتی مانند جویدن ناخن بسیار مهم است، زیرا مواد پرکننده ممکن است شکسته شوند. مداد، تکه های یخ یا سایر مواد غذایی سفت را نجوید. اگر متوجه لبه تیز روی دندان پر شده شدید یا اگر دندان هنگام گاز گرفتن احساس عجیبی داشت، با دندانپزشک خود تماس بگیرید.


کامپوزیت لمینت شده یا باندینگ چیست؟
لمینت کامپوزیت یکی از کاربردهای اصلی دندانپزشکی زیبایی است. همچنین می توان آن را باندینگ کامپوزیت، لمینت کامپوزیت، ونیر کامپوزیت، پرکننده کامپوزیت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان نامید. به نظر ما اصطلاحات لمینت کامپوزیت یا کامپوزیت ونیر عبارات دقیق تری هستند.
لمینت کامپوزیت، بدون آسیب به دندان؛ اینها ترمیم های زیبایی هستند که با مواد کامپوزیت روی سطوح دندان به منظور تغییر رنگ و شکل دندان، بزرگ شدن آن یا درمان نقص و ظاهر زیبایی به دندان ساخته می شوند.
در این روش دندانپزشک مانند یک مجسمه ساز عمل می کند و با مواد کامپوزیت به دندان ها شکل جدید و زیبایی می بخشد.

باندینگ چیست؟
باندینگ (یا سیستم چسب) به چسباندن یک ماده به دندان اشاره دارد.

مواد کامپوزیت استاندارد نور را منعکس نمی کنند و در برابر نور تیره و مات به نظر می رسند، بنابراین ظاهر زیبایی نمی دهند. با این حال، پیشرفت های تکنولوژیکی مواد مورد استفاده در دندانپزشکی را نیز تغییر داده است و مواد باندینگی که می توانند به خوبی مینای دندان را تقلید کنند شروع به تولید کردند. این تحولات عصر جدیدی را در دندانپزشکی زیبایی گشوده است.

آیا تغییر رنگ در دندان های کامپوزیت لمینیت شده وجود خواهد داشت؟
از آنجایی که مواد مورد استفاده برای لمینت کامپوزیت محصولاتی با تکنولوژی بالا هستند، خواص مشابهی با ساختار دندان دارند. با تغییر رنگ دندان های معمولی، دندان های لمینت نیز با همان سرعت تغییر رنگ می دهند. زمانی که زبری سطح از بین رفته و به خوبی صیقل داده شود، امکان لکه شدن کاهش می یابد. لکه های ناشی از عوامل خارجی مانند چای، نوشابه، سیگارو قهوه را می توان از بین برد.

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search