هزینه جرم گیری دندان در تهران

هزینه جرم گیری دندان در تهران؛ جرم گیری دندان چیست؟

دندانپزشک شما ممکن است جرم گیری دندان را توصیه کند. این تکنیک اغلب همراه با بررسی  ریشه انجام می شود. گاهی اوقات به این روش ها «تمیز کردن عمیق» می گویند. بیماری مزمن پریودنتال را می توان با جرم گیری دندان و پلانینگ ریشه (که در غیر این صورت به عنوان بیماری لثه شناخته می شود) درمان کرد. آنها دقیق تر از یک تمیز کردن دندان استاندارد هستند. جرم گیری دندان و روت پلنینگ ممکن است به بیش از یک جلسه دندانپزشکی نیاز داشته باشد و ممکن است نیاز به استفاده از بی حسی موضعی داشته باشد، بسته به شدت بیماری مزمن پریودنتال و وجود لثه در حال عقب نشینی.

غذا و باکتری ها می توانند هنگام خوردن و آشامیدن روی دندان ما جمع شوند و در نهایت پلاک دندانی را تشکیل دهند. پلاک های دندانی می توانند به مرور زمانماندگار  شوند و سخت شوند و به جرم دندان تبدیل شوند. در حالی که مسواک زدن و نخ دندان کشیدن می تواند به از بین بردن پلاک کمک کند، اما نمی توانند جرم دندان را از بین ببرند. دندانپزشک باید با استفاده از تکنیکی به نام جرم گیری آن را خارج کند. جرم گیری فرآیند شل شدن و از بین بردن پلاک و جرم دندان ها و لثه ها بدون آسیب رساندن به لثه یا دندان است.

جرم گیری دندان یک تکنیک دندانپزشکی است که برای جلوگیری از مشکلات دندانی استفاده می شود. همچنین به دندان‌ها کمک می‌کند سفیدتر، کمتر لکه ‌دارتر و درخشان‌ تر به نظر برسند. این جراحی سلامت و جذابیت دندان ها را افزایش می دهد. قبلا جرم گیری دندان  دندان به عنوان بخشی از پروفیلاکسی طبیعی دندان انجام می شد. با این حال، به سرعت کشف شد که سوء استفاده از این روش، بیرونی ترین پوشش ساختار دندان را فرسایش می دهد. از دست دادن لبه بیرونی دندان ها را در معرض لکه ها و تجمع پلاک قرار می دهد. علاوه بر این، استفاده مکرر از این روش، پوشش محافظ فلوراید اطراف دندان ها را از بین می برد. دندانپزشکان دیگر طرفدار این نیستند که پولیش دندان یک عمل استاندارد دندانپزشکی است و قبل از این روش یک مورد دقیق انتخاب می شود.

بسته به سلامت دندان های شما، ممکن است هر شش ماه یک بار نیاز به تمیز کردن دندان ها داشته باشد.

جرم گیری دندان درمانی است که نه تنها دندان ها را جلا می دهد، بلکه لکه ها، پلاک ها و باکتری های تجمع یافته روی سطح خارجی دندان ها را نیز از بین می برد. مزیت اصلی پولیش دندان نسبت به جرم گیری دندان (تمیز کردن عمیق) این است که یک روش بدون درد است. علاوه بر این، بیماران بلافاصله پس از جراحی متوجه دندان های تمیز و صاف می شوند.

جرم گیری سرپایی و پاکسازی ریشه در مطب دندانپزشک شما قابل انجام است. بسته به شدت مشکل، ممکن است لازم باشد یک یا چند جلسه برای جرم گیری دندان  تعیین کند. ممکن است دندانپزشک شما نیاز به استفاده از بی حسی موضعی نداشته باشد تا عمل درد کمتر شود. اگر نگران درد هستید، با دندانپزشک خود صحبت کنید. دندانپزشک شما با جرم گیری دندان های شما شروع می کند. این کار مستلزم برداشتن پلاک از روی دندان ها و فضا های بزرگی است که بین دندان ها و لثه ها ایجاد می شود. دندانپزشک شما از ابزار جرم گیری برای صاف کردن ریشه دندان استفاده می کند. بسته به وضعیت دندان ها و لثه های شما، دندانپزشک شما ممکن است درمان بیشتری را توصیه کند. برای کمک به بهبودی سریعتر، دندانپزشک شما ممکن است از عوامل ضد میکروبی در دهان شما استفاده کند یا آنتی بیوتیک های خوراکی را برای چند روز تجویز کند.

فواید جرم گیری دندان چیست؟

جرم گیری دندان و روت پلنینگ به عنوان درمان “استاندارد طلایی” برای بیماری پریودنتال پایدار در نظر گرفته می شود. بر اساس بررسی سال 2015 از 72 نشریه مجله در مورد این درمان ها، آنها فضای بین دندان ها و لثه ها را به طور متوسط ​​5 میلی متر کاهش دادند.

بیشتر بدانید:ایا جرم گیری دندان را سفید میکند؟جرم گیری دندان در تهرانجرم گیری دندان چیست؟

خطر از دست دادن دندان، استخوان و بافت مرتبط با بیماری مزمن پریودنتال را با به حداقل رساندن پاکت هایی که بین دندان ها و لثه های شما ایجاد می شود با جرم گیری دندان و برنامه ریزی ریشه کاهش دهید.

خطرات جرم گیری دندان چیست؟

خطرات جرم گیری دندان

خطرات جرم گیری دندان ها ناچیز است. پس از درمان، ممکن است در معرض خطر عفونت قرار داشته باشید، بنابراین دندانپزشک شما ممکن است آنتی بیوتیک یا دهانشویه خاصی را برای چند روز یا هفته تجویز کند.

اگر هر یک از علائم زیر را بعد از جرم گیری دندان و برنامه ریزی ریشه مشاهده کردید، فوراً با دندانپزشک خود تماس بگیرید:

  • تشدید درد
  • زخم
  • تب

همچنین ممکن است تا چند روز پس از جراحی درد لثه و همچنین ناراحتی و حساسیت را تجربه کنید.

هر گونه عوارض جانبی مربوط به این روش باید در عرض چند هفته کاهش یابد. در غیر این صورت، لطفا با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

بعد از جرم گیری دندان چه انتظاری باید داشت؟

جرم گیری دندان و روت پلنینگ ممکن است به بیش از یک بار مراجعه به دندانپزشک نیاز داشته باشد. دندانپزشک شما به احتمال زیاد توصیه می کند که برای مشاوره بعدی مراجعه کنید تا مطمئن شوید که درمان موفقیت آمیز بوده و مشکلی مانند عفونت ایجاد نمی کنید. اگر فضا ها کم نشد، ممکن است دندانپزشک به شما توصیه کند که برای یک جرم گیری دندان دیگر مراجعه کنید. پس از جرم گیری دندان ها و روت پلنینگ، باید به مراقبت های معمول دندانپزشکی خود ادامه دهید. مسواک زدن حداقل دو بار در روز و استفاده منظم از نخ دندان بخشی از این کار است. برای جلوگیری از عود بیماری، باید از یک رژیم غذایی سالم و متعادل پیروی کنید و برای تمیز کردن منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

در واقع، شما به احتمال زیاد تحت یک برنامه تمیز کردن نگهداری پریودنتال قرار می گیرید که به شما نیاز دارد به طور منظم مراجعه کنید. برای تمیز کردن معمولی هر سه تا چهار ماه به جای هر شش ماه یکبار مراجعه کنید.

هر چند وقت یک بار باید یک قرار جرم گیری و پولیش را تعیین کنیم؟

مقیاس و فرآیند پرداخت

توصیه می شود هر 6 تا 12 ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنید تا از ایجاد پلاک، تارتار و لکه ها جلوگیری شود. اگر تجمع زیادی وجود داشته باشد، ممکن است برای خلاص شدن از شر آن به پولیش با هوا و پوسته پوسته شدن گسترده نیاز باشد. اگر حفره ها یا بیماری لثه در نتیجه بهداشت نامناسب دهان ایجاد شود، ممکن است درمان بیشتری لازم باشد.

جرم گیری و پولیش دندان ها می تواند با از بین بردن لکه های سطحی ناشی از قهوه، چای و سیگار به تمیزتر و روشن تر به نظر رسیدن آنها کمک کند. اگر می خواهید رنگ دندان های خود را افزایش دهید، ممکن است نیاز به سفید کردن دندان های زیبایی داشته باشید. روش های سفید کردن زیبایی برای رسیدن به رنگ دندان سفیدتر و سفید کردن ساختار دندان شما.

آیا جرم گیری و پولیش دردناک است؟

جرم گیری و پولیش

جرم گیری و پرداخت به طور کلی بدون درد است، اگرچه ممکن است مقداری خراشیدن را تجربه کنید. تمیز کردن عمیق ممکن است کمی ناراحتی یا حساسیت ایجاد کند که می‌توان آن را با یک کرم بی‌حس کننده موضعی یا یک بی‌حس کننده موضعی که لثه‌ها و ریشه دندان را بی‌حس می‌کند، برطرف کرد.

بیشتر بدانید:هزینه جرم گیری و بلیچینگ دندانهزینه جرم گیری دندانآیا جرم گیری کردن دندان ها درد دارد؟قیمت کامپوزیت دندان جلو

پایان

جرم گیری و برنامه ریزی ریشه درمان های استاندارد بیماری پریودنتال پایدار است. این درمان سرپایی را می توان با یا بدون بی حسی موضعی در مطب دندانپزشک انجام داد. جرم گیری عبارت است از حذف پلاک و جرم از روی دندان و خط لثه با استفاده از ابزار تمیز کننده اولتراسونیک. اگر پلاک و تارتار جمع شوند حاوی باکتری هایی خواهند بود که می توانند باعث پوسیدگی و بیماری لثه شوند. پس از جرم گیری دندان ها، آنها را پولیش می کنیم تا لکه های خارجی از بین برود و سطح آنها صاف شود. برای لکه های سرسخت می توانیم از برس چرخان با خمیر تمیزکننده یا اسپری گرد و غبار هوا استفاده کنیم. در نتیجه دندان هایی تمیز، صاف و براق خواهید داشت که مراقبت از آنها آسان است.

تمیز کردن سنگ دندان؛ برای تمیز کردن جرم های دندانی که به نام جرم دندان نیز شناخته می شود، از سطح دندان انجام می شود. این اقدامات که باید توسط دندانپزشکان ما انجام شود با دستگاه های مخصوص دندانپزشکی انجام می شود. این روش ممکن است به دلیل تجمع تارتار نیاز به تکرار دوره ای داشته باشد. اگر تکرار نشود؛ مشکلات دندان و لثه ممکن است رخ دهد. باقی ماندن مواد غذایی در دهان به مدت 12 ساعت می تواند راه را برای تشکیل پلاک دندانی هموار کند. به همین دلیل، بیماران ما باید به نظافت دهان و دندان برای جلوگیری از تشکیل تارتار توجه کنند.

تاثیر سنگ دندان بر سلامت دهان چیست؟

با توجه به تاثیر تارتار بر سلامت دهان و دندان; با چسبیدن جرم و پلاک به سطح دندان، سطوح دندان ها چسبناک تر و زبرتر می شوند. این می تواند منجر به بیماری های لثه و حفره شود.

علاوه بر این که سلامت دهان و دندان را به خطر می اندازد. تارتار دندان نیز مشکلات زیبایی ایجاد می کند. از آنجایی که ساختار متخلخل دارد. می تواند لکه ها را جذب کند. این بدان معناست که اگر بیماران ما غذاهای رنگی مانند چای یا قهوه مصرف کنند. باعث تغییر رنگ تارتار روی دندان شما می شود.

چگونه بفهمیم که جرم دندان دارید؟

تشکیل جرم دندانی؛ تجمع لکه ها، بزاق، بقایای غذا و کثیفی وجود دارد. به همین دلیل لکه های زرد روی دندان ها دیده می شود. به اینها تارتار نیز گفته می شود. در حالی که سخت هستند، خاصیت چسبندگی سریع نیز دارند. با تجمع تارتار دندان ممکن است بوی بد دهان در بیماران ما مشاهده شود.

چگونه از تمیز کردن سنگ دندان مراقبت کنیم؟

بیماران ما باید حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنند تا تارتار را از بین ببرند. با این حال، گاهی اوقات تشکیل تارتار را می توان در مناطقی مشاهده کرد که بیماران ما نمی توانند به آنها دسترسی پیدا کنند. در چنین مواردی، تجمع مداوم تارتار می تواند باعث ناراحتی های زیادی از جمله مشکلات لثه شود. اگر نتوان با مسواک زدن تارتار را از بین برد. لازم است از دندانپزشکان خود کمک حرفه ای بگیرید و دندان ها را تمیز کنید.

تمیز کردن سنگ دندان

جرم گیری حرفه ای دندان باید زیر نظر پزشک انجام شود. بیماران ما نباید با استفاده از ابزار نامناسب و تیز سعی کنند سنگ ها را از روی دندان خود به تنهایی تمیز کنند. دندانپزشکان ما فرآیند تمیز کردن را با ابزارهای دستی حذف سنگ یا دستگاه های اولتراسونیک انجام می دهند.

تمیز کردن سنگ دندان چگونه انجام می شود؟

هنگام تمیز کردن تارتار، در مواردی که تارتار فقط روی سطح دندان باشد، می‌توان این روش را حتی بدون نیاز به بی‌حسی موضعی انجام داد. اما در مواردی که تارتار از خط لثه پیشرفت کرده باشد از کورتاژ استفاده می شود. برای تمیز کردن دندان ها ابتدا باید تارتار را با پاک کننده های اولتراسونیک شکست. سپس باید از ابزارهای تمیزکننده دقیق برای برداشتن تکه های تارتار باقی مانده استفاده شود. سطوح ناهموار باید جلا داده شوند. دندان ها باید همراه با از بین بردن تغییر رنگ روی دندان ها پولیش شوند. این روند را می توان تا زمانی که دندان ها صاف شوند تکرار کرد و بسته به وضعیت دهان بیماران ما می توان بیش از یک جلسه را انجام داد.

برای جلوگیری از تشکیل جرم دندان چه باید کرد؟

برای جلوگیری از تشکیل جرم قبل از هر چیز باید به مراقبت از دهان و دندان اهمیت داد. دندان های آنها باید به طور مرتب با تکنیک های صحیح مسواک زدن مسواک زده شود. توصیه می شود خمیر دندانی که هنگام مسواک زدن استفاده می شود حاوی فلوراید باشد. با این حال، مسواک زدن برای مراقبت از دندان کافی نیست. نخ دندان باید حداقل یک بار در روز استفاده شود. بیماران ما که هنگام استفاده از نخ دندان مشکل دارند: آنها باید از برس های بین دندانی استفاده کنند. علاوه بر این، آنها نباید از قرار ملاقات با دندانپزشک در دوره های خاص غافل شوند.

بیشتر بدانید:قیمت لمینت دندان طرح لبخند –هزینه لمینت سرامیکی دندان در تهران –بهترین لمینت دندان در تهرانقبل و بعد جرم گیری دندانقیمت کامپوزیت زیبایی

بعد از تمیز کردن سنگ دندان چه چیزهایی باید بدانید؟

مواردی که پس از تمیز کردن سنگ دندان باید در نظر گرفته شود به شرح زیر است:

بیماران ما باید به سلامت دهان و دندان خود توجه کنند. آنها همچنین موظفند هر شش ماه یکبار به دندانپزشک ما مراجعه کنند. به این ترتیب می توان از ماندگاری طولانی تر اثر تمیز کردن سنگ دندان اطمینان حاصل کرد.

در صورت مشاهده التهاب در دندان های بیماران ما در جلسات کنترل؛ اقدامات لازم برای جرم گیری دندان تکرار می شود.

با برداشتن تارتار، شکاف بین دندان ها احساس می شود. علاوه بر این، اگر دندان ها در نتیجه تجمع جرم برای مدت طولانی لق شده باشند. حتی اگر تارتار تمیز شود، ممکن است دندان‌ها به دلیل از دست دادن بافت پشتیبان به لرزش ادامه دهند.

برای بیماران ما خونریزی خفیف در روزهای اول پس از درمان طبیعی است. در صورت مشاهده خون جای نگرانی نیست. استفاده از دهانشویه های ضد عفونی کننده، نخ دندان و مسواک ضروری است.

پس از تمیز کردن دندان ها، می توانید با آب نمک غرغره کنید تا از روند بهبودی خودداری کنید.

داشتن درد خفیف در طول فرآیند بهبودی پس از جرم گیری دندان برای بیماران ما طبیعی تلقی می شود. اگر این دردها به حد غیر قابل تحمل برسد; آنها باید از مسکن های تجویز شده توسط دندانپزشک ما استفاده کنند.

اگر تورم در طول فرآیند بهبود مشاهده شود. تورم را می توان با کمک کمپرس سرد کاهش داد.

تا 2 ساعت پس از جرم گیری دندان نباید غذا مصرف شود.

از خوردن غذاهای سرد یا گرم باید اجتناب شود زیرا ممکن است در عرض 24 ساعت پس از جرم گیری دندان حساسیت به سرما و گرما ایجاد شود. از آنجایی که امکان نشت لثه در این فرآیند وجود دارد، حساسیت نیز باید طبیعی در نظر گرفته شود. با این حال، اگر حساسیت بیشتر از چند روز طول بکشد. آنها باید با دندانپزشکان ما مشورت کنند.

چه عواملی موجب بوی بد دهان می شوند؟ چگونه بوی بد دهان خود را از بین ببریم؟

بوی بد دهان یکی از موارد منفی است که زندگی روزمره افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. این مشکل که در ادبیات پزشکی به آن هالیتوز نیز گفته می شود، می تواند در بسیاری از افراد باعث اضطراب و غمگینی شود. روش هایی مانند دهانشویه و آب نبات نعناع که اغلب توسط افرادی که این شرایط را تجربه می کنند استفاده می شود، راه حل های موقتی ارائه می دهد.پس چه عواملی منجر به ایجاد بوی بد دهان می شوند؟ چگونه رفع کنیم؟ در اینجا چیزی است که شما باید بدانید:

بوی بد دهان چیست؟

بوی بد دهان را می توان با بوی بدی که از افراد در حین بازدم منتشر می شود تشخیص داد. با این حال، در برخی موارد، با وجود شکایت از بوی بد دهان، ممکن است این وضعیت مورد توجه قرار نگیرد. برخی از افراد ممکن است احساس ناراحتی کنند، حتی اگر بوی بدشان بسیار کم باشد.

افرادی که از بوی بد دهان شکایت دارند در صورت رفع نشدن آن باید با دندانپزشک مشورت کنند. در نتیجه معاینه دندانپزشک اگر ناشی از بیماری های دندانی باشد، درمان شروع می شود. در صورت وجود بوی بد دهان با وجود اینکه مشکلی برای دندان یا دهان وجود ندارد، بیمار به متخصص ارجاع داده می شود تا متوجه شود که آیا علت آن بیماری است یا خیر.

چه عواملی موجب ایجاد بوی بد در دهان می شود؟

“چه چیزی باعث بوی بد دهان می شود؟” این سوال برای بسیاری از مردم ایجاد می شود، پاسخ به این سوال به شرح زیر است:

مواد غذایی روی دندان‌ها باقی می‌مانند: بعد از غذا، باقی‌مانده غذا ممکن است دندان‌ها و حفره دهان را پر کند. هنگامی که دهان پس از صرف غذا به درستی تمیز نمی شود، میکروارگانیسم ها رشد می کنند و بوی بد دهان ایجاد می شود.

بیماری های دندانی: ایجاد پوسیدگی روی دندان ها به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، تشکیل پلاک توسط میکروارگانیسم ها، التهابات دندانی و عفونت های اطراف دندان باعث بوی بد دهان می شود. مهم است که بیماری های دندانی را بدون تاخیر درمان کنید.

عفونت‌های گلو و لوزه‌ها: بوی بد دهان ممکن است در نتیجه باکتری‌هایی که باعث عفونت گلو و لوزه‌ها می‌شوند ایجاد شود.

روزه ماندن برای مدت طولانی: زمانی که بدن برای مدت طولانی گرسنه است، مواد مغذی موقتی به نام کتون را به خون منتقل می کند. در حالی که این وضعیت ادامه دارد، کتون ها به مواد شیمیایی بدبو تبدیل می شوند و با تنفس به خارج از بدن منتقل می شوند. به همین دلیل بوی بد دهان در طول روزه داری طولانی مدت ایجاد می شود.

بیماری های معده و روده: به خصوص در بیماران ریفلاکس و در مواردی که دستگاه گوارش به درستی کار نمی کند، ممکن است به دلیل تجمع محتویات در معده و روده و تشکیل گاز، بوی بد دهان ایجاد شود.

دیابت: به دلیل افزایش قند خون، ممکن است قند در بافت های دهان جمع شود. این قندهای انباشته شده می توانند باعث ایجاد بوی بد شوند.

بیماری های کلیوی: در مواردی که کلیه نتواند به درستی کار کند، ممکن است مواد مضری که باید از بدن دفع شوند در بافت دهان تجمع کرده و باعث ایجاد بوی بد شوند.

بیماری های آدنوئید و بینی: افراد به دلیل باریک شدن مجاری تنفسی در نتیجه انحنای آدنوئید و بینی نمی توانند به راحتی نفس بکشند. خشکی دهان زمانی رخ می دهد که به جای بینی از طریق دهان تنفس می کنید. میکروارگانیسم ها می توانند با خشکی دهان تکثیر شوند و باعث بوی بد دهان شوند.

مصرف سیگار و الکل: برخی از مواد موجود در سیگار و الکل می توانند در بافت های دهان جمع شوند و باعث ایجاد بوی بد شوند.

کمبود ویتامین: در کمبود برخی ویتامین ها به ویژه ویتامین A، بافت های دهان تحت تأثیر قرار می گیرند و شرایط مناسبی را برای تکثیر میکروارگانیسم ها ایجاد می کنند. این موضوع می تواند موجب ایجاد بوی بد در دهان شود.

داروها : داروهای مورد استفاده در درمان برخی بیماری ها می توانند باعث خشکی دهان شوند. در حالی که این وضعیت باعث بوی بد دهان می شود، برخی از داروها می توانند با ایجاد مواد شیمیایی پس از تجزیه در بدن باعث ایجاد بوی بد دهان شوند.

چه چیزی منجر به تولید بوی بد در دهان نوزادان می شود؟

اگرچه بوی بد دهان در نوزادان طبیعی تلقی می شود، اما اگر در نتیجه اقدامات انجام شده همچنان ادامه داشت، باید با پزشک متخصص مشورت کرد. چه چیزی باعث بوی بد دهان در نوزادان می شود؟ پاسخ سوال به شرح زیر است:

خشکی دهان: نوزادان و کودکان اغلب از طریق دهان تنفس می کنند، زیرا تنفس از طریق دهان به جای بینی آسان تر است. این وضعیت باعث خشکی دهان و ایجاد میکروارگانیسم‌ها در بافت‌های دهان می‌شود. در نتیجه بوی قوی ایجاد می شود.

پوسیدگی دندان: با پوسیدگی دندان در نوزادان و کودکان، باکتری ها در دهان افزایش می یابند و منجر به ایجاد بوی بد در دهان فرد می شود. درمان دندان های پوسیده می تواند هم بوی بد دهان را از بین ببرد و هم از بروز بیماری دیگری جلوگیری کند.

عفونت در گوش، بینی و گلو: عفونت در گلو، لوزه ها، سینوس ها و گوش می تواند باعث بوی بد دهان شود. در این موارد رعایت بهداشت دهان برای از بین بردن بو کافی نیست. ابتدا باید بیماری را درمان کرد.

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان: رعایت بهداشت دهان و دندان در نوزادان برای والدین مهم است. جدای از این، می توان با آموزش بهداشت دهان و دندان و اجازه دادن به آنها برای انجام این کار، این وضعیت را برای کودکان خردسال لذت بخش کرد.

قرار دادن اجسام خارجی در دهان: به خصوص زمانی که نوزادان اشیایی مانند اسباب بازی ها را در دهان خود قرار می دهند و آنها را گاز می گیرند، میکروارگانیسم ها رشد می کنند. انجام این عمل در دهان کودک بوی بد ایجاد می کند.

علائم بوی بد دهان (هالیتوزیس) چیست؟

شایع ترین و بارزترین علامت این بیماری، بوی بد دهان است. این بو ممکن است به راحتی توسط شخص دیگری حس شود یا با مراقبت روزانه از دهان از بین نرود.

کسب اطلاعات بیشتر :لمینت دندان در تهرانلمینت دندان چیستهزینه لمینت دندان در تهرانبهترین دندانپزشک لمینت در تهرانكامپوزيت ونير

چگونه بوی بد دهان را درک کنیم؟

ابتدا باید با دندانپزشک برای علل و تشخیص بوی بد دهان مشورت کرد. در نتیجه معاینه، سلامت دندان و دهان بررسی می شود. اگر مشکلی برای دندان ها وجود نداشته باشد، دندانپزشک شما را به متخصص ارجاع می دهد تا متوجه شود که آیا علت آن بیماری است یا خیر.

روش های درمان بوی بد دهان چیست؟

پس چگونه از شر بوی بد دهان خلاص شویم؟ در افرادی که پس از شکایت از بوی بد دهان به دندانپزشک مراجعه می کنند، پزشک با درخواست تنفس از بیمار، درجه بو را بررسی می کند. در حین معاینه سعی می شود با خراشیدن پشت زبان با ابزار، منشا بو مشخص شود. پس از معاینه، اگر مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان، بیماری لثه و پلاک دندان در درمان بوی بد دهان مشاهده شود، دندانپزشک شما درمان خود را آغاز می کند. برای درمان پلاک دندانی و حفظ بهداشت دهان و دندان، پزشک ممکن است دهانشویه ها و خمیردندان های مناسب را برای پاکسازی باکتری ها توصیه کند. اگر پزشک مشکلی در سلامت دندان و دهان شما ندید، شما را برای درمان هرگونه عفونت یا بیماری گوارشی در بدن به متخصص ارجاع می دهد.

انجام چه کار هایی بوی بد دهان را از بین می برد؟

” چه چیزی برای بوی بد دهان مفید است ؟” این سوال نیز در میان کسانی دچار این مشکل هستند پیش می آید . مواردی که برای بوی بد دهان مفید هستند به شرح زیر است:

مسواک زدن دندان ها و زبان: مسواک زدن حداقل دو بار در روز، به خصوص بعد از غذا، برای سلامت دهان و دندان بسیار مهم است. مسواک زدن زبان، درست مانند دندان ها، با تمیز کردن مواد غذایی باقی مانده در داخل و اطراف زبان، از تشکیل باکتری ها جلوگیری می کند. برخی از مطالعات ثابت کرده اند که خمیردندان های حاوی فلوراید و دارای خواص ضد باکتریایی، شکایت بوی بد دهان را کاهش می دهند.

استفاده از نخ دندان: برای جلوگیری از باقی ماندن بقایای مواد غذایی بین دندان ها و جلوگیری از تشکیل پلاک، باید حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده شود.

جلوگیری از خشکی دهان: در اثر خشکی دهان میکروارگانیسم هایی در بافت دهان ایجاد می شود که باعث بوی بد دهان می شود. برای جلوگیری از خشکی دهان، کاهش مصرف قهوه، چای، نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی و نوشیدن آب فراوان توصیه می شود. جدای از این، جویدن آدامس بدون قند و مصرف سبزیجات خام نیز می تواند دهان را مرطوب نگه دارد.

چگونه غذاها بر بوی بد دهان تأثیر می گذارند؟

اگر به دنبال راه حل هایی برای از بین بردن بوی بد دهان هستید، باید به آنچه مصرف می کنید، توجه کنید. بقایای مواد غذایی که بعد از غذا در دهان انباشته می شود باعث بوی بد دهان می شود. برخی از غذاها مانند لیمو، نعناع، جعفری، رزماری، گلابی، سیب، هویج، تربچه و ماست می توانند به کاهش بوی بد دهان کمک کنند.

چه زمانی برای بوی بد دهان باید با پزشک مشورت کرد؟

زمانی که شکایت بوی بد دهان شروع به آزار رساندن به فرد می کند و مورد توجه اطرافیان قرار می گیرد باید با پزشک مشورت شود.

چه کسی بوی بد دهان می گیرد؟

چه چیزی باعث ایجاد  بوی بد دهان می شود؟ چه چیزی برای آن مفید است ؟ چه کسی آن را بیشتر می بیند؟ این سوال نیز یکی از موضوعات جالب است. بوی بد دهان ممکن است در بیماران مزمن مانند نارسایی کلیه، دیابت، بیماری های کبدی و افرادی که از سلامت دندان ضعیفی برخوردارند، رخ دهد. با این

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search