بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران

بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران ؛درمان‌های سفید کردن دندان معمولاً توسط بیمارانی که از رنگ دندان‌های خود راضی نیستند و دارای دندان مصنوعی جزئی هستند ترجیح داده می‌شود تا از هماهنگی زیبایی دندان‌های جدید با دندان‌های خود اطمینان حاصل شود. می توان آن را به دو روش مختلف در خانه یا در کلینیک اعمال کرد. ژل سفید کننده مطابق شکل روی وسایل تهیه شده به روش بلیچینگ خانگی زده می شود و روزانه 6-4 ساعت استفاده می شود و درمان به مدت 6 روز ادامه می یابد. درخواست در کلینیک یک روش کاربردی است که 60 تا 75 دقیقه طول می کشد و در یک جلسه به پایان می رسد. به طور کلی روش ترجیحی است زیرا نتایج سریع تری می دهد.

سفید کردن دندان‌ها را می‌توان در تغییر رنگ‌های سطحی از تغییر رنگ‌های متوسط ​​زرد-قهوه‌ای تا خاکستری روشن، به دلیل مصرف دارو، سیگار، مصرف قهوه یا چای اعمال کرد. این یک کاربرد پرخطر در بیماران مبتلا به حساسیت دندانی، در حضور ریزترک ها، در دندان های بسیار جوان و بیمار پری آپیکال است.

نوع خانگی سفید کردن دندان با کمک بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران

در نرم افزار سفید کننده دندان از نوع خانگی، پلاک سفید کننده دندان شخصی با اندازه گیری فک پایین و بالایی بیماران تهیه می شود.

دندانپزشک ژل سفید کننده دندان مناسب را برای بیمار انتخاب می کند و دوز آن را تنظیم می کند. در مدت زمان مشخص شده (4-6 ساعت در روز)، ژل سفید کننده دندان در قالب ها قرار داده شده و به دندان ها متصل می شود. به طور کلی سفید کردن دندان ها در شب انجام می شود زیرا عملی تر است. سفید کردن دندان ها بسته به میزان تغییر رنگ دندان به مدت 7-5 روز ادامه می یابد.

حساسیت های دندان سرد و گرم که ممکن است در طی فرآیند سفید کردن دندان ایجاد شود، با استفاده از فلوراید روی دندان ها از بین می رود.

قیمت سفید کردن دندان ممکن است بسته به تجربه پزشک در حال انجام این روش و کیفیت ماده سفید کننده مورد استفاده متفاوت باشد. . ما از یک برند برای سفید کردن اداری و خانگی استفاده می کنیم. دندان ها و لثه ها در فرآیند سفید کردن دندان آسیب نمی بینند. بسته به اینکه فرد با دقت و پشتکار بعد از فرآیند سفید کردن دندان ها مراقبت می کند، دوره ماندگاری بین 2 تا 3 سال متغیر است.

پس از هر دو روش استفاده، چای، قهوه، کولا، آب گیلاس، شراب قرمز و غیره برای 2-3 روز اول

 از نوشیدنی ها و غذاهای رنگی (مانند غذاهای رب گوجه فرنگی) و به خصوص سیگار کشیدن خودداری شود، دندان ها را باید به طور مرتب حداقل دو بار در روز مسواک زد. اگرچه از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما ممکن است حساسیت دندانی کم و بیش موقتی رخ دهد. در چند روز اول باید از سرما و یا گرمای شدید اجتناب شود. توصیه می شود بیمار در روز اول از مسکن استفاده کند.

بیشتربدانید:بهترین متخصص درمان ریشهقیمت پرکردن دندانكشيدن دندان در تهرانلولينگ لثه در تهران

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان های مطب روشی است که با استفاده از دندانپزشک در کلینیک، سفید کردن دندان ها را سریعتر و موثرتر انجام می دهد. لثه ها با مواد محافظ ایزوله می شوند و مواد شیمیایی سفید کننده دندان با غلظت بالا روی دندان ها اعمال می شود. ماده سفید کننده دندان با دستگاه های مخصوص نور فعال می شود و برای انجام فرآیند سفید کردن دندان (بلیچینگ) ارائه می شود.

این دستگاه های نوری خاص و دستگاه های لیزری نمی توانند به تنهایی فرآیند سفید شدن را انجام دهند. وظیفه این دستگاه ها فعال کردن عامل سفید کننده دندان است. سفید کردن دندان های مطب 2 جلسه 30 دقیقه ای و در مجموع 1 ساعت طول می کشد. یک روش بی خطر است. به مینای دندان آسیب نمی رساند. حساسیت دندان را می توان در افرادی که دارای خراشیدگی یا ترک در دندان هایشان هستند مشاهده کرد. این شکایات دندانی با استفاده از فلوراید برطرف می شود.

در طول فرآیند سفید کردن دندان، از مصرف غذاهای رنگ دهنده دندان مانند چای، قهوه، سیگار، کولا باید اجتناب شود.

مطالعات اخیر توصیه می کنند که سفید کردن دندان های خانگی به عنوان مکمل بعد از بلیچینگ مطب ادامه یابد.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

آیا فرآیند سفید کردن دندان مضر است؟

مطالعات نشان داده اند که فرآیند سفید کردن هیچ اثر مضری بر دندان ها و بافت های اطراف ندارد. برای جلوگیری از حساسیت هایی که ممکن است پس از فرآیند بلیچینگ ایجاد شود، می توان از آرد روی بیمار استفاده کرد. حساسیت در عرض 1-2 روز پس از استفاده به طور کامل از بین می رود. به عبارت دیگر دندان ها و لثه ها در اثر فرآیند سفید کردن دندان آسیب نمی بینند.

آیا حساسیت در نتیجه سفید کردن دندان ایجاد می شود؟

پوسیدگی دندان، ترک دندان، نواحی شکسته در دندان ها می تواند باعث شود که ژل سفید کننده دندان از طریق این نواحی باعث حساسیت دندان شود. این گونه مشکلات دندانی باید قبل از سفید کردن دندان برطرف شود.

ما در کلینیک خود از محصولات برند یکی از مهم ترین شرکت های دنیا استفاده می کنیم. ما از یک برند برای سفید کردن اداری و خانگی استفاده می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

فرآیند سفید کردن دندان های نوع اداری چقدر طول می کشد؟

بسته به اینکه فرد با دقت و پشتکار بعد از فرآیند سفید کردن دندان ها مراقبت می کند، دوره ماندگاری بین 2 تا 3 سال متغیر است.

تغذیه بعد از سفید کردن دندان

پس از هر دو روش استفاده، چای، قهوه، کولا، آب گیلاس، شراب قرمز و غیره برای 2-3 روز اول. از نوشیدنی ها و غذاهای رنگی (مانند غذاهای رب گوجه فرنگی) و به خصوص سیگار کشیدن خودداری شود. دندان ها را باید به طور مرتب حداقل دو بار در روز مسواک زد. اگرچه از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما ممکن است حساسیت دندانی کم و بیش موقتی رخ دهد. در چند روز اول باید از سرما و یا گرمای شدید اجتناب شود. توصیه می شود بیمار در روز اول از مسکن استفاده کند.

سفید کردن دندان در دندان های درمان شده با کانال ریشه

بلیچینگ دندان هایی که تحت درمان ریشه قرار گرفته و تغییر رنگ داده اند توسط دندانپزشک در کلینیک انجام می شود.

در جلسه اول حفره ای مانند زمان پر کردن دندان آماده می شود و با قرار دادن داروی سفید کننده این حفره با پر کردن موقت بسته می شود. بعد از حدود 1 هفته رنگ دندان بررسی می شود. اگر سفید کردن دندان به اندازه کافی حاصل شود، این روند خاتمه می یابد. در صورت تمایل به سفید کردن کمی بیشتر، داروی قرار داده شده در دندان را تعویض کرده و 1 هفته دیگر منتظر می‌مانند.

اگر تغییر رنگی در دندان‌های درمان‌شده کانال ریشه ایجاد شود، دندان‌ها با فرآیند سفید کردن دندان‌ها سفید می‌شوند.

تغییر رنگ دندان پس از ضربه

این نوع تغییر رنگ دندان، تغییر رنگ ناشی از پارگی رگ های خونی مویرگی در قسمت تاجی دندان پس از ضربه شدید و سولفید آهن (آهن – سولفید) موجود در آنها با ورود به لوله های عاجی سلول های خونی است.

در مواردی که دندان زنده است، ممکن است خود به خود برطرف شود، هرچند به ندرت. با این حال، اگر دندان نکروز باشد، هیچ بهبودی در رنگ وجود ندارد. در این حالت، دندان ها با مواد سفید کننده که به محفظه پالپ اعمال می شود، پس از درمان ریشه، سفید می شوند.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

سفید کردن دندان

پوسیدگی روی سطوح دندان نیز باعث تغییر رنگ های مختلف روی دندان ها می شود.

این رنگ‌ها عموماً به‌صورت خاکستری، قهوه‌ای و نزدیک به سیاه و به ندرت سفید و مناطق رنگی مات دیده می‌شوند. این تغییر رنگ ها با تمیز کردن نواحی پوسیدگی و استفاده از مواد پرکننده نزدیک به رنگ طبیعی دندان درمان می شوند.

زیبایی دندان

ظاهر لثه همچنین برای دندان های طبیعی، سالم و زیبایی بسیار مهم است، فرم سالم، تقارن و رنگ لثه برای طراحی لبخندی سالم و زیبا بسیار مهم است.

طرح لبخند نام کلی برخی از درمان های دندانپزشکی برای لبخندی سالم تر و شادتر است. در طراحی لبخند;

سفید کردن دندان،

زیبایی صورتی (زیبایی لثه)،

لمینت ونیر (دندان های برگ)،

زیرکونیوم،

کاربردهای ایمپلنت،

درمان ارتودنسی

از روش هایی مانند ویرایش آرایشی استفاده می شود.

تصویر: 1 بیمار ما که با دندانپزشک خود در کلینیک خود میزبان او بودیم

دندانپزشکی زیبایی: ظاهر بیش از حد لثه ها در هنگام لبخند زدن و صحبت کردن (لبخند لثه ای) به طور قابل توجهی زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد.

به همین دلیل محل، فرم، شکل و تغییر رنگ لثه را می توان به راحتی با روش های جراحی اصلاح کرد، در این جراحی ها می توان روش های لیزری یا جراحی کلاسیک را با بی حسی موضعی انجام داد.

فقط مداخلات جزئی روی لثه ها می تواند تغییرات قابل توجهی در زیبایی صورت ایجاد کند.

قبل از اعمال پرسلن زیبایی بر روی دندان های قدامی، لثه ها باید ارزیابی شده و در صورت لزوم با جراحی اصلاح شوند. این فرآیند کمک بسیار مهمی به زیبایی شناسی کاربردهای چینی می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

پرکاربردترین روش ها در زیبایی دندان

1) روکش های لمینت (برگی) چینی

2) تاج ها و پل های سرامیکی کامل

3) آنله (پرکننده های چینی)

1) روکش های ورقه ای (برگی) پرسلن: زیبایی در دندانپزشکی امروزی اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. ونیرهای لمینت پرسلن معمولاً در دندان‌های گروه قدامی ترجیح داده می‌شوند، زیرا بافت‌های دندانی را می‌توان در حداکثر سطح با فناوری‌های چسبنده در حال توسعه محافظت کرد. پروتزهای لامینا که در زبان لاتین به معنی برگ است مانند برگچه های چینی بسیار نازکی هستند که با چسب های مخصوص به جلوی دندان چسبانده می شوند. به عنوان جایگزینی برای تاج کامل، در تغییر رنگ دندان که با سفید کردن امکان پذیر نیست، در اختلالات ساختاری ارثی، در بستن فاصله بین دندان ها (دیاستما)، در اختلالات خط وسط، در کجی خفیف در بیمارانی که درمان ارتودنسی نمی خواهند، در دندان های شکسته، فرسوده، در وضعیت بد، ناسالم، ترمیم های قدیمی ونیرهای لمینت چینی که تقریباً برای هر گروهی از بیماران قابل استفاده است، برای بیماران دارای عادات پارافانکشنال (جویدن ناخن، جویدن قلم، دندان قروچه) قابل استفاده نیست. ونیرهای لمینت به طور فزاینده ای ترجیح داده می شوند.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

2) روکش ها و بریج های سرامیکی کامل: پروتزهایی هستند که در زیر ساخت خود از فلز استفاده نمی کنند و در صورت از دست دادن دندان، در دندان هایی که به دلایلی مواد زیادی از دست داده اند، به عنوان پروتز تاج در ساخت بریج ها استفاده می شود. مانند پوسیدگی، شکستگی، سایش، و در اصلاح اختلالات قدامی دندان برای اهداف زیبایی. اگرچه ترمیم های سرامیکی با پایه فلزی سال هاست با موفقیت مورد استفاده قرار می گیرند، اما معایب زیادی دارند. ترمیم های تمام سرامیکی بدون ساپورت فلزی به دلیل احتمال حساسیت به فلز، تغییر رنگ در سرامیک به دلیل محتوای فلز، حذف مواد بیشتر از دندان برای فلز و سرامیک، عدم عبور نور فلز و عدم توانایی در به دست آوردن یک فلز ساخته شده است. ظاهر طبیعی آنها با دندان ها و بافت های اطراف سازگار هستند، ساختار و رنگ دندان را به خوبی تقلید می کنند، روی لثه ها تغییر رنگ تیره ناشی از فلز ایجاد نمی کنند. روکش‌های تمام سرامیکی طبیعی‌ترین نوع روکش هستند که به دلیل قابلیت عبور نور، شبیه دندان‌های خودمان هستند.

3) انله (پرکردن پرسلن): در دندان هایی که به دلیل پوسیدگی یا شکستگی مقدار زیادی از مواد را از دست داده اند، در مواردی که ساختار بالایی دندان به دلیل درمان ریشه ضعیف شده است، در ترمیم دندان های آسیب دیده که امکان پذیر نیست. با پرکردن، بدون برداشتن مواد از روی دندان به اندازه پروتز روکش (ونیر)، بافت ها با حداکثر محافظت اعمال می شوند، در جلسه اول، قسمت های پوسیده دندان تمیز می شوند و شکل حفره مناسب داده می شود و یک حفره مناسب ایجاد می شود. اندازه گیری انجام می شود و به آزمایشگاه ارسال می شود. پرکننده چینی که مخصوص دندان بیمار تهیه شده است در جلسه بعد با چسب های مخصوص روی دندان می چسبد. به لطف این پر کردن های چینی که نزدیک به دندان هستند، سلامت دندان و بافت های اطراف آن حفظ می شود. آنها در برابر نیروهای جویدن مقاوم هستند، زیبایی شناختی و ماندگاری طولانی دارند.

مشکلات مربوط به دندانپزشکی زیبایی

– رنگ آمیزی

– دندان های شکسته یا آسیب دیده

– دندان های شلوغ یا چرخیده

– فاصله دندان ها

– برخی از سطوح ریشه در اثر فرورفتگی لثه نمایان می شوند

– ظاهر پیر در نتیجه سایش

– ضایعات لکه سفید

– می توان آنها را به عنوان دندانهای ثنایای جانبی کوچک ذکر کرد.

امروزه دندانپزشکان گزینه های درمانی زیادی دارند که قبلاً برای ترمیم دندان های قدامی وجود نداشتند. هنگامی که بیمار با درخواست اصلاح زیبایی مراجعه می کند، تشخیص خوب ضروری است. تعیین عینی مشکلات زیبایی شناختی برای موفقیت ضروری است.

کانتورینگ زیبایی

اصلاح دندان های طبیعی با خراش های جزئی است. اصلاح لبه های برش، گرد کردن گوشه های تیز، اصلاح شکستگی ها و شکستگی های کوچک.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

برنامه اتصال مستقیم کامپوزیت

نوعی کاربرد کامپوزیت است که با حذف حداقل مواد از روی دندان در بستن شکاف‌های کوچک، اصلاح دندان‌های کج یا پیچ خورده، در موارد ساییدگی و تغییر رنگ خفیف ساخته می‌شود.

برای این منظور از مواد کامپوزیتی ویژه استفاده می شود. ترجیح داده می شود زیرا بسیار محافظه کارانه است، می توان آن را در یک جلسه تکمیل کرد، می تواند با حداقل سایش روی دندان اعمال شود و از نظر زیبایی نتایج رضایت بخشی دارد. با این حال، از آنجایی که تغییر رنگ ممکن است در درازمدت رخ دهد، باید پس از مدت زمان معینی با توجه به عادات تغذیه و مسواک زدن بیمار تغییر رنگ داد.

روکش های چینی

این یک کاربرد چینی است که با حذف مواد متوسط ​​از روی دندان در موارد تغییر رنگ متوسط، بستن شکاف دندان، اصلاح دندان های کج یا پیچ خورده، در موارد ساییدگی انجام می شود. فقط سطوح قدامی دندان ها بعد از اندازه گیری در آزمایشگاه اچ و آماده می شود و در جلسه دوم روی دندان ها اعمال می شود. مهمترین مزیت آن زیبایی و دوام طولانی مدت آن در مقایسه با کاربردهای کامپوزیت مستقیم است.

تمیز کردن سنگ دندان

امروزه جرم های دندانی که به آرزوی ترسناک بسیاری از افراد تبدیل شده است، با درمان و مراقبت های انجام شده توسط پزشکان متخصص قابل رفع است. حل مشکل حساب دیفرانسیل و انتگرال با اطلاعات صحیح و کنترل های منظم امکان پذیر است. در این مقاله به بررسی علل تشکیل تارتار، روش های درمان و نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد می پردازیم.

چرا تارتار ایجاد می شود؟

تارتار از سخت شدن پلاک باکتریایی انباشته شده روی دندان با مواد معدنی بزاق تشکیل می شود. اگر تارتار تمیز نشود باعث التهاب لثه می شود. اولین علامت التهاب لثه خونریزی لثه است. یکی از مهم ترین دلایل بوی بد دهان همین التهاب و خونریزی است.

اگر سنگ های دندان تمیز نشوند چه اتفاقی می افتد؟ کورتاژ چیست؟

اگر تارتار به طور مرتب تمیز نشود، به حرکت در لثه ها ادامه می دهد و شروع به آسیب رساندن به بافت های نگهدارنده دندان می کند. در این حالت، التهاب لثه شروع به پیشرفت به سمت ریشه دندان می کند. در حالی که بافت سالم لثه به دندان چسبیده باقی می ماند، جرم انباشته شده در سطح ریشه شروع به جدا کردن لثه از دندان می کند و فضاهایی به نام پاکت در اطراف دندان ایجاد می شود. عمق این حفره ها به 3-5 میلی متر می رسد. برای تمیز کردن این نواحی کورتاژ لازم است. تحت بی حسی موضعی، سطوح ریشه و بافت ملتهب لثه تشکیل شده در پاکت لثه تمیز می شود و لثه دوباره به سطح ریشه می چسبد.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

آیا تمیز کردن دندان (دترتراژ) به دندان آسیب می رساند؟

تمیز کردن دندان (دتراژ) فرآیندی نیست که به دندان آسیب برساند. آسیب اصلی دندان ها تارتار است و اگر تمیز نشوند باعث بیماری لثه تا از دست دادن دندان می شوند. ضایعاتی که با تحلیل لثه شروع می شود با ذوب شدن استخوان فک ادامه می یابد. تشکیل تارتار در نواحی که لثه و استخوان در حال عقب نشینی هستند ادامه می یابد. کورتاژ برای درمان این نواحی ضروری است.

معاینات منظم دندانپزشکی و تمیز کردن جرم بدون هیچ ضرری ساده ترین و ضروری ترین راه برای محافظت از سلامت دهان و دندان است.

جلوگیری از تشکیل تارتار نیز با رعایت بهداشت دهان و دندان به بهترین نحو امکان پذیر است. تمیز کردن بین دندان ها با مسواک از تشکیل تارتار و پوسیدگی جلوگیری می کند.

حساب دیفرانسیل و انتگرال چیست؟

تمام غذاها و نوشیدنی هایی که مصرف می کنیم، بقایای مختلفی روی دندان های ما باقی می گذارند. این باقیمانده ها به مرور زمان روی سطح دندان سفت می شوند و یک لایه تشکیل می دهند. به خصوص ناحیه نرمی که دندان با لثه برخورد می کند، جایی است که سخت ترین و شدیدترین لایه این لایه مشاهده می شود.

این باقیمانده ها که بین دندان و لثه جمع می شوند، به مرور زمان سفت می شوند و باعث پیدایش سنگ های آهکی مانند می شوند. تارتار بسته به ساختار دهان می‌تواند باعث تحلیل لثه شود و در صورت عدم تمیز کردن، تحلیل لثه پیشرفته مشاهده می‌شود.

همچنین ممکن است جرمی که می تواند به طور جدی بر بیماری های لثه تأثیر بگذارد، در صورت فرورفتگی، فضای بین دندان ها را پر کند. در این حالت ممکن است بیمار حتی از مشکل جرم و بیماری لثه آگاه نباشد. بسیار مهم است که به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید و معاینات خود را قطع نکنید تا از مشکلاتی که می تواند ناشی از تارتار باشد محافظت کنید.

بیشتربدانید:لمینیت دندانتغيير رنگ دندان تهرانقیمت عصب کشی دندانترمیم تاج دندان

کورتاژ چیست؟

کورتاژ که یکی از روش های مورد استفاده در درمان بیماری های لثه است، برای رفع التهابی که ممکن است در اثر جرم گیری در لثه ایجاد شود، انجام می شود. در حالی که استفاده از آنتی بیوتیک ها برای تسکین التهاب در سایر قسمت های بدن توصیه می شود، آنتی بیوتیک ها در درمان التهاب لثه کافی نیستند.

در درمانی که با جدا شدن لثه از دندان شروع می شود، نه تنها لثه، بلکه قسمت تا ریشه دندان را نیز می توان تمیز کرد. کورتاژ که می توان آن را تمیز کردن عمیق نامید، برای جلوگیری از مشکلاتی که ممکن است در سطح ریشه دندان ایجاد شود ضروری است.

تمیز کردن دندان چیست؟ آیا این خطرناک است؟

شایعه خطرناک بودن تمیز کردن جرم دندان که اخیراً دهان به دهان در بین مردم منتشر شده است، بر اساس هیچ مدرک علمی نیست. برعکس، اگر تارتار تمیز نشود، ممکن است مشکلات جدی تری ایجاد شود.

روشی که برای پاکسازی تشکیل جرم های دندانی به کار می رود، به نام دترتراژ، از نظر سلامت دندان بسیار مهم است. درمان که باید هر 6 ماه یکبار انجام شود، عمدتاً بدون درد و بدون خونریزی است. با این حال، اگر تشکیل جرم در مراحل پیشرفته باشد، ممکن است به درمان های موثرتری نیاز باشد. مدت زمان درمان ممکن است بسته به شرایط بیمارها متفاوت باشد.

همچنین روش هایی وجود دارد که می توان برای پر کردن شکاف هایی که ممکن است پس از تمیز کردن تارتار ایجاد شود، استفاده کرد. اما این کاربردهای بصری با توجه به شرایط بیمار توسط پزشک متخصص اعمال می شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

دندانپزشک چیست؟

دندانپزشکان افرادی هستند که ساختار دهان، فک و دندان افراد را معاینه می کنند و روند درمان بیماری هایی را انجام می دهند که ساختار استاندارد دهان را مختل می کند. به ویژه افرادی هستند که وظیفه تشخیص و درمان مشکلات قسمت های مربوط به دهان، در برابر مشکلات دندان و لثه را بر عهده دارند.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

  دندانپزشک چه می کند؟

دندانپزشکان پس از تحصیل در دانشگاه شروع به کار می کنند. از این لحظه به بعد مدیریت درمان بیماری های دهان و دندان را اعمال می کنند. آن ها به غیر از درمان، مطالعات مهمی مانند تشخیص و معاینه را نیز انجام می دهند.

جدای از این ها، دندانپزشکان عمل های بسیاری از جمله اختلال در ساختار دندان، پرکردن، کشیدن دندان، رادیوگرافی فک و تشخیص را نیز انجام می دهند.

دندانپزشک به چه معناست؟
دندانپزشک؛ تشخیص و درمان مشکلات بیمار در مورد دندان ها، لثه ها و قسمت های مربوط به دهان. مشاوره در مورد مراقبت از دندان ها و لثه ها و انتخاب های تغذیه ای که بر سلامت دهان و دندان تأثیر می گذارد ارائه می دهد.

دندانپزشک چه می کند؟ وظایف و مسئولیت های آنها چیست؟
وظایف و مسئولیت های اساسی دندانپزشک شامل بررسی های مختلف سلامت دندان و دهان بیماران در هر سنی که باشند و اعمال درمان بر اساس آن است. سایر مسئولیت های دندانپزشک را می توان در عناوین های زیر دسته بندی کرد.

پر کردن دندان ها برای از بین بردن پوسیدگی های دندان و پر کردن شکاف ها،
کشیدن دندان شکسته
درمان دندان برای اصلاح مشکلات بایت،
استفاده از بیهوشی برای جلوگیری از احساس درد بیماران در حین اقدامات پزشکی،
تجویز آنتی بیوتیک یا سایر داروها
ساخت مدل و اندازه تجهیزات داخل دهانی مانند دندان مصنوعی مناسب برای بیماران
بیماران؛ اطلاع رسانی در مورد نخ دندان، استفاده از فلوراید و سایر روش های مراقبت از دندان،
نظارت بر کار پرسنل حرفه ای، فنی و اداری،
دانش به روز در مورد محصولات جدید که می تواند مراقبت از بیمار را فراهم کند، شرایط بیمار را بهبود بخشد یا بیمار را درمان کند، داشته باشید
چه مشخصاتی برای دندانپزشک شدن لازم است؟
ویژگی هایی که یک دندانپزشک باید داشته باشد
داشتن مهارت کار با ابزار در یک منطقه محدود،
برای برقراری ارتباط خوب با بیماران و سایر متخصصان،
قادر به تشخیص تغییرات و مشکلات داخل دهانی با کار جزئیات گرا،
نشان دادن مهارت های سازمانی قوی، از جمله نگهداری سوابق دقیق برای مراقبت از بیمار.
داشتن توانایی فیزیکی برای انجام عملیات دندانپزشکی که نیاز به ایستادن طولانی مدت دارد.
برای کار طولانی مدت با بیمارانی که نیاز به توجه ویژه دارند، صبر نشان دهید،
داشتن مهارت حل مسئله برای ارزیابی علائم بیماران و انتخاب درمان مناسب،

دندانپزشک پزشکی است که به تشخیص و درمان بیماری ها و مشکلات مربوط به دندان، لثه و حفره دهان افراد می پردازد. همچنین دندانپزشک بیماران را از رژیم های غذایی که بر دندان ها و لثه ها و سلامت دهان و دندان بیمار تأثیر می گذارد آگاه می کند.

ما به عنوان کلینیک دکتر سیمین برنگی، درمان بیماری های دهان، دندان و لثه و مشکلات زیبایی به بهترین شکل انجام می دهیم. در صورت نیاز به دندانپزشک در تهران، میتوانید به کلینیک دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی مراجعه کنید.

معاینه، درمان و بازیابی سلامت دهان، دندان و لثه افراد از جمله وظایف و مسئولیت های اساسی دندانپزشک است. در این زمینه؛

برای درمان پوسیدگی دندان، پر کردن و پر کردن حفره های ناشی از پوسیدگی دندان

کشیدن دندان شکسته به دلایل مختلف

درمان دندان برای جلوگیری از مشکلات نیش

استفاده از بیهوشی برای اینکه بیماران در طول درمان احساس درد نکنند

تجویز آنتی بیوتیک و سایر داروهای لازم برای درمان بیماری های دندان

اطلاع رسانی به بیماران در مورد استفاده از نخ دندان، استفاده از فلوراید و مراقبت از دندان

تا مدل ها و اندازه های تجهیزات داخل دهانی مانند پروتزها برای بیمار مناسب باشد

پیروی از فن آوری های جدید برای استفاده در درمان بیماران

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

ویژگی های مورد نیاز در دندانپزشک

 • دندانپزشکی حرفه ای است که نیاز به هوش تحلیلی، کار دقیق و مهارت دستی دارد. از این رو؛
 • داشتن دانش و توانایی ارزیابی صحیح علائم در دهان، دندان و لثه بیماران و انتخاب درمان مناسب.
 • تا بتواند تغییرات و مشکلات دهان را تشخیص دهد و با جزئیات کار کند
 • داشتن مهارت کار با ابزار در فضای بسیار کوچک و باریک
 • داشتن توانایی فیزیکی برای انجام درمان ها، زیرا در طول درمان برای مدت طولانی ایستاده خواهید بود
 • داشتن صبر و حوصله برای کار طولانی مدت با بیمارانی که نیاز به مراقبت و توجه ویژه دارند.
 • توانایی برقراری ارتباط خوب با بیماران و سایر کارکنان
 • باید دارای ویژگی هایی مانند حساسیت به نگهداری و پیگیری دقیق سوابق بیمار باشد.
 • داشتن مهارت با کار با ابزار
 • توانایی برقراری ارتباط خوب با بیماران و سایر متخصصان
 • مطالعه دقیق و تشخیص تغییرات و مشکلات در دهان
 • مهارت های سازمانی قوی را نشان دهید
 • داشتن قابلیت ایستادن طولانی مدت برای انجام عملیات دندانپزشکی
 • داشتن مهارت حل مسئله با ارزیابی علائم بیماران و انتخاب درمان مناسب

وظایف دندانپزشک چیست؟

  یکی از وظایف اصلی دندانپزشکان بررسی سلامت دهان و دندان بیماران در هر سنی و اعمال درمان مناسب است. سایر وظایف و مسئولیت های دندانپزشک به شرح زیر است:

  – اعمال درمان های پوسیدگی در دندان ها، انجام عمل پرکردن برای تکمیل حفره ها

  – درمان دندان ها برای کشیدن دندان های شکسته، رفع مشکلات بایت

  – اعمال بیهوشی برای تسکین درد بیمار در حین اقدامات پزشکی

  – نوشتن نسخه برای داروهای لازم

  – اندازه گیری تجهیزاتی مانند پروتزهای مصنوعی با توجه به بیماران

  – اطلاع رسانی به بیماران در مورد استفاده از نخ دندان، استفاده از فلوراید و مراقبت از دندان

  – نظارت بر عادت کردن پرسنل شاغل در زمینه های حرفه ای، فنی و اداری

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

آیا باید لبخند زیبایی داشته باشید؟

آیا موقعیت هایی وجود دارد که به لبخند فرد مقابل خود حسادت می کنید؟
آیا سعی می کنید هنگام لبخند زدن دندان های خود را نشان ندهید یا با دست خود دهان خود را نپوشانید؟
آیا هنگام عکس گرفتن از لبخند زدن دوری می کنید؟
آیا چیزی در ظاهر لبخند شما وجود دارد که شما را آزار دهد؟
وقتی با دهان باز لبخند می زنید، آیا لب بالایی شما بالا می رود تا لثه هایتان را بیش از حد نشان دهد؟
آیا فکر می کنید درمان هایی که روی دندان های شما انجام می شود با دندان های طبیعی شما متفاوت است؟
آیا دوست دارید دندان هایتان سفیدتر باشد؟
آیا در دندان های خود شلوغی یا بی نظمی دارید؟
آیا بین دندان های خود فاصله دارید؟
آیا در دندان های جلویی خود پرکردگی یا شکستگی زیادی دارید؟
آیا تفاوت سطح و اندازه آزاردهنده بین دندان های جلویی شما وجود دارد؟

امکان یافتن راه حل برای یک یا چند مورد از این سوالات وجود دارد.

عوامل موثر بر لبخند شما:

1 سال
2.
جنسیت
3.
لب های شما
4.
لثه های شما
5.
فرم صورت شما
6.
شکل، چینش و رنگ دندان های شما

طراحی لبخند چیست؟
لبخند شما یکی از مهم ترین شاخص هایی است که روحیه فرد را منعکس می کند و بر خلق و خوی شما تأثیر می گذارد. یکی از مهمترین عوامل در طراحی لبخند سن افراد است. این طرح که با هدف به دست آوردن لبخندی زیبا با لب ها، دندان ها از نظر زیبایی در خور فرد است. با تغییر تکنولوژی و سیستم های دیجیتال به روشی عملی تر اعمال می شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

قوانین طلایی برای لبخند کامل؟

برای داشتن یک لبخند زیبایی شناختی کامل، ساختار و تراز دندان باید صاف باشد و هیچ همپوشانی نداشته باشد. دندان های بالایی باید برجسته تر از دندان های دیگر باشد. دندان ها باید درخشان باشند و هیچ لکه ای نداشته باشند. لب و لثه باید با هم سازگار باشند. تراز ساختار دندان باید با صورت سازگار باشد.

هنگام طراحی لبخند زیبا چه جزئیاتی را باید در نظر گرفت؟

رضایت بیمار را می توان به عنوان اولین قدم در نظر گرفت. قبل از شروع درمان، با بیمار مصاحبه می شود که از چه چیزی شکایت می کند و چرا هنگام خندیدن ناراحت است. بر این اساس برنامه ریزی می شود و درمان شروع می شود. در حین انجام فرآیند طراحی لبخند به ساختار لب، طول دندان ها، ویژگی های لثه ای و هماهنگی لب ها و دندان ها توجه می شود.

آیا شکل ظاهری صورت در طراحی لبخند مهم است؟

البته مهم است. دندان ها یک تناسب کلی با صورت و لبخند هستند. به این دلیل که این یکپارچگی در صورت وجود داشته باشد، ساختار دندان ها و شکل صورت باید با یکدیگر هماهنگ باشند. در رابطه جنسی مهم است که به لبخند زیبایی برسید. زیرا در حالی که زنان دندان های بیضی شکل ظریف تری می سازند، مردان دندان های زاویه دار بیشتری دارند.

کدام درمان های ممتاز در طراحی لبخند برای افراد استفاده می شود؟

1-زمان سفید شدن ممکن است متفاوت باشد. آهنگ را می توان با میانگین 40 دقیقه باز کرد. با توجه به عادات غذایی فرد برای محافظت از دندان می توان سفیدی را تا 1 سال حفظ کرد.

2 لمینت های چینی به دندان های فرد می چسبند. با استفاده از لمینت می توان به لبخند شما زیبایی شناختی سفید دست یافت.

3-زیرکونیوم یک تکنیک پرکاربرد است. از آنجایی که زیرکونیوم فلزی است که نور را عبور می دهد، در ایجاد ظاهری زیبا موثر است. در حین انجام این کاربردها مشورت با پزشک متخصص ضروری است.

4-در تکنیک ارتودنسی براکت های چینی زده می شود و ساختار دندان کج درمان می شود.

5-در درمان ایمپلنت دندان های از دست رفته تکمیل می شود. به دندان ظاهر زیبایی داده می شود

لبخند زدن یکی از ویژگی های مهم انسان است. از نظر زیبایی شناختی، افرادی که با لبخندهای خود بر مردم تأثیر می گذارند، همیشه مورد حسادت بوده اند. برای یک لبخند زیبا، ساختار دهان و ظاهر دندان شما ممکن است مناسب نباشد. با تکنولوژی امروزی، افرادی که به دلیل مشکلات مختلف از لبخند زدن می ترسند، می توانند به لبخندهای فوق العاده جذابی دست یابند.

اخیراً لبخندهای طبیعی و جذاب به جای دندان های پر زرق و برق و درشت ترجیح داده شده است. مردم اکنون به این نتیجه رسیده اند که فقط زیبایی طبیعی می تواند به دست آید.

از لبخند زدن نترسید

ممکن است نتوانید آنچه را که می خواهید به فردی که ساعت ها با او صحبت کرده اید بگویید. با این حال، موقعیت هایی وجود دارد که لبخند چیزهای زیادی را به طرف مقابل می گوید.

بیشتربدانید:قیمت ترمیم دندانقیمت ترمیم پوسیدگیقیمت ترمیم تاجقیمت هر واحد کامپوزیت تهرانقیمت عصب کشی دندان

افرادی که از لبخند زدن می ترسند نیز باعث بی قراری فرد مقابل می شوند. وقتی کسی را می بینیم که از لبخند زدن نمی ترسد اما مشکل دارد، سعی می کنیم علت این مشکل را پیدا کنیم. در این صورت وقفه هایی در ارتباط ما با فرد مقابل ایجاد می شود.

در یک لبخند جذاب، مغز شما ثبت می کند که آن شخص لبخندی دلپذیر دارد و ما توجه را به چشمان او معطوف می کنیم. به یک معنا، لبخند شما برای فرد کنارتان امتحان پس داده است. هیچ چیز مثل یک لبخند سالم و درخشان شخصیت، انرژی و اعتماد به نفس را بیان نمی کند.

در گذشته، دهان بدون حفره همه چیز بود. امروزه دهان سالم و زیبایی به همه چیز تبدیل شده است.

از نظر زیبایی دندان و دهان عواملی مانند فرم صورت فرد، رنگ پوست، جنسیت، فرم لب و لثه مورد توجه قرار می گیرد. اگر فردی با فرم صورت بلند با دندان های نازک بلند ساخته شود، صورتش بلندتر از آنچه هست به نظر می رسد. در این صورت می توان با استفاده از دندان های مربع پهن تر، طول صورت را پنهان کرد. ساختار دندان بیش از آنچه فکر می کنید بر ظاهر کلی بدن شما تأثیر می گذارد.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

توجه! جویدن ناخن به دندان آسیب می رساند

بیماری اونیکوفاژیا که معمولاً به عنوان اعتیاد به جویدن ناخن شناخته می شود، عادت بدی است که در اکثر افراد، اگر نه در طول زندگی، حداقل در دوران کودکی و نوجوانی رخ می دهد.

این عادت بد مرتبط با اعصاب نه تنها دارای عواقب زیبایی شناختی است، زیرا آثار نامناسبی بر روی انگشتان ایجاد می کند، بلکه می تواند به طور جدی بر سلامت شما نیز تأثیر بگذارد. بنابراین، اگر این خیلی برای سلامتی من مضر است … چرا به این کار ادامه می دهم؟ دلیل واقعی جویدن ناخن هایم چیست؟

دلایلی که ناخن هایتان را می جوید

زمانی که کودک هستید، اغلب با تقلید از بزرگسالان دچار اونیکوفاژی می شوید، حتی در سنین نوجوانی نیز این عادت می تواند به گاز گرفتن قلم یا حرکت دادن موهایتان نیز منتقل شود.

این نوع رفتار غیر قابل کنترل است، به صورت اجباری انجام می شود و می تواند مزمن شود و مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. به طور کلی به دلیل حالت های استرس، اضطراب، عصبی بودن، حتی اعتماد به نفس پایین یا کمرویی ظاهر می شود. مانند هر بیماری روانی دیگری، باید توسط یک متخصص درمان شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

چرا اونیکوفاژی برای سلامت دندان ما خطرناک است؟

این عادت بد علاوه بر ظاهر انگشتان و کوتیکول‌ها، مستقیماً بر سلامت دندان‌ها و لثه‌ها تأثیر می‌گذارد. با جویدن ناخن‌ها، آلودگی را از هر چیزی که لمس می‌کنیم به حفره دهان منتقل می‌کنیم و باکتری‌ها، قارچ‌ها و حتی ویروس‌هایی را که روی ناخن‌ها و انگشتان ما وجود دارند وارد می‌کنیم.

همانطور که توسط ICOEV (کالج رسمی برجسته دندانپزشکان و دندان‌شناسان والنسیا) نشان داده شده است، مهم‌ ترین خطرات برای دندان ‌ها و لثه‌ های ما ناشی از Onychophagia عبارتند از:

6 شایع ترین مشکل دندانی ناشی از جویدن ناخن

پوشیدن قطعات دندانی

این بازی دائمی دندان‌های ما با چیز دیگری که معمولاً تیز است، باعث از بین رفتن مینای دندان‌ها می‌شود و باعث شکستن یا ترک خوردن دندان‌های ثنایا می‌شود.

عفونت ها

احتمال ابتلا به عفونت‌ها زیاد است، زیرا با قرار دادن ناخن‌ها در تماس با دهان، در نهایت در آنجا باقی می‌مانند. علاوه بر این، ناخن ها مکان ترجیحی برای باقی ماندن باکتری ها نسبت به سایر نقاط روی دست هستند که معمولاً با آب در تماس هستند.

هالیتوز و پوسیدگی دندان

یکی از دلایل بوی بد دهان وجود باکتری هایی است که از طریق ناخن ها به دهان می رسند. این میکروارگانیسم‌های عفونی خطرناک‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید، حتی بر سلامت دهان شما تأثیر می‌گذارند و باعث ایجاد حفره‌ها می‌شوند.

بیشتربدانید:لمینیت دندانتغيير رنگ دندان تهرانقیمت عصب کشی دندانترمیم تاج دندان

دندان قروچه

عادت جویدن ناخن علاوه بر آسیب به دندان ها، احتمال ابتلا به دندان قروچه را افزایش می دهد. این آسیب شناسی که در پست قبلی توضیح دادیم روی ساییدگی دندان ها، فک ها تاثیر می گذارد و سردردهای شدیدی نیز ایجاد می کند.

حساسیت دندان

هنگامی که مینای دندان از بین می‌رود، همراه با ورود باکتری‌ها، Onychophabia می‌تواند باعث مشکلات لثه‌ای شود که منجر به حساسیت شدید دندان‌ها و حتی پاره شدن بافت‌های لثه می‌شود.

جابجایی فک

جویدن ناخن می تواند باعث شود فک شما از جای خود خارج شود و باعث درد و ناراحتی هنگام جویدن شود.

چگونه ناخن هایم را نجوم؟

اگر تا اینجا مطالعه کرده اید، به این دلیل است که می خواهید به آن “رذیلت بد” که از کودکی با شما بوده است پایان دهید. می‌دانید که راه‌حل‌های رایجی مانند رنگ کردن ناخن‌ها، پخش کردن لوسیون خاص روی آن‌ها که مزه ناخوشایند است، بستن چسب زخم، استفاده از ناخن‌های مصنوعی و غیره وجود دارد.

اگرچه اگر این عادت بد را دارید، ممکن است با این درمان های محبوب به آن هدف نرسید، بنابراین به شما توصیه می کنیم برای درمان این عادت بد که می تواند سلامت شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد، به روانشناس مراجعه کنید. همچنین در بازدیدهای دوره‌ای شما از کلینیک دندانپزشکی ما می‌توانیم به شما در مورد چگونگی بهبود سلامت دندان‌ها و لثه‌های خود با درمان‌هایی که توسط و برای شما طراحی شده‌اند، راهنمایی کنیم. با ما تماس بگیرید!

آژنزی دندان چیست و راه حل چیست؟

اگر چیزی ما را عمیقاً در مورد هیکلمان نگران کند، آن لبخند ماست. چیزهای زیادی وجود دارد که ما از طریق این قسمت از بدن خود منتقل می کنیم که بدون شک باید مراقب ظاهر آن باشیم.

قطعات دندانی شما کلید شکل‌گیری لبخند شما هستند، بنابراین مراقبت از موقعیت دندان‌ها و عملکرد آنها چیزی است که اگر با مشکل مال اکلوژن به کلینیک دندان ‌پزشکی ما مراجعه کنید، به آن می‌رسیم.

آژنزیس دندانی چیست و چگونه تشخیص داده می شود؟

این مشکل دندانی شایع تر از چیزی است که فکر می کنید، 3 درصد از مردم را مبتلا می کند و شامل نداشتن یک یا چند دندان است، یعنی یک آسیب شناسی مادرزادی است. از آنجایی که برخی از دندان‌ها تشکیل نشده‌اند، معمولاً دندان‌های ثنایای جانبی فوقانی، پرمولرها یا دندان‌های عقل هرگز ظاهر نمی‌شوند و باعث ایجاد فشار روی بقیه دندان‌ها در محل بایت و به طور کلی محل نامطلوب می‌شوند.

مشخص است که زمانی که دندان های شیری زمان زیادی طول می کشد تا بیفتند یا اصلاً نمی افتند، مبتلا به آژنزی هستید و برای اطمینان از از بین رفتن دندان یا جابجایی دندان، عکس برداری با اشعه ایکس ضروری است.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

علل اصلی آژنزیس دندانی

این مشکل دندانی بسیار رایج دلایل اصلی خود را در مسائل ژنتیکی دارد، تقریباً همیشه یک مشکل ارثی است. برای اعضای یک خانواده این نوع مشکل در قطعات دندانی خود کاملاً رایج است.

تکامل مورفولوژیکی، به دلیل تغییر در عادات غذایی، همچنین پشت رشد پایین فک ها است که منجر به آژنزیس دندانی می شود.

دلایل دیگری نیز وجود دارد، مانند تغییر سیستمیک یا افرادی که از تغییرات کروموزومی مانند سندرم داون یا تغییر شکل مادرزادی مانند شکاف کام و لب رنج می برند.

درمان های آژنزی دندانی

هنگامی که دندان های آسیاب یا پرمولر از دست رفته باشند، دندان های شیری تا زمانی که ممکن است برای حفظ فضا در مرحله رشد نگه داشته می شوند. هنگامی که این قطعات به طور طبیعی می افتند یا اگر کشیدن در نظر گرفته شود، معمولاً از کاشت ایمپلنت استفاده می شود تا به بقیه دندان ها آسیبی وارد نشود و عملکرد و زیبایی آن درست باشد.

در مورد دندان های ثنایا، معمولاً خود به خود می افتند و با گذاشتن پروتز درمان می شوند تا زمانی که رشدشان به پایان برسد تا بعداً ایمپلنت گذاشته شود. خالی ماندن فضای طولانی مدت را توصیه نمی کنیم زیرا به بقیه دندان ها و در نتیجه قرار دادن ایمپلنت آسیب می رساند.

گزینه های دیگری که می توان مشاهده کرد بستن شکاف هاست، یعنی جایگزینی دندان های ثنایای جانبی با دندان نیش از طریق درمان ارتودنسی برای جابجایی صحیح قطعات.

درمان های آژنزی دندانی

چگونه بدانم برای آژنزی دندانی خود به چه درمانی نیاز دارم؟

برای دستیابی به یک لبخند کامل و عملکرد 10، بهتر است به کلینیک دندانپزشکی ما مراجعه کنید تا تعداد دندان های از دست رفته، موقعیت آنها، وضعیت آنها را با در نظر گرفتن سن و رشد دندان های خود بررسی کنید.

پیدا کردن درمان دقیق بدون اطلاع از مورد شما دشوار است، زیرا هر آژنزیس دندانی از یک موقعیت اولیه شروع می شود، همچنین باید روابط اکلوزالی قطعات و فیزیوگنومی دندان مورد مطالعه قرار گیرد تا به صورت شخصی درمان شود.

بهتر از همه، این مشکل دندانی راه حلی دارد و نتایج آن معمولاً کاملاً خوب است، این اطمینان را می دهد که وقتی در آینه نگاه می کنید لبخندی را که می خواهید خواهید داشت. با ما تماس بگیرید تا پرونده شما را بررسی کنیم!

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

بهترین راهنمای دندانپزشک زیبایی

هنگامی که به دنبال بهترین دندانپزشک زیبایی هستید، به دنبال چیزی بیشتر از کسی هستید که دندان های خود را تمیز کند. سلامت دندان شما حیاتی ترین بخش سلامت کلی شما است، بنابراین داشتن یک دندانپزشک خوب برای هر بیمار ضروری است. این در واقع به این معنی است که همیشه کسی وجود دارد که فکر شما و خانواده شما است.

با اصول شروع کنید

ویزیت های منظم کلید یک لبخند سالم است، بنابراین با جزئیاتی شروع کنید که به بهترین وجه با سبک زندگی و نیازهای مراقبت از دندان شما مطابقت دارد. برخی از مواردی که باید در نظر گرفت عبارتند از:

آیا دسترسی به دندانپزشک از خانه یا محل کار آسان است؟

آیا ساعات کاری برای شما مناسب است؟

آیا فکر می کنید این دندانپزشکی واقعاً برای شما مفید خواهد بود؟

آغاز جست و جو

اکنون که به دنبال دندانپزشک هستید، احتمالاً متوجه تبلیغات آنلاین در اینترنت و حتی تبلیغ در صندوق پستی خود شده اید. سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی نیز ممکن است نظرات بیماران را از دندانپزشکان نزدیک شما داشته باشند، اما به یاد داشته باشید که نیازها و تجربیات دندان‌پزشکی هر فرد مربوط به خودش است و با دیگری متفاوت است.

اولین تجربه

قبل از اینکه تصمیم بگیرید دندانپزشک مناسب را پیدا کنید، از تماس یا ملاقات با دندانپزشکان لیست خود دریغ نکنید. قبل از گرفتن نوبت، قرار ملاقات خود را با دندانپزشک تنظیم کنید تا با دندانپزشک و کارکنان ملاقات کنید. “لیستی از سوالات خود تهیه کنید و تاریخچه درمان های خود را به همراه بیاورید تا دندانپزشک بتواند سابقه دندانی شما را بررسی کند، اگر می خواهید چیز خاصی بپرسید.” همچنین می توانید ببینید که آیا کلینیک تمیز، راحت و سازمان یافته است یا خیر. چند سوال که ممکن است بخواهید بپرسید: آیا دندانپزشک راه هایی را برای کمک به جلوگیری از مشکلات سلامت دندان توضیح می دهد؟ آیا آموزش بهداشت دندان ارائه می شود؟ دندانپزشکان و کارکنان بالینی چگونه با موارد اورژانسی خارج از ساعات کاری برخورد می کنند؟ آیا کارکنان کلینیک برنامه درمانی شما را می دانند و گزینه های مالی برای هزینه های درمان ارائه می دهند؟ آیا سابقه پزشکی و دندانپزشکی شما ثبت می شود و در پرونده دائمی قرار می گیرد؟ مطمئن شوید که دندانپزشک نگرانی های شما را درک کرده و به تمام سوالات شما پاسخ می دهد.

بیشتربدانید:قیمت طرح لبخندبهترین دندانپزشک عصب کشیعصب كشي مجدد دندان در تهرانقیمت عصب کشی دندان

جوانسازی با زیبایی دندان امکان پذیر است

جوانسازی با زیبایی دندان، دندان های سالم و زیبایی، فواید فیزیولوژیکی و معنوی بسیاری را برای افراد به همراه دارد. ساختار زیبای دهان، دندان ها و لب ها ، سنگ بنای یک لبخند زیبا هستند. از طرف دیگر، افرادی که لبخند زیبایی دارند، ظاهری پویاتر و جوان‌تر دارند.

جوانسازی با زیبایی دندان; به لطف یک لبخند زیبا ، افراد می توانند ارتباط قوی تر و سالم تری داشته باشند و در عین حال تأثیر مثبتی را در اطراف خود ایجاد کنند. از سوی دیگر، لبخند زیبایی‌شناسانه ، وجود خود را مدیون دندان‌ها و لثه‌های سالم و زیبایی است. از این حیث، افرادی که ظاهری جوان‌تر دارند با لبخندهای زیبایی‌شناختی به این نتیجه می‌رسند. لبخند زیبایی به لطف زیبایی شناسی صورتی و سفید وجود دارد.

زیبایی سفید : نامی است که به تمام درمان های زیبایی دندانپزشکی برای دندان ها داده می شود.

زیبایی صورتی: نام کلی درمان های زیبایی برای زیبایی لثه است که به شدت بر کیفیت زیبایی دندان تاثیر می گذارد و یکی از نقش های اصلی را دارد.

در این زمینه، محدود کردن زیبایی دندان فقط به مداخلات زیبایی در دندان ها ناقص خواهد بود. زیبایی دندان به کل کاربردهای زیبایی شناسی سفید و صورتی اشاره دارد.

جوانسازی با زیبایی سفید امکان پذیر است

اگر دندان‌ها به دلیل سفید کردن دندان، پوشش زیرکونیومی، روکش لامینا یا روکش چینی برگ، درمان‌های دندانی ایمپلنت، پرکردن زیبایی باندینگ دندان در محدوده زیبایی سفید وجود داشته باشد، زرد یا از دست رفته است. در صورت ساییدگی روی سطوح دندان؛ با رفع این مشکلات، زیبایی لبخند فراهم می شود و بیماران حالت چهره جوان تری به دست می آورند.

با رفع خراشیدگی یا نواقص دندان با پر کردن باندینگ مختلف، تکنیک‌های آرتنمال و روش‌های درمان ایمپلنت، افتادگی‌های فک و لب‌ها نیز برطرف می‌شود. با روش های سفید کردن و بلیچینگ دندان ظاهری براق و زیبایی به دست می آید. بنابراین جوانسازی در ظاهر فراهم می شود.

با زیبایی صورتی، زیبایی لثه که مرحله مهمی از زیبایی لبخند است، ارائه می شود. ظاهر زیبایی لثه ها در سرنوشت زیبایی عمومی دهان و دندان نقش تعیین کننده ای دارد، زیرا در دهانی که زیبایی صورتی ارائه نشده است، لثه ها از نظر زیبایی بر ظاهر دندان ها نیز سایه می اندازند. به همین دلیل، پیش نیاز زیبایی شناسی سفید، اعمال درمان های زیبایی شناسی صورتی نیز می باشد. زیبایی شناسی صورتی راه را برای موفقیت از درمان های زیبایی سفید هموار می کند. بنابراین، زیبایی صورتی یکی از فرمول های کلیدی جوان سازی با زیبایی دندان است.

بیشتر بدانید: مراحل کامپوزیت دندان ،متخصص دندانپزشکی زیبایی ، انتخاب مسواک مناسب

جوان به نظر رسیدن با درمان های زیبایی لبخند

اختلالات زیبایی در دندان و لثه؛ سایش یا از دست دادن دندان؛ دندان‌های دارای زردی یا تشکیل جرم، ظاهر زیبایی خود را از دست می‌دهند و می‌توانند افراد را مسن‌تر از آنچه هستند نشان دهند، زیرا بر ظاهر کلی کل صورت تأثیر می‌گذارد.

اگر دندان از دست رفته وجود داشته باشد، ممکن است برخی تغییر شکل ها در وضعیت فک ایجاد شود. ممکن است بر روی گونه ها و لب ها فرو بریزد. در نتیجه، اجزای صورت شکل خود را از دست می دهند. لب ها پری خود را از دست می دهند و به دلیل فروپاشی های تجربه شده، افراد ظاهری پیرتر از آنچه هستند به خود می گیرند.

فرورفتگی های ناشی از از دست دادن دندان ها یا سایش باعث بدشکلی در لب ها می شود که یکی از تعیین کننده ترین نکات زیبایی شناسی صورت است. علاوه بر این، افرادی که به دلیل زرد شدن دندان ها یا لثه های غیر زیبایی دارند هنگام لبخند زدن دهان خود را پنهان کنند، ممکن است خود را در این زمینه محدود کنند. همه این اعمال عواملی هستند که می‌توانند زندگی اجتماعی افراد را بی‌رنگ‌تر و ناراحت‌تر کنند.

با آگاهی از این موضوع از نظر بالینی، ما به عنوان متخصصان لبخند با موثرترین و موفق ترین روش های درمانی خود در کنار بیماران خود می ایستیم تا این ناراحتی بیماران خود را از بین ببریم و زیباترین لبخند را به آنها هدیه دهیم. لبخند خوب و زیبایی شناختی سن افراد را بی اهمیت می کند. نکته اصلی این است که همیشه از نظر زیبایی و انرژی لبخند بزنید، می توان با زیبایی دندان جوانی کرد.

آنچه باید در مورد درمان پلاک شبانه بدانید

پلاک شب برای حل مشکلاتی مانند استرس، دندان قروچه و فک فک به دلیل زندگی شهری و زندگی تجاری که در طول روز در معرض خطر هستند استفاده می شود. چنین مشکلاتی می تواند منجر به سایش دندان ها و زوال ساختار فک در طول زمان شود. چنین مشکلاتی همچنین می تواند باعث بروز مشکلاتی به شکل فک و سردرد هنگام بیدار شدن در صبح شود. در چنین مواردی باید از یک تکیه گاه دهانی مخصوص که برای رفع این مشکلات طراحی شده است استفاده شود. این محافظ ها به طور ویژه توسط دندانپزشکان دنتکرافت طراحی شده اند و توصیه می شود در طول شب از آنها استفاده کنید.

در صورتی که دندانپزشک در نتیجه معاینه استفاده از پلاک را مناسب بداند، اندازه دندان ها گرفته می شود. پلاک از یک ماده خاص مناسب برای مدل به دست آمده در راستای اندازه گیری دندان تهیه می شود. بنابراین، پلاک شب با دندان ها هماهنگ می شود و باعث راحتی و رفع مشکل می شود. پلاک از تماس مستقیم دندان ها با یکدیگر در هنگام خواب جلوگیری می کند و در نتیجه مفصل فک را تسکین می دهد و درد را از بین می برد.

مشکلات ناشی از استفاده منظم از پلاک ظرف چند روز شروع به کاهش می کند. همچنین بهبودهای قابل توجهی در درد سر و فک ناشی از مشکلاتی مانند دندان قروچه و فک کردن فک مشاهده می شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترين دندانپزشك زيبايي در شرق تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

پوشش زیرکونیوم چیست؟

پوشش زیرکونیوم؛ این یک فرآیند پوششی است که با یک ماده سفید رنگ مقاوم در برابر حرارت، انتقال نور می باشد.

 اگر لازم است به این سوال پاسخ دهیم که پوشش زیرکونیوم چیست؟

این روش درمانی است که در آن ، اندازه گیری ها از روی دندان ها انجام می شود و سپس مواد مورد استفاده مطابق با رنگ های زیرکونیومی انتخاب شده آماده می شود.

چه کسی می تواند درمان پوشش زیرکونیوم را انجام دهد؟

بیماران ما که برای کاربرد دندانی زیرکونیوم مناسب هستند کسانی هستند که دندانهای دائمی آنها بیرون آمده و دوره رشد خود را به پایان رسانده است. از آنجایی که فک های بیماران ما که دوره رشد خود را کامل نکرده اند به رشد خود ادامه می دهند، ممکن است در طول زمان شکاف هایی مشاهده شود. بنابراین درمان پوشش زیرکونیوم برای بیماران ما که سن آنها کمتر از 18 تا 20 سال است توصیه نمی شود.

پوشش زیرکونیوم را می توان برای بیماران مبتلا به بیماری لثه اعمال کرد. با این حال، برای اینکه درمان اعمال شود، بیماران ما باید بیماری های لثه خود را درمان کنند و سپس پوشش زیرکونیوم داشته باشند.

در چه شرایطی پوشش زیرکونیوم ترجیح داده می شود؟

موقعیت هایی که دندان های زیرکونیومی مناسب هستند در زیر آورده شده است:

تکنیک پوشش زیرکونیوم در هنگام اعمال درمان پیشرفته تغییر رنگ برای بیمارانی که تحت درمان سفید کننده دندان قرار گرفته اند اما نتیجه مطلوب را از درمان دریافت نکرده اند استفاده می شود.

اگر درمان ارتودنسی برای دندان های جدا شده، کج یا چرخیده مورد نظر نیست. پوشش زیرکونیوم را می توان به عنوان یک درمان جایگزین اعمال کرد.

در صورتی که ساختار پرکننده های قبلی آسیب دیده باشد. درمان پوشش زیرکونیوم را می توان اعمال کرد.

از روکش زیرکونیوم می توان در کارهای ترمیم دندان هایی با از دست دادن مواد بیش از حد استفاده کرد.

اگر از دندان های عقب به عنوان بریج یا روکش استفاده می شود. پوشش زیرکونیوم ترجیح داده می شود.

پوشش زیرکونیوم برای پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت گروه قدامی موثر است.

از پوشش زیرکونیوم در زیبایی لبخند نیز استفاده می شود.

بیشتر بدانید:هزینه لمینت دندانبهترین کامپوزیتبهترین نوع کامپوزیت

آیا پوشش زیرکونیوم با لثه ها سازگار است؟

با توجه به سازگاری پوشش زیرکونیوم با لثه؛ زیرکونیوم ماده ای است که با بافت دندان بسیار سازگار است. در پروتزهای فلزی ممکن است تغییر رنگی شبیه کبودی روی گردن و لثه دندان وجود داشته باشد. ممکن است رکود لثه مشاهده شود. اما در اثر پوشش زیرکونیوم هیچ گونه تغییر رنگی در لثه ایجاد نمی شود و فرورفتگی لثه مشاهده نمی شود.

آیا پوشش زیرکونیوم برای کسانی که به فلز حساسیت دارند مناسب است؟

چیزی به نام پوشش زیرکونیوم که باعث واکنش آلرژیک شود وجود ندارد. از آنجایی که زیرکونیوم فاقد فلز است، برای کسانی که به فلز حساسیت دارند نیز مناسب است. از آنجایی که از نظر بیولوژیکی با بدن سازگار است، هیچ واکنش آلرژیکی نشان داده نمی شود.

آیا بعد از پوشش زیرکونیوم تغییری در بو و طعم دهان ایجاد خواهد شد؟

با پوشش زیرکونیوم چیزی به نام بوی بد دهان وجود ندارد. دلیل این امر این است؛ پوشش زیرکونیوم حاوی فلز نیست.

آیا پوشش های زیرکونیوم با گذشت زمان تغییر رنگ می دهند؟

چیزی به نام تغییر رنگ در دندان های زیرکونیومی وجود ندارد. حتی اگر بیماران ما مواد رنگی مانند قهوه و سیگار مصرف کنند، دندان های آنها تحت تأثیر این موضوع قرار نمی گیرد و بنابراین پس از درمان رنگ خود را حفظ می کند. سطح دندانی که روکش زیرکونیوم روی آن اعمال می شود صاف و لغزنده می شود. به همین دلیل تجمع پلاکی وجود ندارد و بنابراین تغییر رنگی مشاهده نمی شود.

آیا درد در طول درمان با پوشش زیرکونیوم احساس می شود؟

در طول فرآیند پوشش زیرکونیوم هیچ دردی وجود ندارد. از آنجایی که این عمل تحت تاثیر بی حسی موضعی انجام می شود، بیماران ما دردی را احساس نمی کنند. با این حال، با از بین رفتن اثر بیهوشی، بیماران ما ممکن است احساس سوزن سوزن شدن جزئی داشته باشند. علاوه بر این، حساسیت به سرما و گرما نیز ممکن است در طول این فرآیند مشاهده شود. اگر لازم است به این سوال پاسخ دهیم که پوشش زیرکونیوم چیست؟ این یک روش درمانی است که زمان کوتاهی برای بهبودی نیاز دارد و پس از آن هیچ درد یا ناراحتی ایجاد نمی کند.

چه مدت طول می کشد تا درمان پوشش زیرکونیوم کامل شود؟

مدت زمان فرآیند پوشش زیرکونیوم؛ برای تقریبا 1 هفته اگر بیماران ما با لثه های خود مشکلی نداشته باشند. بیشتر از 1 هفته طول نمیکشد. با این حال، اگر جلسات تمرین افزایش یافته است به این دلیل است که  اطمینان حاصل شود که بیماران ما از این روش راضی هستند یا  مشکلاتی در لثه آنها وجود دارد. در این صورت ممکن است درمان طولانی شود.

برای نگهداری پوشش زیرکونیوم چه باید کرد؟

مراقبت های دندانی زیرکونیوم هیچ تفاوتی با مراقبت های معمول دندان ها ندارد. بیماران ما باید به طور مرتب دندان های خود را حداقل دو بار در روز مسواک بزنند. می توانید از محصولات مراقبتی اضافی مانند نخ دندان و دهانشویه استفاده کنید. همچنین باید هر 6 ماه یکبار برای معاینه نزد دندانپزشک ما بیایند. در این فرآیند، مشکلاتی که ممکن است در پوشش ها ایجاد شود را می توان به موقع تشخیص داد و اقدامات احتیاطی را انجام داد.

طول عمر پوشش زیرکونیوم چقدر است؟

با توجه به طول عمر دندان های زیرکونیومی؛ نمی توان در مورد طول عمر پوشش زیرکونیوم به بیماران خود یک دوره مشخص داد. از آنجایی که دندان ها بافت های زنده ای هستند، کاملا طبیعی است که دندان ها در طول زمان فرسوده شوند. ممکن است تغییراتی در ساختار دندان ها به دلیل سایش روی دندان ها ایجاد شود. در دندان با پوشش زیرکونیوم؛ تغییری مشاهده نمی شود اگر توصیه های دندانپزشکان ما مورد توجه قرار گیرد و دندانپزشکان ما در دوره های خاصی ویزیت شوند. استفاده از پوشش زیرکونیوم برای سالیان متمادی امکان پذیر است.

آیا تعویض پوشش زیرکونیوم خطری دارد؟

هنگام تعویض روکش زیرکونیومی خطر آسیب به دندان وجود ندارد. با برش برداشته می شود و بنابراین برای بیماران ما یک روش راحت است. اگر لازم است به این سوال پاسخ دهیم که پوشش زیرکونیوم چیست؟ این روشی است که برای بیماران ما ناراحتی ایجاد نمی کند و باعث از بین رفتن بافت دندان نمی شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search