اصلاح طرح لبخند در تهران

اصلاح طرح لبخند در تهران ؛ ظاهر دندان‌های شما با گذشت زمان تغییر می‌کند و ممکن است زمانی فرا برسد که از لبخند زدن خود به دلیل ظاهر آن مطمئن نباشید. به لطف فناوری، امکان بازیابی، حتی بهبود ظاهر آن وجود دارد. در اینجا نحوه طراحی لبخند و مزایای این روش را به شما نشان خواهیم داد.

طراحی لبخند و کاربردهای زیبایی شناسی شامل کارهای انجام شده برای کمک به افراد برای دستیابی به مناسب ترین و زیباترین ظاهر در هنگام لبخند است. کاربردهای طراحی لبخند شامل تکنیک هایی است که در زمینه دندانپزشکی زیبایی انجام می شود. می توان گفت که طراحی لبخند و کاربردهای زیبایی با توجه به خواسته ها و نیازهای بیمار که پس از ملاقات با پزشک تعیین می شود، با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین، مهم است که ابتدا مشخص کنیم مردم از ظاهر لبخندشان چه انتظاری دارند.

عناصر مهم بسیاری در برنامه های طراحی لبخند وجود دارد.

به خصوص جنسیت فرد؛

خصوصیات ظاهری،

سن،

موقعیت و موقعیت اجتماعی،

ساختار فک،

تصویر ریش

این ویژگی های مشخص در کنار هم قرار می گیرند و نقش مهمی در تعیین شکل لبخند مناسب چهره فرد دارند. در این زمینه لازم است از خواسته های فرد غافل نشوید. علاوه بر این، همیشه در نظر گرفتن تجربه حرفه ای دندانپزشکی که طراحی و زیبایی لبخند را انجام می دهد مفید است. مهمترین نکته در طراحی لبخند و مطالعات زیبایی شناسی که یکی از بارزترین کاربردهای دندانپزشکی زیبایی در این زمینه است، اطمینان از ملاقات بیمار و پزشک در یک نقطه مشترک و یافتن لبخندی است که به بهترین شکل با چهره فرد سازگار است. و به این لبخند دست پیدا کنید.

زیبایی دندان چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، زیبایی دندان به این معنی است که دندان ها در یک فرم سالم و عملکردی و همچنین از نظر ظاهر در وضعیت زیبایی قرار دارند. هدف اصلی از روش های طراحی لبخند دستیابی به نتایج مطلوب با تغییر شکل نگرانی های زیبایی در ناحیه ایجاد شده توسط دندان ها مطابق با خواسته ها و خواسته های بیمار است. می توان گفت که دو روش کاربردی متفاوت در روش های زیبایی دندان وجود دارد. اینها؛

تمام مطالعات زیبایی دندانی انجام شده در ناحیه تشکیل شده توسط دندان ها در محدوده زیبایی شناسی سفید قرار می گیرند.

تمام مطالعات زیبایی شناسی دندانی که در ناحیه تشکیل شده توسط لثه انجام می شود، به عنوان کاربردهای زیبایی شناسی صورتی نیز شناخته می شوند.

همانطور که مشاهده می شود، مواد مورد استفاده برای ایجاد زیبایی دندان ممکن است بسته به پویایی این مطالعات متفاوت باشد. به خصوص هنگام طراحی لبخند، عکس ابتدا باید سطح لثه های بیمار را نشان دهد. در مرکز زیبایی دندان  باید بررسی شود که دندان ها در کدام طرح قرار می گیرند. سپس سطح دندان  لثه استخوان دندان ها به صورت بالینی و رادیوگرافی بررسی می شود. پس از این همه کاربرد جامع، می توان طرح درمان را روشن کرد.

چگونه زیبایی شناسی صورتی را انجام دهیم؟

اول از همه، قبل از اینکه به نحوه اجرای برنامه های زیبایی شناسی صورتی بپردازیم، لازم است بگوییم که تمام کاربردهای زیبایی شناسی با هدف یافتن آنچه برای فرد مناسب است انجام می شود. کاربردهای زیبایی شناسی صورتی که از طریق مداخلات روی لثه فرد انجام می شود، لثه ها را هنگام لبخند زدن جذاب تر نشان می دهد تا در مواقع لزوم ظاهری زیبا داشته باشد. زیرا هنگام لبخند زدن، بسیار مهم است که لثه ها با سطح فعلی خود ظاهری متقارن و همچنین تراز و سفیدی کامل دندان ها داشته باشند.

زیبایی دندان  کاربردهای زیبایی صورتی، یعنی مداخلات زیبایی روی لثه ها، عموماً با استفاده از دستگاه های لیزری پیشرفته انجام می شود. در چنین مطالعاتی به نام زیبایی صورتی می توان مداخلات لازم را بر روی لثه ترجیحا با لیزر انجام داد. در مواردی که مداخله فقط روی لثه کافی تلقی می شود، می توان لیزر دایود را ترجیح داد و در زمان بسیار سریعتر و بدون مشکل به نتیجه رسید. اما در مواردی که اصلاح پیشرفته‌تر لثه اجتناب‌ناپذیر است، باید از بافت سخت یا دستگاه لیزر ترکیبی استفاده شود. زیرا انجام مداخلاتی که باید روی بافت سخت انجام شود با مزایای این دستگاه امکان پذیر است. این اغلب در دندانپزشکی زیبایی دیده می شود، جایی که مداخلات لیزری در روش های بافت سخت برای دستیابی به سطح راحتی مطلوب پس از استفاده ترجیح داده می شود.

کاربردهای زیبایی شناسی سفید چیست؟

قیمت طرح لبخند  اپلیکیشن هایی که برای داشتن لبخندی زیبا و زیبایی دهان و دندان درخشان انجام می شود را می توان به روش های مختلفی در دندانپزشکی زیبایی نام برد. اولین مورد، همانطور که اخیراً دیدیم، شامل مطالعات زیبایی شناسی است که زیبایی صورتی نامیده می شود و بیشتر در مورد لثه ها است، در حالی که دومی شامل کاربردهای حرفه ای دندانپزشکی زیبایی است که به آن کاربردهای زیبایی سفید نیز می گویند.

داشتن لبخندی زیبا یکی از آرزوهای اصلی هر کسی است. داشتن دندان های سفید و صاف که یکی از مهم ترین عوامل ایجاد آسایش و اعتماد به نفس فرد در زندگی اجتماعی است، نه تنها به زندگی اجتماعی بلکه به زندگی تجاری نیز مربوط می شود. مشخص است افرادی که می خواهند در زندگی تجاری موفق باشند و همیشه با ظاهر شخصی خود اعتماد به نفس خود را تجدید کنند، علاقه زیادی به کاربردهای زیبایی شناسی سفید نشان می دهند. می توان برخی از کاربردهای زیبایی شناسی سفید را به شرح زیر فهرست کرد:

لمینت های چینی (پرسلین برگ، لمینت های کامپوزیت)

کاربردهای پیوند

طرح لبخند

سفید کردن دندان

اولین مورد از این موارد تغییر رنگ داخلی در دندانپزشکی زیبایی نامیده می شود. تغییر رنگ داخلی که شامل لکه هایی است که به داخل دندان نفوذ کرده و با مسواک زدن پاک نمی شوند، شامل عیوب ساختاری نیز می شود که در هنگام تشکیل دندان ها ایجاد می شود. در صورت تغییر رنگ دندان ها به دلیل مصرف داروهای مصرفی یا مصرف زیاد فلوراید، استفاده از فرآیند سفید کردن دندان به صورت بالینی نتایج بسیار موفقی را در اکثر موارد ارائه می دهد.

عاملی که باعث تغییر رنگ در دندان های دیگر می شود، تغییر رنگ خارجی است. مشخص است که رنگ‌هایی که از برخی مواد غذایی لکه‌دار مانند سیگار، چای، قهوه و کولا به سطح دندان می‌چسبند باعث ایجاد لکه‌های خارجی می‌شوند. به طور کلی، پس از تمیز کردن دندان ها می توان با موفقیت از شر چنین لکه هایی خلاص شد. از آنجایی که رنگ‌های مختلف نیاز به درمان‌های متفاوتی دارند، می‌توان در مرکز طراحی لبخند ، یک تحقیق جامع در مورد اینکه کدام روش‌ها اعمال می‌شود، انجام داد. بنابراین، تصمیم گیری در مورد اینکه چه نوع درمانی برای سفید کردن دندان های شما باید انجام شود را می توان با اطمینان پذیرفت که توسط متخصصان دندانپزشکی گرفته می شود.

طراحی لبخند چیست؟

روشی که در آن ظاهر دندان ها برای دستیابی به ظاهری هماهنگ اصلاح می شود، طراحی لبخند نامیده می شود. با استفاده از این تکنیک، هم ترازی دندان ها اصلاح می شود، اندازه، رنگ و شکل دندان ها بر حسب نیاز بیمار تغییر می کند.

به لطف طراحی لبخند، نه تنها جنبه زیبایی شناسی مداخله می شود، بلکه عملکردی نیز دارد. این امر با ترکیب درمان های مختلف دندانی به دست می آید.

یعنی برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن نیاز به مداخله چند متخصص است. یعنی شاید نیاز به درمان ارتودنسی در تهران، گذاشتن پروتز و سفید کردن دندان داشته باشید. یا شاید شما فقط نیاز به قرار دادن چند روکش دارید.

هر طرح لبخند متفاوت است زیرا نیازهای هر بیمار منحصر به فرد است. آنچه مسلم است این است که شما به لبخندی بی نقص و هماهنگ با ویژگی های صورت و دهانتان دست خواهید یافت.

تکنیک طراحی لبخند به لطف استفاده از نرم افزار ویژه ای امکان پذیر است که به شما امکان می دهد لبخندی عالی را برنامه ریزی کنید.

برنامه های طراحی لبخند عبارتند از ایجاد لبخندی که فرد اغلب در زندگی روزمره خود آرزوی آن را دارد و زمانی که در آینه نگاه می کند می خواهد ببیند که با فرم صورت، رنگ پوست و لب های خود سازگارتر باشد. بافت های اطراف مشابه، و انجام چنین روش هایی به روشی سالم.

طراحی لبخند شامل مراحل شخصی سازی شده است. بنابراین نمی توان از یک کار ثابت در فرآیندهای طراحی لبخند صحبت کرد. اگر برنامه های طراحی لبخند به طور خاص برای فرد تهیه نشده باشد، متأسفانه نمی توان در مورد زیبایی شناسی صحبت کرد. بنابراین، از آنجایی که دندان های همه افراد با یکدیگر یکسان خواهد بود، از چنین موقعیت هایی استقبال نمی شود. بنابراین در طراحی لبخند باید به دهان، صورت و بسیاری عوامل دیگر توجه کرد.

هدف از طراحی لبخند چیست؟

خندیدن یک فعالیت مهم است که باعث طولانی شدن عمر و بهبود کیفیت زندگی فرد می شود. خنده که به عنوان شاخص جوانی نیز دیده می شود، عنصری قابل توجه در تمام سنین است. بنابراین مشخص شده است که دندان ها در اثر لق شدن در ناحیه دهان و فک همراه با تغییر در ویژگی های صورت در طول زمان نامرئی می شوند. در این زمینه، شرایطی مانند فرورفتگی لثه ناشی از تارتار دندانی ممکن است به مرور زمان منجر به ایجاد شکاف در تراز دندان شود. چنین موقعیت های نامطلوبی باعث می شود افرادی که به لبخند زیبایی شناختی اهمیت می دهند اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و مشکلات روحی و روانی ایجاد کنند. طراحی لبخند توسط دندانپزشکان متخصص;

سفید کردن (بلیچینگ) دندان ها

کاربرد روکش لمینت

ترمیم دندان های از دست رفته در استخوان فک با کاربرد ایمپلنت

اصلاح انحراف دندان با ارتودنسی

در نظر گرفته شده. وقتی به این گونه کاربردها به صورت کلی نگاه می کنیم، هدف از طراحی لبخند در دندانپزشکی زیبایی این است که فرد جوانتر از آنچه هست به نظر برسد و با ارائه لبخند زیبایی که همیشه آرزویش را داشته، زمینه را برای بازیابی اعتماد به نفس در فرد فراهم کند.

در مرکز طراحی لبخند  هر روشی که در زمینه دندانپزشکی زیبایی امکان پذیر باشد را می توان با موفقیت انجام داد تا فرد لبخندی بی نقص داشته باشد. طراحی دندان که با توجه به فرم های موجود لب بیماران انجام می شود شامل تعدادی درمان است که برای رسیدن به لبخندی زیبا و زیبایی بسیار مهم است. این درمان ها را می توان به راحتی برای بیماران در هر سنی اعمال کرد.

ویژگی های یک لبخند کامل چیست؟

برای داشتن لبخند زیبایی شناختی منحصر به فرد، ویژگی های خاصی در نظر گرفته می شود. برای دستیابی به یک نتیجه موثر، به ویژه در بحث با دندانپزشک متخصص قبل از اقدام به برنامه های طراحی دندان، باید چنین معیارهایی در نظر گرفته شود. در مطالعات انجام شده، می توان نقشه راه را با توجه به عوامل زیر تعیین کرد تا بیماران لبخندی بی نقص داشته باشند:

ترتیب دندان ها باید در تراز مناسب باشد.

هیچ گونه بی نظمی کوچک یا بزرگی در تراز دندان ها نباید وجود داشته باشد.

برجستگی دندان های اکسیزور در فک بالا باید نسبت به سایر دندان ها در تراز به خصوص دندان های مجاور برجسته تر باشد.

روی سطح دندان نباید لکه ای وجود داشته باشد که ظاهر آن را زشت کند.

بر روی دندان هایی که احتمال تیره شدن آنها وجود دارد باید عمل های لازم انجام شود و از رسیدن دندان ها به حد ایده آل سفیدی اطمینان حاصل شود.

باید دقت کرد که سطح لب با سطح لثه سازگار باشد.

مهم است که سطح لثه متقارن باشد.

دندان ها باید با فرم صورت، ساختار فک و فرم لب سازگار باشند.

مقالات بیشتر :قیمت کامپوزیت زیباییبهترین دکتر لمینت دندان در تهرانبهترین دندانپزشک لمینت در تهرانقيمت روكش دندان هاي جلو در تهران

نرم افزار طراحی لبخند چیست؟

این یک برنامه کامپیوتری است که برای برنامه ریزی درمان های دندان استفاده می شود. این امکان را به شما می دهد تا نتایج را با در نظر گرفتن جنبه هایی مانند اندازه، موقعیت، شکل و رنگ دندان ها پیش نمایش کنید.

دندانپزشک از طریق نرم افزار گزینه های موجود را برای دستیابی به لبخند ایده آل برای بیماران خود ارزیابی می کند. برای این کار باید یک سری عکس از بیمار به برنامه اضافه شود.

در مرحله بعد، این مسئول ارزیابی شکل و رنگ صورت، لب ها، موقعیت دندان ها و لثه ها، اندازه دهان و سایر عوامل خواهد بود. به این ترتیب گزینه هایی برای بهبود لبخند بیمار در اختیار شما قرار می دهد.

برنامه های کاربردی طراحی لبخند یکی از اولین روش هایی است که با ذکر دندانپزشکی زیبایی به ذهن خطور می کند. مهم این است که طراحی لبخند که فرآیند ترمیم دندان ها یا لثه هایی است که ظاهر زیبایی آن ها به دلایل مختلف زوال یافته است، تا حد امکان ظاهری طبیعی و زیبا با در نظر گرفتن فرم ها و نیازهای صورت بیمار داشته باشد. با دستان مطمئن و با دندانپزشکان مجرب انجام می شود. به خصوص از آنجایی که روش های طراحی لبخند یک رویکرد چند رشته ای است، اقدامات انجام شده در این زمینه ثابت نبوده و نیاز به همکاری بسیاری از واحدهای دندانپزشکی زیبایی دارد.

مداخلاتی که هر بیمار برای رسیدن به لبخند زیبایی نیاز دارد متفاوت است. بنابراین نمی توان تنها در مورد یک ناحیه حرکتی و روش کاربردی در کاربردهای طراحی لبخند صحبت کرد. در برنامه‌های طراحی لبخند، می‌توان با در نظر گرفتن ویژگی‌های صورت، جنسیت، سن و انتظارات بیمار از زیبایی لبخند، مشخص کرد که برنامه‌ها شامل چه مواردی می‌شوند. در این زمینه می توان گفت که برنامه های کاربردی طراحی لبخند عبارتند از:

ژنژیوکتومی (روش های زیبایی لثه)

سفید کردن دندان (بلیچینگ)

کاربردهای ایمپلنت و پروتز دندان

پوشش های زیرکونیومی

لمینت های چینی

درمان های ارتودنسی دندان (درمان بریس)

طبیعتاً قبل از انجام اقدامات مشخص شده در کاربردهای زیبایی دندان و طراحی لبخند که جامع بوده و نیاز به تجربه قابل توجهی دارد، لازم است دندان های بیمار را برای برنامه ها آماده کرد. در این زمینه، درمان بیماری های لثه و دندان های پوسیده از اقدامات اولیه ای است که باید به کار گرفته شود. همچنین می توان با مشاهده وضعیت فعلی دندان های بیمار، عمل های جرم گیری دندان را انجام داد.

همان طور که ذکر شد، برنامه‌های طراحی لبخند هوشمند که در کاربردهای زیبایی دندان اهمیت دارند، ترجیح داده می‌شوند، زیرا این امکان را فراهم می‌آورند که رویه‌هایی که تحت عنوان طراحی لبخند انجام می‌شوند، به روشی کاربردی‌تر و راحت‌تر و مطابق با قوانین مورد نیاز انجام شوند. بیمارانی که می خواهند لبخند زیبا و جذاب رویاهای خود را داشته باشند به راحتی دندانپزشکان مجهز به دستگاه های پیشرفته را ترجیح می دهند. نکات مهمی وجود دارد که در این برنامه ها برجسته می شود.

قرار دادن دندان‌هایی که در نتیجه اندازه‌گیری‌های انجام شده از دهان بیمار و هم‌ترازی دندان‌ها یکی یکی آماده می‌شوند، در داخل دهان فرد نیز به بیمار این امکان را می‌دهد که نمونه اولیه دندان‌هایی را که می‌خواهد در پایان تمام آزمایش‌ها ببیند. به این ترتیب افرادی که متقاضی دندانپزشکی زیبایی هستند این امکان را فراهم می کند که در طول مصاحبه با راحتی بیشتری تغییرات مورد نظر خود را بر روی دندان های مدل به دندانپزشک متخصص منتقل کنند.

طراحی لبخند هوشمند که در دندانپزشکی زیبایی به عنوان طراحی لبخند هوشمند نیز شناخته می شود، با در نظر گرفتن معیارهای مختلف روی دندان ها اعمال می شود. ویژگی های صورت فرد و وضعیت فعلی دندان ها معیار اصلی در نظر گرفته شده در این زمینه است. پس از اندازه گیری ها، به لطف اسکنرهای داخل دهانی به کمک کامپیوتر، امکان انتقال تمام اندازه گیری های بیمار به مدل سازی دیجیتال وجود دارد. در نتیجه همه این کاربردها، فرآیند ایجاد یک طرح لبخند شخصی تکمیل می شود و تنها مداخلاتی است که باید توسط دندانپزشک زیبایی دندان انجام شود.

در برنامه‌های طراحی لبخند هوشمند، پس از اندازه‌گیری از روی دندان‌های بیمار، دندان‌های جدیدی که مطابق با اندازه‌های دقیق از طریق مدل‌سازی دیجیتال تولید می‌شوند، می‌توانند در همان روز به دندان‌های بیمار باند شوند. دستیابی به نتایج آسان و سریع با استفاده از ابزارهای تکنولوژیک در دندانپزشکی بسیار آسان است. با این حال، باید دقت شود که دندانپزشکان در کلینیک ها با تجهیزات تکنولوژیکی خدمات ارائه دهند. از آنجایی که مرکز طراحی لبخند  یک مرکز جامع مجهز به جدیدترین دستگاه های تکنولوژی در این زمینه است، به آدرس شماره یک کسانی تبدیل شده است که می خواهند لبخند رویاهای خود را داشته باشند.

 

انواع طرح لبخند

هر طرح لبخند نیاز به یک سری درمان دارد. بسته به مواردی که قرار است اعمال شوند، می توانند غیر تهاجمی یا پیچیده باشند.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

طراحی لبخند غیر تهاجمی: شامل درمان هایی است که مدت کوتاهی طول می کشد. آنها می توانند شامل سفید کردن، تمیز کردن، روکش های فردی، روکش ها و غیره باشند.

طرح های پیچیده لبخند: در این صورت باید از درمان هایی مانند توانبخشی دهان یا ارتودنسی استفاده شود که زمان بیشتری می برد.

هر کسی می تواند طرح لبخند را دریافت کند. برای این کار، دندانپزشک وظیفه انجام آزمایشات لازم را بر عهده خواهد داشت که با آن درمان هایی را که باید اعمال شود، تعیین می کند.

بیشتربدانید:لمینیت دندانتغيير رنگ دندان تهرانقیمت عصب کشی دندانترمیم تاج دندان

باید در نظر داشت که قبل از استفاده از این روش، هر گونه مشکلی در دهان مانند حفره ها و غیره باید اصلاح شود که زمان درمان را طولانی تر می کند.

در طراحی لبخند به چه عناصری توجه می شود؟

روش های طراحی لبخند در زیبایی دندان شامل برخی از روش های زیبایی است که باید به صورت جداگانه اعمال شوند. در واقع، در برخی موارد بسته به شخص، لبخندی که بیمار همیشه آرزویش را داشته تنها با سفید کردن دندان به دست می‌آید، در حالی که برای برخی افراد ممکن است نیاز به انجام برخی مداخلات جراحی روی چند دندان باشد. . در واقع، مخصوصاً برای کسانی که به دلایل مختلف دندان های عقب خود را از دست داده اند، زیباترین لبخندی که همیشه آرزوی آن بوده است را می توان با حمایت از دندان های عقب و گونه ها به دست آورد.

معتبرترین تکنیک های کاربردی در دندانپزشکی زیبایی در مرکز زیبایی لبخند  توسط دندانپزشکان متخصص و با تجربه در دندانپزشکی زیبایی انجام می شود. در این مطالعات جنسیت بیمار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این، معیارهای زیبایی مانند فرم صورت، رنگ پوست و باز شدن لب ها هنگام لبخند زدن باید ثبت شود. این عوامل باید در نظر گرفته شود و در این زمینه باید کارهایی توسط دندانپزشک زیبایی انجام شود.

طراحی لبخند چگونه انجام می شود؟

بیمارانی که برای این درمان به دندانپزشک مراجعه می کنند می خواهند لبخندی بی نقص داشته باشند که به نوبه خود طبیعی به نظر برسد. به همین دلیل است که بررسی دقیق دهان و صورت فرد انجام می شود. به این ترتیب مناسب ترین رویه ها انتخاب می شوند.

طراحی لبخند در سه مرحله اصلی ارزیابی، برنامه ریزی و کاربرد درمان خلاصه می شود. در ادامه، جزئیات بیشتری در مورد هر یک از آنها به شما ارائه می دهیم:

ارزیابی و آزمایشات تشخیصی قبلی

تماس اولیه با دندانپزشک برای ارزیابی انتظارات شما از این درمان و ارزیابی وضعیت دهان شما است. می توانید انتظار عکسبرداری با اشعه ایکس و معاینه کامل دندان ها و لثه ها را داشته باشید.

همه اینها با هدف اطلاع از وضعیت دهان و رد کردن هر گونه مشکلی مانند پوسیدگی، فرسایش دندان، عفونت یا هر چیز دیگری انجام می شود. در صورت وجود باید قبل از اقدام به طرح لبخند اصلاح شود.

برنامه ریزی درمانی

مرحله بعدی برنامه ریزی درمان دیجیتال است، در این مرحله زمانی است که از نرم افزار خاصی استفاده می شود. این لحظه ای است که عکس های صورت و لبخندی که برنامه تحلیل آن را بر عهده دارد گرفته می شود.

این برنامه جایگزین های دندانپزشک را نشان می دهد و او می تواند طرح را ویرایش کند تا نتیجه بهتری بگیرد.

همچنین ممکن است مدلی از دندان مصنوعی که تغییرات روی آن اعمال می شود، ساخته شود. بنابراین بیمار این فرصت را دارد که ببیند لبخندش چگونه به نظر می رسد و تصمیم می گیرد که ادامه دهد یا تغییری ایجاد کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

درمان را انجام دهد

اگر بیمار پس از مشاهده مدل از نتیجه ای که به دست می آید راضی باشد، درمان اعمال می شود. در طول فرآیند ممکن است که مشارکت بیش از یک متخصص مورد نیاز باشد، اما در همه موارد ضروری نیست.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

مدت زمان درمان به تغییراتی که باید انجام شود بستگی دارد. اگر مجبور به انجام ارتودنسی یا ایمپلنت دندان باشید، چند ماه طول می کشد. از سوی دیگر، اگر مداخله ساده ای مانند سفید کردن و روکش کردن باشد، تنها چند هفته طول می کشد.

این همچنین بر هزینه نهایی درمان برای دستیابی به یک طرح لبخند طبیعی تأثیر می گذارد.

درمان ارتودنسی در طراحی لبخند

درمان ارتودنسی بر اساس اصل اصلاح اعوجاج در تراز دندان با استفاده از بریس است. اگرچه محدودیت سنی برای درمان ارتودنسی وجود ندارد، اما معمولاً در زمان گذر از نوجوانی به نوجوانی که کودکان دندان های شیری خود را از دست می دهند، شروع می شود. از آنجایی که مکانیسم حرکت دندان ها در همه افراد سالم مستقل از سن است، درمان ارتودنسی از جمله کاربردهای مهم در طراحی لبخند می باشد. مداخلات در دندانپزشکی ارتودنسی را می توان در طول دوره دندان های اولیه نیز انجام داد. علاوه بر این، درمان بریس را می توان در بیماران بالغ با بافت های دندانی سالم نیز انجام داد.

از براکت ها در درمان بریس استفاده می شود. مشخص است که براکت هایی که به طور کلی به سطح دندان چسبانده می شوند، هیچ گونه درد و رنجی در بیماران ایجاد نمی کنند. با این حال، ممکن است در عرض چند روز پس از اولین نصب براکت، مقداری حساسیت در دندان ها مشاهده شود. در چنین مواردی، اگر بیمار خیلی ناراحت باشد، ممکن است با استفاده از مسکن خفیف بتوان درد را تسکین داد. براکت ها نه تنها روی سطوح دندان، بلکه در برخی موارد روی گونه ها و سایر بافت های بیمار نیز زخم ایجاد می کنند. در این مرحله پس از غرغره موم محافظ و آب نمک آسیب هایی که ممکن است در بافت نرم دهان بیمار ایجاد شود در مدت کوتاهی قابل درمان است.

مدت زمان درمان ارتودنسی چقدر است؟

نمی توان در مورد یک دوره زمانی ثابت در طول درمان ارتودنسی که در محدوده دندانپزشکی زیبایی انجام می شود صحبت کرد. به ویژه، برخی از عوامل در وضعیت فعلی بیمار ممکن است این دوره را کوتاهتر یا طولانی تر کند. می توان این عوامل را به صورت زیر فهرست کرد:

سن بیمار،

میزان رشد دندان بیمار،

شدت اعوجاج دیده شده در دندان ها،

همکاری بیمار (رعایت توصیه ها) در طول دوره درمان

به طور کلی، میانگین مدت استفاده از بریس بین 12 تا 30 ماه است. بنابراین، حتی بیمارانی که دندان‌های کجی اصلی ندارند، ممکن است تقریباً یک سال تحت درمان ارتودنسی قرار گیرند. جامع ترین و واضح ترین اطلاعات در مورد این دوره را می توان پس از ارزیابی بالینی توسط دندانپزشک متخصص ارتودنسی به دست آورد.

علاوه بر این، بسته به درمان و تغییرات مورد انتظار در آن جلسه، باید در زمان‌های مختلف به بیمار وقت ملاقات داده شود. در مرکز زیبایی لبخند  می توان به طور متوسط ​​هر 4 تا 6 هفته یک بار برای از بین بردن کجی دندان ها و صاف کردن دندان ها در مناسب ترین شرایط برای خواسته های شخصی بیماران قرار ملاقات گذاشت. این کاربردها با موفقیت در زمینه دندانپزشکی زیبایی انجام می شود.

مزایای طراحی لبخند

پس از اعمال این روش درمانی، بیمار به لبخندی دست می یابد که منتظر آن بوده است. دندان های سالم و سازگار با ویژگی های صورت شما را نشان می دهد. این به نوبه خود بر عزت نفس شما و اعتمادی که به دیگران نشان می دهید تأثیر می گذارد.

می‌توانیم مزایای طراحی لبخند را به این صورت خلاصه کنیم:

دندان های بیمار سفیدتر و بدون لکه هایی که روی مینای دندان ظاهر شده اند به نظر می رسد.

نسبت بین دندان ها و ویژگی های صورت را بهبود می بخشد.

موقعیت دندان ها و نیش را اصلاح می کند که به لطف آن عملکرد جویدن و گوارش بهبود می یابد.

این امر همچنین باعث می شود که پس از درمان، بهداشت بهتری برای دندان ایجاد شود.

صورت جوان تر به نظر می رسد، به خصوص در بیمارانی که دندان خود را از دست داده اند، زیرا این باعث ظاهر شدن چین و چروک می شود. تعویض قطعه دندانی این مشکل را کاهش می دهد.

دلایل زیادی وجود دارد که بیمار را به درخواست طرح لبخند سوق می دهد. ممکن است برای افزایش عزت نفس، جذاب تر به نظر رسیدن، به دلیل شکستگی یا از دست دادن دندان و غیره باشد. هر یک از این دلایل کاملا معتبر است.

برای دستیابی به نتایج مورد انتظار، لازم است دندانپزشک مجربی را انتخاب کنید که نحوه طراحی لبخند را بداند و با آخرین تکنیک ها آشنا باشد. اگر می خواهید در مورد این نوع درمان بیشتر بدانید با ما تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

چرا کام ملتهب است؟

دندان ها، زبان و لثه تنها عناصری نیستند که می توانند بیماری هایی را ایجاد کنند که بر سلامت دهان و دندان تأثیر می گذارد. همچنین مهم است که به سایر مناطق کمتر رایج توجه کنید. از این وب سایت می خواهیم به شما بگوییم که چرا کام ملتهب است، زیرا این یک علامت است که می تواند مربوط به بیماری های مختلف باشد.

اغلب شرایط یا صدمات ناشی از سقف دهان معمولاً برای درمان خطرناک یا پیچیده نیستند. اما مهم است که بدانید این ناحیه ممکن است به دلایل مختلف ملتهب یا تحریک شود.

علائم کام ملتهب شامل درد، خشکی دهان و زخم است. بیشتر اوقات آنها خود به خود ناپدید می شوند، اما اگر محصول یک بیماری جدی تری باشند، نیاز به درمان خاصی دارند.

دلایل مختلفی وجود دارد که کام می تواند ملتهب شود. مثلاً اگر چیزی خیلی داغ یا خیلی سفت بخورید. مصرف الکل باعث خشکی می شود، بنابراین ممکن است باعث التهاب در کام شود.

در هر یک از این شرایط راه حل ساده است و می تواند خود را بهبود بخشد. اما بیماری هایی مانند سرطان دهان وجود دارد که می تواند با التهاب و درد در کام در مرحله اول خود ظاهر شود.

دلایل دیگری که باعث ایجاد التهاب در کام می شود کمبود ویتامین B12 است، حتی زمانی که فرد از استرس رنج می برد یا عدم تعادل هورمونی دارد.

بنابراین، آگاهی از علائم و مشورت با دندانپزشک در صورتی که علائم بیش از یک روز طول بکشد بسیار مهم است. به این ترتیب، با انجام یک بررسی، متوجه می شوید که آیا مشکلی وجود دارد که نگران آن باشید.

چگونه از کام خود مراقبت کنیم؟

کام در قسمت داخلی بالایی حفره دهان قرار دارد. به همین دلیل به آن آسمان یا سقف دهان نیز می گویند. این وظیفه جداسازی حفره بینی از حفره دهان است.

به دو قسمت تقسیم می شود: کام استخوانی که سخت ترین ناحیه است زیرا از استخوان تشکیل شده است و کام نرم که با لایه ای از مخاط پوشیده شده است. این به ناحیه پشتی می رسد که به آن یوولا نیز می گویند. این بافت است که از ورود غذا به سوراخ های بینی و ریه ها جلوگیری می کند.

کام سالم رنگ صورتی دارد و یکی از اولین علائمی که مشکل دارد تغییر رنگ است. معمولا یک رنگ زرد

علائم کام درد می تواند چیزهای زیادی در مورد سلامت عمومی ما بگوید. اگرچه در بیشتر مواقع چیز جدی نیست، اما در سایر موارد نشان دهنده بیماری است که باید به موقع درمان شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

اقداماتی برای سالم نگه داشتن کام

افراد کمی به مراقبت از این ناحیه از دهان اهمیت می دهند که در نتیجه بیماری ها و شرایط مختلفی ایجاد می شود. اما اگر می خواهید کام خود را سالم نگه دارید، فقط باید این دستورالعمل ها را دنبال کنید.

بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید که شامل استفاده از دهانشویه می شود.

رژیم غذایی متعادل برای بالا نگه داشتن سیستم دفاعی

از خوردن غذاها و نوشیدنی های بسیار تند یا تند که می تواند باعث تحریک در ناحیه شود خودداری کنید. غذاهای ترد نیز می توانند بر کام تأثیر بگذارند و باعث آسیب شوند.

تنباکو نکشید، زیرا باعث سوختگی در بافت نرم دهان، تکثیر باکتری ها و عواقب دیگر می شود. استفاده از سیگارهای الکترونیکی به سلامت دهان و دندان نیز آسیب می رساند.

ویزیت های دوره ای خود را به دندانپزشک و در صورت احساس ناراحتی انجام دهید.

به خوبی هیدراته بمانید، آب و آب میوه کافی بنوشید.

اجسام سفت را در دهان خود قرار ندهید که ممکن است به شما آسیب برساند.

اطمینان حاصل کنید که ویتامین های کافی برای تقویت سیستم ایمنی خود مصرف می کنید.

توصیه دیگر برای جلوگیری از التهاب کام پرهیز از استرس است.

تحریکات و سوختگی

یکی از شایع ترین دلایلی که کام ملتهب می شود، تهاجمات خارجی است که باعث تحریک یا سوختگی در این ناحیه می شود.

هنگامی که غذاهای بسیار تند یا تند می خورید، معمولاً کام شما تحریک می شود یا می سوزد که به نوبه خود می تواند باعث التهاب شود. این همچنین زمانی اتفاق می افتد که شما مواد سفت یا ترد می خورید که باعث شکستن یا آسیب رساندن به ناحیه می شود.

در این مواقع علاوه بر التهاب، متوجه خواهید شد که این ناحیه دارای رنگ صورتی یا قرمز تیره است و حساسیت خواهید داشت. اگر سوختگی یا آسیب شدید باشد، ممکن است تاول ظاهر شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

آسیب کام ناشی از سوختگی باید در کمتر از یک هفته بهبود یابد. اگر بیشتر طول بکشد، بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید. برای کمک به بهبودی، ممکن است دهانشویه را توصیه کنند.

همچنین، باید از مصرف نوشیدنی ها یا غذای بسیار گرم خودداری کنید، که می تواند آسیب را بدتر کند و بهبودی را به تاخیر بیندازد.

برای زخم های شانکر

آفت دهان یا زخم های دهان التهاب یا توده هایی هستند که در مخاط دهان ایجاد می شوند. شکل گرد و رنگی متمایل به سفید دارند. آنها معمولاً دردناک هستند و هنگام جویدن ناراحتی زیادی ایجاد می کنند.

آنها می توانند روی کام ظاهر شوند که در نتیجه آن ناحیه ملتهب می شود. در افرادی که دستگاه های ارتودنسی در سالامانکا دارند رایج است.

این نوع زخم می تواند در افراد در هر سنی به دلیل کمبود ویتامین، آسیب های قبلی به مخاط دهان، مشکلات سیستم ایمنی و بدون دلیل ظاهری ایجاد شود.

عفونت قارچی

کاندیدیازیس دهان توسط قارچی به نام کاندیدا آلبیکنس ایجاد می شود. این به طور طبیعی در دهان یافت می شود، اما هنگامی که سیستم ایمنی بدن تغییر می کند، روی سطح مخاط باکال تجمع می یابد و ظاهر پلاک سفیدی را روی زبان، قسمت داخلی گونه ها و کام ایجاد می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

اگرچه لکه هایی که روی سقف دهان ظاهر می شوند سفید رنگ هستند، اما مواردی وجود دارد که رنگ آنها قرمز است و التهاب خفیفی در ناحیه ایجاد می کند.

کم آبی بدن

عدم مصرف مایعات لازم برای عملکرد صحیح بدن باعث خشکی دهان می شود که اگر به موقع برطرف نشود باعث التهاب به خصوص در لثه و کام می شود.

علاوه بر این، مصرف الکل و تنباکو باعث افزایش کم آبی بدن می شود. بنابراین، اگر هر یک از این عادات را دارید، باید از آنها دوری کنید تا دهانتان بهبود یابد. همچنین باید میزان مایعات مصرفی خود را هم افزایش دهید.

لکوپلاکیا

لکوپلاکیا می تواند در اثر تحریک یا صدمات مکرر در همان ناحیه دهان ایجاد شود. اما همچنین می تواند نشان دهنده ابتلا به سرطان دهان باشد.

بسیاری از مردم این بیماری را با کاندیدیازیس دهان اشتباه می گیرند زیرا مانند برفک دهان با تشکیل لکه های سفید ظاهر می شود. فقط در این مورد آنها مناطق بزرگتری از دهان را پوشش می دهند.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

التهاب از علائم لکوپلاکیا نیست، اما در بیمارانی که به آن مبتلا می‌شوند، در صورت سیگار کشیدن و مصرف تنباکو، تورم مکرر در کام و لثه‌ها شایع است. چیزی که باعث می شود دهان شما دائماً در معرض عناصر سمی، سوختگی و تحریک باشد.

تبخال

تبخال دهان به صورت زخم های قرمز رنگ یا زخم در دهان ظاهر می شود. اینها بسیار دردناک هستند و توسط یک ویروس بسیار مسری ایجاد می شوند. در ابتدا تبخال به صورت تاول هایی ظاهر می شود که داخل آن مایع وجود دارد. این مایع پس از چند روز خشک می شود.

از شکستن تاول ها خودداری کنید زیرا علاوه بر دردناک بودن باعث سرایت ضایعات به سایر نواحی دهان می شود.

اگرچه این نوع تبخال معمولاً لب ها را درگیر می کند، اما می تواند روی سقف دهان نیز ظاهر شود و باعث تورم شود.

بهبودی کامل تبخال ممکن است تا ده روز طول بکشد. اگر بعد از این مدت هنوز زخم دارید، به یک متخصص مراجعه کنید.

تجمع پلاک

تجمع پلاک باکتریایی نیز می تواند باعث التهاب کام نزدیک دندان شود. این به این دلیل است که تارتار ایجاد شده باعث عفونت می شود.

راه حل در این مورد مراجعه به دندانپزشک برای تمیز کردن عمیق دندان است. علاوه بر این، با رعایت یک برنامه بهداشتی مناسب می توان از آن پیشگیری کرد.

بیماری های سایر اندام ها

التهاب کام همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که سایر اندام ها مانند کبد، لوزالمعده یا روده ها در وضعیت مطلوبی نیستند.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

به همین دلیل نظارت بر التهاب کام بسیار مهم است. همچنین، سقف دهان در صورت بروز مشکل در این اندام ها می تواند رنگ زردی به خود بگیرد. این علائم ممکن است به ما بگوید که مشکلی در بدن ما وجود دارد و ما باید به آن توجه کنیم.

اگر علائم به خودی خود یا با درمان های خانگی ظرف چند روز برطرف نشد، از متخصص کمک بگیرید.

التهاب یوولا

عضله ای که در پشت سقف دهان آویزان است، یوولا است. این سه وظیفه مهم مانند کمک به بیان صداها هنگام صحبت کردن را انجام می دهد. به همین ترتیب، از رسیدن عوامل خارجی مانند باکتری ها به دستگاه گوارش جلوگیری می کند. یا اینکه هنگام استفراغ مایعات و غذا به حفره بینی و دستگاه تنفسی برسد.

uvula یا uvula نیز می‌تواند ملتهب شود و بر عملکردهای کلیدی مانند صحبت کردن، ایجاد صدا و بلع تأثیر بگذارد. این همچنین می تواند به دلیل عفونت یا خشکی رخ دهد.

علل ملتهب زنگ معمولاً جدی نیستند. با این حال، اگر احساس ناراحتی مداوم دارید، بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید، اما اقدامات دیگری وجود دارد که می توانید در خانه برای کاهش آن انجام دهید.

همچنین در صورت مشاهده زخم یا درد شدید، بهتر است به پزشک یا دندانپزشک خود مراجعه کنید. به طوری که متخصص ارزیابی می کند که چه چیزی باعث ناراحتی شده است و درمان لازم را نشان می دهد.

برخی از اقداماتی که می‌توانید در خانه برای کاهش التهاب دهان انجام دهید پرهیز از مصرف نوشیدنی‌های الکلی است زیرا خشکی دهان را افزایش می‌دهد. همچنین باید از محصولات تنباکو، نوشیدنی های سرد یا گرم و تغییرات دما اجتناب کنید.

در موارد التهاب نیز باید هیدراته بمانید، مایعات کافی مصرف کنید. نه تنها آب، بلکه از آب میوه های طبیعی نیز استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

از گلوی خود محافظت کنید و در صورتی که تغییرات دمایی بسیار ناگهانی رخ داد، گردن خود را گرم نگه دارید. و در آخر، اگر کامتان درد می‌کند، از فریاد زدن خودداری کنید.

با این اقدامات، اگر مشکل جدی نباشد، التهاب باید بهبود یابد.

بیشتر بدانید :هزینه جرم گیری دندان در تهرانهزینه لمینت سرامیکی دندان در تهرانعکس کامپوزیت دندان قبل و بعدقبل و بعد جرم گیری دندان

چگونه التهاب کام را تسکین دهیم؟

اگر فکر می کنید که تورم کام شما به دلایل بی ضرری است، یا اگر در انتظار رفتن به مطب دندانپزشکی برای اورژانس دندانپزشکی نیاز به کاهش ناراحتی دارید، این نکات برای درمان التهاب به شما کمک می کند.

دمای سرد اعمال کنید. می‌توانید با استفاده از کمپرس‌های کوچکی که با یخ پیچیده شده در یک دستمال، سرد را روی ناحیه ملتهب قرار دهید. اگر احساس می کنید خیلی ناراحت کننده است، آب سرد یا بستنی بنوشید. مراقب باشید که مرکبات نباشند، زیرا ممکن است کام را تحریک کنند.

داروهای ضد التهاب مصرف کنید. ایبوپروفن و پاراستامول به شما کمک می کند تا ناراحتی التهاب را کاهش داده و آن را کنترل کنید، در این مورد با دندانپزشک خود مشورت کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

از محصولات بهداشتی مناسب استفاده کنید. دهانشویه با الکل و مسواک با موهای بسیار سفت می تواند التهاب را تشدید کند.

بهداشت دهان و دندان را هم به خوبی رعایت کنید. التهاب در کام می تواند ناشی از عفونت یا تکثیر میکروارگانیسم ها و باکتری ها در دهان باشد. به همین دلیل مهم است که یک روال بهداشت دهان و دندان داشته باشید.

مراقب رژیم غذایی خود باشید. به غذاها و نوشیدنی هایی که مصرف می کنید توجه کنید زیرا اینها می توانند ناراحتی را افزایش دهند. اول اینکه نوشیدنی ها نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشند. دوم، در حالی که کام شما حساس است، یک رژیم غذایی ملایم داشته باشید و از طعم ترش یا تند پرهیز کنید.

در صورت عفونت، بسته به منشا آن، درمان باید شامل آنتی بیوتیک، ضد ویروس و ضد قارچ باشد. اینها به از بین بردن علت التهاب و کاهش زمان تأثیر آن بر بیمار کمک می کند.

برخی از درمان‌های خانگی برای درد کام، شستشوی دهان با آب ولرم و نمک است. همچنین استفاده از عسل مانوکا و شیر منیزیم چند بار در روز برای تسکین درد توصیه می شود.

اگر علائم ادامه یافت، برای بررسی به دندانپزشک مورد اعتماد خود مراجعه کنید.

دانستن اینکه چرا کام ملتهب است به شما امکان می دهد تا زمانی که به دندانپزشک خود مراجعه کنید، علت و نحوه کاهش ناراحتی را تشخیص دهید. اگر هر نوع ناراحتی در دهان خود دارید یا قصد دارید سالانه به دندانپزشک مراجعه کنید، برای تعیین وقت با ما تماس بگیرید.

 

برای اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

تمیز کردن دندان

تمیز کردن دندان یک روش درمانی است که برای رفع مشکلات پلاک، جرم و لکه روی دندان انجام می شود. تجمع جرم و تارتار روی دندان ها راه را برای رشد باکتری ها هموار می کند. تمیز کردن دندان فرآیندی است که برای تمیز کردن دندان از جرم و جرم و صاف کردن سطح دندان انجام می شود. به این ترتیب از آسیب رساندن باکتری ها به دندان ها جلوگیری می شود.

تمیز کردن دندان اغلب با درمان سفید کردن دندان اشتباه گرفته می شود. با این حال، این دو فرآیند با مسائلی مانند میزان سایش در ساختار دندان، تراکم مواد شیمیایی و دفعات کاربرد با یکدیگر متفاوت هستند. تمیز کردن دندان یک درمان با شدت شیمیایی کم است و مقدار کمی سایش رخ می دهد. به این ترتیب درخشندگی سالمی به دندان ها می رسد. سفید کردن دندان یک روش درمانی است که با استفاده از ژل هایی که حاوی مقادیر زیادی مواد شیمیایی هستند، رنگ دندان ها را چند درجه روشن می کند.

 

چگونه دندان ها را تمیز کنیم؟

تمیز کردن دندان یک روش حرفه ای است که باید توسط دندانپزشک انجام شود. این روش با دقت بسیار بالا توسط دندانپزشکان متخصص ما در کلینیک ما با موفقیت انجام می شود. برای ایجاد یک تصمیم کلی در مورد فرآیند، به صورت زیر انجام می شود:

 

در مرحله اول تمیز کردن دندان از دستگاه های اولتراسونیک استفاده می شود. با این دستگاه تارتارهای بزرگ شل شده و از روی دندان می افتند. در این مرحله آب به داخل دهان پاشیده می شود تا باقیمانده آن تمیز شود. نوک دستگاه اولتراسونیک به صورت گرد و خمیده طراحی شده است تا آسیبی به دندان ها وارد نشود.

پس از تمیز کردن مقیاس های بزرگ، در مرحله دوم، قطعات باقی مانده با استفاده از ابزارهای دستی ظریف تمیز می شوند. این روند تا زمانی ادامه می یابد که سطح دندان صاف شود. این فرآیند زمانی تکمیل می شود که دندان ها به طور کامل از تارتار پاک شوند.

پس از تمیز شدن دندان ها از جرم، پولیش دندان به دندان ها زده می شود. به این ترتیب ظاهری براق به دندان ها داده می شود.

در مرحله آخر با استفاده از فلوراید این فرآیند تکمیل می شود.

 

آیا تمیز کردن دندان مضر است؟

در مطالعاتی که در مورد مضرات تمیز کردن دندان انجام شده است، هیچ مدرکی مبنی بر مضر بودن تمیز کردن دندان پیدا نشده است. تمیز کردن دندان یکی از اقدامات مهمی است که برای سلامت دندان باید به صورت دوره ای انجام شود. هیچ خطری برای درد، سایش دندان یا آسیب به لثه در طول عمل وجود ندارد.

 

 بیشتربدانید:انجام لمینت دندان در تهرانهزینه جرم گیری و بلیچینگ دندانقیمت لمینت دندان در تهرانبهترین متخصص لمینت دندان در تهرانبهترین لمینت دندان در تهران

مزایای تمیز کردن دندان چیست؟

از مزایای تمیز کردن دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

بافت های بیمار به طور کامل از دهان خارج می شوند.

این به لثه ها کمک می کند تا ظاهری سالم پیدا کنند.

دندان ها تقویت می شوند.

خطر التهاب و از دست دادن دندان کاهش می یابد.

از رکود لثه جلوگیری می شود.

تشکیل جرم متراکم می تواند باعث بوی بد دهان شود. با فرآیند تمیز کردن دندان، مشکل بوی بد دهان با از بین بردن تارتار برطرف می شود.

 

بعد از تمیز کردن دندان باید چه نکاتی را در نظر گرفت؟

مواردی که باید بعد از تمیز کردن دندان در نظر بگیرید برای شما مهم است که این روند را راحت تر طی کنید. این مسائل پس از انجام عمل توسط دندانپزشکان ما به تفصیل توضیح داده می شود. با این حال، اگر برای داشتن اطلاعاتی در مورد فرآیند نیاز به یک تصمیم کلی داشته باشیم، مواردی که باید در نظر گرفته شوند را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

 

حساسیت به سرما و گرما ممکن است تا چند روز پس از تمیز کردن دندان ها تجربه شود. در این صورت نیازی به نگرانی نیست. این یک وضعیت فوق العاده عادی است.

پس از فرآیند تمیز کردن دندان ها، فاصله بین دندان ها احساس می شود. این فضاها فضاهای معمولی هستند، اما پس از برداشتن تارتار مشخص شدند.

دندان‌ها ممکن است پس از فرآیند تمیز کردن در مناطقی که تارتار متراکم است کمی لق شوند.

پس از تمیز کردن تارتار، هنگام لمس سطح دندان با زبان، نواحی ناهمواری را می توان احساس کرد.

هر چند وقت یک بار به تمیز کردن دندان نیاز دارید؟

فراوانی تمیز کردن دندان یکی از سوالات متداول افرادی است که قصد انجام تمیز کردن دندان را دارند. این باور در جامعه وجود دارد که به محض تمیز کردن دندان ها، باید دائماً تمیز شوند. اساساً سنگ های دندانی باید به طور مرتب تمیز شوند. در غیر این صورت، مشکلاتی مانند از دست دادن دندان، التهاب دندان یا تحلیل لثه ممکن است رخ دهد.

پیشرفت مشکلات لثه باعث آسیب به بافت های دهان و استخوان می شود. بنابراین، تمیز کردن دندان باید به طور منظم انجام شود. انجام نظافت دندان یک بار در سال کافی است. البته لازم به ذکر است که باید هر 6 ماه یکبار چکاپ سلامت دهان و دندان خود را انجام دهید.

تمیز کردن دندان برای چه کسانی مناسب است؟

هیچ محدودیتی در مورد افرادی که می توانند دندان های خود را تمیز کنند وجود ندارد. تارتار دندان مشکلی است که در افراد در هر سنی دیده می شود. تارتار دندان می تواند روی لثه و مینای دندان بنشیند و باعث تشکیل باکتری شود. این وضعیت بر سلامت دهان و دندان تأثیر منفی می گذارد و باید تمیز شود. تمیز کردن دندان یک روش بسیار کاربردی است که می تواند در کمتر از 20 دقیقه انجام شود. پولیش در آخرین مرحله درمان باعث می شود دندان ها بسیار درخشان تر به نظر برسند.

این واقعیت که مینای دندان در حین تمیز کردن دندان آسیب نمی بیند، این فرآیند را برای هر فردی از جمله افراد بالای 65 سال دارای دندان های مصنوعی ارجح می سازد. اما در کودکان انجام نمی شود زیرا در هنگام داشتن دندان شیری لازم نیست.

هر چند وقت یک بار به تمیز کردن دندان نیاز دارید؟

فراوانی تمیز کردن دندان یکی از سوالات متداول افرادی است که قصد انجام تمیز کردن دندان را دارند. این باور در جامعه وجود دارد که به محض تمیز کردن دندان ها، باید دائماً تمیز شوند. اساساً سنگ های دندانی باید به طور مرتب تمیز شوند. در غیر این صورت، مشکلاتی مانند از دست دادن دندان، التهاب دندان یا تحلیل لثه ممکن است رخ دهد.

پیشرفت مشکلات لثه باعث آسیب به بافت های دهان و استخوان می شود. بنابراین، تمیز کردن دندان باید به طور منظم انجام شود. انجام نظافت دندان یک بار در سال کافی است. البته لازم به ذکر است که باید هر 6 ماه یکبار چکاپ سلامت دهان و دندان خود را انجام دهید.

موثرترین روش های سفید کردن دندان چیست؟

علاوه بر داشتن دندان‌های زیبا و درخشان، دندان‌های سفید که یکی از بارزترین عوامل در لبخند زیبایی هستند، به لطف روش‌های حرفه‌ای به‌کار گرفته شده، بدون مشکل به دست می‌آیند. روش های سفید کردن دندان را می توان با توجه به تکنیک کاربرد به دو نوع مختلف تقسیم کرد:

پاور بلیچینگ و

هوم بلیچینگ در محیط خانه انجام می شود

به دو قسمت تقسیم می شود. ژل سفید کننده در روش های بلیچینگ قدرتی استفاده می شود که یک روش سفید کننده دندان است که در محیط مطب یعنی زیر نظر دندانپزشک انجام می شود. علاوه بر این نور مخصوص نیز در سفید نشان دادن دندان ها موثر است. با استفاده از این تکنیک ها می توان در مدت زمان کوتاهی رنگ دندان را بین 3 تا 4 درجه روشن کرد. کاربردهای بلیچینگ پاور یکی از سریع ترین و مطمئن ترین روش های سفید کردن دندان ها به لطف این اثرات سودمند است .

از طرفی با انجام بلیچینگ خانگی در منزل می توان دندان ها را سفیدتر کرد. استفاده از ژل در دهانی های پلاستیکی شخصی سازی شده با اندازه گیری دهانی ساده یکی از کاربردهای سفید کننده دندان است که می تواند در خانه انجام شود. دهان گیرها باید در طول مدتی که در خانه سپری می کنید، به جز برای خوردن و آشامیدن، به دندان ها چسبیده باشند. اگر این کاربردها به طور منظم در طی یک هفته ادامه یابد، می توان به سفیدی مطلوب دست یافت. علاوه بر این، صفحات مخصوص ژل روکش دار باید به طور متوسط ​​4 تا 8 ساعت در روز پوشیده شوند. اگرچه این دوره بسته به کیفیت ژل مورد استفاده در روش های بلیچینگ خانگی متفاوت است، اما ممکن است بسته به رنگ دندان ها نیز متفاوت باشد.

 

F12D7028-A01A-4912-B685-A9CBF5CBD163

هر بار که دندان هایتان را مسواک می زنید (یعنی حداقل دو بار در روز!) آن را به می بینید. اما آیا واقعا آنها را می شناسید؟ دانستن آناتومی دندان بسیار مهم است تا بتوانید هر گونه ناهنجاری یا تغییری را که بین دو معاینه مشاهده می کنید به دندانپزشک خود اطلاع دهید و مشکل را به درستی شناسایی کنید. در اینجا یک توضیح کوتاه در مورد آناتومی دندان به شما می دهیم.

 

مینای دندان

مینا سخت ترین بافت بدن است که سخت تر از استخوان است. ضخامت آن بین 2 تا 3 میلی متر است و با نزدیک شدن به لثه نازک تر می شود. برخلاف تصور رایج، سفید یا زرد نیست، بلکه شفاف است. مینای دندان شامل 95-98٪ هیدروکسی آپاتیت، یک فسفات کلسیم است. این ماده عمدتاً یک ماده معدنی است و وظیفه آن محافظت از دندان در برابر حملات باکتریایی و همچنین محافظت از آن در برابر جویدن، افتادن و غیره است. این برای محافظت از دندان در برابر ضربه و اصطکاک ناشی از دلایل مختلف است. بزاق به محافظت از مینای دندان کمک می کندچرا که حاوی عناصری است که PH دهان را تنظیم می کند و یون های فلوراید لازم برای معدنی سازی مجدد مینای دندان را فراهم می کند و آن را مقاوم تر می کند.

 

عاج

عاج یک ماده معدنی مانند مینای دندان است، اما دوام کمتری نسبت به مینا دارد. از 70% هیدروکسی آپاتیت تشکیل شده است و بسته به فرد رنگ آن کم و بیش زرد است. این عاج است که به دلیل شفافیت مینای دندان به دندان ها رنگ می دهد. عاج با لوله هایی پوشیده شده است که قطر آنها تقریباً 1 میکرومتر است. هر لوله حاوی یک فرآیند ادنتوبلاست است که از حاشیه پالپ منشا می گیرد. این ادونتوبلاست ها هستند که تجدید عاج را تضمین می کنند و باعث حساسیت دندان می شوند. عاج توسط مینای بالای دندان (قسمت قابل مشاهده دندان در صورت سالم بودن لثه) و سپس توسط استخوان آلوئولی و لثه زیر ناحیه پوشیده شده با مینا پوشانده می شود. بنابراین عاج دندان هرگز نباید با محیط دهان در تماس باشد. در این حالت، به عنوان مثال، زمانی که لثه ها عقب می نشینند، می توانند به راحتی توسط باکتری ها مورد حمله قرار گیرند و باعث پوسیدگی ریشه شوند.

 بیشتربدانید:قيمت روكش دندان هاي جلو در تهرانبهترین نوع لمینت سرامیکیطرح لبخند شامل چند دندان استهزینه لمینت دندان در تهرانبلیچینگ دندان چقدر دوام دارد؟

پالپ

پالپ یک بافت همبند است که در عاج یافت می شود. پالپ دندان را «زنده» و در برابر گرما، سرما، درد و غیره مقاوم می کند. این بافت حساس است و با اعصاب، عروق لنفاوی، رگ های خونی و شریان ها پوشانده شده است. رگ های خونی در پالپ از سوراخ آپیکال تا استخوان آلوئول گسترش یافته و به رگ های خونی صورت می پیوندند. بنابراین، هنگامی که حفره عمیقی دارید که به پالپ رسیده است، دندان درد به صورت شما سرایت می کند.

 

سوراخ آپیکال

رگ‌های خونی و اعصاب پالپ به داخل ریشه می‌روند و از طریق سوراخ آپیکال، دهانه نوک ریشه دندان، به استخوان آلوئول می‌پیوندند.

 

استخوان آلوئولار

استخوان آلوئولار نام خود را از آلوئول هایی که دندان ها در آن قرار دارند گرفته شده است. این استخوان به استخوان های فک بالا و فک پایین متصل است. توسط لثه در سطح دندان محافظت می شود. استخوان آلوئولار عمر دندان را دنبال می کند: همزمان با دندان تشکیل می شود و در صورت افتادن دندان دائمی و عدم جایگزینی آن با جایگزین (ایمپلنت، بریج یا پروتز متحرک) از بین می رود. دندان به استخوان آلوئول ثابت یا ذوب نشده است: به وسیله دزمودنتیوم، یک رباط پریودنتال که امکان تحرک فیزیولوژیکی را فراهم می کند اما با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست، به آن متصل شده است.

 

قسمت های مختلف دندان

علاوه بر عناصر مختلفی که دندان را تشکیل می دهند، از نظر ارتفاع بسته به محل قرارگیری آنها نسبت به لثه به سه “بخش” تقسیم می شود:

 

تاج : قسمتی از دندان است که بالای لثه قرار دارد. این قسمت با مینا پوشانده شده است تا در برابر حملات باکتریایی یا مکانیکی بهتر مقاومت کند.

خط صمغ : جایی که به صمغ می رسد، نوعی مرز بین تاج و ریشه است.

ریشه : بخشی از دندان است که در استخوان آلوئول قرار دارد. در این سطح، دندان دیگر با مینا پوشانده نمی شود، بلکه با سمنتوم شکننده تر پوشیده می شود.

 

برای داشتن دندان های زیبا و سالم، بسیار مهم است که حداقل دو بار در سال آنها را توسط دندانپزشک معاینه کنید، یا اگر در معرض خطر بالای پوسیدگی یا مشکلات سلامتی خاص هستید، آنها را بیشتر بررسی کنید. متأسفانه ترس از دندانپزشک هنوز بسیار قوی است و غلبه بر این ترس می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر هنوز یک دندانپزشک مختص خود نداشته باشید. در این مورد، برای ایجاد یک رابطه اعتماد پایدار با دندانپزشک خود، باید او را با دقت انتخاب کنید. انجام معاینات منظم دندانپزشکی هم برای سلامت دندان ها و لثه ها و هم برای سلامت عمومی مهم است.

 

چگونه دندانپزشک خود را برای معاینه دندان انتخاب می کنید؟

اگر دندانپزشک خانوادگی ندارید زیرا دندانپزشک شما این حرفه را ترک کرده است یا شما نقل مکان کرده اید، در اینجا چند نکته در مورد چگونگی پیدا کردن دندانپزشکی وجود دارد که می توانید به آنها اعتماد کنید:

 

از اطرافیان خود و متخصصان مراقبت های بهداشتی که شما را به خوبی می شناسند راهنمایی بخواهید : پزشک خانواده، داروساز، فیزیوتراپیست و غیره. خانواده و دوستان شما می توانند به شما بگویند که دسترسی به کدام دندانپزشکان آسان است و متخصصان مراقبت های بهداشتی می توانند شما را به دندانپزشکان واجد شرایط ارجاع دهند.

نزدیکی و ساعات کاری دندانپزشک را بررسی کنید : اگر مطب آنها از خانه یا محل کار شما خیلی دور است، ممکن است لازم باشد قرار ملاقات خود را به بعد موکول کنید. همچنین ممکن است مشکل باشد اگر دندانپزشک نتواند برای شما در روزهای شنبه وقت بگذارد زیرا نمی توانید در طول هفته بروید.

بسته به پوشش ارائه شده توسط شرکت بیمه متقابل شما ، برخی از هزینه های اضافی پوشش داده نمی شوند: توصیه می شود قبل از گرفتن نوبت، وضعیت دندانپزشک را بررسی کنید تا از غافلگیری ناخوشایند هنگام پرداخت هزینه ویزیت جلوگیری کنید.

خوشبختانه دکتر سیمین برنگی با بیمه های رازی و دانا و حکمت و نیروهای مسلح و سینا همکاری دارد.در صورت داشتن این بیمه ها میتوانید با هزینه های کمتر به درمان مشکلات دندانی خود بپردازید.

بیشتربدانید:لمینت دندان در تهرانکامپوزیت ونیراصلاح طرح لبخندانواع روکش های زیبایی

چرا باید دندان های خود را چک کنید؟

معاینه دندانپزشکی برای موارد زیر ضروری است:

تحت یک روش جرم گیری قرار بگیرید که از شما در برابر التهاب لثه محافظت می کند، که می تواند به پریودنتیت تبدیل شود و گاهی اوقات عواقب جدی (تخریب لثه، از دست دادن دندان، عواقب بر سلامت عمومی) داشته باشد .

بررسی حفره ها و درمان آنها در صورت لزوم . روند پوسیدگی بدون مداخله دندانپزشک قابل درمان نیست. پوسیدگی دندان درمان نشده می تواند آسیب جدی به سلامتی وارد کند زیرا به باکتری ها اجازه می دهد در سراسر بدن پخش شوند و در نهایت منجر به سپسیس شود.

نظارت بر سایش دندان و انجام اقدامات پیشگیرانه در صورت لزوم.

 

چند بار باید دندان های خود را چک کنید؟

دندانپزشکان توصیه می کنند که دندان های خود را دو بار در سال چک کنید، مگر اینکه مشکل سلامتی خاصی داشته باشید. یک دوره 6 ماهه متوسط ​​زمان پیشرفت حفره از مرحله 1 به مرحله 3 است که به دندان اجازه می دهد همچنان زنده بماند. علاوه بر این، این فرکانس تضمین می کند که پلاک باکتریایی قبل از معدنی شدن و تبدیل شدن به سنگ دندان به طور موثر درمان می شود.

 

چه زمانی معاینه دندان ضروری است؟

در موارد زیر لازم است بلافاصله با دندانپزشک خود مشورت کنید:

اگر دندان درد دارید: این ممکن است نشانه آبسه پریودنتال باشد.

اگر یکی از دندان های شما بشکند، زیرا در این صورت ضعیف تر از حد قابل ترمیم است.

اگر صورت شما متورم است: این اغلب نشانه آبسه پریودنتال یا دندانی است.

اگر زمین خورده اید یا ضربه ای به دندان هایتان وارد شده است، برای بررسی اینکه آیا خطر شکستن یک یا چند دندان وجود دارد یا خیر.

اگر درد غیرطبیعی و فزاینده ای را در دندان تازه درمان شده تجربه کنید.

اگر متوجه شدید که دندان هایتان به گرما، سرما، غذاهای شیرین یا شور حساس هستند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search