التهاب لثه بعد از کامپوزیت

التهاب لثه بعد از کامپوزیت؛پر کردن کامپوزیت یک روش درمانی است که برای ترک، پوسیدگی، شکستگی یا موقعیت های مشابه در دندان ها اعمال می شود. با این روش درمانی، ساختار دندان آسیب دیده ترمیم می شود. در طول عمل، قسمت های آسیب دیده یا پوسیده دندان برداشته و تمیز می شود. علاوه بر این، چسب ها اعمال می شوند و پرکننده های کامپوزیت روی دندان ها قرار می گیرند.

پر کردن کامپوزیت چیست؟

پرکردگی سال هاست که در درمان های دندانپزشکی استفاده می شود. از سال های گذشته تا به امروز از مواد مختلفی در درمان پرکننده استفاده شده است. پر کردن کامپوزیت در 50 سال گذشته یک نوع پرکننده ترجیحی و محبوب بوده است. پر کردن کامپوزیت نزدیک ترین گزینه به دندان طبیعی است.

پر کردن کامپوزیت به دست آمده از مواد بر پایه رزین قبل از اعمال روی دندان به صورت خمیری است. پر کردن این فرم خمیری روی دندان مورد نیاز اعمال می شود. پس از این کاربرد، از یک منبع نور LED استفاده می شود و پرکننده کامپوزیت شکل سختی شبیه به بافت دندان پیدا می کند. پرکردگی های کامپوزیت از نظر شیمیایی با دندانی که پرکننده روی آن اعمال می شود، پیوند می یابد. مواد کامپوزیت ماده ای است که سازگاری بالایی با رنگ دندان دارد. به این ترتیب می توانید دندان های زیبایی شبیه به ساختار دندان طبیعی داشته باشید.

پر کردن کامپوزیت چگونه ساخته می شود؟

قبل از عمل پر کردن کامپوزیت، برخی از معاینات توسط دندانپزشک شما انجام می شود. اولین مورد از این معاینات پوسیدگی دندان است. اگر پوسیدگی در دندانی که باید پر شود وجود داشته باشد، ابتدا این پوسیدگی ها تمیز می شوند. اگرچه این روش معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود، اما گاهی اوقات در کاربردهای سطحی نیازی به بیهوشی نیست. ممکن است برای آماده‌سازی دندان برای پر کردن نیاز به برخی روش‌های تاچ‌آپ باشد. پس از این مراحل، پر کردن انجام می شود.

پرکننده کامپوزیت باید مطابق با ساختار اصلی دندان های موجود قرار گیرد. این پرکننده ها به عنوان پرکننده های سفید نیز شناخته می شوند. علاوه بر این، پر کردن باید به طور کامل عملکرد دندان را انجام دهد و اصلاح کند. در طول فرآیند اصلاح پر کردن، یک تمرین نیش انجام می شود. علاوه بر این، کنترل سطح با زبان نیز باید انجام شود. این فرآیند با استفاده مناسب و بدون دردسر از پر کردن روی دندان به پایان می رسد. انتخاب دندانپزشک و کلینیک برای انجام صحیح این روش ها بسیار مهم است.

چه کسی باید پرکننده کامپوزیت داشته باشد؟

پر کردن کامپوزیت به طور کلی برای از بین بردن تغییر شکل در ساختار دندان انجام می شود. به این ترتیب افراد می توانند لبخند زیبایی شناسانه تری داشته باشند. این درمان در چارچوب درمان طراحی لبخند ارزیابی می شود.

دلایل مختلفی برای انتخاب پرکننده کامپوزیت وجود دارد. یکی از دلایل اصلی پر کردن شکاف های ایجاد شده پس از درمان پوسیدگی دندان است. دلیل دیگر ترمیم زیبایی ظاهر دندان های جلو پس از شکستگی یا ترک است.

پر کردن کامپوزیت از نظر رنگ، ظاهر زیبایی بر روی دندان ها ایجاد می کند. ظاهر دندان های با تغییر رنگ با این پر کردن بهتر می شود. در عین حال، شکاف بین دندان ها را می توان بسته کرد. فرآیند پر کردن کامپوزیت را می توان برای هر کسی که به این روش ها نیاز دارد، اعمال کرد.

درمان پر کردن کامپوزیت چقدر طول می کشد؟

کامپوزیت را می توان به راحتی بر روی دندان های عقبی که در برابر فشار جویدن مقاوم هستند نیز اعمال کرد. پر کردن یکی از متداول ترین روش های درمانی در زمینه سلامت دهان و دندان است. به لطف این روش، از دست دادن دندان در دهان نیز کاهش می یابد.

درمان پر کردن به طور کلی در یک جلسه کامل می شود. قبل از درمان، مقیاس رنگ و تعیین رنگ دندان انجام می شود. انتخاب رنگ موضوع بسیار مهمی است. پس از این کار، زمینه مناسبی برای حفره دندان تهیه شده و اسید استفاده می شود. پرکردگی هایی که مطابق با رنگ دندان انتخاب شده اند در ناحیه کاربرد قرار می گیرند. سپس از یک منبع پرتو برای سفت شدن پرکننده استفاده می شود. پس از فرآیند پرداخت، درمان کامل می شود. این فرآیند معمولا برای یک دندان تنها 30 دقیقه طول می کشد. درمان پر کردن را می توان برای بیش از یک دندان در روز اعمال کرد.

پرکننده های کامپوزیت معمولاً بین 7 تا 10 سال در دهان باقی می مانند. این دوره بسته به توجهی که بیمار به مراقبت از دهان و دندان می کند متفاوت است. در عین حال توانایی و تجربه دندانپزشک نیز بر این دوره تاثیر می گذارد. به همین دلیل باید دندانپزشک خود را به درستی انتخاب کنید.

بیشتر بدانید: اطلاعات در مورد کامپوزیت دندانکامپوزیت دندان قیمتانجام کامپوزیت دندانترمیم پوسیدگی دندان در تهراناصلاح خط لبخند با کامپوزیت

بعد از پر کردن کامپوزیت چه باید کرد؟

پس از درمان پر کردن کامپوزیت، بیمار می تواند به زندگی روزمره بازگردد. خوردن چیزی غیر از غذاهای سفت برای بیمار ضرری ندارد. لازم است از حرکات گاز گرفتن سخت خودداری شود، به خصوص برای اینکه پرکردگی های ساخته شده در دندان های جلویی به درستی جا بیفتند.

پس از پر کردن کامپوزیت، از نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه، نوشابه و عادات سیگار کشیدن که باعث تغییر رنگ می شوند، باید اجتناب شود. در غیر این صورت ممکن است در مدت کوتاهی مواد پرکننده تغییر رنگ دهند. علاوه بر این لازم است پس از پرکردن به سلامت دهان و دندان نیز توجه لازم صورت گیرد. تغییر رنگ و پوسیدگی ممکن است در افرادی که مراقبت های منظم دهان و دندان انجام نمی دهند رخ دهد.

انتخاب کلینیک مناسب برای درمان پر کردن کامپوزیت

قیمت پر کردن به طور کلی بسیار مقرون به صرفه است. با این حال، قیمت ها بسته به روشی که باید انجام شود و تعداد دندان ها متفاوت است.

انتخاب کلینیک و پزشک مناسب برای ماندگاری بیشتر پرکننده کامپوزیت بسیار مهم است. این واقعیت که پزشک شما با تجربه و متخصص است یکی از عواملی است که مستقیماً بر عمر پر کردن و درمان شما تأثیر می گذارد.

دکتر سیمین برنگی تمامی راه حل های مورد نیاز شما را در زمینه درمان پر کردن با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. علاوه بر این، تجهیزات بهداشتی با تکنولوژی بالا در کلینیک استفاده می شود. به این ترتیب همه بیماران راضی از مطب خارج می شوند. شما می توانید فوراً برای درمان پر کردن خود با ما تماس بگیرید.

پر کردن کامپوزیت؛ این یک روش درمانی زیبایی است که برای درمان از دست دادن دندان پس از ضربه، پوسیدگی دندان، نقص ساختار دندان و تغییر رنگی که بیمار را آزار می دهد استفاده می شود. از پرکردگی های کامپوزیت زیبایی نیز می توان برای پر کردن فاصله بین دندان ها استفاده کرد.

کارهایی که باید بعد از پر کردن کامپوزیت انجام داد

1) قبل از رفع خواب آلودگی نباید غذا خورد.

2) پس از پر کردن کامپوزیت، ممکن است گزگز یا درد به مدت 1-2 هفته رخ دهد. اگر دردی وجود داشته باشد که در عرض 2 هفته از بین نرود، پر شدن باید بررسی شود.

3) هرچه پر شدن عمیق تر باشد، دوره حساسیت طولانی تر است. به لطف دارویی که در زیر پرکننده قرار می گیرد، حساسیت روز به روز کاهش می یابد.

4) ناراحتی ممکن است برای چند روز در ناحیه بیهوش یا در ناحیه لثه آسیب دیده در حین پرکردن ایجاد شود. در روزهای بعد خود به خود از بین خواهد رفت.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search