هزینه لمینت سرامیکی دندان در تهران

هزینه لمینت سرامیکی دندان در تهران؛ دندان‌های لمینت که به ونیرهای چینی نیز معروف هستند، طرح‌های دندانی چینی هستند که با اندازه‌گیری دندان‌های خاص تهیه می‌شوند و با توجه به شکستگی و تغییر شکل دندان‌ها به سطوح جلویی دندان‌های جلویی چسبیده می‌شوند و نگرانی‌های زیبایی ظاهری را از بین می‌برند. مهمترین ویژگی لمینت ونیر این است که لمینت ونیر اعمال شده بدون هیچ گونه سایشی روی دندان هارمونی کمال گرایی را به دست می آورد.

لمینت های چینی که از نظر ظاهری شبیه دندان هستند بسیار نازک هستند و در هنگام اتصال به مینای دندان در برابر نیروهایی مانند کشیدن و هل دادن مقاومت بالایی دارند. بافت‌های از دست رفته دندان با روکش پرسلن بازیابی می‌شوند، زیرا این روشی است که کمترین تغییر شکل بافت سالم دندان را ایجاد می‌کند.

زیبایی دندان ها صرف نظر از سن، حرفه و جنسیت برای هر فردی مهم است. برای تفاوت رنگ دندان ها، ترک ها و شکستگی های دندان و تغییر رنگ ناشی از پرکردن، اعمال زیبایی با استفاده از لمینت چینی فقط در سطح جلوی دندان به جای بریدن کل دندان انجام می شود. روکش های لمینت یک راه عالی برای صاف کردن دندان های جلویی و ظاهر زیبایی به آن ها هستند. به لطف این روش، محافظت کننده ترین کاربرد پروتز است زیرا برش بسیار کمی از ساختار دندان انجام می شود. از آنجایی که هیچ فلزی در زیرساخت آن و ساختار خود چینی وجود ندارد، اینها کاربردهای بسیار زیبایی دارند. با روکش ها می توانید دندان های خود را سفید کنید، فاصله بین دندان های خود را پر کنید و لبخندی زیبا داشته باشید.

چرا لمینت ونیر؟

روکش های لمینت جایگزین عالی برای روکش ها هستند. تغییر رنگ، شکل و اندازه دندان با رویکرد محافظه کارانه تر امکان پذیر است. تغییر رنگ تتراسایکلین، تغییر رنگ دندان پس از ضربه، درمان ریشه; لمینت های چینی با موفقیت در نقص های مادرزادی یا اکتسابی اعمال می شوند. نتایج بسیار موفقیت آمیزی نیز در بیماران با فاصله بین دندان ها حاصل می شود که به آن دیستما می گوییم.

لمینت ونیر دندان چگونه ساخته می شود؟

قبل از شروع استفاده از ونیر لمینت، ابتدا اندازه گیری های داخل دهانی انجام می شود. آزمایش هایی به نام ماکت در آزمایشگاه بر روی مدل تهیه شده مطابق با اندازه گیری های انجام شده انجام می شود. پس از اینکه پزشک و بیمار با توافق نظر در مورد مدل تصمیم گرفتند، دندان ها برای عمل آماده می شوند. اگرچه زمان پروسه لمینت ونیر دندان بسته به تعداد دندان هایی که قرار است اعمال شود متفاوت است، باندینگ دندان ها در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود.

شرایطی که نیاز به لمینت دندان دارد

لمینت که بدون هیچ گونه سایشی روی دندان های فرد اعمال می شود، لایه ای نازک و نیمه تراوا است که حساسیت و هماهنگی بالایی را ایجاد می کند. روکش های لمینت دندان که ساختار نازکی دارند بسیار بادوام هستند و به راحتی نمی شکنند.

روکش های دندانی به دلیل از دست دادن حداقل بافت های سالم دندان ترجیح داده می شوند. علاوه بر این، با این نوع پوشش، بافت های دندان به مرور زمان ترمیم می شوند.

لمینت دندان چینی که می تواند برای بیماران در هر سنی که دچار مشکلات دندانی هستند استفاده شود، روشی است که افراد به خصوص به دلیل مشکلات در ساختار دندان ترجیح می دهند. مواردی که استفاده از ونیر لمینت چینی ضروری است به شرح زیر است:

 • ترمیم دندان های شکسته یا فرسوده
 • افزایش طول دندان ها
 • بستن شکاف در دندان های شکاف شده
 • اصلاح دندان های زرد و تیره که روش های سفید کردن برای آنها کافی نیست
 • اصلاح ناهنجاری های دندان
 • تجدید پرکردگی های قدیمی و زرد شده
 • اصلاح دندان های کج
 • دلایلی مانند ترمیم عیوب ارثی در ساختارهای دندانی مشکلاتی می باشند که داشتن لمینت روکش دندان را ضروری می کند.
چه کسانی نمی توانند درمان های دندانپزشکی لمینت انجام دهند؟
 • افراد مبتلا به اختلالات فک
 • افرادی که دندان قروچه دارند
 • افرادی که عاداتی مانند جویدن ناخن و مداد جویدن دارند
 • استفاده از ونیرهای دندانی چینی برای افرادی که دچار فرورفتگی شدید لثه هستند مناسب نیست، اگر این کار انجام شود روکش ها آسیب می بینند و سلامت دندان ها بدتر می شود.

مزایای درمان ونیر چینی لامینا

ساختار صاف

ظاهری زیباشناسانه

عدم تغییر رنگ

شما ساختار دندان قوی تر و قوی تری خواهید داشت.

مدت زمان درمان ونیر پرسلن لامینا

اگر دندان‌ها و لثه‌های شما نیازی به درمان یا مداخله زیبایی ندارند، می‌توانید در ۲ تا ۳ جلسه از دندان‌های لمینت شده خود استفاده کنید. اگر دندان های شما نیاز به درمان دارند، دندانپزشک زیبایی ممکن است زمان درمان شما را بر اساس نیاز شما تغییر دهد.

بیشتر بدانید:لمینیت دندان چیست؟قیمت لمینیت دندانهزینه لمینیت دندانلمینیت سرامیکی

لمینت ونیر چگونه انجام می شود؟

برای ساخت لمینت، بیمار باید حداقل 3 جلسه شرکت کند. در اولین ملاقات، یک مدل گرفته شده و ارزیابی می شود. در جلسه دوم دندان ها مناسب شده و اندازه گیری می شود. در نهایت فرآیند باندینگ اعمال می شود.

اولین جلسه ای که در آن برنامه ریزی درمانی انجام می شود بسیار مهم است. نوع لبخند مورد نظر بیمار باید به خوبی ارزیابی شود، موقعیت هایی که ممکن است موانعی در مورد دندان ها و ساختار دهان ایجاد کند باید به طور مناسب برای بیمار توضیح داده شود و گزینه های درمانی مشخص شود. مدل های دندانی بیماران گرفته می شود. از دندان ها و صورت شما عکس گرفته شده است. انتظارات، سبک زندگی و نیازهای بیماران مشخص می شود. در صورت لزوم، یک مدل کار از وضعیت نهایی دندان ها تهیه می شود.

روند درمان لمینت ونیر چیست؟

جلسه دوم برش دندان ها بسته به تعداد دندان هایی که قرار است بریده شوند، تقریباً 1 یا 1.5 ساعت طول می کشد. تقریباً نیم میلی متر سایش روی دندان با بی حسی موضعی انجام می شود. اندازه گیری انجام می شود. آماده سازی دندان ها بسته به تعداد دندان ها ممکن است 1 هفته طول بکشد. فرآیند چسباندن تقریباً 2 ساعت طول می کشد. ابتدا لمینت های چینی بدون چسب بر روی دندان ها قرار می گیرند و هماهنگی رنگ و شکل آن ها بررسی می شود. رنگ را می توان با چسب کمی تغییر داد. اگر همه چیز راضی باشد، لمینت ها با چسب های مخصوص چسبانده می شوند.

لمینت دندان یا زیرکونیوم؟

اولاً شرایط کاربرد روکش دندان لمینت و روکش زیرکونیومی با یکدیگر متفاوت است. سلامت دهان و دندان بیمار بررسی می شود و تصمیم گرفته می شود که کدام یک مناسب تر است.

با این حال، بیمارانی که برای هر دو کاربرد مناسب هستند، می توانند با در نظر گرفتن تفاوت های زیر انتخاب خود را انجام دهند.

لمینت ونیر را می توان یکی یکی روی دندان ها اعمال کرد. اما پوشش زیرکونیوم ضخامت خاصی دارد. برای استفاده از آن، دندان ها را تا زمانی که به اندازه مشخصی برسند، تراشیده می شوند.

علاوه بر این تفاوت در ساختار دندان و مشکلاتی که نیاز به اصلاح دارند یکی از دلایل انتخاب روکش دندان زیرکونیوم یا لمینت است.

اگر دندان از دست رفته در دهان وجود دارد، پوشش زیرکونیوم روش بسیار مناسب تری برای تکمیل دندان از دست رفته با ایمپلنت بریج است. زیرا دندان های لمینت شده ساختار بسیار نازکی دارند و برای کاشت بریج مناسب نیستند.

زیرکونیوم در مواردی که از دست دادن بافت در دندان زیاد است نتیجه بهتری نسبت به روکش برگ می دهد.

زیرکونیوم ظاهری نیمه مات شبیه بافت طبیعی دندان دارد. در این زمینه، هم می تواند نور را منعکس کند و هم نور را جذب کند. بنابراین، می توان ظاهری بسیار نزدیک به ساختار طبیعی دندان به دست آورد.

خطوط تیره در نقطه ای که پوشش زیرکونیوم با صمغ برخورد می کند به وضوح قابل مشاهده نیست. با این حال، در پوشش لمینیت این خط کاملاً قابل مشاهده است.

در موارد فرورفتگی لثه، روکش دندان لمینت شده ممکن است ظاهری غیر زیبایی داشته باشد.

از آنجایی که زیرکونیوم از مواد غیر حساسیت زا ساخته شده است، می توان آن را برای هر کسی که شرایط را برآورده می کند اعمال کرد.

پوشش زیرکونیوم به زمان اجرای بسیار طولانی تری نسبت به پوشش لمینیت نیاز دارد.

زیرکونیوم یک کاربرد بسیار گران است زیرا ماده ای بسیار گرانتر از روکش دندان لمینت شده است.

طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

در صورت عدم وجود مشکل لثه و رعایت توصیه های مراقبتی، روکش دندان لمینت مادام العمر قابل استفاده است. علاوه بر فرآیندهای معمول تمیز کردن و نگهداری، گاز نگرفتن اجسام جامد و سخت نیز مهم است.

در مواردی که تحلیل لثه به سرعت رخ می دهد، از بین رفتن ظاهر زیبایی ممکن است رخ دهد. زیرا زمانی که محل اتصال روکش لمینت و لثه رنگ متفاوتی داشته باشد ظاهر بدی به وجود می آید. به همین دلیل استفاده از روکش لمینت دندان در افرادی که لثه های عقب رفته دارند توصیه نمی شود.

بیشتر بدانید: لمینیت دندان در تهرانلمینیت سرامیک در تهرانبهترین دکتر لمینیت دندان در تهران

چگونه از لمینت ونیر دندان مراقبت کنیم؟

نگهداری از پوشش لمینت به مراقبت زیادی نیاز ندارد. تا زمانی که روند طبیعی مراقبت از دندان ادامه یابد، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. با این حال، ترک عادت جویدن ناخن، ترک خوردن آجیل و دندان قروچه ضروری است.

اگر آجیل بخورید، ممکن است پوشش دندان آسیب ببیند. ممکن است نیاز به تکرار باشد. بنابراین بهتر است دندان های لمینت شده آن را به صورت لایه بردار مصرف کنند. اگر عادت جویدن ناخن را ترک نکنید، ممکن است پوشش لمینت روی دندان خراشیده شده و ساختار طبیعی آن آسیب ببیند. دندان قروچه، به خصوص در هنگام خواب نیز می تواند باعث خارج شدن روکش ها از جای خود شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search