قیمت روکش

قیمت روکش؛روکش دندان دقیقا چیست؟

روکش دندان یک پوسته چینی بسیار نازک، سفارشی و به رنگ دندان است که به سطح جلویی دندان چسبانده می شود. ونیرها برای بهبود ظاهر دندان هایی که تغییر رنگ داده، بریده شده، بدشکل یا کمی نامرتب هستند استفاده می شود.

در سال های اخیر روکش دندان به عنوان جایگزینی کاربردی، اقتصادی و موثر برای پروتزهای دندانی مانند ایمپلنت، روکش یا سایر کامپوزیت های قرار داده شده بر روی دندان های آسیب دیده مورد توجه قرار گرفته است.

این به شکل یک پوسته بسیار نازک و با ضخامت متوسط ​​0.6 تا 0.7 میلی متر است. روکش دندان این ویژگی را دارد که فقط با چسباندن روی قسمت قابل مشاهده دندان به منظور بهبود ظاهر آن قرار می گیرد. بنابراین این کار بخشی از دندانپزشکی زیبایی است. بنابراین تعداد روکش های دندانی که قرار است قرار داده شوند به پهنای لبخند بیمار، یعنی تعداد دندان های قابل مشاهده بستگی دارد. به لطف آن، اکنون راحت تر می توان عیوب مختلف دندان ها را بدون توسل به راه حل های خسته کننده یا غیرقابل دسترس مالی پنهان کرد.

روکش دندان یک لایه نازک از کامپوزیت یا سرامیک است که در بالای دندان ها قرار می گیرد به گونه ای که آنها را مانند یک لباس بر روی بدن، مانند یک پوسته یا روکش می پوشاند. مخصوصاً برای دندان های جلویی در نظر گرفته شده است که برجسته ترین آنهاست و تمام مینای دندان را بدون نشان دادن عیوب می پوشاند. این یک راه طولانی مدت برای حفظ زیبایی، سفیدی و زیبایی دندان ها است. دوام روکش های دندانی می تواند تا 20 سال بدون تغییر رنگ یا تخریب باشد. اغلب، برای حمایت خوب و تثبیت بهتر، نیاز به برش بدون درد دندان دارند. این همچنین برای یک زیبایی شناسی منظم مفید است که باعث می شود دندان خیلی ضخیم نباشد و در نتیجه کمتر طبیعی شود. با این حال، مانند روکش های Lumineers، این مداخله قبلی مفید نیست. این به شما اجازه می دهد تا دندان های طبیعی خود را با مینای دست نخورده نگه دارید.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

در چه مواردی باید به روکش دندان متوسل شد؟

دلایل زیادی وجود دارد که دندان های ما اغلب زود آسیب می بینند: قند زیاد، عدم مراقبت، واکنش به سرما و گرما و غیره. همچنین می توانند با سوء استفاده از غذاها یا نوشیدنی های رنگی مانند قهوه یا کولا، رنگ خود را تغییر دهند و درخشندگی طبیعی خود را از دست بدهند. به طور مشابه، مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک در دوران کودکی که به طور مستقیم بر رنگ و سلامت دندان ها تأثیر می گذارد. به این دلایل، روکش‌های دندانی روشی نوآورانه، سریع و بدون درد برای زنده کردن لبخند شما و بهینه‌سازی اعتماد به نفس هستند. لایه نازکی که تقریباً به ضخامت یک لنز تماسی است، تمام عیوب دندان، لکه‌ها، گچ‌هایی را که با گذشت زمان زرد یا سیاه می‌شوند و ظاهر زیبایی بسیار کمتری می‌دهند، پنهان می‌کند. روکش دندان سایه ای یکنواخت و درخشان به دندان ها می دهد. شما می توانید 2-3 سایه بیشتر با دندان های سفارشی خود کسب کنید. و جادوی روکش دندان به همین جا ختم نمی شود.

بسته به انتخاب بیمار، روکش های دندانی نیز می توانند تراز کاملی برای دندان ها ایجاد کنند. فضای بیش از حد بین دندان ها برای دندان های شادی، نسبت بدی از دندان ها که باعث می شود لبخند را با دست پنهان کنید، به راحتی با نمای دندانی پنهان می شود. اکنون می توانید یک لبخند ستاره ای خیره کننده را برای مدت طولانی به نمایش بگذارید.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

دکتر سیمین برنگی به لطف قیمت های مقرون به صرفه روکش دندان با بهبود ظاهر دندان شما با درمان های روکش دندان، دندان های سفید و لبخندی شاد برای شما فراهم می کند.

ونیر دندان چیست؟

روکش دندان مجموعه ای از کاربردهایی است که با پنهان کردن تغییر رنگ مینای دندان، ناهماهنگی جزئی یا اختلالات طولی، عیوب قابل مشاهده، بدشکلی های دندان به طور قابل اعتماد و دائمی، ظاهر زیبایی را به دندان ارائه می دهد. مخصوصاً برای افرادی که می خواهند یک ناهماهنگی خفیف، تغییر رنگ یا سایر عیوب قابل مشاهده دندان در دندان های جلویی را اصلاح کنند، موثرترین و سریع ترین روش درمان روکش دندان است. با درمان روکش دندان می توان به طور متوسط ​​در 2 جلسه به لبخند مورد نظر دست یافت. مهمترین عاملی که در دندانپزشکی زیبایی و درمان روکش دندان باید مورد توجه قرار گیرد طبیعی بودن است. دندان های جدید ایجاد شده در درمان روکش دندان را نمی توان از دندان های واقعی تشخیص داد. تغییر رنگ، شکستگی یا ناهنجاری دندان ها می تواند بر ظاهر تأثیر منفی بگذارد و باعث ایجاد ناراحتی در فرد شود. اگر از فرم دندان های خود راضی نیستید، می توانید با از بین بردن عیوب جزئی دندان ها با اصلاح زیبایی دندان با استفاده از روکش، ظاهر دندان مورد نظر را به دست آورید.

روکش دندان چگونه ساخته می شود؟

در فرآیند تولید روکش دندان ابتدا معاینه دقیق دندانپزشکی و رادیوگرافی انجام می شود. در نتیجه آنالیزهای دندانی انجام شده با توجه به نتایج معاینه و اشعه ایکس، تصمیم گرفته می شود که کدام دندان و کدام نوع پوشش مطابق با انتظارات فرد اعمال شود. قبل از ساخت روکش ها، دندانپزشک قالبی از دندان ها را برای روکش می گیرد، به طوری که روکش ها کاملاً با سطح دندان سازگاری دارند. پس از اندازه گیری ها، مواد مناسب برای پوشش انتخاب می شود. پس از انجام اندازه گیری ها، تمیز کردن کلی دهان و دندان انجام می شود. روکش موقت روی سطح دندان فرد قرار می گیرد تا زمانی که دندان های روکش در آزمایشگاه یعنی در جلسه دوم تولید شوند. در عین حال با این پوشش فرد می تواند ببیند که آیا قالب گرفته شده با دندان سازگاری دارد یا خیر. هنگامی که فرد با پوشش های موقت روی دندان های خود مشکلی داشته باشد، قبل از اعمال پوشش واقعی از محلول درمانی استفاده می شود. ونیرها یکی یکی در لابراتوارهای دندانپزشکی تولید می شوند و سپس توسط دندانپزشک به دندان می چسبند. معمولاً از مواد خاصی تشکیل شده است که بسیار نازک، بسیار مقاوم در برابر شکستگی و زیست سازگار هستند. بسته به ترجیح مواد روکش، در برخی موارد می توان زبری بسیار جزئی به سطح دندان داد تا روکش روی دندان بچسبد.

انواع روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی لایه نازکی هستند که ظاهر طبیعی دندان ها را تقلید می کنند و همچنین مانند مینای دندان طبیعی بادوام هستند. ونیرها به طور خاص با توجه به خطوط دندان شما ساخته می شوند و طی یک سری فرآیندها به مینای طبیعی دندان شما می چسبند. ترکیبی از پوشش‌های با کیفیت بالا، فرآیندهای اتصال نوآورانه و تکنیک‌های کاربردی پیشرفته، پوشش‌ها را بادوام، انعطاف‌پذیر و مقاوم می‌سازد. با مراقبت منظم از دهان، بهداشت دهان و دندان و تمیز کردن حرفه ای منظم، روکش ها حتی سال ها بعد سفید و شبیه دندان های شما هستند. روکش های دندانی انواع مختلفی دارند که با توجه به ساختار دندان فرد و تصویر مورد نظر می توان آنها را ترجیح داد. اینکه چه نوع روکشی روی فرد اعمال می شود، در نتیجه معاینه دقیق دندانپزشکی تعیین می شود. انواع روکش های دندانی که با توجه به مصالح ساختمانی متفاوت هستند به شرح زیر است:

روکش های دندانی زیرکونیومی

روکش دندان چینی لامینا

کامپوزیت ونیر دندان لامینا

روکش فول سرامیکی دندان (روکش Empress E-max)

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

قرار دادن روکش دندان

تنها در دو جلسه مشاوره با جراح دندانپزشک ما در پاریس، به نتیجه ای دست خواهید یافت که انتظارات شما و دندان هایی را که همیشه آرزوی داشتن آن را داشتید برآورده می کند. اولین مشاوره برای دکتر زیسرمن برای انجام یک مطالعه شفاهی استفاده خواهد شد که به او امکان می دهد امکان مداخله را ببیند. او با گوش دادن و دادن توصیه های بسیار عاقلانه به لطف سال ها تجربه، شما را در انتخاب سایه و شکل دندان های آینده شما حمایت می کند. قیمت روکش دندان به این انتخاب ها، تعداد دندان هایی که باید پوشانده شوند، آماده سازی اولیه که ممکن است قبل از نصب مفید باشد بستگی دارد. جراح ما پس از آن یک نقل قول غیر الزام آور برای لبخند سفارشی شما ارائه می دهد.

اگر مطب ما موافقت شما را داشته باشد، جراح دندان‌پزشک ما برای انجام دقیق روکش دندان از دندان‌های شما برداشت می‌کند. این مرحله کاملا بدون درد است. این شامل گاز گرفتن روی یک گچ نرم است که به عنوان قالبی برای لبخند سفارشی شما عمل می کند. نصب طی یک مشاوره دوم انجام می شود. این می تواند حدود 3 ساعت صرف مراقبت از جراح دندان ما متفاوت باشد.

روکش دندان، برای کدام دندان ها؟

همانطور که در بالا گفته شد، روکش‌های دندانی برای دندان‌های قابل رویت، یعنی آنهایی که در جلو هستند، در نظر گرفته شده‌اند. برخی از دندانپزشکان اکنون مدل های خاصی را برای دندان های پرمولر ارائه می دهند. بنابراین در نظر گرفتن این محلول برای دندان هایی که در پشت دهان قرار دارند بی فایده است. بدیهی است که برای به دست آوردن یک نتیجه بی عیب و نقص و طبیعی هر چه بیشتر، روکش های دندانی باید به اندازه کافی ساخته شوند. این پارامتر نیز به طول عمر محصول کمک می کند.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

روکش دندان، برای چه کسی؟

روکش های دندان عمدتا برای افرادی است که می خواهند لبخندی زیبا پیدا کنند. همچنین برای بیمارانی که می‌خواهند عیوب یک یا چند دندان را پنهان کنند، مانند سایه‌های مشخص، ناهنجاری‌های خجالت‌آور مانند همپوشانی یا فاصله نسبتاً برجسته یا اشکال غیرعادی توصیه می‌شود.

بیشتربدانید:قیمت طرح لبخندبهترین دندانپزشک عصب کشیعصب كشي مجدد دندان در تهرانقیمت عصب کشی دندان

روکش دندان، برای چه؟

شکل دندان ها را تغییر دهید

او لبخند را بازسازی می کند،

دندان های خیلی کوچک، خیلی کوتاه، ترک خورده در اثر تصادف یا شکستگی را اصلاح و هماهنگ می کند

عیوب دندان ها را پنهان می کند،

این به دندانپزشک اجازه می دهد تا شکل بهتری به دندان ها بدهد تا لبخندی برازنده داشته باشد.

سایه دندان ها را تغییر دهید

این یک راه حل موثر و ماندگار در مقایسه با روش های سنتی سفید کردن دندان است.

این تغییر رنگ ناخوشایند دندان ها (ته رنگ اخرایی یا زرد) ناشی از مصرف بیش از حد کافئین یا نوشیدنی های حاوی تئین، سیگار و همچنین درمان های پزشکی مکرر مانند آنتی بیوتیک های مکرر و با دوز بالا را اصلاح می کند.

   تراز دندان ها را اصلاح کنید

جایگزین درمان های ارتودنسی می شود

ناهماهنگی بین دندان ها را اصلاح می کند، حتی مهم ترین آنها،

شکاف بین دندان‌ها را پر می‌کند، به‌ویژه زمانی که ناخوشایند، خیلی بزرگ یا نامنظم هستند.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

ونیرهای دندانی با رزین کامپوزیت

اکثریت بزرگی از دندانپزشکان ونیرهای دندانی با رزین کامپوزیت را به بیماران ارائه می دهند. اینها با یک خمیر چکش خوار برای چسبندگی طبیعی و خود به خود به دندان طراحی شده اند. سپس کپسول مستقیماً روی دندان قرار می گیرد.

روکش رزین کامپوزیت سفید کردن دندان مصنوعی و سریع را ارائه می دهد. همچنین به پزشک امکان بازتولید شکل دندان مورد نظر، مدل سازی دقیق و سریع آن را می دهد. سپس خمیر با استفاده از لامپ هالوژن سفت می شود و پس از سفت شدن خمیر پولیش انجام می شود. نصب، به طور کلی طی یک قرار ملاقات انجام می شود، زیرا فاست ها مستقیماً روی دندان ها شکل می گیرند. در نهایت، درمان برگشت پذیر باقی می ماند.

ونیرهای دندانی با رزین کامپوزیت دارای چند معایب هستند:

  • طول عمر آن ها به 5 سال محدود شده است،
  • متخلخل، مقاومت کمتری نسبت به مدل سرامیکی یا چینی دارند.
  • آنها می توانند تحت تأثیر وظایف قرار گیرند،
  • آنها نیاز به تغییرات و جایگزینی دارند،
  • آنها می توانند رنگ را تغییر دهند و درخشش اصلی خود را از دست بدهند.

روکش های چینی یا سرامیکی

روکش های دندانی به صورت چینی یا سرامیکی نیز موجود است. باید بدانید که سرامیک ماده ای است که کاملاً با بافت زنده سازگار است، زیرا خواص مکانیکی و نوری بسیار نزدیک به دندان های طبیعی دارد. روکش های دندانی پرسلن یا سرامیکی در حال حاضر در ضخامت 0.2 میلی متر در دسترس هستند.

ویژگی های روکش های سرامیکی و پرسلن دندان:

نصب ساده شده و بدون اندازه قبلی دندان ها انجام می شود.

جنبه های شوره سر بسیار نازک و بسیار شبیه به لنزهای تماسی هستند.

آنها نتیجه زیبایی شناختی بهتری را در دراز مدت ارائه می دهند،

سرامیک ماده ای است که هم از نظر توانایی در بازتولید شفافیت طبیعی دندان و هم از نظر سختی بیشتر شبیه مینای دندان است.

زیست سازگار، نمی توانند به دندان هایی که روی آن قرار می گیرند آسیب بزنند،

آن ها در برابر لکه ها به ویژه مایعات تیره و تنباکو بسیار مقاوم هستند.

آن ها طول عمر بیشتری نسبت به ونیرهای رزین کامپوزیت دارند، یعنی بیش از 20 سال،

آن ها سفید کردن دائمی دندان مصنوعی را فراهم می کنند.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

ژاکت دندانپزشکی

این ژاکت که به عنوان تاج ژاکت نیز شناخته می شود، نوعی از روکش سرامیکی دندان است. این یک ذره بسیار ریز است که روی دو وجه دندان چسبیده است و همان عملکردهای یک فاست معمولی را انجام می دهد. برخلاف روکش‌های معمولی، این مدل مخصوص دندان‌هایی است که قبلاً تحت درمان ارتودنسی نامطلوب قرار گرفته‌اند.

مزایای روکش دندان

روکش دندان به شما این امکان را می دهد که لبخندی خیره کننده و دندان هایی کاملا هماهنگ پیدا کنید.

مزایای آن بسیار است:

ساختار دست نخورده دندان ها را حفظ می کند،

ظاهر دندان ها را بدون تخریب بهبود می بخشد،

تراز دندان ها را هماهنگ می کند و این به روشی طبیعی و ماندگار،

سفیدی بی‌نظیری را در درازمدت و شفافیت بی‌نظیر ارائه می‌دهد،

در مقایسه با سفید کردن معمولی، درخشندگی بهتری را تضمین می کند.

به بهبود لبخند کمک می کند،

  بر خلاف روکش های معمولی و هر راه حل دیگری باعث از دست دادن قابل توجهی کمتر ساختار دندان می شود.

در برابر پوسیدگی دندان و  هم انواع لکه های مواد غذایی یا دارویی مقاوم است.

  نصب بدون درد است و به راحتی اجرا می شود.

چند نکته منفی…

اگرچه روکش دندان بسیار کاربردی است، اما معایبی دارد:

کمی گران است و می تواند بیمارانی را که بودجه لازم برای بهره مندی از آن را ندارند دلسرد کند.

ونیرها که به خوبی ثابت نشده اند می توانند مشکلات دندانی از جمله نصب حفره های زیر روکش ایجاد کنند. توجه داشته باشید که پوسیدگی دندان همیشه باید قبل از نصب روکش دندان درمان شود.

سفید کردن دندان اغلب قبل از گذاشتن روکش توصیه می شود.

تامین اجتماعی هزینه های مربوط به قرار دادن روکش دندان را پوشش نمی دهد.

نتایج به دست آمده تا حد زیادی به مهارت های هنری پروتز یا دندانپزشک و پیچیدگی موردی که باید درمان شود بستگی دارد.

روکش باید همیشه بسیار نازک باشد تا نتیجه عالی حاصل شود،

مقاومت وجه ها بسته به ظرافت آنها کم و بیش کاهش می یابد.

نصب کپسول ها به اندازه اولیه دندان ها نیاز دارد.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

آیا محدودیت سنی برای واجد شرایط بودن وجود دارد؟

برخلاف تصور رایج، روکش دندان را می توان در هر سنی انجام داد. آنها در بیماران جوان به عنوان راه حل جایگزین برای درمان ارتودنسی یا به سادگی برای اصلاح دندان های آسیب دیده درخواست می شوند. از سوی دیگر، در بیماران مسن تر، روکش دندان با هدف ایجاد اصلاح زیبایی در پروتزهای دندانی موجود است.

روکش دندان و دندان قروچه

قرار دادن روکش دندان نیز راه حل موثری در برابر دندان قروچه است. برای یادآوری، دندان قروچه وضعیتی است که به صورت یک حرکت ناخودآگاه فشردن یا مالش بین فک بالا و پایین ظاهر می شود و باعث ایجاد درد در فک ها و همچنین ساییدگی مینای دندان می شود. بنابراین، قرار دادن روکش های دندانی، درمان مشکلات مرتبط با دندان قروچه را با جبران مینای حل شده و با آوردن ضخامت خاصی به دندان ها ممکن می سازد. البته توجه داشته باشید که این محلول دندان قروچه را برای همیشه متوقف نمی کند، بلکه به بیمار کمک می کند تا این حرکات را در هر دو فک محدود کند. دندانپزشک یا متخصص پروتز از جمله استفاده از ناودان را به خصوص در شب توصیه می کند تا پوسته ها حفظ شود و در نتیجه از آسیب رساندن به آنها جلوگیری شود.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

آماده سازی

قرار دادن روکش های دندانی نیاز به آماده سازی دقیق دارد. بیمار قبل از هر چیز باید وقت بگذارد و یک نکته کامل را با دندانپزشک در مورد تمام انتظاراتش بیان کند. تمرین‌کننده در واقع او را در مورد مراحل مختلف عمل و همچنین زمان لازم برای تحقق پوزیشن آگاه می‌کند. به طور کلی، و این، برای پیچیده ترین پروژه ها، مانند اصلاح تراز دندان ها، تغییر فرم آنها یا پوشش دندان های شکسته، پزشک یک ماسک دندان را انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که فاست ها برای تولید کافی هستند. سپس آزمایش ها در شرایط تقریبا واقعی انجام می شود. این مرحله اول طرح کلی «پروژه زیبایی شناختی» را مشخص می کند. دندانپزشک همچنین عکس ها و نشانه ها، برداشت ها و همچنین یک عکس کلی از دهان را با اشعه ایکس می گیرد.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

نصب چند مرحله ای

1. تاریخ دوم

در جلسه دوم، دندانپزشک یک ناودان را ارائه می دهد که چیزی جز پایه پیشرفته تر گچ اول نیست. چندین عملیات در این مرحله دوم انجام می شود که عبارتند از:

لایه های انتقالی،

ماسکی بسازید که برای چندین آزمایش متوالی استفاده شود.

بیشتربدانید:بهترین متخصص درمان ریشهقیمت پرکردن دندانكشيدن دندان در تهرانلولينگ لثه در تهران

2. آماده سازی دندان ها

در طی این مرحله، دندانپزشک دندان ها را برای قرار دادن روکش ها آماده می کند. سپس چندین عملیات را انجام می دهد که عبارتند از:

اندازه دندان ها، به منظور هماهنگی ابعاد آنها،

تراشیدن سبک دندان ها به منظور از بین بردن مینای دندان، تثبیت چسب را تسهیل می کند و استحکام روکش ها را در طول زمان تضمین می کند.

3. گذاشتن نهایی روکش ها

در این مرحله باید به چند نکته توجه داشت:

اگر چه دردناک نیست، عمل معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود تا ناراحتی ایجاد شده محدود شود و از هرگونه حرکت یا رد نابهنگام جلوگیری شود.

جلسه نسبتا طولانی است: نصب 6 وجه می تواند تا 4 ساعت طول بکشد،

پزشک باید در زمان نصب بسیار دقیق و دقیق باشد، زیرا چسب استفاده شده خیلی سریع عمل می کند.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

طول عمر روکش های دندان

طول عمر روکش های دندانی بین 10 تا 20 سال تخمین زده می شود. با این حال، بسته به پارامترهای مختلفی مانند کیفیت پوسته ها، مراقبت های ارائه شده توسط بیمار و دقت و صحت قرار دادن، این می تواند متفاوت باشد. لازم به ذکر است که نگهداری از دندان ها اولین عاملی است که طول عمر روکش های دندانی را تعیین می کند.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

موارد منع مصرف؟

بیشتر متخصصان موافق هستند که موارد منع مصرف بسیار کمی در مورد قرار دادن روکش دندان وجود دارد. ولی در موارد زیر توصیه نمی شود:

کمبود مینای دندان به دلیل مصرف بیش از حد غذاهای اسیدی یا یک بیماری ژنتیکی؛ که کارایی چسب و ماندگاری آن را در طول زمان زیر سوال می برد،

دندان های بیش از حد آسیب دیده نصب روکش دندان عاقلانه تر خواهد بود،

دندان ها بسیار بد قرار گرفته اند پس بریس های دندانی ضروری هستند،

دندان های مبتلا به بیماری لثه،

فقدان بخش بزرگی از دندان تاج دندان همچنان موثرترین و بهترین راه حل است.

نگهداری از روکش های دندان

روکش های دندانی به مراقبت خاصی نیاز ندارند، اما نیاز به درمان مشابهی دارند که برای دندان های طبیعی انجام می شود. بنابراین، بهداشت بی عیب و نقص از بیمار انتظار می رود، یعنی مسواک زدن در قوانین هنری (2 دقیقه بعد از هر وعده غذایی) و همچنین معاینه منظم با دندانپزشک، ترجیحا هر 6 ماه یکبار. همچنین امکان استفاده از نخ دندان و انجام جرم گیری منظم وجود دارد. البته بیمار باید از مسواک نرم و باکیفیت استفاده کند و هر ربع آن را تجدید کند. سوء مصرف چای و قهوه نیز توصیه نمی شود. در نهایت مسواک زدن بعد از هر فنجان برای حفظ درخشندگی و همچنین رنگ وجوه ضروری است.

بیشتربدانید:قیمت ترمیم دندانقیمت ترمیم پوسیدگیقیمت ترمیم تاجقیمت هر واحد کامپوزیت تهرانقیمت عصب کشی دندان

آیا روکش دندان می تواند تغییر کند؟

نه انها نمیتوانند. در واقع، آنها

not break: مقاوم هستند، نمی‌شکنند و این علیرغم ظرافتشان. البته ممکن است بعد از یک ضربه شدید، ضربه های شدید، ترک هایی را نشان دهند، اما کاملاً قابل تعویض هستند.

جدا نشود، زیرا چسب استفاده شده کاملاً به مینای دندان می چسبد.

محو نشوند، زیرا رنگ آنها غیر قابل تغییر است، بر خلاف دندان های طبیعی که بسته به عادات غذایی و سبک زندگی می توانند تغییر رنگ دهند.

بیشتربدانید:هزینه پرکردن دندانقیمت پرکردن دندانقیمت هر واحد کامپوزیت تهرانبهترین برند کامپوزیت

درمان روکش دندان

قرار دادن روکش دندان که یک عمل زیبایی تلقی می شود، توسط تامین اجتماعی جبران نمی شود. با این حال، می تواند توسط برخی از شرکت های بیمه متقابل پوشش داده شود. با این حال، آگاه باشید که یافتن شرکت‌های متقابلی که این حمایت را ارائه می‌کنند بسیار دشوار است.

یک جایگزین تامین مالی برای قرار دادن ونیرهای دندانی

قرار دادن ونیرهای دندانی نیازمند سرمایه گذاری مالی کم و بیش قابل توجهی است.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

روکش های دندانی زیرکونیومی

زیرکونیوم یکی از قدیمی ترین و پرمصرف ترین عناصر در جهان است. با بدن انسان هماهنگی کامل دارد. زیرکونیوم به طور گسترده در بسیاری از کاربردهای پزشکی مانند مفاصل مصنوعی استفاده می شود که دوام و طول عمر زیادی نیاز دارد. امروزه افرادی که روکش دارند، دندان های زیرکونیومی را به جای دندان های چینی با پایه فلزی ترجیح می دهند. روکش زیرکونیوم یک روش روکش محبوب است که برای بهبود ظاهر دندان هایی که رنگ، شکل یا سلامت خود را در طول سال ها از دست داده اند استفاده می شود. دندان‌های زیرکونیومی بادوام هستند، به راحتی قابل استفاده هستند و می‌توان آن‌ها را برای سال‌ها استفاده کرد. علاوه بر این، از آنجایی که شفافیت زیرکونیوم بالاتر از سایر گزینه ها است، تشخیص ظاهر دندان های طبیعی شما بسیار دشوار است. در برابر دما بسیار مقاوم هستند و باعث حساسیت دندان نمی شوند. روکش‌های زیرکونیومی از چینی سفید ساخته شده‌اند که در مقایسه با پرسلن‌های فلزی بسیار شبیه مینای دندان‌های طبیعی است، بنابراین هیچ خط تیره‌ای روی لبه‌های دندان دیده نمی‌شود. این واقعیت که از فلز پشتیبانی نمی کند از تغییر بو یا طعم در دهان جلوگیری می کند.

روکش دندان چینی لامینا

روکش دندان لامینا فرآیندی است که پس از یک ساییدگی کوچک، دندان‌های سالم دارای مشکل زیبایی را با پرسلن لمینت می‌پوشاند. روکش پرسلن لمینت در حوزه دندانپزشکی زیبایی قرار می گیرد و بخشی از طراحی لبخند است. دندان‌های لمینت شده که ما را قادر می‌سازد به نتایج طبیعی دست یابیم که از دندان‌های واقعی قابل تشخیص نیست، یک تکنیک عالی برای ترمیم دندان است. هنگامی که روکش های چینی ساخته می شوند، سطح دندان برای چسباندن روکش بسیار نازک ساییده می شود، بنابراین بدون اینکه دندان ها را سنگین کند، شکل و ابعاد بسیار طبیعی می دهد. مواد روکش لمینت چینی با سلامت دهان و دندان سازگاری بالایی دارد. روکش های لمینت سال ها مورد استفاده قرار می گیرند، به راحتی پیر نمی شوند و زرد نمی شوند.

کامپوزیت ونیر دندان لامینا

بزرگترین مزیت ونیرهای کامپوزیت پرسلن این است که می توان آنها را در یک روز استفاده کرد. اما ساختاری دارد که برای رنگ آمیزی مناسب تر از سایر انواع پوشش است. ونیرهای کامپوزیت از مواد مورد استفاده در پرکردن دندان ساخته می شوند. این یک راه حل سریع و موثر برای اصلاح شکستگی، تغییر رنگ و تغییر شکل روی دندان ارائه می دهد.

روکش دندان فول سرامیکی (ونیر امپراس)

روش روکش دندان سرامیکی که باعث ایجاد رضایت به خصوص در کاربردهای دندان قدامی می شود، یکی از روش های پوشش دهی رایج مقاوم در برابر سایش و رنگ شدن است. به لطف مواد چسبنده به کار رفته در فرآیند پوشش، هیچ شکافی روی لبه های دندان باقی نمی ماند و در نتیجه از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. روش درمان پوشش کامل سرامیکی دندان که می تواند برای افراد در هر سنی که رشد استخوان فک خود را کامل کرده اند اعمال شود، برای افراد یا افرادی که عادت هایی مانند جویدن قلم و ناخن دارند و دارای تحلیل پیشرفته لثه هستند مناسب نیست.

مزایای روکش دندان چیست؟

ونیرها ظاهری طبیعی و ظاهری زیبایی به دندان می دهند.

از آنجایی که مواد به کار رفته در پوشش ها سازگار با بافت هستند، خطر واکنش آلرژیک وجود ندارد.

آنها می توانند به عنوان جایگزینی برای بریس ها در موارد شلوغی خفیف یا از دست دادن دندان استفاده شوند.

روکش ها در مقایسه با دندان های معمولی رنگ نمی گیرند.

رنگ ماده مورد استفاده در روکش را می توان به گونه ای انتخاب کرد که با دندان های دیگر شما همرنگ باشد تا دندان های تغییر رنگ دوباره مانند دندان های سفید به نظر برسند.

ونیرهای دندان چقدر دوام دارند؟

طول عمر روکش های دندانی بین 15 تا 20 سال است. عواملی مانند اهمیت بهداشت دهان و دندان و پرهیز از غذاهای سفت بر طول عمر روکش های دندان تاثیر می گذارد. در صورت رعایت توصیه های دندانپزشک و مراقبت از دهان، عمر روکش ها در حداکثر زمان خواهد بود.

ونیر دندان در چه شرایطی اعمال می شود؟

در اختلالات شکل دندان.

به خصوص در حفره های دندانی در ناحیه قدامی دندان.

در مواردی که دندان های باریک و کوچک از نظر زیبایی بیشتر و بزرگتر مورد نظر هستند.

برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا از دست رفته.

در تغییر رنگ هایی که در نتیجه درمان های پوسیدگی در قبل از خواب رخ می دهد.

در دندان های شکسته

در طرح های لبخند زیبایی.

مراقبت از دهان پس از درمان ونیر دندان چگونه انجام شود؟

بهداشت دهان و دندان بعد از روکش دندان یکی از مهم ترین نکاتی است که نباید از آن غافل شد.

روکش ها را باید مانند دندان های طبیعی هر روز مسواک زد و با نخ دندان و دهانشویه تمیز کرد.

برای تمیز کردن روکش های دندانی شما به هیچ محصول مراقبتی اضافی نیاز نیست.

ونیرها خود مستعد پوسیدگی دندان نیستند، اما باید به بهداشت دهان و دندان توجه بیشتری شود تا از باقی ماندن مواد غذایی در اطراف لبه های روکش ها و پشت دندان ها جلوگیری شود. با رعایت بهداشت نامناسب دهان، باکتری های پوسیدگی می توانند در لبه های پوشش های سرامیکی رشد کنند و باعث پوسیدگی دندان شوند.

معاینات منظم دندانپزشکی باید دو بار در سال انجام شود. وضعیت و مناسب بودن پوشش ها باید بررسی شود.

دندانپزشک اطلاعات بیشتری در مورد مراقبت از روکش در اختیار شما قرار می دهد.

روکش دندان در چند جلسه انجام می شود؟

پروسه روکش دندان در صورتی که تمامی مراحل به آرامی پیش برود در عرض 3 جلسه تکمیل می شود اما بسته به وضعیت دندان و بیمار می توان روند روکش را تسریع کرد و در 2 جلسه روکش را تکمیل کرد. نکته مهم در روند درمان روکش این است که بین هر جلسه 2 تا 3 روز استراحت وجود دارد. بنابراین، روکش دندان را می توان به روشی سالم تر قرار داد.

بعد از روکش دندان چه نکات هایی را باید در نظر گرفت؟

لازم است تا 1 هفته پس از استفاده از روکش  های دندان از غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم خودداری شود. لازم است در مصرف غذاهای سفت و چسبنده پس از مصرف دقت شود.

اگر روکش دندان پوسیده شد چه باید کرد؟

احتمال پوسیدگی روکش های درست شده توسط دندانپزشک متخصص تقریباً وجود ندارد. با این حال، اگر روکش ساخته شده با استفاده از برش دندان به درستی چسبیده نباشد، اگر بین دندان و روکش فاصله وجود داشته باشد، ممکن است پوسیدگی ایجاد شود. در نتیجه درمان نادرست، باقی مانده غذا و اسید دهان باعث پوسیدگی سطح دندان می شود. در چنین مواردی سطح دندان از روی دندان برداشته شده و دندان پوسیده درمان می شود. هنگامی که سطح مناسب فراهم شد، روکش دندان می تواند دوباره به دندان بچسبد.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

روکش دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

افراد زیر 18 سال با رشد ناقص استخوان.

افراد مبتلا به اختلال فک،

کسانی که عاداتی مانند جویدن قلم، جویدن ناخن و دندان قروچه دارند،

کسانی که دچار تحلیل لثه پیشرفته هستند،

کسانی که در شب مشکل دندان قروچه دارند،

روش های روکش دندان برای افراد مبتلا به فلوئوروزیس پیشرفته مناسب نیست.

چرا روکش دندان می افتد؟

غذاهای سفت و چسبنده می توانند به روکش های دندان آسیب برسانند و باعث افتادن آن ها شوند.

ایجاد پوسیدگی در طول زمان در نتیجه عدم رعایت بهداشت دهان و دندان یا عدم چسبندگی صحیح روکش و ایجاد شکاف در لبه ها مشاهده می شود. ایجاد پوسیدگی می تواند مانع از چسبیدن پوشش به دندان و افتادن آن شود.

استفاده از مواد بی کیفیت در روکش های دندان می تواند به مرور زمان باعث افتادن روکش شود.

اگر در شب مشکل دندان قروچه دارید، روکش ها آسیب دیده اند. در صورت بروز مشکلات فشردن، فرد حتما باید از لایه محافظ در شب استفاده کند.

چگونه دندان های افتاده روکش را به پشت بچسبانیم؟

اگر روکش شما افتاده یا جابجا شده است، قطعاً نباید خودتان آن را به عقب بچسبانید. اول از همه، شما باید پوشش افتاده خود را در مکانی تمیز نگهداری کنید. پس از آن، می توانید با دندانپزشکی که روکش شما را ساخته است تماس بگیرید و وضعیت را گزارش کنید و برای نزدیکترین تاریخ وقت بگیرید. فقط دندانپزشک شما باید چسب زدن روکش دندان شما را انجام دهد. هر مداخله ای که خودتان سعی کنید روی روکش دندان خود انجام دهید، نتایج کاذبی را به همراه خواهد داشت. تا قبل از مراجعه به دندانپزشک از خوردن غذاهای خیلی گرم، سرد و سفت خودداری کنید. مراقب باشید که با ناحیه ای که روکش دندان شما می افتد جو نخورید. دندانپزشک شما فرآیند چسباندن پشت را به روشی سالم انجام خواهد داد.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

خطرات درمان ونیر دندان چیست؟

هنگامی که درمان روکش دندان به درستی توسط دندانپزشک متخصص انجام شود، هیچ خطری وجود ندارد. با این حال، در دستان اشتباه، می تواند باعث از دست دادن دندان یا پوسیدگی دندان در فرآیندهای پس از روکش شود. به همین دلیل، درمان در کلینیک های مطمئن در حین داشتن روکش کاملا ضروری است.

قیمت روکش دندان چقدر است؟

قیمت روکش دندان بسته به اینکه افراد چه تعداد دندان خواهند داشت و چه روشی خواهند داشت متفاوت است. مهم ترین نکته ای که در هنگام تصمیم گیری برای درمان روکش باید به آن توجه شود این است که کلینیک مورد درمان دارای کادر پزشک قابل اعتماد، استفاده از مواد دندانپزشکی روکش با کیفیت و محیطی بهداشتی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره  ما تماس حاصل فرمایید و یا از طریق واتس اپ در تماس باشید.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

عملکرد روکش های دندانی

ونیرها برای اصلاح زیبایی ظاهری لبخند شما طراحی شده اند. آنها پوسته های سرامیکی نازکی هستند که جلوی دندان ها را می پوشانند، مانند ناخن ها. آنها اصلاح شکل، اندازه و رنگ دندان های جلویی را ممکن می کنند، اما مقاومت کمتری نسبت به روکش ها دارند و فقط در موارد خاصی قابل استفاده هستند.

روکش های دندانی به شما این امکان را می دهند که دندان های کاملا سفید پیدا کنید. این درمان برای بیمارانی که دندان‌هایشان در اثر تنباکو یا قهوه زرد شده است، سازگار است. در حالی که سفید کردن دندان به طور کلی به شما این امکان را می دهد که فقط 2 یا 3 سایه به دست آورید، روکش های دندانی به شما این امکان را می دهند که لبخند هالیوودی پیدا کنید.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

آیا می دانید روکش دندان چیست؟

روکش دندان چیست؟

روکش‌های دندانی ورقه‌های کوچکی هستند که با استفاده از سیمان یا رزین مخصوصی که آن‌ها را محکم می‌کند تا زیبایی دندان‌ها را بهبود بخشد، روی بیرون دندان‌ها اعمال می‌شود. آنها همچنین به عنوان فاست های دندانی یا روکش های زیبایی شناخته می شوند و به افراد کمک می کنند تا لبخند خود را همانطور که همیشه رویای آن را داشته اند طراحی کنند و بتوانند قطعات را روی دندان های بالا و پایین قرار دهند.

روکش برای چه مواردی استفاده می شود؟

روکش ها به ما این امکان را می دهند که رنگ، شکل و ابعاد دندان ها را تغییر دهیم، حتی یک پیچ خوردگی کوچک دندانی یا آسیب ناشی از گذشت زمان را اصلاح کنیم.

کاربردهای آن شامل راه حل هایی برای انواع پروتزهای مصنوعی است:

شکستگی دندان: یا در اثر ضربه یا در اثر گذشت زمان.

پروتزهای دندانی با فضاهای بین دندانی: دیاستما که بیشتر به عنوان دندان های شکاف شناخته می شود.

دندان‌های نامنظم: با برجستگی‌های ناخوشایند، نامرتب یا کج، حتی در مواردی که نصب می‌شوند (اگر موارد خفیف باشد، می‌توان آن را از طریق روکش‌ها حل کرد، در غیر این صورت ممکن است نیاز به انتخاب درمان ارتودنسی باشد).

دندان های کوچک: زمانی که اندازه برخی از دندان ها در مقایسه با بقیه خیلی کوچک است یا زمانی که نسبت دندان ها لثه بیشتری نسبت به دندان نشان می دهد.

دندان های تیره یا زرد شده: جایگزین خوبی برای سفید کردن دندان ها است.

مزایای اصلی روکش ها چیست؟

البته مزیت زیبایی شناختی آن یکی از بارزترین مزایای این سرویس است، اما چیزهای دیگری نیز وجود دارد که باید به موارد بدیهی اضافه شود. آنها مقاوم هستند، قابل مقایسه با مقاومت مینای طبیعی که ما روی دندان های خود داریم. بسته به مدل روکش انتخابی، آنها می توانند تا 15-20 سال دوام بیاورند.

ماندگاری نیمه دائمی آن به مزیت دیگری نیز منجر می‌شود، این یک درمان تجدیدپذیر است، بنابراین می‌توان آن‌ها را قبل از تکمیل چرخه دوام خود یا بعد از زمان مقرر یا توصیه‌شده برای هر نوع روکش برداشت، در این مرحله می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید آنها را بدون خطر آسیب به دندان تجدید کنید. همچنین جالب است بدانید که درمان برای بیمار نه دردناک است و نه تهاجمی.

جالب است که چگونه روکش‌ها نه تنها ظاهر لبخند ما را بهبود می‌بخشند، بلکه از دندان‌های ما در برابر اسیدها و سایر موارد تهاجمی محافظت می‌کنند.

انواع روکش دندان:

چندین مدل وجود دارد اما امروز می خواهیم دو مورد زیر را برجسته کنیم. تفاوت اصلی آنها در ماده ای است که با آن ساخته می شوند اما مزایا و نتایج متفاوت است:

ونیرهای کامپوزیت: آنها گزینه ارزان‌تری نسبت به روکش‌های زیبایی هستند، اما با گذشت زمان کمی از بین می‌روند یا تغییر رنگ می‌دهند، از طرف دیگر به دلیل قرار دادن و تعمیر آسان خود متمایز می‌شوند. کارهای لازم مستقیماً روی دندان ها با استفاده از ماده ای (رزین) بسیار شبیه به آنچه برای پرکردن استفاده می شود که مستقیماً روی قطعه قالب گیری می شود، انجام می شود.

روکش های چینی: روکش های چینی قیمت بالاتری دارند اما هم از نظر زیبایی و هم از نظر مدت زمان نتایج بهتری ارائه می دهند. با مصرف نوشیدنی هایی مانند قهوه و شراب لک نمی شوند و در تمام مدت رنگ و درخشندگی خود را حفظ می کنند. مواد بسیار سخت، برابر یا حتی فراتر از مینای دندان هستند و با رعایت مراقبت های مشابه با دندان های معمولی، نگهداری از آنها آسان است. آماده سازی آنها قبل از قرار دادن آنها در دهان بیمار سخت تر است، زیرا آنها باید در آزمایشگاه ساخته شوند و سپس روی هر دندان قرار گیرند.

در واقع، هنگام انتخاب، ارزیابی مزایا و ترجیحات مورد خاص خود با دندانپزشک مورد اعتماد خود راحت است، زیرا هر گزینه مزایای متفاوتی را برای مورد خاص شما ارائه می دهد.

چه مدت طول می کشد تا درمان کامل شود و در هر ویزیت چه کاری انجام می شود؟

مدت زمان قرار دادن کامل روکش دندان عمدتاً به نوع روکش انتخابی بستگی دارد، در این مقاله برای ارائه مدت زمان روی ونیرهای کامپوزیت و پرسلن تمرکز می کنیم.

معمولاً 2-3 مراجعه به دندانپزشک برای تکمیل کل فرآیند ضروری است:

1- اولین بازدید:

در این ویزیت به دندانپزشک توضیح می دهید که می خواهید به چه نتیجه ای برسید، بنابراین بر اساس سلیقه و نیاز و پس از معاینه دهان، دندانپزشک به شما توصیه می کند که مناسب ترین تکنیک را برای مورد شما و پس از آگاهی کامل به شما ارائه دهد. شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام گزینه را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از تغییر زیبایی دهان می شود، باید جنبه هایی مانند فرم صورت، لب ها، رنگ پوست و لثه ها را در نظر گرفت.

اگر تصمیم به ونیرهای کامپوزیت دارید، به احتمال زیاد در بازدید بعدی درمان را تمام خواهید کرد. از طرف دیگر، اگر تصمیم به ونیرهای چینی دارید، به احتمال زیاد برای تکمیل فرآیند به چند ویزیت دیگر نیاز خواهید داشت.

2- بازدید دوم:

همانطور که در نکته قبل اشاره کردم، اگر ونیرهای کامپوزیت را انتخاب کنید، احتمالاً در این بازدید نصب شده و فرآیند تکمیل می شود، زیرا روش ساده تر است

در صورت انتخاب ونیرهای چینی، در این بازدید آماده سازی دندان ها انجام می شود، زیرا باید حداقل حکاکی انجام شود، نیاز به عکس برداری با اشعه ایکس و اندازه گیری های لازم با استفاده از قالب ها انجام می شود. پس از جمع آوری تمام داده ها، این اطلاعات به آزمایشگاه منتقل می شود که در آن قطعات به روشی شخصی برای مورد خاص شما ایجاد می شود.

3- بازدید سوم:

در آخرین بازدید، روکش‌های چینی آماده قرار دادن، آماده‌سازی نهایی دندان‌های درگیر و استفاده از سیمان مخصوص برای فیکس کردن روکش‌ها انجام می‌شود.

بیشتربدانید:لمینیت دندانتغيير رنگ دندان تهرانقیمت عصب کشی دندانترمیم تاج دندان

نکات:

فراموش نکنید که مطمئن شوید که دهان و سلامتی شما در دست یک متخصص خوب است.

با نوع تضمینی که کلینیک شما برای این درمان به شما ارائه می دهد، مشورت کنید.

لازم است بدانید که روکش‌ها راه‌حلی برای مشکلات سلامتی نیستند، زیرا راه‌حل‌های زیبایی هستند و در صورت استفاده از آن بر روی دندان‌هایی که در سلامت دهان و دندان آن‌ها نقصی دارند، تنها چیزی که به دست می‌آیند ماسک کردن آن است اما در هیچ موردی.

قبل از انجام این درمان در دهان، مطمئن شوید که دندانپزشک شما یک بررسی مناسب را انجام داده است.

نتایج و نظرات:

نظر کلی بیمارانی که این روش با آنها انجام می شود بسیار مثبت است، زیرا نتایج شگفت آور است (زمانی که آنها به درستی توسط یک متخصص انجام شده باشند). نه تنها تغییر اساسی در لبخند بیمار حاصل می شود، بلکه حتی ظاهر چهره را بهبود می بخشد و ظاهر فرد را احیا می کند.

قیمت روکش دندان چقدر است؟

قیمت درمان قرار دادن روکش دندان عمدتاً به دلیل دو عامل، ماده ای که روکش ها با آن ساخته می شوند و تعداد دندان هایی که درمان بر روی آنها انجام می شود، متفاوت خواهد بود.

برای اطلاع از قیمت روکش و رزو نوبت با دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search