متخصص دندانپزشک زیبایی

متخصص دندانپزشک زیبایی

متخصص دندانپزشک زیبایی ؛ ویژگی های دندان پزشکی دکتر سیمین برنگی:

ما با هماهنگی کار می کنیم ؛ هم در اولین ویزیت و هم در توسعه درمان شما

بیماران ما راضی هستند

بیمارانی که ما درمان می کنیم رضایت خود را با کلینیک ما به اشتراک می گذارند و ما را به خانواده و دوستان خود توصیه می کنند.

نتایج بهینه

ما یک درمان را تا زمانی که به یک نتیجه مطلوب نرسیم پایان نمی دهیم: درمانی که برنامه ریزی شده بود و در دراز مدت پایدار است.

مارک های موثر اثبات شده

ما با آزمایشگاه های بسیار پیشرفته برای تولید روکش ها و مارک های پیشرفته (e.max، Lumineers…) کار می کنیم.

توجه نزدیک و شخصی

ما یک برنامه طولانی و بدون وقفه داریم و همیشه با دکتر سیمین برنگی در حضور شما هستیم، زیرا شما را می شناسیم و پیشرفت شما را درک می کنیم.

کلینیک زیبایی دندان:

زیبایی دندان یکی از تخصص های دندانپزشکی است که وظیفه بهبود ظاهر دهان را بر عهده دارد تا ظاهری هماهنگ و سالم تر داشته باشد. برای این کار، ما درمان های روکش، سفید کننده و روکش های زیرکونیومی را در اختیار بیماران خود قرار می دهیم.

برای رزو نوبت با بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی خانم دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

متخصص دندانپزشک زیبایی

چه درمانی مناسب ترین است؟

در کلینیک های دندانپزشکی ما بیشترین تقاضای درمان – روکش ها، سفید کننده ها و پوشش های زیرکونیومی را داریم و بسیاری از مردم شک دارند که کدام یک برای مورد آنها بهترین است. بنابراین، قبل از شروع، انتظارات شما را با شما در میان می گذاریم و یک مطالعه زیبایی شناختی لبخند شما انجام می دهیم. بسیاری از اوقات این درمان ها با یکدیگر ترکیب می شوند تا نتیجه بهتری حاصل شود.

برای رزو نوبت با بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی خانم دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

روکش های دندان

روکش های زیبایی به صورت سفارشی برای هر بیمار ساخته می شوند و متعاقباً به صورت قابل مشاهده دندان چسبانده می شوند. به این ترتیب، آنها می توانند عیوبی که لبخند شما را زشت می کنند، مانند شکستگی، ساییدگی، جدایی، لک، تغییر رنگ یا بی نظمی را برطرف کنند.

 

پرسلن و کامپوزیت

چه روکش هایی بهتر است؟

هنگام انتخاب بین روکش های پرسلن (e.max و Lumineers) یا کامپوزیت، لازم است چندین جنبه ارزیابی شود: مدت، زیبایی و هزینه. ظروف چینی با گذشت زمان لک نمی‌شوند و تا 20 سال عمر می‌کنند. از طرف دیگر، کامپوزیت ها حدود 5 سال عمر می کنند و ارزان تر هستند.

 

ویژگی های روکش ها

از آنجایی که روکش ها برای اندازه گیری هر بیمار ساخته شده اند، شما می توانید کسی باشید که به همراه متخصص ما در زیبایی دندان، لبخندی را که همیشه می خواستید طراحی کنید. ویژگی های اصلی آن به شرح زیر می باشد:

 

بسیار ریز

ما هر دو روکش چینی و کامپوزیت را با حداقل ضخامت (مشابه لنزهای تماسی) تولید می کنیم که باعث می شود آنها نامحسوس باشند.

 

طبیعی

ما بی نهایت سایه شبیه به رنگ دندان های طبیعی شما داریم، بنابراین روکش ها از بقیه قطعات دندانی قابل تشخیص نیستند.

 

سرعت نتایج

درمان کوتاه است، زیرا تنها در دو یا سه مراجعه به کلینیک می توانید روکش های خود را ساخته و قرار دهید.

 

مورد علاقه افراد مشهور

آنها توسط چهره های عمومی استفاده می شوند که در رسانه ها ظاهر می شوند و نمی توانند منتظر دیدن نتایج درمان های طولانی باشند.

 

آنها نیازی به کنده کاری ندارند

از آنجایی که ونیرها بسیار نازک هستند، در بیشتر موارد نیازی به تراشیدن دندانی که روی آن قرار گرفته‌اند ندارند.

 

بدون درد

از آنجایی که آنها نیازی به تراشیدن دندانی که روی آن قرار می گیرند ندارند، درمان در بیشتر موارد نیازی به بیهوشی ندارد.

برای رزو نوبت با بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی خانم دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

چگونه رنگ دندان را حفظ کنیم؟

هر انسانی می خواهد سالم باشد، خوب به نظر برسد، احساس خوبی نسبت به خودش داشته باشد و شاد باشد. لبخند مترادف با تمام موارد فوق است و اگر لبخندی دلپذیر باشد حتی بیشتر از آن.

بیشتر بدانیدلمينيت سراميكی در تهرانقيمت سفيد كردن دندان در تهراندندانپزشک زیبایی تهران

هنگامی که ما سفید کردن دندان را انجام می دهیم، به دنبال دستیابی به اهداف زیر هستیم:

دستیابی به تغییر در سایه از قبل موجود دندان های بیماران خود.

که رنگ به دست آمده تا زمانی که ممکن است حفظ شود.

برای رسیدن به این هدف، باید در نظر داشته باشیم که دندان‌های ما چه رنگی دارند، چرا رنگ آن‌ها تغییر کرده است و آیا لکه‌ها ناشی از رنگدانه‌های خارجی یا داخلی هستند.

برای اینکه بدانیم به چه چیزی نیاز داریم و چگونه به تغییر رنگ نزدیک می شویم، باید با یک معاینه ساده دندانپزشکی شروع کنیم. به این ترتیب، نوع سفید کننده مورد نیاز، تمرکز و مراقبتی که باید داشته باشیم تا به آن لبخندی که همه به دنبال آن هستیم برسیم، خواهیم شناخت.

مهم است که به یاد داشته باشید که سفید کردن دندان تحت نظارت حرفه ای مشکلات حساسیت را به حداقل می رساند و باعث آسیب به مینای دندان نمی شود. درمان‌های غیرحرفه‌ای می‌توانند به تجربیات واقعاً ناخوشایندی ختم شوند، زیرا کنترل یا تشخیص کافی ندارند.

چه کسانی می توانند تحت درمان سفید کننده قرار گیرند؟

افرادی که از رنگ دندان های خود ناراضی هستند.

  افراد بدون وجود پوسیدگی

افراد بدون سابقه حساسیت دندانی اخیر.

افرادی که لثه های سالمی دارند.

همه ما باید در نظر داشته باشیم که سفید کردن دندان منجر به تغییر رنگ در دندان می شود و نه در پرکردگی های موجود. زمانی که روی دندان‌های جلویی‌مان شکاف‌هایی وجود دارد، این موضوع واقعاً مهم است، که پس از پایان درمان می‌توان آن را آشکار کرد. در بسیاری از مواقع، پس از اتمام سفید کردن، باید شیم های دندان های جلویی را عوض کنیم تا با رنگ جدید مطابقت داشته باشند.

برای رزو نوبت با بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی خانم دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

چه انواع سفید کننده وجود دارد؟

سفید کردن در مطب: این نامی است که به سفید کردنی که ما در کلینیک دندانپزشکی خود در 45 تا 60 دقیقه انجام می دهیم داده می شود. این نوع سفید کننده پرکاربرد ترین و خوشایند ترین برای بیماران است. در یک نوبت، سفید ترین رنگ ممکن به دست می آید. گزینه هایی مانند استفاده از لامپ LED  یا استفاده از سفید کننده که برای رسیدن به اثر خود نیازی به نور ندارد  وجود دارد. همه انسان ها متفاوت هستند و به همین دلیل گزینه های مختلفی وجود دارد که با نیازهای هر یک تنظیم می شود و همیشه به دنبال بهترین نتیجه و راحتی در طول درمان هستند.

سفید کردن در خانه: این نوعی از سفید کننده است که در مواردی که بیماران ما دارای حساسیت دندان یا تحلیل لثه هستند استفاده می شود. به مدت 30 دقیقه در روز یا در شب (گزینه های مختلف برای هر مورد) به مدت 1 هفته استفاده می شود و تغییر رنگ کندتر اما پایدارتر را به دست می آورد و احتمال حساسیت ناشی از سفید شدن برنامه ریزی نشده را به حداقل می رساند.

چه کنیم که رنگ جدیدمان ماندگاری زیادی داشته باشد؟

اصولاً باید از غذاهای رنگدانه دار مانند شراب، لوبیا سیاه، چغندر، نوشیدنی های گازدار با رنگ های تیره، قهوه و غیره اجتناب کنیم. همچنین مصرف سبزیجات سبز رنگ مانند: اسفناج، کلم پیچ یا کلم بروکلی توصیه می شود، آنها پتانسیل این را دارند که به از بین بردن لکه های ناشی از غذاهای قرمز مانند گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای شیرین کمک کنند.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم و همچنین تمیز کردن منظم دندان، کارهای ساده ای هستند که می توانیم انجام دهیم تا رنگ جدید خود را برای مدت طولانی حفظ کنیم.

بیماری لثه: چگونه از بیماری پریودنتال پیشگیری کنیم؟

بیماری پریودنتال یا بیماری لثه عمدتاً توسط باکتری های موجود در پلاک باکتریایی ایجاد می شود. این پلاک توده ای به رنگ سفید مایل به زرد با بافتی نرم و چسبنده است که به سطح دندان ها و لثه ها می چسبد. هنگامی که باکتری های این فیلم شروع به سازماندهی و رشد می کنند، جامعه ای را تشکیل می دهند که در آن از یکدیگر محافظت می کنند و در نتیجه می توانند باعث التهاب و آسیب به لثه ها و ساختارهای نگهدارنده دندان مانند استخوان شوند.

برای رزو نوبت با بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی خانم دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

متخصص دندانپزشک زیبایی

بیماری لثه چیست؟

دو بیماری التهابی اصلی لثه ها ژنژیویت و پریودنتیت هستند.

زمانی که فقط التهاب و خونریزی لثه وجود داشته باشد بدون اینکه سایر قسمت های دستگاه نگهدارنده دندان را تحت تأثیر قرار دهد، به آن ژنژیویت می گویند، اما اگر علاوه بر آسیب، لثه نیز تحت تأثیر قرار گیرد، استخوان و ساختارهای نگهدارنده دندان در دهان، این به عنوان پریودنتیت شناخته می شود و یک بیماری جدی تر است. پریودنتیت از نظر شدت از خفیف تا شدید متغیر است.

علل بیماری پریودنتال یا بیماری لثه؟

بیماری پریودنتال یا بیماری لثه عمدتاً توسط باکتری های موجود در باکتری های پلاک ایجاد می شود.

این پلاک توده ای به رنگ سفید مایل به زرد با بافتی نرم و چسبنده است که به سطح دندان ها و لثه ها می چسبد.

هنگامی که باکتری های این فیلم شروع به سازماندهی و رشد می کنند، جامعه ای را تشکیل می دهند که در آن از یکدیگر محافظت می کنند و در نتیجه می توانند باعث التهاب و آسیب به لثه ها و ساختارهای نگهدارنده دندان مانند استخوان شوند.

عوامل خطر اصلی بیماری پریودنتال چیست؟

شناخت عوامل خطر مرتبط با بیماری پریودنتال توسط بیمار کلید حفظ سلامت دهان و دندان است. عوامل خطر اصلی این بیماری عبارت هستند از:

سن

با بالغ شدن بیماران، خطر ابتلا به بیماری لثه به نسبت افزایش می یابد.

سیگار

خطر ابتلا به بیماری پریودنتال در افراد سیگاری تا 3 برابر بیشتر از افراد غیرسیگاری با شرایط مشابه است، همچنین پاسخ کمتری به درمان دارند و نسبت به افراد غیر سیگاری بیشتر در معرض خطر از دست دادن دندان هستند.

دیابت

مطالعات متعدد نشان داده است که بیماران دیابتی، به ویژه با کنترل ضعیف بیماری، بیشتر از بیماران غیر دیابتی به بیماری پریودنتال مبتلا می شوند.

ژنتیک

بیمارانی که والدین یا خواهر و برادری دارند که بیماری لثه داشته یا دارند نیز در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به آن هستند و توصیه می‌شود برای رد وجود آن تحت یک ارزیابی پیچیده قرار گیرند.

علائم و نشانه های التهاب لثه یا پریودنتیت چیست؟

علائمی که ممکن است نشان دهنده یک مشکل باشد و تشخیص آن برای بیماران مهم است شامل موارد زیر است:

التهاب لثه

خونریزی لثه در زمان مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن

بوی بد دهان مداوم

تحرک قطعات دندانی، دندان هایی که از دندان همسایه جدا می شوند یا تغییر در بایت

لثه هایی که در حال عقب نشینی هستند و باعث بلندتر به نظر رسیدن دندان ها نسبت به قبل می شوند

چگونه از بیماری های لثه پیشگیری کنیم؟

قبل از اینکه قربانی این بیماری شوید، با برخی از عادات روزانه که می توانند از بروز آن جلوگیری کنند آشنا شوید:

مسواک زدن

مسواک زدن دندان ها بعد از هر وعده غذایی، بقایای مواد غذایی موجود را از بین می برد و اجازه نمی دهد پلاک های دندانی رشد کرده و سفت شوند و تارتار ایجاد کنند، زیرا هنگامی که پلاک تبدیل به جرم شود، تنها دندانپزشک شما می تواند آن را از بین ببرد. تارتار به عنوان یک لنگر عمل می کند که در آن پلاک راحت تر می چسبد، بزرگتر می شود و آسیب بیشتری می بیند. همچنین مهم است که شستن زبان خود را فراموش نکنید، زیرا توسط باکتری پوشانده شده است که باید حذف شود.

نخ دندان

استفاده از نخ دندان تنها راه برای از بین بردن بقایای مواد غذایی و پلاک هایی است که بین دندان ها و در مناطقی که مسواک به آنها دسترسی ندارد ایجاد می شود. این باید حداقل یک بار در روز استفاده شود.

دهانشویه

استفاده از آبکش نباید جایگزینی برای مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن در نظر گرفته شود، این فقط یک روش کمکی است که می تواند به سطوحی برسد که دو روش دیگر به آن ها نمی رسند، مانند گونه ها و گونه ها.

عوامل دیگری که می توانند به پیشگیری از این بیماری کمک کنند عبارتند از:

برای رزو نوبت با بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی خانم دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

مراقبت های دوره ای دندانپزشکی

مراجعه به دندانپزشک هر 6 ماه یکبار برای ارزیابی دندان و لثه می تواند از مشکلات جدی تر و دشوارتر پیشگیری کند.

درمان بیماری لثه

در مواردی که یک یا چند مورد از این علائم وجود دارد، بهتر است به پریودنتیست (دندانپزشک متخصص لثه و درمان آن) مراجعه کنید.

این متخصص ارزیابی کاملی از دندان‌ها، لثه‌ها، ساختار استخوان و پلاک دندانی موجود شما انجام می‌دهد و می‌تواند بهترین راه مراقبت و درمان لثه‌ها را برای جلوگیری از پیشرفت بیماری نشان دهد.

درمان بیماری پریودنتال شامل تمیز کردن عمیق ( جرمگیری و پلنینگ ریشه ) است که در آن سطح دندان در زیر لثه تمیز می شود تا پلاک و رسوبات جرمی که در زیر لثه ایجاد می شوند و استخوان اطراف لثه را تحت تأثیر قرار می دهند از بین بروند.

بیماری پریودنتال

بیماری پریودنتال توسط پلاک باکتریایی در میزبان حساس ایجاد می شود. این بیماری که به پریودنتیت نیز معروف است با التهاب لثه، تحلیل استخوان و در موارد شدیدتر از دست دادن دندان خود را نشان می دهد.

در طی مطالعات، باکتری‌های مختلف موجود در پلاک کشف شده‌اند که نقش مهمی در ایجاد و پیشرفت بیماری دارند.

این باکتری خاص در سال های اخیر به دلیل ارتباط آن با زوال عقل سالخورده و آلزایمر رزونانس خاصی داشته است.

مطالعات علمی سطح بالا قادر به شناسایی حضور Pg از طریق نمونه‌هایی از بافت مغز، مایع نخاع و بزاق بیماران متوفی و ​​زنده با تشخیص آلزایمر بودند.

آنها همچنین کشف کردند که بیش از 95 درصد از نمونه‌های بافت مغز حاوی «ژنژی‌پین» هستند، آنزیم‌های سمی که توسط Pg برای تخریب میزبان و فرار از دفاع آن آزاد می‌شود.

مطالعات حیوانی همچنین توانسته است نشان دهد که چگونه Pg می تواند از دهان به مغز برسد.

از آنجایی که پریودنتیت یک بیماری است که یک پاسخ التهابی از بدن ایجاد می کند، درگیری آن فراتر از بافت های دهان است و با بیماری های مختلفی مانند دیابت شیرین، بیماری های قلبی عروقی، آرتریت روماتوئید و اکنون آلزایمر مرتبط است.

به دلیل همین ارتباط بین سلامت دهان و سلامت سیستمیک است که مراقبت و درمان به موقع بیماری پریودنتال از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیماری پریودنتال و دیابت

باکتری های موجود در پلاک باعث ایجاد یک پاسخ التهابی می شوند و این “مبارزه” بین باکتری ها و سلول های دفاعی بدن است که باعث تخریب استخوان و از بین رفتن تکیه گاه دندان می شود.

برای رزو نوبت با بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی خانم دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

با توجه به این پاسخ التهابی که در پریودنتیت مشاهده می شود، این بیماری با دیابت ملیتوس مرتبط شده است.

التهاب مزمن و آزاد شدن سیتوکین ها در نتیجه حضور این باکتری ها نه تنها بر بافت های نگهدارنده دندان تأثیر می گذارد، بلکه کنترل قند خون را نیز از بین می برد و کنترل قند خون را برای بیماران دیابتی دشوارتر می کند.

به همین دلیل است که توصیه می شود بیماران دیابتی به طور مرتب لثه های خود را بررسی کنند زیرا نه تنها پریودنتیت می تواند کنترل دیابت را پیچیده کند، بلکه بیماران دیابتی 2 تا 3 برابر بیشتر از مشکلات لثه رنج می برند.

با داشتن این رابطه دو طرفه، بسیار مهم است که هر دو بیماری تحت درمان باشند تا تشدیدهایی که منجر به عوارض شدیدتر هر یک از این بیماری ها شود، وجود نداشته باشد.

بیماری پریودنتال و کووید-19

باکتری های موجود در پلاک باعث ایجاد یک پاسخ التهابی می شوند و این “مبارزه” بین باکتری ها و سلول های دفاعی بدن است که باعث تخریب استخوان و از بین رفتن تکیه گاه دندان می شود.

به دلیل این پاسخ التهابی است که در بیماران مبتلا به پریودنتیت مشاهده می شود که ارتباط احتمالی با COVID-19 ایجاد شده است. از آنجایی که بیماران مبتلا به کووید-19 نیز باعث ایجاد پاسخ التهابی، به ویژه در سیستم تنفسی می شوند.

به دلیل شباهت، مطالعه ای در سطح ایالتی در قطر انجام شد که در آن موارد بیماران با عوارض (مرگ، بستری در ICU یا تهویه کمکی) به دلیل COVID-19 و یک گروه کنترل متشکل از بیمارانی که ترخیص شده بودند، انجام شد. بدون عوارض

وضعیت پریودنتال هر دو گروه از طریق رادیوگرافی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و مشاهده شد که از 568 بیمار مبتلا به پریودنتیت پیشرفته سه برابر بیشتر احتمال دارد که عوارض شدید ناشی از کووید-19 مانند بستری در ICU، تهویه کمکی یا مرگ داشته باشند.

به همین دلیل است که حفظ سلامت دهان و دندان، مراقبت از لثه‌ها و جلوگیری از ایجاد پریودنتیت، امروز که در بحبوحه همه‌گیری کووید-19 هستیم، بسیار مهم است، به‌ویژه با دانستن اینکه هر دو بیماری باعث ایجاد پاسخ التهابی می‌شوند.

در مورد عادات روزانه ای که می تواند از بیماری پریودنتال جلوگیری کند یاد بگیرید و به خاطر داشته باشید که هر 6 ماه یکبار به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا لثه ها و دندان های خود را در طول زندگی سالم نگه دارید!

برای رزو نوبت با بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی خانم دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

چگونه از پوسیدگی دندان جلوگیری کنیم؟

پوسیدگی دندان یک مشکل جدی است که در اثر خوردن و آشامیدن محصولات ایجاد می شود. شکلات ها، شیرینی ها، نوشابه ها و آب میوه ها اسیدهای پلاک تولید می کنند که به تدریج مینای دندان و دندان ها را تغییر می دهد. اگر اجازه ایجاد پلاک دندانی داده شود، اسیدی که ایجاد می شود شروع به تجزیه سطح دندان شما می کند. این می تواند باعث بیماری لثه و از دست دادن دندان شود.

پوسیدگی دندان در مراحل اولیه هیچ علامتی ندارد. فقط دندانپزشکان یا اشعه ایکس دندان می توانند پوسیدگی دندان را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

به طور کلی، سطوح جونده دندان و سطوح بین دو دندان بیشتر در معرض پوسیدگی هستند. دلیل این امر گیرکردن بقایای مواد غذایی و پلاک در این نواحی است.

موثرترین مبارزه با پوسیدگی دندان توجه به نکات زیر و معاینه منظم دندانپزشکی است. اگر فکر می کنید زمان معاینه شما فرا رسیده است، فوراً با ما تماس بگیرید.

مهمترین عامل حفظ سلامت دهان، مسواک زدن دندان ها دو بار در روز است. در تمام سنین باید حداقل روزی 2 بار با حرکات دایره ای مسواک زد. مسواک باید هر 3 ماه یکبار تجدید شود.

مسواک زدن به تنهایی برای سلامت دهان و دندان شما کافی نیست. فضاهای بین دندانی که مسواک به آنها دسترسی ندارد را می توان با کمک نخ دندان تمیز کرد. تمیز کردن کامل سطوح داخلی، خارجی و جویدن دندان بسیار مهم است. استفاده از مسواک بین دندانی یا نخ دندان به از بین بردن پلاک و بقایای مواد غذایی بین دندان ها و محل برخورد دندان با لثه کمک می کند. اینها مناطقی هستند که یک مسواک معمولی نمی تواند به آنها برسد.

معاینات منظم دندانپزشکی به تشخیص همه بیماری های دندان در مراحل اولیه کمک می کند. درمان‌ها سریع‌تر، آسان‌تر، دردناک‌تر و کم‌هزینه‌تر هستند، زیرا مشکلات احتمالی قبل از جدی‌تر شدن مداخله خواهند کرد.

عادت به نوشیدن قهوه، چای و تنقلات که در طول روز زیاد مصرف می شود، باکتری های ترشح کننده اسید در دهان را فعال می کند و باعث می شود این باکتری ها روی سطح دندان زندگی کنند و دندان ها را پوسیده کنند. در طول مصرف چای و قهوه تا حد امکان از مصرف شکر و مواد قندی خودداری شود.

سیگار می تواند راه را برای بسیاری از بیماری ها مانند خشکی دهان، بوی بد دهان، زرد شدن دندان ها و سرطان دهان هموار کند.

مصرف شیرینی جات در وعده های غذایی از نظر سلامت دندان اهمیت زیادی دارد. اجتناب از غذاهای ناسالم حاوی قند برای سلامت عمومی و همچنین سلامت دندان ها مهم است. سعی کنید غذاهای مصنوعی شیرین را با جایگزین های بدون قند، سالم و مغذی جایگزین کنید. از خوردن میان وعده های مصنوعی در بین وعده های غذایی خودداری کنید تا دندان های خود را از حملات اسیدی منظم محافظت کنید.

تا حد امکان از جویدن آدامس، شیرینی های چسبناک و آجیل خودداری شود. در صورت مصرف، فرآیند تمیز کردن باید با دقت و توجه انجام شود.

اگر عادت به جویدن آدامس دارید، باید مراقب جویدن آدامس های بدون قند باشید. آدامس های بدون قند جریان بزاق را بیشتر می کند و به تمیز کردن دهان و متعادل کردن اسید در دهان کمک می کند.

بیشتر بدانید:دندانپزشک زیبایی تهرانعکس انواع کامپوزیت دندانمتخصص درمان ریشه دندانمتخصص دندانپزشک زیبایی

چیزهایی که درباره بوی بد دهان باید بدانید

بوی بد دهان، بوی بدی است که از دهان خارج می شود و خود فرد و اطرافیانش را آزار می دهد.

ارتباط افراد مبتلا به بوی بد دهان در مورد محیط اجتماعی آنها تأثیر منفی می گذارد و باعث ایجاد مشکلات اعتماد به نفس می شود.

 

مطالعات نشان می دهد که بوی بد دهان  در مردان 3 برابر بیشتر از زنان است. علاوه بر این، در افراد بالای 20 سال 3 برابر بیشتر از افراد جوان مشاهده می شود. پروتزهای مورد استفاده در گروه های سنی پیشرفته به دلیل از بین رفتن سیالیت بزاق و بیماری ها افزایش می یابد.

 

بیماری های لثه و مخاطی

پوسیدگی دندان

ایمپلنت ها و پروتزها در وضعیت نامناسبی قرار دارند

کاهش بزاق و خشکی دهان

سرطان های دهان

رفلاکس و ترشحات بینی

بیماری های لوزه

علاوه بر اینها، سیگار کشیدن نیز از جمله عواملی است که باعث ایجاد بوی بد در دهان می شود. سیگار باعث بیماری های دندان و لثه می شود. سیگار کشیدن بیش از حد منجر به ایجاد زبان مودار می شود که باعث حفظ بوی تنباکو و باقی مانده غذا می شود.

 

افراد مبتلا به بوی بد دهان باید به بهداشت دهان و دندان خود توجه کنند، دندان ها و زبان خود را مسواک بزنند، بین دندان ها را تمیز کنند و التهاب لثه را درمان کنند. در افرادی که به طور مرتب مسواک نمی زنند و نخ دندان نمی کشند، ذرات غذا در دهان می مانند و باعث بوی بد دهان می شوند. در چنین مواردی پلاک باکتریایی بی رنگ و چسبنده روی دندان ها تشکیل می شود. اگر پلاک برداشته نشود، می تواند لثه ها را تحریک کند و در نهایت پاکت های پر از پلاک بین دندان ها و لثه ها را تشکیل دهد. زبان به علاوه می تواند باکتری های تولید کننده بو را به دام بیندازد. پروتزهایی که به طور منظم تمیز نمی شوند یا به درستی نصب نمی شوند، می توانند حاوی باکتری های ایجاد کننده بو و ذرات غذا باشند.

 

بیمارانی که بوی بد دهان دارند باید سیگار را کاهش دهند، از غذاهای مضر پرهیز کنند، در فواصل زمانی منظم غذا بخورند و هر 6 ماه یکبار به دندانپزشک خود مراجعه کنند.

 

اگر بوی بد دهان ناشی از دهان و دندان نباشد، ممکن است نشانه بیماری دیگری باشد. به همین دلیل باید جدی گرفته شود و توسط پزشک بررسی شود. بیماری هایی که می توانند منادی بوی بد دهان باشند. بیماری های دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی، دستگاه گوارش (سیستم گوارش)، مری، کبد، سیستم ایمنی و بیماری های خون، نارسایی مزمن کلیه، لوسمی، ایدز و بیماری های متابولیک.

 کسانی که از بوی بد دهان شکایت دارند ابتدا باید به دندانپزشک مراجعه کنند و معاینه شوند تا ببینند علت بوی بد ، دهان یا دندان است یا خیر.

بیماری های ناشی از پوسیدگی دندان

متأسفانه، بیماری های ناشی از پوسیدگی دندان چیزی نیست که بتوان آن را سهل انگاری کرد.

از دوران کودکی ما، هشدار “دوبار در روز مسواک بزنید” از کانال های زیادی شنیده ایم. گاهی حساسیت نشان می دهیم و به کار می بریم، گاهی از آن غفلت می کنیم. با این حال، مسواک زدن روزانه، استفاده از نخ دندان و دهان شویه بسیار مهم است، زیرا دندان های نادیده گرفته شده و مشکل دار می توانند باعث بیماری شوند که حتی تصورش را هم نمی کنید. بیماری های ناشی از پوسیدگی دندان ها؛

بی توجهی به مراقبت از دهان نه تنها باعث پوسیدگی دندان می شود، بلکه بیماری لثه یا بیماری پریودنتال ممکن است به دلیل تشکیل پلاک در دهان رخ دهد. این بیماری در دهان شما رخ می دهد و همچنین هنگامی که باکتری های موجود در دهان با غذا هضم می شوند، اندام ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

بیشتربدانید:اصلاح طرح لبخند در تهرانعکس انواع کامپوزیت دنداندندانپزشک زیبایی تهرانمتخصص دندانپزشک زیبایی

سه مرحله بیماری لثه وجود دارد.

– در مرحله اول که ژنژیویت نامیده می شود، تشکیل بیش از حد پلاک روی لثه باعث ایجاد التهاب و تورم می شود. با مسواک زدن منظم و نخ دندان کشیدن می توان این مشکل را حل کرد.

— در مرحله دوم و سوم، آسیب جبران ناپذیری رخ می دهد زیرا استخوان ها و بافت های دهان به شدت تحت تأثیر قرار می گیرند و پلاک انباشته شده دندان ها را تغییر شکل می دهد. بسته به شدت آسیب، برخی از عوارض را می توان با درمان مناسب کاهش داد، در غیر این صورت ممکن است نیاز به کشیدن دندان باشد.

دانشمندان از طریق تحقیقات دریافتند که باکتری هایی که از طریق دهان وارد بدن می شوند می توانند باعث تصلب شرایین، سکته مغزی یا حمله قلبی شوند. باکتری هایی که بدون مسواک زدن در دهان باقی می مانند در بدن هضم شده و با خون مخلوط می شوند. از طریق خون به قلب می رسد و می تواند باعث عفونت خطرناکی به نام اندوکاردیت عفونی شود.

پنومونی را می توان از جمله بیماری های ناشی از پوسیدگی دندان ها به حساب آورد. باکتری هایی که از دهان یا جاهای دیگر وارد بدن می شوند به ریه ها می رسند و باعث عفونت ریه می شوند. ذات الریه به ویژه برای بیماران مسن بسیار خطرناک است.

مطالعات نشان می دهد که مادران نوزادانی که زودتر از موعد به دنیا می آیند در دوران بارداری مشکلات دندانی یا بیماری لثه دارند. باکتری‌های موجود بر روی دندان‌ها می‌توانند به بسیاری از اندام‌ها مهاجرت کرده و بر آن تأثیر بگذارند. در دوران بارداری، اگر مادری مشکلات دندانی مانند بیماری پریودنتال داشته باشد، باکتری‌های دهان او می‌توانند به جفت رسیده و جنین متولد نشده را تحت تأثیر قرار دهند و باعث شوند وزن او نسبت به نوزادان سالم کمتر باشد. زنان باردار باید به طور مرتب به دندانپزشک خود مراجعه کنند تا از چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.

اگر اطلاعات دقیقی در مورد مراقبت روزانه از دندان به کودکان داده نشود و از آن استفاده نشود، می تواند باعث پوسیدگی دندان، درد و بسیاری از مشکلات جدی دیگر شود. اگر این مشکلات برطرف نشوند، ممکن است اختلالات گفتاری و خوردن ایجاد شود. این بر سلامت و زندگی اجتماعی آنها تأثیر منفی می گذارد.

برای رزرو نوبت با بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی خانم دکتر سیمین برنگی با ما تماس بگیرید.

متخصص دندانپزشک زیبایی تهران

روکش چینی لامینا که به نام پرسلن نیز شناخته می‌شود، طرح ‌های دندان چینی است که نگرانی ‌های زیبایی ظاهری را برطرف می ‌کند، به‌ طور خاص با توجه به شکستگی و تغییر شکل دندان‌ ها تهیه می ‌شود و به سطوح جلویی دندان‌ها چسبانده می ‌شود. لامینا ونیر که بدون هیچ گونه سایشی روی دندان ها اعمال می شود، لایه ای نازک و نیمه تراوا است و در عین حال تناسب و حساسیت کامل را ایجاد می کند. لمینت های چینی که نزدیک به ظاهر دندان هستند، بسیار بادوام هستند و با وجود ساختار نازکی که دارند، به راحتی نمی شکنند. با پوشش پرسلن لامینا، که ترجیح داده می شود، زیرا روشی است که در آن بافت سالم دندان کمترین از دست رفتن را می دهد، بافت های از دست رفته دندان دوباره به دست می آیند.

 

چرا روکش چینی لامینا باید ساخته شود؟

بسته به سن و مراقبت از دهان، دندان ها رنگ و دوام خود را از دست می دهند. دندان هایی که با گذشت زمان ضعیف می شوند ممکن است فرسوده شوند و بشکنند. در این موارد با کمک دندانپزشکی زیبایی می توان دندان های از دست رفته را بازیابی کرد. در عین حال، افرادی که نگرانی های زیبایی دارند ممکن است بخواهند دندان هایشان فرم دلپذیری داشته باشد. باز هم، در این مرحله، روکش دندان لامینا یا گزینه های روکش کامل سرامیکی می تواند کمک کند. روکش های دندانی پرسلن باید برای از بین بردن ناهنجاری ها، اصلاح کمی کجی دندان ها، رفع ناهماهنگی رنگ، تراز کردن دندان های جلویی و رفع سایر اختلالات زیبایی شناختی و عملکردی ساخته شوند.

 

لمینت های چینی در چه شرایطی برای افراد کاربرد دارند؟

دندان چینی لامینا که در صورت لزوم می تواند برای بیماران در هر سنی اعمال شود، مزیت ترمیمی دارد، به خصوص برای کسانی که ساختار دندان خود را دوست ندارند. مواردی که استفاده از روکش لمینت چینی مورد نیاز است به شرح زیر است:

 

در بستن شکاف های دندان های جلو،

در ترمیم دندان های شکسته یا فرسوده،

برای افزایش طول دندان ها،

در دندان های بسیار تیره که روش سفید کردن دندان ها کافی نیست،

در مواردی که دندان های قدامی پوسیده هستند،

در دندان هایی با شکل ساختار بد ،

در دندان هایی با پرکردگی های زرد و قدیمی،

در دندان های کج و کج،

اتصال دندان های شکافته (بستن دیاستما)،

در اصلاح پرکردگی های بسیار قدیمی که رنگ و ساختار آنها خراب شده است،

در دندان هایی که از فرم دندان راضی نیستند،

در اختلالات ساختاری ارثی.

موقعیت هایی که در آن کاربردهای چینی لامینا انجام می شود پس از اولین معاینه مشخص می شود. بهترین نتایج با طراحی های شخصی به دست می آید.

 

درمان های دندانی لامینا برای چه کسانی قابل اعمال نیست؟

از آنجایی که درمان دندان چینی لامینا در آینده خطراتی را به همراه خواهد داشت:

در افرادی که در زمان خواب شب ها دندان قروچه می کنند،

در افراد مبتلا به اختلالات فک،

جویدن ناخن، جویدن قلم و غیره در افراد مبتلا به بیماری،

در افراد مبتلا به تحلیل پیشرفته لثه، این شرایط بدون درمان اعمال نمی شود.

در مورد روکش های دندانی چینی برای افراد مبتلا به این اختلالات، روکش ها آسیب می بینند و سلامت دندان آنها بدتر می شود.

 

ونیرهای چینی لامینا چگونه ساخته می شوند؟ مراحل درمان

درمان ونیر دندان لامینا که در مدت زمان کوتاهی با دندان سازگار می شود، ابتدا با اندازه گیری داخل دهانی شروع می شود. با مدل استخراج شده، یک برنامه آزمایشی به نام ماکت در آزمایشگاه ساخته می شود. پس از تصمیم پزشک و بیمار در مورد مدل کشیده شده، دندان ها برای عمل آماده می شوند. زمان پردازش ممکن است بسته به تعداد دندان هایی که باید با پرسلن لمینت روکش شوند متفاوت باشد. روکش های موقت روی دندان های بیمار چسبانده شده و مشکلات مربوط به انطباق مشاهده می شود. در صورت عدم وجود مشکل، اصلاحات نهایی انجام شده و چینی های اصلی آماده می شوند. دندان های چینی لمینت شده با کاربرد خاصی باند می شوند. بیمار می تواند در همان روز به راحتی شروع به استفاده از دندان های جدید خود کند.

مزایای درمان ونیر چینی لامینا

ونیرهای چینی لامینا، یکی از پرطرفدارترین کاربردهای دندانپزشکی زیبایی در سال‌های اخیر، با مزایایی که دارد و همچنین فرم طبیعی دندان، کیفیت زندگی شما را افزایش می‌دهد. مزایای روکش پرسلن:

 

رنگ چینی های لامینا تغییر نمی کند، جامد و محکم هستند.

می توان آن را بدون فرسایش دندان اعمال کرد.

ظاهر بسیار زیبایی دارد.

می توان آن را روی یک دندان و یا چند دندان اعمال کرد.

از دندان های واقعی شما قابل تشخیص نیست.

رنگ بندی را نشان نمی دهد.

ساختار صافی دارد.

مقاومت آنها در برابر شکست بسیار بالاست.

روکش های لمینت دندان در برابر نیروهای کششی و کششی مقاومت بسیار بالایی دارند.

ونیرهای دندانی لامینا با خواص زیبایی که شما می خواهید بدون ایجاد اختلال در ساختار طبیعی دندان شما تولید می شوند. می توانید در چند جلسه با دندان های جدید خود از روی صندلی دندان بلند شوید. اعتماد به نفس و ظاهر خود را با روکش های چینی تازه کنید.

 

معایب لمینت چینی

نقطه ضعف کاربردهای روکش چینی لمینت پرهزینه بودن آنهاست. از آنجایی که با مواد وارد شده از خارج ساخته می شود، هزینه های درمان ممکن است بالا باشد. ونیرهای لمینت که یکی از کاربردهای حساس دندانپزشکی هستند، نیاز به مرحله آزمایشگاهی خوبی دارند. اشتباهات کوچک باعث می شود که کاربردهای پوشش لامینای دندان با هزینه بالا دور ریخته شوند.

 

قیمت دندان چینی لامینا

قیمت ونیر دندان با توجه به تعداد دندان های پرسلن ساخته شده، تغییر شکل و پوسیدگی در دندان ها، وضعیت سلامت دهان و دندان و سایر روش های درمانی متفاوت است. قیمت لمینت چینی بر اساس طرح تصفیه تعیین خواهد شد. پزشک شما در اولین معاینه سالم ترین اطلاعات را در مورد قیمت روکش لامینا دندان به شما می دهد.

 

زمان درمان ونیر پرسلن لامینا

اگر نیازی به درمان یا مداخله زیبایی روی لثه های خود ندارید، می توانید از دندان های لمینت شده خود در ۲ تا ۳ جلسه استفاده کنید. با روکش چینی که حدود 1 ماه دوام دارد ظاهر طبیعی دندان خود را خواهید داشت. اگر دندان های شما نیاز به اصلاح یا درمان داشته باشند، ممکن است این دوره طولانی تر شود. بسته به سایر نیازهای دندانپزشکی زیبایی شما، زمان درمان شما ممکن است متفاوت باشد.

 

چه مدت می توان از لمینت های پرسلن استفاده کرد؟

لمینت های چینی به لطف فناوری که برای آن ساخته شده اند در برابر ضربه مقاوم هستند. اگر به بهداشت دهان و دندان خود توجه داشته باشید می توانید از دندان های لمینت شده نشکن و بدون افتادگی خود به مدت 10 تا 20 سال استفاده کنید. اما اگر دندان های خود را آنطور که باید تمیز نکنید و به سلامت دهان و دندان خود توجه نکنید، ممکن است به دلیل فرورفتگی و التهاب لثه، روکش های خود را از دست بدهید. با استفاده از روکش پرسلن لمینت می توانید در مدت زمان کوتاهی به دندان هایی زیبا و کاربردی دست پیدا کنید.

چرا لثه ها خونریزی می کنند؟

علل خونریزی لثه عبارتند از: دلایلی مانند اختلالاتی وجود دارد که در نتیجه تضعیف سیستم ایمنی و عدم توجه به بهداشت دهان و دندان رخ می دهد. اگر لازم است به این سؤال پاسخ دهید که چه چیزی باعث خونریزی لثه می شود; دلایلی مانند تروما، علل ویروسی یا باکتریایی، شرایط سیستمیک و التهاب ناشی از پلاک وجود دارد.

 

علائم خونریزی لثه چیست؟

بررسی علائم خونریزی لثه: شایع ترین علامت ظاهر شدن خون در طول فرآیند مسواک زدن است. بیماران ما ممکن است علائم بیماری هایی را تجربه کنند که باعث خونریزی لثه می شود و در نتیجه ممکن است دچار مشکلات حساسیت شوند. آنها هنگام مصرف غذاهای سرد یا گرم در لثه های خود احساس سوزن سوزن شدن می کنند. علاوه بر این، ممکن است مشکلاتی مانند احساس فشار روی لثه هنگام جویدن غذاهای گرم یا سرد و قرمزتر شدن لثه ها از رنگ طبیعی خود ایجاد شود. شرایطی مانند تورم و سفت شدن بیش از حد لثه توسط دندان مصنوعی نیز می تواند به عنوان علائم خونریزی لثه نشان داده شود.

 

علل خونریزی لثه چیست؟

علل خونریزی لثه در زیر آورده شده است:

ژنژیویت اولین مرحله بیماری لثه است. حساسیت و قرمزی لثه نیز از علائم التهاب لثه است. حساسیت لثه زمانی رخ می دهد که پلاک روی لثه بیماران ما تمیز نشده و به مرور زمان تجمع پیدا کرده و باعث رشد باکتری ها می شود. درمان این اختلال قبل از پیشرفت از اهمیت بالایی برخوردار است.

خونریزی لثه ممکن است به عنوان عارضه جانبی برخی داروها مانند رقیق کننده های خون رخ دهد. به همین دلیل وقتی بیماران ما از دارو استفاده می کنند حتما باید زیر نظر پزشک از آن استفاده کنند. آنها همچنین باید مطمئن شوند که محصولات مراقبت از دهانی که استفاده می کنند ملایم هستند.

در نتیجه بیماران ما محصولات مراقبت از دهان را که دائماً استفاده می کنند تغییر می دهند. خونریزی لثه ممکن است به دلیل خارج شدن از روال معمول خود رخ دهد. بسته به شرایط، ممکن است پس از معاینه توسط دندانپزشکان ما نیاز به بازگشت به محصولات روتین قدیمی خود داشته باشند.

فعالیت های هورمونی بیماران ما در دوران بارداری متفاوت است. در نتیجه، ممکن است حساسیت دندان ایجاد شود. جریان خون در لثه ها افزایش می یابد و بنابراین ممکن است در بیماران باردار ما در حین انجام مراقبت های دندانی خونریزی رخ دهد.

برای حفظ سلامت دهان و دندان، مراقبت های منظم از دهان باید هر روز انجام شود. دندان ها را باید حداقل دو بار در روز مسواک زد، از نخ دندان استفاده کرد و زبان را تمیز کرد. اگر این اقدامات انجام نشود یا با سهل انگاری انجام شود. خطر ابتلا به بیماری های لثه و خونریزی لثه وجود دارد.

به دلیل برخی مواد موجود در غذاهای فرآوری شده، ممکن است حساسیت و تحریک لثه ایجاد شود. خونریزی لثه ممکن است در بیماران مبتلا به کمبود ویتامین و مواد معدنی رخ دهد. به همین دلیل بیماران ما باید به تغذیه خود توجه کنند.

استرس یکی از دلایل خونریزی لثه است زیرا برای سلامت عروق مفید نیست و باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود.

اگر نیروهای جویدن به طور مناسب به ساختار دندان اعمال نشود. خونریزی لثه ممکن است در بیماران ما رخ دهد. همچنین یک خطر اضافی برای بیماری نیش وجود دارد.

یکی از پاسخ ها به این سوال که چه چیزی باعث خونریزی لثه می شود، ویروس HIV است. از آنجایی که باعث آسیب به سیستم ایمنی بدن می شود، می تواند باعث خونریزی لثه نیز شود.

اسکوربوت که به دلیل کمبود ویتامین C ایجاد می شود، باعث تحلیل لثه و خونریزی لثه می شود.

خونریزی لثه ممکن است در نتیجه کم خونی خطرناک رخ دهد که در نتیجه کمبود ویتامین B12 رخ می دهد.

خونریزی لثه ممکن است در نتیجه سیروز رخ دهد که به دلیل آسیب به کبد اتفاق می افتد.

یکی از مهمترین علائم سرطان خون خونریزی لثه است.

 

چگونه خونریزی لثه را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص خونریزی لثه، بیماران ما باید به دندانپزشک مراجعه کنند و معاینه شوند. با معاینه می توان اطلاعات روشنی در مورد سلامت لثه به دست آورد. برای تشخیص، دندانپزشکان ما ممکن است علاوه بر معاینه، آزمایشاتی را نیز درخواست کنند. علاوه بر این، در شرایط عادی، تشخیص زودهنگام وضعیت لثه بیمارانی که هر 6 ماه یک بار برای معاینه به دندانپزشک ما مراجعه می کنند، امکان پذیر است.

بیشتربدانید:انجام لمینت دندان در تهرانهزینه جرم گیری و بلیچینگ دندانقیمت لمینت دندان در تهرانبهترین متخصص لمینت دندان در تهرانكامپوزيت ونير

 

چه نوع درمانی برای خونریزی لثه باید اعمال شود؟

برای درمان خونریزی لثه، بیماران ما ابتدا باید به مراقبت از دهان خود توجه کنند. از آنها خواسته می شود مراقبت های روزمره خود را مختل نکنند و هر شش ماه یک بار تحت معاینه دندانپزشکی قرار گیرند. با شروع استفاده از نخ دندان می توان از تشکیل پلاک دندانی جلوگیری کرد. به این ترتیب می توان خطر خونریزی لثه را کاهش داد. علاوه بر این، با استفاده از دهانشویه ضد عفونی کننده می توان از خونریزی لثه ناشی از عفونت باکتریایی جلوگیری کرد. لثه ها را می توان با غرغره کردن با آب نمک گرم تسکین داد. مسواک مورد استفاده باید یک مسواک با نوک نرم باشد.

 

اگر بیماری بیماران ما که از خونریزی لثه شکایت دارند شدید باشد. در این صورت ممکن است نیاز به درمان دارویی باشد. مشکل خونریزی لثه را می توان با خمیردندان های مخصوص، دهان شویه ها و مسکن ها برطرف کرد.

 

اگر خونریزی لثه درمان نشود چه اتفاقی می افتد؟

چرا لثه ها خونریزی می کنند؟

اگر خونریزی لثه درمان نشود؛ تشکیل ژنژیویت در دوره های بعدی مشاهده می شود. پریودنتیت و سپس بیماری پیشرفته لثه رخ می دهد. بنابراین باید پاسخ این سوال که چرا خونریزی لثه رخ می دهد را پیدا کرد و علت خونریزی را از بین برد.

 

آنچه باید برای سلامت دندان در 9 مرحله انجام دهید

سلامت دندان ها برای همه اهمیت زیادی دارد. دندان های ناسالم می تواند باعث بوی بد دهان، پوسیدگی دندان، خونریزی لثه و از دست دادن دندان شود. با این حال، یکی از نادیده گرفته ترین مشکلات سلامتی است. زیرا تصور می شود که تنها در صورت دندان درد بر زندگی روزمره تأثیر می گذارد.

 

مراحلی که برای سلامت دندان ها باید رعایت شود

گام های ساده ای که در زندگی روزمره خود برمی داریم در واقع سلامت دندان ها را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

پس این مراحل شامل چه چیزهایی می شود؟

استفاده از نخ دندان:

یکی از مهم‌ ترین کارهایی که باید برای سلامت دندان های خود انجام داد استفاده از نخ دندان است. مسواک برای رسیدن به برخی نقاط در دهان کافی نیست. با تمیز کردن فاصله بین دندان ها با نخ دندان می توان دندان های سالم تری داشت و از پوسیدگی دندان جلوگیری کرد.

 

بیشتر بدانید:قیمت لمینت دندان طرح لبخند –هزینه لمینت سرامیکی دندان در تهران –بهترین لمینت دندان در تهرانكامپوزيت ونير

عدم مصرف سیگار:

سیگار یکی از بزرگترین دشمنان  برای سلامت دهان و دندان است. سیگار آغاز بسیاری از مشکلات از زرد شدن دندان ها تا سرطان دهان است. دوری از سیگار نه تنها برای سلامت دندان ها بلکه برای سلامت کل بدن بسیار مهم است.

 

مصرف با دقت دسرهایی که تمیز کردنشان سخت است:

برخی از غذاها به سختی از روی دندان تمیز می شوند و حتی ممکن است باعث پوسیدگی شوند. چسبیدن شیرینی به دندان مشکل اصلی است. بسیار مهم است که از شیرینی ها و آدامس های قندی که به دندان می چسبند دوری کنید و در صورت عدم امکان آبکشی، پس از مصرف، دندان ها را با دقت تمیز کنید.

 

میوه ها و سبزیجات باید مصرف شوند:

میوه ها و سبزیجات قطعاً از جمله پاسخ های این سوال هستند که برای سلامت دندان چه بخوریم ؟ ویتامین های موجود در میوه ها و سبزیجات برای لثه ضروری هستند.

 

افزایش مصرف آب:

آب بزرگترین منبع سلامتی برای بدن ماست. این برای دندان ها نیز ضروری است. نوشیدن آب، به خصوص بلافاصله بعد از غذا، پاکسازی عمومی دهان را فراهم می کند. علاوه بر این، به خنثی کردن دهان اسیدی بعد از غذا کمک می کند.

 

عدم مصرف شیرینی جات خارج از وعده های غذایی:

خوردن دسر بلافاصله بعد از غذا بسیار سالم تر است. دسرهایی که خارج از وعده های غذایی مصرف می شوند باعث می شوند باکتری هایی که باعث پوسیدگی می شوند دوباره فعال شوند.

 

مصرف شکر را به حداقل برسانید:

غذاهای شیرین یکی از بزرگترین عوامل پوسیدگی در دندان ها هستند. مصرف کمتر شکر برای سلامت دندان بسیار مهم است. پس از مصرف شکر باید مسواک زد و یا در صورت عدم امکان با نوشیدن آب دهان را تمیز کرد.

 

معاینه منظم دندانپزشک:

مراجعه منظم به دندانپزشک به شما این امکان را می دهد که مشکلات احتمالی دندان های خود را زودتر ببینید و آنها را حل کنید.

 

برای سلامت لثه چه باید کرد؟

در میان کارهایی که برای سلامت دندان باید انجام شود، قطعاً کارهایی وجود دارد که برای سلامت لثه باید انجام شود. کارهایی که برای داشتن دندان های سالم و لثه های سالم باید انجام شود تا حد زیادی مشابه هستند. مسواک زدن مهمترین مرحله برای سلامت لثه است. در عین حال، غرغره آب نمک به سلامت لثه های شما کمک می کند.

 

آخرین باری که مسواک خود را عوض کردید چه زمانی بود؟

ما مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته، ویتامین ها و داروها را دور می اندازیم و به طور مکرر محصولات زیبایی را جایگزین می کنیم، اما وقتی صحبت از سلامتی به میان می آید، متاسفانه به بهداشت دندان اهمیت چندانی داده نمی شود.

 

همچنین قوانین و نکات مهمی وجود دارد که باید برای حفظ سلامت دندان ها رعایت کنید.

بیشتربدانید:لمینت دندان در تهرانکامپوزیت ونیراصلاح طرح لبخندانواع روکش های زیبایی

چه زمانی بهتر است مسواک خود را عوض کنید؟

اکثر دندانپزشکان توصیه می کنند مسواک خود را هر 3 ماه یکبار تعویض کنید.

با گذشت زمان، مسواک ها فرسوده می شوند و در از بین بردن پلاک از روی دندان ها و لثه ها کمتر موثر می شوند. تحقیقات نشان می دهد که تقریباً 3 ماه طول می کشد تا موهای مسواک از بین برود و کارایی خود را از دست بدهند.

اگر به درستی از آنها مراقبت نشود، قارچ ها و باکتری ها نیز می توانند در موهای ایجاد شوند. مطمئن شوید که مسواک خود را بعد از استفاده کاملاً بشویید و خشک کنید، آن را بدون پوشش در حالت عمودی نگهداری کنید و آن را دور از مسواک های دیگر استفاده کنید.

هنگام مسافرت، حتما از کلاهک برای محافظت از سر مسواک خود و کاهش انتشار میکروب ها استفاده کنید.

اگر نمی‌توانید دقیقاً به یاد بیاورید که چقدر زمان گذشته است، به وضعیت سر مسواک خود توجه ویژه ای داشته باشید – اینکه آیا موهای مسواک فرسوده، فرسوده یا فرسوده هستند یا اگر رنگ‌های تیره خاصی می‌بینید که نشانه تعویض آن است.

 

اگر به موقع مسواک خود را عوض نکنم چه اتفاقی می افتد؟

اگر دانستن اینکه باکتری ها و قارچ ها به مرور زمان در موهای مسواک شما تجمع می یابند دلیل کافی برای تعویض مکرر مسواک شما نیست، عدم تعویض مسواک شما خطرات و مشکلات نامطلوبی دیگری نیز دارد.

مسواک‌های قدیمی نیز به مرور زمان به لثه‌های شما آسیب می‌رسانند، زیرا در از بین بردن پلاک از روی دندان‌ها که باعث التهاب لثه می‌شوند، بی‌اثر می‌شوند.

ژنژیویت درمان نشده منجر به عفونت می شود که می تواند باعث افتادن دندان ها شود.

بدتر از همه، شما می توانید از مسواک های بیش از حد استفاده شده به بیماری مبتلا شوید ، مسواک شما ممکن است کپک بزند، یا شاید بدتر از همه، اگر آن را نزدیک توالت نگه دارید، ممکن است دندان های خود را با وجود میکروب ها مسواک بزنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search