طرح لبخند شامل چند دندان است

طرح لبخند شامل چند دندان است؛با طراحی لبخند که به عنوان لبخند هالیوودی نیز شناخته می شود، دندان ها و لثه های آسیب دیده از نظر زیبایی به سلامت خود باز می گردند و بیمار لبخند زیبایی را به دست می آورد که به بهترین شکل با فرم صورت او مطابقت دارد. با مراقبت های معمول از دهان و معاینات منظم پزشک، طراحی لبخند ماندگاری طولانی دارد. طراحی لبخند چیست؟ زیبایی شناسی لبخند، چگونه یک لبخند هالیوودی ایجاد کنیم؟

طراحی لبخند زیبایی چیست؟

طراحی لبخند فرآیندی است که با در نظر گرفتن جنسیت، دندان‌ها، ویژگی‌های صورت، ساختار فک و شخصیت بیمار، به بهترین شکل با ساختار دهان بیمار مطابقت دارد. به طراحی لبخند، زیبایی شناسی لبخند و لبخند هالیوودی نیز می گویند. زیبایی لبخند را می توان در هر سنی انجام داد. حتی افرادی که هیچ دندانی در دهانشان باقی نمانده است، می توانند با درمان های اضافی لبخند مورد نظر خود را داشته باشند. از آنجایی که سبک لبخند مناسب هر فرد متفاوت است، طرح ها به طور خاص برای هر فرد ساخته می شوند. قبل از شروع کار درمان هایی مانند ایمپلنت دندان ، پرکردن ، بریج، اصلاح دندان های کج و بیماری های لثه در صورت لزوم انجام می شود. اندازه گیری های دهان، عکس ها و فیلم های ضبط شده در برنامه های کامپیوتری پیشرفته برای ایجاد یک مدل استفاده می شود و کار برای لبخند هالیوود آغاز می شود. از طریق مطالعات طراحی لبخند، بیمار سلامت دهان و دندان خود را حفظ می کند و در عین حال لبخند زیبایی به دست می آورد.

طراحی لبخند زیبایی چگونه انجام می شود؟

کاربردهای زیبایی شناسی لبخند در 3 مرحله قابل بررسی است. مراحل انجام طراحی لبخند به شرح زیر است:

لبخند هالیوودی مرحله 1

اندازه گیری دندان های بیمار انجام می شود.

عکس های داخل، خارج و چهره از زوایای مختلف گرفته شده است.

نمونه های مختلف لبخند به بیمار نشان داده می شود.

با کمک داده های ثبت شده، طرح لبخند سه بعدی شخصی شده توسط دندانپزشک و تکنسین پروتز ساخته می شود.

شخصی که می خواهد طرح لبخند داشته باشد می تواند نسخه نهایی لبخند خود را به صورت دمو ببیند در حالی که هنوز هیچ روشی انجام نشده است.

برای درمان بیماری ها و ناهنجاری های دندان و لثه برنامه ریزی شده است.

مرحله 2 لبخند هالیوود

مراحل درمان و نصب دندان های موقت (ماک آپ)

در صورت لزوم، درمان ریشه، پر کردن، روش های کاشت و درمان دندان های پوسیده انجام می شود.

در صورت عدم نیاز به درمان ارتودنسی، اختلالات سطح لثه اصلاح می شود.

پس از درمان ایمپلنت، در صورت لزوم سفید کردن دندان ها انجام می شود.

بیماری های لثه درمان می شود.

در برخی موارد، فیلر پوستی روی لب ها و نواحی صورت اعمال می شود.

در اولین معاینه، شروع به تولید دندان ها مطابق با طرح لبخند مورد علاقه بیمار می شود.

طرح دیجیتال از قبل آماده شده به مدل تبدیل می شود. فرآیند ماکت انجام می شود. به عبارتی مدل آماده شده به صورت قالب سیلیکونی روی دندان ها قرار می گیرد. بیمار ساختار دهان خود را در مقابل آینه و در ضبط دوربین بررسی می کند. قالب سیلیکونی از دهان خارج می شود. شخص طرح لبخند را بررسی می کند و نکاتی را که دوست ندارد با پزشک در میان می گذارد. پس از انجام مراحل اصلاح، تایید طرح لبخند بیمار اخذ می شود.

لبخند هالیوودی مرحله 3

پایان درمان روکش و طراحی لبخند

در بین روکش های زیرکونیومی، لیف چینی و ایمکس که با توجه به ابعاد دندان بیمار تهیه می شود، پس از فیتینگ به صورت دائمی روی بیمار اعمال می شود.

طرح لبخند شکل نهایی خود را می گیرد.

دندانپزشک به بیمار اطلاع می دهد.

برای کسب اطلاعات در مورد طراحی لبخند و بهره مندی از خدمات معاینه ما می توانید به کلینیک ما مراجعه کنید یا با ما تماس بگیرید .

قیمت طرح لبخند زیبایی چقدر است؟

قیمت طرح لبخند ممکن است در هر فرد متفاوت باشد. نمی توان در مورد قیمت استاندارد طراحی لبخند صحبت کرد، زیرا ایمپلنت دندان ، درمان پرکردن و پوسیدگی، درمان های ارتودنسی اصلاح کننده تراز دندان ، زیرکونیوم ، ایمکس یا روکش های لمینت دندان و سفید کردن دندان هزینه را افزایش می دهد. قیمت طراحی لبخند و زیبایی شناسی بین کلینیک ها به دلیل سطح توسعه و ساختار اقتصادی شهر یا منطقه، دانش و تجربه دندانپزشک و قیمت مواد وارداتی مورد استفاده در طول درمان های اضافی، متفاوت است. مشخص ترین قیمت پس از معاینه دندانپزشکان متخصص ما و تعیین ترجیحات بیمار تعیین می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، قیمت طراحی لبخند (زیبایی لبخند – لبخند هالیوودی) تحت تأثیر عوامل زیادی از جمله موقعیت کلینیک دندانپزشکی در قرار دارد. برای بیماران ما مهم است که در هنگام انتخاب کلینیک از کیفیت خدمات درمانی که دریافت خواهند کرد و همچنین قیمت طرح لبخند اطلاع داشته باشند. اگر می خواهید طراحی لبخند با قیمت مناسب در کلینیک دندانپزشکی با کیفیت در تهران  داشته باشید، می توانید با ما تماس بگیرید .

چه کسی می تواند طراحی لبخند زیبایی داشته باشد؟

آیا طراحی لبخند برای همه قابل انجام است؟ هرکسی که بخواهد لبخند خود را زیبا کند می تواند از خدمات طراحی بهره مند شود. اما برای سلامت دهان و دندان و زیبایی لبخند، داشتن طرح لبخند برای بیمارانی با ویژگی های زیر در اولویت است.

کسانی که دندان های کج دارند،

کسانی که تغییر رنگ بیش از حد دندان های خود دارند،

کسانی که دندان های بزرگتر یا کوچکتر از حد معمول دارند،

کسانی که بیماری لثه دارند،

افرادی که ظاهر لثه‌شان خوب نیست، افرادی که لثه‌هایشان تحلیل رفته است،

کسانی که دندان های پوسیده دارند،

کسانی که فاصله زیادی بین دندان هایشان دارند،

افرادی که مشکل بسته شدن دهان دارند،

افرادی که دارای پرکردگی های تیره، بزرگ و قدیمی در ردیف دندان های جلو هستند،

افرادی که دندان های از دست رفته دارند،

کسانی که مشکل دندان قروچه دارند،

کسانی که دندان های شکسته و ترک خورده دارند،

کسانی که دندان هایی با این ویژگی ها دارند نه تنها می توانند لبخندی چشمگیر داشته باشند، بلکه گام مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان خود برمی دارند.

کسب اطلاعات بیشتر :لمینت دندان در تهرانلمینت دندان چیستهزینه لمینت دندان در تهرانبهترین دندانپزشک لمینت در تهرانكامپوزيت ونير

آیا طراحی لبخند زیبایی دائمی است؟

این سوال که آیا طراحی لبخند دائمی است یا خیر، یکی از سوالات متداول کسانی است که می خواهند این روش را انجام دهند. درست نیست که در مورد طول عمر طرح چیزی قطعی بگوییم. از آنجایی که برنامه ها شخصی سازی شده اند، تداوم طراحی نیز متفاوت خواهد بود. وجود و سطح بیماری های دهان و دندان قبل از طراحی لبخند، نوع درمان های انجام شده در حین عمل و طول عمر مواد نیز، بر ماندگاری طرح تاثیر می گذارد.

طول عمر این روش بسته به دانش و تجربه دندانپزشک در خصوص تداوم طرح لبخند، طول عمر موادی مانند بریج و روکش، پلان های انجام شده، انجام مراقبت های دهان و دندان در فواصل زمانی معین، بین 15-10 سال است. و اینکه آیا دندانپزشک برای معاینه در فواصل 6 ماهه ویزیت می کند یا خیر. همچنین می توانید از نظرات کسانی که طراحی لبخند انجام داده اند یا از طریق تماس با کلینیک ما در مورد این موضوع اطلاعات کسب کنید.

مزایای طراحی لبخند زیبایی چیست؟

افرادی که طرح لبخند دارند در پایان برنامه به نتایج سودمندی دست می یابند. تصاویر قبل و بعد از طراحی کاملاً متفاوت است. مزایای طراحی لبخند به شرح زیر است :

تغییر رنگ روی دندان ها از بین رفته و دندان هایی با ظاهر طبیعی تری به دست می آید.

تراز دندان ها با دهان سازگار می شود و انحراف ها اصلاح می شوند.

پوسیدگی ها و پرکردگی هایی که باعث مشکلات ظاهری می شوند درمان شده و ظاهر زیباتر می شود.

بیماری های لثه از بین می روند و رنگ لثه به حالت عادی برمی گردد.

ساختار دندان با فاصله اصلاح می شود.

دندان ها با پوشش های مخصوص و درمان های تمیز کردن دندان سفیدتر به نظر می رسند.

مشکلات دندان قروچه و فشردن دندان ها اصلاح می شود.

اندازه دندان ها نرمال می شود و شکل آنها بهتر می شود.

برنامه های طراحی لبخند زیبایی چند روز طول می کشد؟

تعیین زمان دقیق دشوار است زیرا مدت زمان تکمیل طرح لبخند به دهان و ساختار دندان بیمار بستگی دارد. ممکن است بیماری های دندانی یا لثه ای وجود داشته باشد که قبل از برنامه ریزی طراحی، باید درمان شود. ابتدا این درمان ها انجام می شود و کار طراحی لبخند آغاز می شود. این درمان ها زمان ساخت طرح لبخند را افزایش می دهد. از آنجایی که مراحل بعد از درمان از فردی به فرد دیگر کمی متفاوت است، مدت زمان تعیین کننده نخواهد بود. در این رابطه، تعیین مدت زمان طراحی لبخند پس از معاینه دندانپزشک، دقیق تر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات در مورد طراحی لبخند و بهره مندی از خدمات معاینه ما می توانید به کلینیک ما مراجعه کنید یا با ما تماس بگیرید .

انواع طرح های لبخند زیبایی چیست؟

زیبایی شناسی لبخند به صورت جداگانه انجام می شود. با این حال، معمولاً انواع لبخند ترجیح داده می شود. افرادی که می خواهند طرح داشته باشند معمولاً در اولین معاینه عکس هایی از انواع لبخند نشان داده می شود. بر اساس نوع لبخندی که بیمار دوست دارد، طراحی مناسب برای بیمار آغاز می شود.

در طراحی لبخند زیبایی به چه نکاتی توجه می شود؟

 • سن
 • جنسیت
 • رنگ و سلامت لثه ها
 • چینش دندان ها
 • شکل دندان ها
 • فرم صورت
 • شکل لب ها
 • در چه سطحی فک بسته می شود، وضعیت فک جلو و فک عقب
 • چه فشردن دندان وجود داشته باشد یا نه
 • انحنا در بینی
 • شخصیت فرد
 • سیگار کشیدن

کسب اطلاعات بیشتر : قيمت روكش دندان هاي جلو در تهرانقیمت روکش دندانهای جلوبهترین نوع لمینت سرامیکیبهترین دندانپزشک تهرانمتخصص دندانپزشک زیبایی تهران

طراحی لبخند دیجیتال یا لبخند هالیوودی شامل چه درمان هایی می شود؟

لبخند هالیوودی روشی است که ممکن است به ترکیبی از درمان های دندانپزشکی عمومی، ترمیمی و زیبایی نیاز داشته باشد تا لبخندی جوان، جذاب و زیبا به بیمار بدهد.

طراحی لبخند همراه با درمان های ذکر شده در زیر، انجام می شود. این درمان ها به طور خاص برای هر بیمار برنامه ریزی و اعمال می شود.

تمیز کردن سنگ دندان: دندان های بیمار مبتلا به سنگ دندان تمیز می شود. دندان ها به سلامت ایده آل خود بازیابی می شوند.

روش پر کردن زیبایی: اگر بیمار پوسیدگی جزئی داشته باشد، به خصوص در دندان های جلو، این دندان ها با پر کردن زیبایی تمیز و درمان می شوند. فرآیند پر کردن زیبایی با استفاده از مواد پرکننده که دقیقاً با رنگ دندان سازگار است ، انجام می شود.

درمان های ارتودنسی: اگر بیماری که می خواهد لبخند هالیوودی داشته باشد، دندان های کجی داشته باشد، با درمان ارتودنسی این کجی از بین می رود و سپس مراحل طراحی لبخند و زیبایی شناسی آغاز می شود.

درمان بیماری لثه: اگر بیماری که می خواهد لبخند هالیوودی داشته باشد بیماری لثه داشته باشد، ابتدا این بیماری درمان می شود. زیرا بیماری لثه بیماری است که در صورت عدم درمان به موقع، باعث از دست دادن دندان می شود. پس از اتمام درمان، سایر مراحل برای لبخند هالیوودی شروع می شود.

اصلاح لثه: اگر هنگام لبخند زدن بیمار، دید لثه زیاد باشد، زیبایی را مختل می کند. دندانپزشکان زیبایی با تجربه ما، لثه ها را لمس می کنند تا دید لثه را کاهش دهند. با کاهش دید لثه ها، به بیمار اجازه داده می شود تا به مرحله بعدی در طراحی لبخند (لبخند هالیوودی) برود.

درمان ایمپلنت: در حین انجام طرح لبخند، در صورتی که بیمار دندان های خود را از دست داده باشد، به خصوص در دندان های جلویی، درمان ایمپلنت دندانی برای رفع این مشکل بر روی بیمار اعمال می شود.

درمان پروتز کراون بریج: دندان های از دست رفته بیمار که طرح لبخند خواهد داشت را می توان به جای ایمپلنت با پل تاجی درمان کرد.

قبل از شروع فرآیند طراحی لبخند، مشکلات مربوط به سلامت دهان و دندان بیمار برطرف می شود. پس از اینها، فرآیند لبخند هالیوودی با انجام یکی از فرآیندهای روکش زیرکونیوم ، روکش لمینت ، ایمکس ایمپرس روی دندان هایی که سلامت ایده آل خود را بازیافته اند، تکمیل می شود.

برای کسب اطلاعات در مورد طراحی لبخند و بهره مندی از خدمات معاینه ما می توانید به کلینیک ما مراجعه کنید یا با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search