لمینت سرامیکی دندان چیست؟

لمینت سرامیکی دندان چیست؟در دهه های گذشته پیشرفت قابل توجهی در مسائل تکنولوژیکی با هدف ساخت ترمیم های مصنوعی با هدف بهینه سازی دقت و کیفیت مورد نظر بیمار صورت گرفته است.

توانبخشی های دندانی مانند لمینت سرامیکی، به دنبال بازیابی عملکرد دهان و دندان بیماران به نفع سلامتی و زیبایی آن ها هستند. لمینت های سرامیکی سیستم های مناسبی برای ترمیم زیبایی و عملکردی هستند، عمدتاً به این دلیل که اصول بیومیمتیک را ارائه می دهند، یعنی دندانی که دریافت می کند. ترمیم سرامیکی در رابطه با توزیع  تنش ها به عنوان یک دندان سالم عمل می کند.

برای ایجاد یک ترمیم پروتز خوب و ارائه نتایج طبیعی در توانبخشی، مطالعه آنالیزهای زیبایی و توسعه مهارت ها و دانش در آناتومی و مورفولوژی دندان باید از اهداف بهبود در ارتباط با منابع تکنولوژیکی باشد.

ونیرهای لمینت پرسلن (همچنین به عنوان لمینت دندان شناخته می‌شوند) پوشش‌های محافظ نازکی هستند که روی جلوی دندان‌ها قرار گرفته‌اند.

از آنجایی که ونیرهای لمینت پرسلن تقریباً همراه با ½ میلی متر کاهش دندان هستند، به عنوان یک درمان برگشت پذیر در نظر گرفته نمی شوند. یکی دیگر از درمان‌های ورقه‌ای پرسلن، روکش‌های ورقه‌ای چینی فوق نازک است که نیازی به استخراج یا سوراخ‌کاری ندارند.

ونیر لمینت چینی شاید زیباترین روش دندانپزشکی خانوادگی برای ایجاد لبخندی دلپذیرتر و زیباتر باشد.

آنها به حداقل میزان کاهش دندان (حدود 0.5 میلی متر) نیاز دارند و بنابراین ترمیم های محافظه کارانه تر از روکش ها هستند. روکش های پرسلن به ما اجازه می دهند موقعیت، شکل، اندازه و رنگ دندان را تغییر دهیم. آنها تنها جایگزین برای همه ناهنجاری های زیبایی نیستند، اما زمانی که به خدمات درمانی انتخابی تبدیل شوند، واقعاً یک ترمیم قابل توجه هستند.

زیبایی شناسی لبخند

طراحی لبخند رفع اختلالات در ظاهر طبیعی دندان و لثه بیماران به هر دلیلی، عمدتاً در هنگام لبخند زدن یا انجام کارهای دیگر را پوشش می دهد. می توان به کاربردهای بسیار متفاوتی در این جنبه از روش های درمان طراحی لبخند زیبایی اشاره کرد. در محدوده این روش های درمانی که امروزه به طور گسترده ای ترجیح داده می شود، می توان از مداخلات جراحی مختلفی برای بیماران استفاده کرد. پوشش پرسلن یا زیرکونیوم، درمان ایمپلنت، درمان های ارتودنسی، پر کردن و غیره. بسیاری از روش های مختلف یکی از اساسی ترین عناصر درمان طراحی لبخند هستند. قبل از هر چیز تعیین انتظارات بیماران از درمان زیبایی و اعمال درمان لازم توسط متخصص ضروری است.
طراحی لبخند اساسا یک روش درمانی موثر است که به صورت جداگانه اعمال می شود. در حالی که هدف اصلی این است که دندان‌ها و لثه‌ها ظاهری طبیعی‌تر، سالم‌تر و قوی‌تر داشته باشند، اما این روش‌ها نیز می‌توانند به دلیل مشکلات سلامتی مختلف ترجیح داده شوند. برای درمان های زیبایی لبخند، شایستگی بیمار برای درمان و وضعیت سلامت عمومی همیشه یکی از اساسی ترین عواملی است که در نظر گرفته می شود. علاوه بر این امکان استفاده از اپلیکیشن های مختلف بسته به سن و جنسیت بیمار وجود دارد.

قیمت زیبایی شناسی لبخند

طرح لبخند زیبایی از نظر قیمت و کاربرد تفاوت های زیادی دارد. به ویژه بستگی به این دارد که بیماران چه چیزی را ترجیح می دهند و از درمان چه انتظاری دارند. پس از تعیین مناسب ترین روش درمانی برای بیمار، می توان قیمت مناسب را تعیین کرد. برای این کار، پزشک باید تصمیم بگیرد که کدام نوع درمان اعمال شود. به طور کلی، ممکن است برای درمان‌های طراحی لبخند هزینه‌هایی دریافت شود این قیمت ها با توجه به تعرفه های فعلی تعیین شده توسط کلینیک ها یا بیمارستان ها متفاوت است.
علاوه بر بیان دقیق خواسته ها و انتظارات فرد از درمان قبل از درمان، باید پس از معاینات متخصصان تصمیم گرفت که بیمار تا چه حد برای درمان سازگاری دارد. برای برخی بیماران، درمان‌های مستقیم طراحی لبخند زیبایی ممکن است اعمال نشود. هر از گاهی ممکن است به درمان های ارتودنسی و مداخلات جراحی پیشرفته نیاز باشد. برای چنین کاربردهایی، ضروری است که وضعیت سلامت عمومی بیماران و انتظارات آنها نسبت مستقیم داشته باشد.

زیبایی لبخند یکی از رایج ترین روش های درمانی در شهرهای بزرگ مانند تهران است. عوامل مختلفی برای بیماران در نظر گرفته می شود تا مناسب ترین روش درمانی در درمان های زیبایی لبخند شخصی سازی شده تعیین شود. از آنجایی که نگرانی های زیبایی شناختی و شرایط سلامتی برای هر بیمار متفاوت است، روش هایی که باید انجام شوند باید به صورت جداگانه تعیین شوند. هنگام تعیین روش های درمانی مورد نظر:

سن بیمار،
جنسیت،
ساختار صورت، فک و دهان،
انتظارات بیمار و غیره
عناصر اصلی در نظر گرفته شده است. این عناصر بیماران را قادر می‌سازد تا از روش‌های پس از درمان به کارایی بسیار بالاتری دست یابند.

زیبایی شناسی با روکش های لمینت

در این مقاله در مورد لمینت ونیر که یک روش درمانی زیبایی است که اخیراً در کشور ما رایج شده است، “لمینت ونیر چیست”، “لمینت ونیر در چه شرایطی انجام می شود”، “آیا لمینت ونیر می ریزد یا می شکند” صحبت خواهیم کرد. “، “تفاوت ونیر لمینت با سایر روکش های سرامیکی”، اطلاعاتی را تحت عنوان “شرایطی که در آن لمینت ونیر نمی توان اعمال کرد” ارائه خواهم داد.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

لمینت ونیر چیست؟

لمینت ونیر که کلمات انگلیسی است را می توان به صورت Thin Veneer در ترکی بیان کرد. توسط بیماران به صورت “پرسلین برگ”، “روکش لمینت شده”، “روکش نازک” بیان می شود. مهمترین مزیت این تکنیک این است که نتیجه پیش بینی شده با حداقل سایش به دست می آید که حتی 1 میلی متر از سطح دندان پیدا نمی کند. می توانید یک پوشش ضخیم “ناخن تقلبی” را برای تجسم بهتر در ذهن خود تصور کنید. اما همانطور که در سطرهای بعدی مقاله خود در مورد آن صحبت خواهم کرد؛ نمی توان آن را برای بیمارانی که در محدوده خاصی قرار ندارند اعمال کرد. از آنجایی که این یک درمان زیبایی است، برنامه ریزی درمان بسیار مهم است.

لمینت ونیر (برگی چینی) یک روش زیبایی است که می تواند توسط افرادی که از رنگ و ظاهر دندان های خود راضی نیستند استفاده کنند. روکش لمینت فرآیند باندینگ پرسلن با ضخامت تقریبی 2-1 میلی متر با اچ کردن تنها سطوح جلویی دندان ها (بدون تماس با نقاط تماس و سطوح پشتی دندان ها) است. پرسلن های لمینت ونیر رنگ دندان طبیعی زیرین را منعکس می کنند زیرا ضخامت پرسلن نازک است و زیرساختی مانند روکش های روکش استاندارد ندارد. این باعث می شود ونیرهای لمینت زیباتر و طبیعی تر به نظر برسند.

این فرآیند همچنین می تواند از مواد کامپوزیت ساخته شود تا هزینه و زمان انتظار کاهش یابد. لمینت های کامپوزیتی در یک جلسه در دهان بیمار ساخته می شود. هزینه کمتری دارد. اما لمینت های کامپوزیت به مرور زمان به دلیل مصرف مواد غذایی و نوشیدنی رنگی می شوند. روی لمینت های چینی هیچ رنگی وجود ندارد.

بیشتربدانید:بهترین متخصص درمان ریشهقیمت پرکردن دندانكشيدن دندان در تهرانلولينگ لثه در تهران

لمینت ونیر که به عنوان پرسلن برگ نیز شناخته می شود، یکی از درمان های دندانپزشکی است که در حوزه زیبایی لبخند انجام می شود. این روش درمانی نوعی پوشش برای از بین بردن این عوامل است که بر لبخند افرادی که دارای شرایطی مانند شلوغی، از دست دادن رنگ، شکستگی یا کمبود دندان هستند تأثیر منفی می گذارد.

لمینت ونیر که به عنوان روکش برگ نیز شناخته می شود، یکی از ارجح ترین روش های درمان زیبایی دندان است. بسته به پیشرفت ها و پیشرفت های دندانپزشکی زیبایی و زیبایی، روش لمینت ونیر که توجه بیشتری را به خود جلب می کند، به طور کلی در محدوده طراحی لبخند زیبایی ترجیح داده می شود. در روش لمینت ونیر، دندان ها با پرسلن های برگ به ضخامت 0.3-0.5 میلی متر پوشانده می شوند. بنابراین دندان های لکه دار، زرد یا شکسته ترمیم می شوند و ظاهری عالی و صاف به آن ها می دهند.

سرامیک های برگ چینی، یعنی روکش های لمینت که ساختار بسیار نازکی دارند، به سطوحی که با لب ها و گونه ها در تماس هستند که سطوح جلویی دندان ها هستند، چسبانده می شوند. این روش باعث اصلاح ظاهر بد به دلایل مختلف در ناحیه قدامی دندان ها شده و ظاهر زیبایی را ارائه می دهد. چینی های برگ نور را از خود عبور می دهند زیرا ساختار بسیار نازکی دارند و فلز ندارند. در نتیجه ظاهر دندان طبیعی دارند.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

IMG_9495

لمینت ونیر برای چه کسانی اعمال می شود؟

روش لمینت ونیر به طور کلی برای از بین بردن مشکلات زیبایی که به دلایل مختلف در دندان های قدامی ایجاد می شود استفاده می شود. در عین حال می توان از روش لمینت ونیر برای حذف تغییرات رنگی که به دلایل مختلف رخ می دهد و با استفاده از روش های سفید کننده دندان برطرف نمی شود، استفاده کرد. علاوه بر این موارد، به عنوان جایگزینی برای درمان ارتودنسی، در اختلالات تراز دندان، در برخی از دندان های کج، در بستن فاصله بین دندان های قدامی، در افزایش طول دندان های کوتاه به دلیل سایش یا دلایل طبیعی، در دندان ها استفاده می شود. ترمیم دندان های فرسوده شده در اثر فرسایش، در انواع اختلالات بافت مینا، همچنین از روش لمینت ونیر می توان برای برداشتن پرکردگی های ناسالم و غیر زیبایی در سطوح قدامی دندان ها در مواردی که دندان ها بر اثر ضربه شکسته می شوند، استفاده کرد. در مواردی که دندان های کناری ثنایا نیستند، در مواردی که دندان های کناری ثنایای نیستند، دندان های نیش به عنوان دندان های جانبی و دندان های پرمولر به عنوان دندان نیش پردازش می شوند تا از تقارن دندان قدامی طبیعی اطمینان حاصل شود.

روش لمینت ونیر یک روش محافظه کارانه است. مقدار بسیار کمی از مواد از دندان های موجود بیمار برداشته می شود که بین 0.3-0.7 میلی متر متغیر است. از آنجایی که مقدار بافت دندان برداشته شده بسیار کم است، حساسیت به گرما و سرما در دندان در حداقل سطح ایجاد می شود. در واقع، اکثر بیمارانی که تحت عمل لمینت ونیر قرار گرفته اند، حساسیت به سرما و گرما ندارند.

ونیر لمینت پرسلن برای چه مواردی استفاده می شود؟

هدف اصلی درمان با ونیر لمینت پرسلن بهبود ظاهر دندان های شماست. برخی از نشانه‌های اولیه لمینت ونیرها، تغییر رنگ دندان‌ها، دندان‌های فرسوده/ بدشکل/ شکسته، تراز نامناسب دندان یا نامرتبی دندان‌ها است. ونیرهای لامینا پرسلن به طور کلی بر اساس انتخاب بیمار تعیین می شوند.

لمینت ها پرسلن های بسیار نازکی هستند که عموماً روی دندان های جلویی اعمال می شوند.

لامینات پرسلن لمینت ونیر ورقه های چینی هستند که تنها با حذف حداقل مواد از سطح جلویی دندان ها به دندان ها می چسبند.

این برگ های ضخیم بسیار نازک به طور خاص در رنگ، اندازه و فرم دلخواه تهیه شده و به سطح جلویی دندان چسبانده می شود.

در این روش بافت مینای بسیار کمی از دندان برداشته می شود به همین دلیل محافظت کننده ترین شکل درمانی است که می توان انجام داد.

لمینت ونیر با کیفیتی غیرقابل تشخیص از دندان های واقعی، با خواص بسیار نازک، بدون فلز و قابلیت عبور نور، نتایج رضایت بخشی را ارائه می دهد.

انجام این روش بسیار ساده است و زمان کوتاهی می برد، ابتدا اندازه گیری ها از بیمار گرفته می شود و یک مدل نمونه در آزمایشگاه مطالعه می شود.

بیمار مرحله نهایی دندان های این مدل را قبل از برش می بیند، سپس دندان ها با فرآیندی بدون درد آماده می شوند و پس از برداشتن قالب اصلی، روکش موقت چسبانده می شود و به این ترتیب دندان ها در برابر تأثیرات خارجی محافظت می شوند. .

در لابراتوار با توجه به اندازه نهایی مدلی ایجاد می شود و لمینت های چینی تهیه می شود و با تکنیک خاصی و ماده ای به نام رزین چسب به دندان چسبانده می شود و در نتیجه فرآیند باندینگ امکان جداسازی وجود ندارد. لمینت های دندانی به همین دلیل در برابر شکستگی بسیار مقاوم هستند.

چسباندن مناسب لمینت های چینی و استفاده از چینی توسط پزشکان متخصص برای طول عمر آنها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. از این پس، به لطف مراقبت های دهان و دندان خوب که بیماران باید از آن استفاده کنند، می تواند مانند زمان اولین نصب، سال ها به مردم خدمت کند.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

پرسلن ماده ای بادوام، مقاوم در برابر سایش و زرد نشدن است. بسته به استفاده از چای، قهوه، سیگار و سایر مواد رنگ‌دهنده غذا و نوشیدنی تغییر رنگ نمی‌دهد. بنابراین بیمارانی که لمینت ونیر دارند می توانند تا سال ها بدون تغییر رنگ و تغییرات ساختاری از دندان های خود استفاده کنند.

در حین استفاده از لمینت ونیر هیچ گونه مداخله ای بر روی سطح جونده دندان ها صورت نمی گیرد و ساختار طبیعی آنها آسیب نمی بیند. بنابراین احساس دندان طبیعی بیمار از بین نمی رود. بر این اساس زمان سازگاری بسیار کوتاه است. اگرچه پرسلن در شرایط عادی یک ماده شکننده است، اما در صورت چسبیدن شیمیایی به مینای دندان، مقاومت بالایی در برابر نیروهای کششی و کششی پیدا می کند. بنابراین روکش های لمینت به راحتی از بین نمی روند. در روش لمینت ونیر، قبل از انجام هر گونه عمل بر روی دندان، مدلی از دندان ها تهیه می شود و ظاهر جدیدی که باید به دست آید با بیمار به اشتراک گذاشته می شود.

لمینت ونیر چیست؟

قبل از استفاده از لمینت ونیر، بیمار تحت معاینه دقیق دندانپزشکی قرار می گیرد. دندانپزشک نیازهای بیمار را تعیین می کند و برای درمان های آن برنامه ریزی می کند. ابتدا قسمت جلویی دندان ها شکل می گیرد. سپس قسمت جلویی دندان ها برای استفاده از روکش آماده می شود. با بی حس کردن لثه ها، احساس درد بیمار در حین استفاده کاهش می یابد. قسمت کوچکی در قسمت قدامی دندان با استفاده از ابزار فرز آماده می شود. بسیار مهم است که این قسمت با پوشش لمینت سازگار باشد.

بیشتربدانید:قیمت طرح لبخندبهترین دندانپزشک عصب کشیعصب كشي مجدد دندان در تهرانقیمت عصب کشی دندان

قالب مخصوصی تهیه می شود و روی دندان های بیمار فشرده می شود و دندان ها اندازه گیری می شوند. اندازه دندان ها با توجه به قالب گرفته شده گرفته می شود. ونیرهای لمینت به طور متوسط ​​در 5-6 روز تهیه می شوند. در صورت لزوم، لامینیت موقت یا پر کردن موقت ممکن است روی بیمار اعمال شود. این روش با قرار دادن دندان های برگ لمینت بر روی دندان های بیمار تکمیل می شود.

در صورت عدم نیاز به درمان یا مداخله زیبایی بر روی لثه بیمارانی که روی لمینت دندان روی لمینت گذاشته اند، معمولاً در ۲ یا ۳ جلسه تکمیل می شود. در پایان این دوره، بیماران می توانند بدون هیچ مشکلی استفاده از دندان های برگ لمینت خود را آغاز کنند. تقریباً 1 ماه طول می کشد تا تمام مراحل انجام شود. با این حال، در مواردی که دندان‌های بیمار نیاز به اصلاح دارند یا نیاز به درمان‌های متفاوتی است، بسته به دامنه اقداماتی که باید اعمال شود، ممکن است مدت زمان طولانی‌تر شود.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

روکش برگ لمینت یک روش درمانی است که به طور خاص برای فرد طراحی و اعمال می شود. بنابراین نمی توان در مورد قیمت آن ثابت صحبت کرد. قیمت روکش لمینت دندان با توجه به درمانی که در نتیجه معاینه انجام می شود به صورت جداگانه تعیین می شود. عامل دیگری که در تعیین قیمت روکش لمینت موثر است، تجربه دندانپزشکی است که اعمال را انجام می دهد و کیفیت مواد مورد استفاده را انجام می دهد.

با این حال، لمینت ونیرها معمولاً قیمت بالاتری نسبت به سایر درمان های دندانی دارند. قیمت لمینت دندان چینی می تواند نسبتاً بالا باشد زیرا در کاربرد لمینت دندان از مواد خاصی استفاده می شود، فرآیندهای بالینی و آزمایشگاهی دشوار و حساسی تجربه می شود، اندازه گیری، آماده سازی و استفاده از دندان نیاز به دانش فنی و تخصص خاصی دارد.

سرامیک دندان

ونیرهای لمینت چینی یک استراتژی درمانی بسیار رایج در کلینیک های دندانپزشکی هستند.

لمینت دندان ها یک روش محافظه کارانه برای درمان مشکلات زیبایی و عملکردی در ناحیه دندان های حفره دهان است.

طیف گسترده ای از سرامیک های دندانی در حال حاضر برای ساخت انواع روکش های لمینت در بازار موجود هستند. دندان پزشک زیبایی شما باید در مورد ترکیبات و خواص این مواد اطلاعات کافی را داشته باشد تا بتواند با توجه به شرایط بالینی بیمار ماده مناسب را انتخاب کند. ترمیم ونیر لمینت سرامیکی یک روش چالش برانگیز در حل مشکلات مختلف زیبایی دندان در نظر گرفته می شود. لمینت های سرامیکی به دلیل استحکام و خواص کششی مواد، گزینه های درمانی عالی برای انجام توانبخشی زیبایی هستند.

تقاضا برای درمان های زیبایی در مطب های دندانپزشکی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. تکنیک های آزمایشگاهی فعلی مرتبط با یک پروتکل بالینی دقیق نیازهای ترمیمی و زیبایی بیماران را برآورده می کند. لمینت های سرامیکی نازک گزینه مناسبی برای اصلاح شکل، تقارن، کانتور و اندازه دندان های قدامی هستند.

بهبود دندان

پیشرفت مداوم در زمینه ی سرامیک در دندانپزشکی موجب به انقلابی در درمان محافظه کارانه دندان می شود. این راه حل های مختلف برای بسیاری از موقعیت هایی که نیاز به بهبود زیبایی دندان های خود دارند به پزشکان ارائه می شود.

کامپوزیت ونیرها ترمیم‌ های بسیار کاربردی و غیر مستقیم هستند که دندان‌ های قدامی با ظاهر مشکل دار را با آماده ‌سازی کم تهاجمی درمان می‌کنند.

موارد مورد نیاز برای اصلاح طول و عرض تاج، اصلاح ناهنجاری های جزئی دندان های قدامی، بسته شدن فاصله یا دیاستم، پوشاندن برخی تغییر رنگ های درونی.

به عنوان مثال، رنگ آمیزی تتراسایکلین و درمان فلوئوروزیس دندان نمونه‌ هایی برای انواع محلول ‌هایی است که می ‌توان با استفاده از روکش‌های لمینت سرامیکی به دست آورد.

بهبود بیشتر در مواد سرامیکی، سیمان چسبنده و تکنیک های آماده سازی گزینه های زیادی را برای پزشکان ارائه می دهد. موفقیت موارد بالینی روکش تا حد زیادی به دانش مناسب و آموزش خوب اپراتور و تکنسین بستگی دارد. این ها را می توان از طریق تمرکز بیشتر بر روندهای اخیر در مواد سرامیکی، تکنیک های آماده سازی و استفاده از سیمان چسبنده به دست آورد. مقاله مروری زیر به دنبال وضعیت فعلی هنر ونیر لمینت دندان از جمله مواد روکش، روش‌های آماده‌سازی و تکنیک‌های کاربرد است.

طرح لبخند

امروزه، بیماران خواستار ترمیم زیبایی بهتر و بهبود طرح لبخند خود با حداقل هزینه هستند

آماده سازی دندان های زیبا را می توان به راحتی از طریق فناوری های چسبنده جدید و روکش های سرامیکی بسیار نازک به دست آورد.

تکنیک: موفقیت بالینی موارد ونیر بستگی به انتخاب صحیح مواد موجود دارد که محافظه کارانه تر است

تکنیک های آماده سازی و کاربرد مناسب چسب است.

با تکامل مواد سرامیکی و با بهبود تکنیک‌ های آماده‌ سازی، روکش ‌های لمینت سرامیکی گزینه‌ ی نهایی را برای حداقلی فراهم می ‌کنند.

رویکرد زیبایی  که لبخند بیمار را با آماده‌ سازی کمتر یا گاهی بدون دندان افزایش می ‌دهد .از آنجا که روکش های سرامیکی که چند دهه پیش معرفی شد انقلابی در دندانپزشکی ترمیمی و پروتز بود.

در حال حاضر، طیف گسترده ای از مواد و تکنیک ها نیاز به آموزش مداوم و دانش خوب دارند

هم برای دندانپزشک و هم برای تکنسین سرامیک دندان. بسیاری از مطالعات نشان داد که نتایج بالینی بسیار خوبی از موارد ونیر وجود دارد

می توان از طریق یک دندانپزشک مجرب و آموزش دیده و یک سرامیست دندانپزشکی آزمایشگاهی بسیار ماهر به دست آورد .

در حال حاضر، تقاضای فزاینده ای برای ترمیم دندان های قدامی در روال پزشکان در مطب های دندانپزشکی وجود دارد. با پیشرفت تکنولوژی چسب و خواص خوب سرامیک های موجود، استفاده از روکش های سرامیکی به عنوان یک گزینه درمانی برای مواردی که دندان ها تغییر رنگ جزئی دارند و شکل و موقعیت تغییر می کند، ارائه شده است.

از طریق برنامه ریزی دقیق درمان، می توان به طور محافظه کارانه از روکش های سرامیکی در درمان ها، استفاده از تکنیک هایی با حداقل سایش دندان ها و حصول نتایج زیبایی شناختی عالی با ثبات مکانیکی و زیست سازگاری با بافت های پریودنتال و طول عمر بالینی استفاده کرد.

زیبایی شناسی لبخند قبل و بعد

قبل از درمان طرح لبخند، باید وضعیت سلامت عمومی بیمار به ویژه سلامت دهان و دندان بررسی شود. به این ترتیب مشخص می شود که آیا بیماران برای درمان مناسب هستند یا خیر. قبل از درمان باید مشخص شود که آیا بیمار می تواند ویژگی های مناسبی را برای روش های مورد استفاده در درمان نشان دهد یا خیر. پس از طراحی لبخند، بیماران معمولاً بسته به نوع روش درمانی، طی 2 تا 15 روز، حداکثر 6 تا 12 ماه، اثرات طرح لبخند را به طور کامل تجربه می کنند. بعد از درمان:
ظاهر طبیعی و سالم به دست می آید،
دندان ها متناسب با خطوط صورت ساخته می شوند،
تغییر رنگ دندان و اختلالات وضعیتی از بین می رود،
مشکلات لثه درمان می شود،
دندان های از دست رفته یا شکستگی ها درمان می شوند،
دندان های شخصی، براق و براق ارائه شده است.
چه روش هایی در زیبایی شناسی لبخند استفاده می شود؟
در بین روش های درمان طرح لبخند، روش های بسیار متفاوتی را می توان برای بیماران به کار برد. برای همه این کاربردها، ارزیابی وضعیت سلامت عمومی بیمار، انتظارات و اثرات بلندمدت برنامه با هم ضروری است. بر این اساس، در درمان طراحی لبخند  : 
درمان بلیچینگ یا سفید کننده دندان،
پلاک شفاف
درمان بریس های ارتودنسی،
درمان ایمپلنت،
زیرکونیوم، پوشش لمینت چینی و غیره
امکان درخواست برای درخواست وجود دارد. بسته به انتظارات و تناسب بیماران برای درمان، می توان یک یا چند روش مورد بحث را به کار برد.

زیبایی لبخند برای چه کسانی اجرا می شود؟

درمان زیبایی لبخند دائمی را می توان تقریباً برای بزرگسالان در تمام سنین و گروه های جنسی اعمال کرد. از سوی دیگر، وضعیت سلامت عمومی بیماران و سازگاری کامل ساختار دهان/فک برای درمان، از اساسی ترین عوامل افزایش موفقیت است. درمان‌های زیبایی دندان پیشرفته را می‌توان برای افرادی که پس از ۲۵ سالگی رشد دندان‌ها و استخوان‌های سالم را تکمیل کرده‌اند، اعمال کرد. علاوه بر این، می توان از درمان های ملایم و ساده به ویژه درمان های سفید کننده دندان در سنین پایین تر استفاده کرد.
از آنجایی که در بین روش های درمانی کاربردهای متفاوتی وجود دارد، تحلیل صحیح انتظارات بیماران بسیار مهم است. از سوی دیگر، از آنجایی که نگرانی های زیبایی شناختی، وضعیت سلامت و انتظارات هر فرد متفاوت است، درمان باید شخصی باشد. به عنوان مثال، برای برخی افراد می‌توان از روش‌های درمانی لبخند ورزشی متناسب با ویژگی‌های صورت آن‌ها استفاده کرد، در حالی که برای برخی افراد می‌توان از درمان‌هایی برای جذاب‌تر و برجسته‌تر شدن دندان‌های جلویی استفاده کرد. به همین دلیل، مناسب بودن فرد برای درمان ها بسیار مهم است.

مقالات بیشتر :لمینت دندان در تهرانکامپوزیت ونیرهزینه لمینت سرامیکی دندان در تهرانبهترین دندانپزشک لمینت در تهران

درمان طراحی لبخند شخصی

درمان زیبایی لبخند باید به صورت جداگانه انجام شود. هر از چند گاهی دیده می شود که از کاربردهای زیبایی پزشکی مختلفی برای طراحی لبخند استفاده می شود. مشاهده می شود که از روش های کاربردی دیگری از این نوع برای تقویت نواحی نگهدارنده لبخند اطراف لب و صورت با کمک پرکننده ها و جامعیت بیشتر طرح استفاده می شود. بر این اساس، از جمله روش های اصلی درمان زیبایی، تقویت طرح علاوه بر زیبایی لبخند ترجیح داده می شود:
پرکننده پوست در ناحیه لب،
پرکننده های اطراف صورت مانند استخوان گونه، چانه و غیره آن واقع شده است. همچنین مشاهده می شود که بیماران از چنین شیوه های بین رشته ای متغیری برای یک درمان زیبایی شناختی جامع استفاده می کنند. برای از بین بردن ظاهر بدی که به هر دلیلی در بیماران ایجاد می شود، بسیار مهم است که روش درمانی اعمال شده توسط متخصصان کاملاً با شرایط عمومی فرد سازگار باشد.
برای اینکه بیماران به بالاترین سطح بازدهی از درمان دست یابند، توجه بیشتر به مراقبت های دهان و دندان پس از استفاده، تضمین می کند که استفاده طولانی مدت اثر می گذارد و بیمار می تواند به طور سالم به زندگی خود ادامه دهد.

چه روش های جراحی در درمان زیبایی لبخند استفاده می شود؟

در محدوده جراحی زیبایی لبخند بسته به شرایط بیماران می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. بریس ها یکی از متداول ترین روش های جراحی برای لبخند زیبایی هستند. از طرفی با روش جراحی در حالی که بیماران تحت بیهوشی عمومی هستند، فک آنها توسط جراحان متخصص مطابق با درمان قرار می گیرد.
با این روش و بسیاری از روش های جراحی مختلف، هدف آن است که بیماران به طور موثر از درمان بهره مند شوند. اختلالات ژنتیکی در ایجاد مفصل فک در بیماران یکی از عوامل اصلی جلوگیری از زیبایی لبخند است. برای این کار باید از روش های درمان ارتوپدی یا ارتودنسی استفاده شود. هر از گاهی، درمان‌های جراحی ممکن است قبل یا در حین عمل‌های زیبایی برای بیماران اعمال شود.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

مراحل ساخت

در موارد بالینی برای طراحی لبخند دیجیتالی استفاده میشود.

سپس راهنماهای سیلیکونی برای ایجاد ماکت، جهت گیری سایش مینا یا عاج و کمک به آماده سازی روکش ها با رزین بیس اکریل ساخته میشود.

پس از پایان سایش، جداسازی لثه با استفاده از تکنیک دو رشته ای انجام میشود.

در فرآیند قالب ‌گیری، سیم دوم بیرون کشیده و مواد قالب‌ گیری به داخل شیار لثه جاری میشود و ناحیه پایانه را کپی میکند.

پس از تجزیه و تحلیل کیفیت قالب، روکش های موقت با رزین بی اکریل، با استفاده از راهنما ساخته میشوند.

رنگ عامل سیمان با استفاده از یک ترکیب مبتنی بر گلیسیرین انتخاب میشود که رنگ نهایی سیمان را شبیه سازی می کند.

پس از دو ساعت خشک شدن، دو لایه سیلان مختلف به مدت 60 ثانیه اعمال میشود.

پس از آماده سازی قطعه، جداسازی لثه انجام می شود.

سوبسترای دندان با محلول شوینده چربی زدایی شده و با اسید فسفریک 37 درصد به مدت 15 ثانیه خنک شده و سپس به مدت 45 ثانیه برای خشک شدن بعدی شسته میشود و در بستر مرطوب باقی می ماند.

سیستم چسب به مدت 30 ثانیه اعمال شده و منتظر می ماند تا چسب به داخل لوله های عاجی تهویه شده نفوذ کند.

مقداری هوای سبک اعمال می شود و سپس هر دندان به مدت 30 ثانیه فوتوپلیمریزه میشود.

سیمان رزینی در داخل قطعات و در موقعیت قرار می گیرد و فوتوپلیمر میشود.

سیمان اضافی حذف میشود.

پس از لایه ای از گلیسیرین در ناحیه دهانه ، با هدف جلوگیری از ورود اکسیژن انجام می شود.

هدف از این گزارش موردی، توصیف توالی مراحل بالینی، از برنامه ‌ریزی تا سیمان ‌سازی، در مورد اصلاح زیبایی با استفاده از روکش‌های سرامیکی فلدسپاتیک بود.

مراحل درمان زیبایی لبخند چیست؟

طراحی لبخند شامل بسیاری از مناطق مختلف در مراحل درمان است. اولین و مهمترین مرحله درمان این است که انتظارات و وضعیت عمومی بیمار با درمان ها سازگار باشد. از آنجایی که انواع مختلفی از درمان ها را می توان اعمال کرد، مراحل نیز ممکن است متفاوت باشد. بر این اساس، به طور کلی:
اندازه گیری های دهان و دندان بیماران گرفته شده و تصویربرداری انجام می شود.
اصلاحات جراحی متناسب با درمان انجام می شود،
درمان های ارتودنسی اضافی ممکن است اعمال شود.
این و بسیاری از مراحل مختلف بسته به روش ترجیحی زیبایی شناسی لبخند متفاوت است. به همین دلیل مراحل و روش های درمانی اعمال شده در این روش های درمانی که به صورت جداگانه اعمال می شوند، از بسیاری جهات متفاوت خواهند بود. با طراحی لبخند، هدف این است که بیماران ظاهری بسیار طبیعی تر و قوی تر داشته باشند.

ونیر لمینت چینی چه مزایایی دارد و در چه شرایطی استفاده می شود؟

1- با سایش بسیار کم یا بدون نیاز به سایش قابل انجام است

2- روکش های چینی به سختی لک می شوند و ثبات رنگ آنها بسیار بالاست.

3- روکش های چینی لبخند شما را برای همیشه سفید می کند و اعتماد به نفس را بهبود می بخشد.

4- به دلیل عبور نور، مینای دندان را تقلید می کند و طبیعی است.

5- می تواند فاصله بین دندان ها را ببندد.

  6- با اینکه نازک هستند اما بسیار بادوام هستند

   7- ثبات رنگ بسیار خوب است

   8- گزینه های رنگی متنوع از آن ها موجود است

  9- تغییرات رنگی که با سفید کردن دندان قابل درمان نبود و به دلیل مصرف آنتی بیوتیک و مقادیر زیاد فلوراید ایجاد شد.

10- روکش‌های چینی می‌توانند دندان‌ها را با توجه به ویژگی‌های مورد نظر بلند کرده و تغییر شکل دهند.

11- باعث ترمیم دندان های شکسته، فرسوده یا بدشکل می شود.

12- روکش های پرسلن می توانند تغییر رنگ، شکستگی، ترک ها و پرکردگی های بزرگ دندان را ترمیم کنند.

13- بافت لثه به خوبی ونیر چینی را تحمل می کند، بنابراین یک ماده زیست سازگار است.

14- رنگ روکش های چینی که ‘لبخند هالویوود’ را ارائه می کنند در هر رنگ دلخواه قابل انتخاب است.

15- روکش های پرسلن در مقایسه با روکش ها به سایش بافت دندان کمتری نیاز دارند.

مزایای لمینت سرامیکی:

ماندگاری بالا و ظاهر طبیعی

ونیرها به لایه های نازکی از مواد همرنگ دندان اطلاق می شود که به سطح جلوی دندان های تغییر رنگ یا آسیب دیده چسبانده شده اند تا مشکل را برطرف کنند.

روکش های چینی لمینت سرامیکی  یکی از رایج ترین انواع روکش هایی است که برای بیماران توصیه می شود. آن ها ظاهر زیبایی باور نکردنی را ارائه می دهند که به دندان های شما درخشندگی و شفافیت طبیعی یک لبخند سالم می بخشد.

روکش های چینی لمینت سرامیکی از سرامیک شیشه ای دی سیلیکات لیتیوم ساخته شده اند که به دلیل زیبایی و استحکام برتر حتی در صورت برش در برش های بسیار نازک شناخته شده است. خاصیت شفافیت، مادی و انتشار نور شیشه سرامیک به طرز ماهرانه ای تنظیم شده است تا ساختار دندان طبیعی شما را تکرار کند، بنابراین ترمیم غیر قابل توجه است.

چگونه روکش های دندانی می توانند ظاهر لبخند شما را بهبود بخشند

روکش های دندانی به دلیل تطبیق پذیری در پوشاندن بسیاری از عیوب مختلف با لبخند معروف هستند. ظاهر نازک و شفاف آن ها شبیه دندان های طبیعی است. لبخندهای بسیاری از افراد مشهور با روکش دندان تقویت شده است – اما برای تهیه روکش نیازی به معروف بودن ندارید.

روکش‌ ها روی جلوی دندان‌ه ا قرار می‌گیرند که نشان‌ دهنده لبخند شماست و لبخند خیره‌ کننده‌ ای را به بیماران هدیه می‌ دهد که بسیار عالی است. نواقصی مانند دندان های فاصله دار، دندان های خیلی کوتاه یا نا منظم از نظر اندازه یا دندان های لکه دار یا نامرتب با روکش پوشانده می شوند. کل فرآیند سریع است و ما معمولاً فقط در دو نوبت دندانپزشکی می توانیم از روکش های شما مراقبت کنیم.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

 

انواع لمینت

روکش های چینی از سرامیک های چینی ساخته می شوند، اما نوع کلی آن به آرایش چینی و نحوه تهیه آن ها بستگی دارد. در اصل دو نوع روکش چینی وجود دارد. روکش های پرسلن فلدسپاتیک و روکش های چینی فشرده.

  • ونیرهای سرامیکی فشرده
  • تفاوت روکش‌های سرامیکی فشرده در این است که ابتدا با موم ریخته ‌گری می ‌شوند و به گونه ‌ای طراحی می‌شوند که با خطوط و سایه ساختار دندان بیمار مطابقت داشته باشد. بیماران قبل از تولید ست نهایی روکش سرامیکی در طراحی روکش ها شرکت می کنند تا از لبخند جدید خود کاملا راضی باشند.
  • ونیرهای پرسلن فلدسپاتیک
  • در مقابل، روکش‌های پرسلن فلدسپاتیک با استفاده از لایه‌های پرسلن سرامیکی ساخته می‌شوند که سپس در دما های پر قدرت پخت می ‌شوند. به دلیل خاصیت لایه ‌بندی این روکش ‌ها معمولاً ضخیم ‌تر از روکش‌های فشرده هستند و به اندازه روکش‌های سرامیکی فشرده قوی یا بادوام نیستند.

روکش‌های پرسلن فلدسپاتیک نیاز به آماده ‌سازی قبل از دندان دارند تا به چسبندگی روکش و دندان کمک کنند. روکش‌های چینی فلدسپاتیک نتایجی برای افزایش لبخند ایجاد می‌کنند که در آن بیماران به نشان دادن دندان‌های سفید خود افتخار می‌کنند.

نحوه نصب ونیرهای پرسلن

بزرگسالانی که دندان‌های کج، نامرتب یا نامرتب دارند و همچنین افرادی که دندان‌های تراشیده دارند، فاصله بین دندان‌ها ناسازگار است یا دندان‌های لکه‌ دار دارند، می‌توانند از روکش‌ های چینی سرامیکی  برای بهبود لبخند خود استفاده کنند.

در اولین ملاقات شما، دندانپزشکان باید، ساختار دندان و ویژگی های صورت شما را ارزیابی می کنند تا تعیین کنند که آیا روکش ها برای مورد شما مناسب هستند یا خیر. سپس دندانپزشکان ونیرهای چینی سرامیکی سفارشی را برای دندان‌های شما طراحی می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که «لبخند جدید خود را امتحان کنید» و ببینید پس از نصب روکش‌ها، نتیجه چگونه خواهد بود.

در این مرحله، می توانید سایه، اندازه یا شکل دندان های خود را تغییر دهید تا لبخند خود را تغییر دهید. اگر دندان‌ های شما به طور یکنواخت رنگ نمی‌شوند، پزشک ممکن است از چندین لایه روکش برای دندان ‌های شدیداً لکه ‌دار استفاده کند تا ظاهری یکنواخت ایجاد کند.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

هنگامی که از لبخند جدید خود راضی هستید، طرح به آزمایشگاه داخلی ما ارسال می شود تا روکش های سرامیکی شما ریخته گری شوند. در عرض 1 تا 2 هفته، برای چسباندن روکش‌ ها به دندان‌ ها با استفاده از سیمان رزین دندان، به مطب برمی‌گردید.

روکش ها معمولاً روی شش تا ده دندان قابل مشاهده در لبخند شما قرار می گیرند. برخی از دلایل انتخاب روکش های چینی سرامیکی نسبت به سایر انواع روکش عبارتند از:

امکان تطبیق رنگ روکش‌های سرامیکی با دندان‌های موجود برای یکپارچگی یکپارچه و لبخندی طبیعی – می‌توانید سایه و رنگ دقیق روکش‌های چینی سرامیکی را برای بهبود رنگ یک یا چند دندان لکه ‌دار، معمولاً در فک بالا، انتخاب کنید. لبخند دلخواه را به شما می دهد

حداقل برداشتن دندان – قرار دادن انواع روکش ها مستلزم آن است که مقداری از مینای دندان را بتراشیم تا فضایی برای باندینگ ایجاد شود. اما از آنجایی که روکش های سرامیکی به طور قابل توجهی قوی تر و محکم تر از سایر روکش های دیگر هستند، مینای دندان بسیار کمی استخراج می شود. این بدان معنی است که شما در حین آماده سازی دندان احساس ناراحتی کمی می کنید.

حفظ یکپارچگی دندان ها – با توجه به نکته قبل، به این معنی است که می توانید ساختار دندان خود را بیشتر حفظ کنید و دندان طبیعی شما ضعیف نشود. علاوه بر این، باندینگ با روکش های سخت سرامیکی  به طور قابل توجهی استحکام دندان ها را بهبود می بخشد.

اندازه دندان های خود را تنظیم کنید – می توانید بسته به نیازهای منحصر به فرد خود تغییرات ظریف تا متوسطی را در دندان های خود ایجاد کنید. روکش های سرامیکی در ضخامت های بین 0.3 تا 0.5 میلی متر هستند، در حالی که روکش های چینی معمولی حداقل ضخامت 0.5 میلی متر دارند. روکش های سرامیکی انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می کنند.

افزایش دوام – روکش های چینی سنتی به دلیل ضخامتشان مستعد ترک و بریدگی هستند. روکش‌ های سرامیکی  سخت ‌تر و نازک ‌تر هستند و دوام بالایی دارند.

اگر کاندیدای مناسبی برای روکش ها هستید، ونیرهای چینی سرامیکی زیبا ترین و طبیعی ترین ظاهر و ماندگار ترین ترمیم زیبایی دندان را به شما می دهند.

پوشش لمینت در چه شرایطی اعمال می شود؟

در بستن شکاف دندان های جلویی که یکی از پرکاربردترین نواحی است.

تغییر رنگ دندان که با سفید کردن و روش های دیگر برطرف نمی شود (ارثی)

در صورت وجود بی نظمی در سطوح قابل مشاهده دندان و درمان های قدیمی غیر زیبایی

در صورتی که بتواند احتباس مورد نظر ما را بر روی دندان هایی که به دلایلی غیر از فشردن ساییده می شوند، ایجاد کند.

روی دندان های خط لبخند که از شکل و فرم راضی نیست.

اگر فاکتور در دندان شکسته ناپدید شده باشد، می توان در مورد درمان لمینت چینی صحبت کرد.

آیا چینی های برگ می ریزند، می شکنند، مضراتی دارند؟

اگر برنامه ریزی صحیح انجام شود، دندان با تکنیک صحیح ساییده و چسبیده شود، احتمال افتادن بسیار کم است.

معایب آن این است که تعمیر آن دشوار است، ساخت آن به زمان نیاز دارد و گران است.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

تفاوت روکش لمینت با سایر پوشش های سرامیکی چیست؟

بزرگترین مزیت این است که زیبایی شناسی کامل را می توان با حداقل سایش به دست آورد.

از مزایای مهم آن این است که تغییر رنگ نمی دهد و در برابر نیروهای پارافانکشنال خورده نمی شود، اتصال آن به بافت مینای دندان بسیار قوی است و هارمونی لثه ای آن ایده آل است.

معمولاً نیازی به بیهوشی نیست و زمان کار داخل دهانی کوتاه است.

در چه شرایطی نمی توان لیف چینی را اعمال کرد؟

انتظارات بیمار و ظرفیت تکنیک که مهمترین مراحل این درمان است باید به خوبی ارزیابی شود. اگر؛

اگر عاداتی مانند فشردن (براکسیسم)، ناخن جویدن دارید

اگر ازدحام بیش از حد دارید

اگر تعطیلی دارید ما به صورت سر به سر می گوییم

اگر درگیر ورزشی هستید که در آن احتمال آسیب رساندن به دندان هایتان بیشتر است

اگر میلیتار بافت مینا که مهمترین عامل باندینگ است ناکافی باشد

اگر مراقبت از دهان شما ناکافی است و تمایل به پوسیدگی شما زیاد است، این درمان برای شما مناسب نیست.

نشانه های ونیر لمینت

   در تغییر رنگ داخلی دندان که با سفید کردن دندان برطرف نمی شود

   در شلوغی خفیف دندان (در صورت امتناع بیمار از درمان ارتودنسی)

   در مواردی که بین دندان ها شکاف (دیاستما) وجود دارد

   بر روی دندان های سالم پریودنتال انجام می شود.

مزایای روکش لمینت

کمترین بریدگی در دندان وجود دارد. بنابراین احتمال شکایت بعد از عمل کاهش می یابد.

از آنجایی که نقاط تماس و سطوح پشتی دندان ها لمس نمی شود، روند سازگاری بیمار آسان تر می شود.

ظاهری زیباتر و طبیعی تر از روکش های تاج استاندارد ارائه می دهد.

بسته به مراقبت از فرد و بهداشت دهان و دندان، ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به سایر روش های دندانپزشکی دارد.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

آیا ونیرهای لمینت بادوام هستند؟

ممکن است در مورد دوام لیف پرسلن سوالی داشته باشید زیرا به حداقل برش دندان نیاز دارد و ساختاری نازک دارد. پرسلن در ساختار خود سرامیک دارد و زمانی که سرامیک به یک سطح سخت، محکم و ثابت (به دندانی که قرار است پرسلن برگ به آن بچسبد) بچسبد، تمام نیرو و فشار را به دندانی که به آن چسبیده است منتقل می کند. و دچار هیچ تغییر شکلی نمی شود. علاوه بر این، از آنجایی که سطحی شیشه ای و صاف دارد، از چسبندگی مواد شیمیایی در دهان جلوگیری می کند و به ماندگاری پوشش کمک می کند.

شرایطی که نمی توان ونیر لمینت ساخت

در حالی که لیف پرسلن را در بسیاری از موارد می توان انجام داد، در برخی موارد ممکن است این کار انجام نشود زیرا دندان ها از قبل آسیب زیادی دیده اند.

اگر دندان ها بسیار ساییده شده باشند، اگر شکستگی بزرگ و/یا پوسیدگی وجود داشته باشد، نمی توان این کار را انجام داد زیرا بافت دندان کافی نیست. گزینه روکش زیرکونیومی به جای پرسلن برگ با توجه به درخواست بیمار و میزان بافت دندان قابل ارزیابی است.

اگر بافت مینای دندانی که قرار است لمینت ونیر برای آن اعمال شود وجود نداشته باشد، لمینت ونیر قابل چسباندن نیست. برای اینکه پرسلن دوام داشته باشد، مواد باند استفاده شده باید مستقیماً به لایه مینا چسبانده شود. اگر پرسلن به عاج چسبیده باشد (لایه زیر مینا)، جویدن و غیره. در حین انجام فعالیت ها، فشار وارد شده از پرسلن نمی تواند به طور کامل به دندان منتقل شود و ممکن است پرسلن بشکند و/یا ترک بخورد.

ماندگاری ونیرهای لمینت در بیمارانی که شکایاتی مانند دندان قروچه (فشرده کردن، دندان قروچه) دارند، کاهش می یابد. بنابراین بیماران مبتلا به این شکایات ابتدا باید مشکل دندان قروچه را حل کنند و سپس تصمیم بگیرند که آیا لمینت ونیر (پرسلین برگ) را اعمال کنند یا خیر.

کسب اطلاعات بیشتر :قبل و بعد جرم گیری دندانهزینه جرم گیری دندان در تهرانقیمت ونیر کامپوزیتقیمت کامپوزیت کل دندان ها

دندان چینی چیست؟

روش روکش دندان با مواد اولیه چینی که برای درمان ساختار دندان به دلایل زیبایی یا سلامتی استفاده می شود، دندان چینی نامیده می شود. با گذشت زمان، ممکن است با دندان های لکه دار، از دست رفته یا آسیب دیده مواجه شوید که ممکن است بر کاهش اعتماد به نفس تأثیر منفی بگذارد، اما یکی از روش های موثر در مواجهه با این مشکل، درمان ونیر دندان با پرسلن است.

روکش پرسلن یک روش دندانپزشکی است که برای حل مشکلات مختلف مربوط به ساختار دندان استفاده می شود. می توان آن را نوعی درمان تعریف کرد که شامل مواد پایه چینی است که بر روی لایه بالایی سطح دندان قرار می گیرد تا از نیاز به پنهان کردن لبخند به دلیل از دست دادن دندان ها یا دندان های معیوب که باعث نارضایتی از تصویر می شود جلوگیری شود. به این ترتیب از نظر زیبایی دندان می توان به ظاهر مطلوبی دست یافت.

به لطف این ترمیم که به لطف عبور نور، بیشترین نتایج زیبایی را به همراه دارد، امکان حذف تغییرات رنگ و شلوغی دندان ها وجود دارد. هدف اصلی در کاربرد دندان های چینی، به دست آوردن دندان های مصنوعی است که با چهره فرد سازگارتر و به حالت طبیعی نزدیک تر باشد و کار جویدن و صحبت کردن را به راحت ترین شکل انجام دهد.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

چرا دندان های چینی ساخته می شوند؟

داشتن دندان های زیبا، سالم و براق یکی از عوامل اصلی افزایش اعتماد به نفس برای بسیاری از افراد است. برعکس، خطر از دست دادن اعتماد به نفس بسیار زیاد است. به لطف روش لمینت چینی می توان نگرانی های زیبایی ناشی از ظاهر دندان ها را از بین برد و به افراد کمک کرد لبخندی با کیفیت تر داشته باشند. به لطف کاربرد لمینت چینی، افراد می توانند به راحتی به لبخندی که می خواهند و عملکرد ایده آل دهان خود دست یابند. به منظور ارائه موثرترین نتایج از روش لامینای چینی، پروتز دندانی که برای هر بیمار اعمال می شود به صورت جداگانه و با در نظر گرفتن نیازهای بیمار طراحی می شود. با این حال، باید دقت کرد تا اطمینان حاصل شود که از کیفیتی برخوردار است که ظاهر طبیعی را ارائه می دهد.

پرسلین های برگ که به آن لامینه چینی نیز می گویند، طرح های دندان چینی هستند که به طور خاص با توجه به شکستگی یا تغییر شکل دندان ها تهیه می شوند و به سطوح جلویی دندان ها می چسبند. روشی موثر در رفع نگرانی های زیبایی ناشی از ظاهر دندان ها در افراد است. لامینا پرسلن بسیار نزدیک به ظاهر طبیعی دندان است. ورقه چینی که علیرغم ساختار نازکی از دوام فوق العاده ای برخوردار است، با ویژگی عدم شکستن آسان در خط مقدم قرار دارد. در عین حال، سودمند است زیرا یکی از روش هایی است که در آن بافت سالم دندان کمترین از دست رفتن را می دهد.

ورقه چینی چگونه اعمال می شود؟

در ساده‌ترین شکل، روکش‌ها را می‌توان به صورت پوسته‌های نازکی که بر روی دندان‌های بیمار قرار می‌گیرد تا ظاهر آن‌ها را بهبود بخشد، تعریف کرد. قبل از شروع درمان لامینا چینی، دندان های بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد و در صورت لزوم عکس برداری با اشعه ایکس انجام می شود. در مرحله بعد روش ایجاد مدل با اندازه گیری از دندان های موجود بیمار و یا به دست آوردن تصویر سه بعدی از دندان ها با کمک فناوری های کامپیوتری قابل انتخاب است. با استفاده از این مدل ها یا تصاویر، روکش دندان در لابراتوارهای دندانپزشکی تهیه می شود. اگرچه آماده سازی روکش ها به طور متوسط ​​2 تا 3 هفته طول می کشد، اما این زمان ممکن است با توجه به تعداد دندان هایی که قرار است روکش شوند، متفاوت باشد.

پس از تمیز کردن دقیق دندان های بیمار، دقیق ترین رنگ برای روکش ها مشخص می شود. برای اطمینان از اینکه روکش ها به راحتی به دندان می چسبند، لایه مینای دندان کمی ساییده شده و دوباره اندازه گیری می شود. زمانی که روکش های چینی آماده می شوند، قبل از اینکه به طور دائم به دندان های بیمار چسبانده شوند، به مدت چند روز به طور موقت قرار داده می شوند تا سازگاری آن رعایت شود و از بیمار خواسته می شود تا از این روش استفاده کند. در پایان این دوره در صورت توافق نظر در مورد رنگ و فرم بین بیمار و دندانپزشک، روکش ها با استفاده از چسب مخصوص فیکس می شوند. پس از آن، پوشش ها توسط پرتو پخت و سفت می شوند. اضافی تمیز می شود، دندان پولیش می شود و درمان دندان چینی تکمیل می شود. چند هفته پس از اتمام فرآیند روکش دندان چینی، بیمار برای کنترل فراخوانی می شود. هدف از این کار بررسی نحوه پاسخ لثه به روکش است.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

مواردی که بعد از درمان دندان چینی باید در نظر بگیرید

پس از استفاده از روکش دندان چینی، بیماران باید حداقل یک هفته از غذاها و نوشیدنی های بسیار سرد یا بسیار گرم و غذاهای سفت و چسبناک دوری کنند. ونیرهای دندانی پرسلن در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان می توانند ماندگاری خود را برای مدت طولانی حفظ کنند. برای اطمینان از بهداشت کامل دهان، دندان ها باید به طور مرتب با خمیر دندان غیر ساینده مسواک زده شوند، دو بار در روز از نخ دندان استفاده شود و پس از هر بار مسواک زدن، دهانشویه انجام شود.

اگرچه احتمال رنگ‌آمیزی روکش‌های دندان چینی بسیار کم است، اما برای اطمینان از استفاده طولانی‌تر از مصرف غذاها و نوشیدنی‌های اسیدی باید اجتناب شود. در عین حال مصرف قهوه، چای و سیگار نیز باید محدود شود. پرهیز از ضربه هایی که خطر آسیب به دندان ها را به همراه دارد، احتیاط در مصرف غذاهای سفت به ویژه عدم انجام عمل کندن با دندان های جلویی از جمله عواملی است که باعث افزایش طول عمر روکش های چینی می شود. از طرفی افرادی که عادت به فشردن یا ساییدن دندان های خود دارند نیز نباید از استفاده از صفحه محافظ شب برای سلامت دندان خود غافل شوند.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

تفاوت بین لمینت Emacs و زیرکونیوم

بین روکش های ایمکس و ونیر زیرکونیا کدام گزینه بهتر است؟ در اینجا آنچه شما باید در مورد این روکش های دندانی برای ترمیم لبخند بدانید آورده شده است.

یکی از بهترین گزینه ها برای بهبود کیفیت و ظاهر لبخند، استفاده از روکش دندان است.

روکش ‌های دندانی در بازیابی ساختار و ظاهر طبیعی دندان‌ های نسبتاً شکسته مؤثر هستند و به شما لبخند زیادی می ‌دهند. آن ها به شما کمک می کنند تا به لبخند رویایی خود برسید زیرا به طور خاص مطابق با سلیقه شما سفارشی شده اند.

دو نوع متداول روکش دندانی که می ‌توان از بین آن ها انتخاب کرد، روکش‌های ایمکس و ونیر زیرکونیا هستند.

گزینه های محبوب برای روکش های دندانی زیرکونیا و ایمکس هستند. هر یک از این روکش ها ویژگی ها، ظاهر و مزایای منحصر به فرد خود را دارند. بیایید به ویژگی های هر یک نگاه کنیم.

روکش EMAX

ونیرهای ایمکس که با نام لیتیوم سیلیکات نیز شناخته می شود دارای ویژگی های متمایزی است که آن را در دندانپزشکی ترمیمی بسیار موثر می کند. از آن برای ساخت روکش های کامل برای ترمیم دندان های شکسته یا آسیب دیده استفاده می شود.

روکش های ایمکس از نظر ظاهری شفاف هستند – کیفیتی که به آن ها توانایی ارائه ظاهر طبیعی تری به دندان های شما می دهد.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

روکش های زیرکونیا

روکش زیرکونیا نوعی ماده ی سرامیکی است که به اکسید زیرکونیا هم معروف است. از آن ها برای ساخت روکش های کامل یا جزئی برای ترمیم  دندان آسیب دیده استفاده می شود. روکش ‌های زیرکونیا در سایه‌ های مختلفی تولید می ‌شوند که به شما این امکان را می ‌دهد تا نوع سایه‌ هایی را انتخاب  کنید که به بهترین وجه با رنگ دندان‌ های موجود شما مطابقت دارد.

روکش‌ های زیرکونیا به گونه ‌ای طراحی شده‌اند که ظاهری طبیعی به دندان‌ های شما می ‌دهند تا بتوانید لبخند خود را با اعتماد به نفس بیشتری احساس کنید.

اگر چه سایه روکش‌ های زیرکونیا به مرور زمان از بین می‌رود، اما شایان ذکر است که این ماده استحکام بی‌ نظیری دارد و می ‌تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد. روکش چینی معمولاً با زیرکونیا ترکیب می شود تا بادوام تر و جذاب تر شود.

آیا باید روکش EMAX یا روکش زیرکونیا را انتخاب کنید

انتخاب بین این دو ماده به ترجیحات شما و محل قرارگیری دندان روی دهان شما بستگی دارد.

از نظر استحکام هم روکش ایمکس و هم روکش زیرکونیا بادوام هستند. با این حال، زیرکونیا قوی تر از Emax است. زیرکونیا گزینه بهتری برای ترمیم دندان تیره زیر است زیرا اجازه نمی دهد نور زیادی وارد شود.

باز هم، E-max انتقال نور و همچنین شفافیت بهتری دارد و آن را برای کسانی که از زیبایی شناسی دندان آگاه هستند جذاب تر هم  می کند. روکش‌های ایمکس نور بیشتری را به دندان‌ های شما می ‌بخشند و زیبایی طبیعی ‌تری به دندان‌ های شما می‌ دهند. آنها به شما اعتماد به نفس سریعی می دهند، زیرا بدانید که هیچ کس نمی تواند به شما بگوید که از روکش دندان استفاده می کنید.

لمینت دندان که به آن روکش پرسلن یا لمینت پرسلن هم می گویند، ماده ای به شکل برگ نازک است که از سرامیک دندان ساخته شده و به سطوح جلویی دندان ها ی افراد می چسبد. لمینت های چینی اغلب 0.5-0.6 میلی متر ضخامت دارند. این تقریباً 2 برابر ضخامت پوسته ی  تخم مرغ است (انواع لمینت بسیار نازکتر هم موجود است).

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

آن ها برای چه مواردی مناسب هستند؟

وظیفه اصلی لمینت های دندان بهبود ظاهر دندان ها ی افراد است. آن ها را می توان نوعی پوشش سطحی برای دندان ها در نظر گرفت.

مثال ها

لمینت های پرسلن به طور گسترده ای برای تنظیم رنگ، شکل و موقعیت دندان ها استفاده می شود. بنابراین با این نرم افزار، دندان;

تغییر رنگ داده است،

فرسوده،

اشکال دارد،

بین آنها شکاف وجود دارد،

کمی ناهماهنگی را می توان اصلاح کرد.

استفاده از لمینت سرامیکی دندان اختیاری است

لمینت های سرامیکی  دندان بیشتر به درخواست  خود بیمار استفاده می شود، نه برای تقویت ساختاری دندان ها و یا جلوگیری از بدتر شدن دندان ها، بلکه فقط برای اصلاح ظاهر دندان ها است.

چرا استفاده از لمینت سرامیکی دندان یک راه حل خوب است؟

اگرچه لمینت سرامیکی دندان یک تکه ی چینی نازک است، اما می تواند تمام ساییدگی ها را هم تحمل کند. اساساً دو دلیل برای این موضوع وجود دارد:

اگرچه پرسلن ماده ای است که در صورت افتادن و یا خم شدن به راحتی و آسانی می شکند، اما این نقاط ضعف با چسبیدن محکم به یک ساختار جامد هم از بین می روند. نیروهای وارد شده به پرسلن به دندان محکم زیر آن ها منتقل می شود.

ساختارهای سخت سرامیکی (شیشه مانند) لمینت های دندان سطحی بادوام ایجاد می کند. لمینت های سرامیکی دندان در برابر تمام مواد و هم سایشی که در دهان در معرض آن قرار می گیرند مقاوم هستند.

لمینت های سرامیکی  پرسلن چه مزایایی را ارائه می دهند؟

سه دلیل مهم وجود دارد که کاربرد لمینت سرامیکی را سودمند می کند:

لمینت های سرامیکی دندان فقط سطوح جلویی دندان ها را می پوشانند. از طرف دیگر روکش ها تمام سطوح های دندانی را که روی آن قرار گرفته اند را  می پوشانند. بنابراین در کاربرد لمینت سرامیکی دندان به سایش بسیار کمتری نسبت به مینای دندان در مقایسه با روکش نیاز است. ضخامت لمینت های سرامیکی به طور کلی در محدوده 0.5-0.6 سانتی متر است. این برابر با مقدار سایشی است که باید فقط از سطوح جلویی دندان ها ب افراد انجام شود. در روکش های 2 میلی متر سایش از تمام سطوح دندان لازم است. از آنجایی که اولویت دندانپزشک ها حفظ هر چه بیشتر ساختار طبیعی دندان ها است، تا زمانی که شرایط بیمار مناسب باشد، لمینت سرامیکی دندان اولین انتخاب است.

لمینت های سرامیکی نوری مشابه دندان های طبیعی را منعکس می کنند. بنابراین با استفاده از لمینت سرامیکی دندان ظاهری بسیار طبیعی به دست می آید. لمینت های سرامیکی تولید شده با مواد پرکننده کامپوزیت ونیر به اندازه ورقه های سرامیکی تصویری واقعی ایجاد نمی کنند.

لمینت سرامیکی  دندانی به دلیل داشتن سطح سرامیکی در برابر لکه شدن هم مقاوم هستند. لمینت های تولید شده با مواد پرکننده کامپوزیت ونیر به مرور زمان رنگ می گیرند و  هم تغییر رنگ می دهند.

اگر سوال شما (لمینت سرامیکی دندان چیست؟) است میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

_MG_1545

سوالات متداول:

طول عمر لمینت های چینی چقدر است؟

استفاده از لمینت های پرسلن توسط پزشک متخصص و مجرب با استفاده از اندیکاسیون ها، چینی و مواد مناسب بسیار حائز اهمیت است. تا زمانی که بیمار به بهداشت دهان و دندان توجه کند و به معاینات منظم مراجعه کند، بیمار می تواند سال ها از آن به عنوان روز اول استفاده کند.

چه کسانی می توانند برای لمینت های چینی درخواست دهند؟

تقریباً برای همه افراد قابل استفاده است، به جز افرادی که دارای عادات پارافنشنال مانند دندان قروچه، اختلالات شدید فک و آسیب دندان هستند.

بیشتربدانید:انجام لمینت دندان در تهرانهزینه جرم گیری و بلیچینگ دندانقیمت لمینت دندان در تهرانبهترین متخصص لمینت دندان در تهرانكامپوزيت ونير

  لمینت های چینی چگونه ساخته می شوند؟

اول از همه، طرح لبخند ساخته شده است. یک مطالعه اولیه با کمک عکس‌ها، فیلم‌ها و اندازه‌گیری‌های گرفته شده انجام می‌شود.

در طول کل این فرآیند طراحی، عواملی مانند سن، جنسیت، شکل صورت و فرم لب بیمار ارزیابی می شود. نمونه اولیه بر اساس اندازه گیری های انجام شده تهیه می شود و به لطف این نمونه اولیه، بیمار بدون هیچ گونه مداخله ای در دندان ها، نتیجه را در دهان خود می بیند. به لطف سیستمی های هوشمند، می توان نتیجه را از قبل با یک ماده پلاستیکی مشاهده کرد. نتیجه به بیمار اطلاع داده می شود. یک طرح با در نظر گرفتن خواسته های شما ایجاد می شود. به این ترتیب شکل نهایی دندان مشخص می شود.

سپس آماده سازی های لازم روی سطح دندان انجام می شود. بیمار تا پایان عمل از دندان های موقت خود استفاده می کند. پس از اتمام تمرینات، به مرحله باندینگ دندان می رسد. با چسب هایی چسبانده می شود که بسیار قوی به بافت دندان می چسبند. اصلاحات نهایی انجام می شود و درمان کامل می شود.

چگونه لمینت های چینی را نگهداری کنیم؟

مراقبت از آنها مانند مراقبت از دندان های طبیعی است. با مراقبت خوب از دهان و معاینات منظم دندانپزشکی بدون هیچ مشکلی برای مدت طولانی قابل استفاده است. آنها ترمیم های بسیار زیبایی، طبیعی و طولانی مدت هستند.

ونیر لمینت پرسلن چگونه کار می کند؟

ونیرهای لمینت پرسلن از طریق یک فرآیند باندینگ دندانی خاص به دندان شما می‌چسبند که در آن یک باند قوی دندان، پیوند کامپوزیت دندان و مینای دندان ایجاد می‌شود. این فرآیند روکش پرسلن را به مینای دندان می‌چسبد و نتیجه‌ای انعطاف‌پذیر و ماندگار می‌دهد.

آیا  ورقه پرسلن می شکند؟

ونیرهای لمینا پرسلن می توانند در برابر تمام سایش و پارگی که روی آنها قرار می دهید مقاومت کنند. پرسلن در واقع شکننده است، اما زمانی که محکم به دندان های شما چسبانده شود و توسط ساختار دندان تقویت شود، سطحی بسیار محکم و بادوام ایجاد می کند. این مانند تلاش برای خم کردن کاغذی است که روی بتن صاف با برخورد یک جسم سخت به آن زده شده است. بتن از خم شدن کاغذ جلوگیری می کند.

چند دلیل برای تهیهورقه چینی:

ونیرهای لمینت چینی ظاهری طبیعی و جذاب را ارائه می دهند.

از آنجایی که از خواص انعکاسی طبیعی دندان ها تقلید می کند، یک لمینت چینی که شبیه بافت دندان انسان طراحی شده است، می تواند طبیعی و فوق العاده به نظر برسد.

پوشش های لمینت پرسلن در برابر لکه مقاوم هستند.

می تواند نقص های جزئی دندان را ترمیم کند.

می تواند پرکردگی های لکه دار را ترمیم کند.

این نوع درمانی است که به ویژه توسط افراد سیگاری، مصرف کنندگان قهوه و افراد مستعد لکه شدن دندان ها باید ترجیح داده شود.

اگر دندان‌های شما کمی ساییده شده، دارای حفره‌های کوچک یا دارای ناهنجاری‌های نسبتاً جزئی (ثنایای جانبی پین‌شده)، ونیرهای لمینت پرسلن می‌تواند گزینه خوبی برای ترمیم دندان شما باشد. ونیرهای چینی یک گزینه دندانپزشکی عالی هستند اگر جلوی دندان های شما معیوب یا آسیب دیده باشد که این روند ترمیم دندان را تضمین کند.

پرکردگی های کامپوزیتی دندان که در ابتدا سفید به نظر می رسند ممکن است در طول زمان تغییر رنگ دهند. سطح سرامیکی ونیرهای لمینت پرسلن انعطاف پذیری قابل توجهی را فراهم می کند که اغلب منجر به نتایج طولانی مدت و از نظر بصری دلپذیر می شود.

ونیرهای لمینت پرسلن (همچنین به عنوان لمینت دندان شناخته می‌شوند) پوشش‌های محافظ نازکی هستند که روی جلوی دندان‌ها قرار گرفته‌اند از آنجایی که ونیرهای لمینت پرسلن تقریباً همراه با ½ میلی متر کاهش دندان هستند، به عنوان یک درمان برگشت پذیر در نظر گرفته نمی شوند. یکی دیگر از درمان‌های ورقه‌ای پرسلن، روکش‌های ورقه‌ای چینی فوق نازک است که نیازی به استخراج یا سوراخ‌کاری ندارند.ونیر لمینت چینی شاید زیباترین روش دندانپزشکی خانوادگی برای ایجاد لبخندی دلپذیرتر و زیباتر باشد.

آنها به حداقل میزان کاهش دندان (حدود 0.5 میلی متر) نیاز دارند و بنابراین ترمیم های محافظه کارانه تر از روکش ها هستند. روکش های پرسلن به ما اجازه می دهند موقعیت، شکل، اندازه و رنگ دندان را تغییر دهیم. آنها تنها جایگزین برای همه ناهنجاری های زیبایی نیستند، اما زمانی که به خدمات درمانی انتخابی تبدیل شوند، واقعاً یک ترمیم قابل توجه هستند.

ونیر لمینت پرسلن برای چه مواردی استفاده می شود؟

هدف اصلی درمان با ونیر لمینت پرسلن بهبود ظاهر دندان های شماست. برخی از نشانه‌های اولیه لمینت ونیرها، تغییر رنگ دندان‌ها، دندان‌های فرسوده/ بدشکل/ شکسته، تراز نامناسب دندان یا نامرتبی دندان‌ها است. ونیرهای لامینا پرسلن به طور کلی بر اساس انتخاب بیمار تعیین می شوند.

لمینت ها پرسلن های بسیار نازکی هستند که عموماً روی دندان های جلویی اعمال می شوند.

لامینات پرسلن لمینت ونیر ورقه های چینی هستند که تنها با حذف حداقل مواد از سطح جلویی دندان ها به دندان ها می چسبند.

این برگ های ضخیم بسیار نازک به طور خاص در رنگ، اندازه و فرم دلخواه تهیه شده و به سطح جلویی دندان چسبانده می شود.

در این روش بافت مینای بسیار کمی از دندان برداشته می شود به همین دلیل محافظت کننده ترین شکل درمانی است که می توان انجام داد.

لمینت ونیر با کیفیتی غیرقابل تشخیص از دندان های واقعی، با خواص بسیار نازک، بدون فلز و قابلیت عبور نور، نتایج رضایت بخشی را ارائه می دهد.

انجام این روش بسیار ساده است و زمان کوتاهی می برد، ابتدا اندازه گیری ها از بیمار گرفته می شود و یک مدل نمونه در آزمایشگاه مطالعه می شود.

بیمار مرحله نهایی دندان های این مدل را قبل از برش می بیند، سپس دندان ها با فرآیندی بدون درد آماده می شوند و پس از برداشتن قالب اصلی، روکش موقت چسبانده می شود و به این ترتیب دندان ها در برابر تأثیرات خارجی محافظت می شوند. .

در لابراتوار با توجه به اندازه نهایی مدلی ایجاد می شود و لمینت های چینی تهیه می شود و با تکنیک خاصی و ماده ای به نام رزین چسب به دندان چسبانده می شود و در نتیجه فرآیند باندینگ امکان جداسازی وجود ندارد. لمینت های دندانی به همین دلیل در برابر شکستگی بسیار مقاوم هستند.

چسباندن مناسب لمینت های چینی و استفاده از چینی توسط پزشکان متخصص برای طول عمر آنها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. از این پس، به لطف مراقبت های دهان و دندان خوب که بیماران باید از آن استفاده کنند، می تواند مانند زمان اولین نصب، سال ها به مردم خدمت کند.

ونیر لمینت چینی چه مزایایی دارد و در چه شرایطی استفاده می شود؟

1- با سایش بسیار کم یا بدون نیاز به سایش قابل انجام است

2- روکش های چینی به سختی لک می شوند و ثبات رنگ آنها بسیار بالاست.

3- روکش های چینی لبخند شما را برای همیشه سفید می کند و اعتماد به نفس را بهبود می بخشد.

4- به دلیل عبور نور، مینای دندان را تقلید می کند و طبیعی است.

5- می تواند فاصله بین دندان ها را ببندد.

6- با اینکه نازک هستند اما بسیار بادوام هستند

7- ثبات رنگ بسیار خوب است

8- گزینه های رنگی متنوع از آن ها موجود است

9- تغییرات رنگی که با سفید کردن دندان قابل درمان نبود و به دلیل مصرف آنتی بیوتیک و مقادیر زیاد فلوراید ایجاد شد.

10- روکش‌های چینی می‌توانند دندان‌ها را با توجه به ویژگی‌های مورد نظر بلند کرده و تغییر شکل دهند.

11- باعث ترمیم دندان های شکسته، فرسوده یا بدشکل می شود.

12- روکش های پرسلن می توانند تغییر رنگ، شکستگی، ترک ها و پرکردگی های بزرگ دندان را ترمیم کنند.

13- بافت لثه به خوبی ونیر چینی را تحمل می کند، بنابراین یک ماده زیست سازگار است.

14- رنگ روکش های چینی که ‘لبخند هالویوود’ را ارائه می کنند در هر رنگ دلخواه قابل انتخاب است.

15- روکش های پرسلن در مقایسه با روکش ها به سایش بافت دندان کمتری نیاز دارند.

طول عمر لمینت های چینی چقدر است؟

استفاده از لمینت های پرسلن توسط پزشک متخصص و مجرب با استفاده از اندیکاسیون ها، چینی و مواد مناسب بسیار حائز اهمیت است. تا زمانی که بیمار به بهداشت دهان و دندان توجه کند و به معاینات منظم مراجعه کند، بیمار می تواند سال ها از آن به عنوان روز اول استفاده کند.

چه کسانی می توانند برای لمینت های چینی درخواست دهند؟

تقریباً برای همه افراد قابل استفاده است، به جز افرادی که دارای عادات پارافنشنال مانند دندان قروچه، اختلالات شدید فک و آسیب دندان هستند.

لمینت های چینی چگونه ساخته می شوند؟

اول از همه، طرح لبخند ساخته شده است. یک مطالعه اولیه با کمک عکس‌ها، فیلم‌ها و اندازه‌گیری‌های گرفته شده انجام می‌شود.

در طول کل این فرآیند طراحی، عواملی مانند سن، جنسیت، شکل صورت و فرم لب بیمار ارزیابی می شود. نمونه اولیه بر اساس اندازه گیری های انجام شده تهیه می شود و به لطف این نمونه اولیه، بیمار بدون هیچ گونه مداخله ای در دندان ها، نتیجه را در دهان خود می بیند. به لطف سیستمی های هوشمند، می توان نتیجه را از قبل با یک ماده پلاستیکی مشاهده کرد. نتیجه به بیمار اطلاع داده می شود. یک طرح با در نظر گرفتن خواسته های شما ایجاد می شود. به این ترتیب شکل نهایی دندان مشخص می شود.

سپس آماده سازی های لازم روی سطح دندان انجام می شود. بیمار تا پایان عمل از دندان های موقت خود استفاده می کند. پس از اتمام تمرینات، به مرحله باندینگ دندان می رسد. با چسب هایی چسبانده می شود که بسیار قوی به بافت دندان می چسبند. اصلاحات نهایی انجام می شود و درمان کامل می شود.

چگونه لمینت های چینی را نگهداری کنیم؟

مراقبت از آنها مانند مراقبت از دندان های طبیعی است. با مراقبت خوب از دهان و معاینات منظم دندانپزشکی بدون هیچ مشکلی برای مدت طولانی قابل استفاده است. آنها ترمیم های بسیار زیبایی، طبیعی و طولانی مدت هستند.

ونیر لمینت پرسلن چگونه کار می کند؟

ونیرهای لمینت پرسلن از طریق یک فرآیند باندینگ دندانی خاص به دندان شما می‌چسبند که در آن یک باند قوی دندان، پیوند کامپوزیت دندان و مینای دندان ایجاد می‌شود. این فرآیند روکش پرسلن را به مینای دندان می‌چسبد و نتیجه‌ای انعطاف‌پذیر و ماندگار می‌دهد.

آیا ورقه ورقه پرسلن می شکند؟

ونیرهای لمینا پرسلن می توانند در برابر تمام سایش و پارگی که روی آنها قرار می دهید مقاومت کنند. پرسلن در واقع شکننده است، اما زمانی که محکم به دندان های شما چسبانده شود و توسط ساختار دندان تقویت شود، سطحی بسیار محکم و بادوام ایجاد می کند. این مانند تلاش برای خم کردن کاغذی است که روی بتن صاف با برخورد یک جسم سخت به آن زده شده است. بتن از خم شدن کاغذ جلوگیری می کند.

بیشتر بدانید:لمینیت سرامیک در تهرانبهترین دکتر لمینیت دندان در تهرانمقایسه کامپوزیت و لمینیت دندانلمینیت دندان چیست؟

چند دلیل برای تهیه ورقه ورقه چینی:

ونیرهای لمینت چینی ظاهری طبیعی و جذاب را ارائه می دهند.

از آنجایی که از خواص انعکاسی طبیعی دندان ها تقلید می کند، یک لمینت چینی که شبیه بافت دندان انسان طراحی شده است، می تواند طبیعی و فوق العاده به نظر برسد.

پوشش های لمینت پرسلن در برابر لکه مقاوم هستند.

می تواند نقص های جزئی دندان را ترمیم کند.

می تواند پرکردگی های لکه دار را ترمیم کند.

این نوع درمانی است که به ویژه توسط افراد سیگاری، مصرف کنندگان قهوه و افراد مستعد لکه شدن دندان ها باید ترجیح داده شود.

اگر دندان‌های شما کمی ساییده شده، دارای حفره‌های کوچک یا دارای ناهنجاری‌های نسبتاً جزئی (ثنایای جانبی پین‌شده)، ونیرهای لمینت پرسلن می‌تواند گزینه خوبی برای ترمیم دندان شما باشد. ونیرهای چینی یک گزینه دندانپزشکی عالی هستند اگر جلوی دندان های شما معیوب یا آسیب دیده باشد که این روند ترمیم دندان را تضمین کند.

پرکردگی های کامپوزیتی دندان که در ابتدا سفید به نظر می رسند ممکن است در طول زمان تغییر رنگ دهند. سطح سرامیکی ونیرهای لمینت پرسلن انعطاف پذیری قابل توجهی را فراهم می کند که اغلب منجر به نتایج طولانی مدت و از نظر بصری دلپذیر می شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search