سفید کردن دندان

سفيد كردن دندان چه کسی لبخند خیره کننده و سفید را دوست ندارد؟ سفید کردن دندان يكي از شايع ترين اقدامات دندانپزشکی زيبايي است که هر ساله انجام می شود. براي مثال در ايالات متحده سالانه نزدیک به 2 میلیارد دلار هزینه می شود تا لبخند روشنتر و درخشانتري داشته باشند . با گذشت زمان، نوشیدن قهوه، کشیدن سیگار، و افزایش و هم چنين مصرف برخي داروها در كودكي مانند تتراسایکلین دندان ها دچار تغيير رنگ مي شوند، اگر به دنبال زیباتر کردن لبخند خود هستید، گزینه های متعددي وجود دارد.

برای رزرو نوبت جهت سفید کردن دندان می توانید با مطب دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

يكي از ساده ترين و محافظه كارانه ترين و كم هزينه ترين روش هاي بهبود ظاهر دندان ها و لبخند سفيد كردن دندان مي باشد

رنگ دندان نيز مانند رنگ چشم، رنگ پوست، رنگ لثه، رنگ مو و …. در افراد مختلف تفاوتهاي زيادي دارد و هم به صورت وراثتي و هم اكتسابي قابل تغيير مي باشد

يكي از ساده ترين روش ها بليچينگ مي باشد،محصولات بلیچینگ حاوی پراکسید (پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید) هستند كه هم لکه های سطحی و هم لکه های عمیق روی دندان ها را از بین برده و می توانند باعث روشن تر شدن رنگ دندان ها شوند. 

پراکسید هیدروژن عامل سفید کننده اصلي است، در حالی که پراکسید کاربامید به پراکسید هیدروژن تجزیه می شود. محصولات سفید کننده ای که می توانید از مراكز دندانپزشكي  تهیه کنید بسیار قوی تر از محصولاتی هستند که بدون نسخه خریداری می شوند.

سفید کننده هایی که دندانپزشکان استفاده می کنند ممکن است بین 35 تا 45 درصد پراکسید داشته باشند در حالی که کیت های سفید کننده خریداری شده از فروشگاه مانند نوارهای سفید کننده معمولاً فقط 7 درصد پراکسید دارند. سایر ترکیبات موجود در در اين محصولات شامل گلیسیرین، کاربوپول، هیدروکسید سدیم و طعم دهنده ها هستند. به علاوه اينكه استفاده از اين محصولات بدون تاييد و نظارت دندانپزشك ممكن است سبب وارد شدن آسيب به بافت دندان ها شود.

انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) توصیه می کند اگر دندان های خود را سفید می کنید، ابتدا با دندانپزشک مشورت کنید. دندانپزشک می‌تواند بهترین گزینه‌های سفیدکننده را برای شما بیابد و برای جلوگیری از بروز عوارض بر یک برنامه درمانی نظارت کند. سفید کردن دندان به صورت حرفه ای را می توان در مطب دندانپزشک در حدود یک ساعت انجام داد.

این روش شامل استفاده از یک ژل سفید کننده دندان حاوی بین 25٪ تا 40٪ پراکسید هیدروژن است. برخی از دندانپزشکان نیز ممکن است از لیزر استفاده کنند که گزارش شده است روند سفید شدن را تسریع یا فعال می کند. در طول عمل سفید کردن دندان از یک سد محافظ استفاده می‌شود تا لب‌ها، لثه‌ها و زبان را از ژل سفیدکننده دور نگه داشته و از آسيب به اين بافت ها جلوگيري شود.

فرآيند سفيد كردن دندان (بليچينگ) در دندانپزشكي با دو روش office و home و به عبارت ديگر در مطب و يا در منزل قابل انجام مي باشد. توجه داشته باشيد در هر دو روش  office و home رنگ دندان ها به صورت طبيعي روشن مي شود، به اين معني كه پس از انجام درمان بليچينگ رنگ دندان ها مشابه رنگ دندانهاي فردي خواهد شد كه به صورت مادرزادي سفيدتر از ساير افراد مي باشد، بنابراين در اين روش انتظار سفيد شدن بيش از حد دندان ها و تفاوت بسيار قابل ملاحظه نبايستي داشت و در صورتي كه خواهان سفيد شدن رنگ دندان ها به مقدار زياد مي باشيد اين درمان گزينه مناسبي براي شما نخواهد بود

 

نكته مهم ديگر اشاره به اين مورد مي باشد كه اين درمان در هر دو روش به هيچ عنوان آسيب زا نبوده و هيچ تغييري در بافت دندان ايجاد نميكند و تنها با اكسيد كردن رنگدانه هاي موجود در بافت دندان منحر به روشن شدن و سفيد شدن رنگ دندان مي شود.

و اما در خصوص ماندگاري اين روش بايستي اشاره كرد كه اين درمان دائمي نمي باشد و بعد از گذشت زماني كه قابل پيش بيني نمي باشد رنگ دندان ها به حالت اول بازخواهد گشت

هرچند در روش سفيد كردن در منزل درمان به راحتي توسط فرد و بدون نياز به مراجعه به دندانپزشك قابل انجام بوده و از اين طريق مي توان به صورت دائم رنگ دندان ها را تحت كنترل داشت

انواع روش هاي سفيد كردن دندان

بليجينگ در مطب

اين روش با قرار دادن ماده بليچينگ روي دندان ها توسط دندانپزشك قابل انجام مي باشد، با توجه به غلظت و درصد بالاي ماده حتما بايستي اين فرآيند در مطب و توسط دندانپزشك انجام شود، يكي از مزاياي اين روش سرعت بيشتر سفيد شدن در مدت زمان كم و نياز به صرف زمان كمتر مي باشد، بنابراين مناسب افرادي مي باشد كه به هر دليلي در مورد سفيد شدن دندان هايشان عجله دارند

بليچينگ در منزل

در اين روش پس از مراجعه فرد به مطب، از دندان ها قالبگيري شده و پس از ساخت تري و به اصطلاح قالب بليچينگ توسط لابراتوار ژل بليچينگ و هم چنين توضيحات لازم در خصوص نحوه استفاده به فرد ارائه مي شود، سپس درمان توسط خود فرد در منزل شروع شده و معمولا بعد از دو الي سه هفته سفيدي دندان ها به حداكثر ميزان خود خواهد رسيد.

تري هاي تعبیه‌شده اطمینان می‌دهند که سفیدکننده در تماس نزدیک با دندان‌ها برای دستيابي به بهترین نتایج قرار مي‌گیرد، از رقیق شدن سفیدکننده توسط بزاق جلوگیری می‌کند و میزان سفیدکننده‌ای را که می‌تواند به بیرون نشت كرده و احتمالاً لثه‌ها را تحریک کند، به حداقل می‌رساند. دندانپزشک همچنین می تواند با تجويز یک عامل حساسیت زدا و توصيه به استفاده پس از بليچينگ به كاهش احتمال حساس شدن دندان ها كمك كند. تري ها يا قالب هاي بدون نسخه به طور دقیق روی دندان ها قرار نمی گیرند که منجر به نشت سفید کننده و سوختن و حساس شدن لثه ها مي شود.

توجه داشته باشيد هر چند زمان مورد نياز براي رسيدن به نتيجه نهايي در اين روش بيشتر از روش قبل مي باشد اما نكته بسیار مثبت در اين روش اين است كه فرد با يك بار پرداخت هزينه قادر به انجام اين درمان به صورت هميشگي خواهد بود و تنها نياز به تهيه ژل از مراكز دندانپزشكي مي باشد، به عبارتي ميتوان اين روش را روشي دائمي در نظر گرفت.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

نوارهاي سفيدكننده دندان

اين نوارها از يك پلاستيك نازك و انعطاف پذير ساخته شده كه با ماده بليچينگ پوشانده شده است، اين نوارها يكبار مصرف بوده و پس از ٣٠_٢٠ دقيقه كارايي خود را از دست مي دهند، اين نوارها موثرتر از خميردندان هاي سفيدكننده مي باشند اما مي توانند باعث تحريك و التهاب لثه و ساير بافت هاي نرم دهان شوند، به علاوه اينكه كارايي آن ها نسبت به روش هاي بليچينگ كه با نظارت و تاييد دندانپزشك انجام مي شوند بسيار كمتر مي باشد، اغلب پهناي نوار با اندازه دندان ها تطابق نداشته كه سبب اثر غيريكنواخت بر سطح دندان مي شود، بزاق به داخل آن نشت كرده و كارايي آن را كاهش مي دهد و جابجايي آن ها روي سطح دندان استفاده از آن ها را غيركارآمد كرده است

خميردندان هاي سفيدكننده

يكي ديگر از محصولات سفيدكننده دندان ها كه قابل خريداري از داروخانه ها مي باشد خميردندان هاي سفيدكننده است

اين خمیردندان هاي حاوی مواد ساینده ملایم مانند سیلیس، اکسید آلومینیوم، کربنات کلسیم هستند که به از بین بردن لکه های سطحی کمک می کنند.

خمیر دندان های سفید کننده مانند محصولات سفید کننده تجويز شده در مراكز دندانپزشكي حاوی مواد موثر و فعال نیستند، اما معمولا حاوی مواد پولیش یا شیمیایی اضافی هستند که می تواند به حذف لکه های اضافی سطح کمک کند اما در از بين بردن لكه هاي عمقي و موجود در داخل بافت دندان كارايي ندارد

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

به علاوه اينكه اين خميردندان ها سبب سايش ميناي دندان شده و به مرور زمان منجر به حساسيت نيز خواهند شد

سفید کردن دندان يك اقدام كاملا بی خطر است و بهترین كانديدها کسانی هستند که تغییر رنگ خفیف تا متوسط ​​دارند. اما انواع خاصی از تغییر رنگ وجود دارد که با درمان های سفید کننده قابل اصلاح نیستند و يا شرایط دندانی یا پزشکی خاصی وجود دارد که ممکن است نتيجه درمان را کاهش دهد. این موارد شامل: روکش، لمينيت سراميكي، کامپوزيت ونير، پرکردگی هاي قبلي. مواد بليچينگ روي اين مواد مانند بافت دندان طبيعي پاسخ نمی دهند. اگر می خواهید این دندان ها سفیدتر به نظر برسند، ممکن است به روکش جدید نیاز داشته باشید.

دندان‌های زرد معمولاً به خوبی سفید می‌شوند، اما دندان‌های قهوه‌ای ممکن است به اندازه کافی سفید نشوند. دندان هایی با رنگ های خاکستری، لکه های سفید یا تغییر رنگ ناشی از درمان ريشه قبلي ممکن است با اين روش قابل اصلاح نباشند. همچنين اگر تغییر رنگ دندان در اثر مصرف برخي داروها یا آسیب به بافت دندان ایجاد شده باشد، بليچينگ موثر نمي باشد.

خوشبختانه هر دو روش انجام بليچينگ و يا سفيد كردن دندانها هيچ عوارضي در پي نداشته و تنها ممكن است در برخي افراد مستعد حساسيت دنداني  موجب حساسيت دندان ها شود كه به راحتي قابل درمان مي باشد.

بیشتربدانید:قیمت ترمیم دندانقیمت ترمیم پوسیدگیقیمت ترمیم تاجقیمت هر واحد کامپوزیت تهرانقیمت عصب کشی دندان

8 روش مختلف برای زیباتر کردن لبخند

در دندانپزشکی روش های مختلفی برای داشتن لبخندی زیبا وجود دارد. برای اینکه تصمیم بگیرید کدام یک از این روش ها برای شما مناسب تر است، می توانید با دندانپزشک خود مشورت کنید و نظر خود را دریافت کنید. در این مقاله به طور خلاصه در مورد 8 کلید مختلف برای یک لبخند زیبا صحبت خواهم کرد. در مقاله های بعدی خود، در مورد برخی از این برنامه ها با جزئیات بیشتر به شما خواهم گفت.

1) سفید کردن دندان

روش های مختلفی برای سفید کردن دندان ها برای داشتن لبخندی سفیدتر و درخشان تر وجود دارد. اینها بلیچینگ اداری، بلیچینگ خانگی یا استفاده ترکیبی از آنها هستند. قبل از هر روش سفید کردن دندان، می توانید با صحبت با دندانپزشک خود ایده بگیرید. پزشک شما را در مورد نوع سفید کننده ای که برای شما مناسب است مطلع می کند و دقیق ترین کاربرد را انجام می دهد.

در دندانپزشکی گزینه های مختلفی برای داشتن لبخندی زیبا وجود دارد. یکی از آنها درمان سفید کردن (بلیچینگ) دندان است. سفید کردن دندان فرآیند روشن شدن رنگ دندان ها با استفاده از مواد شیمیایی روی لکه ها و تغییر رنگ هایی است که با مسواک زدن یا تمیز کردن تارتار از بین نمی روند. سطح سفیدی که پس از فرآیند بلیچینگ به دست می آید ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. از آنجایی که رنگ و ساختار دندان همه یکسان نیست، سفیدی به دست آمده متفاوت است.

درمان سفید کننده؛ می توان آن را به سه روش مختلف اداری، خانگی و ترکیبی اعمال کرد.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

سفید کردن نوع اداری; این یک سیستم سفید کننده است که در آن ما به سفید کردن موثرتری در زمان کوتاه تری دست پیدا می کنیم که توسط پزشک در محیط بالینی اعمال می شود. اول از همه، یک مانع لثه ای اعمال می شود تا بافت های نرم در اثر ژل های اعمال شده آسیب نبینند. سپس ژل فعال شده توسط لیزر بر روی سطح دندان اعمال می شود و در مدت زمان کوتاه 30-60 دقیقه سفیدی قابل مشاهده و جدی حاصل می شود. سفید کردن اداری موثرتر و نیز ماندگارتر از بلیچینگ خانگی است.

 

بلیچینگ خانگی؛ ابتدا پلاک های فردی در محیط آزمایشگاه با اندازه گیری دهان بیمار تهیه می شود. ژل‌هایی با غلظت‌های پایین‌تر توسط بیماران روی این پلاک‌ها اعمال می‌شود و به مدت 3-4 ساعت در روز به مدت 1-2 هفته استفاده می‌شود. عیب این درمان این است که به دلیل طولانی بودن مدت درمان، ادامه درمان توسط بیمار دشوار است. بلیچینگ خانگی نسبت به نوع اداری سفید کننده کمتری دارد.

 

سفید کننده نوع ترکیبی؛ از ترکیب نوع اداری و خانگی تشکیل شده است. پس از انجام سفید کردن مطب در محیط بالینی توسط بیمار نوع خانگی اعمال می شود. بنابراین، اثر سفید کننده افزایش می یابد و زمان بهبودی طولانی می شود.

2) کاربردهای پوشش تاج

در صورت وجود مشکلات رنگی یا تغییر شکل به دلایل مختلف، اعمال روکش روکش انجام می شود. با استفاده از روکش تاج چینی، برای تقویت دندان ها با از دست دادن مواد بیش از حد یا دندان های شکسته نیز ارائه می شود.

بازسازی زیرساخت های فلزی

کاربردهای پرسلن بر پایه فلز سال هاست در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد و هنوز هم استفاده می شود. در برابر نیروهای جویدن مقاوم است. از آنجا که آنها توسط یک زیرسازی فلزی پشتیبانی می شوند، مات هستند و بنابراین از نظر زیبایی کمتر دلپذیر هستند. به طور کلی، آنها یک گزینه درمانی موفق در ترمیم های خلفی و شکاف های طولانی پل را تشکیل می دهند.

هدف ما از ترمیم روی دندان ها بهبود عملکرد، آواسازی و ظاهر زیبایی است که بیمار از دست داده است. ترمیم هایی که برای از بین بردن آسیب دندان هایی که به دلایل مختلف مواد را از دست داده اند، ترمیم تاج یا پروتز تاج نامیده می شود.

ترمیم تاج در چه شرایطی اعمال می شود؟

دندان هایی با از دست دادن بیش از حد مواد به دلیل پوسیدگی، ضربه یا هر دلیل دیگر،

در درمان دندان هایی که پس از درمان ریشه شکننده می شوند،

در صورت وجود مشکل رنگ،

در دندان های تغییر شکل یافته،

می توان آن را روی دندان های پر شده بزرگ اعمال کرد.

در مواردی که از دست دادن دندان به هر دلیلی رخ می دهد، به ترمیم هایی که با استفاده از تکیه گاه دندان های مجاور انجام می شود، پروتز بریج می گویند. امروزه با پیشرفت های صورت گرفته در زمینه درمان ایمپلنت، نواحی دارای دندان از دست رفته را می توان با درمان ایمپلنت بازسازی کرد. به این ترتیب اگر دندان های جلو و پشت حفره سالم باشند می توان دندان از دست رفته را بدون نیاز به هیچ گونه سایشی درمان کرد.

ترمیم های زیبایی

(فول سرامیک و زیرکونیوم)

برای سال‌های متمادی، ساختار سرامیکی مورد استفاده در دندانپزشکی برای جلوگیری از شکنندگی و مقاومت در برابر نیروهای جویدن باید توسط یک زیرساخت فلزی پشتیبانی می‌شد. با این حال، مواد زیرساخت فلزی از زیر چینی و از حاشیه لثه منعکس می شد و رنگ خاکستری ایجاد می کرد.

بسته به تقویت ساختار چینی با پیشرفت تکنولوژی، به جای پرسلن های پایه فلزی از ترمیم های کامل سرامیکی یا زیرکونیومی استفاده می شود. به راحتی در قسمت جلو و پشت قابل استفاده است.

پرسلن تقویت شده به عنوان ماده زیرساختی در ترمیم های تمام سرامیکی و عنصر زیرکونیا در ترمیم های زیرکونیوم استفاده می شود. این ترمیم ها علاوه بر زیبایی ظاهری بالا، بادوام و ماندگار هستند. سازگاری لثه بسیار خوب است. در افرادی که به فلزات حساسیت دارند به راحتی قابل استفاده است.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

) کاربردهای لمینت

روکش های لمینت که به دندان های برگ نیز معروف هستند، مواد چینی بسیار نازکی هستند که روی سطوح جلویی دندان ها اعمال می شوند. از آنجایی که می‌توان آن‌ها را بسیار نازک تهیه کرد، می‌توان آن‌ها را بدون هیچ سایشی روی دندان‌ها یا با حداقل ساییدگی اعمال کرد. با استفاده از ماکت‌های داخل دهانی، می‌توانید آن را با پزشک خود ارزیابی کنید و ببینید که چگونه به لبخند شما کمک می‌کند.

هدف ما در ترمیم دندان بهبود عملکرد از دست رفته، اختلال زیبایی شناختی و گفتاری بیمار است.

روش های مختلفی برای اصلاح ناهنجاری ها، تغییر رنگ ها، فضاهای بین دندانی و شلوغی دندان ها وجود دارد. از این میان، کاربردهای تاج زیبایی شناختی ترجیح داده شده است. کاربردهای تاج زیبایی را می توان بر اساس نیاز مورد به صورت کامل یا جزئی طبقه بندی کرد. کاربردهای لمینت چینی در بین کاربردهای تاج جزئی بسیار ارجحیت دارند.

کاربردهای لمینت (برگی چینی)

به طور کلی، آنها پرسلن های بسیار نازکی هستند که روی سطوح قدامی دندان های قدامی اعمال می شوند. لمینت های پرسلن ترمیم هایی هستند که در آن بافت دندان بیشتری بدون نیاز به سایش کم یا بدون نیاز به ساییدگی بافت دندان حفظ می شود. می توان آن را برای افرادی که دارای دندان های شکافته در دندان های گروه قدامی با مشکلات تغییر رنگ (آنتی بیوتیک، فلوراید، اختلالات ارثی)، دندان های کج و نامنظم، دندان های شکسته و فرسوده، پرکردگی های قدیمی و تغییر رنگ هستند، اعمال کرد. از آنجایی که می توان آن ها را بسیار نازک تهیه کرد، عبور نور بالایی دارند و بنابراین می توانند به خوبی از دندان های طبیعی تقلید کنند. رنگ های متنوعی در دسترس است و ثبات رنگ آنها بسیار خوب است. از آنجایی که می توان آنها را بسیار نازک تهیه کرد، هماهنگی آنها بین دندان و لثه عالی است. از آنجایی که مواد مورد استفاده سرامیک است، مقاومت بالایی در برابر سایش و تجمع پلاک دارند.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

4) کاربردهای پیوند

از ظاهر دندان های خود راضی نیستید؟ برنامه های باندینگ ممکن است فرآیندی باشد که شما به دنبال آن هستید. بی نظمی و تغییر رنگ در دندان های شما را می توان با استفاده از باندینگ از بین برد. در کاربرد باندینگ، مواد پرکننده مبتنی بر کامپوزیت از نظر شیمیایی به دندان‌های شما متصل می‌شوند و در نتیجه ظاهری قوی و زیبا دارند. کاربردهای پرکننده زیبایی که به عنوان کاربردهای باندینگ نیز شناخته می شوند. این ماده با چسباندن مواد کامپوزیت مناسب برای رنگ دندان به دندان بدون آسیب رساندن به دندان به دست می آید. باندینگ اغلب فقط بین دندان ها یا روی قسمت شکسته اعمال می شود. بنابراین اپلیکیشنی است که به طور کامل از دندان محافظت می کند.

5) درمان ارتودنسی

با پیشرفت های صورت گرفته در درمان ارتودنسی، حرکت ارتودنسی نه تنها در کودکان بلکه در بزرگسالان نیز قابل استفاده است. با این پیشرفت‌ها، می‌توان به جای براکت‌های فلزی، از براکت‌های چینی شفاف یا وسایل غیرقابل مشاهده و شفاف قابل جابجایی استفاده کرد.

جایگزینی برای درمان ارتودنسی ثابت، به جای براکت های فلزی چسبیده به دندان، دستگاه های شفاف متوالی هستند که به طور ویژه برای فرد تهیه می شوند. با استفاده از دستگاه های شفاف، دندان ها به موقعیت ایده آل خود منتقل می شوند.

اندازه گیری ها از دهان بیمار گرفته می شود، پس از مدل سازی و آنالیز توسط شرکت، تولید متوالی با سیستم های کامپیوتری سه بعدی صورت می گیرد. توسط پزشک بر روی بیمار اعمال می شود و حدود 2 هفته استفاده می شود. این دستگاه را فقط باید هنگام غذا خوردن، نوشیدن یا مسواک زدن خارج کرد. جدای از آن، باید حدود 20-22 ساعت در روز استفاده شود. در پایان دو هفته، صفحه جدید تعویض می شود و درمان ازدحام با تغییرات جزئی ادامه می یابد. با نزدیک شدن به آخرین صفحه، دندان ها صاف تر به نظر می رسند. اگرچه مدت زمان درمان با توجه به شرایط بیمار متفاوت است، اما بین 3 تا 15 ماه متغیر است.

6) ایمپلنت

کاربردهای ایمپلنت؛ این روش به یکی از محبوب ترین و موثرترین روش های مورد استفاده برای تکمیل کمبود دندان تبدیل شده است. ایمپلنت های ساخته شده از تیتانیوم و آلیاژهای تیتانیوم برای قرار دادن روی تاج ها یا بریج های چینی طراحی شده اند و گزینه ای طولانی مدت برای بازگرداندن لبخند شما هستند.

این یک روش درمانی است که به آن ریشه دندان مصنوعی نیز می گویند که به منظور درمان یک یا چند دندان از دست رفته به هر دلیلی در استخوان فک قرار می گیرد تا از بین رفتن عملکرد جویدن را از بین ببرد و ظاهر زیبایی را به دست آورد.

امروزه با پیشرفت در کاربردهای ایمپلنت، ایمپلنت به یکی از محبوب ترین کاربردهای دندانپزشکی مدرن تبدیل شده است. پروتزهای ثابت یا متحرک را می توان روی ایمپلنت اعمال کرد. برنامه درمانی مناسب متناسب با نیاز بیمار توسط دندانپزشک تعیین می شود.

کاربردهای ایمپلنت؛ فواید زیادی دارد از جمله رفع کمبود بدون نیاز به آماده سازی دندان های مجاور به ویژه در نقص های تک دندانی، توقف تحلیل استخوان در ناحیه کمبود دندان، ترمیم کمبود دندان های اضافی با پروتزهای ثابت به جای حرکت و… افزایش ماندگاری پروتزهای کل فک پایین با کمک ایمپلنت.

مهمترین معیارها در کاربرد ایمپلنت; کیفیت استخوان و کمیت استخوان بیمار باید خوب باشد. در شرایط مناسب استریل، میزان موفقیت ایمپلنت با اندیکاسیون مناسب، انتخاب ایمپلنت با کیفیت و ترکیب تجربیات پزشک افزایش می یابد.

7) مسواک زدن و نخ دندان کشیدن

برای داشتن دهان سالم؛ مسواک زدن و نخ دندان کشیدن یکی از بهترین ابزارهاست. دندان های خود را دو بار در روز مسواک بزنید تا از پوسیدگی دندان جلوگیری کنید و لثه های سالمی داشته باشید. با استفاده از نخ دندان و برس رابط، دهانشویه برای تمیز کردن رابط، سلامت دهان خود را بهبود بخشید.

8) چکاپ منظم دندانپزشک

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای بهبود لبخند خود انجام دهید این است که دو بار در سال معاینه دندانپزشکی انجام دهید. در این کنترل‌ها، پزشک شما پوسیدگی‌های احتمالی دندان، بیماری‌های دهان را بررسی می‌کند و تمیز کردن معمول را انجام می‌دهد. پزشک شما ممکن است گزینه های دیگری را برای لبخند روشن تر به شما پیشنهاد دهد.

بیایید کمی بیشتر با انواع روکش های دندان و روش هایی که اغلب در طراحی لبخند ترجیح داده می شوند آشنا شویم. برخی یا همه سطوح دندان؛ تمام درمان‌های انجام‌شده را پوشش می‌دهد تا از نظر عملکرد و زیبایی به نزدیک‌ترین حالت به حالت طبیعی خود پوشش داده شود. اخیراً آنها محبوب ترین برنامه ها در بین برنامه های کاربردی دندانپزشکی زیبایی هستند. در گذشته، اغلب از پوشش های چینی متکی بر فلز استفاده می شد. به لطف فناوری‌های در حال توسعه، انواع پوشش‌های جدیدی که بسیار زیباتر و کاربردی‌تر هستند توسعه یافته‌اند.

 

روکش های دندانی شامل ونیرهای پرسلن، زیرکونیوم، لمینت، امپراس و روکش های یکپارچه می باشد. از این روش ها می توان برای تسکین بیماری های مختلف استفاده کرد. با این حال، معمولاً برای از بین بردن شرایطی مانند شکاف بیش از حد دندان، بدتر شدن ظاهر دندان ها با رنگ های ناخواسته، تغییر شکل یا انحنای دندان ها استفاده می شود. در عین حال حتی در شکستگی های شدید دندان نیز در صورت وجود ریشه دندان سالم می توان با روکش اقدام به درمان کرد.

 

انواع روکش دندان چیست؟

روش های درمانی زیر را می توان در میان رایج ترین انواع روکش های دندانی برشمرد:

 

پوشش زیرکونیوم

روکش لمینت (پرسلین برگ، ½ روکش، ¼ روکش)

روکش دندان Empress (فول چینی، فول سرامیک).

بیماران روش ونیر زیبایی را ترجیح می دهند، به خصوص در مورد دندان های جلویی. دلیل این امر این است که پوسیدگی دندان های قدامی به طور مستقیم بر سلامت روان و اعتماد به نفس فرد تأثیر می گذارد. با درمان های روکش دندان؛ چه کسی دوست ندارد از شر دندان های شکسته، پوسیده و رنگی خلاص شود و لبخندی پاک داشته باشد!

 

در این مقاله به طور مختصر به بیان ویژگی ها و مزایای انواع روکش می پردازیم. لازم به یادآوری است آنچه در این مقاله توضیح داده شده صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و جایگزین معاینه دندانپزشک شما نمی شود. این پزشک شماست که مناسب ترین روش درمانی را برای شما تعیین می کند.

 

پوشش زیرکونیوم

انواع روکش دندان

انواع روکش دندان

 

30 سال پیش، پرسلن با پایه فلزی بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت. هنگامی که مشاهده شد که فلز می تواند در طول زمان واکنش های زیبایی و سلامتی ایجاد کند، تحقیقات در مورد استفاده از مواد دیگر افزایش یافت. تفاوت زیرکونیوم که از نظر ساختار عنصر بسیار نزدیک به فلز است. رنگ آن سفید است و بسیار نزدیک به رنگ دندان است. فلز خاکستری دارای مشکل انعکاس رنگ و پوشش های ضخیم برای پوشاندن این رنگ بود. مشکل انعکاس رنگ در زیرکونیوم برطرف شده است. هنگامی که یک زیرکونیوم با کیفیت با یک کاردستی زیبا ترکیب شود، می توان روکش هایی بسیار نزدیک به دندان های طبیعی تولید کرد.

 

با استفاده از مواد زیرکونیوم که کاملاً با جانوران دهان سازگار است، از هر دو واکنش آلرژیک جلوگیری شد و محلول زیبایی بسیار بیشتری نسبت به فلز تولید شد.

 

با پوشش های سرامیکی کامل، نتایج زیبایی شناختی بیشتری از زیرکونیوم به دست می آید. از آنجایی که هیچ مقاومت خمشی مانند یک پل وجود ندارد. در مناطقی که دندان از دست رفته و بریج در نظر گرفته شده است، بهترین تکیه گاه زیرکونیوم است. کاربردهای تک دندانی را می توان با پرسلن فشرده و فشرده انجام داد.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

به لطف پوشش زیرکونیوم، بیماران؛

در رنگ طبیعی دندان، زیبایی آنقدر به دندان نزدیک است که نمی توان به آن توجه کرد

حس چشایی بیمار را مانند تکیه گاه های فلزی تغییر نمی دهد.

از آنجایی که در سیستم های کامپیوتری تولید می شود، سازگاری بیشتری با دندان دارد.

بدون انعکاس رنگ خاکستری از لبه لثه ناشی از روکش های فلزی

آنها به درمان پروتزی دست یافته اند که نشتی کمتری دارد و حساسیت گرم به سرما ایجاد نمی کند.

بیشتربدانید:لمینیت دندانتغيير رنگ دندان تهرانقیمت عصب کشی دندانترمیم تاج دندان

 

استفاده از روکش لمینت نیز یکی از پرکاربردترین روش‌های درمانی است، به ویژه در حوزه طراحی لبخند. لمینت ونیر که راه حل های ایده آلی در برابر زردی روی سطح دندان، شکستگی یا ترک دندان ارائه می دهد، به دو روش مختلف قابل استفاده است. اینها مواد چینی یا کامپوزیت هستند. در کاربرد لمینت چینی، روکش هایی که توسط تکنسین های متخصص در آزمایشگاه تهیه می شوند، روی دندان ها قرار می گیرند، در حالی که لمینت کامپوزیت مستقیماً در دهان و توسط دندانپزشک اعمال می شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

در درمان لمینت ونیر; انتظارات بیمار و ظرفیت مواد باید به خوبی ارزیابی شود. لمینت کامپوزیت ممکن است برای شلوغی کوچک و فضاهای باریک بین دندان ها کافی باشد. با این حال، در طرح های لبخند بزرگتر، چینی های برگ تولید شده در آزمایشگاه با استفاده از شیشه سرامیک. نتایج غیر قابل مقایسه ای را به همراه دارد. تولید غیر مستقیم در آزمایشگاه نتایج زیبایی شناختی بهتری به دست می دهد. نازک شدن دندان ها به سمت نوک، شفافیت، اثرات را می توان با جزئیات بیشتر و طبیعی تر داد. در رنگ و فرم دلخواه قابل تولید می باشد. اگر از شکاف بین دندان ها شکایت داریم، در صورت وجود سایر شرایط ضروری، فقط در کامپوزیت ها نتایج بسیار خوبی می دهد. تمایزی که در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم، ارزیابی صحیح تعداد دندان هایی است که باید ساخته شوند و انتظار برای نتیجه.

 

روکش Empress (کامل چینی)

برای اعمال این روش باید دندان وجود داشته باشد. اطراف دندان به طور یکنواخت و متناسب ساییده می شود و روکش کامل سرامیکی روی آن اعمال می شود. جنس استفاده شده مشابه روکش لمینت است، تفاوت آن در پیچیده شدن آن از جمله پشت دندان است. معمولاً در ترمیم های پل به دلیل مقاومت خمشی ناکافی ترجیح داده نمی شود، ممکن است بشکند. اما می توان آن را زیباترین و موفق ترین روش در ترمیم های تک دندانی دانست. تفاوت آن با زیرکونیوم در این است که می توان آن را ظریف تر کار کرد و اثرات دندان را با وضوح بیشتری پردازش کرد. حتی در ضخامت 0.2 تا 0.4 میلی متر نیز با موفقیت کار می کند.

 

نتایج زیبایی را می توان با حداقل ساییدگی روی دندان ها به دست آورد.

 

انواع روکش های دندان و مزایای آنها

روکش های دندانی را می توان با خیال راحت در بیماران استفاده کرد. از مزایای این درمان ها که برای لبخندی چشمگیر و همچنین برای سلامت و عملکرد دهان و دندان استفاده می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این روش ها اغلب در طراحی لبخند استفاده می شود.

زیبایی، تقارن، دندان های سفید را می توان تولید کرد. و فرآیند لیف پرسلن را می توان بدون هیچ گونه سایشی روی دندان در بیماران مناسب اعمال کرد.

در کمبود دندان؛ با استفاده از آن بر روی بریج ها یا ایمپلنت های روی دندان، زیبایی و عملکرد از دست رفته بازیابی می شود.

آنها باعث بهبودی دندان شکسته یا پوسیده می شوند که ضرر مادی جدی دارد، اما ریشه آن دست نخورده است.

آنها اطمینان حاصل می کنند که دندان شکسته، فرسوده یا ترک خورده را می توان دوباره استفاده کرد.

در صورت وجود ایمپلنت های دندانی در دهان، با پوشاندن از ظاهر زیبایی محافظت می کنند.

طراحی لبخند دندانپزشکی

فرآیندهایی که می توان در محدوده طراحی لبخند انجام داد به شرح زیر است:

سفید کردن دندان

رفع ناهماهنگی های دندانی

ارتفاع و هم عرض دندان های جلو یکسان است

کاهش نسبت لثه به دندان به سطح مورد نظر

تقویت دندان ها

روکش های دندان

هماهنگ کردن لبخند با انحنای لب ها

سفید کردن دندان های خانگی: خطرات و راه حل های اصلی برای سفید کردن دندان در خانه بدون خطر

امروزه، نمایش یک لبخند سفید خیره کننده به معیار واقعی زیبایی تبدیل شده است. به همین دلیل است که در سال‌های اخیر، سفید کردن دندان به یک روش درمانی زیبایی تبدیل شده است.

سفید کردن دندان را می توان در خانه یا در کلینیک دندانپزشکی انجام داد. با این حال، اگر تصمیم دارید این کار را در خانه انجام دهید، مراقب باشید به هیچ وجه این کار را انجام ندهید! همانطور که در این مقاله خواهیم دید، دانستن خطرات ناشی از استفاده از محصولات سفید کننده اشتباه و اقدامات احتیاطی برای سفید کردن ایمن دندان های خود در خانه بسیار مهم است.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

بیایید از ابتدا شروع کنیم… آیا سفید کردن دندان های خانگی مانند سفید کردن دندان های خانگی است؟

پاسخ منفی است». تفاوت ساده است: سفید کردن دندان در خانه یک درمان حرفه ای است، یعنی با دستگاه ها و محصولات توصیه شده توسط یک متخصص دندانپزشکی و مطابق با مفاد دستورالعمل اروپایی انجام می شود. از سوی دیگر، سفید کردن دندان های خانگی با داروهای خانگی که برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود، انجام می شود. اینها معمولاً آماده سازی های بسیار ساده ای هستند که با محصولات اساسی تهیه می شوند. آنها تأثیر کمتری دارند و می توانند بر سلامت دهان تأثیر بگذارند.

طیف گسترده ای از درمان های حرفه ای وجود دارد که به شما امکان می دهد بدون آسیب رساندن به مینای دندان، دندان های خود را در خانه سفید کنید. برای طرفداران خانگی، محصولات و روش های سفید کننده خانگی نیز وجود دارد. اگر می خواهید بدانید چگونه دندان های خود را با دستور العمل های خانگی سفید کنید، پاسخ در این مقاله است!

سفید کردن دندان طبیعی و خانگی: چرا؟ چگونه

اکنون می توانید سفید کردن دندان های خود را در خانه انجام دهید، اما مراقب برخی از دستور العمل های معجزه آسا باشید که ممکن است حاوی مواد ساینده ای باشد که مینای دندان را ضعیف می کند. حتی اگر این راه حل های سفید کننده دندان DIY در اینترنت تحسین شده است، اما توسط متخصصان توصیه نمی شود.

طراحی لبخند چقدر است؟ ” ” کلینیک سیمین برنگی در تهران بسیاری از کاربردهای زیبایی لبخند را با موفقیت انجام می دهد. برای اطلاع از قیمت برخی معاملات در این حوزه می توانید جدول زیر را بررسی کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

انواع سفید کردن دندان طبیعی و خانگی

مجموعه ای از تئوری ها در مورد نحوه انجام سفید کردن دندان در خانه وجود دارد. در میان محصولاتی که برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود، می توان به جوش شیرین، کربن فعال، لیمو، پراکسید هیدروژن، روغن نارگیل یا زردچوبه اشاره کرد.

ما از این فرصت استفاده می کنیم تا تکنیک های مختلف سفید کردن دندان های خانگی را مرور کنیم و واقعی را از تقلبی جدا کنیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

جوش شیرین برای سفید کردن دندان: درمان موثر؟

در سال های اخیر، دستور العمل های خانگی با جوش شیرین برای سفید کردن دندان ها رایج شده است.

این محصول چه نرم و چه ساینده قادر به از بین بردن لکه های سطحی خاصی است که روی دندان ها وجود دارد. اما استفاده زیاد از آن می تواند به مینای دندان آسیب برساند و ظاهر حفره ها را بهبود بخشد.

بنابراین سفید کردن دندان‌هایتان با جوش شیرین واقعاً توصیه نمی‌شود. مطمئناً لکه های ناخوشایند روی سطح را از بین می برد اما در دراز مدت خطر آسیب به مینای دندان را به همراه دارد.

زغال فعال: جایگزینی خانگی برای سفید کردن دندان؟

در میان روش‌های سفید کردن دندان‌های خانگی که مدتی است مد شده است، زغال فعال را می‌یابیم.

خواص سایشی آن مینای دندان را تغییر می دهد تا به طور موقت دندان ها را سفید کند. بنابراین این سفید شدن توسط سایش بدون خطر نیست: اثرات طولانی مدت آن می تواند برای لبخند شما مضر باشد.

تکنیک سفید کردن دندان با زغال فعال می تواند مینای دندان را خراب کند، باعث عقب نشینی لثه و افزایش حساسیت دندان شود. مطالعه اخیر منتشر شده در مجله دندانپزشکی بریتانیا حتی نشان می دهد که زغال فعال یک درمان معجزه آسا برای سفید کردن دندان نیست و می تواند مینای دندان را ضعیف کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

لیمو: ترفندی برای داشتن دندان های سفید؟

یکی دیگر از محصولات خانگی که اغلب برای سفید کردن دندان استفاده می شود آب لیمو است. لیمو یک ماده غذایی بسیار اسیدی است که می تواند به مینای دندان آسیب برساند. اگرچه این یک ترفند طبیعی برای یافتن دندان های سفید است، لیمو همچنین می تواند آسیب جبران ناپذیری به دندان وارد کند (خطر ایجاد حفره یا حساسیت بیش از حد دندان).

سفید کردن دندان ها با پراکسید هیدروژن: ایده خوبی است؟

پراکسید هیدروژن اغلب برای سفید کردن دندان ها به اشتباه استفاده می شود. باید گفت که پراکسید هیدروژن واقعا در سفید کردن دندان موثر نیست. این ماده مضر می تواند به مینای دندان، بافت لثه برسد و باعث سوختگی یا تحریک شود.

روغن نارگیل برای سفید کردن طبیعی دندان ها: محصولی معجزه آسا؟

اگرچه در حال حاضر هیچ شواهد علمی دال بر اثربخشی روغن نارگیل بر روی دندان ها وجود ندارد، دهانشویه های روغن نارگیل به طور طبیعی یک گزینه محبوب برای سفید کردن دندان ها هستند.

بیشتربدانید:كلينيك دندانپزشكي در شرق تهرانعکس انواع کامپوزیت دنداناصلاح طرح لبخند در تهران

آیا زردچوبه به سفید شدن دندان ها کمک می کند؟

آخرین درمان خانگی برای سفید کردن دندان که در این مقاله قصد داریم با آن آشنا شویم زردچوبه است. در حالی که زردچوبه فواید بسیاری برای سلامت دهان و دندان از جمله خواص ضد التهابی آن دارد، هنوز هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد زردچوبه به سفید شدن دندان ها کمک می کند.

خطرات استفاده از دستور العمل های خانگی سفید کردن دندان

همانطور که متوجه خواهید شد، سفید کردن دندان ها با استفاده از درمان های خانگی می تواند خطری برای سلامت دهان و دندان داشته باشد و اثر سفید کنندگی بیشتر محصولات بسیار مشکوک است.

قبل از انجام یک سفید کردن دندان طبیعی و خانگی، بهتر است از خطرات موجود مطلع شوید:

  • سایش مینای دندان یا عاج
  • سوختگی لثه یا غشاهای مخاطی دهان
  • حساسیت دندانی
  • زرد شدن دندان ها
  • سایش زودرس دندان

نحوه سفید کردن دندان های خود در خانه بدون آسیب رساندن به مینای دندان:

محصولات سفید کننده دندان فروخته شده در داروخانه ها و کلینیک ها

فقط به این دلیل که توصیه می کنیم از سفید کردن دندان با دستور العمل های خانگی جلوگیری کنیم، به این معنی نیست که انجام یک درمان حرفه ای سفید کننده دندان در خانه امکان پذیر نیست.

برای درمان های خانگی، چندین کیت سفید کننده دندان توسط دندانپزشکان توصیه می شود. این محصولات سفید کننده دندان که معمولا در داروخانه ها یا مطب های دندانپزشکی فروخته می شوند، ایمن و موثر هستند. به لطف روش های مختلف، می توانید بدون خطر دندان های خود را در خانه سفید کنید.

از بین محصولات سفید کننده دندان موجود در داروخانه ها یا مطب های دندانپزشکی، سفید کردن دندان ها به کمک آبچکان را می بینیم. ناودان ها با یک ژل سفید کننده آغشته می شوند و سپس برای مدتی که توسط دندانپزشک تعیین می شود پوشیده می شوند. اما توجه داشته باشید که سفید کردن دندان در خانه با آبچکان نتایج محدودتری نسبت به آنچه در کلینیک انجام می شود خواهد داشت. در برخی موارد، روش سینی خانگی با جلسات سفید کردن دندان‌های مبتنی بر کلینیک برای افزایش اثر سفید کنندگی همراه است.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

چگونه بفهمیم که درمان های موثر برای سفید کردن دندان در خانه کدامند؟

اولین کاری که باید قبل از انتخاب روش سفید کردن دندان در خانه انجام دهید، مشورت با یک متخصص است. او به شما می گوید که چگونه سفید کردن دندان را در خانه انجام دهید و کدام کیت مناسب ترین است.

دندانپزشکانی که به سفید کردن دندان های حرفه ای در منزل توصیه می کنند باید اطمینان حاصل کنند که غلظت پراکسید هیدروژن محصول کمتر از 6٪ باشد، حداکثر میزان تعیین شده توسط دستورالعمل اروپا 2011/84/EU. برای این نوع کیت سفید کننده دندان خانگی، معاینه بالینی باید توسط دندانپزشک انجام شود.

از سوی دیگر، کیت های سفید کننده دندان برای استفاده در خانه بدون نسخه در داروخانه ها (بدون نسخه پزشکی) موجود است. غلظت پراکسید هیدروژن ممکن است از 0.1٪ تجاوز نکند، همانطور که توسط دستورالعمل اروپایی تصریح شده است. این درمان‌های سفیدکننده دندان در خانه کاملاً بی‌خطر هستند، اما نسبت به سفید کردن حرفه‌ای که در کلینیک انجام می‌شود و درمان‌هایی که پس از معاینه توصیه می‌شوند، مؤثرتر باقی می‌مانند.

سفید کردن در خانه یا در کلینیک: چگونه دندان های خود را بدون خطر سفید کنیم؟

اگر می‌خواهید لبخندی سفیدتر داشته باشید و نمی‌دانید چگونه دندان‌های خود را با خیال راحت سفید کنید، ما در کلینیک دکتر سیمین برنگی راه‌حلی عالی برای شما داریم! هر نوع درمان حرفه ای سفید کننده دندان را که انتخاب می کنید، در خانه یا مطب، ما راه حل های سفید کننده بدون خطر را ارائه می دهیم.

اگر به دنبال درمان ایمن و موثر با نتایج فوری هستید، سفید کردن دندان در کلینیک برای شما مناسب است. با سفید کردن دندان های حرفه ای که در کلینیک دکتر سیمین برنگی انجام می شود، بلافاصله لبخندی سفید خیره کننده خواهید داشت! در یک جلسه تا 5 سایه سفید به دست خواهید آورد. رویای لبخند درخشان شما بالاخره می تواند محقق شود.

اگر ترجیح می دهید از کیت سفید کننده دندان در خانه استفاده کنید، در کلینیک یک فوم سفید کننده برای سفید کردن دندان های خود در حین تراز کردن آنها خواهید یافت. فومی که ما ارائه می کنیم دارای غلظت کم پراکسید هیدروژن است، بنابراین هیچ خطری برای سلامتی شما ندارد، حتی اگر اثری مانند سفید کردن حرفه ای نداشته باشد.

تیم کلینیک شما را همراهی می کند تا در یک جلسه به شما کمک کند لبخند درخشانی را به دست آورید.

ما بی صبرانه منتظر شروع درمان شما هستیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

دلایل بوی بد دهان، چرا اگر دندان هایم را مسواک بزنم دهانم بو می دهد؟

بوی بد دهان، یا همان طور که این مشکل نیز شناخته می شود، هالیتوزیس، یک مسئله بسیار شایع به خصوص در بزرگسالان است. ما خودمان در مواقعی حتی می‌توانیم نفس خود را استشمام کنیم و متوجه می‌شویم که با وجود رعایت بهداشت دهان و دندان، بوی تند یا نامطبوع تنفسی داریم.

هالیتوز گاهی اوقات می تواند ناشی از یک محصول غذایی باشد که می خوریم، اما بیشتر اوقات به دلیل مشکلات دهان و دندان است که باید توسط متخصص تشخیص داده شود.

اگر بوی تند نفس شما را آزار می دهد و هنگام نزدیک شدن به کسی احساس خجالت می کنید، مطمئناً می خواهید بدانید که دلایل بوی بد دهان و راه حل های احتمالی آن چیست.

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان باعث بوی بد دهان می شود

  1. عدم سلامت دهان و دندان علت بوی بد دهان

وقتی باکتری پلاک روی دندان و اطراف آن جمع می شود، این یکی از دلایل احتمالی بوی بد دهان است. باکتری ها بقایای غذا را در دهان شما تجزیه می کنند و این گاز بدبو ایجاد می کند که به بوی بد دهان تبدیل می شود.

بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که دندان های خود را حداقل دو بار در روز با فلوراید مسواک بزنید، از نخ دندان و دهان شویه استفاده کنید تا مواد غذایی باقیمانده را که ممکن است در قسمت های صعب العبور بین دندان ها گیر کند، به درستی پاک کنید.

 

عادات بد و عادات بد غذایی

  1. عادات بد و عادات بد غذایی

اگر مشتاق خوردن غذاهای با بوی تند مانند ادویه، سیر یا پیاز هستید، احتمال ابتلا به هالیتوزیس در شما بیشتر است. همچنین اگر قهوه یا الکل را به وفور مصرف کنید، نفس شما بوی نامطبوعی به خود می گیرد.

عادات بد دیگر مانند جویدن تنباکو، کشیدن سیگار یا مصرف انفیه علاوه بر لکه دار کردن دندان ها، باعث ایجاد طعم بد در دهان و در نتیجه بیماری لثه می شود.

پرهیز از آن غذاهای مقوی و ترک سیگار همراه با رعایت بهداشت دهان و دندان اولاً از مشکلات اساسی دندان جلوگیری می کند و ثانیاً نفس شما بوی مطبوعی خواهد داشت.

نیاز به تمیز کردن دهان

  1. نیاز به تمیز کردن دهان

نگه داشتن پلاک باکتریایی روی دندان علاوه بر اینکه عامل اصلی بوی بد دهان است، می تواند منجر به بیماری های بزرگی شود که با خونریزی و التهاب لثه شروع می شود و با مشکل التهاب لثه ختم می شود.

با توجه به این علائم، ایده آل این است که به یک کلینیک تخصصی در زمینه بهداشت دهان و دندان بروید که بهترین راه برای دستیابی به بهداشت مناسب در دندان ها را به شما توصیه می کند. استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید در کنار سایر نکات، راه حلی برای مشکل بوی بد دهان شما خواهد بود.

رژیم های غذایی سرشار از قند، پروتئین یا کربوهیدرات کم

  1. رژیم های غذایی سرشار از قند، پروتئین یا کربوهیدرات کم

قند با باکتری هایی که به طور طبیعی در دهان یافت می شود تعامل دارد و این باعث ایجاد بوی نامطبوع در نفس ما می شود. همچنین، اگر رژیم غذایی کم کربوهیدرات دارید، چیزی که یک عملکرد حیاتی را در بدن ما انجام می دهد، این باعث می شود سوخت و ساز بدن ما به درستی کار نکند و می تواند باعث بوی بد دهان شود. خوردن یک رژیم غذایی متعادل و مغذی از مشکل بوی بد دهان که برای خود و بقیه ناخوشایند است جلوگیری می کند.

همچنین دلایل دیگری برای بوی بد دهان مانند مصرف برخی داروها، خشکی دهان یا مشکلات گوارشی وجود دارد. متخصص بهداشت دهان و دندان فردی است که می تواند به بهترین نحو به شما توصیه کند که این مشکل را از زندگی خود حذف کنید.

آسودگی زندگی با خودتان به طور کلی مراقبت از خود و مهمتر از همه مراقبت از دهانتان است، زیرا همانطور که در این پست دیدیم، بیش از یک موضوع زیبایی شناختی، یک مسئله سلامتی است.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزرو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

روکش دندان چیست و چه تفاوتی با سفید کردن دندان دارد؟

اگر شما از جمله افرادی هستید که دارای دندان  با مقداری شکستگی، جدا شدن، سیاه شدن یا تغییر رنگ است، وقت آن است که به یکی از موثرترین و مقرون به صرفه ترین راه حل ها برای بهبود ظاهر لبخند خود قدم بردارید. این محلول زیبایی برای دهان شما روکش دندان نامیده می شود.

 

روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی پوششی هستند که روی دندان ها برای بهبود ظاهر آن استفاده می شود. به عنوان متخصصان خدمات دندانپزشکی، باید توضیح دهیم که این نوع مداخله کاملاً زیبایی است و راه حلی برای هر نوع دیگر از مشکلات دندانی که منشأ زیبایی نداشته باشد، ارائه نمی دهد.

 

قرار دادن روکش دندان جایگزین هیچ قطعه دندانی نمی شود، به سادگی مشکل را پنهان می کند. البته موقعیت را هم اصلاح نمی کنند، یعنی اگر قطعه ای جدا شود کاری که روکش انجام می دهد این است که فضا را می پوشاند. این جایگزینی برای استفاده از ارتودنسی کلاسیک یا ارتودنسی نامرئی نیست.

 

روکش دندان چیست و چه تفاوتی با سفید کردن دندان دارد؟

انواع روکش دندان

بسته به نوع روکشی که قرار است استفاده شود، لازم است قطعه دندانی را به هر شکلی آماده کرد، البته همیشه لازم است چند دندان سوهان زده شود تا فضایی برای معرفی خمیری که روکش را تشکیل می دهد و زمانی که سفت شد روی قطعه دندانی ثابت شود، باقی بماند.

 

بسته به کیفیت روکش، یک نوع نگهداری و نتیجه دارد و به طور کلی دو گروه روکش دندانی دارد:

 

ونیرهای کامپوزیت

آنها با توجه به نیاز بیمار از یک رزین قابل قالب گیری ساخته می شوند. این نوع روکش ها ارزان هستند اما مقاومت کمتری نسبت به روکش های چینی دارند. به نوبه خود دو نوع وجود دارد، آنهایی که مستقیماً روی دندان قرار می گیرند یا پیش ساخته هایی که سپس روی دندان قرار می گیرند.

 

این یک راه حل با قیمت مناسب برای بهبود دهان ناخوشایند است، اما تضمین های کمتری نسبت به نمونه های چینی دارد و ممکن است به مرور زمان برای آماده نگه داشتن روکش ها سرمایه گذاری کنید.

 

روکش های سرامیکی

کیفیت بسیار بهتری نسبت به نمونه های قبلی دارد، مقرون به صرفه تر است اما نیازی به نگهداری ندارد. این روکش ها در آزمایشگاه ها ساخته می شوند و در 98 درصد موارد نیاز به آماده سازی دندان برای قرار دادن دارد. جدا از نگهداری کم، زیبایی بسیار بیشتری نسبت به کامپوزیت ها دارند، زیرا با رنگ و درخشندگی بقیه دندان ها سازگاری بیشتری دارند.

 

روکش دندان در مقابل سفید کردن دندان

پس از دانستن کمی بیشتر در مورد روکش دندان، مطمئناً شک دارید که کدام درمان زیبایی برای از بین بردن آن عیوب دهانی که لبخند شما را زشت می کند، مؤثرتر است. هر دو درمان زیبایی دهان شما را بهبود می بخشد، اما مناسب بودن هر یک از آنها به هر بیمار بستگی دارد.

 

در مورد سفید کردن دندان برای از بین بردن لکه های عمیق ناشی از عوامل خارجی موثرتر بوده و به نتایج فوری می رسد و علاوه بر آن می توان آن را همراه با سایر درمان های زیبایی مانند روکش ها انجام داد.

 

از سوی دیگر، روکش‌ها امکان اصلاح ناهنجاری‌ها در محل قرارگیری، جدا شدن یا اندازه قطعات دندانی را فراهم می‌کنند. این سیستم زمانی بسیار موثر است که به دلایل ذاتی دندان ها تیره، زرد یا دارای لکه های بسیار عمیق باشند.

 

کدام درمان را باید سفید کننده یا روکش انتخاب کنید؟

این متخصص دندانپزشکی است که باید پس از بررسی گزینه های لازم برای بهبود سلامت دهان و دندان و ظاهر لبخند از طریق طراحی لبخند به شما توصیه کند. انجام یک تشخیص دقیق و کامل راه حل های لازم برای دستیابی به سلامت دندان و ظاهر مورد نظر شما را ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن دندان و رزرو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید