قيمت روكش زيبايي

روکش دندان

روکش دندان

روکش دندان؛ بسياري از مراجعه كننده ها در خصوص ترميم و به اصطلاح پركردن دندان و يا روكش زیبایی دندان از دندانپزشك خود پرسش دارند

روکش های دندانی که به نام کلاهک نیز شناخته می شوند، عملکرد دندان های آسیب دیده را حفظ می کنند. این ترمیم دندان رایج ممکن است برای محافظت از دندان ترک خورده، بازیابی عملکرد دندان با پوسیدگی بیش از حد یا جایگزینی روکش قبلی استفاده شود. روکش زیبایی، دندان را با موادی که به صورت سفارشی طراحی شده است می پوشاند. امروزه دندانپزشکان انواع مختلفی از گزینه های درمانی محافظه کارانه دارند که از طریق آنها می توانند دندان ها را ترمیم کنند. در صورت امکان، این گزینه ها باید قبل از انتخاب روکش دندان مورد بررسی و بحث قرار گیرند.

برای رزرو نوبت جهت دریافت خدمات درمانی و زیبایی با ما تماس بگیرید.

روکش در اصل یک کلاهک برای دندان آسیب دیده است. می توان آن را از مواد مختلفی از جمله فلز یا پرسلن ساخت. ممکن است روکشی روی دندان آسیاب داشته باشید که به ندرت خود را نشان می دهد، به جز زمانی که خمیازه می کشید، یا ممکن است روکش هایی روی دندان های جلویی خود داشته باشید که به طور خاص برای مطابقت با دندان های دیگر شما طراحی شده اند.

هنگام انتخاب روکش باید به چندین فاکتور توجه کرد، از جمله:

 • هزینه
 • استحکام – قدرت
 • دوام

ظاهر طبیعی که از لبخند شما کم نمی کند نیز ممکن است برای شما در اولویت باشد. یک دندانپزشک می تواند گزینه های مختلف را مورد بحث قرار دهد و به شما کمک کند تا بفهمید چه چیزی بهترین نیازهای شما را برآورده می کند.

در موارد بسياري ممكن است دندان ها نياز به روكش داشته باشند، براي مثال در مواردي كه پس از درمان ريشه (عصب كشي) قسمت زيادي از بافت دنداني تخريب شده باشد و استحكام ديواره هاي باقي مانده كم باشد به گونه اي كه احتمال شكستكن دندان وجود داشته باشد ناچارا بايستي جهت ترميم تاج دندان به روكش دندان فكر كرد، يا در مواردي كه تغيير رنگ دندان ها شديد بوده و قادر به پوشاندن اين رنگ با كامپوزيت ونير و لمينيت سراميكي نباشيم روكش هاي دنداني گزينه مورد انتخاب خواهد بود

به طور كلي روكش دندان جهت تقويت استحكام بافت باقي مانده در موارد ضعيف بودن ديواره هاي دنداني ساخته ميشوند

 

روکش دندان

انواع روکش دندان

انواع مختلفي از روكش دندان وجود دارند كه بسته به شرايط دندان و موقعيت آن در دهان، شرايط فكي، شرايط اقتصادي و زماني بيمار انتخاب ميشوند

انواع مختلفی از مواد را می توان در روکش ها استفاده کرد، از جمله:

 • پرسلن
 • سرامیک
 • زیرکونیا
 • فلز
 • رزین کامپوزیت
 • ترکیبی از مواد

به عنوان مثال، شما می توانید یک روکش پرسلن داشته باشید که با فلز ذوب شده است، در مقابل یک روکش تمام پرسلن. 

هنگام انتخاب مواد برای روکش دندان، دندانپزشک عواملی مانند موارد زیر را در نظر می گیرد:

 • محل دندان شما
 • وقتی لبخند می زنید چقدر از دندان خود را نشان می دهد
 • موقعیت بافت لثه شما
 • عملکرد دندانی که به روکش نیاز دارد
 • چقدر دندان طبیعی باقی مانده است
 • رنگ دندان های اطراف

همچنین می توانید با دندانپزشک خود در مورد ترجیح شخصی خود صحبت کنید.

روکش موقت

یک روکش موقت دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. این روکشی است که فقط برای مدت کوتاهی در دهان شما باقی می ماند.

دندانپزشک شما آن را با چسبی که به راحتی جدا می شود روی دندان شما قرار می دهد، بنابراین به اندازه یک روکش دائمی قوی نخواهد بود.

این در حالی انجام می شود که شما منتظر ساخت روکش دائمی هستید. روکش دائمی در نوبت دوم روی دندان شما قرار می گیرد.

 مقالات پیشنهادی: اصلاح طرح لبخند ، بهترین دندانپزشک زیبایی ، طراحی لبخند ، ترمیم تاج دندان

روکش یک روزه

شما می توانید روکش را در یک جلسه دریافت کنید.

برخی از مطب‌های دندانپزشکی نصب روکش یک روزه را با استفاده از یکی از چندین روش شامل طراحی به کمک رایانه/تولید به کمک رایانه (CAD/CAM) ارائه می‌دهند.

روكش هاي تمام سراميكي كه در دسته دندانپزشکی زيبايي جهت بازسازي دندانهاي قدامي (جلويي) ساخته مي شوند، روكش هاي از جنس زيركونيا با استحكام بالا، روكش هاي فلزي_سراميكي با استحكام بالا در دندانهاي خلفي (عقبي) از جمله روكش هاي مورد استفاده در دندانپزشكي مي باشند كه پس از قالبگيري توسط دندانپزشك در لابراتوار ساخته مي شوند

در اين روش با توجه به دخيل بودن تكنسين لابراتوار در ساخت، هزينه و تعداد دفعات مراجعه فرد نسبت به ترميم و يا پركردن مستقيم تاج دندان بيشتر مي باشد.

به طور كلي نوع روكش دندان در هر فرد با توجه به نيازهاي زيبايي و استحكام مورد نياز انتخاب مي شود، در دندان هاي جلويي كه هدف تامين حداكثر زيبايي مي باشند قاعدتا روكش هاي تمام سراميكي بهترين گزينه بوده زيرا به واسطه خصوصيات نوري ساختارشان بيشترين ميزان خصوصيات دندان طبيعي را بازسازي ميكنند، در دندان هاي عقبي با توجه به بيشتر بودن ميزان فشار وارد شده به دندان حين جويدن و ساير حركات فكي، استحكام بالاتر روكش موردنياز بوده و بنابراين انواع فلزي-سراميكي و يا زيركونيا انتخاب مناسبتري مي باشند

مشاوره و برنامه ریزی درمان

اگر پوسیدگی یا آسیب دندان به حدی باشد که ونیر، باندینگ کامپوزیت یا سایر درمان های محافظه کارانه گزینه های درمانی مناسبی نیستند – یا اگر تحت درمان ریشه دندان قرار گرفته اید – دندانپزشک شما در مورد روکش های دندانی با شما مشورت خواهد کرد. چه برای ترمیم دندان آسیب دیده استفاده شود و چه برای ایجاد یک جایگزین دندان واقعی برای ایمپلنت، بسته به مواد، روکش ها را می توان در آزمایشگاه های دندانپزشکی یا در مطب دندانپزشک ساخت.

بخشی از مشاوره شما ممکن است شامل تراشیدن دندان موجود شما به عنوان مبنایی برای ایجاد شکل و اندازه ترمیم (های) شما باشد. اگر روکش زیبایی به عنوان بخشی از اصلاح لبخند استفاده می‌شوند، از این قالب‌ها برای ساخت مدل‌هایی برای طراحی طول، شکل و تراز جدید دندان‌های شما استفاده می‌شود تا بتوانید پیش‌نمایش لبخند جدید خود را قبل از انجام درمان ببینید.

دندانپزشک شما همچنین فرآیند آماده سازی دندان و همچنین توضیحاتی در مورد بی حسی موضعی (برای بی حس کردن دندان ها و نواحی اطراف) را شرح خواهد داد. اگر درمان شما مستلزم قرار دادن روکش موقت باشد، دندانپزشک به شما توضیح میدهد که چه مدت باید روکش موقت را در محل قرار دهید و چه اقدامات بهداشتی را برای اطمینان از عملکرد آن انجام دهید.

روکش زیبایی دندان – مراحل انجام

چه کسی به روکش نیاز دارد؟

اگر حفره بزرگی دارید که برای پر کردن بیش از حد بزرگ است، ممکن است وقت روکش باشد. همچنین ممکن است به روکش نیاز داشته باشید اگر دندان شما دارای موارد زیر باشد:

 • به شدت فرسوده
 • ترک خورده
 • ضعیف شده است
 • روکش‌ها نیز به دنبال کانال ریشه روی دندان توصیه می‌شوند، زیرا دندان شکننده‌تر است و نیاز به محافظت دارد.
 • اگر دندانی را از دست داده اید، ممکن است کاندیدای روکش باشید و دندانپزشک نیاز به گذاشتن بریج یا ایمپلنت دندان داشته باشد.

 

روش انجام روکش دندان

این روند بستگی به این دارد که آیا دندانپزشک شما یک روش چند روزه یا یک روزه را انتخاب کند.

 

روش چند روزه با روکش موقت

با روکش سنتی، باید دو بار به مطب دندانپزشک خود مراجعه کنید.

 • دندانپزشک دندانی را که نیاز به روکش دارد معاینه و آماده می کند. این ممکن است شامل گرفتن اشعه ایکس از دندان باشد. همچنین ممکن است از قبل قالبی از دندان یا دهان شما بگیرند.
 • دندانپزشک شما بخشی از لایه بیرونی دندان را برمی دارد.
 • قالبی از دندان کوتاه شده شما و دندان های اطراف آن ایجاد می شود.
 • دندانپزشک یک روکش موقت روی دندان شما قرار می دهد تا از آن محافظت کند.
 • آنها قالب را به آزمایشگاهی می فرستند که روکش را می سازد. این مرحله ممکن است چند هفته طول بکشد.
 • هنگامی که روکش آماده شد، برای ویزیت دوم برمی‌گردید، بنابراین دندانپزشک شما می‌تواند روکش را روی دندان شما بچسباند.

روش یک روزه

با یک روش یک روزه، می توانید مرحله روکش موقت را نادیده بگیرید.

 1. دندانپزشک از دهان شما عکس دیجیتال می گیرد.
 2. با استفاده از اسکن دیجیتال از عکس ها، دندانپزشک روکش را درست در آنجا در مطب ایجاد می کند. ممکن است مجبور شوید حدود 1 تا 2 ساعت صبر کنید تا روکش ساخته شود.
 3. هنگامی که روکش آماده شد، دندانپزشک شما آن را در جای خود سیمان می کند. کل فرآیند حدود 2 تا 4 ساعت طول می کشد.

حتی ممکن است بتوانید در حالی که منتظر هستید، بسته به موقعیت خاص خود، به محل کار خود بازگردید.

همه دندانپزشکان فناوری ساخت روکش های یک روزه را ندارند. از دندانپزشک خود بپرسید که آیا این گزینه در دسترس است یا خیر

ریکاوری و مراقبت های پس از روکش دندان

پس از قرار دادن روکش دائمی، دندانپزشک اطلاعاتی در مورد مراقبت از ترمیم جدید به شما ارائه می دهد. هنگامی که روکش در داخل قرار گرفت، مهم است که از آن به خوبی مراقبت کنید. توجه دقیق به روکش می تواند عمر آن را افزایش دهد.

به طور کلی، با مسواک زدن دو بار در روز و نخ دندان کشیدن با نخ دندان یا پاک کننده های بین دندانی (برس ها و چوب های مخصوص طراحی شده) یک بار در روز، بهداشت دهان و دندان را حفظ کنید. این روش‌ها به حذف پلاک از ناحیه‌ای که روکش با لثه برخورد می‌کند، کمک می‌کند و به جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه کمک می‌کند.

از جویدن غذاهای سفت، یخ یا سایر اجسام سفت خودداری کنید، زیرا ممکن است به روکش دندان شما آسیب برساند. همچنین مهم است که از جویدن ناخن و دندان قروچه خودداری کنید، که می تواند به طور قابل توجهی طول عمر آن را کوتاه کند. اگر به طور معمول دندان‌های خود را فشار می‌دهید یا به هم می‌سایید، ممکن است دندانپزشک استفاده از محافظ دهان شبانه را برای محافظت در هنگام خواب توصیه کند.

 مقالات پیشنهادی: بهترین دندانپزشک ترمیمی ، کلینیک دندانپزشکی در شرق تهران ، مراقبت از دندان ، متخصص دندانپزشکی زیبایی

مراقبت از روکش موقت دندان

شما باید با یک روکش موقت ملایم باشید زیرا چسب فقط برای نصب موقت است.

طبق معمول مسواک بزنید اما خیلی ملایم باشید. وقتی نخ دندان می کشید، سعی کنید نخ را از کنار دندان بیرون بکشید به جای اینکه نخ را به سمت بالا برگردانید، که می تواند روکش را از جای خود خارج کند.

 

طولانی شدن عمر روکش دندان شما

طول عمر روکش تا حد زیادی به مهارت دندانپزشک و چسباندن درست و اصولی آن روی دندان ها دارد. تناسب می تواند بسیار متفاوت باشد و نیازمند مهارت دندانپزشک است. روکش نامناسب می‌تواند باکتری‌هایی را در خود جای دهد که ممکن است در سال‌های آینده به پوسیدگی‌های جدی‌تری تبدیل شوند.

همچنین مهم است که دندان در حالت سالم باشد تا طول عمر آن تضمین شود. در همه موارد، دندانپزشک شما لثه ها و ساختار استخوان پشتیبان را ارزیابی می کند تا از سالم بودن این بافت های حمایت کننده اطمینان حاصل کند. این از دندان محافظت می کند و احتمال فرورفتگی لثه را که حاشیه روکش را در معرض دید قرار می دهد، به حداقل می رساند.

آیا تراش دندان در روکش دندان باعث آسیب به دندان می شود؟

با توجه به اينكه هدف اصلي از درمان روكش افزايش استحكام دندان مي باشد بايد توجه داشت در صورت عدم انجام اين درمان ديواره هاي دندان شكسته و از دست خواهد رفت و حتي در مواقعي نوع شكستگي ممكن است به گونه اي باشد كه دندان قابل نگهداري نبوده و نياز به كشيدن داشته باشد، بنابراين تراش ديواره هاي ضعيف دندان به منظور افزايش استحكام آن در روكش هاي دنداني نه تنها شكسبب آسيب نشده بلكه استحكام بافت دنداني را چندين برابر كرده و سبب افزايش عمر و دوام دندان خواهد شد
بوي بد دهان در روكش دندان
در صورتي كه در هر يك از مراحل تراش دنداني و قالبگيري توسط دندانپزشك و يا ساخت روكش توسط تكنسين لابراتواري ايرادي وجود داشته باشد روكش ساخته شده تطابق لازم با دندان را نداشته و سبب ميشود فاصله ايجاد شده بين دندان و روكش مركز تجمع مواد غذايي (گير غذايي) شود و بنابراين بوي بد در دهان ايجاد شده و همچنين دندان زير روكش به مرور زمان پوسيده شود، توجه كنيد در صورتي كه اين درمان به صورت اصولي انجام شود هيچ مشكلي (بوي بد دهان، پوسيدگي دندان زير روكش، آسيب به بافت، ضعيف شدن ديواره هاي دندان و …) به دنبال نخواهد داشت
چسباندن روكش دندان
در دندانپزشكي بسته به نوع روكش دندان سمان هاي مختلفي (چسب مخصوص چسباندن روكش و لمينيت در دندانپزشكي) وجود دارد، در برخي مواقع كه نياز به خارج كردن روكش در جلسات بعدي وجود دارد از سمان موقت استفاده شده كه قابليت خارج كردن راحت روكش را دارد، اما در ساير سمان ها كه به عنوان سمان هاي دائم دسته بندي مي شوند استحكام بسيار بالا بوده و در اكثر موارد پس از چسباندن امكان خارج كردن روكش وجود نداشته و بايستي در صورت لزوم خارج كردن آن روكش تراش داده شود

روکش های طلا، سرامیک و پرسلن

سه انتخاب غالب مواد ترمیمی برای روکش های کامل عبارتند از:

·         پرسلن ذوب شده به فلز

·         تمام سرامیک (تمام پرسلن)

·         طلا

مواد انتخاب شده بر اساس نیازهای بالینی در دست تعیین می شود. نیازهای زیبایی شناختی، الزامات استحکام، دوام مواد و فضای ترمیمی موجود است.

پرسلن ذوب شده به فلز

روکش های پرسلن به فلز یک گزینه درمانی قوی، بادوام و زیبا را ارائه می دهند. یکی از عوامل کلیدی برای موفقیت زیبایی شناختی و عملکردی این نوع روکش، اطمینان از آماده سازی ساختار زیرین دندان، فضای کافی برای ضخامت مناسب مواد انتخاب شده را فراهم می کند. علاوه بر این، مهارت هنری تکنسین آزمایشگاهی که ترمیم را ایجاد می کند، جذابیت زیبایی آن را تعیین می کند.

یکی از مواردی که در مورد گزینه پرسلن مورد توجه قرار می گیرد این است که آنها ممکن است تمایل به نشان دادن حاشیه فلز یا طلای زیرین در حاشیه دندان داشته باشند، زیرا لثه ها در طول زمان تحلیل میروند. برخی از بیماران این نوع را انتخاب می کنند، اما برای حفظ مزیت زیبایی شناختی بالاتر، آن را در تاریخ دیگری جایگزین می کنند. روکش های فلزی پرسلن با حاشیه تمام پرسلن می توانند این آسیب پذیری را از بین ببرند.

تمام سرامیک

انتخاب مواد غالب برای روکش های تمام سرامیکی، زیرکونیا یا آلومینیوم است. آنها یک گزینه زیبایی بدون فلز با تعدادی از مزایا ارائه می دهند:

·         با حذف نیاز به هسته فلزی پشتیبان، می توان یک روکش تمام سرامیکی زیبایی با ضخامت کمتر مواد ایجاد کرد. این باعث می شود که در مناطقی با فضای محدود انتخاب درمانی مطلوب تری باشد. علاوه بر این، حذف هسته فلزی امکان انتقال نور از طریق پرسلن را برای خواص نوری بهتر، شبیه به دندان طبیعی و سطح بالاتری از زیبایی شناسی فراهم می کند.

 

·         مواد تمام سرامیکی از نظر استحکام و دوام به تکامل خود ادامه می دهند، اما همچنان باید احتیاط را برای مناطقی از دهان که به عملکرد بالا نیاز دارند، اعمال کرد. تحقیقات مستمر در حال بررسی آسیب پذیری های قابل توجه سیستم های پرسلن در چنین مناطقی است.

 

طلا

اگرچه طلا به دلایل زیبایی شناختی آنچنان محبوب نیست، اما هنوز در برخی موارد استفاده می شود. برای مثال، بیمارانی که نیش‌های قوی دارند و افرادی که عادات پارافانکشنالی دارند (مانند آسیاب کردن یا فشردن) بهتر است با روکش طلایی درمان شوند. مواد ترمیم کننده سنتی می تواند حمایت قوی تری از ساختار دندان سالم باقی مانده ارائه دهد. طلا سطحی از دوام را ارائه می دهد که برای دندان های عقبی (مانند دندان های آسیاب) مناسب است، جایی که چندان قابل رویت نیستند. روکش های طلا نسبت به پرسلن و جایگزین های ذوب شده پرسلن به فلز، طول عمر بیشتری دارند و به آماده سازی کمتری نیاز دارند. هنگام جویدن، طلا نسبت به پرسلن کمتر ساینده دندان مقابل است. این به جلوگیری از سایش دندان کمک می کند.

هزینه روکش دندان

در اين روش با توجه به دخيل بودن تكنسين لابراتوار در ساخت، هزينه و تعداد دفعات مراجعه فرد نسبت به ترميم و يا پركردن مستقيم تاج دندان بيشتر مي باشد

آيا دندان عصب كشي شده حتما بايد روكش شود؟
پس از درمان ريشه (عصب كشي) دندان بسته به ميزان ديواره هاي سالم باقي مانده ممكن است نياز به روكش وجرد داشته باشد، در مواردي كه ديواره ها ضعيف بوده و احتمال شكست آن ها بالا باشد بايستي روكش دندان مدنظر قرار گيرد، در غير اين صورت ترميم تاج دندان با آمالگام يا كامپوزيت كفايت خواهد كرد

تفاوت لمينيت و روكش دندان چيست؟
روكش دنداني زماني كه بافت تخريب شده دندان زياد بوده و استحكام ديواره هاي باقي مانده كم باشد و نگراني بابت شكستن اين ديواره ها وجود داشته باشد انجام مي شود و تمامي سطوح دندان را كاور ميكند، به عبارتي هدف از انجام روكش هاي دنداني در وهله اول افزايش استحكام مي باشد، اما لمينيت سراميكي صرفا سطح بيروني دندان را پوشانده و هدف انجام آن افزايش زيبايي دندان ها مي باشد

عوارض احتمالی داشتن روکش

روکش می تواند راه حل بسیار مفیدی برای مشکل مهم یکی از دندان های شما باشد. اما خطرات و عوارض احتمالی وجود دارد که ممکن است بعد از گرفتن روکش با آن مواجه شوید:

 

حساسیت دندان ها

غیر معمول نیست که دندان روکش دار به گرما یا سرما حساس باشد. با این حال، اگر دندان شما در هنگام گاز گرفتن به فشار بسیار حساس است، ممکن است تناسب آن از بین رفته باشد. با دندانپزشک خود در مورد احتمال تغییر محل قرارگیری روکش یا براده کردن بالای روکش صحبت کنید.

 

خرد شدن روکش

انواع خاصی از روکش‌ها، به ویژه روکش‌های تمام پرسلن، در برابر فشار آسیب‌پذیرتر هستند. دندانپزشک شما ممکن است بتواند تراشه های کوچک را ترمیم کند.

ظروف پرسلن مورد استفاده برای روکش های ذوب شده به فلز پرسلن ممکن است شکسته شود و ساختار فلزی زیر آن آشکار شود. اگر فلز هنوز سالم باشد، ممکن است این تراشه ها نیازی به تعمیر نداشته باشند.

 

جدا شدن و افتادن روکش

اگر سیمان کافی برای نگه داشتن آن وجود نداشته باشد، ممکن است روکش شما شل شود یا حتی بیفتد. اگر فکر می کنید روکش شما شل یا چروک شده است، با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

 

واکنش آلرژیک

این شایع نیست، اما برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک به فلز مورد استفاده در برخی از روکش ها داشته باشند.

 

بیماری لثه

اگر متوجه شدید که لثه‌های اطراف روکش خود زخم یا تحریک می‌شوند، یا اگر این ناحیه شروع به خونریزی کرد، ممکن است دچار التهاب لثه یا بیماری لثه شده باشید.

 

ماندگاری روکش های دندان چقدر است؟

طول عمر روکش می تواند بین 5 تا 15 سال متغیر باشد. برخی از روکش ها محکم تر از بقیه هستند، بنابراین ممکن است دوام بیشتری داشته باشند.

به عنوان مثال، مطالعه‌ای در سال 2016، سه نوع مختلف روکش یکپارچه را در معرض «نیروهای زیاد نیش» قرار داد و دریافت که روکش‌های زیرکونیایی یکپارچه کمترین احتمال شکافتن یا ترک خوردن را دارند.

روکش یکپارچه روکشی است که از یک قطعه جامد از مواد مانند زیرکونیا ساخته شده است.

با این حال، محققان از مدل هایی برای آزمایش های خود استفاده کردند. آنها همچنین هشدار دادند که تغییرات در قرار دادن روکش و سایر عوامل می تواند بر نتایج در یک فرد واقعی تأثیر بگذارد.

به عنوان یک قاعده کلی، روکش‌های طلا و روکش‌های پرسلن به فلز بیشترین دوام را دارند.

روکش‌های تمام سرامیکی و تمام پرسلن ممکن است طبیعی‌تر به نظر برسند، اما معمولاً به اندازه نسخه‌های فلزی یا فلزی پرسلن محکم نیستند. روکش های تمام رزین نیز سریعتر از بین می روند.

در صورت مراقبت، روکش ها می توانند سال ها دوام بیاورند.

انتخاب دندانپزشک مناسب

هم دندانپزشک و هم تکنسین آزمایشگاه در طراحی و نتیجه درمان روکش نقش دارند. هنر و علم عوامل مهمی در طراحی ویژگی های آناتومیک مناسب برای ایجاد بهترین تناسب ممکن در دهان هستند.

برخی از فناوری‌ها و انتخاب‌های مواد برای روکش‌های امروزی نسبتاً جدید هستند، بنابراین دانستن میزان تجربه دندانپزشک با تجهیزات مورد استفاده در این روش مهم است.

روکش دندان؛ توضیح این اصطلاح: روکش دندان بخشی از دندانپزشکی زیبایی است، این روش اصولاً برای بهبود یا اصلاح زیبایی قسمت قابل رویت لبخند، با اصلاح تراز، شکل، رنگ و یا صرفاً پوشاندن برخی از عیوب روی لبخند استفاده می شود. دندان های لبخند (ثنایا، دندان نیش و پرمولر). روکش دندان در واقع یک پوسته سرامیکی کوچک (معمولاً گاهی کامپوزیت) است که بر روی قسمت قابل مشاهده دندان نصب می شود. اگر دستورالعمل های دندانپزشک پس از نصب توسط بیماران رعایت شود، طول عمر روکش های دندانی می تواند به حدود ده سال برسد.

موفقیت این نوع پروتز کاملاً منطقی است، روکش دندان دارای چند مزیت است:

– روکش دندان در برابر حفره ها مقاومت می کند و تغییر رنگ نمی دهد

– می تواند انحرافات تراز و نگرانی های ارتودنسی را اصلاح کند

– درمان با بی حسی موضعی انجام می شود، بدون درد و نسبتا سریع است

– برخلاف نصب روکش، احیا کردن ریشه ضروری نیست و اندازه سطح دندان اهمیت کمتری دارد.

– نیاز احتمالی به تعویض روکش متعاقباً به دندان آسیب نمی رساند

مقالات پیشنهادی: مراقبت از دندان ، اصلاح طرح لبخند، بهترین دندانپزشک زیبایی در شرق تهران

مراحل اجباری برای ساخت روکش دندان:

1.ویزیت: درمان بهداشت دهان، آماده سازی دندان ها، قالب گیری، انتخاب رنگ، قرار دادن روکش های موقت (در مورد روکش های انتخاب شده در نسخه کامپوزیت، قرار دادن نهایی می تواند در همان روز انجام شود)

2-ویزیت: (چند روز بعد) ونیرهای قطعی با یقه روی سطح دندان را به دنبال ساخت در آزمایشگاه فنی، اصلاح یا روتوش احتمالی قرار می دهد.

پس از قرار دادن روکش:

– مانند نصب تاج یا پل (پل دندانی)، جویدن یا تلفظ کلی ممکن است مشکلات غیرعادی نشان دهد که در روزهای بعد برطرف خواهد شد.

– در مورد غذا، از جویدن غذاهای سفت مانند سیب یا آجیل خودداری کنید، به عنوان مثال، در غیر این صورت، می توانید همان محصولات را مانند همیشه بخورید.

– در مقایسه با عادات بد، دندان قروچه و جویدن ناخن اکیداً ممنوع است

– برای حفظ این لبخند جدید تا حد امکان، بهداشت دهان و دندان به همان اندازه که در مورد دندان های اصلی مهم است، استفاده از مسواک نرم و نخ دندان به خوبی پیشنهاد می شود.

برای اطلاع از اینکه آیا روکش دندان راه حل مناسبی برای شما خواهد بود، می توانید عکس دندان یا لبخند خود را برای ما ایمیل کنید.

پرسشنامه را پر کنید تا به صورت رایگان در تماس باشید!

روکش‌های دندانی پوسته‌ای بسیار نازک هستند که به منظور اصلاح زیبایی آن‌ها روی سطح قابل مشاهده دندان نصب می‌شوند. به لطف این تکنیک دندانپزشکی زیبایی، می توان به همان اندازه که رنگ، شکل و موقعیت دندان ها را بهبود بخشید.

اما چه چیزی باعث می‌شود این درمان دندانپزشکی سفارشی چنین راه حلی جذاب باشد؟

تمام مزایای روکش های دندانی را برای زیباتر کردن لبخندهای خود هر روز کشف کنید.

روکش دندان یک پانسمان زیبایی برای دندان آسیب دیده شماست. لکه‌ها، شکل‌های نامنظم، دندان‌های تغییر رنگ، فاصله بیش از حد از هم یا نامرتب را استتار می‌کند.

روکش فوق نازک است که از مواد سرامیکی یا کامپوزیت ساخته شده است. جراح دندانپزشک آن را به صورت خارجی دندان می چسباند تا زیبایی آن را اصلاح کند.

روکش دندان گاهی اوقات از استفاده از سفید کننده، نصب روکش یا حتی ارتودنسی جلوگیری می کند.

بیشتر بدانید: بهترين دندانپزشک زیبایی ، طراحی لبخند ،انواع کامپوزیت دندان ، انواع کامپوزیت دندان 

ژست بدون درد

اول از همه، اشعه ایکس ساخته می شود. یک قالب دندانی باعث ایجاد روکش می شود.

دندانی که روکش را دریافت می کند را می توان حتی به اندازه نیم میلی متر تراش داد تا چسبندگی خوب چسب تضمین شود.

سرعت و سهولت نصب بی نظیر است. بر خلاف بریج که نیاز به آسیب دیدن دندان های مجاور دارد یا ایمپلنت دندان که نیاز به جراحی و ماه ها بهبود دارد، روکش در کمتر از یک ساعت قرار می گیرد. چندین جنبه را می توان در طول جلسه اعمال کرد، سپس در مجموع یک تا دو ساعت طول می کشد.

گذاشتن روکش به دقت حرکت بالایی نیاز دارد. بنابراین، به طور کلی تحت بی حسی موضعی انجام می شود تا از هرگونه احساسی که می تواند باعث حرکت بیمار شود جلوگیری شود.

چرا روکش دندان را انتخاب کنید؟

روکش های دندانی می توانند انواع مشکلات زیبایی را درمان کنند. این یک گزینه ایده آل برای بزرگ کردن دندان های شما، بدون درد، سریع، طبیعی و محتاطانه است.

روکش های دندانی که با توجه به مورفولوژی و اهداف زیبایی شناختی شما طراحی شده اند، انتخابی برنده برای موارد زیر هستند:

دندان های خود را تراز کنید؛

دندان های خود را سفید کنید؛

شکل دندان های خود را تغییر دهید؛

روکش های دندان را جایگزین کنید.

فضاهای بین دندان های خود را پنهان کنید (دیاستم).

دیگر نیازی به درمان‌های طولانی، پیچیده و محدودکننده دندان نیست، روکش‌های دندان با شما تنظیم می‌شوند و هرگز برعکس!

و موارد منع مصرف؟

اگرچه روکش های دندانی یک گزینه انتخابی برای بسیاری از بیماران است، با این وجود موارد منع مصرف خاصی وجود دارد. دندانپزشک می تواند شما را ارزیابی کند و تعیین کند که آیا شما کاندید این نوع درمان هستید یا خیر.

بنابراین، به طور کلی باید از این نوع پوسته دندانی اجتناب کرد اگر:

شما از دندان قروچه رنج می برید (قروچه و فشردن کنترل نشده دندان ها، که در هنگام خواب رخ می دهد).

شما بیماری های پریودنتال خاصی مانند التهاب لثه یا پریودنتیت دارید.

دندان های شما بیش از حد آسیب دیده اند (در این زمان روکش ها ضروری می شوند).

شما فاقد مینای دندان هستید.

با این حال، از آنجایی که هر مورد منحصر به فرد است، برای بهره مندی از درمان متناسب با شرایط خود، با دندانپزشک مشورت کنید.

مقالات پیشنهادی: مراحل کامپوزیت دندان ،متخصص دندانپزشکی زیبایی ، انتخاب مسواک مناسب

انواع مختلف روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی بسته به نیاز شما در 2 شکل مختلف موجود می باشد: روکش دندان کامپوزیت و روکش دندان سرامیکی/پرسلن.

بیایید ببینیم چه چیزی این دو نوع وجه را متمایز می کند.

 1. ونیرهای کامپوزیت دندان (پرکردن سفید)

این نوع روکش یک درمان محافظه کارانه تر است که معمولاً برای اصلاح مشکلات زیبایی شناختی کوچک مانند دندان شکسته یا خیلی کوتاه استفاده می شود.

برای این درمان، دندانپزشک چیزی که به آن رزین کامپوزیت گفته می شود، ماده ای زیست سازگار که در چندین رنگ سفید موجود است، روی دندان های شما قرار می دهد. دندانپزشک عموماً ونیر کامپوزیت را برای تصحیح فضاهای کوچک بین دندان‌ها به‌ویژه در دندان‌های آسیاب و پرمولر انتخاب می‌کند.

ونیرهای کامپوزیت که در یک جلسه نصب می شوند، برگشت پذیر و قابل جابجایی هستند. آنها نیازی به قالب یا طراحی دندان در آزمایشگاه تخصصی ندارند. به طور خلاصه، این پرکننده سفید انتخاب ایده آلی برای حل مشکلات جزئی دندان، سریع و ساده است.

با این حال، این درمان نسبت به مدل سرامیکی دوام کمتری دارد. طول عمر آن حدود 5 سال است و عادات دهانی خوب ضروری است!

 1. روکش های دندانی سرامیکی/پرسلنی

برای موارد پیچیده تر، روکش سرامیکی یا پرسلن گزینه واضحی است. این نوع روکش دندان شفاف و صاف که در لابراتوار تخصصی ساخته شده است در 2 جلسه نصب می شود: یک نوبت برای برداشتن قالب و ارزیابی دندان های شما به صورت جامع و دیگری برای نصب روکش روی دندان ها.

بر خلاف پرکننده های سفید، روکش های سرامیکی یا چینی دوام بیشتری دارند (حدود 15 سال طول عمر) و ظاهر طبیعی تری دارند. علاوه بر این، آنها لک نمی شوند و هرگز تغییر رنگ نمی دهند. از این نظر، جایگزینی عالی برای سفید کردن دندان است.

با این حال، این روکش‌های دندانی از زیبایی کمتری برخوردار هستند و به همین دلیل توضیح می‌دهد که چرا به طور کلی روی صورت پنهان دندان‌ها نصب می‌شوند. همچنین گزینه گران‌تری نسبت به پر کردن سفید است.

نصب روکش دندان چگونه انجام می شود؟

بدون شک متوجه شده اید که فرآیند نصب برای ونیرهای کامپوزیت یا ونیرهای سرامیکی یا چینی متفاوت است.

در مورد مدل های کامپوزیت:

دندانپزشک از یک ماده شیمیایی استفاده می کند که برای افزایش چسبندگی رزین روی دندان های شما اعمال می کند.

سپس چند لایه رزین را به تدریج به دندان اضافه می کند و سپس اجازه می دهد تا سفت شود.

در نهایت، در همان قرار ملاقات، به پولیش و مدل سازی رزین می پردازد تا نتیجه ای طبیعی و بسیار زیبایی را برای شما تضمین کند.

در مورد روکش سرامیکی یا چینی، این فرآیند در مدت زمان طولانی تری انجام می شود:

در اولین قرار ملاقات، دندانپزشک مقداری مینای دندان را (در صورت نیاز) برمی دارد. این مرحله اول تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

در همین قرار ملاقات، او از دندان های شما اثر می گیرد.

در برخی موارد، روکش‌های موقتی برای تثبیت دندان‌ها در زمان انتظار برای نصب واقعی نصب می‌شوند.

این فاست در آزمایشگاه و با توجه به برداشت دندان، مورفولوژی، رنگ یا شکل دندان شما ساخته می شود.

در نوبت دوم، این روکش دندانی سفارشی و دائمی با استفاده از سیمان کامپوزیت مخصوص دندانپزشکی بر روی دندان های شما نصب می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون انواع کامپوزیت ، بهترین کامپوزیت ، کامپوزیت ونیر و دریافت مشاوره تخصصی بر روی لینک زیر کلیک کرده و با ما تماس بگیرید.

چگونه از روکش های دندان خود به خوبی مراقبت کنیم؟

اگرچه هیچ تعمیر و نگهداری خاصی برای روکش دندان شما لازم نیست، اما باید این اقدامات مهم را در نظر داشته باشید:

در چند روز اول، از غذاهای خیلی سرد، خیلی گرم یا خیلی سفت پرهیز کنید: اگر غذاهایی را با دمای خیلی بالا یا خیلی پایین بخورید، روکش‌های شما ممکن است زودرس آسیب ببینند. همینطور برای غذاهایی که خیلی سفت هستند و می توانند جنبه های شما را از بین ببرند.

از محصولاتی که دندان‌هایتان را لکه‌دار می‌کنند اجتناب کنید: در همین راستا، در طول دوره سازگاری با روکش‌هایتان، باید از مصرف محصولاتی که می‌توانند دندان‌هایتان را لکه‌دار می‌کنند نیز خودداری کنید. بگذارید در اینجا به قهوه، تنباکو، نوشابه فکر کنیم.

روش مسواک زدن خود را تطبیق دهید: بهداشت دهان و دندان شما برای بهینه سازی نتایج خوب روکش دندان ضروری است. برای انجام این کار، مسواک زدن 3 بار در روز مهم است. با این حال، مطمئن شوید که هنگام مسواک زدن به دندان های خود فشار وارد نکنید. و خوب نخ دندان بکشید!

به طور منظم با دندانپزشک مشورت کنید: روکش های دندان شما باید حداقل هر 6 ماه یکبار جرم گیری شود. دندانپزشک می‌تواند این جرم‌گیری را بدون تأثیرگذاری بر اثربخشی درمان شما انجام دهد.

بنابراین، تنها مراقبت مورد نیاز برای روکش های دندانی شما، توجه به دندان هایتان است. بنابراین، اگر از قبل بهداشت دهان و دندان خوبی دارید، نیازی به تغییر عادات خود نخواهید داشت.

با دقت، عمر روکش خود را به حداکثر می رسانید و تعداد مراجعه های ضروری به دندانپزشک را کاهش می دهید. نتیجه: روکش های دندانی که 10، حتی 20 سال عمر می کنند!

برو جلو، هزار نور لبخند بزن!

آیا تمایل دارید از لبخند دندانی اجتناب کنید؟ آیا زیبایی دندان های شما بر ظاهر شما تاثیر می گذارد؟ آیا می خواهید از تاج ها اجتناب کنید؟ پس احتمالاً روکش دندان برای شما مناسب است!

روکش‌های دندانی که ظاهر طبیعی دندان‌های شما را بازسازی می‌کنند، روشی است که بهترین‌های هر دو جهان را ترکیب می‌کند: سادگی و اثربخشی.

روکش های دندان، چه زمانی از آنها استفاده کنیم؟

روکش های دندان برای دندان ها مانند ناخن های مصنوعی برای دست ها هستند. چرا روکش دندان داریم؟ کدام دندان؟ هزینه روکش دندان چقدر است؟ پاسخ های جراح دندان برای دانستن همه چیز در مورد موضوع.

چرا روکش دندان داریم؟

این باعث می شود حداکثر شش دندان در بالا و شش دندان در پایین وجود داشته باشد: 4 دندان ثنایا و 2 دندان نیش در سطح فک پایین و 4 دندان ثنایا و 2 دندان نیش در سطح فک بالا.

بازگرداندن لبخند

این جراح دندانپزشک توضیح می‌دهد: روکش‌های دندانی برای ایجاد لبخند زیبایی بیشتر به فردی که از داشتن یک یا چند دندان ناخوشایند شکایت دارد، با توجه به شکل، همپوشانی خفیف و رنگ آنها، در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، این ممکن است برای پنهان کردن یک ثنایا به شکل “دانه برنج” باشد.

چه زمانی باید روکش دندان را کنار بگذارید؟

روکش دندان برای همه مناسب نیست. جراح دندان‌پزشک هشدار می‌دهد، البته، رعایت دقیق بهداشت دندان‌ها ضروری است “اما همچنین ناخن‌های خود را نجوید یا مداد خود را به طور دائم نجوید”.

کدام روکش دندان را انتخاب کنیم؟

روکش دندان یک لایه سرامیکی نازک است که به صورت قابل رویت دندان های لبخند چسبانده شده است.

دو نوع تکنیک برای قرار دادن روکش دندان وجود دارد.

روکش دندان با آماده سازی

«قبل از قرار دادن روکش‌های دندانی، دندان زبر شده و یک لایه نازک از مینای دندان برداشته می‌شود تا جایی برای چسباندن روکش سرامیکی وجود داشته باشد. این زیباترین تکنیک است. »

روکش دندان بدون آماده سازی

این تکنیک قبل از قرار دادن روکش دندان نیازی به کار روی دندان ندارد. اما، بدون اشکال نیست. جراح دندان‌پزشک توضیح می‌دهد: «می‌توانید در سطح گردن دندان بیش از حد کانتور داشته باشید. کانتورینگ بیش از حد که می تواند باکتری ها را به دام بیاندازد و منجر به التهاب لثه شود. »

نحوه قرار دادن روکش های دندانی چگونه است؟

جراح دندانپزشک هشدار می دهد که این درمان صرفاً زیبایی نیاز به چندین قرار ملاقات دارد.

پس باید صبور بود! قبل از هر گونه قرار دادن روکش دندان، سلامت دهان بررسی می شود.

چه کسی روکش دندان را انجام می دهد؟

جراح دندان تصوری ایجاد می کند که به عنوان یک مدل مطالعه عمل می کند. سپس یک ماکت (مدل پیش نمایش) توسط تکنسین دندانپزشکی برای شبیه سازی شکلی که می خواهید به دندان ها بدهید ساخته می شود. این موضوع اولین قرار است.

روکش دندان چگونه تهیه می شود؟

پس از برداشتن برداشت در اولین قرار ملاقات با دندانپزشک و ماکت توسط متخصص پروتز، در ملاقات دوم با دندانپزشک (نیازی به مراجعه به متخصص دندانپزشکی دیگر نیست)، «ونیرهای موقت امکان شبیه سازی نتیجه نهایی در دهان و ایجاد تغییرات در صورت لزوم، جراح دندانپزشک توضیح می دهد. یا فقط امتحان شده و برداشته می شوند، یا زمانی که دندان یا دندان آماده شده باشد، می توان آنها را به طور موقت نگه داشت. این می تواند به بیمار اجازه دهد تا به شکل جدید دندان های خود (مربع، بلندتر، مثلثی تر و غیره) و همچنین به رنگ آنها عادت کند.

و در نهایت، در آخرین ملاقات، روکش (های) نهایی به دندان چسبانده می شود.

جراح دندانپزشک هشدار می دهد که به جز جلسه اول که کوتاهتر است، برای سایر نوبت ها بین 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

روکش های دندانی چگونه قرار می گیرند؟

اینها با استفاده از چسب مخصوص به مینای دندان چسبانده می شوند. ونیرهای دندانی باید برای مادام العمر نگهداری شوند. گاهی اوقات اتفاق می افتد که یک وجه از بین می رود. سپس جراح دندان می تواند دوباره آن را بچسباند. »

روکش های دندانی و دندان های آسیب دیده

نصب روکش دندان از دندان در برابر پوسیدگی محافظت نمی کند! «در صورت پوسیدگی ساده، بدون برداشتن روکش دندان قابل درمان است. از طرفی اگر مهم باشد نصب تاج ضروری خواهد بود. »

چگونه از روکش دندان نگهداری کنیم؟

با مسواک زدن دو بار در روز، صبح و عصر، حداقل به مدت دو دقیقه.

می توانید از مسواک دستی یا برقی مجهز به مسواک نرم استفاده کنید. و مسواک زدن دندان ها را با تمیز کردن بین دندان ها با استفاده از نخ و مسواک کامل می کنیم.

آیا هنگام غذا خوردن باید مراقب باشیم؟

روکش های دندانی اجازه غذا خوردن عادی را می دهند. با این حال، در مورد برخی غذاها باید بیشتر مراقب باشید. جراح دندان‌پزشک هشدار می‌دهد که در مورد کارامل‌ها، اما برگ‌های کنگر فرنگی نیز چنین است. در واقع، زمانی که برگ‌های کنگر فرنگی را می‌خورید، با دندان‌های خود کششی را اعمال می‌کنید که از پشت به جلو می‌رود، که خطر جدا شدن وجه‌ها را به دنبال دارد. »

معایب روکش های دندان چیست؟

چندین مورد از آنها وجود دارد. «این نادر است، اما یک یا چند روکش دندان می‌تواند کنده شود و باعث ناراحتی موقت شود تا زمانی که دندانپزشک آن را بچسباند».

یک اشکال بسیار بزرگتر وجود دارد زیرا غیرقابل جبران است! جراح دندانپزشک هشدار می دهد: اگر بیمار روکش دندان را با آماده سازی دندان انتخاب کرده باشد، امکان بازگشت به عقب وجود ندارد.

بنابراین، قرار دادن ونیرهای دندانی باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.

 نتیجه:

روش های مختلفی برای زیباسازی لبخند وجود دارد. روکش دندان یکی از آنهاست.

در این مقاله تیم مرکز دندانپزشکی مون رویال به شما نمای کلی از روکش های دندانی را ارائه می دهد. شما به طور خاص یاد خواهید گرفت که روکش های دندانی چیست، فواید آن برای زیبایی لبخند و دوام آن ها چیست.

روکش های دندانی پوسته های نازکی هستند که قسمت قابل مشاهده دندان ها را می پوشانند. آنها عمدتاً برای دندان های ثنایا و نیش، یعنی دندان های جلویی (یا قدامی) در نظر گرفته شده اند.

روکش دندان پس از قرار گرفتن در جای خود به بخشی جدایی ناپذیر از دندان‌ها تبدیل می‌شوند که روی آن قرار می‌گیرند.

روکش های دندان برای چه مواردی استفاده می شود؟

روکش دندانی راه حلی ایده آل برای زیباسازی لبخند هستند. آنها یک راه حل انتخابی برای بهبود یکنواختی و هماهنگ کردن ظاهر دندان هستند.

هدف اصلی روکش‌های دندانی بهبود زیبایی دندان از طریق اصلاح عیوب جزئی دندان – رنگ، شکل و تراز است. آن ها به ویژه برای مواردهای زیر استفاده می شوند:

ترمیم دندان شکسته، آسیب دیده، ترک خورده یا پوسیدگی دندان؛

بهبود رنگ دندان؛

گشاد کردن لبخندی که بیش از حد باریک است، مطابق با فیزیوگنومی بیمار.

در برخی از موارد میزان بافت لثه قابل مشاهده را کاهش دهید.

روکش‌های دندانی همچنین اصلاح برخی از عیوب دندانی از نظر شکل (دندان‌های خیلی کوچک، خیلی تیز) یا ساختار (دندان‌ها با فاصله کمی) را ممکن می‌سازد.

مزایای روکش دندان

روکش های دندانی مزایای زیادی دارند. اینجا چندتایی هستند :

آنها نتایج ماندگارتری نسبت به سفید کردن دندان ارائه می دهند.

آنها ساختار سالم دندان ها را بدون نیاز به درمان ریشه حفظ می کنند.

آنها سفت کردن دندان های ضعیف را ممکن می کنند.

آنها مقاومت خوبی در برابر لکه ها، پوسیدگی دندان و ضربه دارند.

انواع روکش دندان

عمدتاً 2 نوع روکش دندان وجود دارد: کامپوزیت یا چینی/سرامیک. قرار دادن ونیرهای دندانی که در همه موارد به اندازه کافی ساخته شده است، ساده و بدون درد است.

ونیرهای کامپوزیت

ونیرهای کامپوزیت را می توان توسط دندانپزشک شما در یک نوبت در مرکز دندانپزشکی شما قرار داد. آنها نیازی به قالب های دندانی ندارند.

ونیرهای کامپوزیت دندان راه حل نسبتاً مقرون به صرفه تری هستند.

روکش های چینی یا سرامیکی

روکش های دندانی پرسلن یا سرامیکی برای موارد پیچیده تر در نظر گرفته شده است. ساخت و نصب آنها به زمان و مراحل بیشتری نسبت به ونیرهای کامپوزیت دندان نیاز دارد. به طور کلی، 2 قرار ملاقات برای تکمیل مراحل لازم است:

اولین قرار ملاقات امکان معاینه دهان و برداشتن قالب های دندانی بیمار را فراهم می کند.

قرار دوم اجازه می دهد تا روکش های دندانی را با استفاده از سیمان کامپوزیت (چسب پزشکی) نصب کنید.

طول عمر روکش های دندان

ماندگاری روکش های دندان چقدر است؟ آیا به مرور زمان فرسوده می شوند؟

پاسخ به این سوالات بستگی به نوع روکش دندان مورد استفاده دارد:

ونیرهای دندانی پرسلن یا سرامیکی بهترین طول عمر را بین 10 تا 15 سال بدون تغییر رنگ یا تغییر شکل ارائه می دهند.

ونیرهای کامپوزیت دندان طول عمر کمتری در حدود 5 سال دارند.

به علاوه رعایت بهداشت دهان و دندان برای اطمینان از طول عمر روکش دندان پس از قرار دادن آن ضروری است.

نگهداری از روکش های دندان

روکش های دندانی به همان احتیاط ها و مراقبت های دندانی مانند دندان های طبیعی نیاز دارند. بنابراین توصیه های بهداشت دهان و دندان زیر اعمال می شود:

استفاده از نخ دندان حداقل یک بار در طول روز؛

دندان های خود را دو بار در طول روز با یک مسواک نرم مسواک بزنید؛

برای تمیز کردن و جرم گیری به طور منظم با دندانپزشک قرار ملاقات بگذارید.

روکش دندان: موارد منع مصرف

استفاده از روکش های دندانی ممکن است در موارد خاصی توصیه نشود، به خصوص اگر شما:

دندان قروچه (براکسیسم)؛

از بیماری های پریودنتال رنج می برند؛

دندان های بسیار فرسوده دارند؛

حفره دارند؛

کمبود مینای دندان

روکش دندان برای افزایش لبخند شما

روکش های دندانی یک راه عالی برای به دست آوردن مجدد دندان های زیبا و لبخندی جدید است. این یک راه حل بدون درد، سریع و محتاطانه است که به زیبایی ظاهر طبیعی دندان ها را بازسازی می کند.

بنابراین از شما دعوت می‌کنیم تا در ملاقات بعدی خود در مورد این درمان زیبایی دندانپزشکی با دندانپزشک خود صحبت کنید، اگر فکر می‌کنید که این وضعیت می‌تواند برای شما مناسب باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search