دندانپزشک زیبایی در تهران

دندانپزشک زیبایی در تهران؛ یک لبخند می تواند هزاران قلب را شکست دهد! یک لبخند از هویت، طرز فکر و سلامتی شما، توانایی تأثیرگذاری بر افراد را دارد. لبخند مطمئناً زیبایی چهره را افزایش می دهد و به این ترتیب به عنوان یکی از پارامترهای قضاوت در مورد زیبایی واقعی تلقی می شود. این لبخند عالی و جذاب به فرد احترام و اعتماد به خود می دهد در حالی که لبخند رنگ پریده و زشت نشانه عدم اعتماد به نفس است. یک لبخند زشت می تواند عارضه جانبی یک موضوع دیگر باشد. ساختار نامناسب دندان و مسائل مربوط به سلامت دهان و دندان بخشی از دلایلی است که یک فرد را از لبخند زدن باز می دارد. دندان های زرد، شکاف، دندان های نامرتب بسیار زشت در نظر گرفته می شوند. ضمناً علم طب در حال حاضر برای غلبه بر این مسائل پاسخ های متفاوتی داده است. دندانپزشکی زیبایی یکی از آنهاست.

می گویند: زیبایی یک قدرت است، لبخند شمشیر آن است.

لبخند زیبا و زیبایی شناسانه موضوع محبوبی است که اخیراً درباره آن صحبت می کنیم.

در محدوده درمان های دندانپزشکی، هدف از بین بردن برخی از مشکلات سلامت دهان و دندان است که بر زندگی عمومی بیماران تأثیر می گذارد. هر فردی در مقطعی از زندگی خود حداقل با یک مشکل دندانی مواجه شده است. دندان درد که یکی از غیرقابل تحمل ترین و مخرب ترین مشکلات اساسی در بدن انسان است، از اساسی ترین عوامل مشکلات دهان و دندان است. به طور کلی خدمات بسیاری در واحد های مختلف دندانپزشکی ارائه می شود. روش های درمانی مورد استفاده در دندانپزشکی توسط پزشکانی انجام می شود که در بخش های مورد نظر عمل می کنند و متخصص هستند.

ریشه دندان،

ارتودنسی،

دندانپزشکی،

پریودنتیکس،

درمان های پروتز دندان،

جراحی دهان، دندان ، فک و صورت،

ایمپلنتولوژی و غیره

می توان آن را به عنوان واحدی های مختلف دندانپزشکی فهرست کرد. بسته به تخصص دندانپزشک، روش های درمانی برای بیماران و مشکلات پیش آمده توسط واحدهای مختلف مورد نظر تعیین می شود. در حالی که هر واحد ممکن است برای یک مشکل متفاوت درمان کند، همچنین ممکن است به تخصص بیش از یک واحد نیاز باشد. امروزه به لطف پیشرفت علم دندانپزشکی، درمان های مختلفی نه تنها برای سلامتی بلکه برای ظاهر و زیبایی نیز اعمال می شود.

زیبایی شناسی لبخند

همه دوست دارند لبخندی سالم و زیبا داشته باشند. دندان های ما نقش مهمی در اولین برداشت از اطرافیان ما دارند. از سوی دیگر، بسیاری از ما اکنون در دنیای در حال تغییر و دیجیتالی شدن خود روی پرده هستیم. ما فیلم ها و سلفی ها را در جایی به اشتراک می گذاریم که صورت هایمان را نزدیک تر کنیم. مهمترین اکسسوری صورت ما لبخند ماست. دندان های بی نقصی که هنگام لبخند زدن ظاهر می شوند ما را سالم تر و چشمگیرتر نشان می دهند.

بیماران ما اغلب به کلینیک ما مراجعه می کنند و می گویند که می خواهند لبخند خود را تغییر دهند و دندان هایی زنده تر، درخشان تر و چشمگیرتر داشته باشند.

پس چگونه می توانیم زیبایی لبخند را به دست آوریم؟

ما می توانیم با روش هایی مانند ارتودنسی، سفید کردن دندان، روش های باندینگ کامپوزیت، درمان ایمپلنت و طراحی لبخند لبخندی چشمگیر ارائه دهیم.

در چه شرایطی به طور کلی به زیبایی لبخند نیاز داریم؟

دندان های فرسوده شکسته و ترک خورده

پرکردگی های قدیمی بزرگ و تغییر رنگ در ناحیه قدامی

تغییر رنگ دندان ها

فضاهایی به نام دیاستما بین دندان ها

دندان های کوتاهی که هنگام صحبت کردن یا حتی خندیدن ظاهر نمی شوند

نامتناسب بزرگ، بلند یا مورب برای لب و صورت

کمبودهای ناشی از از دست دادن دندان در ناحیه قدامی

دندان های کج

روی لبخند ما تأثیر منفی می گذارد و ما به ترتیبات زیبایی نیاز داریم.

لبخند با شما، دندان های زیبا با ما !

برای داشتن دندان های زیبا، اول از همه، طراحی لبخند شخصی کار ما را آسان می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

دندانپزشکی زیبایی چیست، چرا این کار را انجام دهید، چه سودی دارد؟

همه چیز در مورد جستجوی زیبایی است. از نظر یونانی‌ها زیبایی همه چیز مربوط به تقارن، تعادل و هماهنگی بود. اشکال مربع، گرد یا هرمی، مستطیل طلایی بود. ریاضیات زیبایی را به وجود آورد زیرا شامل تقارن، تعادل و هماهنگی بود. همه با هم جور در می آمد. همسویی وجود داشت.

ماهیت زیبایی با ظهور زیبایی شناسی در اواسط قرن هجدهم به یک مسئله فکری محوری تبدیل شد. زیبایی شناسی، بیش از هر چیز در حوزه هنر، زیبایی را ولایت ویژه خود قرار داد.

وقتی صحبت از متخصص دندانپزشکی زیبایی می شود باید در نظر داشت که دندانپزشکان طی سال ها آموزش مهارت های دندانپزشکی زیبایی را کسب می کنند. در نتیجه، دندانپزشکی زیبایی یک هنر است. در واقع، دندانپزشکی زیبایی به هر کار دندانپزشکی اطلاق می‌شود که ظاهر (اگرچه نه لزوماً عملکرد) دندان‌ها، لثه‌ها  را بهبود می‌بخشد. در درجه اول بر زیبایی دندان در رنگ، موقعیت، شکل، اندازه، تراز و ظاهر کلی لبخند تمرکز دارد.

طراحی لبخند چیست، چه مراحلی دارد؟

طراحی لبخند اندازه گیری و تحلیلی است که برای رسیدن به لبخندی سالم و زیبا انجام می شود.در پایان می خواهیم لبخندی را که می خواهیم از ابتدا داشته باشیم طراحی کنیم.

طراحی لبخند کاری است که ما برای اطمینان از هماهنگی زیبایی دندان ها، دهان و صورت بیمار انجام می دهیم، بیایید برای درک آسان آن را به 3 مرحله تقسیم کنیم.

مرحله ارزیابی

مهم این است که بیمار و پزشک در این روند هماهنگ باشند، متأسفانه با دندانپزشکی که بیمار را درک نمی کند یا بیماری که نمی تواند بیان خود را بیان کند، نمی توان نتیجه خوبی را انتظار داشت، یک پزشک باتجربه باید با سؤال، بیمار را راهنمایی کند. سوال و مثال نشان می دهد و در این مرحله باید بتواند بفهمد که چه نوع لبخندی را در سر می پروراند.

پس از مصاحبه متقابل، عکس‌های داخل دهانی و عکس‌های صورت گرفته می‌شود، اندازه‌گیری‌های داخل دهانی گرفته می‌شود، عکس‌برداری پانورامیک با اشعه ایکس گرفته می‌شود و در مورد درمان‌های مورد نیاز صحبت می‌شود.

طرح لبخند با در نظر گرفتن رنگ، طول، شکل دندان ها، موقعیت لب، تعیین خط لبخند، میزان ظاهر لثه های صورتی، فرم صورت و حتی شخصیت تهیه می شود. ویژگی های فرد

مرحله تایید طرح

وقتی طرح در مدل آماده شد به کمک شابلون سیلیکونی روی دهان می زنیم.

طرح را در دهان امتحان می کنیم و در مورد طول دندان و فرم های متناسب با صورت تصمیم می گیریم، اکستنشن، کوتاه کردن و تغییرات لازم در این مرحله برای داشتن لبخند ایده آل تصمیم گیری می شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

نگاهی به مزایای دندانپزشکی زیبایی

هر کار دندانپزشکی که به منظور بهبود ظاهر دندان ها، لثه ها یا نیش افراد انجام شود، دندانپزشکی زیبایی نامیده می شود. دندانپزشکان متخصص در این زمینه خاص از دندانپزشکی بیشتر به عنوان “دندانپزشک زیبایی” شناخته می شوند. همه ما دنبال ظواهر می رویم، وضعیت دنیای کنونی اینگونه است. بنابراین نمی توان اهمیت یک لبخند کامل را که به مجموعه ای از دندان های بی عیب و نقص اشاره دارد را نادیده گرفت. این همان نقطه ای است که دندانپزشکی زیبایی به آن می پردازد و به فرد فرصت می دهد تا مجموعه کاملی از دندان ها را به دست آورد و به این ترتیب زیباترین لبخند را بازیابی می کند.

اگر از من بپرسید، می توانم بگویم که بزرگترین موفقیت دندانپزشکی زیبایی در این است که در واقع به افزایش عزت نفس فرد کمک می کند و به او کمک می کند تا احساس خوبی نسبت به خودش داشته باشد. در نتیجه فرد می تواند در کنار مردم احساس راحتی بیشتری کند.

افرادی که دندان‌های ترک خورده، شکسته یا تغییر رنگ داده‌ دارند، احتمالاً تمایلی به صحبت با افراد ندارند، زیرا نمی‌خواهند دیگران این مشکلات را در دندان‌هایشان تشخیص دهند. دندانپزشکی زیبایی نوشدارویی برای همه این نگرانی هاست. این مسائل را از بین می برد و به افراد کمک می کند تا اعتماد از دست رفته خود را هنگام تعامل با دیگران به دست آورند.

میدونی بهترین قسمت ماجرا چیه؟ همیشگی است بنابراین نیازی به مراجعه مکرر به کلینیک دندانپزشکی برای پیگیری باقی نمی ماند. این در نهایت به صرفه جویی در زمان و هزینه کمک می کند.

دردی که فرد در مرحله بهبودی تجربه می کند در مقایسه با سایر روش های زیبایی که انجام می شود بسیار کمتر است.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

فردی که تحت این روش قرار می گیرد می تواند مدت کوتاهی پس از درمان به روال عادی زندگی خود بازگردد زیرا زمان بهبودی در مقایسه با سایر روش ها بسیار کمتر است.

با کاهش علائم پیری ظاهری جوان و حس خوبی به فرد می دهد.

نتایج دندانپزشکی زیبایی بزرگترین مزیت آن است زیرا این نتایج به وضوح آشکار است. این چیزی است که بسیاری از مردم ممکن است به دنبال آن بروند.

دندانپزشکی ترمیمی به افزایش دوام دندانها کمک میکند. مزایای مفید آن در درمان دندان پوسیده آشکار است. قبلاً از پر کردن دندان برای ایجاد لکه‌های کدر و غیرقابل انکار روی دندان استفاده می‌شد. با توجه به دندانپزشکی زیبایی، اکنون می‌توان پرکننده‌های دندان را با هماهنگ با دندان مورد نظر انتخاب کرد و در نتیجه ظاهر طبیعی آن را حفظ کرد.

مقالات پیشنهادی: مراحل کامپوزیت دندان ، متخصص دندانپزشکی زیبایی ، انتخاب مسواک مناسب

میل به داشتن یک لبخند دوست داشتنی یکی از انگیزه های قانع کننده برای رشد شهرت دندانپزشکی زیبایی است. روش دندانپزشکی ترمیمی مانند پولیش‌های دندان، اینسرت‌های دندانی و روشن‌کردن دندان‌ها نقش مهمی در ایجاد یک تغییر کامل لبخند دارند.

روش درمانی گفته شده در بالا نمی تواند بدون ارزیابی قبلی سلامت دهان و دندان فرد شروع شود. در مواردی که شرایط دهانی خاص باشد، به عنوان مثال، ناهماهنگی نیچک (مال اکلوژن) یا بیماری لثه وجود داشته باشد، درمان چنین مواردی قبل از اصلاح طرح لبخند اجباری می شود. ظاهر صورت، رنگ پوست،رنگ موها، دندان‌ها، بافت لثه و لب‌ها (برای ایجاد یک لبخند اصلاح‌شده) همه مورد بررسی قرار می‌گیرند تا دندانپزشکی زیبایی نتیجه مطلوب را داشته باشد. در هر صورت، دندانپزشکی زیبایی نیاز به تجدید در یک بازه زمانی دارد. به عنوان مثال، روشن کننده دندان باید دوباره اصلاح شود تا درخشندگی آن حفظ شود. روکش های چینی ممکن است خرد شده و نیاز به تعویض داشته باشند. روکش های دندانی نیز پس از هر 10 تا 15 سال نیاز به تعویض دارند. با این وجود،شرایط نگهداری و رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار در دوام این درمانها موثر خواهد بود. این روش‌های نگهداری واقعاً پس از مدتی درمان تجربه می‌شوند که می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

انتخاب دندانپزشک زیبایی

انتخاب دندانپزشک خوب نیز بسیار مهم است این روند ممکن است چالش برانگیز باشد، زیرا دندانپزشکان زیبایی متعددی در تهران وجود دارند. مرحله اول برای انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران شامل صحبت با دندانپزشک عمومی شما است.

دندانپزشک عمومی این توانایی را دارد که به شما بگوید آیا نیاز به انجام کارهای بیشتر دندانپزشکی دارید یا خیر. اگر دندانپزشک مشکلات خاصی را در لثه‌ها، ساختار استخوان، انسداد یا دندان‌های شما مشاهده کرد، ممکن است به یک پریودنتیست، ارتودنتیست، اندودنتیست یا متخصص دندانپزشکی دیگر ارجاع دهید. از آنجایی که این متخصصان دندانپزشک زیبایی نیستند، بسیاری از بیمارانی که مشکلات دندانی دارند باید قبل از مراجعه به دندانپزشک زیبایی با یک متخصص خاص ملاقات کنند.

از دندانپزشک زیبایی بپرسید که آیا می تواند بازسازی کامل دهان را انجام دهد یا خیر. برخی از متخصصان دندانپزشکی تنها توانایی انجام 50 درصد از این کار را دارند، به این معنی که در صورت نیاز به کارهای بازسازی عظیم، ممکن است نیاز به جستجوی متخصصان بیشتری داشته باشید. اگر کاندیدای این نوع کار هستید، بهتر است یک دندانپزشک زیبایی را پیدا کنید که بتواند کل این کار را انجام دهد.

علاوه بر این، از هر پزشکی در مورد نوع تجهیزاتی که استفاده می کند، سوال کنید. آیا دندانپزشک زیبایی انتخاب شده از جدیدترین روش ها استفاده خواهد کرد؟ آیا آنها می توانند مدل ها و عکس هایی را در ارتباط با تکنیک های جدید ارائه دهند؟ در نهایت، مشخص کنید که متخصص دندانپزشکی چه مدت کار کرده است. اگر با یک دندانپزشک زیبایی که به تازگی مجوز گرفته است احساس راحتی نمی کنید، ممکن است بخواهید دندانپزشکی را پیدا کنید که چندین سال است این کار را انجام داده است. از طرف دیگر، فردی که به تازگی از آموزش خارج شده است، احتمالاً دانش بیشتری از تکنیک و فناوری پیشرفته خواهد داشت. پیدا کردن بهترین دندانپزشک زیبایی اغلب به معنای کشف فردی است که می توانید برای کار روی دندان های خود به او اعتماد کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

انجام درمان ها

گرچه موضوع ما زیبایی شناسی است اما اولویت ما بهداشت دهان و دندان است به همین دلیل ابتدا سلامت دندان ها و لثه ها را بررسی می کنیم و درمان های لازم را انجام می دهیم کارهای زیرساختی مهمترین قسمت کار است تا از پروتزی که می سازیم استفاده شود.

در این مرحله در صورت نیاز درمان هایی مانند پرکردن، درمان ریشه، استخراج و … که زیرساخت را سالم و سالم می کند اعمال می شود. در صورت لزوم از روش های تراز کردن لثه و درمان سلامت لثه برای اطمینان از زیبایی صورتی استفاده می شود.ما در کلینیک خود از دستگاه لیزر دایود و الکتروکوتر برای این روش ها استفاده می کنیم و پس از پایان مراحل درمان به مراحل اعمال مواد زیبایی می رویم. ما تا به دندان انتخاب کرده ایم.

روکش های لمینت چینی، روکش های ایمکس یا روکش های زیرکونیومی مواد ترمیمی هستند که امروزه اغلب آنها را ترجیح می دهیم. با این مواد نازک و با قابلیت عبور نور بالا، دندان های درخشان و درخشانی به دست می آوریم که در عین حال بسیار به طبیعت نزدیک هستند.

زمان تولید این فرآیندها به طور متوسط ​​1-2 هفته است.

امروزه لبخند کامل تاثیر مثبتی در افراد ایجاد می کند، شکل، رنگ و کیفیت دندان های ما به عنوان سلامت و اعتماد به نفس در افراد مقابل ما منعکس می شود. اگر وقتی در آینه نگاه می کنید از لبخند خود راضی نیستید، می توانید با تماس با دندانپزشک خود لبخندی را که آرزویش را دارید به دست آورید.

در زمان طراحی لبخند چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

 • سن بیمار
 • جنسیت بیمار
 • اندازه فرم دندان
 • شکل صورت
 • شکل لب
 • آیا انحراف در بینی وجود دارد
 • خط وسط دندان
 • سلامت لثه
 • سطوح لثه (زیبایی صورتی)
 • بعد عمودی (بستن فک)
 • وجود دندان قروچه
 • خط لب پایین
 • سیگار کشیدن

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

دندانپزشکی زیبایی شامل چه مواردی می شود؟

به طور معمول، دندانپزشکی زیبایی شامل:

افزودن مواد دندانی به دندان ها یا لثه ها – باندینگ، روکش های چینی (لمینیت ها)، روکش ها ، پیوند لثه.

برداشتن ساختار دندان یا لثه – مینا، جراحی لثه.

بدون افزودن یا حذف مواد دندانی، ساختار دندان یا لثه – سفید کردن دندان (بلیچینگ)، سفید کردن لیزر، رنگدانه لثه.

مقالات پیشنهادی: مراقبت از دندان ، اصلاح طرح لبخند، بهترین دندانپزشک زیبایی در شرق تهران

باندینگ کامپوزیت

باندینگ کامپوزیت به ترمیم دندان های پوسیده، آسیب دیده یا تغییر رنگ با استفاده از موادی شبیه به رنگ مینای دندان اشاره دارد. دندانپزشک شما پوسیدگی دندان را سوراخ می کند و کامپوزیت را روی سطح دندان می گذارد، سپس قبل از اینکه با نور شدید آن را درمان کند، آن را به شکل مناسب تبدیل می کند.

باندینگ کامپوزیت به طور موثر آسیب دندان را پوشش می دهد و در عین حال ظاهر دندان اصلی را بازیابی می کند. اغلب، باندینگ حتی ظاهر دندان یا دندان اصلی را بهبود می بخشد!

در مقایسه با بسیاری از روش‌های زیبایی دیگر، باندینگ ارزان است و آن را به یک درمان اقتصادی و موثر برای بیماران مبتلا به پوسیدگی، دندان‌های شکسته یا ترک خورده یا لبه‌های فرسوده دندان تبدیل می‌کند.

مقاله مرتبط: کامپوزیت ونیر

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

ونیر دندان

روکش های دندانی معمولاً از سرامیک پزشکی ساخته می شوند و به صورت جداگانه برای هر بیمار ساخته می شوند تا اطمینان حاصل شود که شبیه دندان های طبیعی بیمار هستند. اغلب روکش ها و دندان های واقعی از یکدیگر قابل تشخیص نیستند. علاوه بر این، دندانپزشکان بسیاری از مشکلات زیبایی از جمله دندان های کج، مینای دندان آسیب دیده یا ترک خورده و شکاف های نامناسب بین دندان ها را بر روی روکش ها تکیه می کنند.

دندانپزشکان با استفاده از چسب دندان، روکش‌هایی را روی جلوی هر دندان اعمال می‌کنند.

مقالات پیشنهادی: قیمت طرح لبخند ، انواع لمینیت سرامیکی ، کلینیک دندانپزشکی در شرق تهران

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان یکی از شناخته شده ترین و ساده ترین شکل های دندانپزشکی زیبایی است. اغلب، دندانپزشکان سفید کردن دندان‌ها را زمانی که دندان‌ها به دلیل اثرات برخی غذاها، نوشیدنی‌ها، داروها و عادات شخصی از جمله مصرف دخانیات لکه‌دار و فرسوده می‌شوند، توصیه می‌کنند.

سفید کردن حرفه ای دندان ها یا بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشک شما انجام می شود، دندانپزشک شما ابتدا اطمینان حاصل میکند که هیچ پلاک یا سایر مواد زائد وجود ندارد. در صورتی که سفید کننده به درستی استفاده شود، دندان ها را به رنگ های روشن تر از دندان های اصلی روشن می کند!

افراد می توانند از محصولات سفید کننده دندان در داروخانه استفاده کنند، اما موثرترین و سریع ترین کار این است که آن را به صورت حرفه ای در مطب دندانپزشک خود انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله سفید کردن دندان را مطالعه کنید.

صاف کردن دندان ها همراه با بهبود ظاهر صورت – ارتودنسی.

دندانپزشکی زیبایی معمولاً از خطوط تقارن و هارمونی پیروی می کند. مطمئناً روشن کردن دندان ها چیزی است که اکثر مردم آرزو دارند، از بین بردن لکه ها (قهوه، سیگار). همه دوست دارند به لبخند خود افتخار کنند و آن را به رخ بکشند، اما بیشتر آنها به دلیل وجود شکاف در دندان ها، دندان های زرد، ناهمواری لثه ها، از دست دادن دندان ها و غیره این کار را نمی کنند. برای رفع این مشکلات می توان از دندانپزشکی زیبایی استفاده کرد.

زیبایی ادراک است (در چشم بیننده). بسیاری از مردم معتقدند که افراد زیبا باهوش تر و قابل اعتمادتر هستند. برخی از مطالعات نشان می دهد که افراد جذاب تر به احتمال زیاد شاغل و با حقوق بهتری هستند. در نتیجه، بسیاری از مردم به دنبال راه هایی برای ایجاد لبخند بهتر هستند. دندانپزشکی زیبایی در دنیای غرب تماماً در مورد خطوط (تقارن) و رنگ آمیزی یکسان، ارتفاعات یکسان (هارمونی) است و بنابراین از دیدگاه یونانی زیبایی پیروی می کند.

اکثر روش‌های زیبایی انتخابی هستند تا ضروری، اگرچه برخی از موارد درمان مزایای ترمیمی دارند. بیمه معمولاً برای اقداماتی که از نظر پزشکی ضروری هستند پرداخت می کند. موارد انتخابی معمولاً قابل بازپرداخت نیستند. رایج ترین روش های مورد استفاده در دندانپزشکی زیبایی نسبتاً ساده است. با این حال، برخی از روش ها نیاز به مراقبت های پیچیده تر و تخصصی تر دارند.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی جایگزین دندان هایی می شوند که در اثر تصادف، کشیدن یا سایر مشکلات دندانی از بین رفته اند. دندانپزشک شما یک پیچ تیتانیوم کوچک را در فک جایی که دندان از دست رفته در آن قرار داشت قرار می دهد. پیچ پس از چسباندن به استخوان به تکیه گاه تاج تبدیل می شود. هنگامی که تاج روی پیچ قرار می گیرد، ایمپلنت ها کاملاً با دندان های طبیعی اطراف خود هماهنگ می شوند. از آنجایی که استخوان فک و بافت های نگهدارنده به ایمپلنت متصل می شوند، ایمپلنت ها به طور دائم در جای خود محکم می شوند.

با این حال، در طول دوره قرار دادن پیچ، بیماران باید به طور ویژه مراقب بهداشت دندان خود باشند. نباید اجازه داد بقایای غذا و پلاک در ناحیه ایمپلنت جمع شود!

مهم ترین جنبه در هنگام بررسی روش های دندانپزشکی زیبایی این است که به مطبی مراجعه کنید که دارای تخصص، آموزش و متخصصانی باشد که می توانند به طور کامل آنچه شما به دنبال آن هستید را انجام دهند.

هزینه دندانپزشکی زیبایی

طیف گسترده ای از روش های دندانپزشکی زیبایی برای انتخاب در دسترس است. همه اینها از محصولات با کیفیت متفاوتی استفاده می کنند، از این رو قیمت این روش های دندانپزشکی بر اساس روش و کیفیت محصولاتی که در این روش ها استفاده می شود متفاوت است. این شکل از دندانپزشکی توسط اکثر شرکت های بیمه پوشش داده نمی شود. بنابراین ممکن است این روش‌ها روی جیب شما سنگینی کند. از این رو افراد باید قبل از اقدام به یک روش دو بار فکر کنند.

مفهوم ویزاجیسم

تمامی این عوامل ارزیابی شده و طراحی دندان مناسب برای نسبت طلایی تعیین می شود.

نسبت طلایی یک مقدار مرجع است که در طبیعت وجود دارد و ما در روش های زیبایی از آن استفاده می کنیم.این یک روش اندازه گیری است که امکان ساخت دندان های ایده آل به خصوص از نظر نسبت ابعاد را فراهم می کند.

انواع طرح های لبخند چیست؟

در حالی که طرح لبخند شخصی است، اما به طور کلی اشکال دندان و انواع لبخند وجود دارد. ضمن ارزیابی خواسته ها و انتظارات بیمار، می توانیم به این انواع لبخند آماده با هم نگاهی بیندازیم تا قبل از اینکه به راحتی یکدیگر را درک کنیم. طراحی کنند و طرح را به خواسته های خود نزدیک کنند.

لبخند فکری (لبخند پیچیده)

این طرح لبخندی است که فرد را بالغ و آگاه نشان می دهد و عموماً در افراد میانسال و مسن تر ترجیح داده می شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

لبخند اسپرت

این به این دلیل است که دندانهای ثنایای مرکزی بلندتر از دندانهای ثنایای جانبی هستند و اغلب ترجیح داده می شود.

لبخند جذاب (لبخند سکسی)

اغلب توسط زنان ترجیح داده می شود. به عنوان یک مفهوم کلی، از این واقعیت حاصل می شود که دندان های جلویی بلندتر از بقیه هستند.

طراحی لبخند با توجه به شخصیت!

مفهوم محبوبی که در سال های اخیر ظهور کرده است “VISAJISM” است.

معنی آن: طراحی لبخندی خاص برای شخص با توجه به منش و خلق و خوی اوست.

طراحی لبخند متناسب با حرفه، موقعیت اجتماعی و شخصیت افراد باعث رضایت بیشتر افراد می شود.علاوه بر هماهنگی رنگ، شکل، طول، فرم و صورت دندان، پذیرش و احساس تعلق به دندان های ساخته شده با دندان برای فرد آسان تر است.

به عنوان مثال، بیایید مثالی بزنیم، فردی که در یک موقعیت مدیریتی با موضعی مستبد، منضبط و محکم است، اگر دندان‌های گرد و متحرک ایجاد شود، ظاهری دلسوزانه‌تر به دست می‌آورد، انجام این کار به او کمک می‌کند لبخندی به دست آورد که شخصیت او را بهتر توصیف کند.

به همین ترتیب مثال دیگری می زنیم، برای یک بیمار زن سمپاتیک، خونگرم و پرانرژی، ساختن دندان های گردتر، مثلثی، حتی با کمی بازی با دندان های جلویی، به صورت بلند و کوتاه، باعث می شود لبخندی تاثیرگذارتر و منحصر به فردتر.

طراحی لبخند دیجیتال چیست و چگونه انجام می شود؟

مراحل طراحی لبخند به صورت دیجیتالی انجام می شود.

در اولین معاینه بیمار؛

با یک اسکنر سه بعدی داخل دهانی، اندازه گیری های دیجیتالی دندان های شما انجام می شود.

عکس ها در زوایای مناسب در آتلیه عکاسی گرفته می شوند.

نمونه هایی از کتابخانه دندانپزشکی و موارد قبلی به بیمار نشان داده می شود و مدل های مناسب دندان تعیین می شود.

یک طرح لبخند دیجیتال با اسکنر داخل دهانی 3Shape ساخته می شود و به بیمار نشان داده می شود که طرح لبخند هدفمند پس از اتمام درمان چگونه خواهد بود. مدل این قالب دیجیتالی تهیه شده از چاپگر سه بعدی با رزین های اکریلیک به دست آمده است که این مدل با روش ماکت بر روی دهان اعمال می شود و با بیمار به اجماع می رسد.

در جلسه بعدی؛

اقدامات درمانی لازم انجام می شود.

با یک اسکنر سه بعدی داخل دهانی، اندازه گیری های دیجیتالی دندان های شما انجام می شود.

دندان های موقت روی بیمار اعمال می شود.

در آخرین قرار ملاقاتش؛

پوشش های ساخته شده سفارشی تمرین می شوند.

دندان هایی که با رضایت بیمار تولید می شوند باند می شوند.

پس از پایان درمان؛ سلامت دندان ها با معاینات منظم دندانپزشکی کنترل می شود.

طراحی لبخند دیجیتالی چند جلسه زمان میخواهد؟

به عنوان کلینیک دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی می توانید از طریق شماره تلفن یا خط واتساپ برای قیمت روکش زیرکونیوم با ما تماس بگیرید و یا می توانید برای اولین معاینه و تصمیم گیری در مورد درمان به ما مراجعه کنید.

لبخند شما می تواند منجر به یک شغل جدید، یک عاشقانه جدید یا صمیمانه تر، و بر اساس عزت نفس شما باشد. بقیه عمر خود را با دهان بسته و لب های سفت نگذرانید. لبخند شما باید راه شما را روشن کند.

دندان های زیرکونیومی چگونه ساخته می شوند؟

ابتدا رادیوگرافی پانورامیک گرفته می شود و سلامت عمومی دهان و دندان و دندان هایی که قرار است ساخته شوند مشخص می شود.

مراحل زیرساختی مانند پر کردن، درمان ریشه تعیین می شود.

اگر تصمیم پس از مصاحبه متقابل و جلسات توجیهی با بیمار گرفته شود، مراحل ساخت شروع می شود.

سلامت دهان و لثه با انجام درمان های زیرساختی کامل می شود.

با روش های قالب گیری، اندازه گیری دندان هایی که بیمار تاج زیرکونیومی را برای آنها می خواهد گرفته و به آزمایشگاه فرستاده می شود.ما با دستگاه اسکنر سه بعدی داخل دهانی خود در کلینیک خود قالب های دیجیتال می گیریم و با دوام ترین و با کیفیت ترین بلوک های زیرکونیومی را به دست می آوریم. سیستم CAD-CAM و روکش های زیرکونیوم با تکنولوژی کامپیوتری.

روکش های زیرکونیومی بر روی دندان آماده شده با چسب مخصوص قرار می گیرند. در چند ساعت، چسبندگی دائمی رخ می دهد.

اگر مایلید تاج زیرکونیومی خود را در کلینیک دکتر سیمبن برنگی مجهز به تجهیزات تکنولوژیکی مدرن داشته باشید، می توانید با شماره تلفن یا خط واتساپ ما تماس بگیرید تا نوبت بگیرید و یا می توانید برای اولین معاینه به کلینیک ما مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

شرایطی که در آن از پوشش زیرکونیوم استفاده می شود

می توان آن را برای اهداف زیبایی شناسی ترجیح داد،

می توان از آن در ساخت بریج برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده کرد.

در دندان هایی که تغییر رنگ را تجربه کرده اند و با فرآیند سفید کردن نتیجه مطلوب حاصل نشده است استفاده می شود.

می توان از آن برای اصلاح کجی دندان استفاده کرد

می توان آن را برای پوشش دندان های پشت دهان ترجیح داد.

می توان آن را در ساخت کراون بریج بر ایمپلنت ترجیح داد.

این می تواند برای استفاده در بیمارانی که می خواهند طرح لبخند داشته باشند ترجیح داده شود.

لمینت ونیر پرسلن (پرسلین برگ) چیست؟

لامینا پرسلن برگ های چینی نازکی است که با برداشتن حداقل مواد از سطح جلویی دندان و چسباندن به دندان تهیه می شود. شکل می گیرند و به سطح جلویی دندان می چسبند.

ونیر لمینت روشی است که در مقایسه با روکش‌سازی با حداقل لمس دندان انجام می‌شود که به ما امکان می‌دهد ویژگی‌های دندان مانند شکل، ساختار، رنگ و غیره را تغییر دهیم.

اگرچه آنها مواد بسیار نازکی هستند، اما به اندازه کافی قوی هستند که می توانند سال ها در دهان باقی بمانند. اگرچه این روش درمانی مناسب برای هر بیمار نیست، اما در موارد مناسب می تواند نتایج زیبایی و عملکردی عالی ارائه دهد.

ساخت طرح و نشان دادن آن در دهان به طور متوسط ​​2 جلسه زمان می برد. در جلسه اول ضبط های شما گرفته می شود و در جلسه دوم این طرح در دهان با اپلیکیشنی که به آن “Mock Up” می گوییم تمرین می شود. در نتیجه طراحی، تصمیم گیری می شود و فرآیندها آغاز می شود. جلسات بعدی بسته به وضعیت دندان شما و روشی که باید انجام شود متفاوت است.

هنگام طراحی لبخند دیجیتالی به چه نکاتی توجه می شود؟

هنگام طراحی لبخند، ویژگی های صورت فرد، چشم ها، گوش ها، بینی، چانه و … پارامترها در نظر گرفته شده است. هنگام تعیین فرم های دندان، طرح لبخند پویا با استایل فرد مطابق با مفهوم ویزاژیسم ساخته می شود.

نوبت دوم برای آزمایش مدل و ارائه آن به بیمار با تبدیل طرح دیجیتال به مدل بر روی اندازه‌گیری‌های انجام شده، گرفته می‌شود.

یک قالب سیلیکونی (ماک آپ) به دست آمده از مدل طراحی دیجیتال آماده شده روی دندان شما قرار می گیرد.

آیا شرایطی وجود دارد که نتوانیم کاملا اصلاح کنیم؟

بله، در مواردی که برخی از دندان ها بسیار جلوتر/خارج از موقعیتی که باید باشند، انجام تمرین بدون تغییر موقعیت آن دندان سالم نخواهد بود. بنابراین، چنین نخ هایی می توانند از تکرار طرح ایده آل با دقت 100 درصد جلوگیری کنند. اگر تصمیم به شروع درمان گرفته شود، می توان با تراشیدن دندان ها و قرار دادن قالب ماکت به طرح نگاه کرد.

طبق روش درمانی پذیرفته شده، پزشک با دادن نوبت جدید به بیمار، درمان را آغاز می کند. تمام درمان ها و وضعیت فعلی ثبت شده و همه چیز طبق طراحی دیجیتال برنامه ریزی شده است.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

اگر طرح لبخند دیجیتالی را دوست نداشتم چه کنم؟

هدف اصلی جلسه تمرین؛ تایید و پذیرش طرح لبخند توسط شخص، صحبت در مورد مکان هایی که دوست ندارد و اصلاح این نکات با تغییر آنها به دلخواه است. در حالی که می توان در همان جلسه تغییرات جزئی ایجاد کرد، همچنین امکان تکرار طرح با توجه به شرایط وجود دارد.

مقالات پیشنهادی: هزینه لمینت دندان ،قیمت ترمیم دندان ،ترمیم پوسیدگی ،قیمت ترمیم تاج

برای ساخت طرح لبخند چه موادی را می توانیم انتخاب کنیم؟

تاج زیرکونیومی، تاج ایمکس، روکش لمینت چینی روش هایی هستند که ما اغلب برای به دست آوردن لبخندی طبیعی و زیبایی ترجیح می دهیم.

زیرکونیوم چیست؟

بسیاری از افراد از از دست دادن زیبایی طبیعی دندان های خود با افزایش سن شکایت دارند. علاوه بر این، نه تنها ظاهر زیبایی، بلکه از دست دادن عملکرد به دلیل از دست دادن یا کوتاهی دندان ها و ناتوانی در جویدن راحت نیز می تواند مشکل ساز باشد. با روکش های زیرکونیومی دندان، اکنون می توانیم به طور کامل از چنین مشکلاتی جلوگیری کنیم.

هنگامی که دندان های شما حالت سالم و سفید خود را از دست می دهند، اکنون امکان بازگشت آن وجود دارد. همچنین پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که دندان ها حتی زیباتر از قبل شوند. به لطف بسیاری از فناوری های پوشش دندان که امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، دندان ها می توانند سالم تر و زیباتر از همیشه به نظر برسند. یکی از این فناوری ها استفاده از پوشش زیرکونیومی دندان است.

زمانی که به دلایلی مانند پوسیدگی یا شکستگی موادی در دندان ها از بین می رود ممکن است ساخت روکش و بریج را برای پر کردن دندان های از دست رفته ترجیح دهیم در چنین مواردی می خواهیم ماده ای بادوام و بادوام انتخاب کنیم. در گذشته بریج‌های روکش فلزی ترجیح داده می‌شدند.

زیرکونیوم در واقع عنصری است که در طبیعت یافت می شود.

زیرکونیوم که یک ماده سخت سفید رنگ است، آلیاژی است که به جای فلز خاکستری در زیرساخت پل ها و پروتزها استفاده می شود. رنگ پوشش زیرکونیوم به ما این امکان را می دهد که حتی در دندان های تیره به نتیجه دلخواه خود برسیم.

این ماده به دلیل سازگاری با بافت، دوام، عدم حساسیت زا بودن و ظاهر زیبایی، یک ماده ارجح است.

از آنجایی که زیرکونیوم فلزی است که نور را منتقل می کند، ماده ای است که ما هنگام طراحی لبخند زیبایی روی دندان های قدامی ترجیح می دهیم.

همچنین برای استفاده در دندان های عقبی مناسب است زیرا ماده ای بادوام است و در برابر نیروهای جویدن مقاوم است.

طعم فلزی یا بوی بد در دهان ایجاد نمی کند.

حساسیت فلزی ایجاد نمی کند.

باعث ایجاد رنگ تیره و کبودی روی لثه نمی شود.

باعث حساسیت دندان نمی شود. بیمار می تواند هر طور که می خواهد از غذاهای سرد و گرم استفاده کند.

عوامل رنگی مانند سیگار، چای، قهوه بر آن تاثیر نمی گذارد و رنگ و درخشندگی خود را برای سالیان متمادی حفظ می کند.

برای مراقبت از پوشش زیرکونیوم، مراقبت روزانه از دهان خود کافی است.علاوه بر استفاده از مسواک، نخ دندان، آب مراقبت از دهان، استفاده از دهان دوش وسیله ای است که ما به بیماران خود توصیه می کنیم.

این دستگاه به کمک کامپیوتر و با تکنولوژی جدید سیستم های CAD-CAM تولید می شود.بنابراین می توانیم روکش ها یا بریج هایی را در مدت زمان کوتاهی با تناسب کامل تر روی دندان تولید کنیم.

مقالات پیشنهادی: لمينيت سراميكی در تهران ،دندانپزشكي در شرق تهران ،متخصص پروتز دندان در شرق تهران ،درمان ریشه دندان در تهران

قیمت پوشش زیرکونیوم چقدر است؟

هزینه پوشش زیرکونیوم با توجه به روش هایی که باید انجام شود، مواد مورد استفاده، تکنسین دندانپزشکی و پزشک متفاوت است.

سفید کردن دندان یک روش دندانپزشکی است که به داشتن لبخندی درخشان تر و سالم تر کمک می کند.

درمان سفید کردن دندان که برای روشن شدن رنگ دندان و از بین بردن لکه های روی دندان انجام می شود را می توان با روش های مختلفی متناسب با نیاز فرد انجام داد.

دلایل مختلفی برای تغییر رنگ دندان وجود دارد. مینای دندان عاج را می پوشاند و از آن محافظت می کند. تجمع رنگدانه هایی که بقایای رنگی روی مینای دندان که در معرض تمام مواد غذایی و نوشیدنی های مصرفی قرار می گیرد، به جای می گذارد، به مرور زمان باعث ایجاد لکه روی دندان ها می شود. مصرف مکرر مواد غذایی و نوشیدنی هایی که باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند و سیگار کشیدن از مهم ترین عوامل ایجاد لکه های خارجی هستند. از آنجایی که لکه های بیرونی روی سطح هستند، درمان آنها راحت تر از لکه های عمیق تر در دندان است.

لکه هایی که در لایه عاج دندان ایجاد می شود، تغییر رنگ داخلی نامیده می شود. تروما ناشی از تصادف یا سقوط، استعداد ژنتیکی، قرار گرفتن بیش از حد در معرض فلوراید، استفاده از برخی آنتی بیوتیک ها مانند تتراسایکلین و درمان ریشه ممکن است باعث تغییر رنگ داخلی شود.

از سوی دیگر، تغییر رنگ دندان ها ممکن است با افزایش سن رخ دهد. با افزایش سن، دندان ها شکننده تر و مستعد تغییر رنگ می شوند. با گذشت زمان، سایش در خارجی ترین لایه مینای دندان نیز رخ می دهد. با افزایش سن، عاج در معرض دید قرار می گیرد که به طور طبیعی شروع به زرد شدن می کند.

روش های سفید کردن دندان چیست؟

برای سفید کردن دندان ها می توان از روش های سفید کردن دندان های اداری و خانگی استفاده کرد. سفید کردن دندان در مطب روشی موثر و ایمن برای سفید کردن دندان است. در حین سفید کردن دندان در مطب، دندانپزشک ژل سفید کننده حاوی غلظت بالایی از مواد فعال را روی دندان ها اعمال می کند. استفاده از نور برای تسریع اثر ژل سفید کننده ترجیح داده می شود. سفید کردن دندان از نوع اداری نتایج قابل اعتماد و قابل توجهی را ارائه می دهد.

در روش سفید کردن دندان در خانه، اندازه گیری از بیمار انجام می شود، پلاک های شفاف و ژل سفید کننده دندان با توجه به اندازه گیری های انجام شده استفاده می شود. غلظت ژل های سفید کننده مورد استفاده در روش سفید کردن دندان های خانگی کمتر از سفید کردن دندان های مطب است. در روش سفید کردن دندان های خانگی که در محیط خانه فقط با نظارت دندانپزشک انجام می شود، پس از فشرده شدن ژل سفید کننده دندان بر روی پلاک های شفاف، پلاک های شفاف به دندان ها چسبانده می شوند.

در حین استفاده باید دقت شود که از ژل سفید کننده به مقدار تعیین شده توسط دندانپزشک استفاده شود. پلاک های شفاف باید پس از مسواک زدن کامل دندان ها روی آنها گذاشته شود. به این ترتیب می توان از تشکیل باکتری جلوگیری کرد. چند روز استفاده از تراز کننده های شفاف، به عبارت دیگر، چند روز برای تکمیل برنامه سفید کردن دندان های خانگی به صورت جداگانه تعیین می شود.

در بیماران منتخب می توان هر دو روش درمان سفید کردن دندان را به طور همزمان برنامه ریزی کرد و از یکدیگر حمایت کرد.

بعد از سفید کردن دندان چه اتفاقی می افتد؟

پس از انجام درمان سفید کردن دندان، بیمار می تواند بدون وقفه به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد. با این حال، نکاتی وجود دارد که باید از نظر موفقیت برنامه مورد توجه قرار گیرد. در برخی موارد، بیماران ممکن است عوارض جانبی مانند تحریک لثه یا حساسیت ناشی از مواد سفید کننده را تجربه کنند. با این حال، چنین عوارض جانبی خود به خود در مدت زمان کوتاهی برطرف می شوند.

پس از سفید کردن دندان ها، مهم است که از خوردن غذاها و نوشیدنی هایی که ممکن است باعث تغییر رنگ روی دندان ها شوند خودداری کنید و سیگار نکشید. نوشیدن این گونه نوشیدنی ها با نی، مسواک زدن و استفاده از دهان شویه پس از مصرف غذاها و نوشیدنی هایی که ممکن است باعث ایجاد لکه روی دندان شوند، توصیه می شود.

مدت زمان ماندگاری اثر درمان های سفید کننده دندان ممکن است بسته به میزان اهمیت فرد به سلامت دهان و دندان خود متفاوت باشد. مصرف مکرر غذاها و نوشیدنی‌هایی که باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند و رعایت نکردن مراقبت‌های روزانه از دهان و دندان از عواملی هستند که بر ماندگاری نتایج به‌دست‌آمده تأثیر منفی می‌گذارند. زیرا سفید کردن دندان به کاهش یا از بین بردن لکه های روی دندان کمک می کند در حالی که خاصیت جلوگیری از لکه های بعدی را ندارد. به همین دلیل برای حفظ نتایج درمان سفید کردن دندان باید از بهداشت دهان و دندان عالی استفاده شود.

انواع مختلف دندان درد

آیا می‌دانستید دندان درد جزو ده درد شدیدی است که می‌توانیم متحمل شویم؟ بیماران زیادی هستند که به دلیل ابتلا به نوعی دندان درد به کلینیک مراجعه می کنند. خوشبختانه امروزه دندانپزشکی بسیار پیشرفته است و درمان انواع درد دندان و لثه امکان پذیر است.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

انواع دندان درد

انواع مختلفی از دندان درد وجود دارد، مانند دندان درد نوزاد. در این حالت، درد با یک فرآیند کاملاً طبیعی ایجاد می‌شود که در آن دندان‌ها باید از زیر لثه بیرون بیایند.

اما علاوه بر این دردهای فیزیولوژیکی دندان، دردهای دندانی پاتولوژیک بسیار دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

پالپیت

پالپیت شامل درد بسیار شدید و شروع ناگهانی است که معمولاً در دندان ها وجود دارد. این شایع ترین نوع دندان درد است و معمولاً با حفره ها رخ می دهد، به خصوص زمانی که این حفره ها از قبل بر روی پالپ دندان تاثیر می گذارند.

شایع ترین علائم معمولاً درد شدید و ناگهانی در ناحیه دندان است که به مسکن ها پاسخ نمی دهد و معمولاً با خوردن غذای خیلی سرد یا گرم تشدید می شود. گاهی اوقات درد پالپیت به قدری شدید است که بیمار را برای داشتن یک زندگی عادی ناتوان می کند.

در برخی از بیماران مبتلا به پوسیدگی مزمن، پالپیت مزمن ممکن است رخ دهد. این نوع دندان درد بسیار خفیف تر از قبلی است و نسبتاً ناراحتی و حساسیت به گرما و سرما ایجاد می کند.

چگونه این دندان درد را تسکین دهیم؟

هنگامی که پالپ دندان تحت تاثیر قرار می گیرد، تنها درمان ممکن برای از بین بردن درد، انجام کانال ریشه است.

پریودونتیت و آبسه های زیر مخاطی

بیماری پریودنتال در ابتدا دندان ها را تحت تأثیر قرار نمی دهد و بنابراین دردی را نشان نمی دهد. اما اگر بیمار مبتلا به ژنژیویت پیرفته به موقع آن را درمان نکند، به پریودنتیت تبدیل می شود.

پریودنتیت می تواند باعث درد متوسط، به ویژه هنگام جویدن، و آبسه زیر مخاطی در لثه شود که می تواند به پالپ دندان و استخوان نگهدارنده آن آسیب برساند.

چگونه این دندان درد را تسکین دهیم؟

اولین و مهمترین چیز ایجاد عادات خوب بهداشت دهان و دندان برای جلوگیری از تشدید بیماری پریودنتال است. علاوه بر این، در مورد دندان آسیب دیده، بسته به هر مورد، ارزیابی امکان انجام کانال ریشه یا کشیدن دندان ضروری خواهد بود. در نهایت، تخلیه آبسه های احتمالی و درمان عفونت با آنتی بیوتیک ضروری است.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

بروکسیسم

بیمار مبتلا به دندان قروچه تمایل دارد به طور ناخودآگاه دندان های خود را به هم فشار دهد و دندان قروچه کند، به خصوص هنگام خواب. اعتقاد بر این است که این بیماری با بیماران مبتلا به استرس، چه حاد و چه مزمن مرتبط است، و همچنین اغلب به عنوان “درد دندان عصبی” نامیده می شود.

فشار و اصطکاک مداوم روی دندان ها می تواند منجر به دردهای منتشر و مزمن به خصوص در فک، مفصل گیجگاهی فکی و گردن شود.

چگونه این دندان درد را تسکین دهیم؟

بهترین درمان برای تسکین درد ناشی از دندان قروچه، استفاده از آتل است. این وظیفه هدایت نیروهای وارد شده توسط فک و دندان را بر عهده دارد به طوری که تمام ماهیچه های جونده از کشش باز می مانند و می توانند شل شوند. این به تکنیک هایی اضافه می شود که به بیمار کمک می کند تا استرس را کاهش دهد، کیفیت خواب او را بهبود می بخشد و درد را کاهش می دهد.

حساسیت دندان

هنگام مصرف غذا یا مایعات بسیار سرد یا گرم، برخی از بیماران ممکن است درد بسیار تیز اما به موقع در دندان ها داشته باشند. این به عنوان حساسیت دندان شناخته می شود و همه بیماران را به یک اندازه تحت تاثیر قرار نمی دهد.

چگونه این دندان درد را تسکین دهیم؟

اگر حساسیت دندانی به دلیل آسیب وارده به دندان ظاهر شده است، توصیه می شود ناحیه آسیب دیده را با رزین ببندید. اگر برعکس، حساسیت منتشر یا عمومی‌تر باشد، می‌توانید از خمیردندان‌های خاصی استفاده کنید که حساسیت دندانی را کاهش می‌دهد.

آسیب های دندانی

در صورت افتادن یا ضربه، ممکن است یک یا چند دندان ما دچار مشکل شوند. این نوع آسیب، ناشی از ضربه، می تواند از یک شقاق، جابجایی یا شکستگی مستقیم دندان متغیر باشد.

اکثر تروماهای دندانی با درد همراه است، به خصوص زمانی که پالپ دندان تحت تاثیر قرار می گیرد.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

چگونه این دندان درد را تسکین دهیم؟

بسته به آسیب وارد شده به دندان ها، انجام یک نوع درمان ضروری است. در بیشتر موارد، دندان ترک خورده معمولاً با کانال ریشه درمان می شود، اما اگر قبلاً شکسته شده باشد، معمولاً بهتر است آن را بکشید تا از عوارض بزرگ بعدی جلوگیری شود.

متخصصان درمان انواع دردهای دندان

اگر هر نوع دندان درد دارید، درنگ نکنید و همین حالا با ما وقت بگیرید تا در اسرع وقت تشخیص داده شود. پیشگیری بهتر از درمان است، منتظر شما هستیم!

کورتاژ دندان

همه به خوبی می دانند که مسواک زدن دندان ها و رعایت بهداشت دندان در کلینیک حداقل یک بار در سال مهم است. اما اگر این برای جلوگیری از عفونت های احتمالی و تارتار دندان کافی نباشد، چه؟ اینجاست که جرم گیری ریشه و کورتاژ وارد عمل می شود.

کورتاژ دندان چیست؟

کورتاژ دندان، کورتاژ لثه یا جرم گیری ریشه شامل یک روش تمیز کردن عمیق تر دندان است که به دنبال حذف تارتار است که در زیر لثه قرار دارد و در بهداشت معمول دهان قابل دسترسی نیست.

به همه بیماران به طور معمول توصیه می شود که علاوه بر مسواک زدن و نگهداری در منزل، یک پاکسازی سالانه دهان را در کلینیک انجام دهند. اما مواردی وجود دارد که بقایای غذا و تجمع باکتری در دهان می تواند تارتار ایجاد کند که در نهایت در مناطقی که دسترسی به آن دشوارتر است تجمع می یابد.

در این موارد ممکن است بیماری پریودنتال در نهایت پیشرفت کند (یا لثه یا در موارد پیشرفته‌تر پریودنتیت). در این موارد است که توصیه می شود تمیز کردن عمیق تر، جرم گیری ریشه و کورتاژ انجام شود که با استفاده از بی حسی موضعی اقدام به تراشیدن زیر لثه برای از بین بردن جرم تجمع یافته می کنیم تا بعداً با تمیز کردن دهان و دندان های مکرر آن را حفظ کنیم (هر شش ماه یکبار). ) و یک تقویت کننده در مسواک زدن در خانه.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

کورتاژ دندان چگونه انجام می شود؟

بیایید گام به گام ببینیم که کورتاژ دندان چگونه است:

ابتدا یک مشاوره تشخیصی انجام می شود که در آن متخصص تشخیص می دهد که آیا بیمار به یک جلسه کورتاژ نیاز دارد یا چندین جلسه ضروری است، معمولاً بسته به ربع دندان مصنوعی که باید روی آن کار شود. بسته به هر مورد می توان قوس بالا و پایین یا سمت راست و بعداً سمت چپ را انجام داد.

پس از انجام مشاوره برای کورتاژ دندان، بی حسی موضعی اعمال می شود و بهداشت معمولی دندان شروع به برداشتن پلاک یا جرم موجود تا سطح لثه می کند.

بعداً از کورت ها استفاده می شود، ابزاری خاص برای تمیز کردن زیر لثه ها، با هدف تمیز کردن عمیق تر.

در نهایت به تراشیدن و صاف کردن ناحیه ریشه دندان ها می پردازیم.

مدت زمان درمان به شدت بیماری پریودنتال و تعداد جلسات مورد نیاز بیمار بستگی دارد.

چه نوع بیمارانی به کورتاژ دندان نیاز دارند؟

هر بیمار مبتلا به بیماری پریودنتال با علائمی مانند:

خونریزی، التهاب و/یا قرمزی لثه (ژنژیویت)

تورم لثه

ظاهر پاکت های پریودنتال

عقب رفتن لثه

حرکت یا از دست دادن دندان

مشکل این است که در بسیاری از موارد، زمانی که بیماری پریودنتال شروع به توسعه می کند، ممکن است برای بیمار قابل مشاهده نباشد. بنابراین، معمول این است که پس از بررسی با متخصص، در کلینیک تشخیص داده می شود. از این رو رفتن حداقل یک بار در سال برای ارزیابی کامل اهمیت دارد.

کورتاژ دندان

همه به من می دانم که مسواک زدن دندان ها رعایت بهداشت دندان در حداقل یک بار در سال مهم است. اما اگر برای جلوگیری از خطرات احتمالی و تارتار دندان کافی نباشد، چه؟ اینجاست که جرم گیری ریشه و کورتاژ وارد عمل می شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

کورتاژ دندان چیست؟

کورتاژ دندان کورتاژ لثه یا جرم گیری ریشه شامل روش تمیز کردن دندان های دیگر است که به دنبال حذف تارتار است که در زیر لثه دارد و در بهداشت معمول دهان دهان قابل دسترسی است.

همه به طور معمول توصیه می شود که بر مسواک زدن و نگهداری در منزل یک پاکسازی سالانه دهان را در کلینیک انجام دهند. اما مواردی وجود دارد که غذای بقایایی و تجمع دهان می تواند در نهایت در مناطقی ایجاد شود که دسترسی آن به آن بیشتر است.

در این ممکن است بیماری پریودنتال در نهایت پیشرفت کند کند یا در موارد پیشرفته تر پریودنتیت). در این است که توصیه می شود تمیز کردن را انجام دهید، نتیجه جرمی را انجام دهید که با استفاده از حسی موضعی اقدام به تراشیدن زیر لثه برای از بین بردن جرم تجمع یافته ها می شود تا بعداً با تمیز کردن دهان دهان و مکر آن را حفظ کرد. کنیم (هر شش ماه یکبار). ) و یک تقویت کننده در مسواک زدن در خانه.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

کورتاژ دندان چگونه انجام شود؟

بیایید گام به گام ببینیم که کورتاژ دندان چگونه است:

ابتدا یک تشخیصی انجام می‌شود که در آن متخصص می‌تواند انجام شود که آیا به جلسه کورتاژ نیاز است یا نیازی به انجام آن باشد، معمولاً معمولاً به دندان مصنوعی مصنوعی بسته می‌شود که باید روی آن انجام شود. بسته به هر می توان قوس بالا و پایین یا سمت راست و بعداً سمت چپ را انجام داد.

پس از مشاوره برای کورتاژ دندان، بی حسی اعمال می شود و بهداشت دندان شروع به برداشتن پلاک جرم موجود تا سطح لثه می کند.

بعداً از ها استفاده می شود، خاص تمیز کردن زیر لثه، با هدف استفاده از ابزارهای دیگر.

در به تراشیدن و صاف کردن ریشه ریشه دندان ها می پردازیم.

مدت زمان درمان به شدت بیماری پریودنتال و تعداد موارد مورد نیاز بیمار نیاز دارد.

چه نوع بیمارانی به کورتاژ دندان نیاز دارند؟

هر بیمار به بیماری پریودنتال با علائمی مانند:

زندگی، و گزارش و یا قرمزی لثه (ژنژیویت)

تورم لثه

ظاهر پاکت های پریودنتال

عقب رفتن لثه

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

حرکت یا از دست دادن دندان

مشکل این است که در بسیاری از موارد، یک بیماری پریودنتال شروع به می کند، ممکن است برای بیمار قابل مشاهده نباشد. بنابراین، معمولاً این است که پس از بررسی با متخصص، در کلینیک تشخیص داده شود. مراقبت از کورتاژ دندان: قبل و بعد

قبل از انجام کورتاژ دندان، مشاوره تشخیصی با متخصص ضروری است. این تنها راه تعیین وضعیت لثه و دندان های بیمار و در نتیجه انجام مناسب ترین درمان است.

در صورت لزوم، این خود متخصص خواهد بود که نیازهای قبلی را به بیمار نشان می دهد، اگرچه در بیشتر موارد، انجام کاری قبل از کورتاژ لثه ضروری نیست.

مقالات بیشتر : قیمت روکش زیباییبهترین دندانپزشک لمینت در تهرانقیمت روکش زیباییکامپوزیت ونیر

پس از انجام درمان، پیروی از برخی دستورالعمل ها ضروری است:

مراقب مسواک زدن و نخ دندان کشیدن باشید و در صورت نیاز به درمان های اضافی مانند مسواک بین دندانی، شستشوی دندان یا شستشو اضافه کنید.

گاهی اوقات حساسیت دندانی و خونریزی خفیف از لثه به خصوص در روزهای اول پس از کورتاژ دندان ممکن است رخ دهد.

انجام حداقل بررسی سالانه سلامت دهان با متخصص دندان‌پزشکی مهم است، اگرچه در بسیاری از موارد، معمولاً هر 6 ماه یکبار برنامه‌ریزی می‌شود تا تمیز کردن را انجام دهند و در نتیجه نتایج به‌دست‌آمده در کورتاژ را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنند.

متخصصان کرتاژ دندان

آیا هنگام مسواک زدن لثه های شما خونریزی می کند؟ آیا متوجه شده اید که دندان هایتان بیشتر از قبل در معرض دید قرار گرفته و لثه هایتان عقب رفته است؟ آیا بیماری پریودنتال برای شما تشخیص داده شده است؟ در مورد شما هر چه باشد، کورتاژ دندان به معنای قبل و بعد است. ما شما را تشویق می کنیم که از سلامت لثه خود غافل نشوید و بهترین تشخیص و راه حل را به شما ارائه خواهیم داد. با ما یک قرار ملاقات بگذارید!

علل و درمان خونریزی لثه

مسواک را برمی‌داری، خمیر را روی آن می‌ریزی، شروع به مسواک زدن می‌کنی و وقتی می‌روی آبکشی کنی… اوه نه، خون است! خونریزی و التهاب لثه یک آسیب شناسی بسیار شایع و یکی از دلایل اصلی مشاوره در دندانپزشکی است، زیرا می تواند تا 90 درصد از افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

خونریزی لثه: علل

لثه ها بافتی هستند که اطراف دندان را احاطه کرده اند و اگرچه ممکن است ضعیف به نظر برسند، اما حقیقت این است که از یک بافت قوی و مقاوم تشکیل شده اند که به آنها اجازه می دهد تا درگیر و نگه داشتن هر دندان باشند. اما آنها همچنین بخش بسیار ظریفی از دهان ما هستند که نیاز به مراقبت کافی برای جلوگیری از آسیب شناسی هایی مانند التهاب لثه یا پریودنتیت دارد.

علت اصلی خونریزی لثه عدم رعایت بهداشت و تمیزی دندان است. بنابراین، زمانی که پلاک باکتریایی بین دندان‌ها جمع می‌شود، می‌تواند تارتار و عفونت‌های موضعی ایجاد کند. این تحریک و التهاب موضعی است که عمدتاً بر لثه تأثیر می گذارد و باعث درد و خونریزی لثه می شود (بسته به درجه بیماری پریودنتال).

اما، علاوه بر این، دلایل دیگری نیز وجود دارد که می تواند منجر به خونریزی لثه بدون مسواک زدن یا در حین مسواک زدن شود، مانند:

کمبود برخی از مواد مغذی در متابولیسم مانند کمبود ویتامین K که در انعقاد نقش دارد یا ویتامین C.

مسواک زدن بسیار تهاجمی، خیلی سخت یا با برس با موهای بیش از حد سفت

استرس و دندان قروچه شبانه می تواند باعث ضعیف شدن لثه ها و در نتیجه خونریزی و التهاب آنها شود.

خونریزی لثه در بارداری یکی دیگر از علل بسیار شایع است که عمدتاً ناشی از تغییرات هورمونی است که در این حالت رخ می دهد.

در نهایت، درد و خونریزی لثه می‌تواند در بیماران مبتلا به بیماری‌های سیستمیک که وضعیت ایمنی یا انعقاد خون را تغییر می‌دهند، مانند بیماران دیابتی، بیماران قلبی یا بیماران سرطانی نیز رخ دهد.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

خونریزی لثه: علائم

در موارد خفیف، بیمار دچار التهاب لثه می شود. این بیماری مرحله اولیه بیماری پریودنتال است و شامل خونریزی و التهاب لثه است. این یک بیماری بسیار شایع است و می تواند در هر نوع بیمار رخ دهد، اگرچه در بیماران بزرگسال و همچنین در بیماران سیگاری شایع تر است.

هنگامی که بیماری پریودنتال به موقع تشخیص داده نشود و درمان نشود، می تواند به پریودنتیت تبدیل شود. این مرحله پیشرفته تر بیماری پریودنتال شامل عقب رفتن لثه و حتی از دست دادن استخوان، علاوه بر علائم ذکر شده در بالا در ژنژیویت است. در این موارد، سیستم بست و نگهدارنده دندان به خطر می افتد و حتی در موارد بسیار پیچیده یا پیشرفته باعث از دست دادن دندان ها می شود.

خونریزی لثه: راه حل

پس از تشخیص علت خونریزی لثه و بسته به شدت و پیشرفت بیماری پریودنتال، یکی از درمان های دندانپزشکی زیر انجام می شود:

رعایت بهداشت حرفه ای دهان در کلینیک، کاهش دفعات آن به جای سالانه، در صورت نیاز به هر شش ماه یکبار.

کورتاژ برای تمیز کردن عمیق تر و رسیدن به برخی از فضاهای زیر لثه

جراحی پریودنتال در پیشرفته ترین موارد برای تمیز کردن کامل تارتار دندان و اعمال پیوند استخوان در صورت نیاز مورد.

چگونه از خونریزی لثه جلوگیری کنیم؟

اگر در مورد خونریزی لثه صحبت می کنیم، باید در مورد نحوه جلوگیری از آن صحبت کنیم:

دندان های خود را حداقل 3 بار در روز با یک برس نرم مسواک بزنید.

علاوه بر مسواک زدن، از نخ دندان برای تمیز کردن کامل بین دندان ها یا با مسواک بین دندانی استفاده کنید.

یک آبیاری دهان را به برنامه بهداشت دهان خود اضافه کنید که با به حرکت درآوردن آب تحت فشار، به شما امکان می دهد فضاهایی را که دسترسی به آنها دشوارتر است با برس تمیز کنید.

با رعایت یک رژیم غذایی متعادل و سالم از بروز کمبود ویتامین مانند کمبود ویتامین K یا ویتامین C جلوگیری کنید. برخی از غذاهایی که سرشار از این مواد مغذی هستند، مرکبات یا میوه های دیگری مانند آلو هستند.

برای جلوگیری از مصرف دخانیات.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

متخصصان در درمان خونریزی لثه

این احتمال وجود دارد که خونریزی و التهاب لثه می تواند شما را تحت تاثیر قرار دهد یا در حال حاضر این کار را انجام می دهد. بنابراین اگر می خواهید مطمئن شوید که بهترین سلامت دهان و دندان را حفظ می کنید و از عوارض بزرگ جلوگیری می کنید، توصیه می کنیم آن را رها نکنید. ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم و به شما کمک کنیم تا سلامت دهان و دندان خود را بازیابی و حفظ کنید. ما منتظر شما خواهیم بود!

شغل دندانپزشک چیست؟

دندانپزشک یک متخصص بهداشت دهان و دندان است که وظیفه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها و اختلالات دهان، دندان و لثه را بر عهده دارد. دندانپزشکان نیز وظیفه دارند از طریق آموزش و ارتقای بهداشت دهان و دندان، سلامت دندان بیماران خود را حفظ کنند.

وظایف روزانه دندانپزشک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

برای بررسی پوسیدگی، بیماری لثه و سایر شرایط دهان، معاینات دندانی را انجام دهید.

برای از بین بردن پلاک و جرم دندان از تمیز کردن و پیشگیری از دندان استفاده کنید.

انجام درمان های ترمیمی، مانند قرار دادن پر کردن دندان برای درمان حفره ها.

در صورت لزوم کشیدن دندان انجام دهید.

بیماری های لثه مانند التهاب لثه و پریودنتیت را درمان کنید.

انجام درمان های ارتودنسی مانند قرار دادن بریس ها برای اصلاح تراز دندان ها.

عمل های زیبایی مانند سفید کردن دندان و روکش را انجام دهید.

داروهایی را برای درمان بیماری های دهان تجویز کنید.

ارائه آموزش و مشاوره در زمینه بهداشت دهان و دندان و پیشگیری از بیماری های دندان.

برای حفظ سلامت دهان و دندان و جلوگیری از مشکلات دندانی مراجعه منظم به دندانپزشک مهم است.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

درمان دندان درد

علل دندان درد بسته به عوامل مختلفی می تواند رخ دهد. بنابراین قبل از هر چیز لازم است عامل اصلی ایجاد کننده دندان درد مشخص شود. اگر این مشکل اساسی شناسایی نشود، نمی توان درمان مناسبی را اعمال کرد و ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد تا فرد از شر درد خلاص شود. اساسی ترین علل دندان درد:

 • پوسیدگی دندان،
 • التهاب در دندان های زیر تاج،
 • فرسایش مینای دندان،
 • بیماری های دندان و لثه،
 • دندان های تعبیه شده،
 • اختلالات خارج دهانی مانند سینوزیت،
 • ضربه های مختلف.

می توان آن را یکی از دلایل اصلی دندان درد دانست. تشخیص این دردها باید توسط دندانپزشک متخصص انجام شود. پس از مشخص شدن دندان ایجاد کننده درد، باید آسیب وارده به دندان بررسی شود. پس از معاینه و آزمایش های لازم، ایده آل ترین روش درمانی مورد نیاز برای از بین بردن درد انتخاب و برای بیماران اعمال می شود.

بهداشت دهان و دندان

اگر مراقبت از دندان و دهان به طور منظم از سنین پایین به یک عادت تبدیل نشود، ممکن است مشکلات جدی برای سلامتی در مراحل بعدی یا اولیه فرد ایجاد کند. دهان و دندان که یکی از مهم ترین بخش های زندگی انسان است برای داشتن زندگی سالم و راحت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. خوردن، آشامیدن، صحبت کردن، جویدن و غیره. محافظت از بسیاری از دندان های حیاتی دیگر به روشی سالم و جلوگیری از مشکلات احتمالی سلامتی بسیار مهم است. مشکلات مختلفی که بر سلامت دهان و دندان تأثیر منفی می گذارد، وضعیت سلامت عمومی فرد را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. به همین دلیل برای سلامت دهان و دندان باید با پزشک متخصص و موسسات بهداشتی مجهز مشورت کنید.

حتی در افرادی که از دوران کودکی به طور روزانه به سلامت دهان و دندان خود توجه می کنند، ممکن است هر از گاهی این مشکلات به وجود بیاید. می توان برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی از قبل به درمان های دندانپزشکی پیشگیرانه متوسل شد. به عنوان اساسی ترین و مهم ترین بخش سلامت انسان، رعایت احتیاطات برای دهان و دندان و ارائه درمان زودهنگام برای مشکلات ساده موجود بسیار مهم است.

عفونت های دندانی چیست و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟

عفونت های دندانی یک بیماری رایج دندانی است که در آن باکتری های موجود در دهان باعث آسیب به دندان ها و لثه ها می شوند. اگر این عفونت ها درمان نشوند، می توانند منجر به عوارض جدی و از دست دادن دندان شوند. در ادامه توضیح خواهیم داد که عفونت های دندان چیست، چگونه از آنها پیشگیری کنیم و علائم این عارضه چیست.

عفونت های دندان چیست؟

عفونت های دندانی زمانی رخ می دهد که باکتری های موجود در دهان پلاک روی دندان ها و لثه ها تشکیل دهند. اگر پلاک از طریق مسواک زدن و نخ دندان از روی دندان برداشته نشود، می تواند به جرم دندان تبدیل شود. تارتار می تواند لثه ها را تحریک کرده و باعث التهاب لثه شود. اگر التهاب لثه درمان نشود، می‌تواند به پریودنتیت تبدیل شود، عفونتی جدی‌تر که به بافت‌ها و استخوان‌های نگهدارنده دندان آسیب می‌رساند.

چگونه از عفونت دندان جلوگیری کنیم؟

پیشگیری از عفونت های دندانی با رعایت بهداشت دهان و دندان شروع می شود. مسواک زدن حداقل دو بار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید و نخ دندان کشیدن روزانه برای جلوگیری از تشکیل پلاک و جرم ضروری است. همچنین، مهم است که مصرف غذاها و نوشیدنی های شیرین را محدود کنید، زیرا شکر باکتری هایی را که باعث عفونت دندان می شوند تغذیه می کند. در نهایت، توصیه می شود حداقل دو بار در سال برای تمیز کردن دندان و معاینه کامل دهان به دندانپزشک مراجعه کنید.

علائم عفونت دندان چیست؟

علائم عفونت دندان شامل درد دندان یا لثه، حساسیت دندان به گرم یا سرد، بوی بد دهان مداوم، تورم لثه، قرمزی و التهاب است. در برخی موارد نیز ممکن است اطراف دندان ها یا لثه های عفونی چرک وجود داشته باشد. اگر هر یک از این علائم ناخوشایند را تجربه کردید، مهم است که در اسرع وقت برای درمان به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

در نتیجه، عفونت های دندانی یک بیماری شایع است که با رعایت بهداشت دهان و دندان و رژیم غذایی سالم قابل پیشگیری است. اگر علائم عفونت دندان را تجربه کردید، مهم است که قبل از بدتر شدن عفونت، برای درمان به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

لکه روی دندان؟

لکه های روی دندان علاوه بر اینکه یک مشکل زیبایی هستند و شاید می توانند هشدار دهنده یک آسیب یا آسیب شناسی بزرگ باشند، به همین دلیل مراجعه مکرر به دندانپزشک برای پیشگیری از آنها ضروری است.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

ما می توانیم انواع مختلفی از لکه ها را از نظر رنگ آنها تقسیم کنیم:

لکه های قهوه ای روی دندان :

بهداشت نامناسب دندان عامل اصلی ایجاد لکه بر روی دندان است. پلاک به رنگ زرد روشن شروع می شود و زمانی که به جرم دندان تبدیل می شود از نارنجی به قهوه ای تبدیل می شود. خبر خوب در مورد این نوع لکه این است که راه حل در دستان شماست.

هیپومینرالیزاسیون ثنایای مولار (MIH) نوعی لکه است که از سفید تا زرد تا قهوه ای متغیر است که علت آن مشخص نیست اما علائم آن حساسیت زیاد در دندان آسیب دیده و تخریب سریع مینای دندان است.

تتراسایکلین ها تتراسایکلین‌های بدون آنتی‌بیوتیک، که چند سال پیش به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گرفتند، که باعث ایجاد رنگ‌هایی در دندان‌ها می‌شد که از رنگ‌های زرد مایل به قهوه‌ای تا خاکستری متغیر است.

فلوروزیس: ناشی از مصرف بیش از حد فلوراید، به ویژه در دوران کودکی.

لکه های سفید روی دندان :

آنها می توانند هشداری برای پوسیدگی باشند، اگرچه ما تصویر پوسیدگی را به عنوان یک سیاه چاله در دندان در نظر داریم، پوسیدگی به صورت یک نقطه سفید شروع می شود، علامتی از تخریب مینای دندان توسط باکتری هایی که باعث این بیماری می شوند، پس از سایش مکرر است.

دندان های زرد

قهوه، چای ، نوشابه و سیگاری بودن باعث ایجاد لکه‌های زرد روی دندان‌ها می‌شود و به خوبی مشخص نیست که حتی میوه‌ها یا سبزیجات مانند گوجه‌فرنگی، انار، هویج، زغال اخته و گیلاس که همگی دارای کاروتن بالایی هستند، وجود دارد. می تواند رنگ دندان های شما را تغییر دهد و آنها را زردتر کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشک زیبایی در تهران و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

چه نوشیدنی هایی به لبخند شما آسیب می زند

هر چیزی که از دهان شما عبور می کند روی دندان های شما تأثیر می گذارد، از جمله آنچه می نوشید. برخی از نوشیدنی ها نه تنها می توانند دندان های شما را لکه دار کنند، بلکه اسیدیته عمومی آنها می تواند مینای دندان را نیز ضعیف کند، برخلاف غذاهایی که به مینای دندان شما کمک می کنند، که می تواند دندان های شما را نسبت به حفره ها حساس تر و آسیب پذیرتر کند. اگر می‌خواهید زندگی سالم‌تری داشته باشید، دریابید که نوشیدنی‌هایی که می‌نوشید چگونه می‌تواند به دندان‌های شما آسیب برساند و در عوض چه چیزی می‌تواند بهتر باشد.

تنقلات

احتمالاً می دانید که نوشابه برای سلامتی مضر است. همچنین برای دندان ها وحشتناک است زیرا حاوی مقادیر زیادی از دو مورد از بدترین چیزها برای دندان است: اسید و قند. برخی از نوشابه ها حاوی بیش از میزان توصیه شده روزانه قند در یک بطری هستند. همچنین، بسیاری از نوشابه ها حاوی اسید سیتریک یا فسفریک هستند تا طعم خوبی به آنها بدهد. با این حال، این اسیدها می‌توانند مینای دندان را که از دندان‌های شما محافظت می‌کند، از بین ببرند، بنابراین برای جلوگیری از حفره‌های دهان از آنها اجتناب می‌کنیم.

 تمیز کردن سنگ دندان

مشاهده شده است که کسانی که جرم گیری دندان انجام می دهند، می توانند در مدت کوتاهی پس از درمان به زندگی روزمره خود بازگردند و به روشی بسیار سالم تر و موثرتر از دندان های خود با عملکرد طبیعی خود استفاده کنند. بسیاری از روش های مختلف به ویژه جرم گیری دندان توسط این بخش انجام می شود که از نظر دندانپزشکی به عنوان بخش پریودنتولوژی تعریف می شود. خونریزی، تورم، قرمزی و غیره که به دلیل بیماری لثه رخ می دهد. هنگامی که علائم ظاهر می شوند، می توان به بخش های پریودنتولوژی مراجعه کرد.

در مواردی که سلامت لثه بدتر می شود، ممکن است در آینده دچار ریزش دندان و همچنین خونریزی ساده شود. پس از ظاهر شدن تارتار، این عناصر را نمی توان با مسواک زدن یا روش های دیگر تمیز کرد. بنابراین درخواست باید توسط پزشک متخصص انجام شود. جرم گیری معمولاً نیازی به بیهوشی ندارد. کارشناسان توصیه می کنند هر 6 ماه یکبار تمیز کنید. فعالیت های خوردن و آشامیدن حدود 2 ساعت پس از عمل متوقف می شود.

درمان روکش دندان

درمان روکش دندان که از جمله درمان های زیبایی دندان هستند، به دلیل از دست دادن دندان توسط بیماران یا دلایل دیگر سلامتی آنها نیز قابل استفاده است. در طول این کاربردها که از جمله درمان های پروتز دندان هستند:

پوشش چینی با زیرساخت فلزی،

پوشش زیرکونیوم،

سرامیک روکش دندان Empress،

پوشش لمینت چینی،

کامپوزیت ونیر لمینت و غیره

بسیاری از مواد و روش های مختلف را می توان ترجیح داد. دندانپزشکی پس از درمان های ایمپلنت، که عموماً برای افراد دارای دندان از دست رفته اعمال می شود، پروتزهای دندانی روی ایمپلنت و غیره ارائه می دهد. ممکن است درمان های پوشش دیگری نیز اعمال شود. امروزه یکی از رایج ترین روش های درمانی به ویژه در دندانپزشکی زیبایی، است.

درمان های پیشگیرانه دندانپزشکی چیست؟

هدف از درمان های دندانپزشکی پیشگیرانه جلوگیری از مشکلات احتمالی دندان و لثه است. مراقبت منظم از دندان و دهان ممکن است به تنهایی برای محافظت از سلامت دهان و دندان افراد کافی نباشد. به همین دلیل علاوه بر مراقبت های بهداشتی، برخی اقدامات حفاظتی نیز باید توسط کارشناسان انجام شود. این درمان های پیشگیرانه به ویژه در گروه های سنی خردسال و کودکان بسیار مهم است. روش‌های اصلی درمان پیشگیرانه که معمولاً برای دندان‌های کودکان اعمال می‌شود:

فلوراید موضعی،

فیشورسیلانت و غیره

می توان از روش های اصلی درمانی استفاده کرد. این شیوه ها به افرادی که نمی توانند مراقبت کافی در دوران کودکی ارائه دهند کمک می کند تا در آینده از پوسیدگی دندان محافظت کامل کنند. از این نظر، به عنوان یک منطقه درمانی بسیار مهم و موثر دیده می شود.

یشتر بدانید : کامپوزیت ونیرلمینت دندان در تهرانبهترین متخصص لمینت دندان در تهرانقیمت کامپوزیت کل دندان ها

درمان های دندانپزشکی زیبایی

بسیاری از روش های درمانی جامع و متفاوت را می توان در محدوده درمان زیبایی لبخند اعمال کرد. این روش‌های درمانی به‌ویژه به دلیل ظاهر نامناسبی که بیماران به هر دلیلی تجربه می‌کردند، پدیدار شدند. زیبایی دندان که امروزه یکی از اساسی ترین عناصر دندانپزشکی است، در درجه اول شامل درمان پوسیدگی و ترمیم دندان های از دست رفته است. علاوه بر این، برخی از درمان‌های مورد استفاده در درمان‌های زیبایی دندان:

سفید کردن دندان،

درمان تاج دندان،

روش های درمان ارتودنسی (استفاده از بریس و …)

درمان ایمپلنت و غیره

می توان فهرست کرد. اعوجاج دندان و لثه، پوسیدگی، مشکلات سطح دندان، تفاوت رنگ و غیره. بسیاری از مشکلات دیگر را می توان با این روش های درمان زیبایی از بین برد. برای این کار باید روش های درمانی مناسب با در نظر گرفتن انتظارات بیمار توسط پزشک متخصص اعمال شود.

برنامه های کاربردی درمان ارتودنسی دندان

درمان های ارتودنسی دندان یکی از پرکاربردترین روش های درمانی دندانپزشکان، امروزه مورد نیازترین روش های درمانی برای بیماران است. هدف آن تضمین هماهنگی بین فک و دندان در بسیاری از جنبه‌های مختلف، از اصلاح دندان‌های کج گرفته تا مال اکلوژن است. بسیاری از مشکلاتی که در فک پایین و بالا ایجاد می شود و باعث ایجاد اختلال در اطراف دندان و دهان فرد می شود، توسط متخصص ارتودنسی قابل درمان است.

در حالی که دندان های کج و نامنظم از نظر ظاهری مشکلات جدی ایجاد می کنند، می توانند مشکلات عملکردی در جویدن، صحبت کردن و سایر جنبه ها نیز ایجاد کنند. بر این اساس، می توان از درمان های مختلف بریس استفاده کرد.

روش های درمان دندانپزشکی جراحی فک و صورت

جراحی دهان و فک و صورت رشته بسیار وسیعی است که تمامی عناصر دندان و بافت دهان از جمله استخوان های فک و مفاصل را پوشش می دهد. در این زمینه سعی شده است با مداخلات جراحی مشکلاتی که در سلامت دهان و دندان بیماران ایجاد می شود اصلاح شود.

کیست ها و ضایعات ایجاد شده در استخوان فک، درمان های ایمپلنت، از بین بردن کاهش اندازه استخوان های فک، اعمال پیوند، برداشتن آپیکال و بسیاری از روش های دیگر را می توان از طریق جراحی دهان و فک انجام داد. در تمامی روش های درمانی که توسط متخصصان رشته دندانپزشکی اعمال می شود، هدف اصلی این است که بیمار با دندان هایی سالم و محکم به زندگی روزمره خود برسد و در واقع این مهمترین بخش دندانپزشکی است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search