بهترين دندانپزشک زیبایی را بشناسید!

بهترين دندانپزشک زیبایی؛ خوشبختانه در سالهاي اخير با گسترش درمانهاي دندانپزشكي زيبايي مانند كامپوزيت ونير، لمينيت سراميكي، روكش هاي زيبايي و …. امكان اصلاح فرم و رنگ دندان ها و اصلاح طرح لبخند وجود دارد.
اما در بسياري از موارد انتخاب بهترين دندانپزشک زیبایی يكي از دغدغه هاي افرادي است كه به دنبال اين درمان ها مي باشند.
اين درمان ها در مرحله اول توسط متخصصين دندانپزشكي ترميمي و زيبايي انجام مي شود كه با گذراندن دوره سه ساله در رشته دندانپزشكي ترميمي و زيبايي و با آگاهي كامل از اصول علمي قادر به انجام اين درمان ها به نحو احسنت و بدون آسيب به دندان و بافت دهان مي باشند، هر چند انجام اين درمان ها در حيطه كاري دندانپزشكان عمومي نيز مي باشد، اما در هر شرايطي نكته مهم انجام اين كار بر پايه اصول علمي و خودداري از انجام بي رويه اين درمان ها به قيمت وارد كردن آسيب به سلامتي دندان ها مي باشد.

از آنجايي كه متاسفانه ممكن است آسيب هاي وارده نمود فوري نداشته باشند و يا حتي در دراز مدت خود فرد متوجه آسيب وارد شده نشود مراجعه به دندانپزشك مورد اطمينان بايستي مدنظر قرار گيرد، به عبارتي بايستي ابتدا حفظ سلامتي دندان ها و در مرحله دوم دستيابي به زيبايي از اهداف انجام اين درمان ها باشد، چرا كه ممكن است جبران آسيب هاي وارده مستلزم صرف زمان و هزينه زيادي بوده و متاسفانه در برخي موارد قابل جبران نيز نباشد.
تداوم سلامت كامل لثه بدون هيچگونه علائم التهابي، توانايي استفاده از نخ دندان به طور كامل و خودداري از تراش بيش از حد دندان ها خصوصا در موارد اصلاح نامرتب بودن دندان تا از موارد بسيار مهمي مي باشد كه متاسفانه بسياري از دندانپزشكان به آن بي توجهي كرده و راهنمايي هاي لازم در اين مورد رو را از فرد مراجعه كننده دريغ مي كنند.

 زیبایی شناسی لبخند

زیبایی لبخند، تاج های زیرکون، سفید کردن دندان ها، درمان لثه، درمان بریج، تنظیم طول دندان، فرم دادن به لب، مانند عمل های متوالی، درمان هایی هستند که ظاهر زیبایی به لبخند فرد ارائه می دهند.

پس از زیبایی لبخند، لثه های شما ظاهری سالم پیدا می کنند. دندان های شما سفید است. جدای از این، شکستگی ها و ترک های دندان شما اصلاح می شود. جریان فرآیند اعمال شده با در نظر گرفتن ترجیحات فرد انجام می شود. به همین دلیل می توان آن را در مدت زمان طولانی پخش کرد و یا در زمان کوتاه تری تکمیل کرد.

زیبایی شناسی لبخند چیست؟

این به لطف روش های دندانپزشک اتفاق می افتد. به عبارت دیگر این ورید لمینت با کاربردهایی مانند روکش تاج، روکش زیرکونیومی، زیبایی صورتی و ایمپلنت تشکیل می شود. همراه با درمان سفید کردن دندان، ترکیبی با سیستم های باندینگ ساخته شده و در حداقل سطح اعمال می شود. زیبایی لبخند روشی است که طی چند جلسه انجام می شود. این درمان در طول زمان اعمال می شود. از آنجایی که برنامه ریزی فردی انجام می شود، ابتدا باید در زیبایی لبخند مورد بررسی قرار بگیرید. نکته مهم در اینجا این است که دندانپزشک و بیمار را با هم ملاقات کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی نیاز دارند.

عوامل مهم زیادی وجود دارد که بر طراحی لبخند تاثیر می گذارد. این عناصر عبارتند از

شکل صورت،

جنسیت فرد،

سن،

موقعیت اجتماعی فرد،

طول موهایش

بسیاری از ویژگی های مشخصه، مانند بنابراین یافتن دندان مناسب برای صورت فرد با کنار هم قرار دادن آنها بسیار مهم است.

برای اطلاعات بیشتر درباره لمینیت دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

این نه تنها به بیماران لبخندی سالم و زیبایی می بخشد. همچنین او را قادر می سازد تا وضعیت ذهنی و شادی خود را به شکلی زیباشناختی و چشمگیر به دنیای بیرون منعکس کند. به این ترتیب می توان گفت که با حالات عاطفی افراد تداخل دارد.

خنده یکی از اجزای ضروری زندگی است. داشتن یک لبخند زیبا به شما کمک می کند تا نهایت خندیدن را داشته باشید و از زندگی لذت ببرید. اینکه بتوانید بدون نگرانی در مورد ظاهر خود بخندید، کیفیت زندگی فرد را بهبود می بخشد.

قیمت های زیبایی شناسی لبخند

هنگام تعیین قیمت طرح لبخند عوامل مهمی باید در نظر گرفته شود. ابتدا باید دهان، صورت و ساختار استخوان فرد بررسی شود و برای عمل اعمال شده مناسب باشد. عامل دیگر این است که آیا لبخندی که پس از زیبایی شناسی رخ می دهد، انتظار را برآورده می کند یا خیر.

در موارد پیچیده ای که در طول درمان رخ می دهد، تغییراتی در قیمت های زیبایی رخ می دهد. “زیبایی شناسی لبخند” از جمله خدمات ما است که برای دسترسی به نقاط مختلف جهان در چارچوب گردشگری سلامت هماهنگ شده است. برای مرکزدندان پزشکی دکتر سیمین برنگی، ما خدمات پشتیبانی برای فرآیندهای انتقال و فرآیندهای اقامت به طور مستقیم از سراسر جهان داریم.

لبخند هالیوودی، همانطور که از نامش پیداست، یک درمان زیبایی شناسی لبخند است که از لبخندهای درخشان و باشکوه ستاره های هالیوود الهام گرفته شده است. هدف آن طراحی مناسب ترین لبخند با معاینه دندان، لثه، فک و لب بیماران است.

دندان های سفید به تنهایی برای رسیدن به جلوه ی لبخند های هالیوود کافی نیستند. علاوه بر سفیدی، ظاهر سالم لثه ها و تناسب دندان ها نیز بسیار مهم است. نام دیگر این اپلیکیشن به اسم لبخند هالیوودی معروف است. این یک برنامه طراحی لبخند است.

لبخند هالیوود چیست؟

به عبارت دیگر لبخند هالیوودی به چه معناست؟ به لطف این اپلیکیشن می توان لبخندهای چشمگیر ستاره های هالیوود را با تحسین روی پرده تماشا کرد. قبل از شروع زیبایی شناسی لبخند، ابتدا ساختار دهان بررسی می شود.

طراحی لبخند برای هر کسی که شرایط خاصی را داشته باشد، صرف نظر از مرد یا زن، قابل انجام است.

بررسی ساختار لثه ها و هم  لب ها و نیز دندان ها بخشی از درمان است. در راستای لبخند مورد نظر معاینه توسط پزشک متخصص حرفه ای انجام می شود. بعضی از روش های اعمال شده برای داشتن لبخند زیبایی را می توان به شرح های زیر فهرست کرد:

سفید کردن دندان

لمینت های چینی

لمینت های کامپوزیت

پوشش های سرامیکی کامل

پوشش زیرکونیوم

درمان های ارتودنسی

درمان ایمپلنت

درمان لثه

پرکننده لب

لبخند هالیوود

برای زیبایی لبخند، فقط لثه های صورتی و دندان های سفید برای لبخند مورد نظر کافی نخواهد بود. فضاهای دهان شما به جز دندان ها و لثه ها سیاه و تیره است. هرچه تصویر سیاه کمتر ظاهر شود، لبخند از نظر زیبایی شناسی بیشتر خواهد بود. برای دستیابی به این هدف، طول دندان ها کشیده شده و با افزایش حجم، تصویر تاریک به حداقل می رسد.

قبل از شروع زیبایی لبخند، باید معاینات دقیق داخل دهانی و فک با پشتیبانی اشعه ایکس انجام شود. باید در نتیجه تجزیه و تحلیل های حساس مبتنی بر اندازه گیری دیجیتالی عملی شود. در برخی موارد، اضافه کردن بوتاکس و روش های زیبایی ضروری است. با استفاده از آن به صورت دیجیتالی یا داخل دهان با مواد موقت مخصوص، می توان دید که نتیجه چگونه خواهد بود. به این ترتیب پس از تایید بیمار می توان فرآیند آن  را آغاز کرد.

برای اطلاعات بیشتر درباره لمینیت دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

قیمت لبخند هالیوود

قیمت های زیبایی لبخند با توجه به نوع درمانی که باید اعمال شود متفاوت است. هزینه درمان زیبایی که شامل بسیاری از درمان های مختلف می شود را می توان با توجه به میل فرد تعیین کرد. یک لبخند هالیوودی چقدر است؟ یا هزینه لبخند هالویود چقدر است؟ سوالات آنها در بالای موضوعات جستجو شده توسط کاربران علاقه مند به این فرآیند قرار دارد.

در این مرحله بدون بررسی نمی توان قیمت دقیقی ارائه داد.

قبل و بعد از لبخند هالیوود

قبل

قبل از عمل لبخند هالیوودی، پزشکی که این عمل را انجام می دهد باید دارای مدرک دیپلم معتبر، متخصص در این زمینه و در سطحی باشد که انتظارات و نیازهای بیمار را برآورده کند. موضوع مهم دیگر در انتخاب دندانپزشک ساختار مطب پزشک است.

دستیارانی که در قرار ملاقات های دندانپزشکی از بیمار مراقبت می کنند، اینکه آیا این مطب بهداشتی است یا خیر، آیا نیاز به حفظ حریم خصوصی در طول معاینه تامین می شود یا خیر، یکی از مواردی است که هنگام انتخاب باید مورد توجه قرار گیرد.

اگرچه به طور کلی هیچ دندانی شکسته یا از دست رفته وجود ندارد، اما دندان ها کمتر سفید و متقارن به نظر می رسند که دلیل آن عواملی است که می تواند از زیبایی ظاهری مطلوب جلوگیری کند.

بعد

پس از کاربردهای گفته شده، ناحیه کام فرد در سطوح بهینه تری دیده می شود. دندان‌ها به اندازه‌ای سفید خواهند بود که باعث ایجاد لبخند شوند و از نظر اندازه مرتب خواهند ماند.

بعد از زیبایی هالیوود، مراقبت از دهان و دندان باید به صورت کامل و منظم انجام شود. هنگام مسواک زدن باید به نکاتی توجه کرد. خمیر دندان های ساینده و همچنین عادت های نامناسب مسواک زدن می توانند سطوح دندان را خراش دهند. پولیش و نیز سایر فرآیندهای پولیش باعث کم رنگ شدن دندان ها می شود. استفاده از خمیر دندان و برس های توصیه شده توسط پزشک برای دندان های شما سالم تر خواهد بود.

باید استفاده از نخ دندان را به عادت تبدیل کرد. به این ترتیب تمیزی بهتر بین دندان ها فراهم می شود. از خوردن غذاها و نیز نوشیدنی های حاوی قند بالا باید خودداری کرد. اگر نمی خواهید روشنایی لبخند از بین برود، باید میزان مصرف نوشیدنی هایی مانند قهوه، نوشابه و چای را نیز کاهش داد. پوسته سخت؛ گردو، فندق، بادام زمینی و غیره همچنین باید به مصرف آجیل خشک توجه کرد. به این ترتیب می توان از شکستگی های مختلف دندان جلوگیری کرد.

برای اطلاعات بیشتر درباره لمینیت دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

طرح لبخند چگونه ساخته می شود؟

چگونه یک طرح لبخند بسازیم؟ این سوالی است که زمانی به ذهن خطور می کند که دندان هایی وجود داشته باشند که ظاهر زیبایی آنها به دلایلی بدتر می شود. ظاهر دهان، دندان ها و لب ها به طور کلی نیز به طور جدی ظاهر کلی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. لبخند زیبا یک عمل کاملا فیزیکی است که امروزه مزایای زیادی به همراه دارد.

چگونه یک طرح لبخند بسازیم؟ موضوعی که افرادی که تأثیرات یک لبخند چشمگیر را در تجارت و زندگی خصوصی تجربه کرده اند نیز در مورد آن کنجکاو هستند. با کمک دندانپزشک متخصص می توان اطلاعات دقیقی در این زمینه به دست آورد و با عملی که قرار است انجام شود، یک قدم به هدف «طراحی لبخند» نزدیک شد.

طراحی لبخند چیست؟ طرح لبخند چگونه ساخته می شود؟

بیان طرح لبخند، که در واقع در مطالعات مخصوص دندانپزشکی عملیاتی گنجانده نشده است. جدای از روش های درمانی ضروری مانند کشیدن دندان و درمان پر کردن، بیان کلی فرآیند سازماندهی شده به دلیل تکمیل اضطراب ظاهری به طور کلی است.

طرح لبخند که با نام لبخند هالیوودی نیز شناخته می شود، یک روش درمانی است که هدف آن از بین بردن دلایلی است که به دلایل مختلف باعث ایجاد یک تصویر ناراحت کننده می شوند. این درمان را می توان در مواردی مانند تغییر رنگ دندان، بدتر شدن شکل دندان ها و نامتناسبی نیز به کار برد. مهمترین مراحل طراحی در لبخند، مراحل معاینه است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود تا به تصویر مورد نیاز بیمار برسد. فرآیند گردآوری خواسته های بیمار و شرایط فعلی حول پارامترهای زیبایی شناختی در یک نقطه مشترک، فرآیند کلی طراحی لبخند را پوشش می دهد.

عملیاتی که در محدوده ی طراحی لبخند قابل انجام است را می توان به شرح موارد زیر فهرست کرد:

سفید کردن دندان

رفع ناهماهنگی های دندانی

ارتفاع و نیز عرض دندان های جلو یکسان است

کاهش نسبت لثه به دندان به سطح ایده آل

تقویت دندان ها

روکش دندان

هماهنگ کردن لبخند با انحنای لب ها

رفع مشکلاتی مانند دندان های پوسیده، بیماری لثه یا عفونت

برنامه های کاربردی برای جوان تر و سالم تر به نظر رسیدن صورت.

زیبایی شناسی لبخند و طراحی لبخند چه تفاوتی دارند؟

قابل درک می باشد که تعداد بیمارانی که این سوال را می پرسند روز به روز در حال زیاد شدن است. پاسخ روشن به این سوال را می توان در رابطه با روند وهمچنین نتیجه درخواست بیان کرد.

زیبایی شناسی لبخند؛ نتیجه ای می باشد که بیمار از نظر تصویر و سلامتی مطالبه می کند، دندان های سفید و منظم لبخندی زیبا به منصه ظهور می رسد. دندان ها مثل مروارید هستند.

طراحی لبخند ؛ بیان کلی فرآیندی می باشد که توسط دندانپزشک متخصص سازماندهی شده و نیزبا استفاده از فرصت های تکنولوژیک در معاینه گنجانده شده است تا به این نتیجه مورد نیاز بیمار دست یابد.

میل به “زیبا به نظر رسیدن” به اندازه تاریخ بشر قدیمی و همچنین طبیعی است. بسیاری از رشته ها به ویژه رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی در تلاش هستند تا به مردم در ارائه خواسته های خود کمک کنند. از نظر رویه هایی که باید انجام شود می توان آن را به عنوان یک منطقه دشوار دید.

زیبایی لبخند، که یک حوزه کاربردی در دندانپزشکی است، شامل تلاش‌هایی است که سعی می‌کند تصویری را که می‌خواهد به دست بیاورد، به بیمار بدهد. عمر زیبایی شناسی لبخند که به آن طراحی لبخند نیز می گویند، 10 سال است.

قیمت طرح لبخند چقدر است؟

زیبایی شناسی لبخند بر اساس نیازها و خواسته های منحصر به فرد فرد انجام می شود. به همین دلیل، گفتن قیمت متوسط ​​برای طراحی لبخند اشتباه است. برای به دست آوردن اطلاعات دقیق لازم است با دندانپزشک متخصص در دندانپزشکی زیبایی مشورت کنید. متداول ترین روش مورد استفاده در درمان های طراحی لبخند، روکش لمینت است. اولین چیزی که به ذهن ما می رسد این درمان است. با این حال، پروتکل های متفاوتی برای زیبایی لبخند وجود دارد، مثل درمان سیمی، کاشت قدامی و کاربردهای زیبایی صورتی.

نکته مهم این است که در اولین جلسه، یعنی مرحله معاینه، انتظارات بین پزشک و بیمار روشن شود و بر این اساس نقشه راه ترسیم شود. با یک برنامه ریزی نادرست ناکافی، رضایت بیمار ممکن نخواهد بود.

همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات دقیق تر در مورد طرح لبخند و خواسته های خود در زمینه سلامت دهان و دندان، پرسیدن سوالات در مورد روند درخواست ها و درخواست اطلاعات در مورد هزینه پروسه درمان به پلی کلینیک دکتر سیمین برنگی مراجعه کنید.

با تماس با تیم متخصص ما که در کلینیک سرپایی دکتر سیمین برنگی از طریق پلتفرم‌های آنلاین و آدرس‌های موجود در وب‌سایت ما خدمت می‌کنند، می‌توانید به سرعت و به راحتی یک قرار ملاقات بگیرید. شما می توانید سوالات خود را در مورد برنامه ها با ما در میان بگذارید.

برای اطلاعات بیشتر درباره لمینیت دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

التهاب لثه چیست؟

ژنژیویت مشکلی است که دندان ها و لثه ها را درگیر می کند و معمولاً به دلیل عفونت های باکتریایی ایجاد می شود. التهاب لثه که به دلایل زیادی ممکن است رخ دهد، می تواند به دلیل عادات ناسالم و نامنظم در خوردن و آشامیدن نیز رخ دهد و اهمیت کافی به سلامت دهان دندان و یا برخی بیماری ها نمی دهد. التهاب لثه که یکی از علل مهم از دست دادن دندان است، معمولا به صورت التهاب های کوتاه مدت و کوچک دیده می شود و مشکل عمده لثه ایجاد نمی کند. با این حال، در برخی موارد، التهاب در مقیاس بزرگ می تواند باعث درد شدید، مشکلات جویدن و مشکلات گفتاری شود.

مراقبت منظم از دهان و دندان مهمترین نکته برای پیشگیری از التهاب لثه است. در غیر این صورت التهابی که در مدت کوتاهی از بین می‌رود، پس از مدتی دوباره در ناحیه دیگری دیده می‌شود و در صورت عدم دقت می‌تواند منجر به از دست دادن دندان شود.

التهاب لثه چیست؟

چرا التهاب لثه رخ می دهد؟

التهاب لثه که به طور قابل توجهی بر سلامت دهان و دندان تأثیر می گذارد، هم علت و هم یک نتیجه است، زیرا این بیماری زمانی رخ می دهد که مراقبت های لازم انجام نشود. عوامل اصلی که بر تشکیل ورم لثه تاثیر می گذارد یا باعث التهاب در دندان می شود به شرح زیر است.

بی توجهی به مراقبت از دهان و دندان: اگر مشکل سلامتی دیگری در ژنژیویت وجود ندارد، دلیل اصلی مسواک نکردن منظم دندان ها، استفاده نکردن از نخ دندان یا انجام ندادن سایر مراقبت های دهانی است.

کمبود ویتامین: اگر بدن ویتامین های مورد نیاز خود را مصرف نکند، برخی مشکلات سلامتی ایجاد می شود. التهاب لثه را می توان در کمبود ویتامین های C، D و K نیز مشاهده کرد که برای دندان ها بسیار مهم هستند.

عوامل ارثی: در برخی موارد علت مشکلاتی مانند التهاب لثه، ارث ژنتیکی از خانواده است. به همین دلیل لثه برخی افراد نزدیک به التهاب است.

جدای از این دلایل، دلایلی وجود دارد که می تواند باعث تحریک لثه و ایجاد آن شود. اینها؛ دیابت، مصرف سیگار و الکل، برخی داروها، بارداری و پر کردن دندان.

برای اطلاعات بیشتر درباره لمینیت دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

علائم التهاب لثه چیست؟

قبل از اینکه ژنژیویت خفیف رخ دهد، اغلب بدون علائم قابل توجهی رخ می دهد و در مدت کوتاهی از بین می رود. بنابراین، در حالی که در ژنژیویت سطح ساده هیچ علامتی وجود ندارد، التهاب در نواحی بزرگتر و حساس، قبل از وقوع برخی علائم را نشان می دهد. شایع ترین علائم التهاب لثه عبارتند از:

حساسیت در لثه

درد هنگام خوردن و آشامیدن

خونریزی هنگام مسواک زدن

حساسیت به سرما یا گرما

قرمزی و تورم لثه

رکود لثه

لق شدن دندان ها

مشکل در صحبت کردن

بوی بد دهان

علائم التهاب لثه چیست؟

التهاب لثه چند روز طول می کشد؟

التهاب لثه بسته به علت التهاب ممکن است در زمان‌های مختلف بهبود یابد. در حالی که التهابی که در لثه ها به دلیل اختلال در مراقبت از دهان ایجاد می شود به طور متوسط ​​بین 4 تا 7 روز طول می کشد. زمان بهبود التهاب های بزرگ ناشی از دلایل مختلف ممکن است طولانی تر باشد.

البته روش های طبیعی که از ابتدای التهاب به کار می رود و روش های استفاده شده توسط دندانپزشک نیز در کوتاه شدن و طولانی شدن این دوره موثر است.

اگر التهاب زیادی در لثه ها وجود داشته باشد و فرد به دندانپزشک مراجعه نکرده باشد، التهاب لثه می تواند برای مدت طولانی ادامه پیدا کند و همچنین می تواند به دندان ها آسیب برساند.

چگونه التهاب لثه درمان می شود؟

درمان ژنژیویت اساساً با شناسایی عاملی که باعث التهاب لثه می شود آغاز می شود. محتوای درمان هم به سمت از بین بردن این علل پیش می رود. همانطور که در تمام درمان ها، هر چه مشکل در درمان ژنژیویت زودتر تشخیص داده شود، میزان موفقیت درمان بیشتر می شود.

درمان لثه اغلب با مراقبت و تمیز کردن لازم برای سلامت دهان و دندان شروع می شود. مراقبت از لثه اساس درمان است. در صورت صلاحدید دندانپزشک، می تواند از پاک کردن پلاک دندان یا درمان های حرفه ای تمیز کردن دندان استفاده کند. در اینجا رعایت برنامه درمانی تعیین شده توسط دندانپزشک و انجام مراقبت های لازم برای بیمار بسیار مهم است.

حتی اگر علت ورم لثه به دلیل وجود پروتز در دندان ها یا دلایل ساختاری در دندان ها باشد، اصلاحات لازم در پروتزها و دندان ها انجام می شود. پروتزهایی که با ساختار دهان مناسب نیستند، با دندان ها یا لثه ها تناسب ندارند توسط دندانپزشک ترمیم می شوند. التهاب لثه ناشی از مشکلات ساختاری دندان نیز با اصلاح اختلالات موجود در دندان ها از بین می رود.

بیشتربدانید:بهترین متخصص درمان ریشهقیمت پرکردن دندانكشيدن دندان در تهرانلولينگ لثه در تهران

آیا بوی بد دهان به دلیل التهاب لثه است؟

التهاب لثه می تواند باعث مشکلات زیادی مانند بوی بد دهان و پوسیدگی دندان شود. جرم دندان و التهاب شایع ترین علل بوی بد دهان هستند. عواملی که باعث این التهاب می شوند باید از بین بروند. پس از آن، بوی ناشی از این عوامل از بین می رود.

چه چیزی برای التهاب لثه مفید است؟

چه چیزی برای التهاب لثه خوب است؟ از آنجایی که همه افراد می توانند گهگاهی دچار التهاب لثه شوند، این یکی از سوالات متداول است. التهاب لثه وضعیتی است که می تواند به دلیل عادات غذایی ناسالم و عدم توجه به مراقبت های دهان و دندان رخ دهد. علاوه بر این، برخی از بیماری ها می توانند باعث التهاب لثه شوند که به نام ژنویت نیز شناخته می شود.

پس چه چیزی برای التهاب لثه در صورت التهاب دندان مفید است؟ در واقع، اگر دلیل دیگری برای التهاب لثه وجود نداشته باشد، طی چند روز خود به خود از بین می رود. اما در این مدت مراقبت منظم از دهان و دندان و مراقبت های لازم برای التهاب مفید خواهد بود. از آنجایی که التهاب لثه ها در مدت کوتاهی برطرف شده و لثه های شما به رنگ صورتی قدیمی خود برنگشته اند، انجام موارد زیر برای شما مفید خواهد بود.

حداقل دو بار در طول روز با یک مسواک نرم مسواک بزنید

تمرین روش صحیح مسواک زدن

حداقل یک بار در طول روز نخ دندان بکشید

استفاده از دهانشویه یک روز در میان

استفاده از محصولات با کیفیت، خمیر دندان

روش های طبیعی مناسب برای التهاب لثه

به رفع التهاب در دندان کمک می کند. برخی از گیاهان و ادویه ها می توانند به تسکین التهاب کمک کنند، زیرا التهاب معمولاً توسط برخی عفونت های باکتریایی ایجاد می شود.

روش‌های طبیعی که می‌توان برای التهاب لثه استفاده کرد، می‌تواند روند بهبود التهاب لثه‌ها را بهبود بخشد و همچنین به تسکین درد یا درد کمک کند.

در اینجا، چه چیزی برای التهاب لثه خوب است؟ روش های طبیعی که جواب سوال است.

زردچوبه

مطالعات نشان داده اند که زردچوبه به دلیل مواد ضد باکتریایی موجود در آن برای التهاب لثه و دندان مفید است.

برای تهیه خمیر زردچوبه؛ ۱ قاشق چای‌خوری زردچوبه، نصف قاشق چای‌خوری نمک و نصف قاشق چای‌خوری روغن خردل را با هم مخلوط کنید تا حالت خمیری به دست آید. این مخلوط را روزی دو بار روی ناحیه ی ملتهب که از قبل شسته اید بمالید.

در عرض چند روز التهاب لثه تا حد زیادی برطرف می شود.

آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا که اخیراً در درمان بسیاری از بیماری ها و کاربردهای زیبایی مورد استفاده قرار گرفته است، در تسکین درد ناشی از التهاب دندان نیز مؤثر است.

برای این کار مقداری مایع از آلوئه ورا را با یک تکه پنبه به آرامی به ناحیه ی ملتهب بمالید. بعد از 2 دقیقه با آب فراوان غرغره کنید.

اگر این فرآیند را دو بار در روز اعمال کنید تا ناحیه ملتهب بهبود یابد، می‌توانید ببینید که التهاب سریع‌تر بهبود می‌یابد.

برای اطلاعات بیشتر درباره لمینیت دندان و رزو نوبت با دندانپزشکی دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید

بوی بد دهان یا بوی بد دهان: علل و راه حل ها

بوی بد دهان یکی از مشکلات دهان و دندان است که بیشتر افراد نگران آن هستند زیرا نه تنها بر فرد مبتلا تاثیر می گذارد بلکه اطرافیان نیز می توانند متوجه آن شوند. بنابراین، هالیتوز می تواند منجر به مشکلات عزت نفس و اعتماد به نفس در افرادی شود که از آن رنج می برند، از این رو تشخیص و درمان آن برای جلوگیری از عواقب جسمی و روانی خاص اهمیت دارد.

در زیر توضیح می دهیم که هالیتوز چیست. در مورد علل و راه حل های بوی بد دهان، از جمله اینکه چگونه درمان های دکتر سیمین برنگی می تواند به شما در رفع بوی بد دهان در زمانی که بوسیله دندان های نامناسب ایجاد می شود، کمک کند، بیاموزید.

هالیتوز چیست؟

هالیتوزیس مجموعه ای از بوهای نامطبوع است که از حفره دهان به صورت گهگاهی یا دائمی منتشر می شود.

این جنون بد معمولاً توسط باکتری های واقع در زبان یا در خط لثه ایجاد می شود. وقتی این باکتری ها تجزیه می شوند، ترکیبات گوگردی فرار (VSCs) تولید می کنند که باعث ایجاد بوی بد در دهان می شود. سولفید هیدروژن که در پشت زبان یافت می شود، CSV اولیه است که باعث بوی بد دهان می شود.

بوی بد دهان از کجا می آید؟ انواع بوی بد دهان که وجود دارد

بسته به منشا بوی بد دهان، هالیتوز می تواند دو نوع باشد. در ادامه توضیح خواهیم داد که بوی بد دهان از کجا می آید و تفاوت این دو نوع بوی بد دهان چیست.

برای رزو نوبت با بهترین دندانپزشک زیبایی تهران با شماره های ما تماس بگیرید.

هالیتوز فیزیولوژیکی

بوی بد دهان فیزیولوژیکی بوی بد دهان است که از قسمت بالایی در پشت زبان منشا می گیرد. اگرچه افراد مبتلا به هالیتوز فیزیولوژیکی به طور کلی از سلامت دهان و دندان بسیار خوبی برخوردار هستند، اما مصرف انواع خاصی از غذا، تنباکو یا الکل منجر به تجمع باکتری در پشت زبان و ایجاد بوی بد دهان می شود.

هالیتوز پاتولوژیک

هالیتوز پاتولوژیک، به نوبه خود، منشأ خود را در یک بیماری دهانی می یابد که منجر به تکثیر باکتری ها می شود، که منجر به بوی بد دهان می شود. علیرغم سایر علل احتمالی، بیماری های دهان و دندان که بیشترین احتمال ایجاد هالیتوز را دارند، بیماری های پریودنتال مانند التهاب لثه یا پریودنتیت هستند.

علت بوی بد دهان (هالیتوزیس) چیست؟

دلایل بوی بد دهان متنوع است و می تواند از دهان و همچنین سایر قسمت های بدن نشات بگیرد. در اینجا مروری بر شایع ترین علل هالیتوزیس وجود دارد:

هالیتوز خارج دهانی

علل خارج دهانی بوی بد دهان مواردی هستند که منشا آنها در خارج از دهان، به عنوان مثال در دستگاه گوارش یا در دستگاه تنفسی قرار دارد.

چندین بیماری غیر دهانی می توانند باعث ایجاد بوی بد دهان شوند، اگرچه علل خارج دهانی بوی بد دهان کمتر از علل داخل دهانی است. شایع ترین علل خارج دهانی هالیتوزیس عبارتند از:

 • عفونت های دستگاه گوارش
 • بیماری های دستگاه گوارش
 • عفونت های بینی، مانند سینوزیت یا رینیت
 • هپاتیت
 • اختلالات خونی یا غدد درون ریز

هالیتوز داخل دهانی

علل داخل دهانی هالیتوزیس آنهایی هستند که منشأ آنها تغییراتی است که در داخل دهان ایجاد می شود. این علل ریشه اکثر موارد هالیتوزیس هستند. رایج ترین موجود:

 • تجمع بقایای غذا در حفره دهان
 • ناهنجاری های دندانی
 • بیماری های پریودنتال، مانند التهاب لثه یا پریودنتیت
 • بلغم (آبسه دندان)
 • پوسیدگی
 • پروتزهای ثابت یا وسایل ارتودنسی
 • خشکی دهان که معمولاً به آن خشکی دهان می گویند
 • فارنژیت
 • مصرف قهوه، الکل و تنباکو

در زیر به چند مورد از شایع‌ترین علل هالیتوز داخل دهانی پرداخته شده است:

آیا حفره ها باعث بوی بد دهان می شوند؟

حفره ها نتیجه تخریب مینا و عاج دندان توسط میکروب ها هستند.

حفره هایی که حفره ها در دندان ایجاد می کنند و باکتری هایی که باعث ایجاد آنها می شوند می توانند منجر به هالیتوزیس شوند. از این نظر، بوی بد دهان با حفره ها مرتبط است که مورد دوم یکی از دلایل این مشکل است.

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان: یکی از دلایل اصلی بوی بد دهان

بهداشت نامناسب دهان و دندان می تواند یکی از دلایل بوی بد دهان باشد، زیرا باعث تجمع باقی مانده های غذا در دهان و تکثیر باکتری ها بر روی زبان یا دندان ها می شود.

ناهنجاری های دندانی، یکی دیگر از علل هالیتوزیس

انواع مختلف بد پوزیشن های دندان مانند شلوغی یا کج شدن دندان ها می توانند باعث بوی بد دهان شوند. این ناهنجاری‌های دندانی باعث تجمع باقی مانده‌های غذا روی دندان‌ها و تکثیر باکتری‌ها و ایجاد بوی بد دهان می‌شود. این به این دلیل است که پوزیشن های نامناسب دندان تمیز کردن صحیح دندان ها را دشوار می کند.

برای رزو نوبت با بهترین دندانپزشک زیبایی تهران با شماره های ما تماس بگیرید.

آیا استفاده از بریس های ثابت می تواند باعث بوی بد دهان شود؟

بیمارانی که ارتودنسی ثابت انجام می دهند ممکن است به دلیل تجمع باقی مانده غذا روی دندان ها از بوی بد دهان رنج ببرند. برای جلوگیری از این امر، رعایت بهداشت مطلوب برای جلوگیری از بوی بد دهان ضروری است. بنابراین ارتودنسی متحرک جایگزین خوبی برای ارتودنسی ثابت است، زیرا بهداشتی تر است. در واقع، دستگاه را می توان برای تمیز کردن بهتر ناودان و دندان ها جدا کرد.

با بوی بد دهان چه کنیم؟

اولین گام برای موفقیت در مبارزه با بوی بد دهان، مشورت با متخصص برای تعیین علت بوی بد دهان است.

در مواردی که هالیتوز منشأ خارج از دهان دارد، بهتر است با پزشک عمومی یا متخصص مشورت کنید تا منشا مشکل را برطرف کرده و در نتیجه با بوی بد دهان مقابله کنید.

زمانی که علت این بوی بد دهان داخل دهان باشد که اکثر موارد را نشان می دهد، متخصصی که مسئول ارزیابی مشکل است دندانپزشک خواهد بود.

علاوه بر این، در اینجا چند راه حل بوی بد دهان وجود دارد که به شما کمک می کند از شر بوی بد دهان خلاص شوید:

بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید: بعد از هر وعده غذایی، دندان های خود را با تاکید بر فضاهای بین نزدیکی و زبان مسواک بزنید و با استفاده از نخ دندان، مسواک زدن را کامل کنید.

از دهانشویه برای از بین بردن باکتری ها و مبارزه موقت با بوی بد دهان استفاده کنید.

با نوشیدن آب زیاد یا تحریک ترشح بزاق با غذاهایی که نیاز به جویدن خوب دارند، ترشح بزاق را در دهان خود حفظ کنید.

رژیم غذایی خود را تنظیم کنید و از غذاهایی که باعث بوی بد دهان می شوند یا بسیار شیرین هستند اجتناب کنید، زیرا این مواد با پوسیدگی دندان که یکی از دلایل بوی بد دهان است، ارتباط تنگاتنگی دارند.

مصرف دخانیات و الکل را کاهش یا حذف کنید.

برای جلوگیری از بروز بیماری های دهان و دندان یک یا دو بار در سال به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

یک یا دو بار در سال به طور حرفه ای تمیز کنید تا پلاک هایی که می توانند منجر به حفره ها یا بیماری پریودنتال شوند را از بین ببرید.

اگر منشا بوی بد دهان به یک آسیب شناسی دهان مرتبط باشد، دندانپزشک باید مداخله ای برای درمان آسیب شناسی و مبارزه با بوی بد دهان انجام دهد.

اگر هالیتوز مربوط به بد پوزیشن دندان باشد، مهم است که با متخصص ارتودنسی مشورت کنید تا با مناسب ترین راه حل ارتودنسی مشکل را حل کنید.

بیشتربدانید:كلينيك دندانپزشكي در شرق تهرانعکس انواع کامپوزیت دنداناصلاح طرح لبخند در تهران

تحت تاثیر قرار دادن: متحد شما برای مبارزه با بوی بد دهان

در صورتی که هالیتوز ناشی از ناهنجاری های دندانی باشد، درمان های دکتر سیمین برنگی می تواند به شما در مبارزه با بوی بد دهان با درمان های ارتودنسی متحرک و نامرئی کمک کند.

دکتر سیمین برنگی می‌تواند موقعیت‌های نادرست مانند دندان‌های شلوغ یا کج را اصلاح کند و لبخند شما را تراز کند تا از تجمع باقی‌ مانده غذا و رشد باکتری‌هایی در دهان که باعث بوی بد دهان می‌شود، جلوگیری کند.

کلینیک دکتر سیمین برنگی انواع مختلفی از درمان های ارتودنسی را بسته به نیاز شما و پیچیدگی مورد شما با قیمت های ثابت ارائه می دهند. علاوه بر این، اگر ترجیح می دهید هزینه درمان ارتودنسی خود را به صورت اقساطی پرداخت کنید، ما گزینه های تامین مالی و قرار داد با بیمه ها را ارائه می دهیم.

علاوه بر این، کلینیک ما درمان های دیگری را ارائه می دهند که می تواند به شما در درمان یا حل مشکلات مربوط به بوی بد دهان کمک کند. در میان سایر روش ها، کلینیک های شریک ما برخی از درمان های زیر را انجام می دهند: پرکردن حفره ها، تمیز کردن دندان ها یا کورتاژ. تمام خدمات موجود در نزدیکترین کلینیک دکتر سیمین برنگی را کشف کنید.

برای رزو نوبت با بهترین دندانپزشک زیبایی تهران با شماره های ما تماس بگیرید.

مزایای تشخیص حفره ها به موقع

پوسیدگی دندان در افرادی که بهداشت دهان و دندان نامناسبی دارند رایج است، اما ممکن است برای افرادی که به طور منظم مسواک، نخ دندان کشیدن و شستشو می دهند نیز اتفاق بیفتد. به همین دلیل است که هیچ کس از مراجعه به دندانپزشک معاف نیست و اگر به دلیل رعایت بهداشت در منزل فکر می کنید که نباید به دندانپزشک مراجعه کنید، احتمالاً به مرور زمان با شگفتی هایی مواجه خواهید شد، این غافلگیری ها می تواند باعث عفونت و حتی از دست دادن دندان شود. بنابراین ضروری است که هر 6 ماه یکبار برای انجام این معاینه و تمیز کردن پیشگیرانه به دندانپزشک مراجعه کنید.

تشخیص و درمان زودهنگام حفره ها فواید متعددی برای سلامتی شما دارد. بیایید در مورد برخی از مزایای اصلی جلوگیری از پوسیدگی دندان و ابتلا به آن قبل از تبدیل شدن به عفونت صحبت کنیم.

برای رزو نوبت با بهترین دندانپزشک زیبایی تهران با شماره های ما تماس بگیرید.

نگهداری دندان برای دندان های سالم

پوسیدگی دندان زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها به مینای کل سطح خارجی دندان آسیب می رسانند. این باکتری از ذرات غذایی باقی مانده در دهان تغذیه می کند و اسیدهایی تولید می کند که به تدریج دندان ها را ضعیف می کند. بدون مداخله دندانی مناسب، اسیدها در نهایت می توانند سطوح دندان را از بین ببرند و باعث ایجاد حفره شوند و باکتری ها می توانند بیشتر به داخل دندان نفوذ کرده و باعث از بین رفتن پالپ شوند.

بزاق به حذف ذرات غذا و باکتری ها کمک می کند در حالی که حاوی موادی است که در واقع به معدنی سازی مجدد بافت آسیب دیده دندان کمک می کند. با این حال، باکتری ها می توانند پلاک چسبناکی تشکیل دهند که از رسیدن بزاق به سطح دندان جلوگیری می کند. پلاک ها می توانند به جرم تبدیل شوند، بنابراین تمیز کردن منظم دندان ها برای از بین بردن هر گونه پلاک یا جرمی که روی دندان های شما ایجاد می شود، مهم است.

مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن و آبکشی به کاهش رشد باکتری روی دندان کمک می کند. استفاده از خمیر دندان و دهانشویه حاوی فلوراید به تقویت دندان ها در برابر حملات باکتریایی آینده کمک می کند، اما تمیز کردن دندان برای به حداقل رساندن خطر پوسیدگی ضروری است.

پیشگیری و درمان پوسیدگی

مرحله اول پوسیدگی دندان قابل ترمیم است، زیرا بافت های سخت غیر معدنی دندان را می توان با استفاده از روش های درمانی ترمیم کرد. با این حال، مینای دندان و سایر بافت‌های سطحی می‌توانند بسیاری از مواد معدنی را از دست بدهند، در نتیجه آسیب‌های جبران‌ناپذیری ایجاد می‌کنند زیرا بدن نمی‌تواند مینای بیشتری تولید کند، بنابراین به خدمات دندانپزشک نیاز خواهید داشت.

دندانپزشک ممکن است از پرکردگی های ساخته شده از رزین، پرسلن یا آمالگام برای کمک به حفظ یکپارچگی دندان استفاده کند. این پرکردن ها با دور نگه داشتن باکتری ها و ذرات غذا از محل آسیب دیده و در عین حال که شکل سطح دندان را ترمیم می کنند، از دندان آسیب دیده محافظت می کنند.

بیشتر بدانید: مراحل کامپوزیت دندان ،متخصص دندانپزشکی زیبایی ، انتخاب مسواک مناسب

از مشکلات سلامتی خود جلوگیری کنید

بسیاری از مردم متوجه این موضوع نیستند، اما بیماری های دندانی می توانند بقیه بدن شما را تحت تاثیر قرار دهند. این به این دلیل است که حمله به دندان ها از طریق پوسیدگی می تواند به باکتری ها اجازه ورود به جریان خون را بدهد و باکتری ها می توانند عفونت را به سایر اندام های بدن از جمله قلب گسترش دهند. به همین دلیل بسیار مهم است که معاینات پیشگیرانه یا در مراحل اولیه بیماری انجام دهید.

چرا نخ دندان؟

آیا هر روز از نخ دندان استفاده می کنید؟ این سوالی است که همه دندانپزشکان در هر نوبت می پرسند. این به این دلیل است که نخ دندان بخشی ضروری از مراقبت از دهان شماست و اگر دندان های سالم می خواهید مهم است. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا باید هر روز از نخ دندان استفاده کنید.

پلاک در همه جا ایجاد می شود!

پلاک ماده ای است که از بقایای مواد غذایی روی دندان ها جمع می شود، زیرا حاوی میلیون ها باکتری است که باعث مشکلات جدی مانند پوسیدگی دندان می شود، حذف آن از دندان ضروری است. متاسفانه مسواک زدن کافی نیست. پلاک در تمام قسمت های دندان جمع می شود. این شامل ناحیه بین دندانی و در امتداد خط لثه است. مسواک شما به سختی می تواند به این مناطق برای از بین بردن پلاک ها برسد. اینجاست که نخ دندان وارد می شود! نخ دندان برای از بین بردن پلاک به مکان های صعب العبور وارد می شود.

برای رزو نوبت با بهترین دندانپزشک زیبایی تهران با شماره های ما تماس بگیرید.

آیا نفسم بوی بدی می دهد؟

بوی بد دهان خجالت آور است و تشخیص آن به تنهایی دشوار است، اما یک روال مراقبت از دندان خوب از ایجاد بوی بد دهان جلوگیری می کند. دلیل اصلی بوی بد دهان، بقایای مواد غذایی است که در دهان باقی می مانند، اینها باعث ایجاد باکتری هایی می شوند که باعث بوی بد دهان می شوند. نخ دندان کشیدن می تواند به حذف مواد غذایی ناخواسته از بین دندان ها کمک کند و از رشد باکتری های اضافی جلوگیری می کند. همیشه بعد از مسواک زدن یک دهانشویه ضد عفونی کننده قوی در نظر بگیرید.

دو حفره بدتر از یک حفره هستند

هیچ کس دوست ندارد پوسیدگی داشته باشد زیرا یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای دندان ها بیفتد. دندان پوسیده بد به نظر می رسد، ممکن است نیاز به تعمیر گران قیمت داشته باشد، و پس از ترمیم، دیگر هرگز مثل قبل نخواهد بود. هنگامی که حفره بین دندان ها ایجاد می شود، این احتمال وجود دارد که آسیب نه تنها یکی باشد، بلکه به دندان همسایه نیز سرایت کند. پلاک اسیدی که باعث پوسیدگی محبوس شده در فضای بین دندانی می شود، معمولاً روی هر دو دندانی که بین آنها قرار دارد تأثیر می گذارد.

برای رزو نوبت با بهترین دندانپزشک زیبایی تهران با شماره های ما تماس بگیرید.

پیشگیری از بیماری لثه

دندان ها تنها چیزی نیستند که از نخ دندان محافظت می کند، چه باور کنید چه نه، لثه ها هم هستند! یکی دیگر از دلایل استفاده روزانه از نخ دندان جلوگیری از بیماری لثه است. اگر پس از مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن لثه های شما به راحتی خونریزی می کند، این نشانه مطمئنی است که لثه های شما مشکل دارند. با گذشت زمان، لثه ضعیف یا بیمار می تواند منجر به بی دندانی شود. یکی از ساده ترین راه ها برای پیشگیری از التهاب لثه استفاده از نخ دندان است. با استفاده روزانه از آن می توان از انتقال پلاک بین دندان ها به لثه جلوگیری کرد. به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر نخ دندان بکشید، لثه هایتان قوی تر می شوند، بنابراین اگر پس از بازگشت به عادت نخ دندان کشیدن، لثه هایتان درد می کنند یا کمی خونریزی می کنند، ناامید نشوید. مانند هر قسمت دیگری از بدن شما، لثه های شما زمان می برد تا به حالت اولیه برگردند.

تنها چند دقیقه طول می کشد

مسواک زدن فقط چند دقیقه طول می کشد، بنابراین امیدواریم هرگز به انجام ندادن آن فکر نکنید. و اگر مسواک زدن سریع باشد، استفاده از نخ دندان حتی کمتر از آن زمان می برد. کشیدن نخ دندان بین هر دندان فقط چند ثانیه طول می کشد. و هنگامی که بخشی از روال دندانپزشکی شد و به این روند عادت کردید، فقط یک یا دو دقیقه طول می کشد. مزایای استفاده از نخ دندان قطعا ارزش وقت اضافی را دارد!

غذاهای بد برای دندان شما

پوسیدگی دندان به تدریج ایجاد می شود که محصول سال ها عادات دهان و دندان ناسالم است. اگر درمان نشود، می تواند ساختارهای عمیق تر دهان را تحت تاثیر قرار دهد و به شرایطی تبدیل شود که ممکن است نیاز به مداخله جراحی یا از دست دادن دندان داشته باشد.

سلامت دهان و دندان شما به شدت با سلامت کلی شما مرتبط است. یکی دیگر از مواردی که اهمیت ویژه ای دارد این است که پس از خوردن هر یک از 10 ماده غذایی زیر، دندان های خود را مسواک بزنید تا تاثیر مضری روی دندان های شما نداشته باشد:

برای رزو نوبت با بهترین دندانپزشک زیبایی تهران با شماره های ما تماس بگیرید.

آب نبات

قند موجود در آب نبات ها مدتی روی دندان ها باقی می ماند در حالی که بزاق به آرامی آن را حل می کند. به همین ترتیب، اگر آب نبات ها سفت باشند، می توانند مینای دندان شما را بشکنند، از طرف دیگر، اگر آب نبات ها معمولاً جویدنی باشند، می توانند آثاری از خود باقی بگذارند و به دندان بچسبند، که آنها را بیشتر در معرض پوسیدگی قرار می دهد. برای حذف آن باقیمانده ها با مسواک زدن ضروری است.

مقداری از قند موجود در این آب نبات ها روی دندان ها باقی می ماند و باکتری ها را جذب می کند و سپس پلاک ایجاد می کند. پلاک اسیدهایی را آزاد می کند که مینای دندان را ضعیف می کند. بنابراین، ایده آل است که مصرف شیرینی ها را محدود کنید و همیشه عادات دهانی خوب را برای جلوگیری از تشکیل پلاک انجام دهید.

نان

غذاهای نشاسته ای مانند نان و ماکارونی معمولا بین دندان های شما گیر می کنند. مطالعات نشان داده اند که مصرف نشاسته می تواند خطر ایجاد حفره را افزایش دهد، زیرا ترکیب آن بسیار شبیه به قندها است.

مانند قندها، باکتری‌ها از نشاسته‌های باقی مانده در دهان تغذیه می‌کنند تا پلاک تشکیل دهند و چرخه تارتار را ادامه دهند و سپر باکتری‌ها را ایجاد کنند و حذف پلاک را دشوارتر می‌کنند.

قهوه

قهوه و سایر نوشیدنی های اسیدی می توانند مینای دندان را از بین ببرند. سعی کنید مصرف قهوه خود را محدود کنید، مقدار زیادی آب بنوشید تا دندان های خود را بشویید و به طور منظم مسواک بزنید.

الکل

اگرچه اثرات منفی الکل بر قلب و کبد بیشتر شناخته شده است، اما نوشیدنی های الکلی نیز می توانند به دندان آسیب برسانند. مطالعات نشان داده است افرادی که مشروبات الکلی مصرف می کنند و سیگار می کشند در معرض افزایش خطر ابتلا به اختلالات پیشرفته دندانی مانند پریودنتیت و سرطان دهان هستند.

نوشابه و آبمیوه

از آنجایی که هر نوع غذا یا نوشیدنی شیرین خطر پوسیدگی را افزایش می دهد، بهتر است آب مصرف کنید تا هیدراته شود. مصرف نوشیدنی های شیرین را تا حد امکان محدود کنید.

میوه های سیتریک

مرکباتی مانند پرتقال، گریپ فروت و لیمو به دلیل دارا بودن اسید بالا می توانند مینای دندان را فرسایش دهند. غذاهای اسیدی مانند این ها می توانند باعث حساسیت، پوسیدگی و تغییر رنگ دندان شوند، بنابراین به یاد داشته باشید که آنها را در حد اعتدال مصرف کنید.

هنگامی که مرکبات می خورید، آب بنوشید تا سطح اسید در دهان شما متعادل شود و تا حد امکان اسید از روی دندان های شما پاک شود. و مثل همیشه بعد از خوردن دندان هایتان را مسواک بزنید.

آجیل

کشمش، آلو خشک و سایر میوه‌های خشک و همچنین آب نبات‌های نرم به شکاف دندان‌ها می‌چسبند و شستشوی کامل آن‌ها با بزاق را دشوار می‌کنند. اگر بین انتخاب آجیل و میوه های تازه حق انتخاب دارید، مطمئناً دومی گزینه سالم تری است.

سرکه

مانند مرکبات و نوشابه، سرکه به طور طبیعی اسیدی است، بنابراین مصرف آن می تواند به مینای دندان آسیب برساند. اگرچه ادعاهای زیادی در مورد فواید آن برای سلامتی وجود دارد، اما مصرف سرکه در حد اعتدال برای دندان ها بهتر است.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان است، اما اسیدی نیز هست. علیرغم این واقعیت که ما حداقل مقادیر را مصرف می کنیم، اما در ارائه های مختلف گوجه فرنگی به عنوان سوپ یا به عنوان سس سس کچاپ، مصرف این ماده غذایی به مرور زمان خطری برای مینای دندان است.

برای رزو نوبت با بهترین دندانپزشک زیبایی تهران با شماره های ما تماس بگیرید.

چگونه با این عادات از بهداشت دهان خود مراقبت کنید

نشان داده شده است که بهداشت دهان و دندان ارتباط نزدیکی با سلامت روان ما دارد. به همین دلیل است که حفظ سلامت دهان و دندان بسیار مهم است. با گذشت سال ها، زوال این ها بیشتر محسوس است، اما با تمیز کردن مناسب می توانیم دندان های خود را مادام العمر نگه داریم و همیشه زیبا به نظر برسید.

 

اگر نمی دانید چگونه از بهداشت دهان و دندان خود مراقبت کنید، در این مقاله نکاتی را با مراقبت های عملی به شما می دهیم که دندان های شما را سالم نگه می دارد.

 

توصیه و حتی اجباری است که حداقل ماهی یک بار به پزشک متخصص مراجعه کنید، داشتن بهداشت دهان و دندان کافی بستگی زیادی به عادات نظافتی و عادات غذایی شما و همچنین استعداد ژنتیکی شما و علل دیگری دارد که در ادامه با شما در میان خواهیم گذاشت.

 

غذاهایی که به طور منظم می خورید و عادات شما، بهداشت دهان و دندان شما را تعیین می کند

داشتن عادات تمیزکننده مفید، تفاوت بین بهداشت کافی و نامناسب دهان را ایجاد می کند.

برخی از انواع حفره ها با دیده نشدن می توانند التهاب و بوی بد دهان ایجاد کنند، مگر با آزمایش های دقیق یا ویژه که وجود آن ها را در دندان های ما آشکار می کند، به طور مداوم سلامت دهان و در عین حال کل دستگاه گوارش ما را تضعیف می کند، که بدون اینکه متوجه باشیم تا حد زیادی تحت تأثیر این نوع شرایط خاموش قرار می گیرد که با گذشت زمان مشکلات بیشتری ایجاد می کند.

 

پرهیز از غذاهای مضر راه دیگری برای مراقبت از بهداشت است، تنباکو، الکل و قهوه برای مینای دندان مضر هستند و نوشیدنی های بیش از حد گرم، شکر باعث ایجاد حفره ها و باقی مانده هایی می شود که به مرور زمان لثه ها را ملتهب می کند.

 

بدون شک مراقبت از بهداشت دهان و دندان اگر به عنوان یک عادت روتین در نظر گرفته شود فرآیندی روشمند اما ساده است، باید در نظر داشته باشیم که مراقبت از بهداشت دهان به طور کلی مراقبت از سلامتی خود است.

 

وظیفه خود را فقط با مراقبت از آنچه می خوریم انجام دهیم.

 

مصرف سبزیجات و میوه های مختلف کمک زیادی به داشتن دهان تمیزتر و در نتیجه دندان های سالم تر می کند.

 

گوجه فرنگی و توت فرنگی دارای PH کاملا اسیدی هستند که می تواند به طور قابل توجهی با باکتری هایی که باعث بوی بد دهان و عفونت های دهانی می شوند مبارزه کند. خوردن میوه‌هایی مانند پرتقال و تمشک باعث تکثیر باکتری‌های خوب می‌شود و محیطی سالم با نفسی با طراوت مثال زدنی به جا می‌گذارد.

 

مراقبت از آنچه می خوریم، سلامت دهان و لثه های ما را نشان می دهد که مزایای بالقوه ای را برای هر بیماری که ممکن است در آینده از آن رنج ببریم، به همراه خواهد داشت.

 

مهم است که به یاد داشته باشید که ما همیشه باید به دندانپزشک برویم تا دهان خود را چک کرده و بهداشت کافی را رعایت کنیم که همانطور که قبلاً دیدیم فقط به آنها بستگی ندارد، بلکه تا حد زیادی به عادات تمیز کردن خوبی که مایل به اتخاذ آنها هستیم بستگی دارد.

دندان قروچه چیست؟ چگونه می توانید آن را درمان کرد؟

یکی از بیماری های دندانی که تقریباً 70 درصد از جمعیت اسپانیا را درگیر می کند دندان قروچه است. این یک آسیب شناسی فک پایین است که شامل فشردن ناخودآگاه فک و ساییدن دندان ها و در نتیجه ایجاد ساییدگی در آنها می شود.

 

بیهوش بودن، اغلب در هنگام خواب انجام می شود، اگرچه ممکن است در طول روز نیز رخ دهد. به همین ترتیب، به دلیل اینکه یک عمل ناخودآگاه است، اکثر افرادی که به این بیماری مبتلا هستند از وجود آن بی خبرند تا اینکه در نهایت پس از معاینه دندانپزشکی، از وضعیت مطلع می شوند.

 

علل و علائم دندان قروچه

آیا استرس یا اختلالات خواب عامل این بیماری دندانی است؟ اگرچه منشأ واقعی این آسیب شناسی مشخص نیست، اما تعداد زیادی از متخصصان سلامت دندان موافق هستند که استرس و کمبود خواب ممکن است دو دلیل اصلی ظاهر آن باشند. با این حال، نظریه های دیگری در مورد ظاهر این بیماری وجود دارد، بنابراین عوامل دیگری مانند رژیم غذایی نامناسب، قرار گرفتن نامناسب دندان ها، وجود اختلالات تنفسی یا حتی وضعیت بد خوابیدن را در نظر می گیرند.

 

با توجه به علائمی که ایجاد می کند، دندان قروچه علاوه بر حساسیت بیش از حد دندان و درد مداوم در عضلات صورت و دندان ها می تواند مشکلات دیگری مانند:

 

اصلاح به موقع این بیماری دندانی مهم است، زیرا در غیر این صورت می تواند آسیب شناسی های دیگر یا تغییرات جدی تری ایجاد کند.

 

چگونه می توانید آن را درمان کرد؟ راه حل دندان قروچه

درمان‌های دندان قروچه عمدتاً برای کاهش درد، جلوگیری از ساییدگی قطعات دندانی و کاهش ساییدگی دندان‌ها انجام می‌شود.

 بیشتربدانید:متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیباییزیبایی دندانقیمت هر واحد کامپوزیت تهرانقیمت ترمیم دندان

به این ترتیب دو درمان زیر قابل انجام است:

در کلینیک های دندانپزشکی می کنیم در هر صورت به متخصص مراجعه کنید. خواهیم دید که دندان قروچه شما در چه سطحی است و این بیماری دندانی را به کارآمدترین و حرفه ای ترین روش درمان خواهیم کرد. هنوز ما رو نمیشناسی؟ ما به شما کمک می کنیم!

تارتار دندان: چرا تشکیل می شود و چگونه آن را از بین ببرید

تارتار دندان که به عنوان جرم یا جرم دندان نیز شناخته می شود، نتیجه تجمع باکتری در حفره دهان است. مهم است که ظاهر آن را در نظر بگیرید زیرا نه تنها می تواند زیبایی لبخند را از بین ببرد، بلکه شکل گیری آن می تواند عامل عفونت های مختلف دهان باشد.

 

ما به شما می گوییم که علل تشکیل آن چیست، عواقب آن برای سلامت دهان چیست و چگونه می توانید تارتار را از بین ببرید.

خمیر دندان چگونه تشکیل می شود؟

پلاک باکتریایی یک لایه شفاف است که باکتری هایی که در دهان ما لانه می کنند روی آن رسوب می کنند. هر بار که مقداری غذا یا نوشیدنی مصرف می کنیم، تشکیل آن اجتناب ناپذیر است. برای از بین بردن پلاک باکتریایی، متخصصان بر اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان تاکید دارند.

 

در صورت عدم ریشه کن نشدن تجمع پلاک از روی دندان و لثه به روشی موثر، کلسیفیه شده و تشکیل جرم ایجاد می شود.

 

به رنگ زرد یا قهوه ای در موارد شدیدتر تجمع، تارتار ماده سختی است و از بین بردن پلاک باکتریایی دشوارتر است. همچنین سطح آن نسبت به دندان ها ناهموار است.

 

انواع تارتار دندان

ما می توانیم دو نوع تارتار را تشخیص دهیم:

 

تارتار فوق لثه زمانی که وجود آن محدود به سطح دندان و لثه باشد.

تارتار زیر لثه وقتی در زیر خط لثه جمع می شود و پاکت های پریودنتال را تشکیل می دهد.

عواقب تارتار دندان بر سلامت دهان و دندان ما

وجود تارتار در دهان ما یک نتیجه زیبایی شناختی آشکار دارد: وجود آن در دندان ها و لثه ها بر سفیدی لبخند تأثیر منفی می گذارد.

 

اما همچنین، تجمع تارتار مسئول دو مورد از شایع ترین بیماری های دندانی است.

 

بیماری های پریودنتال

حفره های دندانی

بوی بد دهان یا بوی بد دهان

 

چگونه می توان تارتار های دندان را از بین برد؟

برای انجام نظافت در کلینیک باید به دندانپزشک خود مراجعه کنیم.

 

پروفیلاکسی حرفه ای دندانپزشکی

پروفیلاکسی که به عنوان بهداشت حرفه ای دندان نیز شناخته می شود، درمانی است که شامل از بین بردن باکتری هایی است که روی دندان ها و لثه های ما تجمع می یابند.

 

این یک فرآیند بدون درد برای بیمار است، تنها منع مصرف آن بروز برخی حساسیت های دندانی است، اگرچه این یک اثر کاملاً موقتی است.

 

اما، گاهی اوقات، یک پروفیلاکسی ممکن است برای از بین بردن تمام تارتار دندان کافی نباشد، به خصوص اگر در زیر خط لثه جمع شود.

 

در چنین شرایطی فرد دچار پریودنتیت می شود و لازم است درمانی به نام جرم گیری یا روت پلانینگ انجام شود.

 بیشتربدانید:دندانپزشک زیبایی در تهرانبهترین متخصص درمان ریشه دندانروکش زیبایی دندانبهترین دندانپزشک عصب کشی

 

پوسته پوسته شدن یا روت پلنینگ

همچنین به عنوان کورتاژ دندان شناخته می شود، روشی است که در یک کلینیک برای درمان پریودنتیت انجام می شود.

 

این شامل دبریدمان تمام باکتری هایی است که باعث بیماری پریودنتال می شوند، تجمع تارتار و پلاکی که هم در بالا و هم در زیر خط لثه یافت می شود. با استفاده از روش تمیز کردن اولتراسونیک و سپس استفاده از کورت انجام می شود.

 

اینها به شما امکان می دهد بافت زیر لثه را با جزئیات بیشتر و عمیق تر تمیز کنید. بنابراین، در بیماران مبتلا به پریودنتیت، جرم گیری یا روت پلانینگ اندیکاسیون دارد.

 

در طول عمل، بیمار هیچ نوع ناراحتی را تحمل نمی کند، از بی حسی موضعی استفاده می شود. پس از درمان، ممکن است کمی درد خفیف یا متوسط ​​احساس کنید که با مصرف داروهای ضد التهاب برطرف می شود.

این درمان شامل از بین بردن باکتری‌هایی است که در دندان‌ها و لثه‌ها تجمع می‌کنند.

 

در کلینیک گالوت ما می توانیم به شما کمک کنیم. ما متخصص در از بین بردن بیماری لثه در بیماران خود هستیم. ما را ملاقات کنید!

زیبایی دندان چقدر طول می کشد؟

مدت زمان زیبایی دندان بسته به نوع عمل انجام شده متفاوت است. به عنوان مثال، اگر شخصی بخواهد چینی برگ درست کند، به طور متوسط ​​4 تا 7 روز زمان نیاز است. تمام اقداماتی که برای رفع خرابی ها در ساختار دندان و لثه انجام می شود، زیبایی دندان نامیده می شود. به لطف زیبایی دندان، افراد در زندگی فردی و اجتماعی خود شادتر و اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند. به همین دلیل حتی اگر مدت زمان زیبایی دندان طولانی باشد، توصیه می شود افراد برای انجام این عمل وقت بگذارند. در غیر این صورت افرادی که مشکلات دندانی دارند هنگام ورود به محیط اجتماعی می خواهند دهان خود را با دست بپوشانند، هنگام خندیدن احساس ناراحتی می کنند و خود را مجبور می کنند که نخندند. برای جلوگیری از همه اینها، می توانید راه حل را با زیبایی دندان پیدا کنید.

ماندگاری زیبایی دندان چقدر است؟

استفاده از ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

ایمپلنت دندان با تیتانیوم ساخته شده است. تیتانیوم ترجیح داده می شود زیرا ماده ای سازگار با بافت انسانی است. ایمپلنت از طریق استخوان فک قرار می گیرد و سپس فرآیند باندینگ انجام می شود. این یک روش بسیار سودمند است، به خصوص اگر یک دندان از دست رفته باشد، زیرا به دندان های کناری آسیب نمی رساند. این روش باید تحت بی حسی موضعی انجام شود. کاشت ایمپلنت به طور متوسط ​​3 ماه به علاوه 10 روز طول می کشد. 3 ماه از دوره زیبایی دندان برای فیوژن ایمپلنت و 10 روز باقی مانده برای طراحی دندان است.

سفید کردن دندان چقدر طول می کشد؟

برنامه سفید کردن دندان برای روشن کردن رنگ دندان افراد انجام می شود. روی دندان ها حفره های ریز وجود دارد که دیدن آنها با چشم غیرمسلح غیرممکن است. با گذشت زمان، چای و قهوه این فضاها را پر می کنند. این امر باعث تیره شدن رنگ سطح دندان می شود. با سفید کردن دندان ها می توانید از شر این تیرگی خلاص شوید. هدف از فرآیند سفید کردن دندان، حذف ماده ای است که باعث تغییر رنگ دندان ها می شود. در فرآیندی که برای سفید کردن دندان‌ها انجام می‌شود، دندان ممکن است ۲ تا ۳ درجه روشن‌تر از رنگ قبلی خود شود. این فرآیند به طور متوسط ​​2-3 جلسه طول می کشد. مدت زمان زیبایی دندان ممکن است بسته به ویژگی های دندان، میزان تیرگی و عوامل مختلف متفاوت باشد.

زیبایی دندان چقدر طول می کشد؟

پزشک باید بیمار را معاینه کند تا مشخص کند که کاربرد لمینت ونیر چقدر طول می کشد. لمینت های چینی مانند ناخن های مصنوعی که به ناخن ها متصل می شوند عمل می کنند. این پوسته های سرامیکی کاملاً نازک هستند. به همین دلیل به آن پرسلن برگ می گویند. برای انجام این کار، ساختار دندان باید دست نخورده باشد.

این روش برای اصلاح عیوب زیبایی در دندان انجام می شود. شکستگی ها، فاصله بین دندان ها، دندان های ناهموار و لکه ها را می توان با فرآیند چینی برگ اصلاح کرد. در طول عمل نیازی به استفاده از بیهوشی نیست. با این حال، برخی از دندان ها نیاز به فرم دهی شدید دارند. این فرآیند بیشتر طول می کشد. مدت زمان انجام این عمل بسته به وضعیت دندان و جزئیات روشی که باید انجام شود متفاوت است.

برنامه طراحی لبخند چقدر طول می کشد؟

قبل از روش طراحی لبخند، پزشک و بیمار باید با هم در مورد این روش تصمیم بگیرند. یک فرد فقط با یک روش 1 ساعته می تواند دندان های سفید داشته باشد. اگر مشکلات مختلفی در دندان یا لثه وجود داشته باشد، ابتدا این مشکلات با سفید کردن دندان برطرف می شود. حتی اگر لثه ها گاهی اوقات حالت خوبی دارند، ممکن است مشکلات التهابی در لثه ها وجود داشته باشد. در این صورت ممکن است نیاز به جرم گیری دندان باشد.

ابتدا درمان لثه انجام می شود. اگر قسمت‌های اضافی یا بیمار لثه وجود داشته باشد، این قسمت‌ها قطع می‌شوند. درمان باید در همان روز کامل شود. باید یکی دو روز صبر کرد تا لثه درمان شده بهبود یابد. در همین حین قالب تهیه شده و بر روی بیمار اعمال می شود. به این ترتیب شکل دندان شروع می شود. در این مرحله بیمار باید اطلاعات لازم را در مورد نوع دندان مورد نظر خود به پزشک بدهد.

هنگام اجرای طرح لبخند چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

زیبایی دندان چقدر طول می کشد؟

در فرآیند طراحی لبخند نکاتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. این نکات عبارتند از:

فرم دندان ها،

وضعیت لثه،

موقعیت دندان ها،

نسبت دندان ها به یکدیگر،

سن،

جنسیت،

رنگ پوست،

هماهنگی نسبت های صورت مهم است.

بیشتر بدانید:قیمت لمینت دندان طرح لبخند –هزینه لمینت سرامیکی دندان در تهران –بهترین لمینت دندان در تهران

چه مشکلاتی را می توان با برنامه طراحی لبخند حل کرد؟

مشکلاتی که در طی فرآیند طراحی لبخند قابل حل هستند را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

ساختار دندان شکسته و ترک خورده،

مشکلات رنگ دندان،

موارد منفی در طول دندان،

بدشکلی در لثه،

تغییر شکل شکل روی صورت،

فضای نامنظم بین دندان ها،

دندان های از دست رفته را می توان با طرح لبخند به شکل دلخواه در آورد.

آیا برنامه طراحی لبخند خیلی طول می کشد؟

مدت زمان فرآیند طراحی لبخند بسته به روشی که باید انجام شود متفاوت است. در حالی که این فرآیند گاهی در یک دوره طولانی گسترش می یابد، گاهی اوقات می توان آن را در مدت زمان کوتاه تری تکمیل کرد. در مرحله اول، فرد نیاز به کسب اطلاعاتی در مورد ساختار دهان و دندان خود دارد. پس از اطلاع رسانی، هرگونه مشکل بسته شدن دندان و مشکلات لثه مطرح می شود. سپس بر این اساس برنامه ریزی انجام شده و ظاهر مورد نظر مطرح می شود برای این کار یک برنامه درمانی تهیه شده است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search