طرح لبخند

اینله و آنله چیست؟

اینله و آنله چیست؟

اینله و آنله چیست؟؛ درمان اينله و انله يكي از روش هاي غيرمستقيم ترميم تاج دندان مي باشد، ترميم غيرمستقيم به اين معناست براي انجام اين درمان نياز به قالبگيري و ارسال به لابراتوار جهت ساخت وجود دارد، بنابراين قسمتي از مراحل درمان در لابراتوار و توسط تكنسين انجام مي شود، معمولا اين درمان جهت ترميم تاج دنداني كه درمان ريشه (عصب كشي) شده است و نياز به تقويت استحكام ديواره ها وجود دارد، انجام مي شود، به این صورت كه با ساخته شدن اينله يا انله در لابراتوار اين ترميم هاي سراميكي توسط سمان (چسب مخصوص) در حفره دنداني چسبانده شده و بدين صورت سبب افزايش چندين برابري استحكام بافت دندان خواهد شد.

Inlay و Onlay ترمیم های دندانی هستند که توسط تعداد قابل توجهی از دندانپزشکان استفاده می شود. در برخی موارد، آنها جایگزین محافظه کارانه تری برای روکش های کامل دندان هستند. اینله و اینله که به عنوان پرکردگی غیرمستقیم نیز شناخته می شود، یک راه حل ترمیمی محکم، قوی تر و ماندگارتر برای پوسیدگی دندان یا آسیب های مشابه ارائه می دهد. این ترمیم ها هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد مفید هستند.

اینله و آنله اغلب می توانند به جای پرکردگی های سنتی دندان برای درمان حفره ها یا آسیب های ساختاری مشابه استفاده شوند. در حالی که در حین مراجعه به دندانپزشک، اینله ها در دهان قالب گیری می شوند، اینله ها و اینله ها به طور غیر مستقیم در آزمایشگاه دندانپزشکی قبل از نصب و چسباندن به دندان آسیب دیده توسط دندانپزشک شما ساخته می شوند.

ترمیم زمانی که ماده به مرکز دندان چسبانده می شود “اینله” نامیده می شود. برعکس، زمانی که وسعت آسیب مستلزم گنجاندن یک یا چند کاسپ (نوک) دندان یا پوشش کامل سطح بایت باشد، ترمیم “آنله” نامیده می شود.

اگر یک حفره بزرگ، یک دندان بسیار فرسوده یا یک مراقبت قدیمی برای جایگزینی دارید (به دلیل نفوذ یا ترک خوردگی)، دندانپزشک شما می تواند انجام اینله – آنله را توصیه کند. اینله جایگزین یک حفره بزرگ در داخل دندان می شود در حالی که یک انله علاوه بر پر کردن حفره داخلی، بخشی از دندان را نیز می پوشاند.

اینله و آنله تکنیک های ترمیمی غیر مستقیم هستند و در لابراتوار پروتز دندان ساخته می شوند. اینله یا آنله به تدریج جایگزین استفاده از پرکننده هایی می شود که کمتر و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها با حفظ هر چه بیشتر بافت دندان، مشکلات زیبایی و مکانیکی را حل می کنند.

مواد مورد استفاده می تواند طلا، لمینیت سرامیک یا رزین کامپوزیت ونیر باشد. انتخاب طلا طول عمر استثنایی را تضمین می کند. این انتخاب با این حال گران است و منبت شما را قابل مشاهده می کند. اینله های سرامیکی یا کامپوزیت دارای مزیت حفظ زیبایی با سایه های سازگار با بقیه دندان ها هستند.

اینله یا آنله قطعه ای سفارشی است که توسط دندانپزشک شما برای ترمیم دندان در محل قرار می گیرد.

ساخته شده توسط متخصص پروتز (سرامیک یا انواع کامپوزیت دندان)، رنگ و شکل بخشی از دندان آسیب دیده را به طور یکسان بازسازی می کند. بسته به اندازه و موقعیت آن می تواند 1، 2 یا 3 وجه داشته باشد.

– «با اینله یا آنله، دندان ظاهر، ظرفیت جویدن و عملکرد اولیه خود را به دست می آورد».

اینله ها و اینله ها به عنوان جایگزینی برای رزین های کامپوزیت و آمالگام های سنتی جیوه که معمولاً پرکننده نامیده می شوند ارائه می شوند. آنها پر کردن موثر حفره موجود در دندان را امکان پذیر می کنند تا عملکرد و زیبایی آن را بازیابی کنند.

اینله ها – اینله ها پروتزهای دندانی هستند که برای بازسازی آناتومی دندان، با پر کردن حفره ای که عموماً توسط یک حفره ایجاد می شود، استفاده می شود. اینها پروتزهای جزئی ساخته شده در یک آزمایشگاه تخصصی هستند.

اینله یک پروتز داخلی دندان است: حفره دندان شکسته را پر می کند یا توسط یک حفره حفر شده است. آنله یک درمان خارجی است: سطح دندان آسیب دیده را می پوشاند.

اغلب پروتزهای مورد استفاده از سرامیک ساخته می شوند. این ماده دارای مزیت مقاوم و بادوام بودن و ارائه ظاهری بسیار طبیعی است.

در صورت امکان، اینله ها به طور سیستماتیک بر روکش ها ترجیح داده می شوند، زیرا دومی به آماده سازی گسترده تری نیاز دارد. همچنین اینله – آنله حفظ حداکثر مواد دندانی را ممکن می سازد.

بیشتر بدانید: زیبایی دندان ، قیمت لمينيت سراميكی ، بهترين دندانپزشک زیبایی ، انواع کامپوزیت دندان 

اینله و آنله چه تفاوتی دارند؟

زمانی که حفره ای که باید پر شود در داخل دندان باشد و از انله زمانی که حفره شامل یک یا چند دیواره است صحبت می کنیم.

اینله امکان بازسازی قسمت داخلی دندان یعنی قسمت نامرئی آن را فراهم می کند. کاملاً با شکل دندان تطبیق می یابد تا ترمیم با کیفیت بالا به دست آید.

آنله نوک و بالای دندان یعنی قسمت قابل مشاهده آن را بازسازی می کند. بنابراین ترمیم زیبایی دندان را با پوشاندن قسمت شکسته ممکن می سازد.

برای رزرو نوبت جهت دریافت خدمات تخصصی دندانپزشکی می توانید با مطب دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

هر چند در همه موارد امكان انجام اين درمان ها وجود ندارد و بايستي شرايط دهاني مانند ديواره هاي تخريب شده، نحوه بسته شدن فك و قرار گرفتن دندان ها روي هم، كيفيت درمان ريشه انجام شده ،شرايط اقتصادي و ساير موارد بررسي شود
تفاوت اين دو درمان (اينله و انله) در ميزان كاور شدن ديواره هاي دندان مي باشد، در درمان انله سطح دندان ها توسط توده سراميكي پوشانده شده و بنابراين در مواردي كه نياز بيشتري به افزايش استحكام دندان وجود داشته باشد انجام مي شود، در درمان اينله صرفا حفره موجود در دندان كه در اثر پوسيدگي، انجام درمان ريشه و … ايجاد شده است با ترميم سراميكي پر خواهد شد

 

چه زمانی از Inlays یا Onlays استفاده کنیم؟

اینله یا آنله برای پرکردن با حجم زیاد استفاده می شود که اجازه ترمیم کلاسیک را نمی دهد. آن ها زمانی نشان داده می شوند که مقاومت مکانیکی و یا سطحی کافی نباشد.

به محض اینکه حجم یک حفره مهم شود، جراح دندان شما در مورد علاقه یک اینله یا آنله قضاوت می کند.

در چه مواردی باید اینله را انتخاب کرد؟

نشانه اصلی برای اینله و آنله ، ترمیم دندان های آسیب دیده توسط پوسیدگی است، زمانی که حفره از نظر اندازه متوسط ​​تا بزرگ باشد. آن ها همچنین در صورت عود پوسیدگی با از بین رفتن آب بندی پرکننده های قدیمی یا رزین های کامپوزیت نشان داده می شوند.

با پر کردن حفره به جا مانده از پوسیدگی، اینله و آنله شکل اولیه دندان را بازیابی می کند، که این امکان را فراهم می کند که هم عملکرد آن (جویدن، تعادل فک) و هم زیبایی آن را اصلاح کند.

مراحل نصب اینله و آنله

استفاده از فن آوری های جدید این امکان را به دست می دهد که تا حد امکان به نتیجه ای دقیق برسد. به همین دلیل است که قبل از عمل، پروتزها در آزمایشگاه تخصصی بر اساس تصویر دیجیتالی از فک شما ساخته می شوند. فناوری دیجیتال با استفاده از دوربین نوری از ناراحتی تأثیر فیزیکی در دهان جلوگیری می کند.

بیشتر بدانید: بهترين دندانپزشک زیبایی ، طراحی لبخند ،انواع کامپوزیت دندان ،قیمت لمينيت سراميكی

در روز عمل، اینله و آنله با چسب زدن، طبق یک روش دقیق ثابت می شود. این تکنیک امکان حفظ حداکثر ساختار سالم را در بین دندان های آسیب دیده ای که قبلا تمیز و محافظت شده اند را ممکن می سازد. بیشتر اوقات، این روش تحت یک دراپ جراحی انجام می شود تا ناحیه تحت درمان از بقیه دهان جدا شود. قطعات در سطح دندان تغییر یافته با هم قرار می گیرند که ساختار باقیمانده آن از آماده سازی دقیق بهره برده است.

چرا اینله و آنله به جای یک پرکننده یا رزین دندانی ساده؟

مقاومت مکانیکی اینله ها و انله ها بسیار بهتر از پرکردگی ها و رزین های دندانی است که مستقیماً در عمل با تکنیک های معمولی ساخته می شوند. علاوه بر این، اینله ها و اینله ها آب بندی با کیفیت بهتری نسبت به پرکننده های معمولی ارائه می دهند. این امر قابلیت اطمینان نقطه تماس با دندان های مجاور را افزایش می دهد که خطر عود پوسیدگی و مشکلات التهاب لثه را کاهش می دهد. در مورد پوسیدگی های با حجم زیاد، ایجاد اینله یا انله اغلب باعث می شود از ساخت روکش دندانی که باعث پوسیدگی مهم تری دندان شما می شود، اجتناب کنید.

منبت، آنله و زیبایی شناسی

برای سؤالات مقاومت مکانیکی، اینله ها و اینله ها به طور سیستماتیک از فلز ساخته می شدند. ما اکنون می‌توانیم اینله‌ ها و اینله‌ های بسیار زیبایی را در رزین کامپوزیت یا سرامیک بسازیم که دقیقاً سایه و شکل دندان‌های شما را بازتولید می‌کند.

نشانه های اینله و آنله چیست؟

اینله و آنله پاسخی به کیفیت به نیازهای مکانیکی، بیولوژیکی، عملکردی و زیبایی شناختی تاج دندان‌های فرسوده را ممکن می‌ سازد.

آن ها عمدتاً در ترمیم دندان های خلفی با حفره های متوسط ​​تا بزرگ (اغلب مولرها و پرمولرها) نشان داده می شوند. پس از شکست یک ترمیم مستقیم کلاسیک (کامپوزیت یا پر کردن) که در قصد اول انجام شده است، دندانپزشک شما از اینله و آنله نیز استفاده می کند.

انتخاب بین پ مستقیم و غیر مستقیم بر اساس موارد زیر خواهد بود:

اندازه حفره و میزان از دست دادن ماده،

از بیمار: بهداشت دهان، سن، حساسیت به پوسیدگی و الزامات زیبایی شناختی.

اندیکاسیون اینله ها با نیازهای زیبایی شناختی بیمار افزایش می یابد.

Inlay Onlay: برای حفظ دندان طبیعی حتی پس از یک حفره بزرگ

یک حفره به تدریج بافت های دندانی را از بین می برد و حفره هایی ایجاد می کند که کم کم دندان را ضعیف می کند. در مرحله اول پوسیدگی، زمانی که ضایعات هنوز حداقل هستند، قرار دادن یک رزین کامپوزیت برای ترمیم ساختار دندان کافی است. اما در صورت وجود حفره بزرگتر یا شکستگی، باید به راه حل های دیگری متوسل شد. اکنون برای تقویت دندان طبیعی می توان از پروتزهای دندانی به نام اینله-آنله استفاده کرد.

یک تکنیک محافظه کارانه

دندانپزشک برای پر کردن حفره های به جا مانده از یک حفره یا شکستگی راه حل های مختلفی دارد. زمانی که دندان بسیار آسیب دیده است، می تواند تاج قرار دهد، پروتزی که دندان از بین رفته را می پوشاند و از آن محافظت می کند. برای قرار دادن این روکش، متخصص باید دندان را آماده کند تا بتواند به طور دقیق آن را تنظیم کند. امروزه امکان قرار دادن یک جایگزین دندان در رزین سرامیکی یا کامپوزیت نیز وجود دارد: اینله و آنله. دندان ترک خورده، ضعیف یا از بین رفته را ترمیم و تقویت می کند و جایگزین پرکردگی های قدیمی می شود.

این پروتز برای اندازه گیری در آزمایشگاه ساخته شده است.

بنابراین یک تکنیک ترمیم غیر مستقیم است، زیرا به دو مرحله نیاز دارد:

جلسه اول: دندان تمیز می شود و سپس حفره ای که اینله یا آنله را در خود جای می دهد آماده می شود. سپس قالب دندان ساخته می شود و با ارجاعات سایه به آزمایشگاه ارسال می شود. اینله یا آنله به صورت یک تکه ساخته می شود که کاملاً مانند یک قطعه پازل در حفره قرار می گیرد.

دندان با تمیز کردن حفره و برش حفره ای آماده می شود که جای زیر را دارد:

اینله زمانی که حفره داخل دیواره های دندان است

آنله زمانی که حفره شامل یک یا چند دیوار است.

سپس قالب دندان ساخته می شود و با ارجاعات سایه به آزمایشگاه ارسال می شود. اینله (یا آنله) به صورت یک تکه ساخته می شود که مانند یک تکه پازل کاملاً در حفره قرار می گیرد. در اولین ملاقات، دندانپزشک دندان پوسیده را درمان می کند. بافت عفونی را از بین می برد و دندان را تمیز می کند. سپس، از دندانی که باید درمان شود، قالبی می گیرد که برای ساختن اینله و/یا انله استفاده می شود.

جلسه دوم: اینله در حفره دندان گذاشته و چسبانده می شود. بر خلاف پرکردن های معمولی، اینله و آنله فشاری بر روی دیواره های باقی مانده دندان وارد نمی کند (خطر شکستگی).

چسبندگی شیمیایی به دیواره های دندان کل را محکم می کند و مهر و موم بهتری را تضمین می کند که مانع از نفوذ باکتری می شود. متخصص پروتز را در حفره قرار می دهد و بررسی می کند که آیا به درستی جا می شود. سپس آن را روی دندان می چسباند.

بر خلاف پرکردن های معمولی، اینله یا آنله فشاری بر روی دیواره های باقی مانده دندان وارد نمی کند (بدون خطر شکستگی). تکنیک‌های جدید امکان توسعه اینله‌هایی را فراهم می‌کند که نامرئی، مقاوم و غیرقابل نفوذ در برابر باکتری‌ها باشند.

مزایای اینله و آنله چیست؟

اینله‌ها به لطف ایجاد نقطه تماس بهتر، ماندگاری بهتری در مراقبت دارند و خطر ایجاد حفره بین دندان‌ها را کاهش می‌دهند. بازسازی مورفولوژی دندان در آزمایشگاه نیز بهتر خواهد بود و به فک شما اجازه می دهد تا به کارایی جویدن بهینه بازگردد.

این بهبود در سطح مفصل نیز به لطف استفاده از یک چسب خاص قابل توجه است. در نهایت، موادی که در آزمایشگاه در روش غیرمستقیم استفاده می‌شوند، بسیار مقاوم‌تر از مواد استفاده شده در دهان در تکنیک مستقیم هستند. در مورد حفره های بیش از حد، نصب اینله یا انله اغلب این امکان را فراهم می کند که از ساخت روکش که منجر به خراب شدن بیشتر دندان شما می شود، جلوگیری کنید.

برای ترمیم دندانی که به شدت توسط یک حفره آسیب دیده است، اینله / آنله مزایای بسیاری دارد:

این اجازه می دهد تا یک نتیجه زیبایی شناختی داشته باشید، زیرا این جایگزین های دندانی برای اندازه گیری ساخته شده اند. آنها آناتومی دندان و همچنین بافت و سایه آن را به خود اختصاص می دهند.

دندان را محکم می کند و با دوام محافظت می کند.

کاملاً مهر و موم شده است که خطر عود پوسیدگی را محدود می کند.

دندان طبیعی را حفظ می کند.

در مورد منبت بیشتر بدانید

اینله یک ترمیم غیرمستقیم دندان است که با باندینگ مونتاژ می شود و هدف آن جایگزینی از دست دادن مواد دندانی است. این می تواند به ویژه به دلیل یک حفره یا تروما باشد. اینله با انله متفاوت است، زیرا بدون پوشاندن کاسپ یا کاسپ (ها) در دندان “جاسازی” شده است. استفاده از آن زمانی توصیه می شود که حجم حفره ای که باید ترمیم شود زیاد باشد. علاوه بر این، توجه داشته باشید که اینله را نباید با هسته اینله اشتباه گرفت، کنده ای که نصب آن برای تقویت دندان قبل از نصب روکش دندان نشان داده شده است.

مزایای دیگر اینله و آنله

تناسب برتر: آن ها یک آماده سازی محافظه کارانه ارائه می دهند که تا حد امکان دندان های سالم را حفظ می کند. اگر پوسیدگی حداقل تا متوسطی دارید که تا ناحیه نخ دندان کشیده می شود، انتخاب عالی هستند و جایگزینی عالی برای تاج های کامل هستند.

رنگ دندان: طول عمر زیبایی را ارائه می دهند و بر خلاف پرکردگی های رزینی همرنگ دندان، به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهند.

حفاظت از ساختار دندان: آن ها تا حد امکان ساختار دندان را سالم نگه می دارند و در عین حال نواحی پوسیده یا آسیب دیده را ترمیم می کنند که به تضمین طول عمر عملکردی کمک می کند.

تمیز کردن آسان دندان: از آنجایی که تناسب آن برای تمام لبه ها تنظیم شده و آماده سازی آن حداقل است، ممکن است دندان شما راحت تر از جایگزین های ترمیمی با پوشش کامل مانند روکش دندان تمیز شود. پرکننده‌های کامپوزیت می‌توانند در طول فرآیند پخت منقبض شوند، در حالی که منبت‌ها/روکش‌های از پیش ساخته شده چینی یا طلا اینطور نیستند (که تناسب دقیق را تضمین می‌کند).

پر کردن فضاهای باریک: اگر بین دندان‌های خود حفره دارید، به جای پر کردن مستقیم کامپوزیت، اینله را در نظر بگیرید. آنها برای جلوگیری از ورود باکتری ها، دندان ها را بهتر می بندند. آنها به راحتی تمیز می شوند، لکه نمی شوند و طول عمر استثنایی دارند.

قدرت و ثبات: این ها راه حل های ترمیمی بسیار پایدار برای درمان پوسیدگی هستند. تناسب برتر و مواد بادوام آن را به انتخابی پایدار تبدیل می کند که در واقع می تواند دندان آسیب دیده را تقویت کند.

محافظت از دندان های ضعیف: یک انله می تواند از نواحی ضعیف دندان محافظت کند. این روش نیازی به بازسازی کامل دندان ندارد. 

آنله، برای ترمیم قسمت های قابل مشاهده دندان

مانند اینله، انله نیز امکان پر کردن فقدان قابل توجه دندان را فراهم می کند. این ترمیم، همچنین غیرمستقیم، زمانی که حداقل یک کاسپ از دندان را بپوشاند، “onlay” نامیده می شود. فرآیند نصب مشابه با منبت کاری است. در اولین جلسه، دندان آماده می شود و برای اجرای اینله-آنله قالب گیری می شود. در طول جلسه دوم، اینله-آنله قبل از پرداخت، طبق یک پروتکل خاص چسبانده می شود.

مراحل ساخت اینله و آنله چیست؟

انجام اینله و آنله همیشه با یک مشاوره و تشخیص توسط جراح دندانپزشک شما برای ارزیابی اندازه، عمق ضایعه پوسیدگی و امکان سنجی اینله آغاز می شود. هنگامی که تحقق تأیید شد، دو قرار ملاقات ضروری خواهد بود، اولین قرار ملاقات آماده سازی، و دومین قرار مربوط به نصب.

جلسه اول: جلسه آماده سازی و برداشت

  • تمیز کردن حفره برای حفظ بافت سالم و از بین بردن بافت آلوده دندان،
  • شکل دادن به حفره ای که شکل آن در صورت خاتم یا آنله متفاوت است.
  • تصور از آماده سازی برای ارسال به آزمایشگاهی که پروتز را می سازد،
  • انتخاب سایه پروتز آینده شما برای زیبایی شناسی ایده آل و مواد،
  • نصب یک محافظ موقت برای حفظ دندان شما از هم اکنون تا قرار بعدی.

جلسه دوم: جلسه پیوند و سازگاری

  • حذف حفاظت موقت
  • نصب اینله بعد از آماده سازی (ضدعفونی و سندبلاست)
  • اتصال طبق یک پروتکل خاص
  • چسب اضافی را بردارید و اینله را برای حداکثر سازگاری جلا دهید.

جالب است بدانید که چسبندگی شیمیایی به دیواره ها، مجموعه را محکم می کند و آب بندی بهتری را در مقابل هر گونه نفوذ باکتریایی تضمین می کند. پس از قرار دادن اینله، حساسیت به جویدن ممکن است برای مدت 24 تا 48 ساعت ظاهر شود.

مانند هر پروتز دیگری، بهداشت دهان و دندان عالی عمر مراقبت شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد. یک معاینه منظم توسط دندانپزشک شما، به طور ایده آل هر سال، همچنین به شما این امکان را می دهد که پیشرفت اینله و آنله و تطبیق آن در حفره دهان خود را کنترل کنید.

معایب اینله و آنله

مانند بسیاری از روش های دندانپزشکی، انتخاب اینله و آنله برای پرکردن شما نیز دارای معایبی است. این معایب می تواند موارد زیر باشد:

– هزینه ها: اگرچه اینله ها و آنله ها نسبت به پرکردگی های سنتی دوام بیشتری دارند، اما گران تر نیز هستند، زیرا معمولاً برای ساخت این ترمیم ها به آزمایشگاه دندانپزشکی نیاز است.

– نوبت دوم الزامی است: از آنجایی که این ترمیم‌ها برای هر دندان توسط آزمایشگاه دندانپزشکی «ساخته‌شده» هستند، قرار دوم برای چسباندن آن‌ها به دندان‌های شما ضروری است که به زمان بیشتری از مطب دندانپزشک شما نیاز دارد.

– ناخوشایند: اینله ها و آنله های طلای زرد یا سفید شبیه دندان های دیگر نیستند و به همین دلیل زیبایی آن شکسته می شود. علاوه بر این، با این روش ها، کشش با قسمت باقی مانده از دندان ایجاد می شود که به مرور زمان می تواند به آن آسیب برساند.

همیشه بهترین کار این است که تمام مزایا و معایب درمان ها را یادداشت کنید تا بتوانید بر اساس حقایق در مورد بهترین گزینه برای خود تصمیمی آگاهانه بگیرید.

آینده چه چیزی در انتظار شماست؟

موادی که برای ساخت اینله و آنله استفاده می شود به تکامل خود ادامه می دهند و از نظر ساختار، سایش و طول عمر طبیعی تر و به دندان نزدیک تر می شوند. استفاده از آنها برای مقاصد ترمیمی به دلیل ترکیبی از طول عمر عملکردی عالی و طبیعی بودن زیبایی شناسی مرتبط با اینله ها و روکش ها، قرار نیست با هیچ درمان دیگری جایگزین شود. در واقع، حفظ رنگ دندان در طول زندگی شما را می توان با بهبود مستمر مواد بهبود بخشید، که به ارزش زیبایی شناختی ترمیم می افزاید.

دندانپزشک مناسب را انتخاب کنید

تعداد دوره های آموزش مداوم در حال گسترش است و به صورت حضوری یا از راه دور انجام می شود. در نتیجه، دندانپزشکان بیشتری در حال تکمیل دوره های آموزشی خود در چندین رشته دندانپزشکی هستند. برای اطمینان از صلاحیت دندانپزشک برای این نوع اقدامات بهتر است به آن پرداخته شود.

هزینه آنها چقدر است؟

– دندانپزشکی که این عمل را انجام می دهد. برخی از دندانپزشکان تجربه بیشتری نسبت به دیگران دارند و هزینه های آنها ممکن است نشان دهنده تجربه و آموزش آنها باشد.

– محل سکونت شما: هزینه خدمات اینله و آنله ممکن است از مکانی به مکان دیگر متفاوت باشد.

– دندان هایی که باید درمان شوند: آماده سازی و درمان دندان های خلفی نسبت به دندان های قدامی دشوارتر است.

– نوع ماده مورد استفاده: طلا می تواند گرانتر از مواد دیگر باشد (بسته به بازار طلا) و چینی اگر توسط تکنسین بسیار ماهر ساخته شود می تواند گرانتر باشد.

– اندازه اینله یا آنله: هزینه آنله های بزرگتر از منبت های کوچکتر بیشتر است.

برای رزرو نوبت جهت دریافت خدمات تخصصی دندانپزشکی می توانید با مطب دکتر سیمین برنگی تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search